کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 4 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اهدای عضو،اهدای زندگی
۱۵:۱۱, ۲۷/فروردین/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آذر/۹۳ ۱۳:۱۹ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
قبلاً یکی ار کاربران لینک اهدا عضو،اهدای زندگی رو در امضاش می گذاشت خیلی
از این کارش خوشم اومده بود حتی رفتم و ثبت نام هم کردم و در این پست از همه ی عزیزان و همسنگران می خوام اگه می تونند و یا امکانش رو دارند این عمل خیر و رو که باعث نجان زندگی چند نفر میشه انجام بده البته امیدوارم که همه ی شما 120 سال عمر کنید ولی ...

متن زیر رو یکی از آشنایان برام ایمیل کرده بود گفتم اینجا از این متن استفاده کنم.

روزی فرا خواهد رسید که جسم من آنجا زیر ملحفه سفید پاکیزه ای که از چهار طرفش زیر تشک تخت بیمارستان رفته است، قرار می گیرد و آدم هایی که سخت مشغول زنده ها و مرده ها هستند از کنارم می گذرند.

آن لحظه فرا خواهد رسید که دکتر بگوید مغز من از کار افتاده است و به هزار علت دانسته و ندانسته زندگیم به پایان رسیده است.

در چنین روزی، تلاش نکنید به شکل مصنوعی و با استفاده از دستگاه، زندگیم را به من برگردانید و این را بستر مرگ من ندانید. بگذارید آن را بستر زندگی بنامم. بگذارید جسمم به دیگران کمک کند که به حیات خود ادامه دهند

چشمهایم را به انسانی بدهید که هرگز طلوع آفتاب، چهره یک نوزاد و شکوه عشق را در چشم های یک زن ندیده است. قلبم را به کسی هدیه بدهید که از قلب جز خاطره ی دردهایی پیاپی و آزار دهنده چیزی به یاد ندارد. خونم را به نوجوانی بدهید که او را از تصادف ماشین بیرون کشیده اند و کمکش کنید تا زنده بماند و نوه هایش را ببیند. کلیه هایم را به کسی بدهید که زندگیش به ماشینی بستگی دارد که هر هفته خون او را تصفیه می کند. استخوان هایم، عضلاتم، تک تک سلول هایم و اعصابم را بردارید و راهی پیدا کنید که آنها را به پاهای یک کودک فلج پیوند بزنید.

هر گوشه از مغز مرا بکاوید، سلول هایم را اگر لازم شد، بردارید و بگذارید به رشد خود ادامه دهند تا به کمک آنها پسرک لالی بتواند با صدای دو رگه فریاد بزند و دخترک ناشنوایی زمزمه باران را روی شیشه اتاقش بشنود.

از لینک زیر می توانید برای ثبت نام در این امر نیک اقدام نمایید.

(۲/آذر/۹۳ ۲۱:۴۱)مجید املشی نوشته است:  به نکات زیر که در سایت اهدا عضو درج شده دقت بفرمایید و به خانوادتون اطمینان بدید که بدون رضایت اونها اهدایی صورت نخواهد گرفت.
آيا داشتن " کارت اهدا عضو " برای اهدای اعضاء پس از مرگ کفایت می کند ؟
بسیار مهم است که نزدیکان نیز در جریان این امر خداپسندانه قرار گیرند تا در زمان فوت فرد در خصوص اهدای عضو غافلگير نشوند و آنرا مصيبتی افزون بر از دست دادن عزیز خود ندانند چرا که ، بنا بر قانون جمهوری اسلامی ایران و اکثریت کشورهای جهان برای اهدای عضو رضایت اولیای دم ضروری میباشد و حتی علی رغم داشتن کارت اهدای عضو در صورت عدم رضایت اولیای دم اهدای عضو صورت نخواهد گرفت.
با در نظر گرفتن لزوم رضایت اولیای دم از اهدای عضو دلیل دریافت کارت چیست ؟
کارت اهدای عضو نشان دهنده آرزوی قلبی فرد در مورد اهدای اعضای بدن خویش می باشد و همین امر می تواند با نشان دادن خواسته فرد به اولیای دمش تصمیم گیری را برای آن ها در آن زمان حیاتی آسان تر نماید و ضمنا این کارت می تواند جنبه فرهنگ سازی نیز داشته باشد.

امضای EMPERATOR
ما تا آخرین نفر و تا آخرین منزل و تا آخرین قطره خون، برای اعتلای کلمه الله ایستاده‌ایم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۹:۵۸, ۴/آذر/۹۲
شماره ارسال: #11
آواتار
(۴/آذر/۹۲ ۹:۰۴)مصطفي مازح7610 نوشته است:  سلام
فقط يه نكته عرض كنم خدمت دوستان
برخي مراجع اهدا عضو را جايز نميدانند.
(نقل مضمون) دلايلي هم كه ذكر شده به دليل اين است كه روح با جسم خود پيوند دارد و بعد از جدايي در صورتي كه هنوز تكه اي از ان به خاك نرفته باشد ارامش نخواهد داشت.....

البته اين نظر شخصي من نيست. نظر شخصي بنده بماند براي بعد.
یکیشون اقای بهجت هستند( و اقای وحید خراسانی)
یه جایی خوندم اینکه علم داریم اونا مردن و میشه از اعضاشون استفاده کرد،پس چرا از اعضای محکوم به اعدام ها استفاده نمیکنیم اونام که میخوان بمیرن!
به نظرم موضوع خیلی پیچیده تره از این حرفاست،هر کس بر اساس مجتهد خودش عمل کنه

امضای یاســین

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۴۴, ۴/آذر/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
ما که از شهریور90 اقدام کردیم هنوز به دستمون نرسیده
هرچی هم برای پیگیری میل میزنم یا تماس می گیرم (اشغاله) بی فایدست

امضای nahal_m
قطعه گمشده ای از پر پرواز کم است
یازده بار شمردیم و یکی باز کم است
این همه آب که جاریست نه اقیانوس است
عرق شرم زمین است که سرباز کم است
اللهم عجل لولیک الفرج
۱:۳۰, ۹/آذر/۹۲
شماره ارسال: #13
آواتار
کارت اهدا هم داشته باشی
اگه بعد از مرگ خانواده رضایت ندن نمیشه عضو اهدا کرد!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

ای چ قانونیه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ HuhDodgy

امضای Atosa
[تصویر: 048.gif]
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۵۷, ۲۱/آذر/۹۲
شماره ارسال: #14

[i]سلام
من این فرم رو پر کردم
و چند سال هم هست که کارتش رو دارم
کارت کمتر از یک ماه به دستم رسید
[/b]

امضای nazzi
۱:۲۸, ۲۱/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
به نظر من هم کار خوبیه در فکر گرفتن کارت هستم .امیدوارم مرگم طوری باشه که عضو هام بدرد کسی بخوره.Smile

امضای امیرخان
صحیفه سجادیه

خدایا انچه را قسمتمان کرده ای و برایمتان ناخوشایند است محبوب ما گردان و آن حکم تو را که دشوار میپنداریم آسان ساز
۱۶:۳۱, ۲۱/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/بهمن/۹۲ ۱۶:۳۲ توسط انديشه نو.)
شماره ارسال: #16
آواتار
سلام

منم کارت رو گرفتم حدودا دو ماه طول میکشه...

درسته که باید خانواده رضایت بدن ولی وقتی ببینن خودت از قبل راضی بودی و

اقداماتش رو انجام دادی دیگه به خاطر شادی روح ماهم که شده قبول میکنن....
BasijiRose

برای شادی روح بعدا از دست رفتمون من قرا الفاتحه مع الصلوات
CryingSadAngelAngelAngel

امضای انديشه نو
[/font]قطارعشق سوي خداميرفت؛همه سوارشدند.اما قطار وقتي به بهشت رسيد؛جزمخلصين همه پياده شدند.وفراموش كردند كه مقصد خدا بود نه بهشت....[font=Times New Roman]
۱۶:۳۶, ۲۱/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #17

من شنیدم بعضی از مراجع به این کار انتقاد داشتن و عقیده دارن که ممکنه حتی با احتمال خیلی کم فرد مورد نظر به هوش بیاد...

نمونه شم اون دختر خانمی که در برنامه زنده باد زندگی مرگ مغزی شدند و قرار بود اهدا عضو بشن ولی به هوش میانBig Grin
۱۲:۲۰, ۱۷/اردیبهشت/۹۳
شماره ارسال: #18

سلام مرسی از راهنماییتون.بااینکه چندبار توی خونه گفتم که میخوام وقتی مردم اعضامو اهداکنین وبقیه قبول کردن اما پدرومادرن دیگه وقتی مردم از کجامعلوم اجازه بدن بگن اون موقع ی چیزی گفتیم واسه همین الان ثبت نام کردم.به امید روزی که بتونم با ی عضوکوچیک ی زندگی رو نجات بدم.

امضای SAHAR71
بنده من سوگند به حقي كه تو بر من داري من تو را دوست دارم و تو را به حق من بر تو سوگندت ميدهم مرا دوست بدار.
خدا در جاي ديگر ميفرمايد:اگر انان كه بر من پشت نموده اند بدانند كه من چه قدر منتظر انان هستم وبه توبه و بازگشت انها مشتاقم از شوق ديدار من قالب تهي ميكردند واز شدت محبت من بند بند وجود انها مي گسست.
۱۲:۳۶, ۲/آذر/۹۳
شماره ارسال: #19

سلام
منم کارت اهدای عضو دارم
اما با مخالفت شدیده خانوادم رو به رو هستم.
زمانی که این کارت امد کلی جنجال داشتیم
ConfusedSad

امضای faeghee
[url=http://parseled.ir][/url]
۲۱:۴۱, ۲/آذر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲/آذر/۹۳ ۲۲:۰۶ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #20
آواتار
(۲/آذر/۹۳ ۱۲:۳۶)faeghee نوشته است:  سلام
منم کارت اهدای عضو دارم
اما با مخالفت شدیده خانوادم رو به رو هستم.
زمانی که این کارت امد کلی جنجال داشتیم
ConfusedSad
به نکات زیر که در سایت اهدا عضو درج شده دقت بفرمایید و به خانوادتون اطمینان بدید که بدون رضایت اونها اهدایی صورت نخواهد گرفت.
:

آيا داشتن " کارت اهدا عضو " برای اهدای اعضاء پس از مرگ کفایت می کند ؟
بسیار مهم است که نزدیکان نیز در جریان این امر خداپسندانه قرار گیرند تا در زمان فوت فرد در خصوص اهدای عضو غافلگير نشوند و آنرا مصيبتی افزون بر از دست دادن عزیز خود ندانند چرا که ، بنا بر قانون جمهوری اسلامی ایران و اکثریت کشورهای جهان برای اهدای عضو رضایت اولیای دم ضروری میباشد و حتی علی رغم داشتن کارت اهدای عضو در صورت عدم رضایت اولیای دم اهدای عضو صورت نخواهد گرفت.

با در نظر گرفتن لزوم رضایت اولیای دم از اهدای عضو دلیل دریافت کارت چیست ؟
کارت اهدای عضو نشان دهنده آرزوی قلبی فرد در مورد اهدای اعضای بدن خویش می باشد و همین امر می تواند با نشان دادن خواسته فرد به اولیای دمش تصمیم گیری را برای آن ها در آن زمان حیاتی آسان تر نماید و ضمنا این کارت می تواند جنبه فرهنگ سازی نیز داشته باشد.

امضای مجید املشی
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا