کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 27 رای - 4.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرا یاد کنید......
۰:۳۵, ۲۷/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مهر/۹۲ ۲:۲۴ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
یه بار یکی توی سخنرانیش میگفت شما اگه فقط یک چیز را در مورد امام زمانتان بدانید و به آن عمل کنید، تمامی اعمالتان درست میشود.
و آن چیزی نیست جز این که حضور آقا را احساس کنیم... بدانیم که آقا همه جا شاهد و ناظر اعمال ما هستند.
یادمه دوستم بعد از اون چادرش رو یه طور دیگه میگرفت. میگفت آقا میبینن.
یادم افتاد به یه داستان تشرف.
همون پیرمرد قفل ساز.
که وقتی که اون پیرزن اومد قفلشو بفروشه بهش گفت
کربلایی محمد، دوست دارم کار کردنتو ببینم.
و چقدر قشنگ در حضور آقایش کار کرد.
ما هم اگه حضور آقامونو احساس کنیم، اگه درصد اون لحظات فراموشی کمتر بشه، خیلی راحت تر میتونیم عمل کنیم به چیزهایی که میدانیم.
....
خلاصه این که بسیار شنیده ایم که جلساتی داشته باشید و از امام زمانتان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بگویید و بشنوید...و نداشتن ظهور، باعث فراموشی حضورشان نشود
از این رو بر آن شدیم که هر روز چند خط از امام زمانمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنویسیم تا یادشان و حضورشان را زنده نگه داریم.
باشد که مورد قبول درگاهش قرار گیرد.
پ.ن: از دوستان گرامی استدعا دارم که هر روز این تاپیک رو با ارسال های خلاصه و کوتاه در مورد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از منابع مهم مهدوی مزین کنید و منبع رو هم در پایان ارسال ذکر کنید. تا ان شاء الله توسط این تاپیک بتوانیم هرروز با کمک شما دوستان به یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)باشیم....
در آخر از دوست بزرگوارم که در ایجاد این تاپیک به حقیر کمک کرد نهایت تشکر رو میکنم.
اللهم عجل لولیک الفرج
التماس دعا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱:۳۴, ۳۰/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/مهر/۹۲ ۱:۳۵ توسط Bahar.)
شماره ارسال: #11

شفای بیمار
دانشمند و محدث بزرگ ، علی بن عیسی اربلی ، صاحب كتاب كشف الغمه نقل می كند: سید باقی بن عطوه ، برای من نقل كرد: پدرم عطوه در مذهب زیدی بود، بیمار شد، و بیماری او طول كشید، و همه پزشكان عصر از درمان آن عاجز شدند، من و برادرانم كه پسران او بودیم به مذهب شیعه دوازده امامی ، تمایل داشتیم ، پدرم از این جهت نسبت به ما دل خوشی نداشت ، و مكرر به ما می گفت : من مذهب شما را نمی پذیرم مگر اینكه صاحب شما (حضرت مهدی عج) بیاید و مرا شفا دهد. اتفاقا شبی هنگام نماز عشاء همه ما در یكجا جمع بودیم ، كه شنیدیم : پدرم فریاد زد: صاحب خود را در یابید كه همین لحظه از نزد من بیرون رفت ما با شتاب از خانه بیرون پریدیم ، هر چه دویدیم و به اطراف نگریستیم ، او را ندیدیم ، برگشتیم و از پدر پرسیدیم ، جریان چه بود؟ گفت : شخصی نزد من آمد و فرمود: ای عطوه ! گفتم : تو كیستی ؟
گفت : من صاحب پسران تو هستم ، آمده ام به اذن خدا تو راشفا دهم ، سپس دست كشید و هماندم به طور كلی بیماریم بر طرف شد و كاملا سلامتی خود را باز یافتم.
[تصویر: faraj.jpg]

[b]ای آخرین توسل سبز دعای ما
آیا نمیرسد به حضورت دعای ما؟[/font]
شنبه،دوباره شنبه، دوباره سه نقطه چین
[font=Tahoma]بی تو چه زود میگذرد هفته های ما

۷:۵۵, ۳۰/مهر/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
بسم الله
.
.
[تصویر: 11.png]

امضای میلاد.م
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۳۳, ۳۰/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/مهر/۹۲ ۹:۳۳ توسط سیمرغ.)
شماره ارسال: #13
آواتار
به نام الله

در تشرف مرحوم علی بغدادی (رحمة الله علیه) در مسیر کاظمین، ایشان پرسش هایی را از محضر امام زمان (علیه السلام) می پرسد از جمله می گوید:
پرسیدم:
«روزی نزد مرحوم شیخ عبدالرزاق که مدرس حوزه بود، رفتم. شنیدم که بر روی منبر می گفت:
کسی که در طول عمر خود روزها روزه باشد و شب ها را به عبادت به سر برد و چهل حج عمره بجای بجای آورد و در میان صفا و مروه بمیرد ولی از دوستداران و محبان و موالیان امیرالمؤمنین (علیه السلام) نباشد برای او چیزی محسوب نمی شود.»

امام زمان (علیه السلام) فرمودند: «آری والله برای او چیزی نیست.»

امضای سیمرغ

«الله اکبر، الموت لامریکا، الموت لاسراییل، اللعنه علی‌الیهود و النصر للاسلام»

[تصویر: 584748343_1_3_.jpg]
۱۲:۴۶, ۳۰/مهر/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
بسم الله
سلام علیکم

مولانا موسی بن جعفر الکاظم (صلوات الله علیه):

کسی که میخواهد در حالی خدا را ملاقات کند که ایمان او کامل و اسلام او نیکو باشد ، پس به ولایت حجۀ بن الحسن (عجل الله تعالی فرجه الشریف) که همه در انتظار اویند معتقد شود .

بحار الانوار - 27 /108

با استفاده از همین حدیث چهره نفاق و منافق قابل تشخیص است . اعتقاد یعنی عمل به دستورات ایشان .

موفق باشید و خدایی .

امضای Agha sayyed
صِبغَةَ اللهِ وَ مَن اَحسَنُ مِنَ اللهِ صِبغَةً
رنگ خدایی بپذیرید ! رنگ ایمان و توحید و اسلام و چه رنگی از رنگ خدایی بهتر است ؟!
بقره -138
اين است نگارگرى الهى؛ و كيست ‏خوش‏نگارتر از خدا
۸:۱۷, ۱/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/آبان/۹۲ ۸:۳۴ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله

حضرت موسی بن جعفر (علیه السلام) می فرمایند:

او آن آقایی است که همه او را طرد کرده اند و او تنهاست و غریب است و غایب از اهلش است و پدرش را مظلوم کشته اند و او خونخواهی نکرده است.

منبع: کمال الدین شیخ صدوق،ج 2، ص 361

امضای Farzaneh
باید فقط پیله کرد به خدا

زیرا فقط با او می توان پروانه شد
۰:۲۳, ۲/آبان/۹۲
شماره ارسال: #16
آواتار
بسم الله

زمانش رسیده است که امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) روی آوریم.

زمانش رسیده است که از او غافل نباشیم.

او را امام زمان خود بدانیم نه زمان آینده.

او را به آخر صف نفرستیم آنجا که می گوئیم: معلوم نیست که امام زمان حالا حالاها ظهور کند،معلوم نیست کی بیاید، هنوز خیلی مانده، دنیا آماده نیست و ده ها سخن درد آور و ناامید کننده.

مگر ما تعیین کننده وقت ظهور آن حضرت هستیم که چنین با نا باوری درباره ظهور مقدسش حرف میزنیم و آنرا به آینده دور می اندازیم.

منبع: راهی بسوی نور، ص 226
۱۱:۵۷, ۶/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آبان/۹۲ ۱۲:۰۱ توسط حسین14.)
شماره ارسال: #17
آواتار
فرق نداره امام کی ظهور کنن ...............
اگه لیاقت داشتیم انشاء الله رجعت کنیم
ولی یه سوال ایا من می تونم مثل جوون های اول جنگ
سینه در مقابل گلوله سپر کنم
خط مین بشکنم
ایا ایمانم انقدر قوی هست که دشمن از ترس مشت گره شده من حتی جیگر خروج از تانک رو هم نداشته باشه!!!!!!!!!!!!!
من به شخصه خجالت می کشم بگم العجل العجل
نمی دونم حرفم (همه بخش ها ش) درسته یا دارم اشتباه می گم
ولی تا اخلاقم
مالم
درست و حلال نشه
تا حرفم حرف نشه
تا رساله مرجع تقلیدم رو نخونده باشم ( روزی 15 دقیقه به اندازه استراحت بین فوتبال ) البته از بی لیاقتیمه که هنوز خودم هم این کارها رو نکردمSadSadSadSadSad
و بعد عمل نکنم
العجل العجل یعنی زبانم لال بیا تا دوباره کربلایی از ............ و غم به پا کنم SadSadSadSad
دوستان خدارو شکر که این تالار هست بیاین برا همدیگه دعا کنیم
خیلی کلی بعد نماز و...
از خدا هدایت و مسلمان مردن و شهادت همنشینی اهل بیت رو بخواهیم
برا هم دعا کنیم که ادم شیم واز شر شیطون رجیم هم بهخدا پناه ببریم و یوقت گول نخوریم
خدا کند قوال نباشم
خلاصه حسین 14 جون (با خودم هستم ) آدم نشی 1140 سال که خوبه تا یک میلیارد سال دیگه هم هی الکی منتظر باشی هیچ در هیچی
100% به حرف های من نقد وارده با کمال میل راه نمایی های شما و نقد های حرف هایم را پذیرا هستم
۱۲:۲۵, ۶/آبان/۹۲
شماره ارسال: #18

(۶/آبان/۹۲ ۱۱:۵۷)حسین14 نوشته است:  فرق نداره امام کی ظهور کنن ...............
اگه لیاقت داشتیم انشاء الله رجعت کنیم
ولی یه سوال ایا من می تونم مثل جوون های اول جنگ
سینه در مقابل گلوله سپر کنم
خط مین بشکنم
ایا ایمانم انقدر قوی هست که دشمن از ترس مشت گره شده من حتی جیگر خروج از تانک رو هم نداشته باشه!!!!!!!!!!!!!
من به شخصه خجالت می کشم بگم العجل العجل
نمی دونم حرفم (همه بخش ها ش) درسته یا دارم اشتباه می گم
ولی تا اخلاقم
مالم
درست و حلال نشه
تا حرفم حرف نشه
تا رساله مرجع تقلیدم رو نخونده باشم ( روزی 15 دقیقه به اندازه استراحت بین فوتبال Wink البته از بی لیاقتیمه که هنوز خودم هم این کارها رو نکردمSadSadSadSadSad
و بعد عمل نکنم
العجل العجل یعنی زبانم لال بیا تا دوباره کربلایی از ............ و غم به پا کنم SadSadSadSad
دوستان خدارو شکر که این تالار هست بیاین برا همدیگه دعا کنیم
خیلی کلی بعد نماز و...
از خدا هدایت و مسلمان مردن و شهادت همنشینی اهل بیت رو بخواهیم
برا هم دعا کنیم که ادم شیم واز شر شیطون رجیم هم بهخدا پناه ببریم و یوقت گول نخوریم
خدا کند قوال نباشم
خلاصه حسین 14 جون (با خودم هستم ) آدم نشی 1140 سال که خوبه تا یک میلیارد سال دیگه هم هی الکی منتظر باشی هیچ در هیچی
100% به حرف های من نقد وارده با کمال میل راه نمایی های شما و نقد های حرف هایم را پذیرا هستم

حسين آقا مطمئن باش تمامي كساني هم كه به جبهه رفتند و شهيد شدند از اولش همه چيزشون خدايي خدايي نبود بعضي وقتها يك موقعيتهايي پيش مي ياد براي اينكه انسان متحول بشه درسته قبول دارم بايد با درست كردن روش زندگي به تعجيل ظهور كمك كنيم ولي فكر نكن چون يك جاي كار من مي لنگه نبايد منتظر ظهور باشم چه بسا كه با ظهور آقا امام زمان عج در زمره مسلمانان واقعي قرار بگيريم. انشاالله
۱۴:۰۹, ۶/آبان/۹۲
شماره ارسال: #19
آواتار
بسم الله
سلام علیکم

مولانا محمد الباقر (صلوات الله علیه):
ذَروَةُ الاَمر و سَنامُه مفتاحُه و باب الاَشیاءِ و رِضا الرَّحمنِ ، الطّاعَة لِامامِ بَعد مَعرفَته.
بالاترین و مرتفع ترین امر دین و کلید همه امور دینی و مدخل آنها و مایه خرسندی خدای جهان ، اطاعت از امام پس از معرفت اوست .

اصول کافی 19/2

چقدر امام زمانت رو میشناسی ؟؟؟؟؟

موفق باشید و خدایی .
۲:۴۵, ۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #20
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

امام کاظم ع به نقل از رسول خدا ص فرمودند:

کسی که می خواهد در حالی خدا را ملاقات کند که ایمان او کامل واسلام او نیکو باشد پس به ولایت حجة بن الحسن که همه در انتظار اویند معتقد شود.*

به همین جهت،در زیارت امام زمان عج خطاب به ان حضرت میگوئیم:

السلام علیک یا باب الله الذی لا یوتی الا منه،السلام علیک یا سبیل الله الذی من سلک غیر هلک

سلام بر تو ای دروازه(دین)خدا که جز از طریق ان نمی توان(به سوی خدا)امد،سلام بر تو ای راه خدا که هر کس غیر ان را رود،هلاک میگردد.

*بحار 108/27

یاعلی.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا