کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
فراخوان تشکیل گروه انیمیشن سازی
۲۱:۳۴, ۳/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام و عرض ادب
دوستانی که مایل هستند یک گروه انیمیشن سازی تشکیل بدیم و انشاالله در آینده به تیم بازی هم گسترشش بدیم در این تاپیک اعلام آمادگی کنند . کسانی که در عرصه انیمیشن فعالیت می کنند و حتی فقط علاقه مند هستند و نمی دونند باید چیکار کنند در این تاپیک شرایط خودشونو اعلام کنند تا راهنمایی لازم انجام بدیم . فکر می کنم همه به تاثیر فیلم و انیمیشن آگاه هستید و می دونید که در جنگ نرم یکی از موثرترین ابزار ها به شمار میاند
اگر خدا بخواد ما می تونیم گروه آزمایشی تشکیل بدیم و تا وقتی به حد ساختن انیمیشن نرسیدیم آموزش های لازم ببینیم . معرفی اموزش ها با بنده
البته این گروه فقط برای اماده سازی شما به عنوان یه انیماتور هست تا اینکه به امید خدا هرگاه به حد قابل قبولی رسیدید اقدام به تولید انیمیشن , ساخت تیزر و جلوه های ویژه کنید . این گروه هیچگونه الزامی در پایبندی اعضای خودش به اینکه حتما باید در ساخت یک انیمیشن کمک کنند نداره و همون طور که گفتم فقط شمارو آماده می کنه که در وادی جنگ نرم مسلح بشید . البته شما بعد از تسلط بر نرم افزارهای مربوطه می تونید درآمد خوبی هم از این راه کسب کنید
اگر اعلام آمادگی شد چون با شما و توانایی های شما اشنا نیستم فعلا بنده به عنوان مسئول هماهنگی و آموزش در خدمتون هستم تا انشاالله انسجام بهتری بگیریم
فعالیت های پیشنهادی
1-گرافیک 2 بعدی
شامل ساخت پوستر و بنر
2-انیمیشن 3 بعدی

بنده توانایی راهنمایی اعضا به هر کدام از رشته های گفته شده را دارم . دقت کنید که 2 رشته معرفی شده دارای زیر رشته و نرم افزارهای زیادی هستند . یا علی
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۱:۳۹, ۱۱/مهر/۹۱
شماره ارسال: #11

سلام
من مدیر گروه انیمیشن و جلوه های ویژه استودیو انیمیشن ماه هستم.
اگر طرح اخلاقی اسلامی قوی داشته باشید حاضر به همکاری هستم. هزینه تولیدش را هم پرداخت میکنم. ولی کار قوی و مفهومی.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۱۶, ۱۱/مهر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مهر/۹۱ ۱۵:۲۶ توسط nayyeri1982.)
شماره ارسال: #12
آواتار
(۱۱/مهر/۹۱ ۱۱:۳۹)ahmadoffline نوشته است:  سلام
اگر طرح اخلاقی اسلامی قوی داشته باشید حاضر به همکاری هستم. هزینه تولیدش را هم پرداخت میکنم. ولی کار قوی و مفهومی.

سلام
منظورتون از طرح چیه؟ ارائه یک تم، یک خلاصه فیلمنامه، یک فیلمنامه؟

ضمنا می خواستم بدونم آیا اینکه هزینه اشو قبول می کنید یعنی اینکه کار تولیدش رو بعهده می گیرید. منظورم اینه که امکانات و نیروی فنی (انیماتور و ابزار و تجهیزات) را تامین می کنید یا نه فقط از لحاظ مالی ساپورت می کنید و به قول معروف هزینه تولید را به یک شرکت یا گروه تولیدی پرداخت می کنید؟

(۱۰/مهر/۹۱ ۱۹:۲۸)mahdi_t نوشته است:  
(۸/مهر/۹۱ ۲۱:۴۶)nayyeri1982 نوشته است:  البته دوستان باید بدونن ساخت انیمیشن به همین راحتی ها نیست. اعلام آمادگی و جمع کردن افراد علاقه مند و متخصص یه بحثه ولی تا بودجه و پول و پله نباشه کار به جایی نمی رسه.
انیمیشن امروزه نیاز به استیدیو و ابزار و امکانات داره ... کی می خواد اینا رو جور کنه.
بالفرض من نوعی یک ایده دادم،و دوستی آمد متنی نوشت و دیگری آمد آنرا به فیلمنامه تبدیل کرد، دیگری هم اتود زد و شخصیتها را طراحی کرد .. از اینجا به بعدش نیاز به سیستم و نرم افزار و انواع و اقسام ابزارهای مونتاژ و تدوین و صداگذاری است.
کسی هست حمایت کنه؟

دوست عزیز ما که نمیخایم در حد پیکسار انیمیشن بسازیم که نیاز به این همه تجهیزات داشته باشیم
با همین سیستم خودمونم میتونیم تموم این کارها رو انجام بدیم .

دم شما گرم
خب پس یاعلی!
اگه در بعد نوشتاری هم کاری از دست من بربیاد درخدمتم. البته اگه هدف ساخت کلیپهای ساده باشه که اصلا چیزی بنام متن و دیالوگ و فیلمنامه نیازی نداره....
۹:۱۴, ۱۲/مهر/۹۱
شماره ارسال: #13

منظورم از ارائه طرح، ارائه تم کلی نبود. منظورم داستان چند خطی یا حتی ارائه فیلمنامه کلی هست. و منظورم از قبول هزینه تولید، اینه که توی استودیوی خودمون میسازیمش.
البته من کل داستان های اینترنت را خوندم فقط یکی دوتاش جالب بود و برای ساخت انیمیشن مناسب. که البته اونها هم حق کپی رایت داره.
۱۳:۰۱, ۱۲/مهر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/مهر/۹۱ ۱۳:۱۲ توسط nayyeri1982.)
شماره ارسال: #14
آواتار
(۱۲/مهر/۹۱ ۹:۱۴)ahmadoffline نوشته است:  

منظورم از ارائه طرح، ارائه تم کلی نبود. منظورم داستان چند خطی یا حتی ارائه فیلمنامه کلی هست. و منظورم از قبول هزینه تولید، اینه که توی استودیوی خودمون میسازیمش.
البته من کل داستان های اینترنت را خوندم فقط یکی دوتاش جالب بود و برای ساخت انیمیشن مناسب. که البته اونها هم حق کپی رایت داره.

چه خوب!
میشه یه خط ارتباطی بهم اعلام کنید . آدرس ایمیل مثلا.

ضمنا دوستی که پیشنهاد تشکیل این گروه انیمیشنی رو دادند یه زحمت بکشن و افرادی را که اعلام آمادگی کردن لیست کنن تا بشه برای قسمتهای مختلف از نویسندگی و طراحی و ... یه تقسیم وظایفی صورت بگیره..... خدا قبول کنه ان شا الله

با تشکر
نیری
۱۳:۴۶, ۱۳/مهر/۹۱
شماره ارسال: #15

داداش اگه تصمیمتون جدیه و واقعا براش برنامه دارین من و دوستام یه تیم انیمیشن سازی داریم که از همکاری جهت آگاهی مردم استقبال میکنیم. البته شرکت ما کرمانشاهه ولی میتونیم همکاری کنیم. نرم افزار تخصصی ما 3dmax maya و افترافکته .الان داریم یه سریال 13 قسمتی رو استارت میزنیم و تو مرحله طراحی شخصیت و لوکیشنه. پیشنهاد و توانایی خودتو بده من تجهیزاتشو دارم انشالا یه چیزی از توش درآد. اینم شماره و آدرسم 09188362268 محسن چقازردی -پارک علم و فناوری کرمانشاه واحد 421
۱۵:۲۹, ۱۳/مهر/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۳/مهر/۹۱ ۱۵:۳۲ توسط nayyeri1982.)
شماره ارسال: #16
آواتار
جناب انصار المهدی
با توجه به اینکه این تاپیکو جنابعالی راه انداختید ، راهبری و هدایت برنامه هاش هم با شماست....

الآن یه سری از کاربر و همچنین دو تا شرکت انیمیشینی اعلام آمادگی کردن ...
بنظرم فرصت مناسبیه برای سازماندهی.... منتظریم

(۱۳/مهر/۹۱ ۱۳:۴۶)sasan_kohan نوشته است:  داداش اگه تصمیمتون جدیه و واقعا براش برنامه دارین من و دوستام یه تیم انیمیشن سازی داریم که از همکاری جهت آگاهی مردم استقبال میکنیم. البته شرکت ما کرمانشاهه ولی میتونیم همکاری کنیم. نرم افزار تخصصی ما 3dmax maya و افترافکته .الان داریم یه سریال 13 قسمتی رو استارت میزنیم و تو مرحله طراحی شخصیت و لوکیشنه. پیشنهاد و توانایی خودتو بده من تجهیزاتشو دارم انشالا یه چیزی از توش درآد. اینم شماره و آدرسم 09188362268 محسن چقازردی -پارک علم و فناوری کرمانشاه واحد 421

شما که الآن داری کار انجام می دی و لابد یه زمانی تعهد کردین که کارتونو تحویل بدین والا از پول خبری نیست توی این بازار نابسامان انیمیشن....
اگه بخوای روی این پروژه که هیچ پول و مولی هم از توش درنمی آد وقت و نیرو بذاری که لنگ می مونی ...
۹:۲۲, ۱۷/مهر/۹۱
شماره ارسال: #17

[/quote]

چه خوب!
میشه یه خط ارتباطی بهم اعلام کنید . آدرس ایمیل مثلا.

با تشکر
نیری
[/quote]
ببخشید دیر شد.
جشنواره فیلم کوتاه تهران بودم
ahmadoffline@ymail.com
۸:۲۲, ۲۰/مهر/۹۱
شماره ارسال: #18
آواتار
جناب انصار مهدی
باسلام
چیکار کنیم ؟ منتظرید تعداد بیشتری اعلام آمادگی کنن؟ نمی خواید کار رو شروع کنید. باید یه برنامه از طرفشما اعلام بشه تا براساس اون فعالی ها آغاز بشه.
اگه هم می خواید که این فعالیت خارج از محیط بیداری اندیشه پیگیری بشه که دو نفر از دوستان ایمیل و شماره تماسشونو اعلام کرده ن . خودمون باهاشون کانکت بشیم؟
۱۷:۱۳, ۲۲/مهر/۹۱
شماره ارسال: #19
آواتار
با سلام
بنده هم دانشجوی سال اول رشته تلویزیون وهنر های دیجیتالی هستم اما هنوز اول راهم دیگه...
۹:۱۱, ۳/آبان/۹۱
شماره ارسال: #20
آواتار
این ایده رو کاربر گرامی soha_1990 از کاربران سایت تبیان در تالارهای تبیان مطرح کرده بودن که بنظرم برای شروه بعنوان انیمیشن ایده خوبیه...

خب ایده اینه، مخاطب رو با یه سوال مواجه می کنیم، اولی که داره نماهنگ شروع میشه، مثلا «در چه دنیایی هستیم؟» یا «دنیای اطراف ما؟» و یا ... الان حضور ذهن ندارم، ولی هرچیزی که بتونه براش ایجاد مسئله کنه که «این چی میخاد بگه؟»

حریص شه همراه ما بیاد.

با یه موسیقی زمینه ی ارامش و ژیگول، احساسش رو درگیر میکنیم و تصاویر هم شروع میشه با یه ریتم اروم عبور میکنه، و مستقیم با عقلش همراه میشیم، و همونی رو به خوراکش میدیم که انتظار داره ببینه، از کلیت دنیا، موسیقی و تصاویری از زندگی مدرن و امروزی و رفا و مصرف و شیک بودن لوازم و ... خلاصه هرچی که انسان دچار روزمره گی انتظار داره، یعنی چیزی که اکثراً انتظارش رو دارن، و لابه لای عکسها و یا بریده فیلم ها هم میشه مطالبی همراه با اونی که توی دلش ممکنه بگذره بنویسیم، یا یه صدای خوش بگه بهتر.

اوج قصه اینجاست، همه تصاویر کم کم محو میشن، موسیقی صداش کم کم، از بین میره؛ صفحه تاریک میشه، یه موسیقی که اضطراب و ترس و نگرانی القا میکنه، مثلا مثل موسیقی فیلم مایکل کلایتون، به نظر من اولش باب این کاره.

سوالاتی رو مطرح میکنیم که تا از خودش بپرسه واقعا همه ی واقعیت این هست؟

البته روی طرح سوالان هم میشه فکر کرد رفقایی که انجمن روانشناسی فعالیت میکنن شاید بهتر بتونن کمک کنن، چه جوری.

بعد موسیقی کم کم صداش افزایش داره؛ تصاویر باید متقاعدش کنه که به اون عدم رضایت برای «نفی وضع حاضر برسه» ، باید با وجدانش ارتباط بگیریم.

خب خیلی از تصاویر نابه سامانی معیشت کلی بشر هست که می تونه عامل بریدن ادم از این اوضاع بشه و فریاد منجی خواهانه اش در بیاد.

رنجی که بشر در خلال جنگ ها و قحطی ها و بحران های اقتصادی اجتماعی و انقلاب ها کشیده.

تصاویر جنگ های اول و دوم، ویتنام، در بعد جهانیش؛ یا بعد جهان اسلامش، کشتار صبرا و شتیلا، اخراج مسلمانان از فلسطن.

یا در بعد جهان تشیع هم جنگ خودمون حمله ی شیمیایی صدام نامرد به سردشت و ...

یا مثلا قحطی های اوگاندا و سومالی در سال های اخیر

یا مثلا جنبش های مردمی تسخیر و انقلابهای مردم امریکای جنوبی که توی مستند «جنگ دموکراسی» میشه براش تصویر گیر اورد.

یا مثلا پیشرفت بشر برای بیشتر کشتن، مثلا با نمایش تسلیحات کشتار و قربانیانش.

یا مثلا در بعد جهان اسلام انقلاب های بیداری ...

همه ی اینها رو با یه موسیقی با ریتم تند و حماسی و پر استرس تصور بکنید، همراه با افکت های تصویری هماهنگ با موسیقی و ریتم تند عبور عکس ها و فیلم ها، حلا می تونیم مطالب رو هم اونجا اضافه کنیم.

بعد ازین، نوبت به امید هست، یعنی راهکار الهی ماجراهای امروز بشر، انتظار.
می شه از پیروزی های اهل حق تصاویری اورد، مثلا پیروزی اسلام در ایران خودمون، یا مثلا پیروزی حزب الله و مقاومت اسلامی و مردم انقلابی توی منطقه ...

و معرفی راه تلاش برای ظهور؛ به عنوان تنها راه، که دست بر قضا منطبق بر اعتقاد مخاطب هست، قسمت اخر رو می تونیم از موسیقی هایی با تم حماسی که حس غرور مقدس رو به مخاطب القا کنه استفاده کنیم.

تا بعد از اتمام کلیپ بتوی ذهنش به اون اثبات برسه و برای برهم زدن وضع کنونی حتی شده توی کوچک ترین کارهاش اقدام کنه.

البته هنوز جای فکر و ایده داره، یعنی میشه هنوز روی مطالبی که میخوایم مخاطب باهاش درگیر شه، با توجه به عکس ها کار کرد.

اینا همه رو عرض کردم که بگم، اینکه بگم دقیقا چه عکسهایی رو میشه استفاده کرد، یا دقیقا چه موسیقی ، لازم هست، دقیق نمی تونم بگم الان ولی روند کلی و خواسته و هدف مشخصه، هم می تونید روی مطالبی که لابلاش میشه گذاشت نظر بدید، هم روی نوع عکس ها و هم رو انتخاب موسیقیش.

در پناه حق.

منبع: http://www.tebyan.net/newindex.aspx?pid=...orumID=969
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا