کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: رای میدهم؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نتایج این نظرسنجی را بعد از رای دادن می توانید مشاهده کنید
تمام 200 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 17 رای - 4.06 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و اما انتخابات !!
۱۰:۱۱, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/خرداد/۹۲ ۱۳:۰۹ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام بر دوستان گل بیداری اندیشه

قرار نبود سیاسی کار نکنیم اما دیگه انتخابات ریاست جمهوری چیزی نیست که بشه ازش گذشت . و تیم مدیریتی بعد از بحث و بررسی تصمیم گرفت به صورت زیر چنین بحثی ایجاد شود

چند شب پیش داشتم درس میخوندم و تلوزیون رو روشن کردم . فکر کنم ساعت 3 بود . ایت الله ناصری از اساتید بزرگ اخلاق داشتند در مورد ماه رجب خیلی زیبا صحبت میکردند . اخرش در مورد انتخابات میگفتن :

رای بدین و شرکت کنید ... ولی به هیچ عنوان بد کسی رو نگید ... تخریب نکنید ...

ایشون خیلی زیبا و اخلاقی بیان کردند که الان من یادم نمونده .

به هر حال ما 2 ساله داریم حرف از اسلام میزنم . اخلاق میخونیم . حدیث میگیم . ختم قران و دعا . شاید وقتشه با رعایت اصل اسلامی نشون بدیم ببینیم ایا چیزی یاد گرفتیم؟

سعه صدر داریم . میتونیم اخلاق نیکو در گفتار و افکار داشته باشیم . میتونیم برادرمون رو نرنجونیم . با عصبانیت ننویسیم و اگر کسی ما رو رنجوند مقابله به مثل نکنیم ؟!!

تهمت نزنیم . چیزی رو که نمیدونیم نگیم . غیبت . بد گویی . طعنه ...

در این تاپیک در مورد نامزد ها صحبت میکنیم و برنامه هاشون . منتها با دلیل و مدرک . بدون تخریب .

اگر هم انتقادیه مستند و خیلی اخلاقی . مثلا فلانی تجربه اجرایی نداره ... . در برنامه انتخاباتی داره خارج از وظایف رئیس جمهور صحبت میکنه و فلان وعده به فلان دلیل عملی نیست .

میتونید از اخبار بی طرفانه سایتهای معتبر شناسنامه دار هم استفاده کنید . تبلیغ مشکلی نداره ولی مجدد تاکید میکنم . تخریب و بی اخلاقی نباشد ... .

ان شاالله که دلخوری پیش نمیاد و ...

گزینه گزارش هم بهتر از جواب هست .

اگر لازم شد تاپیک های دیگه ای مثل اهمیت انتخابات هم باز میکنیم و صحبت میکنیم .
البته واقعا در این شرایط امتحان کار سختیه .

لطفا مراعات برادران و خواهران ناظر رو هم بکنید . مشروط شدم یقه همه رو میگیرم اون دنیا .
میشه این رو ملاکی برای برنامه های تالار در اینده هم قرار داد
یا علی (علیه السلام)

============================

(۶/خرداد/۹۲ ۱۷:۱۴)بیداری اندیشه نوشته است:  بزرگواران عزیز حالا که چنین تاپیکی ایجاد شده چند توصیه برادرانه:

1- این تاپیک نمی خواد وظایف شورای نگهبان و .... رو نقد کنه. اونها وظیفه ای داشتن و ما هم وظیفه ای. بنابراین بحث چرا چنین شد نداریم. بحث اینه که چه کنیم. در مورد آرزوها هم که ایکاش فلانی هم بود و ... چون ارزشی نداره بحث نخواهیم کرد.

2- سعی کنیم صحبتی اگر می کنیم با علم باشه. بگذاریم اینها بیشتر حرفهاشون رو بزنن. بهترین مدرک برای شناخت فعلا همین صحبتهای اونهاست. مجبور نیستیم قبل از شنیدن بخش قابل توجهی از صحبتهاشون اونها رو نقد کنیم.

3- اگر کسی کمترین اعتقادی به تشیع و امامت و ولایت داشته باشه، می دونه که وظیفه اش شرکت در انتخابات هست ولو رأی سفید هر چند خیلی عقلانی نیست. بنابراین سعی کنین تشویق کننده همدیگه به شرکت باشیم نه ایتکه سیاه نمایی کنیم و موج ناامیدی راه بندازیم چه اینجا چه بیرون. پیش خداوند مسئولیت سنگین داره اینکار.

مجموع عرایض اینکه فقط به بحث بدون حاشیه و توهین و منطقی پیرامون آقایان پرداخته بشه و موارد غیر اون رو به ما اجازه بدین حذف کنیم. کسی گله مند نشه که چرا حذف شد و سانسور و .... در خیلی از صحبتها خیری نیست و باعث اثر منفی میشه. به حسن نیت ما در حذف بعضی پستها اعتماد داشته باشین. ما هم حتی الامکان تمام سعیمون رو می کنیم که حذفیات بدون تبعیض و جهت گیری خاص باشه و علت حذف رو به اطلاع دوستان برسونیم هر چند 100 درصد ممکن نیست ....

----------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------
فاطمه خانم :

1-ما می خواهیم این موضوع حتی الامکان باز بماند و دوستان گرامی در این موضوع شرکت بفرمایند .
مسئولیت اداره این موضوع بر عهده چند نفر قرار گرفته اما باز هم مشکلاتی برای ما پدید آمده .
لطف بفرمایید به نقد دولت کنونی نپردازید . و اخبار را فقط از منابع مورد وثوق قرار بدهید .
دوستان توجه داشته باشید . با نقض قوانین توسط شما و بسته شدن این تاپیک (که ما حتی الامکان نمی خواهیم همچین اتفاقی بیافتد ) حق باقی کاربرانی که به قوانین پایند می مانند ، به گردن شماست !

تشکر از همکاری مفید شما

2- دوستان گرامی اگر فردی واقعا آدم خوبی باشد ، لایق باشد ، او را پیش دیگران ضایع کنیم ، در نزد خداوند متعال گناهی نابخشودنی برای خودمان ایجاد کردیم .

این انتخابات هم تمام میشود ولی اعمال ما محفوظ خواهد بود . باید جواب بدهیم.

بنر های تبلیغاتی هم حذف می شود !
.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۶:۴۲, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۶:۵۷ توسط revenger.)
شماره ارسال: #21

مختصری از تحلیل شخصی بنده درباره سخنان دکتر سعید جلیلی در برنامه گفتگوی ویژه خبری

خب ، دیروز بلاخره پس از مدتها انتظار تبلیغات تلوزیونی کاندیدا آغاز شد
میخوام شروع کنم از برنامه دیشب دکتر جلیلی که یه سری نکات رو یادداشت کردم و براتون خلاصه ذکر میکنم

چون مثبت اندیشم از نکات مثبت میگم:Big Grin

در سخنان ایشان از همه بیشتر امیدواری موج میزد ، ایشان بر قانون گرایی تاکید کرده و اجرای اهداف و طرح های نظام جمهوری اسلامی را وظیفه خود خواندند و عدالت را ضرورتی انکار نا پذیر دانستند(البته اینا تو همه کاندیدا هست مهم اینه که کی عمل میکنه بهشون)
بیشترین جمله ای که ایشان بر آن تاکید داشتند چیزی شبیه این بود:Big Grin

در نظام چارچوب ها و سیاست ها و اهداف بسیار خوبی داریم که من به عنوان رییس جمهور بعدی انها را اجرایی میکنم و مثال هایی اوردند مثل عدم وابستگی به نفت...

حالا بریم سراغ منفی ها: (به به)

ایشان عملا هیچ برنامه ای برای اجرای طرح ها نظام و رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ندادند درحالی برنامه یا بهتر بگوییم وظیفه اصلی یک رییس جمهور یعنی: طرح ها و تصمیمات رییس جمهور برای اجرای اهداف و طرح ها و سیاست های کلی نظام

فعلا به همین یکی بسنده میکنیمBig Grin
۱۷:۱۲, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۷:۱۵ توسط Fatemeee.)
شماره ارسال: #22
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
تشکرازشمااقاوحید110
اولین نفردرموردانتخابات بنده بودم که خبرگذاشتم که ناظرین محترم حذفش کردن هیچ خبری هم ندادن که اینکاروکردن
چندساعت بعدداشتم دنبال تایپیکم میگشتم که فهمیدم حذف شده
لطفا ناظرین محترم اگه مطلبی روحذف میکنید حداقل به کسی که اونوگذاشته یه خبربدیدتاآدم احساس............نکنه!
این احترام به کاربره ازنظرمن.اگرم نشد بی احترامی نیست ولی آدم تعجب میکنه.
درپناه حق.

امضای Fatemeee
اللهم صل علی محمدوال محمدوعجل فرجهم
۱۷:۳۴, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #23

سلام
انشالله که با بصیرت رای میدیم . تحقیق و تجزیه و تحلیل درمورد برنامه ها و سوابق کاندیدا ها بسیار مهم هست . نکند به سفارش کسی یا گروهی و یا سازمانی به فرد خاصی رای بدیم . اگر واقعا چیزی قابل سفارش بود و هست ، رهبر عزیز سفارش میکردند. هزاران بار گفته شده که از روی نا آگاهی و سفارش دیگران نریم پای صندوق اما متاسفانه ...
انشالله این دفعه واقعا از روی بصیرت رهبری پیش خواهیم رفت و به سفارش هیچ نهاد و پایگاه و ... ای توجه نخواهیم کرد.
پاینده باشید
۱۷:۵۹, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۸:۰۶ توسط revenger.)
شماره ارسال: #24

برنامه‌ ۱۶هزار صفحه‌ای قالیباف‌ در 300 دانشگاه

[تصویر: siujH7_300.jpg]

ستاد مرکزی همیاران پیشرفت نسخه 16 هزار صفحه‌ای برنامه‌های اجرایی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری را به 300 دانشگاه کشور ارسال کرد.

به گزارش انتخاب به نقل از فارس، ستاد مرکزی همیاران پیشرفت از حامیان محمدباقر قالیباف، نسخه 16 هزار صفحه برنامه‌های اجرایی این نامزد انتخابات ریاست جمهوری را به 300 دانشگاه کشور ارسال کرد.

هدف این اقدام بهره‌مندی از نظرات تمامی صاحبان علم، اندیشه و دانشگاهیان سراسر کشور عنوان شده است.

محمدعلی حسن‌پور سخنگو ستاد مرکزی همیاران پیشرفت با اعلام این خبر گفت که این برنامه‌ها برای روسای ۳۰۰ دانشگاه ارسال شده و قرار است نظرات اعضای هیئت علمی دانشگاه‌‌ها و اساتید درباره این برنامه‌ها به این ستاد ارسال شود.

این برنامه‌ها همراه نامه‌ای توسط ایمیل و همچنین پست به روسای ۳۰۰ دانشگاه کشور ارسال شده که متن این نامه بدین شرح است:

ریاست محترم دانشگاه .....

باسلام و تحیت

امروزه پیچیدگی و مخاطره پذیری فرایندهای اداره امور کشور، دولت مردان را بر آن داشته است تا به منظور نیل به بهره وری و کارآمدی از تمامی توان و تجربه علمی و تخصصی فریختگان و کارشناسان کشور خویش در تمامی سطوح سیاست گذاری، برنامه ریزی، اجرا و ارزیابی مدد جویند.

از این رو نیروی انسانی برخوردار از سلامت، متخصص و اندیشمند یکی از بی بدیل ترین و گرانمایه ترین سرمایه های هر کشور را شامل می‌شود لذا خداوند متعال را سپاسگزاریم که کشور ما اکنون یکی از غنی‌ترین کشورهای جهان در زمینه برخورداری از کارشناسان و متخصصان سالم و متعهد است که قادرند با شکوه ترین حماسه‌ها را در عرصه های سیاسی و اقتصادی بیافریند و ثمرات شجره طیبه انقلاب اسلامی را بیش از پیش دلپذیر و گوارا سازنند.

لذا به مصداق حدیث نورانی امام حسن(علیه السلام): " ما تَشاوَرَ قَومٌ إلاّ هُدُوا إلى رُشدِهِم " هیچ قومى با یکدیگر مشورت نکردند مگر آن که به راه پیشرفت خود رهنمون شدند.

بدینوسیله از جنابعالی و تمامی صاحبان علم و اندیشه آن پایگاه علمی با افتخار دعوت می‌نماییم تا با ارائه نظرات، انتقادات و پیشنهادات خود بر غنا و کارآمدی بیشتر برنامه‌های جناب آقای دکتر محمدباقر قالیباف که برای اداره کشور با یک گروه 250 نفره و 30 کارشناس زبده در 16 هزار صفحه تدوین گردیده است، بیافزایید. برنامه مذکور به پیوست تقدیم حضور می گردد. مشتاقانه در انتظار دریافت نظرات تخصصی تمامی صاحب نظران از طریق پست الکترونیک ستاد مرکزی همیاران پیشرفت انقلاب اسلامی به آدرس : info@ hamyaranpishraft.com هستیم.

ومن الله التوفیق
۱۸:۱۲, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۸:۱۸ توسط سجاد313.)
شماره ارسال: #25
آواتار
به نام خدا
سلام علیکم

نه سازش نه تسلیم یار جلیلی هستیم

فکر می کنم امروز مهم ترین چیر برای ما مقاومت کردن و رسیدن به خودکفایی است.

که صحبت های طلایه دار پایداری،سعید جلیلی،بسیار به این نکته اشاره داشت.

فی امان الله

امضای سجاد313
بگو: «ای بندگان من که بر خود اسراف و ستم کرده اید! از رحمت خداوند نومید نشوید که خدا همه گناهان را می آمرزد ، زیرا او بسیار آمرزنده و مهربان است.
و به درگاه پروردگارتان بازگردید و در برابر او تسلیم شوید ،پیش از آنکه عذاب به سراغ شما آید ، سپس از سوی هیچ کس یاری نشوید.

زمر53 و 54
۱۸:۲۲, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۸:۲۳ توسط revenger.)
شماره ارسال: #26

(۵/خرداد/۹۲ ۱۸:۱۲)سجاد313 نوشته است:  به نام خدا
سلام علیکم

نه سازش نه تسلیم یار جلیلی هستیم

فکر می کنم امروز مهم ترین چیر برای ما مقاومت کردن و رسیدن به خودکفایی است.

که صحبت های طلایه دار پایداری،سعید جلیلی،بسیار به این نکته اشاره داشت.

فی امان الله

مقاومت سیاست کلی نظامه و تقریبا همه کاندیدا بر اون تاکید دارند

درباره بحث خودکفایی هم همه کاندیدا بسیار به این نکته اشاره دارند

مهم برنامه برای رسیدن به خودکفایی و مقاومت کردن است نه اینکه فقط بگوییم مقاومت میکنیم

باید طرح کاندیدا برای یک مقاومت قوی را دانست نه صرفا غرق در شعارها شد
۱۸:۲۳, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
(۵/خرداد/۹۲ ۱۵:۵۷)شهرام نوشته است:  دوستان من به شخصه به اقای جلیلی احترام خاصی قائلم؛چون ایشون در دانشگاه درس سیاست پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم)رو میدادن و فک کنم بازم میدن.
ولی چون نتونستند مسئله ی انرژی هسته ای رو حل کنند معلوم شد که حتما" در ریاست جمهوری هم مشکلاتی خواهند داشت و من به شخصه اقای محسن رضایی رو بهتر از اقای جلیلی میدانم؛دلیلش هم تلاش ایشون برای حذف خدمت اجباری هست و گذشته ی درخشان ایشان در سپاه پاستاران و مجمع تشخیص مسلحت نظام هست،البته ایشون هم مشکلی دارند چون پلیس اینتر پل(پلیس بین الملل)با ایشون مشکل دارند.

سلام علیکم
البته اقای رضایی رو من تا قبل این خیلی قبول داشتم . اما زیادی شعا زده عمل میکنند .
همین در اوردن معادن از خام فروشی . باید اول قدرت تکنولوژیک ایران بالا بره . ساخت دستگاه های خیلی مشکل که این امر به دوره ایشون اگر انتخاب بشن نمیکشه
در مورد حل انرژی هسته ای ایشون خوب دارن پیش میرن . اما معامله تجاری نیست که بخواد تموم بشه سریع . جلیلی هم و هر کس دیگری بود با توجه به شرایط کار بیشتری نمیتونست بکنه

در مورد خدمت سربازی متاسفانه رئیس جمهو هییییچچچچ دخلی در این ماجرا نداره . سربازی حرفه ای هم اگر منابعش بود چیز جدیدی نیست ...
به نظرم ایشون دارن از احساسات مردم استفاده میکنن .

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

۱۸:۳۰, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۸:۵۷ توسط مهدی2012.)
شماره ارسال: #28
آواتار
تشکر میکنم به خاطر ایجاد این تاپیک خیلی خوب و مفید که واقعا جاش خالی بود.
امیدوارم که تا 24 خرداد این تاپیک فعال باشه.

یادمان باشد به عالم بی عمل رای ندهیم!!!

کسی عالم است که می داند.

کسی که ایمان دارد عمل میکند.

ایمان افراد در شرایط سخت سنجیده می شود.

امضای مهدی2012
به منافقان بشارت ده که مجازات دردناکي در انتظار آنهاست!
همانها که کافران را به جاي مؤمنان، دوست خود انتخاب مي‌کنند. آيا عزت و آبرو نزد آنان مي‌جويند؟ با اينکه همه عزتها از آن خداست؟!

النساء/139
۱۹:۳۳, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #29
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

تا انتخابات ۹۲ | پنج محور بیانات رهبر انقلاب درباره انتخابات

---------------------------------------------------------------------

لینک صحبتهای کاندیداها در روز گذشته

(تماشای فیلم صحبت‌های محسن رضایی)

(تماشای فیلم صحبت‌های جلیلی)

(تماشای فیلم صحبت‌های غرضی)

امضای عبدالرحیم
به تو فکر کردم، که بارون بباره…

[تصویر: baroon.jpg]
وَ بِکُمْ یُنَزِّلُ الْغَیْث.
و به خاطر شما باران فرو می‏ریزد.
زیارت جامعه کبیره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۳۷, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #30
آواتار
نقل قول:حالا بریم سراغ منفی ها: (به به)

ایشان عملا هیچ برنامه ای برای اجرای طرح ها نظام و رسیدن به اهداف جمهوری اسلامی ندادند درحالی برنامه یا بهتر بگوییم وظیفه اصلی یک رییس جمهور یعنی: طرح ها و تصمیمات رییس جمهور برای اجرای اهداف و طرح ها و سیاست های کلی نظام

فعلا به همین یکی بسنده میکنیم[تصویر: biggrin.png]

تو پست قبلی هم اشاره کردم اگه خونده باشید. جلیلی چند بار تاکید کرد که درباره برنامه هاش مفصل در برنامه یکشنبه شب توضیح میده.
نکته جالب دیگه درباره جلیلی مثبت نگری ایشون نسبت به دستاورد های نظام بوده.
برای مثلا کاندیدا های قبلی در سالیان اخیر به شدت در نفی تلاش های دوبت های قبلی و بدبخت جلوه دادن مردم ایران بودن و سعی کردن از خودشون یه چهره منجی کشور بسازند.
همین حرف های محسن رضایی در شب دیشب تایید میکنه این رو.
خیلی احساسی چند برنامه کلان رو پیش کشید که واقعا همین فدرالیسم اقتصادیش حتی تو 10 سال هم فکر نکنم انجام شدنی باشه. ملت دنبال یه برنامه سریعتر برای حل مشکل اقتصادی هستند که اون هم با عمل به اقتصاد اسلامی تحقق پیدا میکنه.
ساختن سه شهرک کشاورزی، 5 شهرک صنعتی، 5 میلیون شغل خانگی ( ال سی دی سازی)
خام نفروختن معادن و .....
یکم فانتزی وار بود اگه منطقی نگاه کنیم.

امضای black
بزرگ شدیم و همیشه در حسرت گذشته ...
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا