کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نوجوان شهید مهرداد عزیزالهی چگونه بزرگ شد؟
۲۳:۳۸, ۱۱/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/فروردین/۹۳ ۱۱:۳۰ توسط الهی313.)
شماره ارسال: #1
آواتار
نوجوان شهید مهرداد عزیزالهی

دانلود سخنان عمیق نوجوان شهید

با دیدن این فیلم بسیار متعجب شدم و با خودم گفتم خدایا مادر این نوجوان چه به خورده این بچه داده که اینقدر بزرگ فکر میکرده؟.مادر و پدر این ها چه کار میکردند که مادر و پدران فعلی نمی کنند؟
چرا کودکان و نوجوانان زمان جنگ انقدر بزرگ بودند و از نوجوان گرفته تا بزرگ الان کودکانه و نابالغ فکر و رفتار می کنند؟
الان مادرها و پدرها خیلی هاشان نمیگذارند فرزندانشان روزه بگیرند به این بهانه که لاغر میشود!!!!!!با این که بچه هایشان اصلا قابل قیاس با فرزندان زمان جنگ نیستند.!!!
پس چطور مادر و پدران قبلی پاره های جگرشان که همچون پاره ماه بودند را جلوی گلوله میفرستادند و خدا را هم شاکر بودند؟؟؟

این هم فیلمی از مصاحبه این شهید در سن کمتر

دانلود
سركار خانم «عذرا منتظري» مادر نوجوان شهيد «مهرداد عزيز اللهي» مي‌گويد:

فیلم مصاحبه معروف مهرداد، مال اوایل جنگ است که مهرداد تازه به جبهه رفته بود. امام خمینی هم آن فیلم را دیده بود و خواسته بودند تا مهرداد را ببرند پیش ایشان. امام مهرداد را می‌بینند و بازوی او را بوسه می‌زنند و او هم دست امام را می‌بوسد.

نبوغ و استعداد فوف العاده‌اي داشته است به گونه‌ای که از دفتر امام نامه‌هایی فرستاده و توصیه می‌شود که به خاطر «مغز» خوبی که دارد به جبهه نرود!
مهرداد در بهترین هنرستان اصفهان در رشته برق تحصیل می‌کرد و در کنار حضور در جبهه از درس و بحث خود غافل نبوده است.

مهرداد در اوایل انقلاب 10-12 سال سن داشت. يكروز كه براي اولين انتخاب رييس جمهوري مي‌خواستيم به پاي صندوق راي برويم، به ما گفت: «به چه کسی رای می‌دهید؟»
گفتیم: «بنی صدر!»
گفت: «اشتباه می‌کنید! روزی خواهد آمد که بنی صدر آرایش کرده و با چادر از مرز بیرون می‌رود.»
خدا شاهد است انگار همین دیروز بود این جمله را گفت. همیشه با بنی صدر مخالف بود و با آن سن کم بصیرت زیادی داشت.

بزرگواران بیایید با هم به یک نتیجه ای برسیم که دلیل بلوغ فکری و روحی زود هنگام فرزندان زمان جنگ چه بوده؟و دلیل بلوغ دیر هنگام و حتی عدم بلوغ روحی و فکری جوانان الان چیست؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۳۴, ۱۲/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/فروردین/۹۳ ۱۲:۴۹ توسط الهی313.)
شماره ارسال: #2
آواتار
کسی نظری ندارد؟؟؟؟
چرا کودکان آن موقع بزرگ بودند و بزرگهای الان کودک؟؟

به نظر شما آسایش باعث عدم رشد ما شده؟سختی و جنگ و نبوده امکانات باعث رشده سریع فکری و روحی آنها میشد؟

[تصویر: 30cbzib.jpg]
بن تن عشق کودکان ما.

[تصویر: mb64pi.jpg]

«مرحمت عزیز می‌تواند بدون محدودیت به منطقه اعزام شود. امضا: سیدعلی خامنه ای، رئیس جمهور»
ضمانت از این محکم تر نمی شد. حالا «مرحمت بالازاده»13نوجوان ساله اهل روستای «چای گرمی» که به خاطر سن کم اش نمی گذاشتند راهی جبهه ها شود، با دستخط رئیس جمهور وقت، عازم جبهه ها شده بود. آن هم با چند جمله کوتاه که در دیدار خصوصی با رئیس جمهور، به او گفته بود:«بگویید دیگر روضه حضرت قاسم را نخوانند. چون او 13 ساله بود که در کربلا جنگید و شهید شد. اما به من که 13 ساله هستم، اجازه جنگیدن نمی دهند.» همین جمله ها بود که او و کارش را حسابی بین رزمنده ها سرزبان ها انداخت.3 سال جنگید و 21 اسفند سال 1363 در عملیات بدر و جزیره مجنون، شهید شد

[تصویر: xm0u48.jpg]

کوچک بود ولی مرد بود.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]