کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: رای میدهم؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نتایج این نظرسنجی را بعد از رای دادن می توانید مشاهده کنید
تمام 200 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 17 رای - 4.06 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و اما انتخابات !!
۱۰:۱۱, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/خرداد/۹۲ ۱۳:۰۹ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام بر دوستان گل بیداری اندیشه

قرار نبود سیاسی کار نکنیم اما دیگه انتخابات ریاست جمهوری چیزی نیست که بشه ازش گذشت . و تیم مدیریتی بعد از بحث و بررسی تصمیم گرفت به صورت زیر چنین بحثی ایجاد شود

چند شب پیش داشتم درس میخوندم و تلوزیون رو روشن کردم . فکر کنم ساعت 3 بود . ایت الله ناصری از اساتید بزرگ اخلاق داشتند در مورد ماه رجب خیلی زیبا صحبت میکردند . اخرش در مورد انتخابات میگفتن :

رای بدین و شرکت کنید ... ولی به هیچ عنوان بد کسی رو نگید ... تخریب نکنید ...

ایشون خیلی زیبا و اخلاقی بیان کردند که الان من یادم نمونده .

به هر حال ما 2 ساله داریم حرف از اسلام میزنم . اخلاق میخونیم . حدیث میگیم . ختم قران و دعا . شاید وقتشه با رعایت اصل اسلامی نشون بدیم ببینیم ایا چیزی یاد گرفتیم؟

سعه صدر داریم . میتونیم اخلاق نیکو در گفتار و افکار داشته باشیم . میتونیم برادرمون رو نرنجونیم . با عصبانیت ننویسیم و اگر کسی ما رو رنجوند مقابله به مثل نکنیم ؟!!

تهمت نزنیم . چیزی رو که نمیدونیم نگیم . غیبت . بد گویی . طعنه ...

در این تاپیک در مورد نامزد ها صحبت میکنیم و برنامه هاشون . منتها با دلیل و مدرک . بدون تخریب .

اگر هم انتقادیه مستند و خیلی اخلاقی . مثلا فلانی تجربه اجرایی نداره ... . در برنامه انتخاباتی داره خارج از وظایف رئیس جمهور صحبت میکنه و فلان وعده به فلان دلیل عملی نیست .

میتونید از اخبار بی طرفانه سایتهای معتبر شناسنامه دار هم استفاده کنید . تبلیغ مشکلی نداره ولی مجدد تاکید میکنم . تخریب و بی اخلاقی نباشد ... .

ان شاالله که دلخوری پیش نمیاد و ...

گزینه گزارش هم بهتر از جواب هست .

اگر لازم شد تاپیک های دیگه ای مثل اهمیت انتخابات هم باز میکنیم و صحبت میکنیم .
البته واقعا در این شرایط امتحان کار سختیه .

لطفا مراعات برادران و خواهران ناظر رو هم بکنید . مشروط شدم یقه همه رو میگیرم اون دنیا .
میشه این رو ملاکی برای برنامه های تالار در اینده هم قرار داد
یا علی (علیه السلام)

============================

(۶/خرداد/۹۲ ۱۷:۱۴)بیداری اندیشه نوشته است:  بزرگواران عزیز حالا که چنین تاپیکی ایجاد شده چند توصیه برادرانه:

1- این تاپیک نمی خواد وظایف شورای نگهبان و .... رو نقد کنه. اونها وظیفه ای داشتن و ما هم وظیفه ای. بنابراین بحث چرا چنین شد نداریم. بحث اینه که چه کنیم. در مورد آرزوها هم که ایکاش فلانی هم بود و ... چون ارزشی نداره بحث نخواهیم کرد.

2- سعی کنیم صحبتی اگر می کنیم با علم باشه. بگذاریم اینها بیشتر حرفهاشون رو بزنن. بهترین مدرک برای شناخت فعلا همین صحبتهای اونهاست. مجبور نیستیم قبل از شنیدن بخش قابل توجهی از صحبتهاشون اونها رو نقد کنیم.

3- اگر کسی کمترین اعتقادی به تشیع و امامت و ولایت داشته باشه، می دونه که وظیفه اش شرکت در انتخابات هست ولو رأی سفید هر چند خیلی عقلانی نیست. بنابراین سعی کنین تشویق کننده همدیگه به شرکت باشیم نه ایتکه سیاه نمایی کنیم و موج ناامیدی راه بندازیم چه اینجا چه بیرون. پیش خداوند مسئولیت سنگین داره اینکار.

مجموع عرایض اینکه فقط به بحث بدون حاشیه و توهین و منطقی پیرامون آقایان پرداخته بشه و موارد غیر اون رو به ما اجازه بدین حذف کنیم. کسی گله مند نشه که چرا حذف شد و سانسور و .... در خیلی از صحبتها خیری نیست و باعث اثر منفی میشه. به حسن نیت ما در حذف بعضی پستها اعتماد داشته باشین. ما هم حتی الامکان تمام سعیمون رو می کنیم که حذفیات بدون تبعیض و جهت گیری خاص باشه و علت حذف رو به اطلاع دوستان برسونیم هر چند 100 درصد ممکن نیست ....

----------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------
فاطمه خانم :

1-ما می خواهیم این موضوع حتی الامکان باز بماند و دوستان گرامی در این موضوع شرکت بفرمایند .
مسئولیت اداره این موضوع بر عهده چند نفر قرار گرفته اما باز هم مشکلاتی برای ما پدید آمده .
لطف بفرمایید به نقد دولت کنونی نپردازید . و اخبار را فقط از منابع مورد وثوق قرار بدهید .
دوستان توجه داشته باشید . با نقض قوانین توسط شما و بسته شدن این تاپیک (که ما حتی الامکان نمی خواهیم همچین اتفاقی بیافتد ) حق باقی کاربرانی که به قوانین پایند می مانند ، به گردن شماست !

تشکر از همکاری مفید شما

2- دوستان گرامی اگر فردی واقعا آدم خوبی باشد ، لایق باشد ، او را پیش دیگران ضایع کنیم ، در نزد خداوند متعال گناهی نابخشودنی برای خودمان ایجاد کردیم .

این انتخابات هم تمام میشود ولی اعمال ما محفوظ خواهد بود . باید جواب بدهیم.

بنر های تبلیغاتی هم حذف می شود !
.

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۵۴, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۲۰:۰۴ توسط revenger.)
شماره ارسال: #31

(۵/خرداد/۹۲ ۱۹:۳۷)black نوشته است:  تو پست قبلی هم اشاره کردم اگه خونده باشید. جلیلی چند بار تاکید کرد که درباره برنامه هاش مفصل در برنامه یکشنبه شب توضیح میده.
نکته جالب دیگه درباره جلیلی مثبت نگری ایشون نسبت به دستاورد های نظام بوده.
برای مثلا کاندیدا های قبلی در سالیان اخیر به شدت در نفی تلاش های دوبت های قبلی و بدبخت جلوه دادن مردم ایران بودن و سعی کردن از خودشون یه چهره منجی کشور بسازند.
همین حرف های محسن رضایی در شب دیشب تایید میکنه این رو.
خیلی احساسی چند برنامه کلان رو پیش کشید که واقعا همین فدرالیسم اقتصادیش حتی تو 10 سال هم فکر نکنم انجام شدنی باشه. ملت دنبال یه برنامه سریعتر برای حل مشکل اقتصادی هستند که اون هم با عمل به اقتصاد اسلامی تحقق پیدا میکنه.
ساختن سه شهرک کشاورزی، 5 شهرک صنعتی، 5 میلیون شغل خانگی ( ال سی دی سازی)
خام نفروختن معادن و .....
یکم فانتزی وار بود اگه منطقی نگاه کنیم.

سو تفاهم شده برادر ،منم نگفتم ایشون برنامه ندارند که بلکه گفتم در برنامه دیشب اشاره ای نکردند به برنامه هاشون چون بحث درباره سخنان برنامه دیشب بود نه کلیت سخنان کاندیدا مورد نظر

اما درباره اقای رضایی باید بگم خب شما ظاهرا تمام حرفهای ایشان را گوش ندادید(البته من حامی ایشان نیستم و کاندیدای مطلوب من شخص دیگریست) ایشان قرار شد هزینه مربوط به فاز دوم هدفمندی یارانه ها را (فکر کنم گفتن مبلغی حدود 65 تومن) که میشود ماهانه بیش از 4 هزار میلیارد تومان خرج کشاورزی و صنعت و مشاغل خانگی کنند تا با پایین آمدن تورم سهم مردم جبران شود و از نقدینگی کاسته شود که این جای بررسی دارد و من قصد دفاع ندارم ولی میگم حرف ایشان نشات گرفته از این محاسبات است و از انجایی که ایشان دکترای اقتصاد هستند مطمئنا همونجوری حرف نمی زنند ، اما درباره فدرالیسم اقتصادی ایشون اطلاعات دقیقی ندارم و ترجیح میدم نظر ندم

به هر حال هر چه بود آقای دکتر رضایی ایده هایش را برای تبدیل تهدید به فرصت بیان کرد تقریبا ، حال ببینیم دکتر جلیلی در شبهای آینده چه میکند

یاعلی
۲۰:۴۰, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #32
آواتار
همین الان سخنرانی آقا جلیلی بود ، من به شدت احساس می کنم ایشون برنامه مشخصی نداره و بیشتر در حال کلی گویی هستن. ضمن اینکه به شخصیت ایشون علاقه زیادی دارم اما احساس میکنم توان اجرایشون جوابگوی نیاز مملکت نیست.
من حتی یک راه کار هم تو حرف هاشون.
اما در مورد آقای رضایی ، با این حال که تو اولویت اول من نیستند اما حداقل می دونم ایشون یک برنامه ای تو ذهنشون هست که البته از نظر من چندان هم بیراه نیست . فقط ایشون هم بعضی از قسمت ها کلی گویی کردن.

امضای Scimitar
۲۰:۵۳, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #33

نقل قول:همین الان سخنرانی آقا جلیلی بود ، من به شدت احساس می کنم ایشون برنامه مشخصی نداره

حرف شما درسته ولی به نظر من باز هم باید صبر کرد و بقیه ی حرفهای کاندیدا ها رو شنید. برای قضاوت و تصمیم گیری خیلی زوده
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۰۵, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #34

مشاهده برنامه اقتصادی دکتر قالیباف

[تصویر: PDF.png]
اقتصاد
۲۱:۱۶, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #35
آواتار
من که فعلن قصد رای دادن به هیچ کدوم از اینها رو ندارم...اولین برنامه باید بهبود روابط خارجی و کاهش فشارهای بین الملی باشه...8سال دولت قبلی سعی کرد تهدیدها رو به فرصت تبدیل کنه ولی چی شد؟
یک شخصی که قدرت مدیریت و قدرت تصمیم گیری داره باید رئیس جمهور بشه...نه کسی که احساسی برخورد میکنه!
سیاست جای احساسی برخورد کردن نیست...
فعلن که رای من سفید هست!شایدم اسم خودم رو نوشتم در صندوق انداختمBig Grin...
۲۱:۳۶, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #36
آواتار
نقل قول:من که فعلن قصد رای دادن به هیچ کدوم از اینها رو ندارم...اولین برنامه باید بهبود روابط خارجی و کاهش فشارهای بین الملی باشه...8سال دولت قبلی سعی کرد تهدیدها رو به فرصت تبدیل کنه ولی چی شد؟
یک شخصی که قدرت مدیریت و قدرت تصمیم گیری داره باید رئیس جمهور بشه...نه کسی که احساسی برخورد میکنه!
سیاست جای احساسی برخورد کردن نیست...
فعلن که رای من سفید هست!شایدم اسم خودم رو نوشتم در صندوق انداختم[تصویر: biggrin.png]...

یعنی حتی بد و بدتر رو پیدا نکردید ؟!Blush
۲۱:۴۶, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/خرداد/۹۲ ۱۵:۳۶ توسط بیداری اندیشه.)
شماره ارسال: #37
آواتار
نقل قول:همین الان سخنرانی آقا جلیلی بود ، من به شدت احساس می کنم ایشون برنامه مشخصی نداره و بیشتر در حال کلی گویی هستن. ضمن اینکه به شخصیت ایشون علاقه زیادی دارم اما احساس میکنم توان اجرایشون جوابگوی نیاز مملکت نیست.
من حتی یک راه کار هم تو حرف هاشون.
البته وظایف رئیس جمهور خودش به صورت کلان هست و مسئله که شما فرمودید در کل باعث رد صلاحیت ایشان نمی شود !

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
۲۱:۵۷, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #38
آواتار
ای واااااااااااای SadSadSadSad
من یادم رفت ساعت 8 برنامه آقای جلیلی رو ندیدم چیکار کنم؟؟؟
خواهش میکنم کمکم کنید.

امضای مهدی2012
به منافقان بشارت ده که مجازات دردناکي در انتظار آنهاست!
همانها که کافران را به جاي مؤمنان، دوست خود انتخاب مي‌کنند. آيا عزت و آبرو نزد آنان مي‌جويند؟ با اينکه همه عزتها از آن خداست؟!

النساء/139
۲۲:۰۱, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #39
آواتار
سلام .

اینکه دوستان میگن آقای جلیلی اصلا برنامه ای ندارن اصلا درست نیست . به نظر من ایشون دارن از دادن شعار جلوگیری میکنن .

آقای جلیلی امروز یک سری راهکار ها جهت اصلاح مدیریت کشور دادن .

امضای seyed ahmad
خودت را برای ظهور آماده کردی؟.....
sarv-wakeup2010وسیداحمد قدیم!!!!!
۲۲:۰۲, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #40

(۵/خرداد/۹۲ ۲۱:۵۷)mahdi2012 نوشته است:  ای واااااااااااای SadSadSadSad
من یادم رفت ساعت 8 برنامه آقای جلیلی رو ندیدم چیکار کنم؟؟؟
خواهش میکنم کمکم کنید.

چیز خاصی رو از دست ندادید

ایشون تقریبا بحث های دیشب رو تکرار کردند و باز هم به کلی گویی پرداختند

ولی اگه سرچ کنید حتما تو نت هستWink
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا