کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 27 رای - 4.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرا یاد کنید......
۰:۳۵, ۲۷/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مهر/۹۲ ۲:۲۴ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
یه بار یکی توی سخنرانیش میگفت شما اگه فقط یک چیز را در مورد امام زمانتان بدانید و به آن عمل کنید، تمامی اعمالتان درست میشود.
و آن چیزی نیست جز این که حضور آقا را احساس کنیم... بدانیم که آقا همه جا شاهد و ناظر اعمال ما هستند.
یادمه دوستم بعد از اون چادرش رو یه طور دیگه میگرفت. میگفت آقا میبینن.
یادم افتاد به یه داستان تشرف.
همون پیرمرد قفل ساز.
که وقتی که اون پیرزن اومد قفلشو بفروشه بهش گفت
کربلایی محمد، دوست دارم کار کردنتو ببینم.
و چقدر قشنگ در حضور آقایش کار کرد.
ما هم اگه حضور آقامونو احساس کنیم، اگه درصد اون لحظات فراموشی کمتر بشه، خیلی راحت تر میتونیم عمل کنیم به چیزهایی که میدانیم.
....
خلاصه این که بسیار شنیده ایم که جلساتی داشته باشید و از امام زمانتان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بگویید و بشنوید...و نداشتن ظهور، باعث فراموشی حضورشان نشود
از این رو بر آن شدیم که هر روز چند خط از امام زمانمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنویسیم تا یادشان و حضورشان را زنده نگه داریم.
باشد که مورد قبول درگاهش قرار گیرد.
پ.ن: از دوستان گرامی استدعا دارم که هر روز این تاپیک رو با ارسال های خلاصه و کوتاه در مورد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از منابع مهم مهدوی مزین کنید و منبع رو هم در پایان ارسال ذکر کنید. تا ان شاء الله توسط این تاپیک بتوانیم هرروز با کمک شما دوستان به یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)باشیم....
در آخر از دوست بزرگوارم که در ایجاد این تاپیک به حقیر کمک کرد نهایت تشکر رو میکنم.
اللهم عجل لولیک الفرج
التماس دعا
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۵۲, ۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #21
آواتار
بسم الله

باید بدانیم جستجوی حقیقی از امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) آن است که از آنچه موجب ناخشنودی آن حضرت می شود دوری کرده و آنچه موجب محبت بیشتر به ایشان می شود را انجام دهیم و در عین حال شعار توجه و محبت به آن حضرت را سردهیم و فضای جامعه را از امام و یاد آن محبوب سرشار سازیم تا در هر کوی و برزن عطر آن محبوب گم شده به مشام برسد.

بنابراین آنانکه فقط شعار توجه به امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) را سر داده ولی اعمالشان با آن حضرت مطابقت ندارد در جستجوی حقیقی امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) نمی باشند.

راهی به سوی نور، ص 179

امضای Farzaneh
باید فقط پیله کرد به خدا

زیرا فقط با او می توان پروانه شد
۱:۰۰, ۱۴/آبان/۹۲
شماره ارسال: #22
آواتار
امام علی علیه السلام:
ألا فَمَن ثَبَتَ مِنهُم عَلَی دینِهِ وَ لَم یَقسُ قَلبُهُ لِطولِ أمَدِ غَیبَةِ إمامِهِ فَهو مَعی فی دَرَجَتی یَومَ القیامَة
بدانید آنان که در زمان غیبت حجت خدا در دین خود ثابت مانده و به خاطر طول مدت غیبت منکرش نشوند، روز قیامت با من هم درجه خواهند بود.

بحارالانوار ج51 ص109
۳:۵۳, ۱۴/آبان/۹۲
شماره ارسال: #23
آواتار
خداوند متعال در معراج در مورد اهل بیت پیامبر چنین فرمودند:

ای محمد، آیا مایلی آنان را ببینی؟ عرض کردم: بلی. فرمود: قدمی پیش گذار. من قدمی جلو نهادم. ناگاه دیدم علی بن ابی طالب و حسن و حسین و علی بن الحسین و محمد بن علی و جعفربن محمد و موسی بن جعفر و علی بن موسی و محمد بن علی و علی بن محمد و حسن بن علی آنجا بودند و حجت قائم همانند ستاره ای درخشان در میان آنان بود، پس عرض کردم: پروردگار من اینان چه کسانی اند؟ فرمود: اینان امامان هستند و این یک نیز قائم است که حلال کننده حلال من و حرام دارنده حرام من است، و از دشمنان من انتقام خواهد گرفت. ای محمد، او را دوست بدار که من او را دوست می دارم و هر کس را که او را دوست بدارد نیز دوست می دارم.
۲:۴۰, ۱۹/آبان/۹۲
شماره ارسال: #24
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

در کتاب آخرین فرمانده اولین سرباز صفحه ۱۰۱ آمده است: عارف گرانمایه و استاد بزرگوار حاج آقا شوشتری دام ظله العالی می فرمودند:

آخرالامر کار بدست خود امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف باز خواهد شد و آخرین شب غیبت کبری حضرت مهدی عجل الله تعالی فرجه الشریف پس از اقامۀ نماز عشاء در کنار خانه کعبه سر به سجده می گذارد و تا اذان صبح ذکر أمن یجیب المضطر إذا دعاه ویکشف السّوء را بطور مستمر می خواند گویا قلب مبارک حضرت از این غیبت طولانی گرفته که تا اذان صبح این آیه شریفه را می خواند، چرا که مضطر واقعی خود اوست.

هنگام اذان صبح جبرئیل به خدمت حضرت می آید و سرمبارک حضرت را از سجده بر می دارد و می گوید: ای حجت خدا از این حالتِ شما، ملائکه الهی به گریه افتاده اند، برخیز که خدای متعال دعای تو را مستجاب و فرج را امضاء نمود. (*)

* به نقل از کتاب نوائب الدهور علامه میرجهانی و بحارالانوار مجلسی جلد ۵۱ صفحه ۴۸
۱۵:۴۷, ۱۹/آبان/۹۲
شماره ارسال: #25
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلامRose

رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم):
اَلمَهدي مِنّا أهلِ البَيتِ ، يُصلِحُهُ الله في لَيلَةٍ

محمد بن حنفيه ، از علي (علیه السلام) و او از رسول الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) نقل مى كند كه فرمود :
حضرت مهدى عليه السلام از ما اهل بيت میباشد كه خداوند امر قيام آن حضرت را در يك شب سر و سامان میبخشد.

..::یا علی::..Rose
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۱, ۲۰/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۹۲ ۲۲:۱۷ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #26
آواتار
بسم الله

نامه حضرت بقیه الله (عجل الله تعالی فرجه الشریف) به شیخ مفید:

(( اگر شیعیان ما یکپارچه و یکدل به پیمان خود با ما وفا می کردند هرگز سعادت دیدار ما و میمنت ملاقات با ما از آنان به تاخیر نمی افتاد و همانا دیداری با معرفت راستین و صادقانه از سوی آنان نسبت به ما ، با عجله به سراغشان می آمد و تنها اعمال بد خود آنان است که آنان را از ما محروم نموده است))

منبع: کلمه الامام المهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) رساله ثانیه للشیخ مفید ص 151 عن الاحتجاج ج 2 / 600 شماره 360.
۲۲:۴۳, ۲۰/آبان/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
[تصویر: 47699374907520585703.jpg]

شمارو بحق اون اشکایی که میریزین بیاین امسال محرم دعا کنیم خدا مارو از کسانی قرار بده که باعث میشن ظهور مولا نزدیکتر بشه نه کسانی که روز به روز دورترش میکنن !
خدایا کمک کن ادم بشیم به حق دل غریب و تنهای مولامون ........Heart
۱۹:۴۲, ۲۲/آبان/۹۲
شماره ارسال: #28
آواتار
امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) می فرمایند:

«يَا مَنْ‏ لا يُخْلِفُ الْمِيعادَ أَنْجِزْ لِي مَا وَعَدْتَنِي وَ اجْمَعْ‏ لِي‏ أَصْحَابِي‏ وَ صَبِّرْهُمْ وَ انْصُرْنِي عَلَى أَعْدَائِكَ وَ أَعْدَاءِ رَسُولِك ‏»

اى خدايي كه خُلف وعده نمی ‏كنى! آنچه را كه به من وعده داده ‏اى برآور و يارانم را جمع نما و ايشان را صبوری ده و مرا بر دشمنان تو و دشمنان رسولت ياری نما.

(بحار الانوار، ج ‏82، ص 235)
۱۷:۳۹, ۲۶/آبان/۹۲
شماره ارسال: #29
آواتار
دوران آخر زمان‏و آن زمانى است كه از فتنه نجات نمى‏يابد مگر مؤمناني كه بى‏نام و نشانند، اگر در حضورباشند شناخته نشوند و اگر غائب گردند كسى سراغ آنها را نمى‏گيرد،آنها براى سير كنندگان‏در شب ظلمانى جامعه‏ها چراغهاى هدايت و نشانه‏هاى روشنند نه مفسده‏جو هستند و نه‏ فتنه‏انگيز ، نه در پى اشاعه(فحشايند)و نه مردمى سفيه و لغوگو!اينانند كه خداوند درهاى‏رحمتش را به سويشان باز مى‏كند،و سختي ها و مشكلات را از آن برطرف مى‏سازد.

قسمتی از خطبه 103 نهج البلاغه در مورد اوضاع آخرالزمان
۱۹:۰۲, ۲۶/آبان/۹۲
شماره ارسال: #30
آواتار
"الحق معنا فلن يوحشنا من قعد عنّا، و نحن صنائع ربنا، و الخلق بعد منائعنا"

حق با ما (اهل بيت) است و كناره‌گيري عده‌اي، از ما، هرگز سبب وحشتمان نمي‌شود؛ چرا كه ما پرورش يافتگان پرودگاريم، و ديگر مخلوقين، پرورش‌يافتگان ما هستند

(بحار الانوار، ج53، ص178، ص9).
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا