کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 4.33 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
*کمک*ارتقاء بار معنوی سفر راهیان نور*کمک*
۲۳:۵۹, ۳/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/اسفند/۹۲ ۲۱:۱۳ توسط N.Mahdavian.)
شماره ارسال: #1
آواتار
با سلام خدمت تمام دوستان دست بخیر و پر همت که به این تاپیک سر زدند

دوستان حتما با سفرهای راهیان نور آشنایی دارین
من این تاپیک رو ایجاد میکنم تا محفلی بشه و فکرهامون رو رو هم بزاریم و ببینیم در یک سفر راهیان نور دانشجویی چه کنیم تا بار معنایی و معنوی سفر بالاتر بره؟
چه کار فرهنگی در طی سفر (چه در مسیر چه در در حال استقرار) پیشنهاد میفرمایید

مثلا در زمینه های زیر چه پیشنهاداتی دارید؟

1.صوتی و تصویری ویژه داخل اتوبوس
2.محتوای پک های فرهنگی
3.مباحث طرح و اجرای مسابقه
4...

به طور مثال اقداماتی که در سال گذشته انجام دادیم
1.ختم صلوات در طی مسیر به صورت داوطلبانه
2.نامه شهدا(قسمتی از وصیت نامه شهدا "حدود 110 نامه متفاوت" تهیه شد و به طور رندم به دست دوستان طی سه روز متوالی رسید) و پشت پاکت حاوی جمله مقابل بود به طور مثال :نامه شهید .... به خواهر (اسم شخص)

3.طرح شهدای همراه.

اسم و سایر مشخصات ونشانی محل دفن شهدای واقع در شهر سکونت دوستان رو به طور جدا روی کاغذهایی نوشته شد و در زیر برگه از زبان شهید نوشته شد که بعد از بازگشت از سفر راهیان نور به مزارم سر بزنید و مرا پیدا کنید..

4 از نظر صوتی و پخش کلیپ محتوایی بسیلر ضعیف عمل شد(دوستان جا داره کمک کنن)

5.دادن دفرچه ویژه خاطره نویسی
6.روزنامه تک برگی با محتوای معرفی ساده مناطق
7.دادان کتابچه های زندگی نامه شهدا
8.کتابخانه سیار ویژه طول مسیر (مطالعه در طول مسیر)
9.مزیین کردن داخل محوطه ماشین با عکس شهدا

دوستان محترم اگر تجربه ای ،ایده ای، نظری برای ارتقاع محیط معنوی این سفر دارن لطفا دریغ نفرمایند که بنده و سایر دوستان یقینا به این نظرات جامع عمل میپوشانیم و شما ایده دهنده بزرگوار هم از آثار معنوی این امور ان شا الله بی بهره نخواهید ماند.

..........................................................................

بعد نوشت: سلام بچه ها

خیلی کار رو زود شروع کردیم اما طبق معمول بازم کارا و طرح هامون افتاده دقیقه نود حداقل تا یک هفته دیگه باید همه چیز اماده باشه

خب یه طرح خوبی که پیشنهاد شد این بوده که در سه روز از روزهای سفر رو بیایم یه کار فرهنگی پر بار بنام خانم حضرت فاطمه (سلام الله علیها) انجام بدیم
این شد که خواستیم در سه محور شخصیت ایشون رو معرفی کنیم
1. حیا
2.قناعت مداری و ساده زیستی
3 .ولایت مداری

کاری که فعلا بر عهده منه اینکه یه بسته خیلی کوچک در حد یک کارت پیستال و...که تو یه پاکت جا بشه و پیش معرفی برا طرح ما باشه اماده کنم

بعدش دوستان هم از یکسری کلیپ استفاده میکنن و دوستان اهل فن میان و تو اتوبوس حلقه های مباحثه در این سه زمینه تشکیل میدن

حالا اگر لطف کنین در این سه مبحث یاریم کنید ممنون میشم من هم به تصویر مفهومی خیلی خوب احتیاج دارم (برای روی کارتها که کمی جذابیت ببخشه)هم به مطلبدر هر مورد ذکر شده (البته مطلب کوتاه و پر بار در حد یک تا دو پاراگراف)

مثلا جمله ای که بیانگر حیا باشه با محوریت حضرت
یا نمایانگر ولایت مداری یا ساذه زیستیشون باشه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۱۹, ۱۸/اسفند/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/اسفند/۹۲ ۲:۱۳ توسط مرهم.)
شماره ارسال: #21
آواتار
سلام به همسنگری های محترماگه یادتون باشه قرار بود یه کاری رو در راستای زندگی فاطمی برای راهیان نور آماده کنم
نقل قول:
خب یه طرح خوبی که پیشنهاد شد این بوده که در سه روز از روزهای سفر رو بیایم یه کار فرهنگی پر بار بنام خانم حضرت فاطمه (سلام الله علیها) انجام بدیم
این شد که خواستیم در سه محور شخصیت ایشون رو معرفی کنیم

1. حیا

2.قناعت مداری و ساده زیستی

3 .ولایت مداری

کاری که فعلا بر عهده منه اینکه یه بسته خیلی کوچک در حد یک کارت پیستال و...که تو یه پاکت جا بشه و پیش معرفی برا طرح ما باشه اماده کنم

بعدش دوستان هم از یکسری کلیپ استفاده میکنن و دوستان اهل فن میان و تو اتوبوس حلقه های مباحثه در این سه زمینه تشکیل میدن

حالا اگر لطف کنین در این سه مبحث یاریم کنید ممنون میشم من هم به تصویر مفهومی خیلی خوب احتیاج دارم (برای روی کارتها که کمی جذابیت ببخشه)هم به مطلبدر هر مورد ذکر شده (البته مطلب کوتاه و پر بار در حد یک تا دو پاراگراف)

مثلا جمله ای که بیانگر حیا باشه با محوریت حضرت
یا نمایانگر ولایت مداری یا ساذه زیستیشون باشه
الحمد لله بروشور مورد نظر با یه طرح جدید اماده شد

که عکس ها و فایل اصلیش رو براتون میزارم

نمای پشت بروشور لینک
نمای جلو بروشور بعد تا خوردنلینک
نمای داخل بروشورلینک

اگه خوشتون اومد با اضافه کردن اسم ارگان مد نظر میتونید این طرح رو بین دوستانتون پخش کنید
دانلود فایل jpg

سلام دوستان یه طراحی کارت رفاقت با شهدا هم بود که گفتم براتون بزارم[تصویر: _______________1.jpg]
که پشت هر برگه ای یک خاطره از شهدا هم نوشتم ... اون قدر کارم قوی نبود که بخوام فایل psd رو براتون بزارم اما یک نمونه کامل کار رواینجا براتون گذاشتم اگه خواستین دانلود کنید ...
اگه خوشتون اومد و نیاز داشتین بگین تا شهدای دیگه ای هم بهتون بدم که کارتون متنوع بشه... در کل 42 نوع شهید رو با این سبک اماده دارم

بروشور معرفت به حضرت معصومه (سلام الله علیها) کریمه اهل بیت
چون ما که از شمال حرکت میکنیم قبل جنوب مشرف میشیم به قم و جمکران Heart یه بروشور هم جهت کسب معرفت کریمه اهل بیت به دوستان میدیم کهتصویرش و فایل دریافتشون رو براتون میزارماین نمونه پایان کار[تصویر: __________1294.jpg]
لینک دانلود
تو این فایل تصویر پشت و رو این بروشور و صفحه ای که به طور جدا درون بروشور قرار میگیره رو گذاشتم . اگه به نحوه تا زدن دقیق توجه کنین میتونید خوب درش بیاریدمخص.(مخصوصا اون لوزی کوچک که دو ضلعش رو باید دقیق با تیغ برش بدید) . در ضمن پرینت سیاه و سفید روی کاغذ رنگی همون طور که در عکس میبینید زیباش میکنه . همچنین بسیار کم هزینست ... با یه برنامه ساده هم میتونید اسم ارگان رو عوض کنید...یا علی. التماس دعاHeart
۲:۲۶, ۱۹/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #22
آواتار
چه کارا و ایده های جالبیBlush
من امسال برای اولین باره میخوام برم ولی یه سری کارت پستال دارم درست میکنم و روش پیامک انتظار مینویسم.
طرح حدیث نویسی هم عالی بود.
ان شا الله واسه سال دیگه کمکت میکنمWink
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۱۱, ۱۹/اسفند/۹۲
شماره ارسال: #23
آواتار
دوباره تنگ شد این دل ، ولی برای خودم

برای گریه ی یکریز و های های خودم

خودم نِیَم ، که خودم در شلمچه جا ماندست

دوباره کاش بیفتم به دست و پای خودم
خب دوستان ان شا الله اخر هفته (پنج شنبه) عازم دیار نور هستم... یقینا دوستانی که چه داخل تاپیک چه در پیام خصوصی کمک کردند و التماس دعا دادند فراموش نخواهند شد...
حلال کنید ... و دعاHeart
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]