کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی درباره ی تناسب اندام
۱۰:۰۲, ۱۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/خرداد/۹۳ ۲۳:۰۷ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اگر شما مایل هستید که شکمی صاف داشته باشید و یا از داشتن نفخ دائم شکم شاکی هستید به شما توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه نمایید. در ذیل از 8 غذایی نامبرده می شود که باید برای پیشگیری از ایجاد نفخ از خوردن آنها اجتناب کنید. نکته قابل توجه دیگر این است که متخصصین تغذیه به افرادی که می خواهند شکمی صاف داشته باشند نیز توصیه نمودند که اگر از ایجاد نفخ جلوگیری کنند تا حدود 5/3 کیلوگرم از وزن خود را کاهش داده و شکم متناسب تری نیز خواهند داشت.

1- نمک
از خوردن بیش از اندازه نمک خودداری کنید. همچنین غذاهایی که به صورت کنسروی با نمک فراوان فرآوری شده اند چرا که نمک موجود سبب جذب بیشتر آب شده و درنتیجه میزان احتباس آب در بدن شما افزایش یافته و حالت خمودی و کسالت به همراه پف کردگی و افزایش وزن می گردید.

2- کربوهیدرات ها
کربوهیدرات(برنج،نشاسته ها،نان،قندها...) به عنوان منبع اصلی تولید انرزی در بدن هستند و نباید شما بیش از اندازه مصرف نمایید چرا که درصورت عدم فعالیت مناسب و یا ورزش، این مواد به صورت گلیکوژن در عضلات ذخیره و هر گرم گلیکوژن حدود 3 گرم آب را جذب می نماید درنتیجه شما دچار افزایش وزن خواهید شد.

3- سبزیجات خام
نصف پیمانه هویج پخته شده برابر یک پیمانه هویج خام مواد غذایی لازم را دارد اما هویج پخته میزان حجم کمتری را در معده اشغال نموده و هضم آن را آسانتر می نماید و در نتیجه از ایجاد نفخ زیاد در دستگاه گوارش شما پیشگیری می نماید. اگر شما از آن دسته کسانی هستید که با خوردن سبزیجات خام دچار نفخ شدید می گردید توصیه می کنیم که حتما از سبزیجات پخته یا بخارپز استفاده کنید.

4- غذاهای نفاخ
بعضی از غذاها هستند که به خودی خود در دستگاه گوارش ایجاد گاز می نمایند که می توان موارد ذیل را نام برد: گل کلم،کلم،کلم بروکلی،کلم فندقی،بروکلی،پیاز، فلفل و مرکبات.

5- آدامس جویدن
زمانی که شما آدامس می جوید هوای زیادی را می بلعید که در روده های شما به دام می افتد و به تدریج سبب نفخ بیشتری می گردد.

6- غذاهای سرخ کردنی
غذاهای خیلی چرب و سرخ کردنی خیلی دیرتر هضم می گردند لذا سبب ایجاد احساس سنگینی و دم در شما می گردد. البته منظور ما این نیست که اصلا غذاهای چرب یا سرخ کرده نخورید، بلکه باید به نوع روغنی که استفاده می کنید توجه بیشتری نمایید برای مصال سعی کنید از روغنهایی مثل روغن زیتون و روغن آرکادو، و همچنین از مواد چربی موجود در آجیل ها و حتی شکلات تلخ استفاده نمایید.

7- غذاهای تند و تیز
اگر ادویه های افزودنی مانند فلفل،جوز،میخک،پیاز و سیر، خردل و... سبب تحریک معده و درنهایت تشدید نفخ می گردند از مصرف بیش از اندازه آنها بپرهیزید.

8- نوشابه های کربوهیدراتی و اسیدی
از نوشیدن نوشابه هایی که قند فراوان دارند و یا نوشیدنی هایی مثل قهوه، الکل، چای و آب میوه های مرکبات به مقدار فراوان خودداری کنید. بهتر است یک رژیم مناسب را انتخاب نموده و از موادی که در بالا ذکر شد در حد تعادل و کم، مصرف نمایید تا مشکل شما که نفخ و افزایش وزن است به راحتی حل گردد.

http://www.happyiranian.org
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۲۲, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #21
آواتار
(۴/خرداد/۹۳ ۱۰:۲۷)SAHAR71 نوشته است:  دوستای خوبم میخوام شکمم صاف وعضله ای شه و5کیلولاغرشم ب نظرتون چکارکنم که سریع نتیجه بده؟
لطفا کمکم کنیدSmile

غذاهای چرب .نوشابه .فست فود هله هوله ممنوع ...بعدباید جوری ورزش کنید که حسابی عرق بریزید ضربان قلبتون بره بالا...البته باید اصولی باشه ...روش درست تنفس و هم باید یاد بگیرید.....یوگا خوبه ......یه سری حرکات دراز نشستم هست..
طناب زدن (اصولی)..حلقه زدن هم خوبه...اونم روش داره....Smile....

امضای پرنیان
۱۶:۴۳, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #22
آواتار
خواندن این مطلب هم خالی از لطف نیست:
http://shiateb.com/pages/?current=viewdo...1&sel=1163

امضای azade
وقتى كه يك ملت تصميم ميگيرد بايستد، وقتى كه به حمايت الهى و به قدرت درونى خود و استعداد درونى خود باور داشت و باور كرد، چيزى نميتواند جلوى او را بگيرد.
امام خامنه ای
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۰۹, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #23
آواتار
بخورید و بیاشامید اما اسراف نکنیدSmile
اگر همیشه موقعی که گرسنه شدید غذا بخورید...و موقعی هم که غذا میخورید به نیت تموم شدن غذا، غذا نخوریدBig Grin بلکه به نیت رفع گرسنگی غذا بخورید...اصلا شکم نمی آورید!
مطمئن باشید

امضای رضوانه
ظهور حضرت خيلي نزديكتر از اين حرفهاست. سر و گوش بجنبانيد هوشيار باشيد و اخبار منطقه اي و بين المللي را درست پيگيري كنيد
ظهور حضرت خيلي نزديكتر از آني است كه تصور شود
من از الآن دارم پيش بيني ميكنم كه چه جوري آن روايت محقق ميشود .روايتي كه ميفرمايد:
وقتي ظهور محقق ميشود مومنين ميگويند ما #انتظار نداشتيم انقدر ظهور زود باشد
انتظار نداشتيم انقدر زود باشد
۱۹:۱۵, ۴/خرداد/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/خرداد/۹۳ ۱۹:۱۸ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #24

بسم الله الرحمن الرحیم
(۴/خرداد/۹۳ ۱۰:۲۷)SAHAR71 نوشته است:  دوستای خوبم میخوام شکمم صاف وعضله ای شه و5کیلولاغرشم ب نظرتون چکارکنم که سریع نتیجه بده؟
لطفا کمکم کنیدSmile

اولا خدمتتون عرض کنم که تناسب و زیبایی اندام هیچ ربطی به وزن نداره

علاوه بر توصیه هایی که دوستان کردند ، توجه داشته باشید که شکم عضلانی مخصوص آقایون هستش و در اوردن عضلات شکم به صورت نمایان برای خانمها نیاز به تمرینات بسیار زیاد و برای بعضی از خانمها بدون مصرف دارو ممکن نیست.

خانمها شما شکمتون در بهترین حالت صاف میشه ، ول بودن شکم بخاطر اینه که عضلات شکم رو تمرین نمیدید عضلاتی که در شکم وجود داره شل و ول و زشت میشه هرقدر هم که چربی شکمتون کم باشه.... تمرین عضلات شکم رو مرتب انجام بدید.

نقل قول:.و موقعی هم که غذا میخورید به نیت تموم شدن غذا، غذا نخورید
باز اینم بستگی به تیپ بدنی داره بعضی ها اندازه فیل میخورن ولی چاق نمیشن... کلا تیپ بدنیتون هرچی بود سعی نکنید کلا تغییرش بدید
حتما که همه نباید باربی باشن! (غرب زدگی)
یه کاریکاتور دیدم خیلی جالب بود و واقعا حق مطلب رو ادا میکرد. یه کرگدن در حالی داشت روی تردمیل میدوید و عرق میریخت تا لاغر بشه که داشت به عکس آهو نگاه میکرد و حسرت میخورد.... واقعا مسخره س! هرکس توی تیپ بدنی خودش باید باشه
۲۰:۴۳, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #25
آواتار
شکم شیش تکه! نه ببخشید چهار تکه!.....واسه کی؟؟؟؟!....خانوما؟؟؟؟!....شیب؟؟ بام؟؟؟؟!
من الان خیلی تعجب کردم
آخه اصلا اینکه فرم‌بدن زن ها مثل مرد ها بشه اصلا به نظرم زیبایی نداره!
با عرض شرمندگی هاااا!
همونطور که اگر بدن آقایون مدل بدن خانم ها ظریف و نحیف ! باشه٬ زیبایی نداره...
به نظرم شکم داشتن خوب نیست زیاد...یعنی یه جوری فرم بدن رو به هم میریزه....
اما برای آقایون خیلی هم بد نیست! جدی میگم
مردا مشکلی نداره یه خرده شکم داشته باشن
من در مورد حضرت علی هم این موضوع رو شنیده بودم حالا نمیدونم چقدر درسته...ولی اینکه یه خرده شکم داشتن...
حالا در کل میگم دید خود من که اصلا این نیست که آدم باید هی خودشو بندازه توی این رژیم و این حرف ها!
با باربی! بودن هم کلا مخالفم!
شاید یه تاپیک براش زدم!
۲۱:۱۱, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #26

بسم الله الرحمن الرحیم

همون 6 تیکه درست بود! البته مال بعضی ها هشت تیکه هستش [تصویر: zG3cmejvZqm.png] . چهار تیکه نداریم!

نقل قول:به نظرم شکم داشتن خوب نیست زیاد...یعنی یه جوری فرم بدن رو به هم میریزه....
اما برای آقایون خیلی هم بد نیست! جدی میگم
مردا مشکلی نداره یه خرده شکم داشته باشن
در بدن مرد آخرین جایی که چربیش آب میشه و اولین جایی که چربی جمع میشه شکم هستش (مال خانما جای دیگه ایه). یه جورایی شکم نماد سلامت خوراک و بدن مرد هستش.... بهتره چربی بدنشون رو کنترل کنن. داشتن شکم مشکلات زیادی درست میکنه....

نقل قول:من در مورد حضرت علی هم این موضوع رو شنیده بودم حالا نمیدونم چقدر درسته...ولی اینکه یه خرده شکم داشتن...
نه اون قضیه که فرق داره... پیامبر به حضرت امیر فرمودن بطین من العلم... بعد یزید لعنة الله علیه حضرت رو مسخره میکرد با تشبیه ایشون به افراد شکم گنده چون بطین معنی شکم گنده هم میده...
۲۱:۲۸, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #27
آواتار
ااااا خب پس درست گفتم!
همون ۶ تیکه!( انقدر که یه مدت داداشم خودشو میکشت شکمش ۶تیکه بشه! یادم مونده)
بعد جالبه خودشو کشت برای اینکه ۶ تیکه بشه! بعد یه مدت دیگه باشگاه نرفت...سرش شلوغ شد...ورزش هم دیگه زیاد نرفت! کلا شکمش یه تکه شد!!!!

معمولا کسایی که باشگاه میرن بعد یه دفعه دیگه کلا بی خیالش میشن....بدنشون خیلی زیاد تر از قبل چاق! میشه...
بعد حالا یه چیز دیگه ازتون بپرسم:
این دمبل زدن و اینا! برای خانوما خوبه؟؟؟!
آخه دوستم رفته بود باشگاه تعریف میکرد که دمبل میزنن!!!! من شاخ دراوردم!
۲۱:۴۵, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #28

نقل قول:همون ۶ تیکه!( انقدر که یه مدت داداشم خودشو میکشت شکمش ۶تیکه بشه! یادم مونده)
بعد جالبه خودشو کشت برای اینکه ۶ تیکه بشه! بعد یه مدت دیگه باشگاه نرفت...سرش شلوغ شد...ورزش هم دیگه زیاد نرفت! کلا شکمش یه تکه شد!!!!
احمدرضا؟ Smile
از قول من بگید بهش که ببینه تو چه رشته ای استعداد داره تو همون بره
بعضی ها هستند لاغر و استخونی.... روز اول میان تو باشگاه چهارتا دمبل که زدن جوری تارهای عضلانیشون نمایان میشه و تفکیک شده س که انگار چند دوره حرفه ای کار کردند. اینها میان با چندتا دراز نشست عضلات شکمشون رو نمایان میکنن بعد میزنن رو دست یکی که کلی رژیم گرفته و پدرش جلو چشمش اومده تا تونسته یه شبهی از عضله شکم رو نمایان کنه لابلای چربی ها و آبی که زیر پوسته....
کسایی که چربی دارن رو شکم بعد که آب کردن تازه دوتا مشکل دارن اولیش شل بودن پوست شکمه دومیش آب زیر پوسته
کار هرکسی نیست... اینجور افراد با رژیم های وحشتناکشون بقیه بدنشون رو هم از بین میبرن مخصوصا صورتشون عین اسکلت میشه...
کلا نخواید یه چیز دیگه بشید همون چیزی که هستید رو بپذیرید.... هر تیپ بدنی یه سری مزایایی داره حالا شاید بعدا مفصل نوشتم.

نقل قول:معمولا کسایی که باشگاه میرن بعد یه دفعه دیگه کلا بی خیالش میشن....بدنشون خیلی زیاد تر از قبل چاق! میشه...
مخالفم [تصویر: -4-.gif]
تغییر دادن بدن مثل پارو کردن برف در هوای برفی هستش
یک وقت دو متر برف اومده یه ماشین غول پیکر میاد برف رو پارو میکنه.... یه مدت که حواستون نبود دوباره برف میاد میشینه.... این دفعه دیگه با یه پاروی معمولی یه آدم میتونه برف جدید رو پارو کنه
بدن در فرآیند عضله سازی و چربی سوزی بار اول خیلی مقاومت میکنه... ولی رسیدن به وزن بالای صد کیلو برای کسی که قبلا وزنش اینقدر بوده راحت تره نسبت به کسی که بار اولشه. برای کسی که قبلا شکم سیکس پک داشته خیلی راحته دوباره اوردنش نسبت به کسی که اصلا نداشته تا حالا.... و قس علی هذا

نقل قول:بعد حالا یه چیز دیگه ازتون بپرسم:
این دمبل زدن و اینا! برای خانوما خوبه؟؟؟!
بله ولی نه در حد قویترین مردان و پاورلیفتر ها!
در حدی که یکم عضله بیشتر از حالت روزمره تحت فشار قرار بگیره و خودشو از حالت افتادگی جمع کنه و قشنگ وایسه
معمولا سبک میزننن خانما
۲۱:۵۰, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #29
آواتار
دمبل زدن برای خانوما فک کنم تا 4 یا 5 کیلو ایرادی نداشته باشه ....ولی به نظر من ادم خودشو به وزنه عادت نده بهتره ...
۲۲:۰۷, ۴/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #30
آواتار
من هم یه مقداری شکم دارم.
یه مدتی تو خونه هر روز دراز نشست می رفتم( به مرور رسوندمش به 80،90 تا در روز ) اما چربی هام آب نشد. ولی یه جورایی بدنم به تو رفتگی عادت کرد. یعنی عضله ی شکمم رو بر حسب عادت جمع می کردم!
اما دوستان در مورد استیل بدن درست می گن، مخصوصا او مثال کرگدن!
من صد کیلو وزن دارم! اما وقتی یکی منو می بینه فکر می کنه 80 یا 90 کیلو وزن دارم. چون هیکلم درشته و به قول دوستام هیکل کشاورزی دارم( از پدربزرگم به ارث بردم )
من اگه خودمو به 80 کیلو هم برسونم باز همین هیکلو دارم! ( اما صد کیلو هم خوب نیست! )
ولی به دوستان بهتره بگم( منظورم پسر ها بود. خواهران رو اطلاعات ندارم ) دنبال رژیم سخت و طاقت فرسا نباشن. رژیم آدمو ضعیف می کنه( منبع موصق ) ولی ورزش واسه لاغری خیلی خوبه. من خودم دو می رم. خیلی هم دویدن رو دوست دارم هر وقت می دوم احساس می کنم دارم پرواز می کنم!بهتون پیشنهاد می کنم برید ورزش مورد علاقه اتون نه ورزش برای لاغری. لاغری خودش دنبالتون میاد( البته هنوز دنبال من نیومده )

امضای Bidel.s
درد ما دیگران نبود
درد ما همدیگه بود
به بچه ات بگو
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا