کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: رای میدهم؟
این نظرسنجی بسته شده است.
نتایج این نظرسنجی را بعد از رای دادن می توانید مشاهده کنید
تمام 200 رأی 100%
  اگر در نظرسنجی شرکت کرده باشید، گزینه انتخابی شما با * مشخص شده [نمایش جزئیات آرا]

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 17 رای - 4.06 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
و اما انتخابات !!
۹:۱۱, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/خرداد/۹۲ ۱۲:۰۹ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام بر دوستان گل بیداری اندیشه

قرار نبود سیاسی کار نکنیم اما دیگه انتخابات ریاست جمهوری چیزی نیست که بشه ازش گذشت . و تیم مدیریتی بعد از بحث و بررسی تصمیم گرفت به صورت زیر چنین بحثی ایجاد شود

چند شب پیش داشتم درس میخوندم و تلوزیون رو روشن کردم . فکر کنم ساعت 3 بود . ایت الله ناصری از اساتید بزرگ اخلاق داشتند در مورد ماه رجب خیلی زیبا صحبت میکردند . اخرش در مورد انتخابات میگفتن :

رای بدین و شرکت کنید ... ولی به هیچ عنوان بد کسی رو نگید ... تخریب نکنید ...

ایشون خیلی زیبا و اخلاقی بیان کردند که الان من یادم نمونده .

به هر حال ما 2 ساله داریم حرف از اسلام میزنم . اخلاق میخونیم . حدیث میگیم . ختم قران و دعا . شاید وقتشه با رعایت اصل اسلامی نشون بدیم ببینیم ایا چیزی یاد گرفتیم؟

سعه صدر داریم . میتونیم اخلاق نیکو در گفتار و افکار داشته باشیم . میتونیم برادرمون رو نرنجونیم . با عصبانیت ننویسیم و اگر کسی ما رو رنجوند مقابله به مثل نکنیم ؟!!

تهمت نزنیم . چیزی رو که نمیدونیم نگیم . غیبت . بد گویی . طعنه ...

در این تاپیک در مورد نامزد ها صحبت میکنیم و برنامه هاشون . منتها با دلیل و مدرک . بدون تخریب .

اگر هم انتقادیه مستند و خیلی اخلاقی . مثلا فلانی تجربه اجرایی نداره ... . در برنامه انتخاباتی داره خارج از وظایف رئیس جمهور صحبت میکنه و فلان وعده به فلان دلیل عملی نیست .

میتونید از اخبار بی طرفانه سایتهای معتبر شناسنامه دار هم استفاده کنید . تبلیغ مشکلی نداره ولی مجدد تاکید میکنم . تخریب و بی اخلاقی نباشد ... .

ان شاالله که دلخوری پیش نمیاد و ...

گزینه گزارش هم بهتر از جواب هست .

اگر لازم شد تاپیک های دیگه ای مثل اهمیت انتخابات هم باز میکنیم و صحبت میکنیم .
البته واقعا در این شرایط امتحان کار سختیه .

لطفا مراعات برادران و خواهران ناظر رو هم بکنید . مشروط شدم یقه همه رو میگیرم اون دنیا .
میشه این رو ملاکی برای برنامه های تالار در اینده هم قرار داد
یا علی (علیه السلام)

============================

(۶/خرداد/۹۲ ۱۶:۱۴)بیداری اندیشه نوشته است:  بزرگواران عزیز حالا که چنین تاپیکی ایجاد شده چند توصیه برادرانه:

1- این تاپیک نمی خواد وظایف شورای نگهبان و .... رو نقد کنه. اونها وظیفه ای داشتن و ما هم وظیفه ای. بنابراین بحث چرا چنین شد نداریم. بحث اینه که چه کنیم. در مورد آرزوها هم که ایکاش فلانی هم بود و ... چون ارزشی نداره بحث نخواهیم کرد.

2- سعی کنیم صحبتی اگر می کنیم با علم باشه. بگذاریم اینها بیشتر حرفهاشون رو بزنن. بهترین مدرک برای شناخت فعلا همین صحبتهای اونهاست. مجبور نیستیم قبل از شنیدن بخش قابل توجهی از صحبتهاشون اونها رو نقد کنیم.

3- اگر کسی کمترین اعتقادی به تشیع و امامت و ولایت داشته باشه، می دونه که وظیفه اش شرکت در انتخابات هست ولو رأی سفید هر چند خیلی عقلانی نیست. بنابراین سعی کنین تشویق کننده همدیگه به شرکت باشیم نه ایتکه سیاه نمایی کنیم و موج ناامیدی راه بندازیم چه اینجا چه بیرون. پیش خداوند مسئولیت سنگین داره اینکار.

