کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما این فیلم در راستای اهداف ایلومیناتی ساخته شده است؟
بله
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 3.25 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
بررسی نماد های فراماسونری در فیلم Sherlock Holmes 2
۱۹:۳۴, ۴/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۰۳ توسط Detector.)
شماره ارسال: #1

بسم الله الرحمن الرحیم
[تصویر: 86650351113789750891.jpg]

مثل قسمت قبل، فیلم شرلوک هولمز با نمادگرایی های بسیاری ساخته شده. از ستاره پنج و پر و بز بگیر تا مهمانی ماسون ها!!!
در این بررسی از زیر نویس فیلم هم کمک میگیرم. هر قسمتی که به صورت ایتالیک نوشته شده باشه از زیرنویس ـه.

همون اول فیلم شرلوک به دنبال دختری که بسته ای رو به عنوان پول یک دکتر به یک مزایده حمل میکنه با یه تابلو که روش 33 نوشته شده از انفجار اون بسته جلوگیری میکنه
[تصویر: 42896638254678256625.jpg]
احتمالا این تابلو برای اعلام شماره قطعه بوده چون بعدش میرسه به قطعه 34
00:05:16,983:
...حالا به قطعه 34 مي رسيم
يک تابوت مصري از يک زادگاه برجسته
.يافت شده در دره پادشاهان[/i]
یک تابوت مصری! جالبه نه؟ بین این همه قطعه برای مزایده یه تابوت مصری با شکل کسی که بصورت x دست هاش رو روی سینش گذاشته و در کنار تابوتش هم چشم Ra ـه!!!

[تصویر: 75345346768613426844.jpg]
این هم حالت دست ها به صورت X که اگر سرچ کنید میبینید این نمادگرایی شیطان پرستانس!!!
دقیقا مثل هیتمن و اساسینزکرید
[تصویر: 76778593840006242632.jpg]
نکته جالب توجه بعدی بزه!
ما که تاحالا ندیده بودیم کسی توی خونش، اونم خونه رفیقش بز نگه داره و سر ستون های بخاریش هم بز باشه!!!
البته مثل این که اون زمان بزبازی مثل کفتر بازی الان ما بوده ولd اینکه بز رو تو خونش نگه داشته فیلم هم نشون دادن اون رو اصرار داره...
[تصویر: 39900053344587829433.jpg]
بعد از این صحنه خدمتکار شرلوک که میاد این حرف ها رو با دوست شرلوک میزنه:
00:14:13,853 :
.دکتر، شما بايد اونو به آسايشگاه ببريد
.اون فقط قهوه، تنباکو و برگ کاکائو مصرف مي کنه
،اصلا نمي خوابه. يه سري صداهايي هم شنيدم . انگار که داره يه نقشي رو تمرين مي کنه
این جمله آخر خیــــــــــــــــــــــلی مشکوکه!
بعد از اون هم به دفتر شرلوک میرن و درباره پروژشون صحبت میکنن و نکته جالبی رو اشاره میکنه:
00:17:01,270 :
شرلوک-اون بايد متوقف بشه. قبل از اينکه اعمال شيطانيش به اوج برسه
دوستش-و اون چطور همه اين کارا رو مي کنه؟
-خنگ نباش. آدماي بد.کاراي بد مي کنن، چون مي تونن!!!!!!!!!!!!!!!!!!!هيچکس، نه قرباني ها،پليس...دولت، نه هيچکس ديگه اي
-به غير از شرلوک هلمز کبير
-درسته
-با اين رژيم، نميتونه همه اينا رو حل کنه
-درسته
-يا حتي مشابهش رو
تو این فیلم عقاید ایلومیناتی بسیاری گنجانده شده و شرلوک هولمز مظهر این عقایده
نمونش همین جلمه:
آدمای بد کارای بد میکنن چون میتونن
این یعنی توجیه همه کاری ها بد دنیا به راحتی هر چه تمام تر!
از نظر شرلوک هر کس که بتونه باید کار های بدی انجام بده!

عقیده بعدی شرلوک درباره ازدواج ـه و دقیقا نمونش رو الان در جامعه غرب میبینیم که منجر به ازدواج یک زن با خر میشه!!! (سرچ بزنید هست)
مخالف با ازدواج شرلوکه و موافق با ازدواج دوستشه که میخواد به زودی عروسی کنه و اینم بحثشون:

00:18:50,171 :
[i]-چرا داري با نگراني منو نگاه مي کني؟

-خيلي نگرانم .انرژي توي وجودت از بين رفته. ازدواج پايان همه چيزه، بهت گفتم
-از نظر من که يک شروعه
-قيامته
-تولد دوباره ست
-محدوديته
-ساختاره
-جواب پس دادن به يک زن!
-متعهد بودن
-يک زندگي زناشويي
-فرصت تشکيل خانواده کي دلش ميخواد تنها بميره؟
-خب بازم امشب رسيديم به همون حرفاي قديمي. تو تشکيل خانواده ميدي و منم تنها مي ميرم
-بله، درست همينيه که ميگي
-احتمالا بهتره آدم تنها بميره تا اينکه توي يه برزخ ابدي زندگي کنه
-در هر صورت.بدک نيست

توضیح بیشتری لازم نداره. همون قضیه ازدواج با حیوانات رو سرچ کنید متوجه منظور بنده میشید.

این قضیه ازدواج با حیوانات یکی از زیرشاخه های این نوع طرز فکر شرلوکه که کاملا از ایلومیناتی سرچشمه گرفته و هدف خاصی رو دنبال میکنه

شخصیت برادر شرلوک هم خیلی بدتر از خودش رو این عقاید ایلومیناتی مانور میده. مثلا موقعی که برادر شرلوک دوست شرلوک رو ملاقات میکنه، دوست شرلوک دستش رو که دراز میکنه شرلوک میگه: نه اون دست نمیده
خب این خیلی مصخرس. واسه چی دست نمیده؟
خیلی بدتر از اون زمانیه که زن دوست شرلوک (که تازه ازدواج کردن) برای مدتی باید پیش برادر شرلوک بمونه تا در امان باشه
برادر شرلوک تو خونه خودش لخته! اونم جلوی پیش خدمت هاش و زن دوست برادرش!!!

خب حالا میریم سراغ فالگیری که شرلوک تو مهمون مجردی دوستش رفته پیشش:

00:24:02,441:
-لطفا بشينيد. پولت رو بذار رو ميز تا شروع کنيم. خوش اومدي، من مادام "سيمزا" هستم. کارت ها مي تونند گذشته ت رو روشن کنند. زمان حالت رو آشکار کنند و آينده رو بهت نشون بدند. اگر سوال بخصوصي داري تو ذهنت نگهش دار
اونم چه کارت هایی!!!
[تصویر: 88385363844677206286.jpg]
-دارم نگه مي دارم

-هر وقت آماده شدي بهم بگو
اینجا شرلوک کارت ها رو از دست زنه میگره و شروع میکنه به انداختن کارت ها روی میز...

-راستش من ترجيح ميدم اقبال خودت رو بخونم. ميانه روي معکوس شده. دال ِ بر ناپايداري. زني که اخيراً آرامشش رو با خوردن نوشيدني بدست اورده. از چه چيزي بدنبال رسيدن به آرامشه؟ آرزوي ديدن چه چيزي رو نمي کنه؟ احمقي که خودشو خجالت ميده؟ اوه، بله. احمق. که نفر گمراه شده، درگير مسئله اي شده که هيچ اطلاعي ازش نداره
-بد نبود. اما تو بايد کاري کني که حرفات باورم شه. بايد اينو تو چشمات ببينم
-درسته. مي تونم بهتر انجامش بدم. دو تا فنجون ، يک ارتباط قدرتمند. اما بين چه کساني؟ شايد يک خواهر و يک برادر؟ يه اسم مي بينم...اسمش اينه "رني"
-چي ميخواي؟
-شيطان
و این کارت رو میندازه روی میز
[تصویر: 34059037940323438510.jpg]
احتمالا اینجا منظور شرلوک از شیطان، خود شخص شیطان نبوده بلکه منظورش اون آدم بده بوده که بخاطرش اومده پیش فالگیر اما نکته جالب و قابل توحه همون کارت شیطانه!!!
با این وجود شرلوک تو خونش بز نگه میداره و سرستون بخاریش هم کله بزه!
کلا بعد از این قضایا شرلوک پا میشه میره دفتر همون آدم بده. (یارو پروفسوره ریاضیه)
این تخته سیاه تو دفتر پروفسوره
[تصویر: 44435718730578156734.jpg]
به این سری اعدادی که به صورت هرم وار نوشته شدن میگن فیبوناچی
فیبوناچی یعنی مجموعه ای از اعداد که هر عضو مجموعه برابر جمع دو عضو قبلی
اما این جا این پروفسور ما فیبوناچی رو فقط تا 13 ادامه داده!!! (نمادگرایی با عدد)
بعد از این قضایا و آخرای فیلم شرلوک به لطف برادرش میرسه به میمانی که سران بزرگ کشور ها حضور دارن تا با هم صلح کنن، اما طبق تحقیقات شرلوک و دوستش تو این مهمانی قراره یه ترور صورت بگیره که باعث جنگ جهانی شه
اما میمانی رو ببینید:
[تصویر: 99093701570664712538.jpg]
همه (حتی خود شرلوک) با دستکش های سفید در سالنی با کف شطرنجی
دقیقا از مشخصات مجالس فراماسونری!!!
توی این مجلس ماسونری وقتی شرلوک دنبال هدفش میگرده چند لحظه دوربین میاد رو عکس زیر، به مدال ها نگاه کنید!
[تصویر: 31138971303339009573.jpg]
اگه ستاره چنج پر معمولی بود (منظور رو به بالا) یه چیزی ولی دقیقا دوتا از مدال ها ستاره ی پنج پر رو به پایین ان که نماد سر بز هست!!! (میگن وقتی شیطان رو اظهار میکنن به شکل بز ـه)
[تصویر: 33575430928442186148.jpg]
این شخصیت که رئیس پلیس قسمت قبل حساب میشه در کل فیلم فقط آخر فیلم اونم فقط در حد چند ثانیه!!! چندتا ورق نگاه میکنه و چند کلمه میگه ولی تو تیتراژ پایان جزو هنرپیشه های اصلی حساب میشه و کنار کسانی معرفی میشه که تو کل فیلم نقش و تاثیر داشتن! در حالی که این eddie marsan هیچ نقشی بیشتر از چند ثانیه تو فیلم نداشته!!!
اما چند تا سوال
درباره همین فیلم و نمادگرایی هاش دارم که میخواستم از متخصص های این بخش بپرسم:
1. این که یک نفر یه سم بخوره (تو فیلم بهش میگفت ماده مومیایی شدن) و هیچیش نشه چه معنی میده؟؟؟

2. یه نفر تو یه هتل توی مجلسی از سران کشور های مختلف یه جمله ای میگه "اگر سیاست ما رو از هم دور نگه داره، اقتصاد ما رو به هم نزدیک میکنه" و دقیقا بعد از این حرف هتل رو منفجر میکنن! این چه مفهومی داره؟؟؟ اصلا مفهوم خاصی داره؟
3. دوستانی که قسمت 1 این فیلم رو دیده باشن میدونن که مثل همین قسمت، شرلوک یه جاهایی آینده رو پیش بینی میکنه یا به قولی فرضیه سازی میکنه، تا این جاش مشکلی نداره ولی آخر فیلم قسمت 2 که میخواد نبرد نهایی با طرف بد رو به نمایش بذاره، اون طرف بد هم تو فرضیه سازی بهش ملحق میشه!!! یعنی انگار فکر هم رو میخونن یا جفتشون دارن از یه چیز برای پیش بینی استفاده میکنن... به نظر من این خیلی عجیبه. چه مفهومی میتونه داشته باشه؟؟؟

التماس دعا
یا حق!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۳۱, ۱۴/آبان/۹۳
شماره ارسال: #11
آواتار
به نظرم اگه وقت بیشتری رو رویه ازدواج واتسون دوست شرلوک هلمز میذاشتی به نتیجه بهتری میرسیدی چون من فک میکنم شرلوک هلمز عقایدی شبیه هم ج.ن.س.گراییان داره مثلاً گفتگوی واتسون وشرلوک در رابطه با ازدواج ومخالفت شرلوک با ازدواج کردن او با مری ویا برای مثال صحنه ای که در قطار از جانب افراد موریارتی به واتسون و مری حمله میشه و شرلوک برای محافظت از مری اونو از قطار به اب پرت میکنه در صحنه بعدواتسون کلافه است وشرلوک بر زمین دراز کشیده است مکالمات میان انها به شرح زیر است:
شرلوک-کنار من دراز بکش
واتسون با کلافگی می پرسد:چرا؟!
شرلوک با کشیدن دست او به سمت خودش -برای اینکه اصرار دارم

و این مکالمات در نبود مری بیان میشه شرلوک در صحنه حضور در مهمانی از واتسون تقاضای رقصیدن میکنه و واتسون در جواب میگه با کمال میل (انگار از خداشه^___^) ودر پایان رقص صحبت های جالبی باهم میکنند :

شرلوک- راستی کی این حرکات رو بهت یاد داده؟ !
واتسون-خودت بهم یاد دادی!
شرلوک -پس مربی خوبی بودم

من میدونم اینجا منظور شرلوک این بود که واتسون به تنهایی از پس پیدا کردن رنه برادر سیمزا بر میاد و میتونه از ترور جلوگیری کنه اما باز هم این جملات تا حدودی تایید کننده ی فرضییه منه چرا که به این معنیه که اونا قبلا هم این کار(رقصیدن) رو باهم انجام دادند این طور نیست؟! به هر حال اینا برداشت های خودم از شرلوک هلمز در بازیه سایه ها بود که با چندین بار دیدن فیلم متوجه شدم
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]