کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

نظرسنجی: اگر شیطان بزرگ ادعای مسلمانی کرد چکار میکنی؟
چنین اتفاقی محال است
اگر چنین شد دیگر با او مشکلی نداریم
اگر چنین شد هم او دشمن ماست
 توجه: این نظرسنجی عمومی است و سایر کاربران می توانند گزینه منتخب شما را مشاهده کنند. [نمایش جزئیات آرا]

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
اگر شیطان بزرگ ادعای مسلمانی کرد چکار میکنی؟
۳:۰۲, ۱۷/آبان/۹۲
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام بر سلام گویان به امام حسین(علیه السلام)

یک مبحثی رو می خواستم شروع کنم

اول در نظر سنجی بالا شرکت کنید و سپس ادامه را بخوانید

همانطور که گفتم اسلامم را از احیاگر اسلام محمدی در قرن حاضر گرفتم

از امام خمینی(رحمة الله علیه)

این رو اولش گفتم که خطم رو مشخص کنم

خب سوال:

اگر فردا آمریکا بگوید لا اله الا الله و محمد رسول الله چکار می کنید؟

تازه ساختمان کپیتول هم گنبد داره چجور! حسن نیت دارند!

نظر خود را بگوئید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۵۵, ۱۹/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۹۲ ۰:۳۵ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #31
آواتار
2-آمریکا تروریست بالذات دولتی

وصیت نامه

نقل قول:و ملت ما بلكه ملتهاي اسلامي و مستضعفان جهان مفتخرند به اينكه دشمنان آنان كه دشمنان خداي بزرگ و قرآن كريم و اسلام عزيزند، درندگاني هستند كه از هيچ جنايت و خيانتي براي مقاصد شوم جنايتكارانة خود دست نمي‌كشند و براي رسيدن به‌ رياست و مطامع پست خود دوست و دشمن را نمي‌شناسند. و در رأس آنان امريكا اين تروريست بالذات دولتي است كه سرتاسر جهان را به آتش كشيده و هم پيمان او صهيونيست جهاني است كه براي رسيدن به مطامع خود جناياتي مرتكب مي‌شود كه قلمها از نوشتن و زبانها از گفتن آن شرم دارند؛ و خيال ابلهانة «اسرائيل بزرگ»! آنان را به هر جنايتي مي‌كشاند. و ملتهاي اسلامي و مستضعفان جهان مفتخرند كه دشمنان آنها حسين اردني اين جنايت پيشة دوره گرد، وحسن و حسني مبارك هم‌آخور با اسرائيل جنايتكارند و در راه خدمت به امريكا و اسرائيل از هيچ خيانتي به ملتهاي خود رويگردان نيستند. و ما مفتخريم كه دشمن ما صدام عفلقي است كه دوست و دشمن او را به جنايتكاري ونقض حقوق بين المللي و حقوق بشر مي‌شناسند و همه مي‌دانند كه خيانتكاريِ او به ملت مظلوم عراق و شيخ نشينان خليج،‌ كمتر از خيانت به ملت ايران نباشد.

3-آمریکا شیطان بزرگ

این عبارت شیطان بزرگ به کرّات تکرار شده و به اختصار می آورم.

امام در خیلی جاها دیگر نام آمریکا را نیاورده اند.فقط گفته اند شیطان بزرگ و جالب است در بعضی جاها خود ابلیس را نیز شیطان بزرگ می دانند.

برای دیدن تمامی این فرمایشات اینجا کلیک کنید

جلد 10

نقل قول:در نظرم است که در یک روایتی است که رسول خدا که مبعوث شد، آن شیطان بزرگ(ابلیس) فریاد کرد و شیطانها را دور خودش جمع کرد و اینکه مشکل شد کار بر ما.در این انقلاب، شیطان بزرگ که امریکاست، شیاطین را با فریاد دور خودش دارد جمع می‏کند. و چه بچه شیطانهایی که در ایران هستند و چه شیطانهایی که در خارج هستند، جمع کرده است و هیاهو به راه انداخته است.

جلد 16

نقل قول:اکنون قدرتهای بزرگ جهان از اسلام و برنامه‏های غرب و شرق‏زدایی آن به وحشت افتاده‏اند، و شیطان بزرگ، جوجه شیطانها را فرا خوانده و به تمام توطئه‏ها برای خاموش کردن نور خدا دست یازیده است.

جلد 20

نقل قول: و کدام بت به پایۀ شیطان بزرگ و بتها و طاغوتهای جهانخوار می‏رسد که همۀ مستضعفان جهان را به سجدۀ خود و ستایش خویش فرا خوانند و همۀ بندگان آزاد خدای تعالی را بندۀ فرمانبردار خویش دانند؟
در فریضۀ حج که لبیک به حق است و هجرت به سوی حق تعالی به برکت ابراهیم و محمد است، مقام «نه» بر همۀ بتها و طاغوتهاست و شیطانها و شیطان‏زاده‏هاست. و کدام بت از شیطان بزرگ امریکای جهانخوار و شوروی ملحد متجاوز بزرگتر و کدام طاغوت و طاغوتچه از طاغوتهای زمان ما بالاترند؟

این خیلی مهمه
چند بار بخوانید

جلد13

نقل قول:از ملی‏گرایی خطرناکتر و غم‏انگیزتر، ایجاد خلاف بین اهل سنت و جماعت با شیعیان است، و القای تبلیغات فتنه‏انگیز و دشمنی‏ساز بین برادران اسلامی و ایمانی است. و بحمداللّه‏ تعالی در انقلاب اسلامی ایران هیچ اختلافی بین این دو طایفه وجود ندارد و همه با دوستی و اخوت در کنار هم زندگی می‏کنند. و اهل سنت که در ایران جمعیتش
بیشمارند و در اطراف و اکناف کشور زیست می‏کنند و دارای علما و مشایخ بسیار هستند، با ما برادر و ما با آنها برادر و برابریم. و آنان با نغمه‏های نفاق‏افکنانه‏ای که بعضی جنایتکاران و وابستگان به صهیونیسم و امریکا، ساز نموده‏اند مخالفند. و برادران اهل سنت در کشورهای اسلامی بدانند که این عمال وابسته به قدرتهای شیطانی بزرگ، خیرخواه مسلمین و اسلام نیستند و لازم است مسلمانان از آنها تبرّی کنند و به تبلیغات نفاق افکنانه آنان گوش فرا ندهند. من دست برادری به تمام مسلمانان متعهد جهان می‏دهم و از آنان می‏خواهم که به شیعیان با چشم برادری عزیز نگاه کنند؛ و با این عملشان همانند همیشه نقشه‏های شوم اجانب را خنثی کنند.

جلد 13

نقل قول:پس از اهدای سلام و تحیت خالصانه، در وضع فعلی کشور، که قوای مسلح ایران در مرزها با خلوص نیت و قلب سرشار از محبت به اسلام و کشور اسلامی به جنگ دفاعی با دشمنان اسلام ـ که در رأس آنها امریکاست ـ بپا خاسته‏اند، و در زمانی که امثال صدام تبهکار به پیروی از شیطان بزرگ به کشور اسلامی ما هجوم آورده است و قوای مسلح ایران با فداکاری بی‏نظیر از کشور قرآن دفاع می‏نماید، بر همۀ ملت خصوصاً علمای اعلام لازم است از بازماندگان شهیدان اسلام دیدن نموده، و با عواطف اسلامی خود در خدمت آنان کوشا باشند و از کمکهای معنوی و عواطف روحی دریغ ننمایند.

این هم خیلی مهم است

جلد 8

نقل قول:بزرگان ما توجه کنند، به عمق مطالب برسند. اقشار مختلفه دارند با هم مجتمع می‏شوند. اوّلی که اسلام بنا شد که تحقق پیدا بکند، شیطان بزرگ رفت و شیاطین را فریاد زد که اگر این اسلام درست بشود، کارها همه لنگ است. حالا هم فریاد بلند شده است. فریاد بلند کردند برای اینکه قانون اساسی را به تعویق بیندازند. باید آقایان توجه کنند؛ آنهایی که حسن‏نیت دارند مطالعه کنند، دقت کنند؛ تحت تأثیر اشخاصی که مفسد هستند نروند، روشنفکران ما تحت تأثیر روشنفکران حرفه‏ای نروند، حقوقدانهای ما تحت تأثیر حقوقدانهای غربی نروند، وکلای دادگستری ما تحت تأثیر غربزده‏ها نروند، قضات ما تحت تأثیر اشخاصی که غربزده‏اند نروند، دانشگاه ما تحت تأثیر اشخاصی که در دانشگاه افساد می‏کنند نروند، کارگرهای ما، دهقانان ما، تحت تأثیر اشخاص مفسد
نروند. اینها شیاطینی هستند که در صدر اسلام هم شیطان بزرگشان فریاد زد و همه را با هم مجتمع کرد، الآن هم می‏خواهند همین کار را بکنند.
۱:۰۱, ۲۰/آبان/۹۲
شماره ارسال: #32
آواتار
با سلام
تو گزینه های نظر سنجیتون یه گزینه بود که نوشته شده بود چنین اتفاقی محاله!
مگه وهابیتی که الان تو عربستان هست چیزی غیر از آمریکای مسلمان شدست؟
مگه غیر از اینه که این وهابیتو آمریکا علم کرد و با ایجاد فرقه های جدید تو دین اسلام داره از حربه ی مسلمان در برابر مسلمان استفاده میکنه
مگه تو سوریه این به ظاهر مسلمانای تکفیری نیستن که دارن مسلمونای این کشورو قتل عام میکنن؟
چطور میشه باور کرد که این شیطان بزرگ توبه کنه و واقعا مسلمان بشه ؟
مسلمان شدن آمریکا یعنی وهابیت،یعنی تکفیری، یعنی بهائییت و ...
یا حق
۹:۰۰, ۲۰/آبان/۹۲
شماره ارسال: #33
آواتار
(۲۰/آبان/۹۲ ۱:۰۱)fatemeh zahra نوشته است:  چطور میشه باور کرد که این شیطان بزرگ توبه کنه و واقعا مسلمان بشه ؟
مسلمان شدن آمریکا یعنی وهابیت،یعنی تکفیری، یعنی بهائییت و ...
سلام
این ها که شما نام بردید مسلمان نیستند ، این ها خودشون باید توبه کنند.
مسلمان شدن هم شرایطی داره و نباید لقلقه زبان باشه.
۱۶:۰۱, ۲۰/آبان/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۹۲ ۱۶:۰۸ توسط آیات.)
شماره ارسال: #34
آواتار
(۱۹/آبان/۹۲ ۲۲:۴۷)درست پسند نوشته است:  چرا چنین حرفی می‌فرمایید؟Smile از اون آیاتی که آوردم میشه به روشنی این رو فهمید.

خیر، منظورم این نبود. در همون نقل قولی که از بنده آوردین عرض کرده‌ام که دقیقاً منظورم چی بود.

بسم الله الرّحمن الرّحیم
باسلام
خب منظورتون برای بنده دقیق مشخص نبود !

من فقط گفتم اطلاع کافی ندارم مگه چی گفتم؟!
ای بابا الان منم دارم بحث می نمایم!!
می دانید اینکه عرض کردم اطلاع کافی ندارم از این جهت است که هرچند خداوند شیطان را بارها لعن فرموده واورا رانده است اما درباره نپذیرفتن توبه او در صورتی که خود شیطان رجیم بخواهد علم کافی نداریم! ما نمی دانیم خداوند مهربان با چه شرط وشروطی ابلیس را می بخشد
زیرا خداوند در قرآن ظالمان وکافران را نیز لعن می کند ومی دانیم که فرعون نیز کافر وظالم بود اما خداوند پیامبری والا مقام مانند حضرت موسی علیه السلام را برای هدایت این شخص ملعون فرستاد و علاوه بر این به حضرت موسی و برادرش هارون علیهما السلام فرمود:

فقولا له قولا لیّنا.....آیه 44 سوره مبارکه طه

یعنی با نرمی با او سخن گویید

خداوند مهربان است حتی با فرعون تا زمانی که فرصت داشت فقط! همین!

پس باید ثابت نمایید که الان فرصت ابلیس تمام شده آیا چنین علمی را دارید؟

البته از ظاهر قرآن شاید بشود فهمید که او هرگز در این دنیا توبه نمی کند.....این هم بحثی جداست....طبق آیه 22 سوره مبارکه ابراهیم علیه السّلام

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ﴿22﴾

و شیطان، هنگامی که کار تمام می‏شود، می‏گوید: «خداوند به شما وعده حق داد؛ و من به شما وعده (باطل) دادم، و تخلّف کردم! من بر شما تسلّطی نداشتم، جز اینکه دعوتتان کردم و شما دعوت مرا پذیرفتید! بنابر این، مرا سرزنش نکنید؛ خود را سرزنش کنید! نه من فریادرس شما هستم، و نه شما فریادرس من! من نسبت به شرک شما درباره خود، که از قبل داشتید، (و اطاعت مرا همردیف اطاعت خدا قرار دادید) بیزار و کافرم!» مسلّماً ستمکاران عذاب دردناکی دارند!﴿22﴾
بابت جسارتم عذر می خوام!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۰۱, ۲۱/آبان/۹۲
شماره ارسال: #35

(۲۰/آبان/۹۲ ۱۶:۰۱)یاقوت نوشته است:  البته از ظاهر قرآن شاید بشود فهمید که او هرگز در این دنیا توبه نمی کند.....این هم بحثی جداست....طبق آیه 22 سوره مبارکه ابراهیم علیه السّلام

بسم الله الرّحمن الرّحیم

وَقَالَ الشَّيْطَانُ لَمَّا قُضِيَ الْأَمْرُ إِنَّ اللَّهَ وَعَدَكُمْ وَعْدَ الْحَقِّ وَوَعَدْتُكُمْ فَأَخْلَفْتُكُمْ وَمَا كَانَ لِيَ عَلَيْكُمْ مِنْ سُلْطَانٍ إِلَّا أَنْ دَعَوْتُكُمْ فَاسْتَجَبْتُمْ لِي فَلَا تَلُومُونِي وَلُومُوا أَنْفُسَكُمْ مَا أَنَا بِمُصْرِخِكُمْ وَمَا أَنْتُمْ بِمُصْرِخِيَّ إِنِّي كَفَرْتُ بِمَا أَشْرَكْتُمُونِ مِنْ قَبْلُ إِنَّ الظَّالِمِينَ لَهُمْ عَذَابٌ أَلِيمٌ﴿22﴾

و شیطان، هنگامی که کار تمام می‏شود، می‏گوید: «خداوند به شما وعده حق داد؛ و من به شما وعده (باطل) دادم، و تخلّف کردم! من بر شما تسلّطی نداشتم، جز اینکه دعوتتان کردم و شما دعوت مرا پذیرفتید! بنابر این، مرا سرزنش نکنید؛ خود را سرزنش کنید! نه من فریادرس شما هستم، و نه شما فریادرس من! من نسبت به شرک شما درباره خود، که از قبل داشتید، (و اطاعت مرا همردیف اطاعت خدا قرار دادید) بیزار و کافرم!» مسلّماً ستمکاران عذاب دردناکی دارند!﴿22﴾
دقیقاً.Smile
صد در صد از روی همین میشه دریافت که شیطان امکان توبه نداره، و حتماً در روز قیامت از سیه‌رویان خواهد بود و به جهنم خواهدرفت.
بنده فقط عرضم این بود که با مشاهده‌ی ادله‌ی قابل اعتماد، دیگه جایی برای شک باقی نمی‌مونه!Smile
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲:۰۷, ۲۱/آبان/۹۲
شماره ارسال: #36
آواتار
از کاربران محترم بابت بحث آرام و منطقی در تاپیک خودشان بسیار متشکرم
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان