کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 15 رای - 4.6 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
"التماس دعا"ها را دریابید...۲
۱:۳۳, ۳/مرداد/۹۰
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام دوستان عزیزم ، ببخشید فرصت زیادی ندارم دیر وقته باید زود برم بخوابم خدای ناکرده شیطان سحرگاه وسوسه مون نکنه! Blush

قبل از شروع عرایض اینو ببینیم :

روایت از پیغمبر اکرم (صلّی‌الله‌علیه‌وآله‌وسلّم) است که حضرت فرمودند :
«مَنْ قَالَ اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ كَتَبَ اللَّهُ لَهُ بِكُلِّ مُؤْمِنٍ خَلَقَهُ اللَّهُ مُنْذُ خَلَقَ اللَّهُ آدَمَ إِلَى أَنْ تَقُومَ السَّاعَةُ حَسَنَةً وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً». منبع روایت تکلیفی برعهده خودمون Sleepy
در این روایت آمده است که اگر کسی برای مؤمنین و مؤمنات طلب آمرزش و مغفرت کند، خداوند به عدد هر مؤمنی که از هنگام خلقت آدم تا قیامت خلق می‌کند، برای او سه چیز در نظر می‌‌گیرد؛ برایش حسنه می‌نویسد و از گناهانش می‌کاهد و بر مقامش می‌افزاید.
تعجب نمی کنید که چگونه اگر یک نفر بگوید: «اللَّهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِينَ وَ الْمُؤْمِنَات» به عدد تمام انسان‌های مؤمنی که خدا از زمان حضرت آدم تا به قیامت خلق کرده، خداوند در نامه عمل او به عدد همه آن‌ها حسنه می‌نویسد! تازه این اولین چیزی است که خدا در عوض این دعا به داعی می‌دهد. دوم، «وَ مَحَا عَنْهُ سَيِّئَةً»؛ خداوند به ازای این کاری که کرده، یک گناه هم از او پاک می‌کند و او را از آلودگی معصیت تطهیر می‌کند. سوم، «وَ رَفَعَ لَهُ دَرَجَةً»؛ از آن طرف نسبت به مقامات معنویه‌، یک درجه او را بالا می‌برد. دعای برای دیگری این سه اثر را دارد. هم پاداش بسیار دارد، هم تطهیر دارد و هم ترقیع مقام و درجه دارد...

از طرفی :

در دعا بخل نداشته باشیم.

وقتی دعا می کنید هیچ وقت بخلتان نیاید، برای هیچ کس؛ بله بايد مؤمن باشد تا برایش دعا کنیم امّا برای کسی که فریب خورده و یا اهل ایمان نیست درست است که نمی شود طلب استغفار کرد اما هدایتشان را بخواهید. امّا اهل ایمان که باشند، برایشان استغفار کنید. همین که محبّ اهل بیت (عليهم السلام) باشند، آدم باید دعایشان کند و برایشان طلب استغفار نماید. و این طلب استغفار کردن در زمان های خاص یادتان نرود، مخصوصاً شب جمعه ویا موقع نماز شب. یک وقت می بینی توی نماز شب حالش را نداری مفصّل دعا کنی حداقل بگو: "الّلهُمَّ اغْفِرْ لِلْمُؤْمِنِینَ وَ الْمُؤْمِنَاتِ وَ الْمُسْلِمِینَ وَ الْمُسْلِمَاتِ اَلْأَحیَاءُ مِنهُمْ وَ الْاَمْوَاتُ" بخل نورزید که ایشان هم شما را دعا می کنند.

از امام صادق (علیه‌السلام) نقل است که حضرت فرمودند: «إِذَا دَعَا الرَّجُلُ لِأَخِیهِ بِظَهْرِ الْغَیْبِ»، اگر شخصی پشت سر برادر مؤمنش برای او دعا کند، «نُودِیَ مِنَ الْعَرْشِ»؛ از عرش ندایی می‌آید كه: «وَ لَكَ مِائَةُ أَلْفِ ضِعْفٍ مِثْلِهِ»؛ برای تو صدهزار برابر مثل او است. «وَ إِذَا دَعَا لِنَفْسِهِ كَانَتْ لَهُ وَاحِدَةٌ، فَمِائَةُ أَلْفٍ مَضْمُونَةٌ خَیْرٌ مِنْ وَاحِدَةٍ لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ این در حالی است كه اگر برای خودش دعا می‌كرد، فقط به اندازه همان یك دعایش به او داده می‌شد.
حال بنگرید که صدهزار تا که تضمین شده است، بهتر است یا یکی؟! آن هم کدام یکی؟! «وَاحِدَة لَا یَدْرِى یُسْتَجَابُ لَهُ أَمْ لَا»؛ آن یكی كه معلوم نیست مستجاب شود یا نه! من‏لایحضره‏الفقیه، ج2، ص212

ثالثا بصورت علمی هم این امر اثبات شده که چقدر دعا برای شفای مریض ها و... موثر هست...

دوستان گرامی ، بیایید همیشه و در همه حال همدیگر رو از ته دل دعا کنیم و از حق تعالی برای هم آمرزش،عاقبت بخیری و صمیمیت بطلبیم ، دوستان عزیز بیاید التماس دعاها رو با تمام وجود دریابیم، برای مریض ها دعا کنیم مطمئنا هممون تا به حال مریض شدیم و خوب می دونیم مریضی سخته ، برای افراد مومن طلب آمرزش کنیم ... برای اهل قبور هر روز قبل از خواب یک بار حمدوسوره و سه تا صلوات احسان کنیم، بیشتر از خودمون به فکر دیگران باشیم مطمئنا هممون اینجا جمع شدیم تا رضایت و خشنودی خدا رو جلب کنیم ، یکی دو روز پیش کارم بدجوری گره خورده بود دست به دعا بردم و از خداوند کریم کمک خواستم ، خداوند توفیق داد 5 رکعت نماز شب خوندم و توی قنوت برای مومن و مومنات زنده و از دنیا رفته آمرزش طلبیدم ، باور نمی کنید فرداش چجوری کارام پشت سر هم جفت و جور شدن ! Smile دوستان عزیزم بعد از هر نماز واجب یک بار بگیم اللهم اغفر للمومنین و المومنات و المسلمین و المسلمات ، کار سختی که نیست!هست؟! یک بار هم برای دوستان مومنمون در سایت بیداری اندیشه دعا کنیم به خدا این دعاها خیلی مثمرثمره ، یک دعای مخصوص هم برای مجردها Big Grin که خداوند لطف بفرمایند و برای هممون یک همسر متدین و مومن عنایت کنند که با کامل شدن نصف دینمون ،برای تعالی شدن قدم هارو محکم تر از همیشه برداریم و به سنت پیامبر صلوات الله علیه و آله عمل کرده باشیم...

التماس دعا از همه دوستان وفادار

یا مولا علی علیه السلام

امضای Ramin_Ghn
گوش‌تان به دهان رهبر باشد. چون ایشان گوششان به دهان حجت‌بن‌الحسن(عجل الله فرجه)است.حضرت علامه حسن زاده آملی

[تصویر: 58099_497.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 174 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۳۹, ۲۱/دی/۹۵
شماره ارسال: #1731
آواتار
(۲۱/دی/۹۵ ۱۴:۱۷)sagheb نوشته است:  
اللهم صل علي محمد وال محمد وعجل فرجهم

ان شاالله همشون شفا میگیرن از خدا به حق امام مهربانی ها...
طب اسلامی سنتی در درمان تا الان موفق بوده ...همشون قابل درمان هستن ان شاالله ، اگه میتونن برن پیش آیت الله تبریزیان( قم هستن، اگه شماره شون رو خواستین برای نوبت گرفتن بگید) کارشون عالیه یا برن پیش اطبای طب سنتی دیگه.

سلام بر شما
ممنون از راهنمايي و ابراز همدردي شما بزرگوار
الحمد الله همه شون تحت نظر اطباء سنتي هستند
و تحت درمان ان شاءالله
يكيشون كه بچه 7 ساله باشه داره نسخه حكيم خيرانديش را اجرا ميكنه كه ان شاءالله با دعاي خيرشما و راهنمايي هاي استاد بزرگوار حكيم خيرانديش شفا خواهند يافت و يه مورد ديگه هم تحت نظر شاگردان آيت الله تبريزيان حفظ الله هستند و دارند درمان ميشن الحمد الله

براي درمان ام اس هم خود جناب خيرانديش سفارش نمودند كه سي دي كنگره ام اس اصفهان را بگيريم و راه درمانش هست
و براي اون نوجوان 13 ساله هم نسخه هاي از شاگردان معظم له گرفتيم داره روش كار ميشه

در هر صورت محتاج دعاي خير شما عزيزان بزرگوار هستيم
البته براي شفاي همه بيماران شيعه و محب و منتظر ان شاءالله

هميشه سلامت باشيد
يا علي عليه السلام

امضای aboutorab
غدیر "
«مظلوم ترین حقیقت خاک خورده تاریخ»
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۲۴, ۲۵/دی/۹۵
شماره ارسال: #1732
آواتار
سلام

برای رفع یک مشکلی محتاج دعای خیرتون هستم.

خواسته ی زیادیه اما اگه شد سر نماز هاتون حقیر رو هم از نظر بگذرونید.

Heartاللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهمHeart

امضای نرگس مهدوی

« الهی، روا مدار که پنهان ما از پیدای ما نا ستوده تر باشد و در ورای صورت آراسته ی ما سیرتی زشت و ناهموار نهفته باشد.»
(صحیفه ی سجادیه)

[تصویر: 29.jpg]
۱۲:۵۹, ۱۲/بهمن/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/بهمن/۹۵ ۱۸:۴۸ توسط جویای حقیقت.)
شماره ارسال: #1733

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز :
بعد از مدت مدیدی که نبودم ، دلم نمیخواست بعد از این همه مدت توی این تاپیک پست بذارم . اما می دونم که بچه های بیداری اندیشه دعاهاشون مستجاب میشه . اول عکس زیر رو ببینین تا در موردش توضیح بدم :
[تصویر: ranx_dsc030621.jpg]
حاج سید مصطفی علمدار ... جانباز قطع نخاع که این روزها اصلا حالش خوب نیست . از وضعش نمی تونم چیزی بهتون بگم . اما همونطور که گفتم حالش اصلا خوب نیست . عکس رو مخصوصا گذاشتم تا بدونین همچین کسایی رفتن جنگیدن تا ما امروز به این راحتی داریم زندگی می کنیم . در حقشون که کاری نکردیم . لااقل دعاگوی شون باشیم . . .
رفقا ! واقعا براش دعا کنین . . . واقعا . . . برا بنده ی حقیر هم دعا کنین . . .
در پناه الله
یا مهدی مدد
۱۶:۲۷, ۱۸/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #1734

بسم الله الرحمن الرحیم
سلام دوستان عزیز :
این عزیز دل ما به حمدالله و با دعای شما عزیزان از بیمارستان مرخص شدند . اما متاسفانه دیالیز می کنن . خواهشا براش دعا کنین . برا همه جانبازها دعا کنین . برا همه مریضا دعا کنین ...
در پناه الله
یا مهدی مدد
۲۱:۰۸, ۲۳/خرداد/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/خرداد/۹۶ ۲۱:۰۹ توسط نرگس مهدوی.)
شماره ارسال: #1735
آواتار
از حال دلم غافل شده ام

ساعت هایم میگذرند

اما من

تنها به گفتن خدایا شکرت بسنده می کنم

نکند روحم درگیر دنیا شده است..؟

می شود دوباره اشک هایم را به من باز گردانی

همان خلوت های شبانه ام را...

خــــــــدایا

مرا ببخش که از حال دلـــــــــم غافل شده ام...

این بار جور دیگری مرا دریاب...

التماس دعا در این شب های عزیزRose

۱۹:۱۸, ۳۱/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #1736
آواتار
از همه دوستان عزیز برای رفع دوتا مشکلم التماس دعا دارم .خواهش می‌کنم دعا کنید رفع بشن به برکت صلواتی بر محمد و آل محمد ...
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم

امضای فاطمه خانم
[تصویر: NastaliqOnline_1_.png]
۸:۰۱, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۸:۰۲ توسط nafas.)
شماره ارسال: #1737
آواتار
سلام دوستای خوبم..
ان شاءالله عازم مشهد مقدس هستم..با یه گروه از روشندل های عزیز..از اون جایی که این عزیزان دل، میخوایم راحت باشن قرار ورودی های به سمت ضریح برای دقایقی بسته باشه تا این عزیزان به راحتی زیارتشون رو بکن..
در نتیجه بنده هم این لطف شامل حالم میشه که در نزدیک ترین حالت ممکن (البته به لحاظ ظاهری) به حرم باشم...این دلمونه که باید در نزدیک ترین حالت باشه میدونم...ولی خواستم بگم در این نزدیکی عجیب و سکوت و تنهایی و با بندگان خداایی که دلشون آسمونیه به یادتون خواهم بود و برای گره گشایی از مشکلات تک تک دوستان از امام محبوبم مدد خواهم گرفت...
ان شاءالله که حاجت روا بشین
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
HeartHeartHeartHeartHeartHeart

امضای nafas
در جایی که قرن ها و فرسنگ ها با اینجا فاصله دارد، دو جاده ی جنگلی از هم جدا می شدند، و من...
من راهی را که کم گذر بود برگزیدم، و تمام تفاوت ها ناشی از این انتخاب بود.

رابرت فراست (1874-1963)
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]