کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: به نظر شما آیا چنین عملی (خارج از شرع و عرف) صحیح است ؟
بله!!!!!!(اشکالی نداره)
خیر
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]
     


ارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فاجعه جمعیتی ایران در راه است !!
۷:۰۵, ۸/شهریور/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/شهریور/۹۰ ۷:۳۲ توسط semnani.)
شماره ارسال: #1
آواتار
جمعیت اندک ایرانیان شیعه به نفع کیست؟!لحظه ای به دور از جو فکر کنیم...

در سال‌های اخیر به دلیل موفقیت‌آمیز؟! بودن سیاست‌های تنظیم خانواده در ایران و كاهش شدید رشد جمعیت و نرخ باروری به طور مكرر دستگاه ذی‌ربط و محققان جمعیت شناسی ایران از طرف سازمان‌های بین‌المللی مورد تقدیر قرار گرفته‌اند و ایران به عنوان یك الگو در بحث تنظیم خانواده برای كشورهای جهان سوم مطرح می‌شود.

در آخرین مورد، جایزه سال جمعیت‌شناسی سازمان ملل‌متحد به دکتر محمد جلال عباسی شوازی استاد جمعیت شناسی دانشگاه تهران تعلق گرفت. هر چند در اینجا مقصود، زیر سؤال بردن زحمات و پژوهش های این استاد ایرانی نیست ولی واقعاً جای تامل است که چرا این جایزه به یک استاد ایرانی تعلق گرفت؟

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

سازمان های بین المللی که مکرراً نشان داده اند نه تنها دلسوز ما نیستند بلکه با حربه ها و ایجاد محدودیت های مختلف در تلاش برای کند کردن پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران هستند و در سه دهه‌ی اخیر هیچ گاه به نفع نظام و کشور ما گامی برنداشته اند، با چه نیتی این انتخاب را كردند.

جالب آنکه در هنگام اهدای جایزه به این جمعیت شناس ایرانی، خانم "آشارُز میگیرو"، معاون اول بان کی مون در سخنانی موفقیت این محقق ایرانی در ارائه تحقیقات کاربردی به جامعه جهانی را نشانه عمق روحیه دانش دوستی ایرانیان دانست و این افتخار را به دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران تبریک گفت؛ از این خانم به عنوان معاون اول بان کی مون باید پرسید پس چرا در دیگر حوزه های علم و فناوری با انواع قطعنامه‌ها جلوی پیشرفت ایران را می‌گیرید.

موضوع خیلی واضح است: روند تغییرات جمعیت کشور به نفع ما نیست و در کمتر از سه دهه، جمهوری اسلامی ایران کشوری به شدت سال‌خورده تبدیل خواهد شد و این یعنی کاهش نشاط و نوآوری در جامعه و افزایش فشارهای اقتصادی و اجتماعی برای رفع دغدغه‌ی خیل عظیم سالخوردگان و این همان چیزی است غربی ها می خواهند افزایش مشکلات کشور و فروپاشی از درون.

برژینسکی در این زمینه می‌گوید که: "از فکر کردن به حمله‌ی پیشدستانه علیه تأسیسات هسته ای ایران اجتناب کنید و یک بازی طولانی مدت را انجام دهید چون زمان، آمارهای جمعیتی و تغییر نسل در ایران به نفع رژیم کنونی نیست". نمودار زیر روند تغییرات جمعیتی کشور را نشان داده است. همان‌طور که مشخص است جامعه‌ی ایرانی به سرعت در حال سال‌خورده شدن است.
[تصویر: 29490.jpg]

نرخ باروری ایران از حدود 6،4 فرزند در اوایل دهه‌ی 60 شمسی به حدود 1،8 فرزند در سال‌های اخیر رسیده ‌است، یعنی به کمتر از حد جانشینی نسل. این در حالی است كه كشوهای پیشرفته دنیا در حال افزایش نرخ باروری‌شان هستند و با حمایت‌های مالی و غیر مالی، خانواده‌ها را تشویق به فرزندآوری‌ می‌كنند. در نمودارهای زیر روند تغییرات نرخ باروری ایران را با سه كشور آمریكا، انگلیس و فرانسه مقایسه شده است.

[تصویر: 29491.jpg]

همان‌طور كه مشاهده می‌كنیم در حالی كه نرخ باروری در ایران درحال كاهش است، نرخ باروری این سه كشور صنعتی در حال افزایش است. حال جای این سؤال است كه اگر كاهش نرخ باروری امر پسندیده‌ای است و ایران به این خاطر باید مورد تقدیر قرار گیرد، پس چرا كشورهای پیشرفته كه سازمان‌های بین‌المللی تحت نظارت همین كشورها هستند، روال عكس ما را در پیش گرفته‌اند.

شاید گفته شود آنها پیشرفته هستند و توانایی افزایش جمعیت را دارند ولی ما هنوز پیشرفته نشده‌ایم و باید نرخ باروری را كاهش دهیم اما قطعاً این حرف اشتباه است؛ چرا كه تمام كشورهایی كه در حال حاضر پیشرفته هستند، در زمانی كه در حال رشد و صنعتی شدن بودند -در حدود 100 سال قبل- دارای نرخ باروری و نرخ رشد جمعیت به مراتب بالاتری بودند؛ و به طور كلی هیچ كشوری با جمعیتی سال‌خورده و رو به زوال نمی‌تواند پیشرفت كند و ما نیز از این قاعده مستثنا نیستیم.

حکایت است که در زمان امیركبیر، سفیر بریتانیا در ایران از بازاری عبور می‌كرده كه تجمع مردم در كنار یك مسجد توجهش را جلب می‌كند. بعد از پرس‌وجو متوجه می‌شود كه یك گاو از دست قصاب به داخل مسجد فرار كرده است؛ به همین دلیل در بین مردم (كه عقاید مذهبی‌شان به خرافات آلوده بود) این‌طور پیچیده است كه این مسجد تقدس خاصی دارد كه این گاو به این مسجد پناه آورده است. هنگامی كه سفیر بریتانیا به سفارت‌خانه‌اش باز می‌گردد دستور می‌دهد یك هدیه‌ی ارزشمندی با هزینه‌ی سفارت تهیه و به آن مسجد اهدا شود. هنگامی‌ كه این موضوع به گوش امیركبیر می‌رسد، بسیار خشمگین می شود و دستور می‌دهد آن سفیر از ایران اخراج شود.

امیركبیر از اینكه آن سفیر قصد داشته به خرافات مردم ایران دامن بزند، ناراحت شده بود و چنین دستوری را صادر كرده بود. سازمان‌های بین‌المللی در موضوع تغییرات جمعیت ایران همانند همان سفیر بریتانیا قصد دارند بر جهالت و غفلت ما دامن بزنند و مسئولان و متخصصان ما خوشحال از قدردانی سازمان‌های جهانی به خود می‌بالند، غافل از آنکه، آنچه بر سر ما خواهد آمد کشور را دچار بحران های بزرگی خواهد کرد و این دقیقاً در راستای سیاست‌های دشمنان نظام است.


آدرس منبع : http://jangenarm2010.mihanblog.com/post/208جالب اینجاست (باید خون گریه کرد) که همزمان با اجرای این طرح تو ایران دول غربی به هر نحوی که شده دارن جمعیت خودشونو بالا می برند حالا می خواد بچه پدر داشته باشه یا نداشته باشه (اصلا میگن گور بابا ننه باباشون فقط تولید کنند ....) و از همه بدتر تو ایران خودمونه که در مناطق مرزی س...ها. دارن عین ...... چی جمعیت برای خودشون درست می کنند ناراحتی من از این نیست که چرا زیاد دارن میشند بلکه اینه که همینا با پول های و سرمایه های ع........ و تبلیغات وهابی های (لعنت خدا بر تمام دودمانشان باد) ؛ اولا که وهابی میشن و دوما که امنیت بچه های ما شیعه ها در خطر جدی قرار می گیرند همین الان یه گروه شیطانی (شاید 100 نفر نیز نیروی رزمی نداشته باشند ) امنیت چندین استان ما رو بهم رختند ....... حالا شما فکر کنید که این گروه بشه 30 هزار نفر اونوقت توی تهران هم مثل آب خوردن عملیات انتحاری (واژه ی درستش : کله خری) انجام می دهند ......
من نمی خوام بحث رو سیاسی کنم اما بازم گلی به جمال احمدی نژاد که یه جورای داره با این طرح مبارزه می کنه.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 16 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۳۲, ۱۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #151
آواتار
(۱۷/آبان/۹۲ ۱۶:۵۹)yektasepas نوشته است:  باسمه تعالیآفرین با حرفتون موافقم . مهم این است که خدا با ماست

توی خانواده ی ما از وقتی آقا گفتند 2 بچه دنیا آمده و قراره 2 بچه ی دیگه هم دنیا بیاد یعنی مادراشون باردارند
الحمدلله
جالب هست یکی از خانواده ها 3 پسر داشتند دلشون دختر می خواست خدا دختر بهشون داد و یکی دبگه هم دودختر داشت به شدت پسر دوشت داشتند خدا پسر داد فکر کنم چون از آقا اطاعت کردند خدا به دلشون راه رفت
شما برو 12 تا بچه بیار بعد بگو خدا با ماست...
وقتی خواستن برن مدرسه،لباس و کیفو کفش نداشتن،بهشون بگو اشکال نداره خدا با ماست...
وقتی خواستن برن دانشگاه پول نبود،دانشگاه نبود...بگو خدا با ماست
وقتی خواستن برن سر کار کار نبود،بگو خدا با ماست...
وقتی هم خواستن زن بگیرن،مسکن نبود بگو خدا با ماست...
خدا هم اون بالا وایساده با خودش میگه من که به این بنده هام عقل دادم،چرا دارند این کارو میکنن؟؟

خوزستان هنوز آب آشامیدنی نداره...!
فقط چندتا شهر شمالیش آب داره،که به لطف انتقال آبش به قم،اونم داره تهه میکشه،و تا چند سال دیگه این شهرها هم بی آب میشن...
اولین نیاز واسه ادامه حیات آب ــه!!که توی کشور ما به اندازه کافی نداریم!
باقیش پیش کش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
آقایون اول آب مردم رو تامین کنند بعد دم از جمعیت بالا بزنن...
در ضمن کسی که یکم سواد داشته باشه،حساب کنه میبینه جمعیت ایران پیر که بشه به همون اندازه،نیروی کار داره!
فعلا دهه 60 ـها تا 30 سال دیگه نیروی مولد هستند!تا چند سال دیگه هم دهه 70ــها نیروی مولد میشن!
بعدشم،قرار نیست این 70 و 60 ـها که تا آخر عمر مجرد باشند!
هر کدومشون یه بچه که داشته باشه!جمعیت ایران پیر نمیشه!
پس لطفا الکی سیاه نمایی نکنید!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۲, ۱۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #152
آواتار
نقل قول:جالب هست یکی از خانواده ها 3 پسر داشتند دلشون دختر می خواست خدا دختر بهشون داد و یکی دبگه هم دودختر داشت به شدت پسر دوشت داشتند خدا پسر داد فکر کنم چون از آقا اطاعت کردند خدا به دلشون راه رفت
خدا شرطی نیست .


نقل قول:خوزستان هنوز آب آشامیدنی نداره...!
فقط چندتا شهر شمالیش آب داره،که به لطف انتقال آبش به قم،اونم داره تهه میکشه،و تا چند سال دیگه این شهرها هم بی آب میشن...
اولین نیاز واسه ادامه حیات آب ــه!!که توی کشور ما به اندازه کافی نداریم!
باقیش پیش کش!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
دقیقا موافقم . دریاچه هامون که دارن خشک میشن . گرد و غبار نفس خوزستان رو گرفته .
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۳۰, ۱۸/آبان/۹۲
شماره ارسال: #153

با سلام
یک ضرب المثل قدیمی میگوید یک ده آباد بهتر از یکصد شهر خراب است . اگر منظور و هدف سیاستمداران از ازدیاد جمعیت صرفا داشتن سرباز زیاد است و یا اگر اینطور فکر میکنند که اگر کشوری دارای جمعیت و سرباز بیشتری باشد در جهان حرف اول را خواهد زد هم اکنون کشور هند دارای بیش از یک ملیارد و پانصد ملیون جمعیت است اما هنوز انگلیس بر او حکومت میکند . پیر یا جوان بودن و یا کم و زیاد بودن جمعیت امروز کاری از پیش نمیبرد . آزادی و استقلال و توانمندی و بر تری هر کشور بر سایر ملل جهان نسبت مستقیمی با دانش و معرفت و شادابی مردم آن کشور دارد ، امروز کشوری در دنیا حرف اول را میزند و بر سایر کشور های جهان حاکم است که دارای ملتی فهیم و فرهیخته و دانشمند و دارای تکنولژی پیشرفته باشد ، باور بفرمایید که امروز کشوری باداشتن یک ملیون جمعیت میتواند به راحتی به تمامی کشور های جهان از هر نظر حکومت و اعمال عقیده و اییدولوژی نماید مشروط به اینکه اکثریت قریب به اتفاق آن یک ملیون جمعیت دانشمند و با سواد و فهیم و با ایمان و موحد باشند ، و کشوری میتواند دارای چنین ملتی باشد که در درجه اول ملت آن کشور در رفاه و آسایش و امنیت و کاملا آزاد باشد که خوشبختانه میهن اسلامی عزیز ما تحت رهبری حضرت آیت الله خامنه ای دارای ملتی کاملا آزاده و در نهایت امنیت است و تنها کمبود ما مردم تنگنای اقتصادی و فقر است که همین یک عامل باعث نگرانی و افسردگی بیشتر جوانان ماشده وهمه به خوبی میدانیم که منشا ء تمامی عقب افتادگی و سستی و فساد هر انسانی فقر و تنگدستی است ، لذا تعداد جمعیت هر خانواده موفق باید متناسب با درآمد آن خانواده و متعاقب آن تعداد جمعیت هر کشور موفق و پیروز باید متناسب بادر آمد ملی آن کشور باشد نا گفته نماند که ثروت و درآمد کشور ما هم اکنون نیز میتواند پاسخگوی جمعیت کنونی کشور ما باشد و با همین درآمد فعلی میتوان تمامی ملت را در یک رفاه نسبی سهیم کرد اما متاسفانه زیاده طلبان از خدا بی خبر مانع توضیع عادلانه ثروت در بین اقشار ملت شده و این عناصر نا میمون مسبب دل مردگی و افسردگی و تنگدستی اکثر جوانان عزیز کشور ما شده و جوانی که تنگدست باشد دیگر هیچ انگیزه ای برای جست وخیز ندارد و همچون سالخورده گان بدون هدف روز را شب و شب را به روز میرساند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۰۴, ۲۱/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۲ ۱۱:۵۵ توسط مصطفي مازح7610.)
شماره ارسال: #154
آواتار
جت‌الاسلام مهدی ابوترابی، عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمة الله علیه) شب گذشته در دوره آموزشی خانواده‌های طلاب که در مجتمع آموزش عالی امام رضا(علیه السلام) قم برگزار شد به بررسی عواقب و پیامدهای کاهش جمعیت پرداخت.
کارشناس مسائل دینی، گفت: تشویق مردم به افزایش نسل کار و وظیفه حوزویان است، متأسفانه شعار «کاهش جمعیت و فرزند کمتر» به عنوان یک فرهنگ در میان مردم رسوخ پیدا کرده که باید این فرهنگ نادرست را از بین برد.
وی ادامه داد: مقام معظم رهبری نیز بارها نسبت به افزایش نسل تأکید کردند و فرمودند «مسؤولان نسبت به این کار غفلت کردند و بنده بارها به این امر تأکید کردم».
حجت‌الاسلام ابوترابی اظهار داشت: قرار بود از سال 67 تا 90 از تعداد 6 و نیم فرزند در سرانه خانواده به 4 فرزند برسیم، در حالی که ما در طی سه سال نخست به همین حد کاهش پیدا کردیم و این کاهش نه تنها متوقف نشد و با سیاست‌ها اولیه انطباق پیدا نکرد بلکه سال به سال شیب آن بیشتر شد.
ایران رتبه نخست کاهش جمعیت در جهان را دارد
وی افزود: به گونه‌ای ما در شتاب افت جمعیت پیش رفتیم که در جهان رتبه نخست را کسب کردیم، به قول برخی از مسؤولان «ما سقوط جمعیت داشتیم نه شیب کاهش جمیعت»، اکنون نیز استان‌های کشور به ویژه استان‌های مرکزی در کاهش جمعیت در رتبه بالای و نخستین جهان هستند، یعنی رشد جمعیت در این استان‌ها بسیار کم است، حتی رشد جمعیت ما از آمریکا کمتر است.
عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمة الله علیه) اظهار داشت: وضعیت ما در حال حاضر از اسرائیل و آمریکا بدتر است، البته به وضعیت منفی نرسیدیم، جمعیت منفی نیز به کاهش جمعیت گفته می‌شود، یعنی به گونه‌ای که مثلا در یک کشور 5 نفر متولد شوند ولی 6 نفر فوت کنند.
وی یادآور شد: در حال حاضر حدود 23 میلیون زن در سن باروری که از سن 15 تا 48 گفته می‌شود داریم، در سال 90 میزان موالی کشور یک میلیون 450 هزار نفر و میزان موت‌ها 500 هزار نفر بوده است،‌ در حالی که در سال 91 یک میلیون و 350 هزار موالی داشتیم که این میزان نسبت به سال 90 کاهش پیدا کرده است.
از 23 میلیون زنی که قدرت باروی دارند کمتر از 2 میلیون کودک متولد شده است
حجت‌الاسلام ابوترابی، بیان داشت: ما در حال حاضر در شیب و افت جمعیت هستیم ولی پنجره جمعیت نسبتا در رتبه خوبی است، البته از 23 میلیون زنی که قدرت باروی دارند تنها 900 هزار فرزند متولد و وارد جمعیت کشور شده است، این جمعیت به زودی از سن باروی خارج می‌شود.
وی تصریح کرد: از سال 55 تا 65 بیشترین موالی را در کشور داشتیم که سهم هر مادر 6/6 بوده است، ولی در سال 90 و 91 با احتساب میانگین کشوری 5/1 سهم موالی هر مادر بوده است.
عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمة الله علیه)، ‌گفت: یکی دیگر از مسائلی که نسبت به آن غفلت شد تفاوت جمعیت اهل سنت و شیعه است، آن‌ها در رشد جمعیت بسیار بالا و ما در رشد جمعیت بسیار پایین هستیم.
وی افزود: میزان افزایش جمعیت در استان‌های مرکزی حدود یک درصد است، این وضیعت یعنی خطر، سطح اقلی بقای انسان 2/1 است که جامعه منقرض پیر و نابود نشود، در حالی که میزان موالی کشور ما نیم از این جمعیت است با این وجود در آینده نزدیک جمعیت ما پیر می‌شود.
در آینده نزدیک جمعیت ما 35 میلیون نفر می‌شود که 50 درصد آن پیر هستند
استاد حوزه و دانشگاه گفت: در آینده نزدیک جمعیت ما 35 میلیون می‌شود که 50 درصد آن پیر هستند، با این وجود در سال 1404 باید بسیاری از مراکز آموزشی ما تعطیل باشد، از دهه 70 بیشترین موالی تشیع بود که محصول آن امروز مشخص است، ولی حال اگر افزایش جمعیت با این شرایط پیش برود آینده چه می‌شود؟ ما هنوز دچار بای کد ذهنی هستیم.
وی ادامه داد: یکی از مسؤولان آمریکایی‌ها با چنین مضمونی می‌گوید «نقشه جمعیتی کابوس مرگ ایرانیان است، می‌گوید 3/1 جمعیت شیعه در ایران است که به شدت در حال کاهش است»، متأسفانه سازمان ملل نیز در این بحث ما را گول زد.
حجت‌الاسلام ابوترابی، اظهار داشت: تولد 51 درصد کودکان در شهرستان‌ها به صورت سزارین است و وقتی این کار انجام می‌شود بار سوم پزشکان اذیت می‌شوند به همین دلیل در بیشتر مواقع در بار چهارم می‌گویند سزارین خطرناک است، با این وجود بانوان طبیعتا بیشتر از چهار فرزند نمی‌توانند به دنیا بیاورند.
3 میلیون زن عقیم یا سخت بارور داریم
وی تصریح کرد: از جمیعت 23 میلیونی بانوانی که قدرت باروری دارند 3 میلیون از عقیم و سخت بارو هستند، حتی 3 میلیون نفر را یکی از وزارت‌های کشور به دست خود عقیم کرده است و چه کارهای ناشایست که نکردند، حتی استفتائات برخی از افراد از مراجع تقلید به گونه‌ای بود که موضوع را به دروغ بیان می‌کردند، یکی دیگر از مسائل وازکتومی کردن است، برای این‌که وازاکتومی برداشته شود نیاز به جراحی‌ها سخت و طولانی است.
عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمة الله علیه) بیان داشت: وضعیت فعلی جمعیت در مسائل مختلف مشکل آفرین است، تقریبا سرعت رشد اهل سنت 5 تا 6 برابر ما است، حتی به زودی در یک روز و یک لحظه جمعیت آن‌ها با ما برابر می‌شود و روز بعد مسلما جمعیت آن‌ها افزایش می‌یابد و جمعیت‌ ما از آن‌‌ها کم می‌شود، برخی تصمیم گیری‌های سیاسی و حتی عقیدتی خارجی پشت این قضایا است.
وی یادآور شد: در موضوع فرهنگی یکی از اهداف که از نخست گفت شد شعار «فرزند کمتر تربیت بهتر» بود، این شعار انقلت و جواب مسلم دارد، تک فرزندان اصولا دارای اختلاط هستند، تربیت نیز علم دارد، متأسفانه هنوزم شعار «فرزند کمتر زندگی بهتر و رفاه بیشتر» مطرح می‌شود.
6 میلیون مجرد داریم
استاد حوزه و دانشگاه گفت: یکی از آمریکایی‌ها می‌گفت «ما اگر در ایران در بحث کاهش جمعیت کار کنیم به نتیجه فروپاشی سنت‌ها منجر می‌شود»، یکی از خطرات پدید آمدند مجردان قطعی هستند که خانواده تشکیل نمی‌دهند، از 23 میلیون جمعیت بانوان 6 میلیون مجرد هستند و از تشکیل خانواده دورند، تنها در تهران 500 هزار مجرد داریم.
وی ادامه داد: در کتاب درسی آمریکا آمده «خانواده‌ها سایزهای مختلف می‌تواند داشته باشند، ولی ‌استاندارد آمریکا می‌گوید تعداد فرزند باید هشت عدد باشد»، یکی از دلایل اختلاط در زایمان و کاهش جمعیت استرس و نگرانی است که برخی از بانوان دارند.
حجت‌الاسلام ابوترابی اظهار داشت: در روایت آمده «زن باردار همانند زن مجاهد و مخلص است»، در روایت دیگر آمده «زنی که زایمان می‌کند پاک و طاهر می‌شود، یک وعده شیر مکیدن فرزند صد هزار گناه مادر را می‌بخشد و اگر پدر و مادر یک شب به سبب تب کردن فرزند خود ناراحت شوند خدا تمام گناهان او را می‌بخشد».
کاهش جمعیت بیل فرهنگی بود که کمر ما را خورد کرد
وی تصریح کرد: حتی چینی‌ها نسبت به کنترل جمعیت گول غربی‌ها را خوردند، پیری جمعیت راه برگشت و نجات ندارد، شاید بزرگترین بیل فرهنگی که به کمر ما خورد همین موضوع بود، بسته‌ها تبلیغی فرهنگی لازم داریم، نظام آموزشی ما غیر هدفمند است.
کارشناس فرهنگی، خاطرنشان کرد: یکی از دلایل بی عفتی سطح جامعه آموزش‌ها برخی از فیلم وزارت بهداشت است، بیش از حد جلوگیری شود زن‌ها گرفتار سخت باروری می‌شوند، در سبک زندگی و تحصیلات باید مدل دیگر ایجاد کنیم، چه نیازی است که دختری که مهندس نرم افزار کامپیوتر می‌خواند برای مثال چگونگی کارکرد شمع ماشین را یاد بگیرد.
وی تأکید کرد: در غرب اگر زن یک فرزند بیاورد افزون‌بر مرخصی با حقوق به او جایزه هم می‌دهند، حتی به شوهر او یک مرخصی طولانی مدت شش ماه می‌دهند در حالی که در کشور ما از این چیزها خبری نیست،‌ حتی گاهی مرخصی‌ها زایمان پانزده روز است، یعنی به گونه‌ای است که بانوان برای از دست ندادن شغلشان فرزند نمی‌آورند.
استادحوزه و دانشگاه، افزود: بحث کیفیت و کمیت الان مهم نیست اکنون باید فرزند باشد، وقتی فرزند نیست چگونه می‌شود به کیفیت و کمیت توجه کرد، هوش هیجانی در خانواده‌ها کم جمعیت بسیار کم است، بازی فرزندان با یک‌دیگر هوششان را بالا می‌برد، کمیت مهم است ولی باید مدیریت شود.
با رشد جمعیت کنونی باید مذهب رسمی کشور را با دست خودمان به دیگران تحویل بدهیم
وی گفت: اگر این‌گونه پیش برویم باید چند سال دیگر مذهب را با دست خود از دست داده و تقدیم کنیم، نظام ما مردم سالاری است مگر می‌شود که سنی‌ها از ما بیشتر باشند و ما بگویم مذهب رسمی کشور ما شیعه است، چرا قیامت را فراموش کردیم؟ مگر ما شیعه علی بن ابی‌طالب(علیه السلام) نیستیم؟
حجت‌الاسلام ابوترابی تأکید کرد: یکی از شاخص‌ها تربیت لقمه حلال است، مشکل ما این است که حتی در جمعیت فرهیختگان تعداد فرزندان کاهش یافته است، برادر ریگی چهل فرزند داشت خب این شجره خبیثه آخرش چه می‌شود؟.
عضو هیأت علمی مؤسسه آموزشی و پژوهشی امام خمینی(رحمة الله علیه)،‌ خاطرنشان کرد: گاهی یک فرزند فرزند دیگر را تربیت می‌کند، در مسائل پزشکی کلی شیره سر مردم مالیدند و دروغ گفتند، مقصر مسؤولانی هستند که باید رصد و پیگیری می‌کردند ولی نکردند، بیشترین اشتباه را این افراد کردند،‌ وگرنه رهبری شفاهی و کتبی تذکر دادند و فرمودند من نسبت به این مسائل بد بین هستم که غربی‌ها جلوی پیشرفت علمی ما را می‌گیرند ولی برای کاهش جمعیت تشویق می‌کنند.
اگر فرهنگ سازی جمعیت نکنیم ما روحانیان مقصریم
وی ادامه داد: از این پس در بحث افزایش جمعیت کار نشود ما روحانیان مقصر هستیم، چون ما این موضوعات را مطرح کردیم، باید استغفار کنیم آن هم استغفار عملی، نگاه مردم را باید نسبت به مسأله ازدواج روشن کنیم، ازدواج هیچ ربطی به اقتصاد ندارد، حق نداریم به بهانه اقتصاد ضعیف فرزنددار نشویم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۲۸, ۲۲/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #155
آواتار
کاملا موافقم....اگر دقت کنید تو فیلم های هالی وود تعداد بچه ها از 3 تا معمولا بیشتره.حتی گاهی بیشتر ام میشه.همیشه میخوان خانواده هاشونو گرم نشون بدن....در صورتی که اصلا این طوری نیست...چرا فیلم آقای اصغر فرهادی جایزه گرفت؟تو فیلم جدایی نادر از سیمین چه چیزیو میخواست مطرح کنه؟من نمیگم فیلمشون خوب نیست ..اصلا..من خودم طرفدارشونم..ولی این همه فیلم های خوب ...چرا جدایی نادر از سیمین؟چون همه مشکلات توش بود..تو ایران....اگه از یک خارجی بپرسید ایران چه جور جاییه؟با ناراحتی میگن خیلی به مردومش ظلم میشه....آمریکا کارش شستشوی فکرای آدماست...چه ایرانی چه اورپایی..و...ما باید خودمون آگاه بشیم و دیگرانو آگاه کنیم.......


یا زهرا
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۱۴, ۲۸/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #156
آواتار
نمودار تعداد فرزند در كشورهاي مختلف جهان :

[تصویر: Daily_1857_jpg.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۲۴, ۲۸/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/بهمن/۹۲ ۱۷:۳۹ توسط هانا.)
شماره ارسال: #157
آواتار
برخی آقایونو خانوما نوشتن بچه زیاد داشته باشیم چطوری خرجشونو بدیم؟!خوراکو پوشاکو خرج مدرسه و....
اگه منظورتون از خوراکو پوشاک روزی 5 تومن پول تو جیبیو هر روز یه دست لباسو اتاق تک نفرهو تخت دو نفرهو وسایل بازی آنچنانیو از پیش دبستانی کلاسای کنکورو تست زنیه!!!!!Huh شما به یه بچه بسنده کنید البته بعید میدونم از پس یه دونه ام بر بیاید!!!!Dodgy
من نمیگم 6-7تا ولی یکی دوتام اصلا خوب نیست.چی میشه لباس بچه بزرگترو تمیز نگه داشت واس بعدیم استفاده کرد؟چی میشه وسایل بازی کمتری خرید؟چی میشه انقد کتاب داستان روهم نچینید؟چی میشه قانع و کم توقع بارش بیارید؟!اصلا چی میشه یه بار به بچه ت بگی نه؟!!!!
دختره برگشته به باباش میگه 70 تومن پول بده برم اسباب بازی بخرم در حالی که دو الی سه روز بیشتر باهاش بازی نکرد،من دیدم که میگم. آقا و خانمی که میتونید از پسش بر بیاید چرا که نه؟یکم ساده تر بارشون بیارید ولی صمیمی ترو قانع تر
بله،بعضیا هستن که اونقدی درآمد ندارن از پس چندتا بر بیان ولی دوتارو که دیگه میشه به راحتی بزرگ کرد،ولی اونایی که دارن چرا؟
چرا باید هرچی بچه خواست فراهم کنید تا چیزی نباشه که بخوادو آرزوشو داشته باشه؟بزارید یکم آرزوی چیزیو داشته باشه تا واسه رسیدن بهش تلاش کنه،همه چیزو واسشون مهیا نکنید.همه بچه هاشونو دوس دارنو میخوان خوشحالیشونو ببینن ولی این روش اصلا درست نیست.راهو نشونشون بدین تا خودشون بهش برسن نه اینکه خودتون اون راهو برید که اونا همه چی داشته باشن.
این جمله ام که زمان ما پشت بستنی پاک نوشته میشد<<فرزند کمتر زندگی بهتر>> کاملا مخالفم باهاش

البته من نه بخاطر سربازان اسلام میگم نه بخاطر جمعیت شیعه چون جمعیت شیعه ی واقعی داره هر روز کمتر میشه.من بخاطر آینده ی خود بچه ها میگم که روز به روز دارن تن پرورتر بار میان
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۳۰, ۳۰/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #158
آواتار
نقل قول: ــ بازتوزیع فضایی و جغرافیایی جمعیت، متناسب با ظرفیت زیستی با تأکید بر تأمین آب با هدف توزیع متعادل و کاهش فشار جمعیتی

http://forum.bidari-andishe.ir/thread-32...#pid275262

نقل قول:
این تصویر توسط ماهواره «ترا» و ناسا در آگوست 2007 گرفته شده است که دولت «روندونیا» یکی از مناطق «آمازون» را که در اثر قطع درختان جنگلی به رنگ سبز تیره نشان می‌دهد در صورتی که رنگ‌های قهوه‌ای و سبز نشان‌دهنده مناطقی است که قطع درختان جنگلی به صورت گسترده است.
خوب الحمدلله ...
برای یعضی ها که به خاطر این که آب دریاچه ارومیه خشک شده نمیخوان بچه بیارن اینم دلیلی محکم که جنگل های آمازون هم دارن نابود میکنن، اما آمریکایی ها همچنان بچه زیاد دارن..

پست رو انتقال دادم تو تاپیکی که حداقل بهش ربط داره .
1) گرد و غبار و ریزش باران 3 متری در آمازون ،باعث بالندگی امازون شده است.
2) در ایران به علت کمبود باران،گرد و غبار معکوس عمل میکند.
3) ماهواره ی ترا از سنجنده ی مادیس روزانه تصویر میده .سال 2014 هستیم .

در نهایت آب را گل نکنیم . برای ایندگان این سرزمین .
حرف و بحث دیگه ندارم .

ا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۳۱, ۴/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #159
آواتار
ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

من خواهرم 2 ساله که ازدواج کرده، تازه بحث شده که بچه بیارن یا نیارن. یه پول پوشک رو که حساب می کنن، پشیمون میشن.
کشور ایران ظرفیت جمعیتش 20 یا 30 میلیون نفره. وقتی به بحث آب می رسیم. میبینیم که همین 75 میلیون هم خیلی زیاده. جدا از مشکلات اقتصادی و فقر، بحث آب و منابع طبیعی تو ایران اوضاعش خرابه. شمایی که میگید انگلیس داره افزایش جمعیت میده ما هم بدیم، انگلیس هیچ وقت مشکل کم آبی یا کمبود غذا نمی گیره که، وقتی که خشکسالی گیلان رو هم تهدید میکنه. شهر های دیگه کلا خشک میشن. حالا شما برو بچه بیار. اون موقع تو تلویزیون یه آخوند رو نشون میداد که 10 تا بچه داشت ، 33 سالش هم بود.

جمعیت بالا = مرگ ایران.

****************
مامان بزرگم میگفت که یه دوست داشتم، 12 تا بچه زایید ، دیونه شد! شما هم نزایید دیوونه میشید Big GrinBig GrinBig Grin
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۲, ۵/شهریور/۹۳
شماره ارسال: #160

(۴/شهریور/۹۳ ۱۰:۳۱)Kol نوشته است:  ConfusedConfusedConfusedConfusedConfusedConfused

من خواهرم 2 ساله که ازدواج کرده، تازه بحث شده که بچه بیارن یا نیارن. یه پول پوشک رو که حساب می کنن، پشیمون میشن.
کشور ایران ظرفیت جمعیتش 20 یا 30 میلیون نفره. وقتی به بحث آب می رسیم. میبینیم که همین 75 میلیون هم خیلی زیاده. جدا از مشکلات اقتصادی و فقر، بحث آب و منابع طبیعی تو ایران اوضاعش خرابه. شمایی که میگید انگلیس داره افزایش جمعیت میده ما هم بدیم، انگلیس هیچ وقت مشکل کم آبی یا کمبود غذا نمی گیره که، وقتی که خشکسالی گیلان رو هم تهدید میکنه. شهر های دیگه کلا خشک میشن. حالا شما برو بچه بیار. اون موقع تو تلویزیون یه آخوند رو نشون میداد که 10 تا بچه داشت ، 33 سالش هم بود.

جمعیت بالا = مرگ ایران.

****************
مامان بزرگم میگفت که یه دوست داشتم، 12 تا بچه زایید ، دیونه شد! شما هم نزایید دیوونه میشید Big GrinBig GrinBig Grin
شما الان صحبتت چی هست میگی شیعه ها بشینن بچه به دنیا نیارن بعد وهابی ها تو پاکستان کیلو کیلو بچه بیارن یهودی ها هم جمعیتشون رو به کله زیاد کنن ما فقط کم کنیم اره؟؟... خوبه شما قدرت دستتون نیست.. میگی ایران باید سی میلیون جمعیت داشته باشه؟؟؟ یه کشور جمعیتش یک میلیون میاد پایین مردم سکته میزنن شما راحت میای راحت میگی ما باید سی چهل میلیون جمعیت داشته باشیم... بابا ایول به این سیاست ها جمعیتیت
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا