کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 7 رای - 4.29 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مستند «هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی» (Reel Bad Arabs)
۱۹:۱۰, ۱۲/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۳ ۱۴:۴۹ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: Reel_Bad_Arabs_Poster.jpg]

در قسمتهای 15 و 16 مستند ظهور، صحبت های فردی در مورد اسلام ستیزی هالیوود نشان داده شد و قسمتهایی از مستند او با نام «چرخاندن حلقه فیلم عرب های بد، چگونه هالیوود افرادی را بدنام می کند» پخش شد.
این مستند توسط جک شاهین (Jack Shaheen) پروفسور بازنشسته دانشگاه ایالت ایلی نوی جنوبی آمریکا ساخته شده. پدر او یک لبنانی مسیحی است که به آمریکا مهاجرت کرده است. او این مستند را از روی کتابی تحت همین عنوان ساخته است.

از آنجا که مطالب مطرح شده در مستند اصلی را مفید یافتیم، تصمیم به ترجمه کردن آن گرفتیم. انشاءالله که مورد استفاده دوستان قرار گیرد.

دکتر شاهین، در تلاش و تحقیق خستگی ناپذیر خود، نزدیک به هزار فیلم و برنامه تلویزیونی را بررسی کرده و پی برده که بدنام ترین افراد روی پرده های سینما، اعراب و مسلمانان هستند. او برای اثبات این موضوع تصاویر زیادی از فیلمهای مورد نظر خود را در کتاب و مستندش جمع آوری و ارائه کرده است.

[تصویر: Reel_Bad_Arabs.jpg]

این مستند در چندین بخش ارائه شده: مقدمه، افسانه های سرزمین اعراب، تهدید اعراب: هالیوود و سیاست خاورمیانه، کمپانی ترور: شیطانی نشان دادن فلسطینیان و مسلمانان، تنها عرب های خوب، اسلام هراسی و در نهایت، فهمیدن واقعیت.

این مستند به بررسی موشکافانه جنبه های افترایی و تهمت آمیز تاریخ سینما علیه اعراب و مسلمانان پرداخته است. فیلمهایی که اعراب را بیابان نشین های دزد نشان می دهد که زنان و دوشیزگانی مطیع و سر به زیر دارند. امیر و شیخ هایی با ثروت زیاد که گردانندگان اصلی گروه های تروریستی هستند.
آنچه در این فیلم های هالیوودی گفته می شود این است که اگر عربی را دیدید و دلقک نبود، تاجر چرب زبان نبود، و شیخ منحرف جنسی هم نبود، پس قاعدتا او یک تروریست هواپیماربای بمب گذار است!!

حتی والت دیزنی نیز در این زمینه بیکار نبوده است. در ابتدای کارتون «علاءالدین» که کمپانی همجنس بازان والت دیزنی آن را ساخته است، در ابتدای فیلم، شعری توسط کاراکتری عرب خوانده می شود با این مضمون:
من از سرزميني مي آيم، از جايي بسيار دور.
جايي که با کاروان شتر مسافرت مي کنند.
جايي که اگر از چهره شما خوششان نيايد، گوش شما را مي برند.
وحشيانه هست اما خوب، سرزمين منه.

این متن شعر، تنها پس از اعتراضات شدید اعراب آمریکایی، تغییر کرد.
حال چطور ممکن است يک توليدکننده با ذره اي عقل و بينش و احساسات انسانی، اجازه دهد فیلمی که برای کودکان پخش می شود، با چنین شعری آغاز شود؟

این حس تنفری که متاسفانه بسیاری از مردم جهان و حتی مردم ایران، نسبت به اعراب پیدا کرده اند ریشه اش کجاست؟ مگر نه این است که در میان تمامی مذاهب و قومیت های مختلف همیشه ظلم و تجاوز و شهوت رانی و ترور وجود داشته است؟ چرا وقتی می شنویم اعراب مسلمان چنین کاری کرده اند، اینقدر عصبانی و متنفر میشویم؟ این همه جنایت های وحشتناک در سراسر دنیا توسط مردم مختلف اتفاق می افتد. چرا اصلا بحث دین آنها مطرح نیست. اما تا جنایتی توسط مسلمان نمایی در گوشه ای از دنیا انجام می شود، دین آن جنایتکار مهم می شود؟ چرا تا عملیات تروریستی در هر جایی انجام می شود، بدون اینکه هنوز چیزی معلوم باشد، اول پای اعراب و مسلمانان به وسط کشیده می شود؟ اصلا چرا باید نام مسلمان و تروریست اینقدر به هم نزدیک باشند؟ این تفکر از کجا آمده؟ اولین بار چطور و در چه فیلم و اخباری کلمه تروریست را شنیده ایم؟ ...

بله، داستان، داستان کنترل ذهن است. داستان شستشوی مغزی است. تصاویر کلیشه ای اعراب و مسلمانان یک قرن است که در خانه های ما بوده و به مرور زمان جزئی از ذهنیت پیش فرض ما شده است. متاسفانه به این راحتی ها هم از ذهن ما پاک نمی شود. وقتی کارتونها و انیمیشن های کمپانی های صهیونیستی، از همان کودکی برای شستشوی مغزی کودکان ما هزینه های بسیار می کنند، چرا باید دور از انتظار باشد که امروز، اغلب ماها از اعراب متنفر باشیم؟

بارها و بارها بعد از دیدن فیلمهای ضد اسلام و اعراب، و ارتکاب اعمال فجیع و زننده توسط آنها، آن هم در حالیکه کلمه جلاله الله را بر زبان می آوردند، چنان حس تاسف و تنفری به ما دست می داد که تا چند روز از غصه این مثلا مسلمانها خوابمان نمی برد. اما ما غافل بودیم از دشمن. نمی دانستیم که چه کسانی با چه اهدافی، اینطور چهره مسلمانان و اعراب را به تصویر می کشند. غافل بودیم از اینکه شرورترین و منحرف ترین و جنایتکارترین و وحشی ترین مردم، نه اعراب بلکه کسانی هستند که این تصاویر کلیشه ای علیه اعراب را ساخته اند...

دین ما ملاک برتری را تقوای الهی دانسته. حتی منع شده ایم که از ژنده پوش با چهره ای ژولیده متنفر باشیم چراکه ممکن است تقوی او بیشتر از ما و بسیاری چهره های به ظاهر صلاح باشد. این نژادپرستی نیست که خود را برتر از قوم خاصی بدانیم؟ چرا باید به طور پیش فرض از برادران مسلمان خود در کشورهای عربی و غیر آن بدمان بیاید؟

آیا وقت آن نرسیده از خواب جهالتی که شیاطین ما را دچار کرده اند، بیدار شویم؟ آیا وقت آن نرسیده که بفهمیم حس تنفرمان از کجا آب می خورد؟

اگر فیلمی ضد اسلام و اعراب دیدید، بصیرت داشته باشید، از سازندگان فیلم متنفر شوید نه از شخصیت های درون فیلم. نه از قومیت عرب درون فیلم. این جنایاتی که می بینید بیشتر برازنده سازندگان یهودی نمای شیطان پرست است نه مسلمانان که همیشه بیشترین ظلم ها در حقشان شده است...

از نسل ما که گذشت. مراقب بینش نسل آینده باشیم.

این مستند حدود 200 مگابایت و 45 دقیقه است.

با کیفیت خوب:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت سوم (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت چهارم (حدود 55 مگابایت)

با کیفیت متوسط:
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت اول (حدود 100 مگابایت)
دانلود مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی - قسمت دوم (حدود 100 مگابایت)

دانلود زیرنویس فارسی به صورت مجزا:
دانلود زیرنویس فارسی مستند هالیوود و عرب ستیزی و اسلام هراسی

دانلود زیر نویس فارسی از پیکو فایل

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Rodfile
دانلود از سرور UploadBaz
دانلود از سرور MediaFire

التماس دعا.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۰۸, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #2

سلام
اجرکم عندالله
لینک 2 ایراد دارد وقتی دانلود کردم کار نکرد
اصلاح بفرمایید
التماس دعا
۷:۵۸, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #3
آواتار
الان تست کردم مشکلی نداشت.
مجدد تلاش کنید.
۱۵:۴۵, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #4
آواتار
سلام
ممنون موضوع جالبی بود استفاده کردیم
یه نکته ای که در باره این موضوع(اسلام ستیزی و اعراب ستیزی)وجود داره این هست که با زوم کردن به این مبحث توسط رسانه های خارجی یک نوع کینه نا خواسته به وجود بیارن دلیل این امر هم بسیار روشن هست و در مستند ظهور هم به اون اشاره شده بود.یهودی ها معتقدند که سرزمینی که از طرف خداوند به اونها وعده داده شده رو باید به دست بیارن و باید شاه روی زمین باشند تا موعود ظهور کند.
فلسطین در کجا قرار دارد در،خاور میانه و یا بهتر بگوییم در میان اعراب،و یهودی ها باید این اعراب مزاحم را باید از بین ببرن تا به ارزوی خودشون برسن اما اگر بخوان یک نسل کشی راه بیندازن ایا دیگر کشور ها مانع این امر نمی شوند؟!!
قطعا این کار رو می کنند.خوب باید چه کار کرد؟
با تولید فیلم های با محتوای اسلام ستیزی و عرب ستیزی شروع می کنند ذهن افراد جامعه تغییر میدهند و در اخر هم اگر کشت و کشتاری چه در فلسطین و چه در دیگر کشور های مسلمان رخ بدهد می گویند:اینها همان تروریست ها و متحجرانی بودند که می خواستن بر علیه امینت شما و کشور های ما اقداماتی انجام بدهند.
۱۹:۰۶, ۱۵/اسفند/۸۹ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اسفند/۸۹ ۱۹:۰۹ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #5
آواتار
ممنون 1404 جان. این مستند بیشتر برای خودم جالب بود.
تا یه مدت پیش همیشه اسم یه عرب رو که می شنیدم ناخواسته درونم حس خوبی بهش نداشتم. فرصتی شد کمی به این قضیه فکر کنم. به خودم گفتم چرا امثال من و خود من ذهنیت بدی داریم نسبت به اعراب؟ بابا مگه خود من تا حالا با چند تا عرب دمخور شدم و از نزدیک ارتباط داشتم؟ من که دو سال پیش عمره رفتم هیچ کار زشتی از اونها ندیدم حتی مواردی بود که به من لطف هم می کردن با وجودیکه می دونستن من شیعه هستم.
نگاه کردم به اطرافم دیدم خیلی از بچه مذهبی ها آقایون و خانم ها وضعیت مشابه دارن. حتی طرف به عمرش عرب ندیده از نزدیک ولی بدش میاد.
برای همین احساس کردم ترجمه مستند لازمه تا کمی به خودمون بیایم. همونطوری که توی مستند میگه ما یه قرن هست که داریم با این تفکر بزرگ میشیم.
به جز اون سفر مکه من چطور با فرهنگ اعراب آشنا شدم؟ از طریق هالیوود و والت دیزنی و رسانه های غربی و سایت های ایرانی سکولار.
معلومه نتیجه چی میشه. به این میگن کنترل ذهن. ناخواسته و ندانسته و در ضمیر ناخودآگاه داشتن حس بد نسبت به افراد.
تا میگی عرب، افرادی احمق، زن باز شهوت پرست، پول دوست و رفاه طلب و خرافاتی به ذهن میاد. بعد هم می گن اعراب سوسمار خور. بگردن دنبال یهودی ها و دولتمردان آمریکایی ببینن اونها که الان یه هزاره از اون زمان گذشته الان چی می خورن؟ آدمر و بچه و خون انسان و ...
گیریم که بعضی اعراب اینطور باشن. بقیه جوامع اینطور آدمهایی ندارن؟ بقیه شهوت پرست و ثروت اندوز ندارن؟ افتضاح یهود و جامعه غرب و آمریکا که خیلی بیشتر از اعراب هست. آمار تجاوزات جنسی و انحرافات اخلاقی و جرائم مختلفشون که زبانزد جهانیان هست. خونخواری و تجاوز به کودکان و همجنس بازی و انواع قتل ها و فجایع رو بگذارین کنارش ببینین عرب ها بد هستن یا خود هالیوودی ها؟
گفتم متاسفانه نسل ما رو با این تفکر بزرگ کردن. طرف نسبت به کلمات عربی حساسه و میگه باید از زبان فارسی حذف بشه اما نسبت به کلمات فرانسوی و انگلیسی و ... که توی زبون ما اومده هیچ احساسی نداره. فکر نمی کنه که عربی بیست و چند حرف مشترک با ما داره. زبان کتاب مقدس ماست. بعضی ها از سر علاقه خودشون رو آوردن به استفاده از کلمات عربی و ... اینها به خاطر همون قضیه کنترل ذهنه.

به هر حال امیدوارم نسبت به این قضایا آگاه باشیم و نسل بعد رو دریابیم. اگر فیلم ضد قومیت خاصی مثل اعراب دیدن باید بهشون بگیم که سازندگان همین فیلمها خودشون به مراتب بدتر هستن و هدفشون از این بدنام کردن ها چیه.
۱۹:۴۹, ۱۵/اسفند/۸۹
شماره ارسال: #6
آواتار
خوشبختانه من هیچوقت دید بدی نسبت به عربها نداشتم . بعضی وقتها هم وقتی از کسانی که از عربها بد میگن عصبانی میشم و فکر میکنن که من عربم !!!
آقای بیداری اندیشه دلیل دید بدی که مردم ایران به عربها دارن با سایر مردم جهان فرق میکنه
ایرانی ها به خاطر مسائل تاریخی و ..... با عربها بد هستن.
اما دید سایر مردم جهان نسبت به عربها اونطور ها که فکر میکنید بد نیست . به خصوص اینکه عربهای کله گنده الان در بهترین جاهای دنیا خوش میگذرونن طوری که مردم همون کشورها حسرت به دهن زندگی این عربها میمونن.
کسانی که این دید بد رو نسبت به عربها پیدا کردن مسلما هالیود و خود عربها باعثش بودن.
من خودم دیدم که عربها خودشون ,فرهنگ خودشون رو مسخره میکنن. این رو به طور زیاد و از نزدیک دیدم.
۱۹:۳۱, ۴/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #7

راجع این مطلب باید چند نکته را که البته می دونید را بگم:
اول اینکه تمامی پیامبران عرب بودند.پس وقتی هالیوود فیلم هایی بر ضد اعراب می سازد فقط ضد اسلام نیست.بلکه ضد مسیح و کلا ضد خدا و ضد هر چیز روحانی است.
دوم فقط هالیوود فیلم هایش را بر ضد اعراب نمی سازد. بلکه کمابیش با ایرانیان هم ضدیت دارد.
فیلم سیصد یک نمونه برای این قضیه است.
البته باید بگم فیلم سیصد فقط ضد ایرانیان نبود . بلکه ضد امام مهدی هم بود.نقد این فیلم را اگر دیده باشید حتما به این موضوع پی می برید.
۱۶:۱۷, ۵/فروردین/۹۰
شماره ارسال: #8
آواتار
Sina Saadaty
نقل قول: :
راجع این مطلب باید چند نکته را که البته می دونید را بگم:
اول اینکه تمامی پیامبران عرب بودند.پس وقتی هالیوود فیلم هایی بر ضد اعراب می سازد فقط ضد اسلام نیست.بلکه ضد مسیح و کلا ضد خدا و ضد هر چیز روحانی است

سلام خدمت شما
اینکه شما فرمودین تمام پیامبران عرب بوده اند اشتباه هست.حتی پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) اصالتا عرب نبودند.
اکثر پیامبران از خطه بیت المقدس - لبنان -اردن و ان نواحی بودند .
اگر امروزه مردم خطه بیت المقدس و کشورهای همسایه در آن نواحی به زبان عربی صحبت میکنند به دلیل گسترش السلام در همان اوایل صدر اسلام بود.
مردم سوریه -لبنان-اردن - مصر -تونس و ...... اصلا عرب نیستن . گرچه بعد از گسترش اسلام در ان نواحی پیوندها ایجاد شد . مثل ایران خودمان.
عرب یعنی مردم حاشیه خلیج فارس .یعنی عمان-امارات - عربستان - کویت - قطر و..
در واقع مردم حاشیه خلیج فارس عرب هستند نه مردم سوریه و لبنان و فلسطین و ....
خداوند به هر قومی یک سری ویژگی ها و استعداد هایی داده تا اگر از آنها به نحو احسنت استفاده کنند باعث شکوفایی آنها میشه . مثلا زبان عربی از نظر "زبان شناسان بدون تعصب" بهترین و کاملترین زبان هست . همان طور که خداوند در قرآن راجب زبان عربی فرموده. یا مردم قاره آفریقا با داشتن این همه ثروت های خدادادی میتوانستند خیلی پیشرفت کنند.
بنابراین خداوند در تقسیم کردن ثروتها عادل است.

من با کسانی که فقط از روی تعصب به عربها حمله میکنند مخالفم .مثلا میگن عرب سوسمار خور و از این حرفها . این چنین حرفهایی که از روی تعصب زده میشه اصلا درست نیست.چون همه جا هم خوب داره و هم بد.
اما متاسفانه عرب های خلیج بعضی هاشون مسلمان های واقعی نیستند و هنوز فرهنگ های جاهلیت در ان ها باقی مانده.
قبل از اینکه مهمترین دو صفت بدشان را بگم, از خوبی هاشون میگم . عربها واقعا مهمان نوازن - اکثرا ادمهای ساده ای هستند.تر و تمیز و مرتبن .نماز و روزه و قرآن خواندنشان همیشه برقرار هست ( البته متاسفانه بعضی هاشون در کنار نماز و روزه و قرآن خواندن گناه های زیادی انجام میدن ).آنهایی که واقعا نماز واقعی میخونن و آن دو خصلت بد رو که در پایین اشاره کردم ندارند واقعا ادمهای بسیار خوبی هستند.
ولی دو خصلت بسیار کثیفی دارن که نمیشه انکارش کرد.( البته نه همشون) من کسانی که باهام راجب عربها بحث میکنند و دقیقا به این دو خصلتشان اشاره میکنند و کاملا اگاه هم هستند خب نمیتونم انکار کنم .
اولین خصلت بدی که دارن شکم پرستی هست .
دومین خصلت بدی که دارن ( عذرخواهی میکنم که بیان کردم ) بسیار هوس بازن.مردانشان با داشتن حداقل 2-3 تا زن و کلی کنیز باز هم به هوس بازی هاشون ادامه میدن .رفتارهای خوبی با زن هاشون ندارن و هر زنی که دلشان رو ببره حاضرن حتی زن دائمی رو طلاق بدن ( معمولا چون ظرفیت ازدواج هاشون تکمیل میشه ) برای نفر پنجم مجبورن از قبلی ها رو طلاق بدن.
و یک چیزی رو میگم شاید باورتون نشه ولی کسانی که در کشورهای حاشیه خلیج زندگی کردن میدونند من چی میگم . خیلی عذر میخوام که بیان میکنم بعضی هاشون فقط به زن ها اکتفا نمیکنند و همجنس باز هم هستند
نمیدانم به خاطر شرایط اقلیمی یا آب و هواست که اینها اینطوری شدن(منظورم دو خصلت بدی بود که گفتم) .ولی به هرحال نمیتوانند الگوی خوبی برای مسلمانی باشند .به خاطر همین دو خصلتشان هم هست که از نظر علمی پیشرفت نکردند . میخوان یک خیابان و پل بسازن از ترکیه یا کشورهای دیگه مهندس میارن !!! نه دانش هوا فضا دارن نه پزشکی پیشرفته نه دانش نظامی و تسلیحاتی نه ...... از نظر تکنولوژی خیلی وابسته هستند . برای همین هم هست که از ما میترسن.چون ایران قدرتمند هست
از نظر من عربی زیباترین زبان هست . در کنار زبان انگلیسی خوبه که حتما عربی این زبان شیرین رو یاد بیگیریم چون زبان دینمان هست .و بتونیم با سایر مسلمانان هم بحث و گفتگو کنیم تا آنها با فرهنگ اسلامی ما که بسیار متفاوت تر از انهاست آشنا بشن تا بتوانیم الگوی واقعی از مسلمانی رو به آنها نشان بدیم چون عربها هم ذهنیت نسبتا خوبی به ما ندارن و بفهمن که ما دشمنشان نیستیم و بلکه دوست انهاییم ...
من زبان عربیم زیاد عالی نیست ولی در حد محاوره میتونم دست پا شکسته صحبت کنم .
اگر بتونید با عرب ها بحث و گفت و گو کنید و از فرهنگ شیعی بگین اکثرا کم میارن .
۱۰:۵۸, ۲۴/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #9
آواتار
من این مستند رو دانلود کردم.بسیار جالب بود ولی به نظرم هر 2 تا قسمت یکی بود شایدم من اشتباه کردم!!Huh
میشه راهنمایی کنید، ممنون
۱۹:۳۱, ۲۴/اردیبهشت/۹۰
شماره ارسال: #10
آواتار
دوست عزیز وقتی یک فایل بزرگ رو چند تکه کنیم زمان به هم چسباندن فایلها خروجی یک فایل خواهد شد. بنابراین یک مستند تک فایلی بیشتر نبوده اما برای کاهش اندازه فایلها برای دانلود، معمولا با نرم افزار winrar یا مشابه اون، فایلها رو به چند تکه کوچکتر تقسیم می کنن.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]