کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
راهنمایی درباره ی تناسب اندام
۱۰:۰۲, ۱۵/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/خرداد/۹۳ ۲۳:۰۷ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
اگر شما مایل هستید که شکمی صاف داشته باشید و یا از داشتن نفخ دائم شکم شاکی هستید به شما توصیه می کنیم که این مقاله را مطالعه نمایید. در ذیل از 8 غذایی نامبرده می شود که باید برای پیشگیری از ایجاد نفخ از خوردن آنها اجتناب کنید. نکته قابل توجه دیگر این است که متخصصین تغذیه به افرادی که می خواهند شکمی صاف داشته باشند نیز توصیه نمودند که اگر از ایجاد نفخ جلوگیری کنند تا حدود 5/3 کیلوگرم از وزن خود را کاهش داده و شکم متناسب تری نیز خواهند داشت.

1- نمک
از خوردن بیش از اندازه نمک خودداری کنید. همچنین غذاهایی که به صورت کنسروی با نمک فراوان فرآوری شده اند چرا که نمک موجود سبب جذب بیشتر آب شده و درنتیجه میزان احتباس آب در بدن شما افزایش یافته و حالت خمودی و کسالت به همراه پف کردگی و افزایش وزن می گردید.

2- کربوهیدرات ها
کربوهیدرات(برنج،نشاسته ها،نان،قندها...) به عنوان منبع اصلی تولید انرزی در بدن هستند و نباید شما بیش از اندازه مصرف نمایید چرا که درصورت عدم فعالیت مناسب و یا ورزش، این مواد به صورت گلیکوژن در عضلات ذخیره و هر گرم گلیکوژن حدود 3 گرم آب را جذب می نماید درنتیجه شما دچار افزایش وزن خواهید شد.

3- سبزیجات خام
نصف پیمانه هویج پخته شده برابر یک پیمانه هویج خام مواد غذایی لازم را دارد اما هویج پخته میزان حجم کمتری را در معده اشغال نموده و هضم آن را آسانتر می نماید و در نتیجه از ایجاد نفخ زیاد در دستگاه گوارش شما پیشگیری می نماید. اگر شما از آن دسته کسانی هستید که با خوردن سبزیجات خام دچار نفخ شدید می گردید توصیه می کنیم که حتما از سبزیجات پخته یا بخارپز استفاده کنید.

4- غذاهای نفاخ
بعضی از غذاها هستند که به خودی خود در دستگاه گوارش ایجاد گاز می نمایند که می توان موارد ذیل را نام برد: گل کلم،کلم،کلم بروکلی،کلم فندقی،بروکلی،پیاز، فلفل و مرکبات.

5- آدامس جویدن
زمانی که شما آدامس می جوید هوای زیادی را می بلعید که در روده های شما به دام می افتد و به تدریج سبب نفخ بیشتری می گردد.

6- غذاهای سرخ کردنی
غذاهای خیلی چرب و سرخ کردنی خیلی دیرتر هضم می گردند لذا سبب ایجاد احساس سنگینی و دم در شما می گردد. البته منظور ما این نیست که اصلا غذاهای چرب یا سرخ کرده نخورید، بلکه باید به نوع روغنی که استفاده می کنید توجه بیشتری نمایید برای مصال سعی کنید از روغنهایی مثل روغن زیتون و روغن آرکادو، و همچنین از مواد چربی موجود در آجیل ها و حتی شکلات تلخ استفاده نمایید.

7- غذاهای تند و تیز
اگر ادویه های افزودنی مانند فلفل،جوز،میخک،پیاز و سیر، خردل و... سبب تحریک معده و درنهایت تشدید نفخ می گردند از مصرف بیش از اندازه آنها بپرهیزید.

8- نوشابه های کربوهیدراتی و اسیدی
از نوشیدن نوشابه هایی که قند فراوان دارند و یا نوشیدنی هایی مثل قهوه، الکل، چای و آب میوه های مرکبات به مقدار فراوان خودداری کنید. بهتر است یک رژیم مناسب را انتخاب نموده و از موادی که در بالا ذکر شد در حد تعادل و کم، مصرف نمایید تا مشکل شما که نفخ و افزایش وزن است به راحتی حل گردد.

http://www.happyiranian.org
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۳۷, ۱۵/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #2

متاسفانه به دلیل طرز غذا خوردن غلط ما ایرانی ها ، همه اینقدر چربی روی شکمشون دارن که دیگه نفخ شکم خیلی تاثیری توی صاف نبود شکم نداره :دی
۱۱:۲۷, ۱۶/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #3
آواتار
مصرف بيش از اندازه هر چيزي غلطه، ولي پياز و سير خواصي دارن كه با مكمل هاي ديگه اگر مصرف بشن نفخ نخواهند داشت!

امضای t.kam67
اللهم عجل لوليك الفرج
واجعلنا من انصاره و اعوانه
۱۶:۰۳, ۱۷/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #4
آواتار
حالا کی یه راه عملی واسه آب کردن چربی شکم داره؟

امضای aminrafael3
نردبان اين جهان ما ومني است ***** عاقبت اين نردبان افتادني است ***** لاجرم هركس كه بالاترنشست ***** استخوانش سخت ترخواهد شكست
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۳۱, ۱۷/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #5
آواتار
بنده 2 تا از اسرار صاف موندن شکم را بعد سالیانی تجربه خدمت شما عرض میکنم

به عنوان یاد بود از من داشته باشید

کاملا عملی و تست شده .

اول همیشه شکم خود را در حال منقبض نگه دارید . و از ول دادن شکم شدیدا بپرهیزید! (اولش سخته ولی عادت میشه

دوم با سینه نفس نکشید و بلکه مثل نوزاد با شکم تنفس کنید .

این 2 تا مورد براتون عادت و ملکه بشه همیشه ماهیچه ای ورزیده شکمی صاف و محکم خواهید داشت .

در پناه خدا

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

۱۶:۵۹, ۱۷/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اردیبهشت/۹۱ ۱۷:۵۴ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #6
آواتار
با سمه تعالی
دکتر روازاده می گوید :
اگر تغذیه مان را به صورت سنتی کنیم بعضی مواقع بدون این که وزن کم کنیم سایز عوض می کنیم .
یعنی امروزه به خاطر تغذیه بد چربیها نا هماهنگ و در جاهایی مثل شکم ذذخیره می شوند و اندام نا متناسب می شود .
اگر جوانها روغن دنبه مصرف کنند و مسن ترها از روغن کنجد خود به خود خوش اندام می شوند چون چربیها در تمام بدن پخش می شوند .
ایشان می گوید ما در احادیث داریم که معصومین می فرمایند اب نجوشیده نخورید .تنها آبی را که می شود نجوشیده خورد اب باران است .

آب نجوشیده به شدت شکم را بزرگ می کند.
ما طرفداران دکتر روازاده این روش را حدود دوسال است اجرا می کنیم و واقعا به صحت این قضیه اعتقاد پیدا کردیم .

یکی از آشنایان ما آقایی است که خانوادگی خیلی چاق هستند ایشان می گوید :"قبل از اینکه از روغن کنجد و دنبه و نمک طبیعی و آب جوشیده سرد شده استفاده کنم دائم مجبور بودم شب غذا نخورم و خیلی رعایت کنم ازوقتی که اینها را مصرف می کنم بدون اینکه رژیم بگیرم خودبه خود شکمم کوچک شده و ضمنا 8 کیلو هم وزن کم کردم ".
من این قضیه وزن کم کردن با رژیم سنتی را از خیلی ها شنیدم .
و جالب اینجاست که دیگر لازم نیست دائم قرصها و کپسولهای ویتامین مصرف کنیم. چون با این تغذیه ضعف بدن برطرف می شود.
در کنار این گونه تغذیه آدم ورزش هم بکند خیلی عالی می شود و زود جواب می دهد و به اندام مورد نظر خیلی زودتر می رسد.

حتما سخن رانی های ایشان را گوش کنید و عمل کنید .
به امید اینکه روزی برسد که همه مردم ایران و جهان به فرهنگ استفاده از تغذیه سنتی که همان تغذیه پیامبران الهی و معصومین علیهم السلام - است برسند چون علاوه بر درمان بیماری های جسمی بیماریهای روحی مثل افسردگی و ..... نیز درمان می شود.

امضای yektasepas
[تصویر: %D9%85%D9%86%20%DB%8C%D9%85%D9%86%20%D8%A7%D9%85.jpg]
۲۰:۴۵, ۱۷/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #7
آواتار
به نظر من که میشه خیلی از چیزها رو خورد ولی باید ورزش کرد
بهترین ورزش برای آب کردن شکم:
1.روی کمر بخوابید
2.با پاهایتان دو چرخه بزنید
3. 30ثانیه بزنید 10ثانیه استراحت تا 5دقیقه روزی 3بار

یک هفته ای آب میشه من که کردم شد

امضای hed_gol
[تصویر: %D8%A8%D9%87%D8%AC%D8%AA.jpg]
۰:۲۶, ۱۸/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #8

(۱۷/اردیبهشت/۹۱ ۱۶:۰۳)aminrafael3 نوشته است:  حالا کی یه راه عملی واسه آب کردن چربی شکم داره؟

بنده دوره ی مربیگری بدنسازی گذروندم....
اگه راه میونبر و سریع میخواین راه آقا وحید مناسبه ولی اگه میخواید چربی هاش از بین بره:
مهمترین عامل تغذیه س. هر چی میتونید از خوردن کربوهیدارت ها (نان ، سیب زمینی ، برنج ، ماکارونی...) پرهیز کنید. اهمیت برنج و سیب زمینی از همه بیشتر است (یعنی باید کمی مصرف کنید) ، برنج از جهت ارزش غذایی و سیب زمینی به خاطر جذب تدیجی!
وعده های غذایی تان را به پنج وعده در روز افزایش دهید (فاصله ی زیاد بین وعده ها چربی را زیاد میکند)
ورزشهای هوازی (ماننده پیاده روی و دوچرخه سواری آرام) چربی میسوزاند. ولی باید تغذیه محور باشید. یعنی اگه تغذیه رو کنترل کنید با همین زندگی عادی و کمی ورزش چربی سوزانده میشه ولی اگه تغذیه رو رعایت نکنید هیچ ورزشی اثر نداره.
در طول 6 ماه گذشته خودم به همین روشها عضلات شکمم را رونمایی کردم :دی
۰:۳۱, ۱۸/اردیبهشت/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/اردیبهشت/۹۱ ۰:۳۲ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #9
آواتار
علم جدید و بنده با نخوردن جهت لاغری مخالفیم
بدن دچار فقر فرهنگی و مواد معدنی میشه
بهترین روش ورزشه

البته نه با این دستگاه های خنده داری که بجاتون دراز نشست میره

یا حق
۰:۴۱, ۱۸/اردیبهشت/۹۱
شماره ارسال: #10

نقل قول:علم جدید و بنده با نخوردن جهت لاغری مخالفیم
بدن دچار فقر فرهنگی و مواد معدنی میشه
بنده نخوردن کربوهیدارت رو عرض کردم وگرنه وقتی کسی توی رژیمه بیشتر از هرکسی و هر وقتی به خوردن میوه ها و سبزیجات و مواد مغذی دیگه نیاز داره....

اینو یادم رفت بگم ، اگه میخواید به بدنتون آسیبی نرسه و مثل اون بازیگره به خاطر رژیم غذایی غلط کلیه هاتون از کار نیوفته ، حتما پیش یه نفر اینکاره (یا مربی بدنساز یا متخصص تغذیه) تا برنامه غذایی براتون بنویسه (با توجه به وضعیت کنونی بدنتون)

بحث لاغری گاهی خیلی پیچیده میشه ، مربی خودم یه نفر رو میخواست لاغر کنه ، انواع ترفند ها رو زد ولی فایده نداشت. بعدا رفت به یکی از مربی های سرشناس شهر گفت ، اون توصیه کرد که آزمایش تیروئید بده و مشخص شد عیب از تیروئیدش بوده...

دوستان اگه توی فامیلتون هستند افرادی که کلا استخون بندی درشتی دارند و تپل هستند ، و اگه احتمال میدید از لحاظ ژنتیکی به اونها رفته باشید فکر بدن ترکه ای رو از سرتون بیرون کنید! شما نهایتا به تناسب اندام خواهید رسید.

چربی های روی شکم هم علت داره که اگه شما تیروئیدتون مشکل ساز نشه ، با رفع اون علت ، بدن خودش چربی های شکم رو از بین میبره.
یکی از مهمترین علت های چربی اوردن شکم ، ضعف عضلات کمر هست. حتما هفته ای دوباره تمرین فیله ی کمر رو انجام بدید.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا