کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی درباره ی تناسب اندام
۱۰:۰۲, ۱۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/خرداد/۹۳ ۲۳:۰۷ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اگر شما مایل هستید که شکمی صاف داشته باشید و یا از داشتن نفخ دائم شکم شاکی هستید به شما توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه نمایید. در ذیل از 8 غذایی نامبرده می شود که باید برای پیشگیری از ایجاد نفخ از خوردن آنها اجتناب کنید. نکته قابل توجه دیگر این است که متخصصین تغذیه به افرادی که می خواهند شکمی صاف داشته باشند نیز توصیه نمودند که اگر از ایجاد نفخ جلوگیری کنند تا حدود 5/3 کیلوگرم از وزن خود را کاهش داده و شکم متناسب تری نیز خواهند داشت.

1- نمک
از خوردن بیش از اندازه نمک خودداری کنید. همچنین غذاهایی که به صورت کنسروی با نمک فراوان فرآوری شده اند چرا که نمک موجود سبب جذب بیشتر آب شده و درنتیجه میزان احتباس آب در بدن شما افزایش یافته و حالت خمودی و کسالت به همراه پف کردگی و افزایش وزن می گردید.

2- کربوهیدرات ها
کربوهیدرات(برنج،نشاسته ها،نان،قندها...) به عنوان منبع اصلی تولید انرزی در بدن هستند و نباید شما بیش از اندازه مصرف نمایید چرا که درصورت عدم فعالیت مناسب و یا ورزش، این مواد به صورت گلیکوژن در عضلات ذخیره و هر گرم گلیکوژن حدود 3 گرم آب را جذب می نماید درنتیجه شما دچار افزایش وزن خواهید شد.

3- سبزیجات خام
نصف پیمانه هویج پخته شده برابر یک پیمانه هویج خام مواد غذایی لازم را دارد اما هویج پخته میزان حجم کمتری را در معده اشغال نموده و هضم آن را آسانتر می نماید و در نتیجه از ایجاد نفخ زیاد در دستگاه گوارش شما پیشگیری می نماید. اگر شما از آن دسته کسانی هستید که با خوردن سبزیجات خام دچار نفخ شدید می گردید توصیه می کنیم که حتما از سبزیجات پخته یا بخارپز استفاده کنید.

4- غذاهای نفاخ
بعضی از غذاها هستند که به خودی خود در دستگاه گوارش ایجاد گاز می نمایند که می توان موارد ذیل را نام برد: گل کلم،کلم،کلم بروکلی،کلم فندقی،بروکلی،پیاز، فلفل و مرکبات.

5- آدامس جویدن
زمانی که شما آدامس می جوید هوای زیادی را می بلعید که در روده های شما به دام می افتد و به تدریج سبب نفخ بیشتری می گردد.

6- غذاهای سرخ کردنی
غذاهای خیلی چرب و سرخ کردنی خیلی دیرتر هضم می گردند لذا سبب ایجاد احساس سنگینی و دم در شما می گردد. البته منظور ما این نیست که اصلا غذاهای چرب یا سرخ کرده نخورید، بلکه باید به نوع روغنی که استفاده می کنید توجه بیشتری نمایید برای مصال سعی کنید از روغنهایی مثل روغن زیتون و روغن آرکادو، و همچنین از مواد چربی موجود در آجیل ها و حتی شکلات تلخ استفاده نمایید.

7- غذاهای تند و تیز
اگر ادویه های افزودنی مانند فلفل،جوز،میخک،پیاز و سیر، خردل و... سبب تحریک معده و درنهایت تشدید نفخ می گردند از مصرف بیش از اندازه آنها بپرهیزید.

8- نوشابه های کربوهیدراتی و اسیدی
از نوشیدن نوشابه هایی که قند فراوان دارند و یا نوشیدنی هایی مثل قهوه، الکل، چای و آب میوه های مرکبات به مقدار فراوان خودداری کنید. بهتر است یک رژیم مناسب را انتخاب نموده و از موادی که در بالا ذکر شد در حد تعادل و کم، مصرف نمایید تا مشکل شما که نفخ و افزایش وزن است به راحتی حل گردد.

http://www.happyiranian.org
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۰۶, ۱۸/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اردیبهشت/۹۱ ۱۷:۲۳ توسط aminrafael3.)
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۷/اردیبهشت/۹۱ ۱۶:۳۱)وحید110 نوشته است:  بنده 2 تا از اسرار صاف موندن شکم را بعد سالیانی تجربه خدمت شما عرض میکنم

به عنوان یاد بود از من داشته باشید

کاملا عملی و تست شده .

اول همیشه شکم خود را در حال منقبض نگه دارید . و از ول دادن شکم شدیدا بپرهیزید! (اولش سخته ولی عادت میشه

دوم با سینه نفس نکشید و بلکه مثل نوزاد با شکم تنفس کنید .

این 2 تا مورد براتون عادت و ملکه بشه همیشه ماهیچه ای ورزیده شکمی صاف و محکم خواهید داشت .

در پناه خدا

سلام ممنون وحید جان این قسمت دومشو نفهمیدم یعنی چی با شکم تنفس کنید و با سینه نفس نکشید؟

دوستان یه چیزی هم بگم من کلا کم غذا میخورم نمیدونم چرا ولی نمیتونم زیاد غذا بخورم و مطمئنم بر آمدگی شکمم از زیاد غذا خوردن نیست

به نظر خودم شاید از این باشه که من فوتبالیست حرفه ای بودم تو لیگ یک هم بازی کردم یعنی قبل لیگ برتر تا سال 86 که یه جریاناتی بود ول کردم همه چیزو از اون به بعد فقط هفته ای یک جلسه تفریحی سالن میرم فوتسال

به نظرتون از کم تحرکی ناشی از این نیست؟

جناب yektasepas روغن دنبه همون روغن حیونی هست؟ بعد این نمک طبیعی و از کجا پیدا کنم؟

در مورد آب جوشیده یعنی همش از آب جوشیده سرد شده استفاده میکنید در طول روز؟

ممنون

جناب havbb من تتنها وعده ای که درست میخورم نهاره اونم اگه برنج نباشه همینطور احساس گرسنگی میکنم

به جای برنج چی باید خورد؟ مثلا واسه نهار؟

امضای aminrafael3
نردبان اين جهان ما ومني است ***** عاقبت اين نردبان افتادني است ***** لاجرم هركس كه بالاترنشست ***** استخوانش سخت ترخواهد شكست
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۲۳, ۱۸/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #12
آواتار
بزرگی شکم دلیل اصلیش افتادگی عضلات شکمه .

قسمت دوم یعنی زمانی که نفس میگشید سینتون پر و خالی نشه . بلکه مثل نوزاد شکمتون پر و خالی بشه

با دم و باز دم خودتون امتحان کنید متوجه میشید

یا زمانی که نفس عمیق میکشید نباید حجم سینتون زیاد بشه بلکه شکم باید باد بشه . این کار باعث میشه عضلات شکم افتادگی پیدا نکنند و کش نیاند .

ورزش و دراز نشست استاندارد و دویدن و طناب زدن هم که خیلی خوبه

البته باید توجه داشته باشید دویدن ممکنه باعث اضافه وزن بشه و بستگی به نوع دویدن داره ....

یا حق

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

۱۷:۲۶, ۱۸/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #13
آواتار
(۱۷/اردیبهشت/۹۱ ۲۰:۴۵)hed_gol نوشته است:  به نظر من که میشه خیلی از چیزها رو خورد ولی باید ورزش کرد
بهترین ورزش برای آب کردن شکم:
1.روی کمر بخوابید
2.با پاهایتان دو چرخه بزنید
3. 30ثانیه بزنید 10ثانیه استراحت تا 5دقیقه روزی 3بار

یک هفته ای آب میشه من که کردم شد
سلام
من به علت افزایش کار کامپیوتری سریعا حدود 8 کیلو اضافه وزن پیدا کردم ، و بعد از این به ورزش رزمی پرداختم ، حتی با گذشت حدود 3 ماه از ورزش رزمی ، هفته ای حدود 4 ساعت ، باز هم تاثیر چندانی ندیدم ، به قول دوستمون که اسمش رو نمی دونم havbb ، ورزش هوازی تاثیر داره.یعنی بهتر بگم من تو این مدت با این که حتی تغذیه ام رو هم کاهش دادم تاثیر نداشت ، اما قبل از اون با این که حجم کار بدنی زیادی نداشتم ، اما همون هم هوازی بود ، با تغذیه بیشتر باز هم وزن مناسبی داشتم.

امضای دل خسته
[/font]
[font=B Traffic]
معنی فاصله را می دانم،
فاصله تردید است،
و من از فاصله ها آزادم،
بین قلب من و تو فاصله نیست.
باز کن پنجره را
۲:۱۷, ۱۹/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #14

نقل قول:به نظرتون از کم تحرکی ناشی از این نیست؟
این که واضحه ، اگه شما کم تحرکی داشته باشید چربی میارید!

نقل قول:روغن دنبه همون روغن حیونی هست؟
دنبه رو بگیرید گرم کنید (عین کره) استفاده کنید. (البته نه برای سرخ کردن)

نقل قول:بعد این نمک طبیعی و از کجا پیدا کنم؟
نمک دریاچه ی ارومیه. بهترین نوع نمکه

نقل قول:در مورد آب جوشیده یعنی همش از آب جوشیده سرد شده استفاده میکنید در طول روز؟
آبی که مصرف میکنید حتما باید قبلا جوشیده شده باشه (ما حتی حدیث داریم در این مورد!)

نقل قول:جناب havbb من تتنها وعده ای که درست میخورم نهاره اونم اگه برنج نباشه همینطور احساس گرسنگی میکنم

به جای برنج چی باید خورد؟ مثلا واسه نهار؟
والا بنده تخصص در زمینه تغذیه ندارم ولی با توجه به تجربه م میگم. شما پنج وعده در روز غذا بخورید. بهترین روش غذا خوردن همینه. پس این که میگید اگه برنج نخورم احساس گرسنگی میکنم اشکالی نداره ، هر وقت گرسنه شدید دوباره بخورید! شما از سیب زمینی استفاده کنید (هر بار صد گرم). سیب زمینی خاصیتی که داره اینه که کم کم جذب میشه و بهترین نوع کربوهیدارت هست. سیب زمینی رو بذار سرد بشه و بخور ، قبلش هم یه لیوان آب سرد بخور که معده ت رو جمع کنه (البته این کار ضرر داره ولی خب برای مدتی به عنوان دارو این کار بکن :دی) مقداری مواد قندی ساده (مثل عسل یا میوه های شیرین) هم میتونه در رفع گرسنگی موثر باشه. خودم از سیب استفاده میکردم که هم هضمش سخته و هم شیرینه. الان توی این فصل هندونه خوبه ، هندونه هم شکم رو پر میکنه و هم شیرینه و هم دیرهضم. صد گرم سیب زمینی رو بخور و بقیه ش معده ت رو با هندونه پر کن :دی
ناهار رو ما حدیث داریم از معصومین که برای وعده ی صبح و شب باید درست و حسابی خورد ولی ناهار رو هرچی کمتر بخوری بهتره.
و از ورزشهای هوازی هم غافل نشو. ضعف کمر یکی از مهمترین عاملهاست ، پس تمرین عضلات شکم+کمر کمک میکنه. البته دراز نشست های غلط به مهره های کمر آسیب میزنه پس روی یه جای نرم دراز و نشست برو.

موفق باشید Heart
۷:۴۳, ۱۹/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

یه مشکلی دیگه ای هم که در کشور ما جود داره اینه که سبوس گندم و برنج رو میگیرند، مثلا اگر کسی یه تیکه نان سبوس دار با کره بخوره، بدن اون رو میسوزونه اما اگر کره رو با نان سفید بخوره چون انسولین بدن میره بالا هم کره ذخیره میشه هم اون نون به چربی تبدیل میشه و ذخیره میشه،نکته دیگه مصرف مواد قندی و شیرینه، اینها هم انسولین خون را بالا میبرند و وقتی سطح انسلین بره بالا معمولا دو ساعت طول میکشه که به حالت طبیعی برگرده و در این مدت شما هر چیز چرب و شیرین دیگه(به جز پروتیین ) بخورید به چربی تبدیل میشه،اینها انسولین بدن رو خیلی میبرند بالا:

گندم و برنج بدون سبوس
شکر و قند
شیرنی و شکلات و بستنی و ...
نوشابه و دلستر

نکته جالب اینه که قند میوه ها، توت خشک، انجیر خشک و برگه ها و غیره انسولین رو بالا نمیبره و واقعا جای تاسف داره که چیزای با این خوبی اینقدر راحت جایگزین شیرنی و شکلات و ... شده
بعد از غذا هم دسر نخورید، من خیلی شنیدم تو این مهمونی ها که میگن شیرنی بخورید غذا هضم میشه(البته خانوما از این حرفا میزنن)
یه نکته دیگه اینکه البته همه میدونن، بعد از ورزش هم تا 2ساعت نباید از این جور چیزا بخورید چون همون هورمونی که در حین ورزش تولید شده بود که به عضلات شما قند برسونه هنوز در خون وجود داره و چون فعالیت متوقف شده اگر چیزی بخورید چاق میشید
منبع:
پروفسور جعفری

منم آب جوشیده رو خیلی شنیدم اما این نکته رو هم داشته باشید که آب ما خیلی املاح داره، اول آب رو تصفیه کنید بعد بجوشونید و گرنه املاحش غلیظ تر میشه

امضای یاســین

۱۸:۰۸, ۱۹/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #16
آواتار
من یه سوال داشتم
کسی تو تهران عطاری خوب میشناسه که معتبر باشه و مثلا سرکه و مواد طبیعی با کیفیت داشته باشه؟
۲۱:۰۴, ۱۹/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اردیبهشت/۹۱ ۲۱:۱۴ توسط انصارالمهدی.)
شماره ارسال: #17
آواتار
سلام دوستان

نقل قول:روغن دنبه همون روغن حیونی هست؟ دنبه رو بگیرید گرم کنید (عین کره) استفاده کنید. (البته نه برای سرخ کردن)

در مورد روغن حیوانی و کلا روغن هایی که در دمای معمولی به صورت جامد هستند ( مثل روغن جامد قدیمی یا روغن نارگیل یا دمبه ) این روغن ها اشباع شده هستند و این یعنی بعد از مصرف سریعا جذب بدن میشن . برای کسانی که تحرک کم دارند ایجاد مشکل می کنه .

اگه روغن خوب میخواید مصرف کنید روغن طبع گرم مثل کنجد مصرف کنید که بسیار خوشمزه هم هست (یه کتلت باهاش بزنید ) . روغن زیتون طبع معتدل و برای استخوان بسیار خوب هست .

در مورد شکم چاق هم این مورد به سردی معده مربوط میشه . ببینید وقتی مزاج معده سرد شد اشتها بالا میره و شکم میزنه بیرون . سعی کنید ابتدا با تغذیه سپس با ورزش مشکل حل کنید . فرضا اگه خیار مصرف می کنید بهتره با خرما مصرف بشه که سردی این با گرمی اون خنثی بشه . فرضا اگه تو رژیم شما برنج هست ( برنج سرد هست ) بهتره که مقداری پونه هم بعدش مصرف کنید ( فرضا اندازه یه قاشق چایخوری ) .

ورزش هم که به نظر من کیوکوشین ! 3 ماهه به وزن مطلوب میرسید .

نقل قول: نکته جالب اینه که قند میوه ها، توت خشک، انجیر خشک و برگه ها و غیره انسولین رو بالا نمیبره و واقعا جای تاسف داره که چیزای با این خوبی اینقدر راحت جایگزین شیرنی و شکلات و ... شده

ما دو نوع قند داریم . راست گرا و چپ گرا که بهتره از چپ گراها که همون قند های طبیعی هستند استفاده کنید . فرضا عسل مویز انجیر .
حالا چرال چپ و راست
اگه نوربه قندهای چپگرا بتابه به طرف چپ منحرف میشه و این قندها بهترین نیاز برای بدن هستند
قند های راست گرا که همین شکری که در قنادی برای پخت شیرینی به کار میره در روده منجر به یبوست میشه .
مادر مریضی ها 1- یبوست 2-سرما خوردگی
سعی کنید دچار یبوست نشید .
شکر که مصرف میشه روده شروع به تولید الکل بیش از حد می کنه ( روده خودش الکل میسازه ولی با خوردن شکر میزانش بالا میره ) و در نهایت یبوست .

نقل قول:بعد از غذا هم دسر نخورید، من خیلی شنیدم تو این مهمونی ها که میگن شیرنی بخورید غذا هضم میشه(البته خانوما از این حرفا میزنن)

ببین خواهرم این حرف اشتباهی نیست . معده برای هضم نیاز به حرارت داره .
شیرینی ها تلخ ها و شور ها گرم و ترش ها سرد هستند .
سفارش شده که قبل غذا نمک یا عسل
نمک برای ضد عفونی دهان و معده و همچنین به دلیل گرمی موجب ترشح معده و هضم بهتر میشه .
عسل هم به همین ترتیب هست ولی چون عسل های امروز قاطی هستند نمیشه اعتماد کرد البته برای ضد عفونی چراکه عسل شیرین هست و خاصیت گرمی خودش رو داره . بعد غذا نمک بخورید و یا دهان خودتونو با نمک شست و شو بدید .

نقل قول: منم آب جوشیده رو خیلی شنیدم اما این نکته رو هم داشته باشید که آب ما خیلی املاح داره، اول آب رو تصفیه کنید بعد بجوشونید و گرنه املاحش غلیظ تر میشه

در مورد آب !
آب تهرانی ها طبعش گرم و اصفهانی ها سرد هست ( خوش به حال تهرانی ها ) . جناب روازاده در یکی از سخنرانی هاشون گفتند که میشهبا چند بار جوشیدن آب طبعشو عوض کرد و آب درمانی درست کرد که این کار قلق داره و همیجوری با چند بار جوشیدن به دست نمیاد که بهتره از خودشون سوال کنید .

در مورد شکلات
خواهران محترم توجه داشته باشید که مصرف شکلات کیست تخمدان میاره !!!

امضای انصارالمهدی
دعا تهدید را به فرصت تبدیل می کند
۲۲:۵۲, ۱۹/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اردیبهشت/۹۱ ۲۲:۵۳ توسط ali-ch.)
شماره ارسال: #18

با سلام خدمت تمام برادران و خواهرانم در خلقت و دوستان عزیز
این اولین پست من تو این فروم هست
و لحظاتی پیش ثبت نام کردم . بنده مدت هاست که این سایت رو دنبال میکنم و از اخبار و مسایل آگاه میشم
من 18 سال سن دارم و 4 سال سابقه کشتی دارم و نیز در ورزش بدنسازی هم اطلاعاتی دارم که شاید برای دوستان مفید باشه
به هر حال هر کسی به نحوی اینجا کمک میکنه و بنده هم در این مورد اطلاعاتی هر چند کم دارم که اگه دوستان عزیز بخوان میتونم کمکشون کنم و در عوض ازشون در مسایلی دیگه هم کمک میگیرم ان شاء الله
من با وجود سن نسبتا کم خودم انواع و اقسام روش های کاهش و افزایش وزن و تناسب اندام رو امتحان کردم و میتونم در هر دو مورد افراد دارای اضافه وزن و افراد دارای کمبود وزنی کمک کنم. به نظرم هم ائمه و معصومینی که ما رو سفارش به خوش صورتی کردن هم پیروی با تناسب اندام رو دوست دارن. (الله جمیل و یحب الجمال)
به هر حال اگه اضافه یا کمبود وزن دارین یا مسائل دیگر و تغذیه و ورزش و تناسب اندام اینجا عنوان کنین تا شاید بتونم کمکی بکنم.
۱۴:۳۲, ۲/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #19

مرسی دوست عزیز از مطلب خوب و راهنمایی که کردید
۱۰:۲۷, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #20

دوستای خوبم میخوام شکمم صاف وعضله ای شه و5کیلولاغرشم ب نظرتون چکارکنم که سریع نتیجه بده؟
لطفا کمکم کنیدSmile

امضای SAHAR71
بنده من سوگند به حقي كه تو بر من داري من تو را دوست دارم و تو را به حق من بر تو سوگندت ميدهم مرا دوست بدار.
خدا در جاي ديگر ميفرمايد:اگر انان كه بر من پشت نموده اند بدانند كه من چه قدر منتظر انان هستم وبه توبه و بازگشت انها مشتاقم از شوق ديدار من قالب تهي ميكردند واز شدت محبت من بند بند وجود انها مي گسست.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا