کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 5 رای - 4.2 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
مدیریت زمان منتظر (روایت عهد31)
۱۷:۵۱, ۱۸/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/بهمن/۹۲ ۲:۲۹ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

مقدمه:

دیروز استاد رائفی مهم ترین سخنرانی خودشون رو با نام مدیریت زمان انجام دادند.

دانلود فایل یک تکه سخنرانی دیروز

مشابه تاپیک فتنه اجنه می خوام یه بحثی رو داشته باشیم البته همان تاپیک فتنه اجنه هنوز به نتیجه نرسیده ولی این خیلی از اون مهمتر بود.

[تصویر: Val_Asr.png]

زمان یکی از قالب هاییست که بشر عادی (بغیر از اولیاء الله) در آن گرفتار است مانند مکان

یکی از مهم ترین مباحث یک منتظر همین زمان است.

در قرآن به اکثر قطعات زمان قسم خورده شده.

والعصر

والفجر

واللیل
(چند شکل مختلف)

و الصبح

و النهار

و ....

خودتون حتما میدونید تو قرآن چه چیزهایی مورد قسم بوده اند.!!!

ببینید زمان یکی از نعمتاییه که خدا به همه داده

سوال اینجاس که چرا بعضی از مثلا 10 سال زندگیشون میتونن به درجاتی برسند (بسته به هدفشون داره) و یکی هم 10 سالش هیچ هیچ؟؟

قبلا تو وبلاگم یه فایلی گذاشتم از دوران دانشجویی که خیلی کمتر دیدند.(شاید بعدا تاپیکش کردم!!!)

اونجا دزدی وقت رو به عنوان یکی از دسیسه ها معرفی کردم (این رو از سخنرانی استاد برداشتم تو شهرک شهید محلاتی که قدیمیه)

دزدی وقت بهترین روش شیطانه برای بدبخت کردن ماها

وقت شما که دزدیده شده مانند اینه که اسیر شدی حالا خودت هم بخوای یا نخوای فرقی نداره دیگه افتادی تو این باتلاق

حالا راه حل این در دین خودمون ارائه شده به وفور

اولیش نماز اول وقته که واقعا موثره

نپرداختن به اموری که بی فایدس

برنامه ریزی

امیرالمومنین علی علیه السلام یکی از توصیه هاشون اینه

اوصیکم به تقوی الله ونظم امرکم

این نظم خیلی مهمه که باعث میشه جلو بیفتیم

دوستان!

اگر غیر مسلمانان در خیلی زمینه ها از ما جلو افتادند سر همین نظم و برنامه ریزیشونه

چون خدا که تبعیض قائل نمیشه

ببینه بندش تو زندگیش نظم داره بهش کمک میکنه حتی اگر یزید باشه

البته فقط در دنیا

ولی اگر مسلمان باشی شامل سنت های دیگه خدا هم میشی مثل امداد و برکت

یه مسلمان باید در زندگیش طوری باشه در امور اخروی که یک آن دیگه ممکنه از دنیا بره

و در امور دنیوی باید تا 10000 سال دیگه هم برنامه بچینه

در مورد سنت های خدا گفتم

یه حاشیه بزنم به بحثی که چند روز پیش شد در تالار سر برایان تریسی و افراد مشابه

ببینید دوستان ما که بخیل نیستیم سر اینکه کسی علم بدست بیاره

حدیث داریم که اگر شده علم و حکمت رو یاد بگیر حتی از کافر و مشرک

اما بحث ما سر اینه که مثلا در علوم پایه مثل علوم فنی و مهندسی چون بر پایه استدلال و حسابه مورد خاصی پیش نمیاره

اما در علوم انسانی چون بر حوزه رفتاری انسان تاثیر داره و عوالم زیادی توش دخیلند و یک غیرمسلمان از آن آگاهی ندارد در نتیجه اگر شما عادت کنید به خواندن کتاب های اینها بتدریج مانند آنها می شوید و من این تاثیر رو در افراد دیدم.

پس علت مخالفت بنده با کتاب های برایان تریسی و امثالهم القای تفکر سکولار بصورت کاملا نرم و خزنده در قلب و روح شماست (صحبتی در این زمینه داشتید تو تاپیک خودش بیارید)

حالا در مورد همین فرق تفکر خدا محور با تفکر انسان محور در همین موضوع مدیریت زمان بگم

در تفکر خدا محور ، انسان افق چشم اندازش تا ابدیت است ولی در انسان محور تا دم مرگ

فرق اصالت سنت حسنه وقف رو با سنت رذیله چاپیدن و دزدی و ربا و قمار در غرب اینجا میفهمیم

در تفکر خدا محور یک سری سنت های بسیار بسیار مهم هستند که اصلا یک غیر مسلمان نمی فهمد

یکی از آنها مفهوم مغفول برکت است

برکت این است که اگر شما برای خدا کار کنی در دارایی تو (زمان،پول،فرزند>>کوثر پیامبر) برکت حاصل می شود خیلی بالاتر از افرادی که بهتر و بیشتر از تو داشتند

در قرآن همین مفهوم برکت زمان در مورد شب قدر آمده

البته میدانید که قرآن بطون مختلفی دارد و لیله القدر در اصل اشاره به کدام شخصیت هستی دارد

همانطور که امام خمینی در تفسیر والعصر یکی از مصادیق این عبارت رو حضرت صاحب معرفی میکنند به عنوان عصاره هستی و زمان

در اینجا یه داستانی رو نقل کردم از مفهوم بسط زمان در شب قدر

پس اینجا برای خدا کار کردن و اخلاص خیلی معنی پیدا می کنه

یکی دیگه از سنت های خدا جبار بودنشه

این دیگه فوق العادس

یعنی شما تو عمرت یه اشتباهی رو کردی ، یه وقتی رو تلف کردی یا سر یه دو راهی دو زندگیت یه غلطی رو انجام دادی

اگر پشیمون بشی خدا از همین برات فرصت می سازه

این برای خود من اتفاق افتاده (تلخ ترین اتفاق تو زندگیم شد بهترین اتفاق به لطف امام رضا و امام حسین علیهما السلام)

پس از رحمت خدا ناامید نشید

هرجا که برگردی و واقعا برگردی چنان خدا بالا میبرت که بقیه بیفتن دنبالت

نمونش جناب زهیر و جناب حر علیهما سلام

تا قبلش ته جهنم بودند

ولی بعدش رفتند نزد خدا

اینجا می خوام یه مفهومی رو اشاره کنم بهش به نام
اشتراک گذاری زمان با امام زمان

اون تصویر اول رو دیدید؟

اون شن ها عمر شما هستند

اگر طبق تفکر برایان تریسی پیش بری آخر عمرت احتمالا از افسردگی میمیری!!! چون میبینی هی این شن ها دارند تموم میشن

اما یه ایده خوب

اون شن ها رو وقف امام زمانت کن

اون شن ها رو تقدیم امام زمانت کن

الا ان اولياء الله لا خوف عليهم ولا هم يحزنون

دیگه ترسی از آیندت نداری که ای وای چه کار کنم

مصداق بارز این ایده در گذشته حضرت امیرالمومنین علیه السلام و بعد از آن حضرت زهرا سلام الله علیها و بعد حضرت عباس علیه السلام و در عصر کنونی به جرأت میتونم بگم امام خمینی رحمت الله علیه

یعنی کل عمرشون رو وقف امام زمانشون کردند و برکتی که عمرشون داشت رو 100000 نفر دیگه همسنشون نداشت

این در مورد ترسی بود که حتما بعد از سخنرانی تو دل افراد ایجاد میشه

حتی بعد از سخنرانی و حین سخنرانی شاهد چنین اثری بودیم

این البته ناقض این نیست که خب دیگه امام زمان بفرمائید اینم عمر من!!!

نخیر باید برنامه ریزی کنی و تلاش

عمر موقعی معنی پیدا میکنه که توسط شخص باشه

مفهوم دیگه ای که در مورد وقت دزدی شیطان میخوام بهش اشاره کنم مفهوم مهم تسویفه

تسویف یعنی به تاخیر انداختن توبه

اکثر افرادی که جهنمی میشن برای همین قضیس

در فیلم رستگاری و اینسپشن به این مفهوم اشاره شده (کلیک کنید)

تسویف یعنی امید شیطانی

توبه به معنی استغفار کردند نیستا

توبه یعنی هر کاری بکنی که بسمت خدا برگردی

چون ما از خدا بودیم دیگه ولی با کارامون باعث دوری شدیم

این توبه از لحاظ لغوی یعنی بازگشت

مثلا نماز میخوای بخونی میاد وسوسه میکنه میگه حالا بشین جمونگ رو ببین

میخوای قرآن بخونی میگه خسته ای بگیر بخواب!

میخوای درس بخونی میگه ببین پُرزهای فرش چقدر جالبند!!!!

میخوای هر کاری بکنی که جزء برنامته میگه حالا بزار بعد

همه اینها باعث عقب افتادن از زندگیت میشه

اون چیزی که در تاپیک اجنه گفتم در مورد خطر خیال پردازی همین بود

پس این وسوسه ها رو بندازید دور

یکی از ایده های شیطانی بحث تناسخه

میگه این عمری که میکنی آخرش نیستا ، بازم بصورت دیگه ای میای و ...

این باز نتیجش همان به تاخیر انداختن توبس

در قسمت بعدی اگر فرصت شد در مورد دزدهای زمان میگم ان شاء الله
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۲:۱۳, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #11
آواتار
(۲۰/بهمن/۹۲ ۱۲:۰۱)Fateme135 نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
دوستان
لطفاراهکاربدید....
من این روجدی عرض میکنم که نمیدونم چطورباید برای وقتم برنامه ریزی کنم....
من فقط تودرس خوندنو کارای منزل میتونم خوب طرح بریزم...Smile
ولی میخوام یه برنامه ریزی دینی،داشته باشم...
خواهشابحث روببرید به این طرف....
وواقعامیخوام ازهمه ی دوستان که بیان کمک کنن.....بحث کنن.....
ازهرچیزیکه میدونید واستفاده کردید بگید برای ما....
چطوری برنامه ریزی میکنید؟؟؟؟
خصوصا برای انجام واجبات وهرچیزی دیگه ای که مربوط به دین هست....
راهکاربدید تا ماهم یادبگیریم...
یاعلی مدد...
و همچنین واسه اونایی که راهکار شاید بلد باشن ولی انجام نمیدن .........
خب چیکار کنیم دیگه اراده مون ضعیفهBlush
بغیر از درس خوندن و کارای خیلی حساس و مهم بقیه برنامه رو بیخیال میشیم.......
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۲۰, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #12
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
میگم دوستان
چه خوب میشدیه برنامه ی گروهی داشتیم برای انجام بعضی ازامورات معنویی...Smile
خیلی خوب میشد....
راهکاریادتون نره....
۱۲:۳۱, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #13

بسم الله

خب هر عبادتی وقت خاص خودش رو داره و زمان بندی و برنامه ریزیش همراه خود دعا توصیه شده. نکاتی که باید مدنظر داشته باشیم اینه که اولا واجبات در اولویت هستن نسبت به مستحبات و ثانیا انجام منظم و مداوم اعمال عبادتی (مخصوصا مستحبات) خیلی خیلی مهمه ، حتی بعضی گفتن که انجام تعداد کمی عمل مستحب به صورت مداوم و منظم بهتر از انجام تعداد زیادی بدون برنامه و نظم هست.
۱۳:۱۴, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #14
آواتار
سلام دوستان
مبحث مدیریت زمان خیلی مهمه!!
پیشنهاد تکمیلیم اینه که هرکسی که فکر می کنه تو زندگیش برنامه ریزی فکری کاری و عبادیش رو نظمه بیاد نحوه گذشتن زمان در طول یه روز رو بیان کنه!!!

فقط کسایی که برنامه ریزیشون 80 درصد درست در میاد بیان نظر بدن!

مثال: شغل(کارمند , بیکار,دانش آموز,دانشجو,.........)

بعد بگه چه ساعتی بلند میشه از خواب روال برنامه دنیوی و اخرویش چطوری پیش میره تا شب که دوباره می خوابه!!!

باور به فرمایید خیلی کاربردیه!!!

یا علی
۱۴:۵۰, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #15
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
برنامه ی روزانه امام خامنه ای

در یکی از شماره های ماهنامه امتداد پرونده‌ای درباره مقام معظم رهبری منتشر شده است که در این پرونده خاطراتی از غلام شاه‌پسندی، یکی از محافظان مقام معظم رهبری به چاپ رسیده است که بخشی از این خاطرات
رو در ادامه قرار می دم :
-----
درد دل نویسنده وبلاگ امام خامنه ای:
اشکال ما مدعیان آقا این است که عمل آقا را می بینیم ولی از او الگو نمی گیریم. متاسفانه مثل آقا،
تکلیف محور نیستیم؛ بماند چه محوری داریم( به خودم میگویم!). ما دوست داریم آقا عمل کند و ما هم حال کنیم! نه حرکتی نه احساس مسئولیتی . نه مثل آقا درس می خوانیم نه مثل آقا رفتار می کنیم نه مثل آقا ... ! البته سربازان واقعی امام زمان گمنام هستند !
چیزی که مهم است، نسل جوان ماست؛ طوری که مقام معظم رهبری می‌فرمایند: سه چیز را برای نسل جوان ما خواسته‌اند. همه‌تان هم همه‌جا دیده‌اید. در اصل ایشان ورزش، تعلیم و تربیت و تهذیب را بعنوان سه اصلی که خودشان انجام می‌دهند، برای همه ما خواسته‌اند که ما هم ان‌شا‌الله انجام بدهیم .
-------
یک روز آقا بیشتر نماز می‌خواند،‌ یک روز بیشتر قرآن می‌خواند ...
اگر یک روز کاری ایشان را تعریف کنم، هر سه مورد را که ایشان برای ما جوانان گفته‌اند، در آن می‌بینیم. ایشان حدود یک تا یک‌ونیم ساعت پیش از نماز صبح بیدارند که تهجد و عبادت شخصی ایشان است. روزهایش هم با هم فرق می‌کند، شبیه به هم نیست‌. ایام هفته فرق می‌کند. یک روز آقا بیشتر نماز می‌خوانند،‌ یک روز بیشتر قرآن می‌خوانند، یک روز بیشتر دعا می‌خوانند، یک روز بیشتر ذکر می‌گویند ...

بعدش نماز صبح را می‌خوانند، ایشان نماز صبح را به‌ جماعت می‌خوانند و کمترین جماعتشان، آن شخصی است که همراه ایشان است و بیشترین‌شان هم هر کسی که توی آن ساختمان است، می‌آید. ایشان توی دفتر کارشان نماز می‌خوانند و همة کسانی که صبح در محل کار هستند ـ اعم از پاسدارها و دفتری‌هایی که آنجا هستند ـ‌ نمازشان را با آقا می‌خوانند .
-------
ایشان هفته‌ای سه روز را کوهنوردی می‌کنند
بعد از نماز صبح،‌ ایشان هفته‌ای سه روز را کوهنوردی می‌کنند و حداقل بین چهل‌وپنج تا شصت دقیقه به سمت بالا حرکت می‌کنند. این مسیر را حدود نیم ساعت تا چهل‌وپنج دقیقه برمی‌گردند .
بعضی از مواقع کوه‌هایی دورتر هستند و برای اینکه به وضعیت کار ایشان لطمه نزند، آقا آن ساعت که باید تهجد و نماز و عبادت شخصی خودشان باشد را‌ می‌آیند بیرون و در طول مسیر عبادتشان را انجام می‌دهند. پای کوه که می‌رسیم، نماز را آن‌جا می‌خوانیم. هنوز تاریک است و کسی بیدار نیست. یک ساعتی که بالا می‌رویم، هنوز آفتاب نزده است .

-----------
آقا اهل این نیستند که وسط کار، کار را نصفه بگذارند
آن سه روز کوهنوردی وقتی از کوه پائین می‌آیند، بعد وقت اداری کار ایشان است و آن چهار روز دیگر را توی خانه ورزش می‌کنند. اصلاً اهل این نیست که وسط کار، کار را نصفه بگذارد. هر کاری ایشان انجام بدهد کاملِ کامل است. اصول آن کار را دقیقِ دقیق بلد است .

پس از ورزششان توی دفتر کار تشریف می‌آورند. از اول صبح، بعضی مواقع ساعت هفت می‌رسیم سر کار، بعضی‌ موقع‌ها هفت‌ونیم می‌رسیم، بستگی دارد به آن کوه و آن مسیر .

----------
اذان که بگویند، وسط سخنرانی هم که باشند، قطع می‌کنند و می‌گویند اول نماز را بخوانیم

حفاظت از ایشان در عین حالی که خیلی سخت است، بچه‌ها این کار را انجام می‌دهند برای رضایت ایشان و رضایت مردم از ما. از ساعت هفت، هفت‌ونیم، ایشان در محل کار حاضر می‌شوند. اگر ملاقات خاصی نداشته باشند می‌روند منزل و صبحانه را در منزل با خانواده می‌خورند و بعد از صبحانه می‌آیند دفتر، کارشان انجام می‌شود .

اگر ملاقات داشته باشند،‌ ملاقات با صبحانه شروع می‌شود. وقتی هفت صبح با آقا ملاقات هست،‌ صبحانه‌شان را هم با آقا می‌خورند. بعد از خوردن صبحانه و کار اداری، تا نماز ظهر، آقا توی دفتر است. اذان که گفته بشود، هر کاری که وجود داشته باشد، وسط سخنرانی هم که باشد،‌ آقا قطع می‌کنند، می‌گویند نماز را بخوانیم بعد بیاییم؛ نماز اول وقت .

بعد از نماز، ادامة کار. اگر جلسات ادامه داشته باشد، نهار را آقا با آن افراد جلسه، توی دفتر میل می‌کنند. اگر توی دفتر، ملاقاتی نبود، بین ساعت نماز تا یکی دو ساعت بعد از نماز، چون فاصله بین منزل آقا و دفتر به اندازة ده‌، بیست قدم است، در منزل غذایشان را می‌خورند، استراحت‌شان را می‌کنند، مجدد اولین برنامه‌ای که دارند ساعت سه بعد از ظهر، چهار بعدازظهر است. ایشان می‌آیند در داخل دفتر هستند و مواقعی که بعدازظهر جلسه خاصی نباشد، ایشان توی کتابخانه شخصی‌شان به مطالعه می‌پردازند .
----------
هر زمانی که آقا را ببینید، یا ذکر می‌گویند یا قرآن می‌خوانند

هر زمانی که شما ایشان را ببینید، یا ذکر می‌گوید یا قرآن می‌خواند . غیرممکن است لحظه‌ای ایشان غافل باشد. من ندیدم. به‌طور نمونه می‌گویم. توی تلویزیون نگاه کنید، هر عزیزی مداحی می‌کند، دقت کنید آقا دستشان کنار لبشان است؛ به‌خاطر اینکه اگر لبشان تکان خورد پیدا نباشد .
--------
آقا در جوانی هر سه روز یک دور قرآن می‌خواندند
این نیست که توی هیئت رفتیم، ذکر بی‌خیال. دربارة قرآن خواندن، ایشان به ما توصیه می‌کردند و می‌گفتند: «بچه‌ها قرآن را زیاد بخوانید؛ قرآن نور است، قرآن را خیلی مطالعه کنید. من در جوانی هر سه روز یک دور قرآن می‌خواندم . یعنی روزی ده جزء. الآن دیگر اصلاً حوصله‌اش نیست، پیر شده‌ام، از نظر سن‌وسال، وضعیت، شغل، گرفتاری‌های کاری، این‌ همه مسائل واقعاً نمی‌توانم قرآن بخوانم. خیلی از قرآن دور شدم. نُه روز، ده روز طول می‌کشد من یک دور قرآن را بخوانم .»

الآن که دور شده، روزی سه جزء قرآن می‌خوانند. ما اگر توی ماه مبارک رمضان خدا عنایت کند یک بار قرآن بخوانیم، فکر می‌کنیم اعجاز کرده‌ایم؛ کلی خدا را مؤاخذه می‌کنیم که ما آخر یک دور قرآن را خواندیم هیچ چیز نشده، هیچ اتفاقی نیافتاد. قرآن خواندن را ما نیاز داریم، خدا لازم ندارد. ما نیاز داریم
-------
تهذیب و تحصیل هم دو بالی است که یکی به‌تنهایی خطرناک است

اگر می‌خواهیم به دستور آقا عمل کنیم و به ولی‌مان نزدیک شویم، دستورات همین است که عرض کردم. تحصیل، تهذیب، ورزش بعدش هم قرآن. تهذیب و تحصیل هم دو بالی است که انسان را به همه جا می‌رساند. یک دانه‌اش باشد، خطرناک است .

فقط تهذیب می‌شود شیخ علی تهرانی. فقط تحصیل می‌شویم سعید حجاریان، اکبر گنجی، آقای مهاجرانی. حالا این‌ها کجا هستند؟ مهاجرانی در کشور ما شانزده سال بالای قدرت بوده، امروز پناهنده انگلستان است، اکبر گنجی مسئول اطلاعات داخلی سپاه تهران بود، امروز پناهنده آمریکاست؛ اگر یکی‌اش را هم گرفتیم باز هم خلاف کرده‌ایم، خطا کرده‌ایم. دو تا با هم، تحصیل و تهذیب با هم است .
۱۵:۲۳, ۲۰/بهمن/۹۲ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/بهمن/۹۲ ۱۵:۳۰ توسط سیمرغ.)
شماره ارسال: #16
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

متشکر از خانم مصباح

نمیدونم تو کدوم کتاب خونده بودم دوشنبه ها یا دوشنبه هر ماه ایشون سرزده به خانه خانواده شهدا میرفتند و با آنها دیدار داشتند
مسیحی و ارمنی هم نداشت.
ــــــــــــــــــــــــــــ
امام خمینی(رحمة الله علیه): خانواده شهدا چشم و چراغ این ملتند.

ـــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــ
ــــــــــــــــــــــــــــ
علاوه بر نماز اول وقت که در ارسال قبلی اشاره کردم و باعث برکت در زمان و کارمون میشه
خواب شبمون اگه بین ساعت 22 الی 3 باشه، که بهترین زمان برای خواب هست، مشکل خواب زیادمون حل میشه، درکل زمانی بخوابیم که سحرخیز باشیم، به همه کارهامون میرسیم، بعضی وقتا وقت اضافه هم میاریم. متاسفانه افراد کمی این مورد رو انجام میدن،
۱۷:۳۸, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #17
آواتار
یکی از دوستان هم در مورد برنامه ریزی طولانی مدت تجربه بگه
مثلا من بچه شیعه برای یکسال اینده ام(n سال اینده ) چه برنامه ای دارم
ادم برنامه غیر دینی اش رو تا حدودی میدونه اما واقعا من نوعی یکسال دیگه خودمو کجا میبینم از نظر پیشرفت دینی
در راه امام زمانم میخوام چیکار کنم

این از اون سوالاس که اون دنیا میپرسن
جوانی ات را در چه راهی صرف کردی؟Confused
۱۹:۵۳, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #18
آواتار
یک مورد خیلی خیلی مهمی که باید گفته بشه اینه

ما عبادت نمیکنیم تا کار کنیم

ما کار میکنیم که عبادت کنیم

این یکی از تفاوت های ما با سکولارهاست

ما از صبح که پا میشیم برای نماز پامیشیم (یعنی باید این باشه)

بعد کارمون رو میکنیم تا به نماز ظهر برسیم

بعد کارمون رو میکنیم تا به نماز مغرب برسیم و .........

در تفکر غیر دینی اسلامی! میگن نمازتو بخون تا به دَرسِت برسی و ....

خیلی مهمه و باید در برنامه ریزی لحاظ بشه
۲۰:۲۰, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #19
آواتار
بســـــم الله الرحمن الرحیم

سلام

یه نکته ای هست که باید خدمت دوستان ارائه بدم
اونم این که مدیریت زمان اساسا 2 مدل مطرح میشه
یکی برای کسایی که کار زیاد دارن و وقت کم
مدل دوم آدمایی هستن که کار زیادی در طول روز ندارن و فقط دوست ندارن زمانشون از دست بره

اگر جز دسته اول هستید که هیچ اما تو دسته دوم معمولا اهمیت مدیریت زمان خیلی درک نمیشه و آدما معمولا روزاشون از پی همدیگه و بیخود رد میشه

تو هردو دسته یک نکته ی مهم هست اونم اینکه اگر هرکدومشون بی هدف کار انجام بدن درواقع حتی اگر زمانشون رو مدیریت کنن بازم زمانشون رو از دست دادن

چنتا نکته ریزهم هست که در ادامه میگم ان شاالله...
۲۱:۱۵, ۲۰/بهمن/۹۲
شماره ارسال: #20

من دارم اولای سخنرانی اقای رائفی پور رو گوش میدم

بنده خدا میگه: با رفیقت بیرون نرو، دلش گرفته خب به درک ، به تو چه !!!!!!!!

امام باقر (علیه السلام) فرموده اند: انس مطبوع و لذّت بخش مردان با ایمان در سه چیز است : بهره مندی از زنان و شرکت در بزم دوستان و برادران و خلوت کردن با خداوند در نماز شب.

(منبع : سفینه 2 ، لها،ص519 )

حضرت امام رضا علیه السلام فرموده است :کوشش کنید اوقات روز شما چهار ساعت باشد .ساعتی برای عبادت وخلوص با خدا ،ساعتی برای تامین معاش ،ساعتی برای آمیزش ومصاحبت با برادران مورد اعتماد و کسانی که شما را به عیوبتان آگا می سازند و در باطن نسبت به شما خلوص وصفا دارند وساعتی را به تفریحات ولذائذ خود اختصاص دهید واز مسرّت ونشاط ساعت تفریح نیروی انجام وظائف ساعات دیگر را تأمین نمائید.

منبع:بحار17 ،صفحه208

لا یکونُ الصَّدیقُ صَدیقاً حَتى یَحفَظُ اَخاهُ فى ثَلاثٍ:فى نکبَتِه وَ غَیبَتِه وَ وَفاتِه؛
دوست اگر در سه مورد دوستش را حمایت نکند دوست نیست:در شدت و گرفتارى او ، در غیبت وى و پس از مرگش.

نهج البلاغه(صبحی صالح) ص494

+ کلی حدیث درباره دوستی در احادیث: اینجا
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]