کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 13 رای - 4.54 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
کار آفرینی و ایده های کسب و کار حلال
۱۷:۲۰, ۱/اسفند/۹۱ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/اسفند/۹۱ ۱۷:۵۳ توسط yektasepas.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سمه تعالی
با سلام
به نظرم رسید که هرکسی بعضی مواقع ممکن است ایده ای به ذهنش برسد برای ایجاد کردن شغلی جدید اما بیشتر مواقع اصلا عملی نمی کند حالا یا نمی خواهد یا نمی تواند. و بعد از مدتی هم فراموش می کند . چه بسا این ایده برای فردی راهگشا باشد و یا حتی موجب به وجود آمدن ایده ای جدید برای فردی دیگر شود.
بنا براین خوب است در اینجا هر کس ایده ای به ذهنش می رسد بنویسد تا دیگرا ن استفاده کنند واگر کسی هم یک اید ه ای را عملی کرد بگوید تا دیگران اگر به آن وسیله تولید شده ا احتیاجی داشتند از او بخرند و به آن فرد کمک کنند.
خودم هم چند پیشنهاد دارم برای شغل:
1-به تازگی سبوس دوم برنج توجه خیلی ها را به خودش جلب کرده و با قیمت خوب فروش می رود.ولی ما مراجعه کردیم به روستایی در اطراف شیرا ز دیدیم کیلویی 400 تومان است در بیشتر روستا های استان فار س خصوصا جا هایی که محل سفید کردن برنج هست این پودر وجود دارد خیلی خوشمزه ومقوی سرشار از ویتامین ب هست و با برنج باید حتما مصرف شود تا از پوکی استخوان جلوگیری کند برخلاف پودر سبوس برنج شمال وطارم ، گرم است و برای کسانی که طبع سردی دارند ضرر ندارد.اگر کسی دنبال شغل هست می تواند این پودر ها را بخرد بسته بندی کند وبه بازار عرضه کند.
2- چند وقت است که بازار بافت دستبند بین دختر خانم ها در مدرسه رایج شده و برای بافت آن معمولا از نخ کوبلن چینی استفاده می کنند .[تصویر: null][تصویر: dm-T1G7.jpg]
بنده به ذهنم رسید برای بافت دستبند از پشم استفاده کنم[تصویر: di-OBAX.jpg]
که هم ارزش کار هنری وصنایع دستی پیدا کندو همچنین جنس ایرانی خریداری کرده باشم وهم اینکه پشم در اسلام به شدت سفارش شده است سرو کار داشتن با آن معنویت انسان را زیاد می کندو به خاطر همین پیامبران وائمه پشمینه می پوشیدند.اما وقتی مراجعه کردم دیدم پشم را کلافی می فروشند به قیمت خیلی گران . به خاطر همین نتوانستم بیشتر از 4 رنگ آن هم به قیمت خیلی گران تهیه کنم و خوب بالطبع بقیه پشم ها هم روی دستم می ماند باید برای آن فکری کنم .
حال ایده : اگر کسی بتواند انواع رنگ های پشم را تهیه کند و به اندازه های کوچک شبیه نخ کوبلن کند ودر بسته بندی های 50 یا 100 رنگ قرار دهد خیلی عالی است .[تصویر: dm-UY1T.jpg]
وحتی برای کسانی که قالی ،گلیم و... می بافند هم خوب است چون بعضی به خاطر این قضیه به مشکل برمی خورند از رنگ های کمتری در قالی استفاده می کنند اما اگر لازم نباشد از یک رنگی که لازم دارند مقدار زیاد بگیرند می توانند قالی با رتگ های متنوع تری ببافندو شاید استفادهای دیگری هم از آن بشود.
راستی پشم را اگر مستقیما از روستا ها تهیه کنند خیلی ارزان است .
پارسال پشم رنگ نشده در روستا ها حدود کیلویی 1500 تومان بوده است.
هر بسته نخ کوبلن در بازار 600 تومن می باشد .اما به صورت عمده هر عدد 250 تومان در می آد.
100 گرم پشم حدود 20 بسته مثل نخ کوبلن می شود و تازه شاید از لحاظ متراژ بیشتر از آن هم بشود . که هر بسته خیلی ارزان می شود و می تواند کار بسیار خوب و پر در آمدی شود خصوصا اگر به گونه ای باشد که برای خریدار خوب بصرفد .

امضای yektasepas
[تصویر: 2359_photo_2017-06-16_18-01-48.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۴:۳۲, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۴:۳۴ توسط قلب.)
شماره ارسال: #21
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۹:۲۲)nina نوشته است:  مورد داشتیم
Big Grin مورد داشتیم
اولین بار اینجوری شنیدم در نرم افزار وی چت ( مورد داشتیم طرف از بس shak زده پشت بازو آورده)Big Grin

راستی اگر بریم کار کنیم پس کی بیاد انجمنCoolSmile

امضای قلب
۱۵:۴۵, ۲۴/دی/۹۲
شماره ارسال: #22
آواتار
نقل قول:
فکر کنم ایراد شرعی داشته باشه !

کاری که وظیفه خود دانشجوئه درست نیست کس دیگه ای واسش انجام بده.

مطمئنید ؟؟؟؟
بابا، ما پروژه رو آماده می کنیم، طرف میاد میخره .... دیگه چه بدونیم برا چی می خواد ؟؟؟؟ Big Grin

حالا واقعا اشکال شرعی داره ؟Huh

امضای السا
[تصویر: 52996460118540468469.png]
۱۶:۳۸, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۶:۳۸ توسط یاســین.)
شماره ارسال: #23
آواتار
دیگه فکر میکنم اینو همه دیده باشید
دیروز تو تی وی مستندشم نشون میداد که توی اندونزی یا فیلیپین و ...(دیروز یادم بودا،الان یادم نیست) خلاصه تو یکی از این کشورا که فقیر زیاده،میگفت 16 میلیون در کشورشون برق ندارن

حالا طرف اومده بطری پلاستیکی رو توش اب میریزه و کمی سفید کننده،از سقف میذاره داخل و نور خورشید میاد تو،روزی هزارتا میفروختن! قیمتش کمتر از یک دلار بود ،واسه شبش درست کرده بودن که انرژی الکتریکی رو ذخیره میکرد اما مردم اینقدر فقیر بودن نمیتونسن اونو بخرن!!
حالا نمیگم ماها این کارا رو انجام بدیم اما سعی کنیم یه کارایی رو ایجاد کنیم که گره از کار مردم باز کنه
[تصویر: 09905342386334193485.jpg]

[تصویر: 07374163802202133418.jpg]

امضای یاســین

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۸:۳۴, ۲۴/دی/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/دی/۹۲ ۱۸:۳۵ توسط Ali#59.)
شماره ارسال: #24
آواتار
یه چیزی هم که خیلی تازگیا زیاد شده بحث ترانه و شعره... .
البته همین اول بگم که مخالفم با این روش.نه به دلیل شرعی نه به دلیل کم سود بودن نه به دلیل هیچ چیز دیگه!صرفا به این دلیل که معتقدم کار درستی نیست!(کلا همینطوری معتقدم کار درستی نیست
Smile)

خب همونطوری که دوستان اشاره کردن،اولین گزینه از امکانات برای این مسئله،داشتن یه سایت پر بازدیده.دومی داشتن قریحه و ذوق(
Smile) هنری و ادبی.
اما اگه بخوام یه راهنمایی براتون تو این مسئله بزارم(لازم به ذکره که بنده قبلا اینکاره بودم یه مدت) شما باید مراحل زیر رو طی کنید!
1.یک وبلاگ یا در صورت توان سایت درست میکنید.
2.به هر زوری که شده سایت مذکور رو تو گوگل میارید بالا!البته برای این کار بهتره از مطالب مرتبط با موسیقی و ترانه استفاده کنید.میتونید آموزش شعر نویسی و یا آهنگ هایی رو برای دانلود بزارید.
3.خودتون رو نشون بدید!سعی کنید شعر و ترانه های خوبتون رو توی وبلاگ پست کنید،طوری که جلب توجه کنه و توجه داشته باشید ممکنه حتی برای ترانه هایی که شما قصد فروشش رو نداشتید مشتری پیدا بشه!
4.و نهایتا سفارش شعر و ترانه بگیرید!
این سه تا راه داره : یکی اینکه شما شعر و ترانه مورد نظرتون رو به طور کامل روی سایت قرار میدید و قیمت پیشنهادیتون رو زیرش درج میکنید،اون وقت هر کسی که دلش خواست اون رو خریداری میکنه و با هم به نتیجه می رسید.دومی اینکه شما یک یا دو بیت اول از شعرتون رو میزارید و بعدش قیمت و الخ و در آخر هم سومین راه اینه که شما اصلا شعر رو نزارید!بلکه فرم بزارید،یک فرم درخواست ترانه بزارید که متقاضی توش نوع ترانه و سبک ترانه و امکاناتش و همه چیزش رو وارد کنه و والسلام!البته راه سومی یک اعتمادی رو لازم داره که باید برای جلبش از «مورد سوم» استفاده کنید!

۱۴:۰۰, ۱/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/بهمن/۹۲ ۱۴:۰۳ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #25

نکته ی دیگه ای که میخوام خدمت دوستان عرض کنم اینه که سعی کنید کاری عزت مدارانه انتخاب کنید.
مومن عزیز هست و این عزت رو خدا بهش داده. بنابر این بین کارهای موجود اولویت با کارهای عزت مدارانه هست ، حتی اگر کسی مجبور نباشه و کار خوب گیرش نیاد گاهی بیکار موندن بهتر از رفتن سر کارهای اینچنینی هستش (مخصوصا خانمها که حتما شانشون باید حفظ بشه)

این نکته ای که گفتم کلی بود ، و مصادیق فراوان داره.
ولی به یک مصداقش اشاره میکنم اونم کارهایی هست که توی آگهی زده (یا نزده ولی در حقیقت دنبالشه) که بله ، ما اینجا به خانمی با روابط عمومی خوب و بالا (!) نیازمندیم.... ک دیگه همه میدونن در اصل منظورش چیه و چه انتظاری داره....

برای آقایون هم همین هست ، گاهی به خاطر یه کاری که پول بیشتر بهش میدن بعضی حاضر میشن عزت و احترامشون رو زیر پا بگذارن و به هر خفت و خواری تن میسپارن در حالی که شرایط انتخاب یه شغل کم درآمدتر ولی عزتمدارانه تر رو دارن.

البته این به این معنی نیست که صاحبکار یا اوستای شما باید شما رو دائم روی سرش بذاره و حلوا حلوا بکنه ولی حداقلش اینه که توهینهایی که شایسته اش نیستید بهتون نشه....
بالاخره شما هم وظیفه دارید احترام صاحب کار یا رئیس رو حفظ کنید ، اون به عنوان کسی که به شما پول میده نوعی ولایت بر شما داره و باید به حرفش تا جایی که منطقی و اخلاقی باشه گوش داد.

پ.ن: اینکه بعضی میپرسن چطور سکولار نباشیم و چطور دین در تمام شئونات زندگی حضور داشته باشه یعنی این!
۱۳:۵۸, ۶/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #26
آواتار
(۲۴/دی/۹۲ ۱۱:۵۸)nina نوشته است:  در حالیکه با همین کسب و کار اینترنتی،یکی واسه کل روستا کافی بود که محصولات رو واسه فروش بذاره،خیلی از شهرستانها صنایع دستی فوق العاده ای دارن که اغلب خود روستایی ها بلدن درست کنن و کسی ازشون نمیخره و بازار خارج از روستا میخواد.کلی هم ثواب داره که درامد روستاییان بالا میره.

بله متاسفانه چون این عزیزان مستقیم نمی تونن بفروشن خیلی ارزون به واسطه ها میفروشن
ما هم گرون از واسطه ها می خریم

امضای ضحی
۱۵:۲۲, ۲۴/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #27
آواتار
باسلام

میخوام یه وبلاگی فنی معرفی کنم که حاوی پروژه های کارآفرینی و طرح های توجیهی شروع یک کسب و کار هست,که امیدوارم بهتون ایده بده

اینم اسمشه:

امضای Mrh7
۲۱:۳۵, ۲۴/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #28
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
با تشکر فراوان بابت موضوع بسیار مهم و خوبتون....
کلی حرف دارم در این زمینه
ان شاالله کم کم...

(۱/بهمن/۹۲ ۱۴:۰۰)Havbb 110 نوشته است:  نکته ی دیگه ای که میخوام خدمت دوستان عرض کنم اینه که سعی کنید کاری عزت مدارانه انتخاب کنید.
مومن عزیز هست و این عزت رو خدا بهش داده. بنابر این بین کارهای موجود اولویت با کارهای عزت مدارانه هست ، حتی اگر کسی مجبور نباشه و کار خوب گیرش نیاد گاهی بیکار موندن بهتر از رفتن سر کارهای اینچنینی هستش (مخصوصا خانمها که حتما شانشون باید حفظ بشه)
من همیشه میگم، خانم باید خانم خودش باشه...
هرکاری ارزش رفتن نداره...
به خاطر همین به دخترخانم هایی که هنوز رشته اشون رو انتخاب نکردند توصیه میکنم تا جایی که امکانش هست رشته هایی رو برند بخونن که خانم خودشون باشه...
مثلا الان یکی از نزدیکانم مشاوره خوندن... با این رشته دارن زندگی میکنن به معنای واقعی کلمه...

در مورداین که پروژه دانشجو یا دانش آموز از نظر شرعی درست هست یا نه..

قبلا پرسیدم، اگه قانونا خود دانشجو یا دانش آموز موظف هست که انجام بده مشکل داره.
اما خب دوستان دقت داشته باشن کسی که پایان نامه اشو کاملا یکی دیگه انجام میده و صددرصد توانایی و مهارتهایی که باید به دست بیاره در قبال این پروژه رو بدست نیورده بعدش میره سرکار و... به نظر من کار درستی نیست...
یه موقع هست به یکی کمک میکنی که پروژشو انجام بده و خود طرف هم درگیر هست... اون مشکلی نداره... اما از صفر تا 100 فکر میکنم مشکل داشته باشه...

امضای Tolou
کیست که به خدا اعتماد کرد
و
پشیمان شد؟
...

۲۳:۰۳, ۲۴/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #29

ببینید ما یه پروژه رو انجام میدیم ، بعد یکی از همکلاسی ها میاد میگه این پروژه رو بهش بدیم ما هم در ازای دریافت مبلغی پروژه رو بهش میدیم. تا اینجاش رو بفرمایید اشکالش چیه؟

خب از اونجا به بعدش دیگه مسئولیت شرعیش به عهده ی خود اون شخص هست که سو استفاده کنه یا نکنه.
۲۳:۵۳, ۲۴/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #30
آواتار
(۲۴/بهمن/۹۲ ۲۳:۰۳)Havbb 110 نوشته است:  ببینید ما یه پروژه رو انجام میدیم ، بعد یکی از همکلاسی ها میاد میگه این پروژه رو بهش بدیم ما هم در ازای دریافت مبلغی پروژه رو بهش میدیم. تا اینجاش رو بفرمایید اشکالش چیه؟

خب از اونجا به بعدش دیگه مسئولیت شرعیش به عهده ی خود اون شخص هست که سو استفاده کنه یا نکنه.

موضوع سواستفاده کردن نیست...
موضوع اینه که طرف باید یه مهارتی رو درقبال اون پروژه بدست بیاره که اینطوری به دست نمیاره...

این که گفتم پروژه منظورم پروژه کارشناسی ارشد بود و من همین رو از سایت آقای مکارم پرسیدم. ایشون هم جواب دادند که اگه توی قوانین، این کار جز وظایف خود دانشجو هست، مشکل شرعی داره...
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]