کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند «هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی» (Reel Bad Arabs)
۱۹:۱۰, ۱۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۳ ۱۴:۴۹ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: Reel_Bad_Arabs_Poster.jpg]

در قسمتهای 15 و 16 مستند ظهور، صحبت های فردی در مورد اسلام ستیزی هالیوود نشان داده شد و قسمتهایی از مستند او با نام «چرخاندن حلقه فیلم عرب های بد، چگونه هالیوود افرادی را بدنام می کند» پخش شد.
این مستند توسط جک شاهین (Jack Shaheen) پروفسور بازنشسته دانشگاه ایالت ایلی نوی جنوبی آمریکا ساخته شده. پدر او یک لبنانی مسیحی است که به آمریکا مهاجرت کرده است. او این مستند را از روی کتابی تحت همین عنوان ساخته است.

از آنجا که مطالب مطرح شده در مستند اصلی را مفید یافتیم، تصمیم به ترجمه کردن آن گرفتیم. انشاءالله که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

دکتر شاهین، در تلاش و تحقیق خستگی ناپذیر خود، نزدیک به هزار فیلم و برنامه تلویزیونی را بررسی کرده و پی برده که بدنام ترین افراد روی پرده های سینما، اعراب و مسلمانان هستند. او برای اثبات این موضوع تصاویر زیادی از فیلمهای مورد نظر خود را در کتاب و مستندش جمع آوری و ارائه کرده است.

[تصویر: Reel_Bad_Arabs.jpg]

این مستند در چندین بخش ارائه شده: مقدمه، افسانه های سرزمین اعراب، تهدید اعراب: هالیوود و سیاست خاورمیانه، کمپانی ترور: شیطانی نشان دادن فلسطینیان و مسلمانان، تنها عرب های خوب، اسلام هراسی و در نهایت، فهمیدن واقعیت.

این مستند به بررسی موشکافانه جنبه های افترایی و تهمت آمیز تاریخ سینما علیه اعراب و مسلمانان پرداخته است. فیلمهایی که اعراب را بیابان نشین های دزد نشان می دهد که زنان و دوشیزگانی مطیع و سر به زیر دارند. امیر و شیخ هایی با ثروت زیاد که گردانندگان اصلی گروه های تروریستی هستند.
آنچه در این فیلم های هالیوودی گفته می شود این است که اگر عربی را دیدید و دلقک نبود، تاجر چرب زبان نبود، و شیخ منحرف جنسی هم نبود، پس قاعدتا او یک تروریست هواپیماربای بمب گذار است!!

حتی والت دیزنی نیز در این زمینه بیکار نبوده است. در ابتدای کارتون «علاءالدین» که کمپانی همجنس بازان والت دیزنی آن را ساخته است، در ابتدای فیلم، شعری توسط کاراکتری عرب خوانده می شود با این مضمون:
من از سرزميني مي آيم، از جايي بسيار دور.
جايي که با کاروان شتر مسافرت مي کنند.
جايي که اگر از چهره شما خوششان نيايد، گوش شما را مي برند.
وحشيانه هست اما خوب، سرزمين منه.

این متن شعر، تنها پس از اعتراضات شدید اعراب آمریکایی، تغییر کرد.
حال چطور ممکن است يک توليدکننده با ذره اي عقل و بينش و احساسات انسانی، اجازه دهد فیلمی که برای کودکان پخش می شود، با چنین شعری آغاز شود؟

این حس تنفری که متاسفانه بسیاری از مردم جهان و حتی مردم ایران، نسبت به اعراب پیدا کرده اند ریشه اش کجاست؟ مگر نه این است که در میان تمامی مذاهب و قومیت های مختلف همیشه ظلم و تجاوز و شهوت رانی و ترور وجود داشته است؟ چرا وقتی می شنویم اعراب مسلمان چنین کاری کرده اند، اینقدر عصبانی و متنفر میشویم؟ این همه جنایت های وحشتناک در سراسر دنیا توسط مردم مختلف اتفاق می افتد. چرا اصلا بحث دین آنها مطرح نیست. اما تا جنایتی توسط مسلمان نمایی در گوشه ای از دنیا انجام می شود، دین آن جنایتکار مهم می شود؟ چرا تا عملیات تروریستی در هر جایی انجام می شود، بدون اینکه هنوز چیزی معلوم باشد، اول پای اعراب و مسلمانان به وسط کشیده می شود؟ اصلا چرا باید نام مسلمان و تروریست اینقدر به هم نزدیک باشند؟ این تفکر از کجا آمده؟ اولین بار چطور و در چه فیلم و اخباری کلمه تروریست را شنیده ایم؟ ...

بله، داستان، داستان کنترل ذهن است. داستان شستشوی مغزی است. تصاویر کلیشه ای اعراب و مسلمانان یک قرن است که در خانه های ما بوده و به مرور زمان جزئی از ذهنیت پیش فرض ما شده است. متاسفانه به این راحتی ها هم از ذهن ما پاک نمی شود. وقتی کارتونها و انیمیشن های کمپانی های صهیونیستی، از همان کودکی برای شستشوی مغزی کودکان ما هزینه های بسیار می کنند، چرا باید دور از انتظار باشد که امروز، اغلب ماها از اعراب متنفر باشیم؟

بارها و بارها بعد از دیدن فیلمهای ضد اسلام و اعراب، و ارتکاب اعمال فجیع و زننده توسط آنها، آن هم در حالیکه کلمه جلاله الله را بر زبان می آوردند، چنان حس تاسف و تنفری به ما دست می داد که تا چند روز از غصه این مثلا مسلمانها خوابمان نمی برد. اما ما غافل بودیم از دشمن. نمی دانستیم که چه کسانی با چه اهدافی، اینطور چهره مسلمانان و اعراب را به تصویر می کشند. غافل بودیم از اینکه شرورترین و منحرف ترین و جنایتکارترین و وحشی ترین مردم، نه اعراب بلکه کسانی هستند که این تصاویر کلیشه ای علیه اعراب را ساخته اند...

دین ما ملاک برتری را تقوای الهی دانسته. حتی منع شده ایم که از ژنده پوش با چهره ای ژولیده متنفر باشیم چراکه ممکن است تقوی او بیشتر از ما و بسیاری چهره های به ظاهر صلاح باشد. این نژادپرستی نیست که خود را برتر از قوم خاصی بدانیم؟ چرا باید به طور پیش فرض از برادران مسلمان خود در کشورهای عربی و غیر آن بدمان بیاید؟

آیا وقت آن نرسیده از خواب جهالتی که شیاطین ما را دچار کرده اند، بیدار شویم؟ آیا وقت آن نرسیده که بفهمیم حس تنفرمان از کجا آب می خورد؟

اگر فیلمی ضد اسلام و اعراب دیدید، بصیرت داشته باشید، از سازندگان فیلم متنفر شوید نه از شخصیت های درون فیلم. نه از قومیت عرب درون فیلم. این جنایاتی که می بینید بیشتر برازنده سازندگان یهودی نمای شیطان پرست است نه مسلمانان که همیشه بیشترین ظلم ها در حقشان شده است...

از نسل ما که گذشت. مراقب بینش نسل آینده باشیم.

این مستند حدود 200 مگابایت و 45 دقیقه است.

با کیفیت خوب:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت چهارم (حدود 55 مگابایت)

با کیفیت متوسط:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)

دانلود زیرنویس فارسی به صورت مجزا:
دانلود زیرنویس فارسی مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی

دانلود زیر نویس فارسی از پیکو فایل

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

التماس دعا.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۰۶, ۱۳/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #21

سلام دوستان چرا دیگه از ساخته های گروه wakeupproject خبری نیست؟خیلی وقته منتظر ترجمه سریال معبد سلیمانم.اما اصلا دیگه از ساخته های این گروه حرفی به میون نمیاد.کسی در حال ترجمه اینا نیست؟زیرنویسی از این سریالا تو اینترنت پیدا میشه؟بعد از ظهور و فاز 3 و کتاب الهی من کار دیگه ای ندیدم که ترجمه بشه از این گروه.اگه کسی از دوستان اطلاعی داره لطفا راهنمایی کنه.
۱۸:۲۶, ۱۵/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/شهریور/۹۰ ۱۸:۴۳ توسط victor.)
شماره ارسال: #22
آواتار
(۱۵/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۶)بیداری اندیشه نوشته است:  ممنون 1404 جان. این مستند بیشتر برای خودم جالب بود.
تا یه مدت پیش همیشه اسم یه عرب رو که می شنیدم ناخواسته درونم حس خوبی بهش نداشتم. فرصتی شد کمی به این قضیه فکر کنم. به خودم گفتم چرا امثال من و خود من ذهنیت بدی داریم نسبت به اعراب؟ بابا مگه خود من تا حالا با چند تا عرب دمخور شدم و از نزدیک ارتباط داشتم؟ من که دو سال پیش عمره رفتم هیچ کار زشتی از اونها ندیدم حتی مواردی بود که به من لطف هم می کردن با وجودیکه می دونستن من شیعه هستم.
نگاه کردم به اطرافم دیدم خیلی از بچه مذهبی ها آقایون و خانم ها وضعیت مشابه دارن. حتی طرف به عمرش عرب ندیده از نزدیک ولی بدش میاد.
برای همین احساس کردم ترجمه مستند لازمه تا کمی به خودمون بیایم. همونطوری که توی مستند میگه ما یه قرن هست که داریم با این تفکر بزرگ میشیم.
به جز اون سفر مکه من چطور با فرهنگ اعراب آشنا شدم؟ از طریق هالیوود و والت دیزنی و رسانه های غربی و سایت های ایرانی سکولار.
معلومه نتیجه چی میشه. به این میگن کنترل ذهن. ناخواسته و ندانسته و در ضمیر ناخودآگاه داشتن حس بد نسبت به افراد.
تا میگی عرب، افرادی احمق، زن باز شهوت پرست، پول دوست و رفاه طلب و خرافاتی به ذهن میاد. بعد هم می گن اعراب سوسمار خور. بگردن دنبال یهودی ها و دولتمردان آمریکایی ببینن اونها که الان یه هزاره از اون زمان گذشته الان چی می خورن؟ آدمر و بچه و خون انسان و ...
گیریم که بعضی اعراب اینطور باشن. بقیه جوامع اینطور آدمهایی ندارن؟ بقیه شهوت پرست و ثروت اندوز ندارن؟ افتضاح یهود و جامعه غرب و آمریکا که خیلی بیشتر از اعراب هست. آمار تجاوزات جنسی و انحرافات اخلاقی و جرائم مختلفشون که زبانزد جهانیان هست. خونخواری و تجاوز به کودکان و همجنس بازی و انواع قتل ها و فجایع رو بگذارین کنارش ببینین عرب ها بد هستن یا خود هالیوودی ها؟
گفتم متاسفانه نسل ما رو با این تفکر بزرگ کردن. طرف نسبت به کلمات عربی حساسه و میگه باید از زبان فارسی حذف بشه اما نسبت به کلمات فرانسوی و انگلیسی و ... که توی زبون ما اومده هیچ احساسی نداره. فکر نمی کنه که عربی بیست و چند حرف مشترک با ما داره. زبان کتاب مقدس ماست. بعضی ها از سر علاقه خودشون رو آوردن به استفاده از کلمات عربی و ... اینها به خاطر همون قضیه کنترل ذهنه.

به هر حال امیدوارم نسبت به این قضایا آگاه باشیم و نسل بعد رو دریابیم. اگر فیلم ضد قومیت خاصی مثل اعراب دیدن باید بهشون بگیم که سازندگان همین فیلمها خودشون به مراتب بدتر هستن و هدفشون از این بدنام کردن ها چیه.

يه نكته اينكه همون طور كه ما نسبت به عربها تنفر داريم اونها هم نسبت به ما متنفرم و اين به مراتب خيلي خطرناك تره بايد رو اينم كار كنيم بريم تو سايتها و تالارهاي عربي و مطلب بزاريم و با هم رابطه برقرار كنيم

(۶/خرداد/۹۰ ۱۱:۴۳)bina88 نوشته است:  هالیوود و عرب ستیزی دیگر گذشت.

الان عربهای وهابی را حتی تقدیس میکنند و در کشتی 2012 جائی برایشان تهیه دیده اند

الان ایران ستیزی با عنوان اسلام ستیزی در هالیوود و سیاست غرب مد نظر است.

بروز باشیم
اون فيلم 2012 ربطي نداشت كه ديگه عرب ستيزي تمام شد منظور اون يه تيكه اين بود كه فقط افراد پولدار سوار كشتي شده و زنده ميمانند
هنوزم اسلام ستيزي ، عرب ستيزي و ايران ستيزي ادامه داره

(۷/شهریور/۹۰ ۱۵:۰۶)fire man نوشته است:  من موندم ما چرا باید اینقدر هوای عرب ها رو داشته باشیم هالیوود وقتی با اسلام ستیز می کنه باید جهاد کنیم نه وقتی داره با عرب ستیز می کنه هنوز یادمون نرفته 8سال چطور جوونای ما رو گشتن
هر حمله اي دفاع خودش رو داره الانم تمام دنيا اسلام رو با عربها و ايرانيان ميشناسند اينا به طور غير مستقيم به اسلام حمله كردند ما هم بايد به طور غير مستقيم جوابشون رو بديم.
در ضمن در اون 8 سال اون حاكمان عرب بودند كه جووناي ما رو كشتند نه مردمان عرب!
لطفا احساسي نباشيم.
۱۲:۰۸, ۱۸/شهریور/۹۰
شماره ارسال: #23
آواتار
ببین مدیر جون تالار خلاصه مردم هم در این جنگ شرکت داشتن با این حرفات داری اعراب رو تطهیر می کنی سربازان عربی بودن که کانالهایی که از اونا کمک به مردم غزه ارسال میشد رو نابود کردن اونا حتی به اونی که از خودشونه هم رحم نمی کنن
۱۵:۵۹, ۲۰/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/شهریور/۹۰ ۱۶:۰۹ توسط رضا میزانی.)
شماره ارسال: #24
آواتار
من یک آذری هستم و حالا میفهمم که چرا نسبت به عربها دید خوبی نداشتم......Huh
ایران همیشه با عربها مشکل داشته اولین اقوامی که به آریایی ها حمله کردند از طرف سرزمینی بوده که الان عربها در آنجا ساکن هستند{درس تاریخ دوره راهنمایی} Dodgy اما یادمان باشد که عربها مطیع قدرت هستند پس به فکر ایران قدرتمند باشیدCool
۱۴:۱۱, ۱۴/فروردین/۹۲
شماره ارسال: #25

سلام و خسته نباشید خیلی خیلی ممنون بابت مستند
واقعا هالیوود سیستمی شیطانی دارد!.
۱۷:۴۱, ۱۷/شهریور/۹۲
شماره ارسال: #26

(۱۵/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۶)بیداری اندیشه نوشته است:  ممنون 1404 جان. این مستند بیشتر برای خودم جالب بود.
تا یه مدت پیش همیشه اسم یه عرب رو که می شنیدم ناخواسته درونم حس خوبی بهش نداشتم. فرصتی شد کمی به این قضیه فکر کنم. به خودم گفتم چرا امثال من و خود من ذهنیت بدی داریم نسبت به اعراب؟ بابا مگه خود من تا حالا با چند تا عرب دمخور شدم و از نزدیک ارتباط داشتم؟ من که دو سال پیش عمره رفتم هیچ کار زشتی از اونها ندیدم حتی مواردی بود که به من لطف هم می کردن با وجودیکه می دونستن من شیعه هستم.
نگاه کردم به اطرافم دیدم خیلی از بچه مذهبی ها آقایون و خانم ها وضعیت مشابه دارن. حتی طرف به عمرش عرب ندیده از نزدیک ولی بدش میاد.
برای همین احساس کردم ترجمه مستند لازمه تا کمی به خودمون بیایم. همونطوری که توی مستند میگه ما یه قرن هست که داریم با این تفکر بزرگ میشیم.
به جز اون سفر مکه من چطور با فرهنگ اعراب آشنا شدم؟ از طریق هالیوود و والت دیزنی و رسانه های غربی و سایت های ایرانی سکولار.
معلومه نتیجه چی میشه. به این میگن کنترل ذهن. ناخواسته و ندانسته و در ضمیر ناخودآگاه داشتن حس بد نسبت به افراد.
تا میگی عرب، افرادی احمق، زن باز شهوت پرست، پول دوست و رفاه طلب و خرافاتی به ذهن میاد. بعد هم می گن اعراب سوسمار خور. بگردن دنبال یهودی ها و دولتمردان آمریکایی ببینن اونها که الان یه هزاره از اون زمان گذشته الان چی می خورن؟ آدمر و بچه و خون انسان و ...
گیریم که بعضی اعراب اینطور باشن. بقیه جوامع اینطور آدمهایی ندارن؟ بقیه شهوت پرست و ثروت اندوز ندارن؟ افتضاح یهود و جامعه غرب و آمریکا که خیلی بیشتر از اعراب هست. آمار تجاوزات جنسی و انحرافات اخلاقی و جرائم مختلفشون که زبانزد جهانیان هست. خونخواری و تجاوز به کودکان و همجنس بازی و انواع قتل ها و فجایع رو بگذارین کنارش ببینین عرب ها بد هستن یا خود هالیوودی ها؟
گفتم متاسفانه نسل ما رو با این تفکر بزرگ کردن. طرف نسبت به کلمات عربی حساسه و میگه باید از زبان فارسی حذف بشه اما نسبت به کلمات فرانسوی و انگلیسی و ... که توی زبون ما اومده هیچ احساسی نداره. فکر نمی کنه که عربی بیست و چند حرف مشترک با ما داره. زبان کتاب مقدس ماست. بعضی ها از سر علاقه خودشون رو آوردن به استفاده از کلمات عربی و ... اینها به خاطر همون قضیه کنترل ذهنه.

به هر حال امیدوارم نسبت به این قضایا آگاه باشیم و نسل بعد رو دریابیم. اگر فیلم ضد قومیت خاصی مثل اعراب دیدن باید بهشون بگیم که سازندگان همین فیلمها خودشون به مراتب بدتر هستن و هدفشون از این بدنام کردن ها چیه.
۱۲:۱۱, ۱۸/آبان/۹۳
شماره ارسال: #27
آواتار
برای خرید مستند فوق به صورت پستی می توانید از این لینک اقدام نمائید.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]