کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 3.67 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اذکار و ادعیه و حرزهایی معتبر در دفع شر اجنه!
۲۱:۰۷, ۵/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/آبان/۹۱ ۲۱:۴۴ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام عرض شد دوستان
در پی این پیام خصوصی:
نقل قول:
سلام خدمت علی اقا
یه راست میرم سر اصل مطلب ما یه قومی داریم که تو خونشون پر جن
شده میخواستم بدونم

شما کتابی یا راهنمایی چیزی ندارین تا بیخیال این خانواده بشن نا گفته نماند این خانواده بسیار مذهبی هستن
یا علی

لازم دیدم تا یکسری از معتبرترین ادعیه و اذکار و حرزهایی که از 14 معصوم در این خصوص رسیده است را تقدیم کنم

مورد شماره 1:
دعای مجرب:
این دعا جزو ادعیه صبح و شام است که بنده به توفیق الهی معمولاً هر رزو صبح میخوانم
به معنی آن توجهی ویژه کنید که بسیار بسیار ارزشمند است!

روایت است از انس که گفت:

حضرت رسول(صلوات الله علیه) فرمود که هر کس این دعا را در هر صبح و شام بخواند خداوند عز و جل چهار ملک بر او موکل کند که او را از رو به رو و پشت سر و راست و چپ محافظت کنند و در امان خداوند باشد و اگر همه ی خلایق از جن و انس تلاش کنند که به او آسیبی رسانند نخواهند توانست.

نتوانند و آن دعا این است:‌

بِسْمِ اللهِ الرَّحْمنِ الرَّحیم

بِسْمِ اللهِ خَیْرِ الْأَسْماءِ

بِسْمِ اللهِ رَبِّ الْأَرْضِ وَ السَّماءِ

بِسْمِ اللهِ الَّذی لا یَضُرُّ مَعَ اِسْمِهِ سَمُّ وَلاداءٌ

بِسْمِ اللهِ اَصْبَحْتُ وَ عَلَی اللهِ تَوَکَّلْتُ

بِسْمِ اللهِ عَلی قَلْبی وَ نَفْسی

بِسْمِ اللهِ عَلی دِینی وَ عَقْلی

بِسْمِ اللهِ عَلی اَهْلی وَ مالی

بِسْمِ اللهِ عَلی ما اَعْطانی رَبی

بِسْمِ اللهِ الَّذی لا یَضُرُّ مَعَ اِسْمِهِ شَیْءٌ فِی الْأَرْضِ وَ لافِی السَّماءِ وَ هُوَ السَّمیعُ الْعَلیمُ

اللهُ اللهُ رَبّی لا اُشْرِکُ بِهِ شَیْئاً

اَللهُ اَکْبَرُ اَللهُ اَکْبَرُ وَ اَعَزُّ وَ اَجَلُّ مِمّا اَخافُ وَ اَحْذَرُ عَزَّ جارُکَ وَ جَلَّ ثَناؤُکَ وَ لا اِلهَ غَیْرُکَ

اَللّهُمَّ اِنّی اَعُوذُ بِکَ مِنْ شَرِّ نَفْسی

وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ سُلْطانٍ شَدیدٍ

وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ شَیْطانٍ مُریدٍ

وَ مِنْ شَرِّ کُلِّ جَبّارٍ عَنیدٍ

وَ مِنْ شَرِّ قَضاءِ السُّوءِ

وَ مِنْ کُلِّ دابَّهٍ اَنْتَ اخِدٌ بِناصِیَتِها

اِنَّکَ عَلی صِراطٍ مُسْتَقیمٍ وَ اَنْتَ عَلی کُلِّ شَیْءٍ حَفیظٌ

اِنَّ وَلِیّیِ اللهُ الَّذی نَزَّلَ الْکِتابَ وَ هُوَ یَتَوَلَّیَ الصّالِحینَ

فَاِنْ تَوَلَّوْا فَقُلْ حَسْبِیَ اللهُ لا اِلهَ اِلاّ هُوَ عَلَیْهِ تَوَکَّلْتُ وَ هُوَ رَبُّ الْعَرْشِ الْعَظیم.

مهج الدعوات و منهج العنایات، تألیف سید بن طاووس، باب حرز ها و تعویذهای ارزشمند برای جملگی چیزهای ترس آور، مورد 12، ص 122

معنی بسیار ارزشمند این دعا:

به نام خدای بسیار بخشنده مهربان

به نام خدایی که بهترین نامها است

به نام خدایی که پروردگار زمین و آسمان است.

به نام خدایی که ضرر نمیرساند با اسم او هیچ زهری و دردی.

به نام خدا صبح کردم و بر خداوند توکل کردم،

به نام خدا محافظت می نمایم بر قلبم و نفسم،

به نام خدای محافظت میکنم از دینم و عقلم،

به نام خدا محافظت میکنم از اهل (خانواده) ی خود و از مال خود،

به نام خدا بر هر آنچه که پروردگار من به من عطا کرده است،

به نام خدایی که ضرر نمیزند هیچ چیزی با اسم او در زمین و آسمان و او است که بسیار شنوا و داناست.

الله الله پرودگار من است و به او شرک نمیورزم،

خدا بزرگتر است، خدا بزرگتر است و عزیز است و خدا عظیم تر است از آنچه می ترسم از او و دوری می جویم از او،

عزیز است پناه آورنده ی به تو و عظیم است سپاس تو و پاکیزه است نامهای تو و خدایی جز تو نیست

خدای من، همانا من پناه می برم به تو از شر نفسم

و از شر هر پادشاه شدید

و از شر هر شیطان سرکشی

و از شر هر جبار ظالمی

و از قضای بد

و از شر هر حرکت کننده ای که تو گرفته ای پیش سر او را

به درستی که تو بر صراط مستقیمی و به درستی که تو بر هر چیز نگهبانی

و به درستی که دوست من خدایی است که نازل کرد کتاب را و او متولی صالحان است،

پس اگر اعراض نمایند بگو، بس است مرا خدا، نیست خدایی جز او، بر او توکل کرده ام و اوست خداوند عرش بزرگ

حتماً متن عربی که کلام معصوم است خوانده شود و به معنی هم توجه شود!

مورد شماره 2:
آیات سخره
این آیات جزو اعمال هنگام خوابیدن است و من در چند باری که در جایی ناجور مجبور شدم تنها بخوابم از آنها استفاده کردم و بسیار نافع است
نقل قول:
گاهی انسان هنگام خوابیدن احساس میکند که حال بدی به او دست داده که ممکن است در اثر اذیت و آزار اجانین یا شیاطین باشد، لذا خواندن این آیات با صدای بلند خصوصاً هنگام تنها خوبیدن و برای دفع آزار آنان بسیار مناسب است.

باز هم به معنی این آیات شریفه دقت فرمایید:
إِنَّ رَبَّكُمُ اللّهُ الَّذِي خَلَقَ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ فِي سِتَّةِ أَيَّامٍ ثُمَّ اسْتَوَى عَلَى الْعَرْشِ
يُغْشِي اللَّيْلَ النَّهَارَ يَطْلُبُهُ حَثِيثًا وَالشَّمْسَ وَالْقَمَرَ وَالنُّجُومَ مُسَخَّرَاتٍ بِأَمْرِهِ
أَلاَ لَهُ الْخَلْقُ وَالأَمْرُ تَبَارَكَ اللّهُ رَبُّ الْعَالَمِينَ
ادْعُواْ رَبَّكُمْ تَضَرُّعًا وَخُفْيَةً إِنَّهُ لاَ يُحِبُّ الْمُعْتَدِينَ
وَلاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ بَعْدَ إِصْلاَحِهَا
وَادْعُوهُ خَوْفًا وَطَمَعًا إِنَّ رَحْمَتَ اللّهِ قَرِيبٌ مِّنَ الْمُحْسِنِينَ. (آیات 54 تا 56 سوره ی اعراف)
پروردگار شما، خداوندى است كه آسمانها و زمين را در شش روز آفريد سپس به تدبير جهان هستى پرداخت
با (پرده تاريك) شب، روز را مى پوشاند و شب به دنبال روز، به سرعت در حركت است و خورشيد و ماه و ستارگان را آفريد، كه مسخّر فرمان او هستند.
آگاه باشيد كه آفرينش و تدبير (جهان)، از آن او (و به فرمان او) ست! پر بركت (و زوال‏ناپذير) است خداوندى كه پروردگار جهانيان است! (54)

پروردگار خود را (آشكارا) از روى تضرّع، و در پنهانى، بخوانيد! (و از تجاوز، دست برداريد كه) او متجاوزان را دوست نمى‏دارد! (55)

و در زمين پس از اصلاح آن فساد نكنيد، و او را با بيم و اميد بخوانيد! (بيم از مسئوليتها، و اميد به رحمتش. و نيكى كنيد) زيرا رحمت خدا به نيكوكاران نزديك است! (56)
فلاح السلائل ص 278

حتماً متن عربی که کلام معصوم است خوانده شود و به معنی هم توجه شود!

مورد شماره 3:
حرز ابودجانه:
نقل قول:
برای در امان ماندن از آزار اجنه و شیاطین حرز ابودجانه، منقول از پیامبر اکرم صلوات الله علیه را نوشته و همراه خود داشته باشد.

توجه کنید که حرز ابودجانه را خود شخص باید بنویسد و آن را همراه خود داشته باشد!
بسم الله الرحمن الرحیم هذا کتابُ مُحَمَّدٍ رَسُولِ اللهِ رَبِّ العَالَمینَ اِلی مَن طَرَقَ الدّارَ مِنَ العُمارِ وَ الزُوّارِ اِلّا طارِقاٌ یَطرُقُ بِخَیرٍ اَما بَعدُ فَاِنَّ لَنا وَلَکُم فِی الحَقِّ سَعَةً فَاِن تَکُ عاشِقاً مُولِعاً اَو فاجِراً مُقتَحِماً فَهذا کِتابُ اللهِ یَنطِقُ عَلَینا وَ عَلَیکُم بالحَقِّ اِنُا کُنّا نَستَنسِخُ ما کُنتُم تَعملَونَ وَرُسُلُنا یکتُبُونَ ما تَمکُرُونَ اُترُکُوا صاحِبَ کَِتابی هذا و انطَلِقوا اِلی عَبَدَةِ الاَصنامِ وَ اِلی مَن یَزعَمُ اَنَّ مَعَ اللهِ اِلهاً اخَرَ لا اِلهَ اِلا هُوَ کُلُّ شَی ء هالَکٌ اِلا وَجهَهُ لََهُ الحُکمُ وَ اِلَیهِ تُرجَعُونَ حم لا یُنصَرونَ حمعسق تَفرَّقَت اَعداءُ اللهِ وَ بَلَغَت حُجَّةُ اللهِ وَ لا حَولَ وَلا قُوَّةَ اِلا بِااللهِ العلی العظیم فَسَیَکفیکَهُمُ اللهُ وَ هُوَ السَّمیعُ العَلیمُ المصباح، کفعمی، ص ۲۲۹
در مورد این حرز و واقعه ای که باعث شد رسول الله این حرز را به ابودجانه تعلیم دهد میتوانید به این لینک هم مراجعه فرمایید: http://www.asemoni.com/religion/prayer/a...-djanh.php

مورد شماره 4:
حرز امام هادی علیه السلام
بِسْمِ اللَّهِ الرَّحْمنِ الرَّحيمِ
يا عَزيزَ الْعِزِّ فى عِزِّهِ ما اَعَزَّ عَزيزَ الْعِزِّ فى عِزِّهِ
يا عَزيزُ اَعِزَّنى بِعِزِّكَ
وَ اَيِّدنى بِنَصْرِكَ
وَادْفَعْ عَنّى هَمَزاتِ الشَّياطينِ
وَادْفَعْ عَنّى بِدَفْعِكَ
وَامْنَعْ عَنّى بِصُنْعِكَ
وَاجْعَلْنى مِنْ خِيارِ خَلْقِكَ
يا واحِدُ يا اَحَدُ يا فَرْدُ يا صَمَدُ

به نام خدا كه رحمتش بسيار و مهربانى‏اش هميشگى است،
اى كه عزّتش عزيز است در عزّتش،چه عزيز است آن‏كه عزّتش عزيز است در عزّتش،
اى عزيز،عزيزم گردان به عزّتت،
و تأييدم كن به يارى‏ات،
و وسوسه‏ها و حملات ‏شيطان را از من دور كن،
و دفاع كن از من به دفاعت،
و بازدار از من به كردارت،
و مرا از خوبان بندگانت‏ گردان،
اى يگانه،اى يكتا،اى تنها،اى بى‏نياز.

مفاتیح الجنان و باقیات الصالحات، باب پنجم، امر هشتم ص 438

نقل قول:
پس از نافله مغرب خواندن این حرز مناسب است

بنده گاهی اوقات از این حرز هم استفاده میکنم

مورد شماره 5:
تعویذی است که رسول الله صلوات الله علیه در جنگ وادی القری با خود داشتند و نگه دارنده ی آن در حفظ خدای متعال خواهد بود
و هر که آن را نوشته و به خود بیاویزد در امان خدای متعال، در حفظ خدا، در خجاب او، در غلبه ی او و حمایت او خواهد بود و فرشتگان او را محافظت میکنند!
بنده خودم این حرز را نوشته ام و برگردنم آویخته ام و از این حرز استفاده میکنم
بسم الله الرحمن الرحيم الحمد لله رب العالمين الرحمن الرحيم مالك يوم الدين إياك نعبد و إياك نستعين اهدنا الصراط المستقيم صراط الذين أنعمت عليهم غير المغضوب عليهم و لا الضالين الله لا إله إلا هو الحي القيوم لا تأخذه سنة و لا نوم له ما في السموات و ما في الأرض من ذا الذي يشفع عنده إلا بإذنه يعلم ما بين أيديهم و ما خلفهم و لا يحيطون بشي‏ء من علمه إلا بما شاء وسع كرسيه السموات و الأرض و لا يئوده حفظهما و هو العلي العظيم شهد الله أنه لا إله إلا هو و الملائكة و أولو العلم قائما بالقسط لا إله إلا هو العزيز الحكيم هو الله الذي لا إله إلا هو عالم الغيب و الشهادة هو الرحمن الرحيم هو الله الذي لا إله إلا هو الملك القدوس السلام المؤمن المهيمن العزيز الجبار المتكبر سبحان الله عما يشركون هو الله الخالق البارئ المصور له الأسماء الحسنى يسبح له ما في السموات والأرض و هو العزيز الحكيم قل اللهم مالك الملك تؤتي الملك من تشاء و تنزع الملك ممن تشاء و تعز من تشاء و تذل من تشاء بيدك الخير إنك على كل شي‏ء قدير تولج الليل في النهار و تولج النهار في الليل و تخرج الحي من الميت و تخرج الميت من الحي و ترزق من تشاء بغير حساب هو الله الذي لا إله إلا هو إلها واحدا أحدا فردا صمدا لم يتخذ صاحبة و لا ولدا و لم يكن له شريك في الملك و لم يكن له ولي من الذل و كبره تكبيرا و هو الله الذي لا يعرف له سمي و هو الرجاء و المرتجى و الملتجأ و إليه المشتكى و منه الفرج و الرجاء و أسألك يا الله بحق هذه الأسماء الجليلة الرفيعة عندك العالية المنيعة التي اخترتها لنفسك و اختصصتها لذكرك و منعتها جميع خلقك و أفردتها عن كل شي‏ء دونك و جعلتها دليلة عليك و سببا إليك فهي أعظم الأشياء و أجل الأقسام و أفخر الأشياء و أكبر العزائم و أوثق الدعائم لا ترد داعيك بها و لا تخيب راجيك و المتوسل إليك و لا يذل من اعتمد عليك و لا يضام من لجأ إليك و لا يفتقر سائلك و لا ينقطع رجاء مؤملك و لا تخفر ذمته و لا تضيع حرمته فيا من لا يعان و لا يضام و لا يغالب و لا ينازع و لا يقاوم اغفر لي ذنوبي كلها و أصلح لي شئوني كلها و اكفني في الدنيا و الآخرة و عافني في الدنيا و الآخرة و احفظني في الدنيا و الآخرة و استرني في الدنيا و الآخرة و قرب جواري منك فأنت الله لا إله إلا أنت باسمك الجليل العظيم توسلت و به تعلقت و عليه اعتمدت و هو العروة الوثقى التي لا انفصام لها و لا تخفر ذمتي و لا ترد مسألتي و لا تحجب دعوتي و لا تنقص رغبتي و ارحم ذلي و تضرعي و فقري و فاقتي فما لي رجاء غيرك و لا أمل سواك و لا حافظ إلا أنت يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله يا الله لا إله إلا أنت وحدك لا شريك لك و لا إله غيرك أنت رب الأرباب و مالك الرقاب و صاحب العفو و العقاب أسألك بالربوبية التي انفردت بها أن تعتقني من النار بقدرتك و تدخلني الجنة برحمتك و تجعلني من الفائزين عندك اللهم احجبني بسترك و استرني بعزك‏ و اكنفني بحفظك و احفظني بحرزك و احرزني في أمنك و اعصمني بحياطتك و حطني بعزك و امنع مني بقوتك و قوني بسلطانك و لا تسلط علي عدوا بجودك و كرمك إنك على كل شي‏ء قدير

مهج‏الدعوات‏ومنهج‏العنایات ص : 74

و در نهایت
از امام صادق علیه السلام منقول است که:
هر کس معوذتین (سوره ی فلق و ناس) را در بامداد و شبانگاه 3 بار بخواند از همه بلاها ایمن گردد و سحر بر وی کار نکند.

امضای علی 110
پرستش به عبادت نیست، به اطاعت است!!!!
از که اطاعت می کنیم؟!
همو معبود ماست!!

امام زمان علیه السلام:
ظهور ما به تأخیر نیفتاده مگر به سبب اعمال ناپسندی که از ایشان (شیعیان) سر می‌زند و خبر آنها به ما می‌رسد.

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۲۲, ۶/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آبان/۹۱ ۰:۴۹ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #2
آواتار
با تشکر از علی اقا
از بین دستورات بالا ۳ تا کار رو انجام بدهید انش شاالله مشکل حل میشود
بسیار مجرب است و شخصا چندین مورد رو ازشون دیدم
دنبال رمال و جن گیر و دعا نویس هم نرید . همین دستورات که از معصوم رسیده رو به نیت تبعیت از همون معصوم انجام بدید (این تبعیت خیلی خیلی مهمه از خود اون عمل مهمتره )
و این دستور العمل ها قوی ترین راه های امتحان شده هستند که با نیت تبعیت هم اثر معنوی دارند هم تقرب اورند و هم مشکل گشا

اولا اون حرز ابودجانه رو با وضو رو به قبله و به تبعیت از پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بنویسید و همراه داشته باشید

در ضمن چون بیشتر اذیت ها موقع خواب هست قبل خواب یک ایه الکرسی بخونید و با دست دور محل خواب خط بکشید
و ایات سخر رو با صدای بلند بخونید

حتی کسانی هم که میتلا نیستند خیلی راحت خواب میرن و خوابای خیلی خوبی میبینند

منابع رو علی اقا زحمت کشید .
در پناه خدا
۰:۲۷, ۶/آبان/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آبان/۹۱ ۱:۰۵ توسط علی 110.)
شماره ارسال: #3
آواتار
(۶/آبان/۹۱ ۰:۲۲)وحید110 نوشته است:  دنبال رمال و جن گیر و دعا نویس هم نرید . همین دستورات که از معصوم رسیده رو به نیت تبعیت از همون معصوم انجام بدید (این تبعیت خیلی خیلی مهمه از خود اون عمل مهمتره )

وقتی به نیت تبعیت میخوانید در حقیقت تحت ولایت صادر کننده ی عمل که در این جا (حرز ابودجانه) می شود رسول الله قرار میگیرید
و بدون نیت تبعیت اینها اثر خاصی ندارند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

' نوشته است:سلام
بنده آیات سخره را همراه به چند تا ذکر دیگه به مدت چهل روز خوندم
بعد از اون تا شش هفت ماه به صورت دیوانه وار اضطراب داشتم
سلام
اشتباه فاجعه بار شما این بوده که شما سر خود و بدون اذن برای ذکر خود عدد مشخص کرده اید در حالی که در روایت هیچ ذکر عددی نشده است و با اینکار در حقیقت تحت ولایت نفس خود یا توصیه کننده ی به عدد چهل بوده اید نه رسول خدا
همانطور که ذکر کردم، نیت تبعیت بسیار بسیار بسیار مهم است حتی مهمتر و اثر بخش تر از خود اذکار
هر گونه ذکر و ختمی تنها باید از طریق معصوم رسیده باشد و به نیت تبعیت از معصوم انجام شود
۲۳:۱۹, ۲۷/دی/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/دی/۹۱ ۲۳:۲۰ توسط وحید110.)
شماره ارسال: #4
آواتار
دوستان عزیزی که در این مورد سوال دارند
گفتم شاید این تاپیک رو ببینند خوب باشه

و لطفا خودشون کم و زیاد نکنن دستورات معصومین رو .
این مثل دارو میمونه مدت و کم و کیفش رو تغییر بدن نتیجه ممکنه نگیرند

در پناه خدا
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]