مجموع عرایض اینکه فقط به بحث بدون حاشیه و توهین و منطقی پیرامون آقایان پرداخته بشه و موارد غیر اون رو به ما اجازه بدین حذف کنیم. کسی گله مند نشه که چرا حذف شد و سانسور و .... در خیلی از صحبتها خیری نیست و باعث اثر منفی میشه. به حسن نیت ما در حذف بعضی پستها اعتماد داشته باشین. ما هم حتی الامکان تمام سعیمون رو می کنیم که حذفیات بدون تبعیض و جهت گیری خاص باشه و علت حذف رو به اطلاع دوستان برسونیم هر چند 100 درصد ممکن نیست ....

----------------------------------------------------------------------------------
----------------------------------------------------------------------------------
فاطمه خانم :

1-ما می خواهیم این موضوع حتی الامکان باز بماند و دوستان گرامی در این موضوع شرکت بفرمایند .
مسئولیت اداره این موضوع بر عهده چند نفر قرار گرفته اما باز هم مشکلاتی برای ما پدید آمده .
لطف بفرمایید به نقد دولت کنونی نپردازید . و اخبار را فقط از منابع مورد وثوق قرار بدهید .
دوستان توجه داشته باشید . با نقض قوانین توسط شما و بسته شدن این تاپیک (که ما حتی الامکان نمی خواهیم همچین اتفاقی بیافتد ) حق باقی کاربرانی که به قوانین پایند می مانند ، به گردن شماست !

تشکر از همکاری مفید شما

2- دوستان گرامی اگر فردی واقعا آدم خوبی باشد ، لایق باشد ، او را پیش دیگران ضایع کنیم ، در نزد خداوند متعال گناهی نابخشودنی برای خودمان ایجاد کردیم .

این انتخابات هم تمام میشود ولی اعمال ما محفوظ خواهد بود . باید جواب بدهیم.

بنر های تبلیغاتی هم حذف می شود !
.

امضای وحید110
و از ميان مردم کسانی هستند كه خدا را فقط به حرف[و بدون عمل] مى‏پرستد پس اگر خيرى به او برسد بدان اطمينان يابد و چون بلايى بدو رسد روى برتابد در دنيا و آخرت زيان ديده است اين همان زيان آشكار است(۱۱)
خدا وسیله ای است برای رسیدن به خواسته های نفست یا نفست قربانی برای رسیدن به خدا؟!!

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۲۶, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۹:۳۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #2
آواتار
نظر شخصي من در مورد مصاحبه ديروز آقاي جليلي،

با حفظ احترام ايشون و اينكه ايشون سرور ما هستند،

دوستان اگر توجه كرده باشيد ايشون ديروز توي بخش خبر شبكه دو متن حرفهاش اين بود كه بايد تهديدها رو به فرصت تبديل كنيم. اين خوبه ولي نكته اي كه اينجا بايد بهش توجه داشت اينه كه خاله جون من هم ميتونه بگه كه مشكل هست و بايد تهديد رو به فرصت تبديل كرد (براي شنيدن اين موضوع نيازي به كانديد رياست جمهوري نداشتيم تشخيصش نبوغ خاصي هم لازم نداره). مهم اينه كه يا بهتر بگيم نكته اين بود كه ايشون تو هيچكدون از بخش ها نگفتند چطور مي خوان اين تهديدها رو به فرصت تبديل كنند.

اون چيزي كه ديشب من دنبال شنيدنش بودم ولي نشنيدم، اين بود كه مكانيزم و راهكارهاي ايشون براي حل اين مشكل چيه؟

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
۹:۲۶, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۹:۲۹ توسط میثاق.)
شماره ارسال: #3
آواتار
به نام خدا

سلام

این هم جدول پخش برنامه های تبلیغاتی نامزدها از رسانه ملی:

[تصویر: 1144116_838.png]

* * * * *

[تصویر: 1144117_332.jpg]

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۲۸, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #4
آواتار
درسته محمد صدرای عزیز ولی باید صبور بود و دید در برنامه های تخصصی تر چی میگن .
من از یه چیزیش خوشم اومد و اون این که وعده بی خودی نداد . شاعار های بلند پروازانه . واقع بینی خوبی در حرفاشون بود .
من از این خیلی خوشم اومد . یعنی احساس کردم قصد عوام فریبی در کار نیست .
۹:۳۳, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #5

بسم الله الرحمن الرحیم
سخنرانی بسیارمفید دکتررحیم پورازغدی

اردیبهشت92

به چه کسانی رای ندهیم؟
۹:۳۳, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۹:۳۸ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #6
آواتار
در مورد آقاي محسن رضايي بايد بگم ايرادي كه توي برنامش ديدم اين بود كه

با حفظ احترام آقاي محسن رضايي و اينكه ايشون سرور ما هستند.

اولاً خيلي احساسي بود
دوماً از روي متن از قبل آماده شده نمي خوندن. اين يه ايراد خيلي بزرگه. براي يه مدت محدود برنامه نبايد از يه كانديد رياست جمهوري انتظار داشت كه نظم و برنامه ريزي رو توي كلامش و رفتارش رعايت كنه؟ نكنه مملكت رو هم مي خواد اينطوري اداره كنه؟

البته نبايد فراموش كرد كه آقاي جليل و رضايي شخصاً انسانهاي سالمي هستند.
۹:۴۰, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #7

(۵/خرداد/۹۲ ۹:۲۶)MohammadSadra نوشته است:  نظر شخصي من در مورد مصاحبه ديروز آقاي جليلي،

با حفظ احترام ايشون و اينكه ايشون سرور ما هستند،

دوستان اگر توجه كرده باشيد ايشون ديروز توي بخش خبر شبكه دو متن حرفهاش اين بود كه بايد تهديدها رو به فرصت تبديل كنيم. اين خوبه ولي نكته اي كه اينجا بايد بهش توجه داشت اينه كه خاله جون من هم ميتونه بگه كه مشكل هست و بايد تهديد رو به فرصت تبديل كرد (براي شنيدن اين موضوع نيازي به كانديد رياست جمهوري نداشتيم تشخيصش نبوغ خاصي هم لازم نداره). مهم اينه كه يا بهتر بگيم نكته اين بود كه ايشون تو هيچكدون از بخش ها نگفتند چطور مي خوان اين تهديدها رو به فرصت تبديل كنند.

اون چيزي كه ديشب من دنبال شنيدنش بودم ولي نشنيدم، اين بود كه مكانيزم و راهكارهاي ايشون براي حل اين مشكل چيه؟
البته سرور ما که شخص دیگه ایست Big Grin

ولی انتظار شما هم زیاد درست نبود. ایشون مدیر اجرایی نیست و سابقه مدیریت اجرایی نداره. دیپلمات خوبی هستن البته

یک عده اعتقاد دارند که برای انتخابات باید بهترین انسان از نظر دین و اخلاق را انتخاب کرد. البته ما که به باطن انسانها آگاهی نداریم ولی از نظر ظاهری برای این دسته از دوستان احتمالا آقای جلیلی مناسبه

در این انتخابات یک چیزی عجیبه. یا باید بگیم افراد همه در سطوح نزدیک به هم هستن
یا باید بگیم چهره شاخص و متمایز نداریم

امضای علائم ظهور

" وَدَّ الَّذِينَ كَفَرُواْ لَوْ تَغْفُلُونَ عَنْ أَسْلِحَتِكُمْ وَأَمْتِعَتِكُمْ فَيَمِيلُونَ عَلَيْكُم مَّيْلَةً وَاحِدَةً "
کافران آرزو و انتظار دارند که شما از اسلحه و اسباب خود غفلت کنید تا ناگهان یکباره بر شما حمله ور شوند
۹:۴۲, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #8
آواتار
در مورد هر دو كانديد، آقايان محسن رضايي و جليل بايد بگم تا اينجا خوبيشون اين بود كه ديگران رو براي بالا بردن خودشون خراب نكردند و بگم بگم راه ننداختن.

با تشكر از هر دوشون.

در مورد آقاي جليلي اگر توجه كرده باشيد نحوه حرف زدنش آدم رو ياد يه ديپلمات ميندازه. يه ديپلمات مي تونه يه ساعت حرف بزنه و شما متوجه نشيد نظرش چيه. بر عكس آقاي رضايي خيلي رك و صريح بودند.
۱۰:۳۵, ۵/خرداد/۹۲
شماره ارسال: #9
آواتار
نکته:
رئیس جمهور که علامه دهر نیست.
هر رئیس جمهوری یه تیم داره که در زمینه های مختلف کمک می کنن.
پس اونی بهتره که :
از لحاظ تفکر انسان سالمی باشه
اطرافیان خوبی داشته باشه که تیم خوبی تشکیل بده
البته خیلی نکات دیگه هست.
کلی گفتم.

امضای shafagh_mah
شهادت را مگر در و دیواری است که می گویند باب شهادت را بستند !!!! ((شهید آوینی))

میگم که : باید خواست !!!!
۱۰:۴۱, ۵/خرداد/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۵/خرداد/۹۲ ۱۱:۰۲ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #10
آواتار
بله داداش گلم كانديدها بايد يه تيم داشته باشن. ولي جواب دادن به سوالات كلي و سياست ها و مكانيزم ها رو گقتن علامه بودن نمي خواد.

از اين تيم انتظار ميرفت كه براي كانديدشون يه متن خوب براي سنخراني و عناوين مناسب براي سرفصل هاي كاري آماده ميكردند. وجود يا عدم وجود تيم متخصص تو همين مصاحبه ها مشخص ميشه.
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا