کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 4.5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
منتظران خودشان را به مختصات ارائه شده در این نامه عرضه کنند!
۲۱:۵۵, ۳۱/شهریور/۹۱
شماره ارسال: #1
آواتار
شناسنامه ی شیعه از نظر امام حسن عسکری را اگر میخواهید این نامه ی ایشان به پدر شیخ صدوق را بخوانید:

امام حسن عسکری (علیه السلام) در این نامه پس از حمد خـداونــد متعال و درود بر پیامـبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) و عتـرت طاهرینش ( علیم السلام ) چنین فرمودند :

ای فقیه مورد اعتماد من علی بن الحسین القمی ! خداوند تورا به کارهای مورد رضایتش توفیق دهد و از نسل تو اولاد صالح بیافریند .
{جان من ببینید امام با چه تعابیری با علی بن الحسین القمی(پدر شیخ صدوق) سخن میگن!!!!! میفرمایند: ای شیخ و فقیه معتمد من!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ببینید این مرد چه عظمتی داشته خوش به سعادتش
بگذریم نامه را در یابید رفقا}

تو را وصیت میکنم به رعایت تقوی و بر پا داشتن نماز و زکات ، زیرا کسی که زکات نپردازد نمازش قبول نخواهد شد .
و نیز تو را سفارش میکنم به بخشش گناه دیگران
و خویشتن داری به هنگام خشم و غضب ،
صله رحم و ارتباط با خویشاوندان ،
تعاون و همکاری با برادران دینی
و کوشش در رفع نیازهای آنها .
به هنگام برخورد با جهالت و نادانی بردبار باش
و در کسب آگاهی دینی تلاش کن .
در کارها ثابت قدم
و با قرآن هم پیمان باش ،
اخلاق خود را نیکو گردان
و دیگران را به کارهای شایسته امر کن و از پلیدی ها باز دار ،
که خداوند بلند مرتبه میفرماید : (( هیچ فایده و خیری در سخنان سری آنها نیست مگر آنکه کسی به صدقه دادن و نیکویی کردن و اصلاح میان مردم امر کن )) سوره نسا آیه 114 ؛
و به طور کلی تورا سفارش می کنم به خوداری از تمام گناهان و معاصی .

نماز شب را ترک مکن ؛
زیرا پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در وصیت خود به امام علی (علیه السلام) سه مرتبه فرمود :
بر نماز شب مواظب کن ،
بر نماز شب مواظبت کن ،
بر نماز شب مواظبت کن
زیرا کسی که نسبت به نماز شب بی اعتنا باشد از ما نیست ))
پس علی بن الحسین تو خود به سفارشات من عمل کن و شیعیان مرا دستور ده تا عمل کنند .
و نیز تو را به صبر و پایداری و انتظار فرج توصیه میکنم
زیرا پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمود :
(( بهترین کارهای امت من انتظار فرج است ،، شیعیان ما همواره در غم و اندوه خواهند بود تا فرزند من ظهور کند و زمین را از عدل و داد پر نماید همانگونه که که از ظلم و ستم پر شده باشد )).

پس بار دیگر تو را به صبر و استقامت توصیه میکنم ،
تو نیز همه شیعیان و پیروان مرا به صبر و استقانت فرمان ده .
سلام و درود و رحمت حق بر تو و بر همه شیـعیان ما .
خـداونـــد برای ما کافی است و او خوب کـــــارگزاری اسـت ؛ او بهترین سرپرست و بهترین یاور است .

رفقای عزیز و همسنگران عزیزم

من ساعت ها در مورد این نامه فکر کردم

هر چه بیشتر اندیشیدم بیشتر فهمیدم که چه فاصله ی عظیمی هست بین من و شیعیان علی

و این نامه را از برترین مانیفست های شیعه و از بهترین سوالها برای این پاسخ که شیعه چه کسی است و چگونه عمل میکند یافتم

پیشنهاد حقیر این است که کتاب صفات شیعه ی شیخ صدوق که در عین ایجاز و کم حجمی و روانی بسیار معارف عالی را دارد را تهیه و مطالعه و انشالله عمل کنیم

خدا انشالله به ما توفیق شیعه ی حقیقی شدن را عنایت کند

یا علی

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۶:۳۶, ۳۰/اردیبهشت/۹۲
شماره ارسال: #2
آواتار
علي ولي الله
ممنون از ارسال بسيار زيبا و باارزشتون داش علي عزيز

حالا ببينيم خدا چي فرموده :

سوگند به روز وقتی نور می گیرد و به شب وقتی آرام می گیرد که من نه تو را رها کرد ه‌ام و نه با تو دشمنی کرده‌ام( ضحی 1-2)
افسوس که هر کس را به تو فرستادم تا به تو بگویم دوستت دارم و راهی پیش پایت بگذارم او را به سخره گرفتی.(یس 30)
و هیچ پیامی از پیام هایم به تو نرسید مگر از آن روی گردانیدی.(انعام 4)
و با خشم رفتی و فکر کردی هرگز بر تو قدرتی نداشته ام(انبیا 87)
و مرا به مبارزه طلبیدی و چنان متوهم شدی که گمان بردی خودت بر همه چیز قدرت داری. (یونس 24)

و این در حالی بود که حتی مگسی را نمی توانستی و نمی توانی بیافرینی و اگر مگسی از تو چیزی بگیرد نمی توانی از او پس بگیری (حج 73)

پس چون مشکلات از بالا و پایین آمدند و چشمهایت از وحشت فرورفتند و تمام وجودت لرزید چه لرزشی،گفتم کمک هایم در راه است و چشم دوختم ببینم که باورم میکنی اما به من گمان بردی چه گمان هایی .( احزاب 10)
تا زمین با آن فراخی بر تو تنگ آمد پس حتی از خودت هم به تنگ آمدی و یقین کردی که هیچ پناهی جز من نداری،پس من به سوی تو بازگشتم تا تو نیز به سوی من بازگردی ، که من مهربانترینم در بازگشتن. (توبه 118)
وقتی در تاریکی ها مرا به زاری خواندی که اگر تو را برهانم با من می‌مانی،تو را از اندوه رهانیدم اما باز مرا با دیگری در عشقت شریک کردی.(انعام 63-64)
این عادت دیرینه ات بوده است، هرگاه که خوشحالت کردم از من روی گردانیدی و رویت را آن طرفی کردی و هروقت سختی به تو رسید از من ناامید شده‌ای.(اسرا 83)

آیا من برنداشتم از دوشت باری که می شکست پشتت؟(سوره شرح 2-3)
غیر از من خدایی که برایت خدایی کرده است ؟(اعراف 59)
پس کجا می روی؟(تکویر26)

پس از این سخن دیگر به کدام سخن می خواهی ایمان بیاوری؟(مرسلات 50)
چه چیز جز بخشندگی ام باعث شد تا مرا که می بینی خودت را بگیری؟(انفطار 6)
مرا به یاد می آوری ؟ من همانم که بادها را می فرستم تا ابرها را در آسمان پهن کنندو ابرها را پاره پاره به هم فشرده می کنم
تا قطره ای باران از خلال آن ها بیرون آید و به خواست من به تو اصابت کند تا تو فقط لبخند بزنی،و این در حالی بود که پیش از فرو افتادن آن قطره باران، ناامیدی تو را پوشانده بود.(روم 48)
من همانم که می دانم در روز روحت چه جراحت هایی برمی دارد ، و در شب روحت را در خواب به تمامی بازمی ستانم تا به آن آرامش دهم و روز بعد دوباره آن را به زندگی برمی انگیزانم و تا مرگت که به سویم بازگردی به این کار ادامه می دهم. (انعام 60)
من همانم که وقتی می ترسی به تو امنیت می‌دهم. (قریش 3)
برگرد، مطمئن برگرد، تا یک بار دیگر با هم باشیم.(فجر 28-29)

تا یک بار دیگه دوست داشتن همدیگر را تجربه کنیم. (مائده 54)

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۱:۰۴, ۳۱/خرداد/۹۳
شماره ارسال: #3
آواتار
سلام بر منجی عالم و منتظرانش

مهمترین ویژگی‌های یاران حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف)

[تصویر: u1nk6vj666sb7a7peg.gif]

به گزارش شيعه آنلاين به نقل از ايسنا، کسی که منتظر مصلح است،‌ خود باید صالح باشد، مجرم نمی‌تواند منتظر صلح باشد.
به گزارش فرهنگ نیوز ، در قرآن، آیاتی وجود دارد که ویژگی‌های برشمرده آنها را، می‌توان بر یاران خاص حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) تطبیق داد و در بعضی از روایات نیز ویژگی‌هایی درباره یاران حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) ذکر شده است.

خداوند در آیه 54 سوره مائده می‌فرماید: «ای کسانی که ایمان آورده‌اید! هرکس از شما که از دین خود برگردد (به خدا ضرری نمی‌زند، چون) خداوند در آینده قومی را خواهد آورد که آنان را دوست دارد و آنان نیز خدا را دوست دارند. آنان نسبت به مومنان، نرم و فروتن، و در برابر کافران،‌ سرسخت و قاطع‌اند، در راه خدا جهاد می‌کنند و از ملامت هیچ ملامت‌کننده‌ای نمی‌هراسند. این فضل خداست که به هرکه بخواهد (و شایسته ببیند) می‌دهد و خداوند وسعت‌بخش و بسیار داناست.
همچنین احادیثی از امامان معصوم نیز درباره ویژگی‌های اصحاب امام زمان مطرح شده که به آنها اشاره می‌شود:

امام صادق(علیه السلام) می‌فرماید: «همانا یاران صاحب امر، برای او نگهداری شده‌اند؛ اگر همه مردم نیز از بین بروند، خداوند یارانش را به او می‌رساند، و آنان همان کسانی هستند که خدای عزوجل فرموده: اگر اینان بدان کافر شوند، پس به تحقیق، ما گروهی را که بدان کافر نیستند بر آن موکّل کرده‌ایم.

و آنان همان کسانی هستند که خداوند درباره آنان فرموده است: خداوند به زودی گروهی را خواهد آورد که آنان را دوست می‌دارد و آنان نیز او را دوست می‌دارند، در برابر مومنان، فروتن، و در برابر کافران با عزت و درشت‌خو و سخت‌گیر هستند».

امام صادق(علیه السلام) در برخی از اوصاف یاران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند: «آنان مردانی هستند که دل‌هایشان مانند پاره‌های آهن است، شکی در ایمان به خدا در آن راه نیافته و در طریق ایمان، از سنگ محکم‌تر هستند. اگر آنها را وادارند که کوه‌ها را از جای بکنند، از جای کنده و از میان برمی‌دارند.

لشکر آنها قصد هیچ شهری نمی‌کند، جز اینکه آن را خراب می‌نمایند. اسب‌های آنها زین‌های زرین دارند و خود آنها برای تبرک، بدن خود را به زین اسب امام می‌سایند. آنها در جنگ‌ها امام را در میان گرفته و با جان خود از وی دفاع می‌کنند و هر کاری داشته باشند برایش انجام می‌دهند.

مردانی در میان آنها هستند که شب‌ها نمی‌خوابند؛ زمزمه آنها در حال عبادت، همچون زمزمه زنبور عسل است. تمام شب را به عبادت مشغول‌اند و روزها سواره به دشمن حمله می‌کنند. آنها در وقت شب، راهب، و هنگام روز، شیرند.

فرمانبرداری آنها از امام، بیش از فرمانبرداری کنیز از آقایش است. آنها مانند چراغ‌های درخشنده‌اند و دل‌هایشان همچون قندیل‌های چراغ است. آنها ادعای شهادت دارند و تمنا می‌کنند که در راه خداوند کشته شوند. شعار آنان این است: «ای خون‌خواهان حسین!» از هرجا می‌گذرند،‌ رعب‌ آنها پیشاپیش آنان به اندازه یک ماه راه، در دل‌ها جای می‌گیرد و بدین گونه به پیش می‌روند. خداوند هم پیشرو به سوی حق و حقیقت را پیروز می‌گرداند».
امام صادق(علیه السلام) در حدیثی دیگر فرمودند: هرکس که بودن در شمار یاران قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) شادمانش می‌سازد، باید در انتظار باشد و با حال انتظار به پرهیزگاری و خلق نیکو رفتار کند. پس اگر اجلش برسد و امام قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) پس از درگذشت او قیام کند، بهره او همچون بهره کسی است که آن حضرت را دریافته باشد. پس بکوشید و منتظر باشید».

امام سجاد(علیه السلام) نیز در این باره فرمودند: هنگامی که قائم ما قیام کند، خدای عزوجل از شیعه ما آفت را برطرف سازد و دل‌هایشان را همچون پاره‌های آهن کند و نیروی هر مرد از آنان را به اندازه نیروی 40 مرد قرار دهد و ایشان در آن زمان، فرمانروایان و بزرگان روی زمین خواهند بود».

ترسوها یار امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیستند. اگر چیزی را بخواهید بدوزید، به نخ محکم نیاز دارید نه نخ‌های وا رفته! کسانی که دو لیتر برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) گریه می‌کنند، ولی حاضر نیستند که برایش یک سیلی بخورند، یار امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) نیستند. بیاید آن گونه باشیم که وقتی امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) به ما نگاه می‌کند، لذت ببرد.

امام سجاد(علیه السلام) نیز فرمودند: «کسانی که منتظر امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) هستند، برای دین خدا علنی و مخفیانه تلاش،‌ و برای دینشان تبلیغ می‌کنند». این همان معنای انتظار است.
امام باقر(علیه السلام) خطاب به شیعیان فرمودند: قوی‌ها، ضعیف‌ها را کمک کنند، غنی‌ به فقیر محبت کند، همانگونه که برای خودتان خیرخواهی می‌کنید،‌ برای مردم خیرخواهی کنید و اسرار ما را حفظ کنید». ایشان بعد از جملاتی، در آخر می‌فرمایند: اگر این چنین بودید و یکی از شما قبل از قیام قائم آل محمد(علیه السلام) از دنیا رفت یعنی شهید از دنیا رفته است.
یاران امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) علاوه بر تعهد، تخصص هم دارند. شخصی از امام صادق(علیه السلام) پرسید: «آیا در هنگام ظهور، مومنی غیر از آن 313 نفر نیست؟» ایشان فرمود: «بله، ولی این عده‌ای که حضرت قائم(عجل الله تعالی فرجه الشریف) با آنها قیام می‌کند، از نجیبان و قاضیان و حاکمان و فقیهان دین هستند».
مدیریت و حکومت، نیاز به لیاقت و صلاحیت‌های خاصی دارد. قرآن می‌فرماید: وارثان زمین دو ویژگی دارند: یکی، بنده خدا بودن و داشتن تقوای الهی (عبادی) و دیگری برخورداری از صلاحیت‌ که همان لیاقت، تخصص و مدیریت لازم است.
[/font]
[font=Arial]اللهم الرزقنا
۱۶:۰۹, ۷/آذر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
متن نامه:
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحِیمِ « الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمِینَ و العاقبة للمتّقین و الجنّة للموحّدین و النّار للملحدین و لا عدوان الّا على الظّالمین و لا اله الّا اللَّهُ أَحْسَنُ الْخالِقِینَ و الصّلوة على خیر خلقه محمّد و عترته الطّاهرین.
امّا بعد اوصیک یا شیخى و معتمدى و فقیهى ابا الحسن علىّ بن الحسین بن بابویه القمىّ- وفّقک اللَّه لمرضاته و جعل من صلبک اولادا صالحین برحمته- بتقوى اللَّهِ وَ إِقامِ الصَّلاةِ وَ إِیتاءِ الزَّکاةِ فانّه لا تقبل الصّلاة من مانع الزّکاة و اوصیک بمغفرة الذّنب و کظم الغیظ و صلة الرّحم و مواساة الاخوان و السّعى فی حوائجهم فی العسر و الیسر و الحلم و التّفقّه فی الدّین و التّثبّت فی الامر و التّعاهد للقرآن و حسن الخلق و الامر بالمعروف و النّهى عن المنکر، فانّ اللَّه عزّ و جلّ قال: لا خَیْرَ فِی کَثِیرٍ مِنْ نَجْواهُمْ إِلَّا مَنْ أَمَرَ بِصَدَقَةٍ أَوْ مَعْرُوفٍ أَوْ إِصْلاحٍ بَیْنَ النَّاسِ و اجتناب الفواحش کلّها و علیک بصلاة اللّیل فانّ النّبىّ صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم اوصى علیّا علیه السّلام فقال: یا علىّ علیک بصلاة اللّیل علیک بصلاة اللّیل علیک بصلاة اللّیل و من استخفّ بصلاة اللّیل فلیس منّا، فاعمل بوصیّتى و أمر شیعتى حتّى یعملوا علیه و علیک بالصّبر و انتظار الفرج فانّ النّبىّ صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم قال: افضل اعمال امّتى انتظار الفرج، و لا تزال شیعتنا فی حزن حتّى یظهر ولدى الّذى بشّر به النّبىّ صلّى اللَّه علیه و آله و سلّم بملاء الارض قسط و عدلا کما ملئت ظلما و جورا. فاصبر یا شیخى یا ابا الحسن علىّ و أمر جمیع شیعتى بالصّبر فانّ الْأَرْضَ لِلَّهِ یُورِثُها مَنْ یَشاءُ مِنْ عِبادِهِ وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ و السّلام علیک و على جمیع شیعتنا و رحمة اللَّه و برکاته و صلّى اللَّه على محمّد و آله».

مستدرك الوسائل: ج3، ص 527
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]