کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 27 رای - 4.85 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مرا یاد کنید......
۰:۳۵, ۲۷/مهر/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مهر/۹۲ ۲:۲۴ توسط Farzaneh.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
السلام علیک یا صاحب الزمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)
یه بار یکی توی سخنرانیش میگفت شما اگه فقط یک چیز را در مورد امام زمانتان بدانید و به آن عمل کنید، تمامی اعمالتان درست میشود.
و آن چیزی نیست جز این که حضور آقا را احساس کنیم... بدانیم که آقا همه جا شاهد و ناظر اعمال ما هستند.
یادمه دوستم بعد از اون چادرش رو یه طور دیگه میگرفت. میگفت آقا میبینن.
یادم افتاد به یه داستان تشرف.
همون پیرمرد قفل ساز.
که وقتی که اون پیرزن اومد قفلشو بفروشه بهش گفت
کربلایی محمد، دوست دارم کار کردنتو ببینم.
و چقدر قشنگ در حضور آقایش کار کرد.
ما هم اگه حضور آقامونو احساس کنیم، اگه درصد اون لحظات فراموشی کمتر بشه، خیلی راحت تر میتونیم عمل کنیم به چیزهایی که میدانیم.
....
خلاصه این که بسیار شنیده ایم که جلساتی داشته باشید و از امام زمانتان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بگویید و بشنوید...و نداشتن ظهور، باعث فراموشی حضورشان نشود
از این رو بر آن شدیم که هر روز چند خط از امام زمانمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بنویسیم تا یادشان و حضورشان را زنده نگه داریم.
باشد که مورد قبول درگاهش قرار گیرد.
پ.ن: از دوستان گرامی استدعا دارم که هر روز این تاپیک رو با ارسال های خلاصه و کوتاه در مورد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) از منابع مهم مهدوی مزین کنید و منبع رو هم در پایان ارسال ذکر کنید. تا ان شاء الله توسط این تاپیک بتوانیم هرروز با کمک شما دوستان به یاد امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف)باشیم....
در آخر از دوست بزرگوارم که در ایجاد این تاپیک به حقیر کمک کرد نهایت تشکر رو میکنم.
اللهم عجل لولیک الفرج
التماس دعا

امضای Farzaneh
باید فقط پیله کرد به خدا

زیرا فقط با او می توان پروانه شد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۹:۰۱, ۲۷/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/آبان/۹۲ ۱۹:۰۲ توسط fatemeh-55.)
شماره ارسال: #31
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

علی بن جعفر از برادرش حضرت امام کاظم پرسید:تفسیر آیه "قل أرأیتم إن أصبح ماؤکم غورا فمن یأتکم بماء

معین"*چیست؟

[b]فقال علیه السلام:اذا فقدتم امامکم فلم تروه فماذا تصنعون

حضرت فرمود یعنی هرگاه امام خود را ازدست بدهید ودیگر او را نبینید چه خواهید کرد؟!

بحار النوار ج51،ص151،ح5 به نق از کمال الدین

*بگو بمن خبر دهیداگرآبهای شما در زمین فرو رود چه کسی می تواند آب جاری و گوارا در دسترس شما

قرار دهد؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۰۹, ۲۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #32
آواتار
"من كان في حاجة الله عزوجل كان الله في حاجته"

"هر كس به دنبال برآورده شدن حاجت خداوند باشد(براي نصرت دين او تلاش كند)، خداوند نير برآورنده حاجت او خواهد بود"

(بحارالانوار، ج51، ص331، ح56).
۱۴:۲۵, ۳۰/آبان/۹۲
شماره ارسال: #33
آواتار
"فليعمل كل امر منكم بما يقرب من محبتنا، و يتجنَّب ما يدنيه من كراهتنا و سنخطنا"؛

"پس هر يك از شما بايد كاری كند كه وی را به محبت و دوستی ما نزديك سازد، و از آنچه خوشايند ما نيست و باعث كراهت و خشم ما است، دوری گزيند"

(بحارالانوار، ج53، ص176،ح7).
۱:۳۸, ۱/آذر/۹۲
شماره ارسال: #34
آواتار

بسم الله الرحمن الرحیم

وآية حرکتنا من هذه اللوثة حادثة بالحرم المعظم، من رجس منافق مذمم، مستحل للدم المحرم، يعمد بکيده أهل الايمان، ولا يبلغ بذلک غرضه من الظلم لهم والعدوان، لأننا من وراء حفظهم بالدعاء الذى لا يحجب عن ملک الأرض والسماء

و نشانه حرکت و جنبش ما از اين خانه نشينى و کناره‏گيرى، رخداد مهمى است که در سرزمين وحى و رسالت، مکه معظمه از سوى پليدان نفاق پيشه و نکوهيده، رخ خواهد داد، از جانب عنصرى سفاک که ريختن خون‏هاى محترم را حلال شمرده و به نيرنگ خويش، آهنگ جان مومنان خواهد کرد، اما به هدف ستم بار و تجاوزکارانه خويش دست نخواهد يافت، چراکه ما پشت سر توحيد گرايان شايسته کردار، بوسيله نيايش و راز و نيازى که از فرمانرواى آسمان و زمين پوشيده نمى‏ماند، آنان را حفاظت و نگهدارى خواهيم کرد.

قسمتی از توقیع دوم مبارک حضرت صاحب عجل الله تعالی فرجه الشریف که جناب شیخ مفید افتخار دریافت آن را داشته

23 ذی الحجه 412 هجری قمری

أكثروا الدعاء بتعجيل الفرج ، فإن ذلك فرجكم..........
۲۰:۵۹, ۲/آذر/۹۲
شماره ارسال: #35
آواتار
"ما ارعم انف الشيطان افضل من الصلاة فصلها و ارغم انف الشيطان"؛

"هيچ چيز مانند نماز، بيني شيطان را به خاك نمي‌سايد، پس نماز بگزار و بيني ابليس را به خاك بمال"

(بحارالانوار، ج53، ص182، ح11).
۱۲:۴۲, ۷/آذر/۹۲
شماره ارسال: #36
آواتار
"اجعلوا قصدكم الينا بالمودة علي السنة الواضحة، فقد نصحت لكم، و الله شاهد علي و عليكم"؛

"هدف و مقصد خويش را نسبت به محبت و دوستي ما(اهل بيت) بر مبناي عمل به سنت و اجراي احكام الهي قرار دهيد؛ پس همانا كه موعظه‌ها و سفارش‌هاي لازم را نمودم، و خداوند متعال نسبت به همه ما و شما گواه است"

(بحار الانوار، ج53، ص179،ح9).
۲۲:۲۴, ۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #37

بار خدایا تورا به حق حضرت صبر(حضرت زینب(علیه السلام)) ظهور آقامون امام عصر(عجل الله تعالی فرجه الشریف) را نزدیک بگردان.التماس دعا.
۲۳:۳۰, ۸/آذر/۹۲
شماره ارسال: #38
آواتار
زیارت آل یاسین

امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) فرمودند:

إذا أردتم التوجه بنا إلى الله تعالى وإلينا، فقولوا کما قال الله تعالى:

اگر خواستید بواسطۀ ما به خدا وما توجه بکنید پس بگویید آنچنان که خدا فرموده است:

سلام على آل يس، السلام عليک يا داعى الله، وربانى آياته، السلام عليک يا باب الله وديان دينه، السلام عليک يا خليفة الله وناصر حقه، السلام عليک يا حجة الله ودليل، إرادته السلام عليک يا تالى کتاب الله وترجمانه...

مجلسی ، محمد باقر، بحارالانوار، ج53، ص171.
۱:۳۱, ۱۱/آذر/۹۲
شماره ارسال: #39
آواتار
يَوْمَ يَأْتِي بَعْضُ ءَايَاتِ رَبِّکَ لَا يَنفَعُ نَفْساً إِيمَانُهَا لَمْ تَکُنْ ءَامَنَتْ مِن قَبْلُ أَوْ کَسَبَتْ فِي إِيمَانِهَا خَيْراً قُلِ نتَظِرُواْ إِنَّا مُنتَظِرُونَ ﴿انعام -158
روزي که برخی از نشانه های خدا آشکار شود، ایمان کسی که پیش از آن ایمان نیاورده یا
به هنگام ایمان کار نیکی انجام نداده است، برای او سودی نخواهد داشت. بگو چشم به راه باشید، ما نیز چشم براهیم.

در روایتی که از امام صادق (علیه السلام) در تفسیر آیه ی مزبور وارد شده، مراد از نشانه ها امامان هستند، و آن نشانه ای که انتظار کشیده می شود، قائم (عجل الله تعالی فرجه الشریف) است. در آن زمان ایمان کسی که پیش از قیام آن حضرت ، ایمان نیاورده برای او سودی نخواهد داشت، اگرچه به پدران آن حضرت که پیش از او بودند، ایمان آورده باشد. آن گاه می فرمایند : ای ابابصیر! خوشا به حال پیروان قائم ما که در زمان غیبت او چشم به راه ظهور اویند و در زمان ظهورش او را پیروی می کنند. آنها دوستان خدا هستند که نه بیمناک می شوند و نه اندوهگین.
۲۳:۳۰, ۱۳/آذر/۹۲
شماره ارسال: #40
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

[تصویر: %D8%AF%D8%B3%D8%AA_%D8%AE%D8%A7%D8%B1.jpg]

امام کاظم (علیه السلام) : به درستی که برای حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) غیبتی باشد و کسی که در آن دوران غیبت ، دینداری کند چون کسی باشد که شاخه درخت خار را به دست بکشد تا برگ و خار آنرا بگیرد ، سپس فرمود : برای حضرت مهدی (عجل الله تعالی فرجه الشریف) غیبتی باشد که هر بنده باید از گناه کردن بپرهیزد.
کمال الدین و تمام النعمة جلد 2 صفحه 16
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا