کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 27 رای - 4.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرا یاد کنید......
۰:۳۵, ۲۷/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مهر/۹۲ ۲:۲۴ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
یه بار یکی توی سخنرانیش میگفت شما اگه فقط یک چیز را در مورد امام زمانتان بدانید و به آن عمل کنید، تمامی اعمالتان درست میشود.
و آن چیزی نیست جز این که حضور آقا را احساس کنیم... بدانیم که آقا همه جا شاهد و ناظر اعمال ما هستند.
یادمه دوستم بعد از اون چادرش رو یه طور دیگه میگرفت. میگفت آقا میبینن.
یادم افتاد به یه داستان تشرف.
همون پیرمرد قفل ساز.
که وقتی که اون پیرزن اومد قفلشو بفروشه بهش گفت
کربلایی محمد، دوست دارم کار کردنتو ببینم.
و چقدر قشنگ در حضور آقایش کار کرد.
ما هم اگه حضور آقامونو احساس کنیم، اگه درصد اون لحظات فراموشی کمتر بشه، خیلی راحت تر میتونیم عمل کنیم به چیزهایی که میدانیم.
....
خلاصه این که بسیار شنیده ایم که جلساتی داشته باشید و از امام زمانتان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بگویید و بشنوید...و نداشتن ظهور، باعث فراموشی حضورشان نشود
از این رو بر آن شدیم که هر روز چند خط از امام زمانمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنویسیم تا یادشان و حضورشان را زنده نگه داریم.
باشد که مورد قبول درگاهش قرار گیرد.
پ.ن: از دوستان گرامی استدعا دارم که هر روز این تاپیک رو با ارسال های خلاصه و کوتاه در مورد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از منابع مهم مهدوی مزین کنید و منبع رو هم در پایان ارسال ذکر کنید. تا ان شاء الله توسط این تاپیک بتوانیم هرروز با کمک شما دوستان به یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)باشیم....
در آخر از دوست بزرگوارم که در ایجاد این تاپیک به حقیر کمک کرد نهایت تشکر رو میکنم.
اللهم عجل لولیک الفرج
التماس دعا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 18 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۳۲, ۱۳/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #171
آواتار
بسم اللہ. ..

میزنم سبزہ گرہ تاگرہ اے واگردد

سالمان سال ظهور گل زهراگردد

میزنم سبزہ گرہ نیتم اینست خدا

یوسف گمشده ارض و سمابرگردد

اللهم عجل لولیک الفرج

امضای Farzaneh
باید فقط پیله کرد به خدا

زیرا فقط با او می توان پروانه شد
۱۹:۵۱, ۲۶/فروردین/۹۵
شماره ارسال: #172
آواتار
بسم اللہ. ..

امشب که بین خلایق لیل الرغائب هست .
دانی چه چیز آرزوی قلب صاحب است؟

ای کاش روز جمعه که از راه می رسد .
دیگر کسی نگوید که ارباب غائب است .

اللهم عجل لولیک الفرج و العافیه و النصر و جعلنا من خیر اعوانه و انصاره و المستشهدین بین یدیه
۲۳:۴۷, ۶/خرداد/۹۵
شماره ارسال: #173
آواتار
صمصامHeart یعنی....

شمشیر بُرّانی که هرگز تا زدن حریف برنگردد
۱۸:۴۰, ۲۳/آذر/۹۵
شماره ارسال: #174
آواتار
(۲۸/مرداد/۹۳ ۲۲:۱۳)عبدالرحمن نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم

از آخرین توقیع رسمی حضرت به آخرین نائب خاصشون

فَلا ظُهُورَ إِلاّ بَعْدَ إِذْنِ اللّهِ تَعالى ذِکْرُهُ وَ ذلِکَ بَعْدَ طُولِ الاَْمَدِ وَ قَسْوَةِ الْقُلُوبِ وَ امْتِلاءِ الاَْرْضِ جَوْرًا:

ظهورى نیست، مگر به اجازه خداوند متعال و آن هم پس از زمان طولانى و قساوت دل‌ها و فراگیر شدن زمین از جور و ستم.
۲:۳۸, ۲۴/آذر/۹۵
شماره ارسال: #175
آواتار
دیگه خبری ازت نیست ، دیگه کسی حرفی ازت نمی زنه. اونایی که حرف ازت محفلشونو گرم کرده خیلی نرم بردنت به حاشیه ، گذاشتنت آخر سخنرانی شون.

یه عده با لباس پیغمبر حرفا میزنن ! میگه شاید هزار سال دیگه ام نیای ... آخ که آتیش به قلبم می زنه.

من به حرف این و اون کار ندارم ، ان شالله پات وایمیستم آقا تا آخرش ، ان شالله این زندگی فدات میشه. ان شالله تو لحظه لحظش بنویسن منتظر بود منتظر بود منتظر بود.

مایه شرمم اما افتخار می کنم امام من شمایی ، یا قائم ...
۱۸:۵۳, ۲۶/آذر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/آذر/۹۵ ۱۸:۵۵ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #176
آواتار
چرا امــام زمــاڹ«عج» ظهور نمیکنند⁉️

این روایت را با دقت بخوانید...

ماجرای هارون مکی و تنور آتش

ماءمون رقى نقل مى کند:

روزى خدمت امام صادق علیه السلام بودم ، سهل بن حسن خراسانى وارد شد، سلام کرده ، نشست .

آن گاه عرض کرد:
➖ یابن رسول الله ، امامت حق شماست زیرا شما خانواده راءفت و رحمتید، از چه رو براى گرفتن حق قیام نمى کنید، در حالى که یکصد هزار تن از پیروانتان با شمشیرهاى بران حاضرند در کنار شما با دشمنان بجنگند!

امام فرمود:

– اى خراسانى !
بنشین تا حقیقت بر تو آشکار شود.
دستور دادند، تنور را آتش کند. بلافاصله آتش تنور افروخته شد، به طورى که شعله هاى آن ، قسمت بالاى تنور را سفید کرد.

به سهل فرمود:
– اى خراسانى !
برخیز و در میان این تنور بنشین !

خراسانى شروع به عذر خواهى کرد و گفت:

➖ یابن رسول الله !
مرا به آتش نسوزان و از این حقیر بگذر!

امام فرمود:
➖ ناراحت نباش ! تو را بخشیدم .

در همین هنگام ، هارون مکى ، در حالى که نعلین خود را به دست گرفته بود، با پاى برهنه وارد شد و سلام کرد.

امام پاسخ سلام او را داد و فرمود:

در تنور بنشین !
هارون نعلینش را انداخت و بى درنگ داخل تنور شد!
امام با خراسانى شروع به صحبت کرد و از اوضاع بازار و خصوصیات خراسان چنان سخن مى گفت که گویا سال هاى دراز در آنجا بوده اند.

سپس از سهل خواستند تا ببیند وضع تنور چگونه است .
سهل مى گوید، بر سر تنور که رسیدم ، دیدم هارون در میان خرمن آتش دو زانو نشسته است .
➖ همین که مرا دید، از تنور بیرون آمد و به ما سلام کرد.

✨ امام به سهل فرمود:
در خراسان چند نفر از اینان پیدا مى شود؟

عرض کرد:
– به خدا سوگند! یک نفر هم پیدا نمى شود.

آن جناب نیز فرمودند:
آرى ! به خدا سوگند! یک نفر هم پیدا نمى شود.
اگر پنج نفر همدست و همداستان این مرد یافت مى شد، ما قیام مى کردیم.

بحار، ج ۴۷، ص ۱۲۳

آیا ما اینگونه مطیع امام خویش هستیم؟!!!

آیا کسی ایمانش و معرفتش نسبت به امام زمانش قوی هست که بدون چون و چرا مثل هارون مکی قبول کنه، آیا اینطور هستیم؟

➖آیا با قلم و قدم و مال و جان خویش او را یاری میکنیم؟!!!
.

اگر جوابمان مثبت است خوشا به سعادتمان

و

اگر جواب منفی است پس بکوشیم که عقب مانده ایم!!!

ألـلَّـھُـمَــ عجِّلْ لِوَلـیِـڪْ ألفَـرَج
۱۸:۳۸, ۱۴/دی/۹۵
شماره ارسال: #177
آواتار
خیلی از اختلافات و حوادث ناگوار و جنایات در تمامی ادوار حاصل نفهمی و بی عقلی و جهل بشر بوده و هست

امام محمد باقر Heart میفرمایند:

«إِذَا قَامَ قَائِمُنَا وَضَعَ اللَّهُ یَدَهُ عَلَى رُءُوسِ الْعِبَادِ فَجَمَعَ بِهَا عُقُولَهُمْ وَ کَمَلَتْ بِهِ أَحْلَامُهُم‏»

وقتی قائم ما قیام کند، خداوند، دست او را بر سر بندگان قرار می‌دهد و از این طریق عقل آنان را جمع می‌کند و عقل‌هایشان به کمال می‌رسد و اخلاقشان را کامل می‌کند.

حتی تصور چنین امری برای بعد از ظهور چقدر لذت بخش است..........
۱۵:۲۸, ۲۴/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۵ ۱۹:۲۹ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #178
آواتار
توصیه ویژه آیت الله بهجت:

تکان میخوری بگو یا صاحب الزمان

می نشینی بگو یا صاحب الزمان

برمیخیزی بگو یا صاحب الزمان

صبح که از خواب بیدار میشوی مؤدب بایست و صبحت را با سلام به امام زمانت شروع کن و بگو آقا جان دستم به دامانت خودت یاری ام کن

شب که میخواهی بخوابی اول دست به سینه بگذار و بگو"السلام علیک یا صاحب الزمان"بعد بخواب.

شب و روزت را به یاد محبوب سر کن که اگر اینطور شد، شیطان دیگر در زندگی تو جایگاهی ندارد، دیگر نمیتوانی گناه کنی، دیگر تمام وقت بیمه امام زمانی.

امیرالمؤمنین(علیه السلام) فرموده است: "که در حیرت دوران غیبت فقط کسانی بر دین خود ثابت قدم می مانند که با روح یقین مباشر و با مولا و صاحب خود مأنوس باشند."

کمال الدین و تمام النعمه،صفحه 303
۱۰:۱۲, ۱۰/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #179
آواتار
(۲۷/مهر/۹۲ ۳:۴۳)عبدالرحمن نوشته است:  قسمتی از توقیع اول حضرت به شیخ مفید:

فاتقوا الله جل جلاله، وظاهرونا على انتياشکم من فتنة قد أنافت عليکم، يهلک فيها من حم أجله، ويحمى عليه من أدرک أمله، وهى أمارة لازوف حرکتنا ومباثتکم بأمرنا ونهينا، والله متم نوره ولو کره المشرکون

پس از خداوند بترسید و تقوی پیشه کنید و ما خاندان رسالت را مدد رسانید. در برابر فتنه هایی که پیش می آید، و البته عده ای در این آزمایش و برخورد با فتنه ها هلاک می شوند، مقاومت کنید و البته همه اینها از نشانه های حرکت و قیام ما هستند. اوامر و نواهی ما را متروک نگذارید و بدانید که علی رغم کراهت و ناخشنودی مشرکان، خداوند نور خود را تمام خواهد کرد.

قسمتی از توقیع اول حضرت به شیخ مفید:

فاتقوا الله جل جلاله، وظاهرونا على انتياشکم من فتنة قد أنافت عليکم، يهلک فيها من حم أجله، ويحمى عليه من أدرک أمله، وهى أمارة لازوف حرکتنا ومباثتکم بأمرنا ونهينا، والله متم نوره ولو کره المشرکون

پس از خداوند بترسید و تقوی پیشه کنید و ما خاندان رسالت را مدد رسانید. در برابر فتنه هایی که پیش می آید، و البته عده ای در این آزمایش و برخورد با فتنه ها هلاک می شوند، مقاومت کنید و البته همه اینها از نشانه های حرکت و قیام ما هستند. اوامر و نواهی ما را متروک نگذارید و بدانید که علی رغم کراهت و ناخشنودی مشرکان، خداوند نور خود را تمام خواهد کرد.
۱۶:۵۷, ۱۲/خرداد/۹۶
شماره ارسال: #180
آواتار
از امیرالمؤمنین(علیه السلام): «صاحب این امر، شرید (آواره)، طرید (رانده)، فرید (تک) و وحید (تنها) است»

(کمال الدین، ج ۱، باب ۲۶، ح ۱۳)
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا