کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 16 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین اخبار بیداری جهانی (موج بیداری اسلامی)
۱۹:۵۷, ۳۱/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۱/اردیبهشت/۹۰ ۲۰:۰۹ توسط akhevi.)
شماره ارسال: #1
آواتار
خبرگزاري فارس: كارشناسان تظاهرات ده‌ها هزار نفري مادريد و ديگر شهرهاي اسپانيا را نشئت گرفته از موج بيداري منطقه خاورميانه ارزيابي مي‌كنند كه اكنون به قاره اروپا رسيده است.
به گزارش فارس، دهها هزار نفر، از شب گذشته در ميداني در مادريد، پايتخت اسپانيا تجمع كرده‌اند تا اعتراض خود را نسبت به سياست‌هاي اقتصادي دولت اين كشور اعلام كنند.

اين افراد از هفته گذشته، ميدان پوئرتو دل سول (دروازه خورشيد) در مركز مادريد را به اشغال خود درآورده‌اند تا خشم خود را نسبت به دولت و سياست‌هاي رياضتي آن نشان دهند.

شماري از معترضان، تظاهرات اسپانيا را با تظاهرات مردمي ضد رژيم مبارك ميدان التحرير قاهره مقايسه كرده‌اند كه منجر به سرنگوني حسني مبارك شد.

از سوي ديگر كارشناسان و آگاهان امر، تظاهرات گسترده مردم اسپانيا را عليه دولتمردان اين كشور، نشئت گرفته از موج بيداري ملت‌ها در منطقه خاورميانه عنوان و آن را با انقلاب مردم مصر كه منجر به سرنگوني رژيم حسني مبارك شد، قياس مي‌كنند.

برخي تظاهركنندگان نيز با الهام از تجمع مردمي مصر در روزهاي انقلاب اين كشور در ميدان التحرير قاهره، دست‌نوشته‌هايي داشتند كه روي آن نوشته شده بود "اينجا ميدان التحرير " است.

در همين ارتباط گروهي از معترضان، تظاهرات اسپانيا را با تظاهرات دموكراسي‌خواهان در ميدان التحرير قاهره مقايسه كرده‌اند به‌گونه‌اي كه مردم اسپانيا بي‌توجه به ممنوع بودن تجمع هاي اعتراضي در آستانه برگزاري انتخابات محلي، همچنان در صحنه تظاهرات حضور دارند.

تجمع گسترده مردم اسپانيا كه از سه‌شنبه هفته گذشته در ميدان "پوئرتو دل " شهر مادريد آغاز شده است، در اعتراض به سياست‌هاي اقتصادي دولت اين كشور همچنان ادامه دارد.

تجمع اعتراضي در حالي صورت مي‌گيرد كه كميسيون انتخاباتي اسپانيا به‌علت برگزاري انتخابات محلي روز يكشنبه، تحصن و تجمع را ممنوع كرده است.

به غير از مادريد، در ساير شهرهاي اسپانيا نيز تظاهراتي برگزار شده است. بر اساس آمار، 45 درصد جوانان اسپانيا بيكار هستند. اقتصاد اسپانيا با كسري بودجه شديد و بدهكاري هاي هنگفتي مواجه است.

تظاهركنندگان خواهان شغل، استانداردهاي بهتر زندگي، نظام عادلانه‌تر دموكراسي و اعمال تغييرات در برنامه‌هاي رياضت اقتصادي دولت سوسياليست اين كشور هستند.

ميزان بيكاري در اسپانيا 29.21 درصد است كه بالاترين نرخ در اتحاديه اروپاست. بيش از 4.9 ميليون نفر در اين كشور بيكار هستند. انتظار مي‌رود حزب سوسياليست در انتخابات محلي و منطقه اي روز يكشنبه، نتايج خوبي به‌دست نياورد.

نتايج برخي نظرسنجي‌ها حكايت از اين دارد كه هم اكنون موقعيت حزب سوسياليست در مقايسه با حزب مردم رقيب اصلي اين حزب، بين 15 تا 18 درصد كمتر است
عکس های مرتبط
http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=9002315498
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۷:۳۵, ۶/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/تیر/۹۰ ۱۷:۳۶ توسط محمود.)
شماره ارسال: #11
آواتار
حکم بازداشت قذافی و پسرش صادر شد


صدور حکم دادگاه بین المللی جنایی برای بازداشت معمر قذافی و سیف الاسلام و تلاش دیکتاتور لیبی برای جبران کمبود نیرو در زمینه دفاع شهری با حضور زنان از جمله تحولات مربوط به این کشور است.
به گزارش مشرق به نقل از مهر، شبکه الجزیره لحظاتی پیش گزارش داد : دادگاه بین المللی جنایی حکم بازداشت معمر قذافی و سیف الاسلام فرزندش و همچنین عبدالله السنوسی رئیس سازمان اطلاعات رژیم لیبی را صادر کرد.

دادگاه بین المللی جنایی علت صدور حکم بازداشت قذافی و فرزند و همچنین رئیس دستگاه اطلاعاتی رژیم وی را ارتکاب جنایات جنگی علیه بشریت اعلام کرده است.

از سوی دیگر روزنامه گاردین در مطلبی با عنوان "زنان سلاح جدید قذافی" آورده است : رژیم لیبی از جدیدترین سلاح خود ضد ناتو که ارتش زنان است، پرده برداشت.

این روزنامه بیان کرد: طرابلس پایتخت لیبی اخیرا شاهد جشن فارغ التحصیلی سربازان زن که برای دفاع از رژیم لیبی آموزش دیده اند در مقابل دیدگان پنجاه رسانه بین المللی بود.

روزنامه مذکور به نقل از "موسی ابراهیم" سخنگوی رژیم لیبی آورده است : زنان هم اکنون در جنگ علیه ناتو مشارکت جدی دارند این زنان آموزشهای خوبی را برای انجام ماموریتهایشان دیده اند که مهمترین ماموریت آنها دفاع از منازل است.

موسی ابراهیم افزود: طرحی برای اعزام این زنان به خطوط مقدم جبهه وجود ندارد، زیرا آنها برای این امر آموزش ندیده اند و ارتش لیبی به خوبی می تواند در جبهه های جنگ به وظایف خود عمل کند.

سخنگوی رژیم لیبی گفت : با بالا رفتن روحیه رشادت مردمی ما به دنبال این هستیم که از هر مادری به عنوان یک بمب و ابزار جنگی استفاده کنیم.

روزنامه فوق آورده است : حدود 500 زن از سنین مختلف که لباس نظامی بر تن داشتند و سلاح با خود حمل می کردند در برابر رسانه های جهانی رژه رفتند.شعار آنها حمایت از معمر قذافی بود.

اخیرا انقلابیون از احتمال حملات شیمیایی نیروهای قذافی به برخی مناطق خبر داده بودند. این در حالی است که نظامیان قذافی از هیچ جنایاتی از جمله تجاوز به زنان خودداری نمی کنند.
صدور جواز جشن‌هاي نيمه شعبان در مصر

مفتي اعظم مصر در فتوايي جواز جشن‌هاي نيمه شعبان در مصر را صادر كرد و اعلام كرد: صرف‎نظر از اينكه موضوعيت شب پانزدهم شعبان چيست؛ جشن‌ها بايد براساس امور ديني باشد.

به گزارش مشرق، فارس به نقل از روزنامه مصري الدستور نوشت: «علي جمعه» مفتي اعظم مصر در فتوايي جواز جشن‌هاي نيمه شعبان را در مصر صادر كرد.
وي در اين فتوا آورده است: صرف‎نظر از اينكه موضوعيت اين شب چيست، جشن‌ها بايد براساس امور ديني باشد و شكي در اين امر نيست.
مفتي مصر ادامه داده است: حضرت رسول اكرم در روايت فرموده‌اند: شب نيمه شعبان كه فرارسيد به‏پا خيزيد و روز آن را روزه بگيريد و خداوند [فرشته‌اي] را هنگام غروب خورشيد به آسمان اين دنيا مي‌فرستد و مي‌گويد هركس استغفار كند او را آمرزيدم، هركسي روزي خواهد پس روزي‌اش دادم، هركس گرفتار باشد به او عافيت دادم تا آنكه فجر صادق طلوع كند.
وي در اين فتوا با اشاره به اختلاف در اجراي اين جشن‌ها تاكيد كرده است كه برخي برگزاري اين جشن‌ها در مساجد را مستحب دانسته‌اند و گفته‌اند كه: «واجب است پوشيدن بهترين لباس‌ها در اين جشن‌ها و تلاوت قرآن» و عده‌اي ديگر برگزاري اين جشن‌ها را در مساجد مكروه دانسته‌اند.
«علي جمعه» مفتي اعظم مصر در اين فتوا تاكيد كرده است: اين جشن‌ها نبايد آنچه را شرع نهي كرده است، شامل شود و خداوند در قرآن ياد خدا را ضروري دانسته و گفته است: «وَمَن يُعَظِّمْ شَعَائِرَ اللَّهِ فَإِنَّهَا مِن تَقْوَى الْقُلُوبِ».
مفتي اعظم مصر پيش از اين نيز با تأكيد بر اينكه زيارت قبور به‌معناي شرك و كفر نيست، گفته بود: زيارت آل البيت نبي(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) از اقرب اعمال بوده و داراي بيشترين احتمال و رجاي قبول الهي است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۰, ۷/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/تیر/۹۰ ۱۷:۴۲ توسط محمود.)
شماره ارسال: #12
آواتار
فشار تل‌آويو بر آتن براي توقف کاروان غزه

نيروهاي اسراييلي در 31 مه (10 خرداد) 2010 در آب‌هاي بين‌المللي درياي مديترانه به کاروان آزادي حمله کردند
سازمان‌دهندگان يک کاروان کمک‌رساني بين‌المللي مي‌گويند که رژيم تل‌آويو يونان را براي جلوگيري از رسيدن اين محموله به فلسطين تحت فشار گذاشته است.


خبرگزاري آسوشيتدپرس روز دوشنبه (6 تير) گزارش داد، سازمان‌دهندگان اين کاروان شکايت کرده‌اند که يونان سعي دارد در پاسخ به فشارهاي رژيم اسراييل "موانع اداري" را بر سر راه اين فعالان قرار دهد.

ان رايت يکي از فعالان اين کاروان گفت: "ما از دولت يونان مي‌خواهيم که به ما اجازه سفر دهد."

اين مقام پيشين وزارت امور خارجه امريکا قصد دارد همراه با چندين امريکايي ديگر با کشتي "جسارت اميد" به نوار غزه سفر کنند.

اين فعالان "مرکز قانون رژيم اسرائيل"، گروهي از وکلاي اسراييلي، را به خاطر تلاش براي متوقف کردن اين کشتي‌ها مقصر مي‌دانند.

نيتسانا دارشان ليتنر، رئيس مرکز قانون رژيم اسراييل به شرکت‌هاي بيمه دريايي هشدار داده است که در صورت ارائه بيمه به اين کاروان، با شکايت قضايي مواجه خواهند شد.

يونان اخيرا روابطش را با اسراييل افزايش داده است و دو طرف اکنون در حال گفت‌وگوهاي اوليه درباره قراردادهاي احتمالي در بخش انرژي هستند.

در همين حال کابينه امنيتي رژيم اسراييل به نيروي دريايي اين رژيم دستور داده است که به هر شکل ممکن، مانع ورود کاروان کمک‌رساني بين‌المللي به نوار غزه شود.

دفتر بنيامين نتانياهو نخست وزير رژيم صهيونيستي در بيانيه‌اي اعلام کرد، پس از دو روز ديدار پشت درهاي بسته، کميته وزراي امور امنيتي روز دوشنبه به نفع طرح‌هاي نيروي دريايي اين رژيم براي ممانعت از رسيدن کاروان آزادي 2 راي دادند و مجوز نظامي براي استفاده از "همه ابزارهاي لازم" در طول عمليات‌شان را صادر کرده‌اند.

حدود 1.5 ميليون تن در غزه از حقوق اوليه‌شان از جمله آزادي سفر و حق زندگي در شرايط مناسب، وهمچنين برخورداري از کار، وضعيت بهداشتي و تحصيلات مناسب محروم هستند.

رژيم اسراييل از ژوئن 2007 پس ازبه قدرت رسيدن حماس در نوار غزه، اين منطقه را تحت محاصره اقتصادي خود قرار داده ‌است.

نيروهاي اسراييلي در 31 مه (10 خرداد (2010 در آب‌هاي بين‌المللي درياي مديترانه به کاروان آزادي حمله کردند و 9 فعال ترک‌تبار کشتي ماوي مرمره را کشته و 50 فعال ديگر را که بخشي از تيم کاروان متشکل از شش کشتي بودند، زخمي کردند.

گريه عكاس رسانه آمريكايي براي "شهداي گمنام"

زماني توجه‌ها دو چندان مي‌شود كه عكاس زن آمريكايي به پيكر سربازان گمنام و بي‌ادعاي ميهن اسلامي‌مان ‌كه با پرچم سه رنگ پوشيده‌ شده‌اند، خيره و متاثر مي‌شود و اشك در چشمانش حلقه مي‌زند.

به گزارش فارس، مراسم تدفين پيكر پاك و مطهر 2 شهيد گمنام دوران دفاع مقدس صبح امروز سه‌شنبه ‌از مسجد جامع المهدي منطقه المپيك تهران تشييع و در دانشگاه علامه طباطبايي به خاك سپرده شد كه در ذيل بخشي از حاشيه‌هاي مراسم از نظرتان مي‌گذرد:

* ‌ساعت 9 صبح؛ ‌ "عشاق الشهدا " كم‌كم به "محضر شهدا " مي‌آيند، ‌زيارت عاشورا مي‌خوانند و ذكر مصائب اهل بيت مي‌كنند.

* ساعت 10؛ پيكر مطهر شهدا از داخل مسجد ‌روي دستان خيل عظيم مردم و دانشجويان به سمت دانشگاه علامه قرار مي‌گيرد؛ مداحان و تشييع كنندگان با ذكر مداحي به سر و سينه خود مي‌زنند.

* از هر تيپ و قيافه‌اي آمده‌اند؛ "دختر و پسر "، "پير و جوان "، "دانشجو و روحاني "، "خوش تيپ و معمولي "؛ البته محور اين جمع به‌ظاهر "ناهمگون " به طور حتم عشق به شهيد است.

* "كساني كه به ولايت امام اعتقاد ندارند، بر سر جنازه‌ام حاضر نشوند! ما با خداي خود پيمان مي‌بنديم كه در تمام عاشورا و كربلا حسين زمانمان را تنها نگذاريم. " اين جملات بخشي از وصيت‌نامه‌ يك شهيد است كه روي سنگري كه در محوطه حيات سنگر جهاد علمي (دانشگاه علامه) درست شده، حال و هوايي ديگري به هر فردي مي‌دهد.

* پيش از رسيدن "كاروان شهدا " به "روضه الشهدا " (محل تدفين)، هر كس به كاري مشغول است؛ يكي قبور را تميز مي‌كند و ديگري دعايي مي‌خواند اما بهترين بهره را دانشجويي مي‌برد كه با مغتنم شمردن اين فرصت طلايي و البته كوتاه در درون يكي از قبور، در منزل ابدي شهيد، تنهايي با معبود خويش خلوت مي‌كند.

* "شهيد گمنام، فرزند روح‌الله " ديگر براي هر عاشق شهيد‌ آشناست؛ جمله زيبايي كه روي سنگ قبر اكثر شهداي گمنام نقش بسته و ‌البته براي اين دو شهيد 17 و 23 ساله نيز.

* عكاسان خبري هم براي گرفتن بهترين عكس، تكاپوي درخور توجهي دارند اما اين همه ماجرا نيست؛ زماني توجه‌ها دو‌چندان مي‌شود كه عكاس زن آمريكايي به پيكر سربازان گمنام و بي‌ادعاي ميهن اسلامي‌مان ‌كه با پرچم سه رنگ پوشيده شده‌اند، خيره شده و متأثر مي‌شود و اشك در چشمانش حلقه مي‌زند؛ ‌شايد غبطه مي‌خورد،‌ شايد ياد حمايت‌هاي آمريكا از صدام و رژيم بعث ‌مي‌افتد، شايد ...؛ الله اعلم!

* در بين مراسم هم حتي فرصت مغتنم است براي پاسخگويي به يك شبهه سياسي. داود دانش‌جعفري از اساتيد دانشگاه علامه كه روزي رئيس ستاد انتخابات محسن رضايي را عهده‌دار‌ بود، براي تشييع و خاكسپاري به اين مراسم آمده است و البته در حين برگزاري مراسم مورد سؤال خبرنگار فارس قرار مي‌گيرد. حال اينكه سؤال و جواب چيست، بماند براي ‌بعد!

* سرانجام پس از تشييع جنازه باشكوه مردم و قرائت نماز و تلقين، اين دو فرزند روح‌الله در "ميدان الشهدا " دانشگاه علامه طباطبايي براي هميشه در خانه ابدي آرام مي‌گيرند؛ باشد كه مورد شفاعتشان قرار بگيريم.

نگرانی رهبری از اقامه نشدن نماز صبح در مساجد‬

حجت الاسلام و المسلمین محمدی گلپایگانی' رییس دفتر رهبر انقلاب از نگرانی آیت الله خامنه ای درباره اقامه نشدن نماز صبح در مساجد خبر داد.
به گزارش ایرنا، محمدی گلپایگانی روز دوشنبه در مراسم تودیع و معارفه روسای سابق و جدید مركز رسیدگی به امور مساجد تهران، گفت: یكی از نگرانی های رهبر معظم انقلاب كه قبلا نیز اظهار فرموده اند، مساله اقامه نماز صبح در مساجد است كه متاسفانه به نحو وجه غالب در شهر تهران چنین چیزی وجود ندارد و چقدر خوب است كه ائمه جماعات، تمام نمازها چه صبح، ظهر و عصر و مغرب و عشا را در مساجد به جماعت بخوانند.

وی با بیان این كه مسجد بهترین فرصت برای تبلیغ دین و آموزش های مذهبی است، افزود: در آیین اعتكاف امسال بیش از یك میلیون نفر در مساجد معتكف شدند كه در حدود ۷۰ تا ۸۰ درصد آنان را جوانان تشكیل می دادند و از برخی مساجد خبر می رسید كه با كمبود جا برای معتكفین روبرو هستند.

رییس دفتر رهبر انقلاب همچنین خطاب به ائمه جماعات استان تهران گفت: موقعیت بی نظیر شما قابل مقایسه با سایر موقعیت ها نیست، چون بهترین ساعات مومنین در اختیار شماست.

وی با بیان نقش مهم مساجد از ابتدای تاسیس تاكنون،‌ اظهارداشت: اساس تشكیل مسجد به عنوان ستاد فرماندهی پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) بوده و فعالیت های گوناگونی در آن انجام می شد؛ به گونه ای كه این مكان فقط برای برگزاری نماز نبود و مشكلات مردم نیز در مسجد حل می شد. مانند مكانی كه امیرالمومنین در مسجد كوفه به نام دكة القضا داشتند و به مرافعات مردم رسیدگی می كردند.

محمدی گلپایگانی در ادامه سخنان خود به نقش مسجد در دوران انقلاب و دفاع مقدس اشاره كرد و گفت: مسجد یعنی خاستگاه بسیج نیروها و مساجد بعد از انقلاب جایگاه خود را پیدا كردند.

وی همچنین با اشاره به سابقه مركز رسیدگی به امور مساجد گفت: زمانی كه فرمان تشكیل مركز رسیدگی به امور مساجد صادر شد و رهبر انقلاب از آیت الله مهدوی كنی خواستند تا عهده دار این مركز شود؛ وی به عنوان انجام وظیفه این مسوولیت را قبول كرد.

رییس دفتر رهبری از آیت الله 'محمدرضا مهدوی كنی' به عنوان پیرمرد و ریش سفید جماعت روحانی یاد كرد و گفت: مهدوی كنی از زجردیدگان و زندان كشیده های قبل از انقلاب است و هر پست و مقامی كه به ایشان پیشنهاد شده و وی تشخیص داده كه وظیفه دارد؛ بدون هیچ ملاحظه ای مانند یك سرباز انجام وظیفه كرده و این یك نعمت بزرگی برای ائمه جماعات است.

مراسم تودیع و معارفه حجت الاسلام 'حسین ابراهیمی' و حجت الاسلام 'محمد جواد حاج علی اكبری' روسای سابق و جدید مركز رسیدگی به امور مساجد روز دوشنبه با حضور حجت الاسلام و المسلمین 'محمد محمدی گلپایگانی' آیت الله 'محمدرضا مهدوی كنی' رییس مجلس خبرگان رهبری، حجت الاسلام 'سیدرضا تقوی' رییس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه كشور و همچنین ائمه جماعات استان تهران و تعدادی از شخصیت های فرهنگی و سیاسی در دانشگاه امام صادق (علیه السلام) برگزار شد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۲, ۷/تیر/۹۰
شماره ارسال: #13
آواتار
اعتراضات مردم اروپا به انگلیس هم رسید


پس از ناكام ماندن مذاكرات نمايندگان دولت و اتحاديه هاي صنفي انگليس درباره وضعيت صندوق هاي بازنشستگي فرهنگيان و ديگر كاركنان بخش هاي عمومي، اعتصاب هماهنگ شده براي روز پنجشنبه اين هفته، مطابق برنامه برگزار خواهدشد.
به گزارش مشرق به نقل از ایرنا، نمايندگان دولت و اتحاديه هاي صنفي و كارگري انگليس طي روزهاي اخير چند دور مذاكره فشرده در لندن برگزار كردند ولي در نهايت توافقي بر سر تغييرات پيشنهاداتي دولت براي صندوق هاي بازنشستگي حاصل نشد و اتحاديه هاي صنفي بويژه اتحاديه هاي معلمان انگليس اعلام كردند روز پنجشنبه در اعتراض به سياست هاي دولت ائتلافي دست از كار خواهند كشيد.
'برندن باربر' دبيركل كنگره اتحاديه هاي صنفي انگليس (تي يو سي) پس از مذاكرات ديروز با نمايندگان دولت گفت: به رغم اينكه در برخي بخش ها امكان حصول توافق ميان دو طرف وجود دارد ولي در مسائل كليدي مرتبط با صندوق هاي بازنشستگي و تعديل نيرو همچنان شكاف عميقي ميان اتحاديه ها و دولت پا بر جاست.
وي افزود: اعتصاب روز پنجشنبه مطابق برنامه پيش خواهد رفت. تاكنون اعضاي چهار اتحاديه شامل دو اتحاديه معلمان و مدرسان مدارس، اتحاديه دانشگاه ها و كالج ها و اتحاديه كاركنان بخش خدمات عمومي (پي سي اس) با اكثريت قاطع از برگزاري اعتصاب حمايت كرده اند.
وي اظهارداشت: اين حمايت ها، اوج عصبانيت و ناراحتي معلمان و كاركنان ديگر بخش هاي عمومي را از سياست هاي رياضت اقتصادي دولت ائتلافي انگليس نشان مي دهد.
در همين حال دولت انگليس از اتحاديه هاي كارگري و صنفي بويژه معلمان خواسته است كه اعتصاب نكنند و به مذاكرات خود با دولت براي حل اختلافات ادامه دهند.
دولت مي گويد با توجه به شرايط دشوار اقتصادي و همچنين افزايش سن اميد به زندگي، بايد تغييراتي در سن بازنشستگي كاركنان بخش هاي دولتي و همچنين ميزان حق بازنشستگي آنان داده شود تا ادامه فعاليت صندوق هاي بازنشستگي در سال هاي آينده ميسر گردد.
پيش بيني مي شود كه حدود 750 هزار نفر از معلمان و كاركنان بخش هاي عمومي انگليس در اعتصاب 24 ساعته هفته جاري شركت كنند و باعث تعطيلي صدها مدرسه و كالج در سراسر كشور شوند.
همچنين هزاران نفر از دانشجويان و دانش آموزان اعلام كرده اند در روز پنجشنبه و به نشانه همبستگي با اتحاديه هاي صنفي و كارگري از حضور در كلاس هاي درس خودداري خواهند كرد.
پيشتر 'ديو پرنتيس' دبيركل اتحاديه 'يونيسون' بزرگترين اتحاديه صنفي انگليس هشدار داده بود كه عظيم ترين موج اعتصابات صنفي و كارگري انگليس در اعتراض به برنامه دولت ائتلافي براي ايجاد تغيير در صندوق هاي بازنشستگي كاركنان بخش هاي عمومي كشور، در راه است.
وي هفته گذشته به روزنامه گاردين گفت: اعتصابات عمومي آينده، اعتصابات كوچكي نخواهد بود بلكه اقدامي هماهنگ و سراسري است كه طي 85 سال اخير بي سابقه خواهد بود.
وي افزود: ما قصد داريم در مبارزه خود عليه دولت برنده شويم. من قويا معتقدم كه يك روز اعتصاب دردي را دوا نخواهد كرد و نظر دولتمردان را تغيير نخواهد داد. ما در صورت آغاز اعتصابات قصد داريم مبارزات صنعتي خود را براي دوره نامحدودي ادامه دهيم.
وزارت دارايي انگليس اعلام كرده است كه دولت قصد دارد سن بازنشستگي را در بخش هاي خدمات عمومي از 60 سال به 66 سال افزايش دهد و همزمان حق بازنشستگي پرداختي از سوي كارگران و كارمندان را نيز حدود سه درصد افزايش دهد.
اتحاديه هاي صنفي و كارگري انگليس معتقدند تغييرات پيشنهادي دولت براي صندوق هاي بازنشستگي به معناي اين است كه كاركنان بايد پول بيشتري به صندوق بريزند، سال هاي بيشتري كار كنند و در نهايت هنگام بازنشستگي، مستمري كمتري دريافت كنند.
سياست رياضت اقتصادي دولت ائتلافي انگليس كه با كاهش اعتبارات عمومي و كمك هاي دولتي به صندوق هاي بازنشستگي همراه بوده، طي ماه هاي اخير با مخالفت هاي گسترده اتحاديه هاي صنفي و كارگري اين كشور مواجه شده است.
اعضاي اتحاديه هاي صنفي و كارگري انگليس 26 ماه مارس (ششم فروردين) يك تظاهرات اعتراضي بزرگ را با حضور نيم ميليون نفر در شهر لندن برگزار كردند و خواستار توقف كاهش اعتبارات خدمات عمومي در اين كشور شدند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۵۲, ۷/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/تیر/۹۰ ۱۷:۵۵ توسط محمود.)
شماره ارسال: #14
آواتار
دو دستاورد و يك نوآوري مهم در رزمايش موشكي پيامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) 6

خبرگزاري فارس: در رزمايش موشكي پيامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامي دو دستاورد و يك نوآوري مهم موشكي آزمايش شد.
به گزارش خبرنگار دفاعي خبرگزاري فارس، دومين روز از رزمايش موشكي پيامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) 6 سپاه پاسداران انقلاب اسلامي صبح امروز با شليك موفق 14 فروند از موشك‌هاي زمين به زمين زلزال و شهاب در حالي به كار خود پايان داد كه اين رزمايش داراي دو دستاورد و يك نوآوري مهم در زمينه فناوري‌هاي موشكي بود كه در طول سالهاي اخير به همت متخصصان نيروي هوافضاي سپاه پاسداران انقلاب اسلامي به دست‌ آمده است.

* شليك موشك‌هاي زلزال از لانچرهاي سه‎تايي

در اين رزمايش براي اولين بار موشك‌هاي زمين به زمين زلزال از روي لانچرهاي سه‌تايي شليك شد كه اين امر شليك تعداد بيشتري از موشك‌هاي زلزال در مدت زمان كم را امكان‌پذير كرده و موجب مي‌شود تا تعداد موشك‌هاي بيشتري براي شليك در آنِ واحد آماده شوند.
9 فروند از موشك‌هاي زلزال صبح امروز از روي سه لانچر سه‌تايي شليك شد.

* استفاده از سيلوهاي پيچيده زيرزميني براي شليك موشك‌هاي بالستيك دوربرد

در رزمايش موشكي پيامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) 6 همچنين براي اولين بار از سيلوهاي پرتاب موشك‌هاي بالستيك دوربرد از زير زمين رونمايي شد.
با دستيابي به اين فناوري پيچيده كه بنا بر گفته فرماندهان نيروي هوافضاي سپاه، طي 15 سال كار تخصصي به دست‌ آمده است، مي‌توان انبوه موشك‌هاي دوربرد و بالستيك مانند شهاب را از نقاط زير زمين به سمت اهداف از پيش تعيين شده پرتاب كرد.
تكثر و جانمايي‌هاي متنوع اين سيلوها به همراه سرعت عمل آماده‌سازي موشك در آنها مي‌تواند يكي از ابزارهاي مهم ايران براي يك ضربه متقابل و قاطع به هر متجاوز باشد.
با استفاده از اين سيلوها، امكان رديابي محل موشك‌ها از سوي ماهواره‌هاي دشمن وجود ندارد.

* پرتاب همزمان 5 فروند از موشك‌هاي خانواده شهاب

رزمايش موشكي پيامبر اعظم(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) 6 داراي يك نوآوري مهم نيز بود كه طي آن 5 فروند موشك از خانواده شهاب شامل دو فروند موشك شهاب 1، دو فروند موشك شهاب 2 و يك فروند موشك شهاب 3 (كلاس قدر اف) براي اولين بار به صورت همزمان شليك شدند.
موشك‌هاي شهاب از جمله مهمترين موشك‌هاي بالستيك جمهوري اسلامي ايران است كه مي‌توانند سرزمين‌هاي اشغالي و نيز تمامي پايگاههاي نظامي امريكا در منطقه را مورد هدف قرار دهند.
ايران همچنان در عرصه منطقه‌ و بين‌الملل «يكه تازي» مي‌كند

خبرگزاري فارس: درحالي كه آمريكا و اسرائيل به دليل شكست‌هاي مكرر نظامي و غرب به خاطر بحران‌هاي كمرشكن اقتصادي ضعيف و متزلزل مي‌شوند، جمهوري اسلامي ايران همچنان به يكه تازي ادامه مي‌دهد و هر روز موفقيت جديدي را رقم مي‌زند.[تصویر: A1091470.jpg]
به گزارش فارس، عقيل الشيخ حسن نويسنده و تحليلگر عرب در مقاله‌اي در پايگاه خبري الانتقاد به تحليل رزمايش بزرگ پيامبر اعظم 6 پرداخته كه صبح امروز و به مدت 10 روز توسط سپاه پاسداران جمهوري اسلامي ايران به اجرا درآمد تا توان دفاعي جمهوري اسلامي ايران و آخرين دستاوردهاي موشكي سپاه در عرصه دفاع از آب و خاك جمهوري اسلامي ايران را به نمايش بگذارد.

نويسنده اين مقاله مي افزايد: در شرايطي كه رهآورد ناكامي‌ و شكست‌هاي نظامي آمريكا، رژيم صهيونيستي و متحدانشان در جنگ‌هاي پس از 11 سپتامبر، اوج ضعف و تزلزل آنهاست،
بحران مالي‌ چون گردباد كشورهاي غربي را درمي‌نوردد و اين كشورها را در عرصه اقتصادي به زانو درآورده است و انقلاب‌هاي عربي كه صرف‌نظر از ماهيت و محتوايش جهان عرب را درگير خود ساخته است، جمهوري اسلامي ايران همچنان به يكه‌تازي خود در دو عرصه بين‌المللي و منطقه‌اي ادامه مي‌دهد و هر روز موفقيت ديگري به ليست موفقيت‌هاي گذشته خود اضافه مي‌كند.

نويسنده مقاله در ادامه با اشاره به رزمايش بزرگ پيامبر اعظم 6 مي‌نويسد: از جمله اهداف اين رزمايش، آزمايش توان موشكي جمهوري اسلامي ايران در تمام سطوح، عرصه‌ها و نمايش آخرين دستاوردهاي دفاعي ايران است تا به گفته مسئولان امر، توان دفاعي جمهوري اسلامي ايران به نمايش گذاشته شود.

عقيل الشيخ حسين معتقد است: اين رزمايش و ارائه توان و قدرت موشكي جمهوري اسلامي ايران از اين جهت مهم است كه ايران را در عرصه بين‌المللي و منطقه‌اي بيش از پيش وارد عرصه و مقوله مبارزه با تروريسم مي‌كند.

به عقيده نويسنده اين مقاله، منطقه استراتژيك خاورميانه پيش از انقلاب‌هاي عربي دوره مبارزه با تروريسم را سپري مي‌كرد و طي آن آمريكا و رژيم صهيونيستي به خود اجازه مي‌دادند، در پس اين عنوان فريبنده، قتل‌ها و كشتارهاي بي‌شماري را از فلسطين گرفته تا عراق، پاكستان و هرجا كه منافع خود را در خطر ببينند به راه اندازند.

الشيخ حسين در پايان تاكيد مي‌كند: اين موفقيت‌ها مي‌تواند، پيام بزرگي براي آمريكا و رژيم صهيونيستي و هم‌پيمانان منطقه‌اي‌شان داشته باشد، اينكه جمهوري اسلامي ايران با قدرت از خود دفاع خواهد كرد و كوچكترين تجاوز را با اقتدار كامل پاسخ خواهد گفت.
اذعان مركز مطالعات هوا - فضاي اسرائيل به قدرت موشكي ايران

خبرگزاري فارس: يك مركز اسرائيلي موسوم به مركز مطالعات هوا - فضا با اشاره به رزمايش موشكي ايران تأكيد كرد كه ايران با نمايش قدرت موشكي خود پيامي درباره قدرت بازدارندگي خود براي غرب فرستاد.[تصویر: A1091482.jpg]
به گزارش فارس، «طال عنبار» رئيس مركز «فيشر» اسرائيل، موسوم به مركز مطالعات هوا - فضا به رزمايش پيامبر اعظم6 ايران واكنش نشان داد.

به گزارش پايگاه خبري عرب 48، عنبار با اشاره به تصاوير رزمايش پيامبر اعظم 6 و شليك موشك‌هاي ايراني، تاكيد كرد كه موشك‌هاي ايران در انبارهايي نگهداري مي‌شوند يا به گونه‌اي حمل مي‌شوند كه چشم دشمن از رؤيت آن ناتوان بماند.

به گفته رئيس اين مركز، ايران تلاش بسياري براي حمايت از موشك‌هاي خود به عمل مي‌آورد و تلاش مي‌كند سوخت آن را زير زمين فراهم كند كه احتمال كشف آن كاهش يابد.

عنبار تصريح كرد كه اين موارد نشان مي‌دهد كه ايران قدرت‌هاي موشكي خود را كه به آن اجازه مي‌دهد موشك‌ها را در دامنه‌اي وسيع شليك كند، گسترش مي‌دهد.

اين مقام اسرائيلي همچنين تاكيد كرد كه پخش تصاوير شليك موشك‌هاي ايران در اين رزمايش براي تاكيد بر قدرت بازدارندگي ايران و همچنين ارسال اين پيام براي غرب است كه ايران تا چه مقدار در حوزه موشكي دوربرد پيشرفت كرده است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۰۷, ۷/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۷/تیر/۹۰ ۲۲:۰۹ توسط محمود.)
شماره ارسال: #15
آواتار
رژيم آل‌خليفه تمامي كانال‌هاي ارتباطي مردم را با دنياي خارج قطع كرد

خبرگزاري فارس: درحالي كه ارتباط ملت بحرين با دنياي خارج بطور كامل قطع شده، جريان‌هاي معارض بحرين از ملت اين كشور خواستند در تظاهرات روز پنجشنبه در اعتراض به درخواست اين رژيم براي برگزاري همه‌پرسي تعيين سرنوست شركت كنند.
[تصویر: A1091411.jpg]
به گزارش فارس: درحالي كه رژيم آل خليفه در ترفندي جديد تمام سيستم‌هاي ارتباط با دنياي خارج از جمله اينترنت را بر بحريني‌ها قطع كرده تا جهانيان از جنايات اين رژيم در حق ملت بحرين مطلع نشوند، جريان معارض خواستار حضور پر شكوه ملت مبارز بحرين در تظاهرات روز پنجشنبه آينده شد.

به همين منظور شيخ "صادق الجمري " يكي از رهبران برجسته ائتلاف انقلاب 14 فوريه در گفت‌وگو با خبرنگار امور بين‌الملل فارس از تمام احزاب معارض و رهبران انقلاب و ملت شريف و مبارز بحرين خواست در تظاهرات روز پنجشنبه آينده حضور پرشور و فعالي داشته‌ باشند.

الجمري افزود: تظاهرات روز پنجشنبه را "تظاهرات تعيين سرنوشت " نامگذاري كرده‌ايم تا بدين وسيله مخالفت خود را با درخواست رژيم بحرين از سازمان ملل جهت برگزاري همه‌پرسي در كشور براي تعيين سرنوشت ملت بحرين اعلام كنيم.

الجمري با تاكيد بر اينكه ملت بحرين خواستار نظامي دموكراتيك و آزاد است كه عزت و شرف را براي شهروندان بحريني به همراه آورد، كنترل شديد و نظارت رژيم بحرين و نيروهاي اشغالگر سعودي بر ملت بحرين را محكوم و اعلام كرد: كشور هم اكنون از زمين ، آسمان و دريا تحت محاصره اين نيروهاست و حتي اينترنت و فيس بوك نيز از دسترس مردم خارج و بر روي آنها قطع شده است.

وي با انتقاد از مقامات بحريني به دليل متهم كردن ايران به دخالت در امور داخلي بحرين گفت: ايران هيچ‌گاه در امور داخلي بحرين دخالت نكرده و آنچه در بحرين شاهد آن هستيم، خيزش مردمي عليه ظلم و ستم آل خليفه است.

اين رهبر برجسته ائتلاف انقلاب 14 فوريه با رد درخواست رژيم آل خليفه براي مذاكره با معارضان گفت: اين ترفندي است كه به واسطه آن آل خليفه مي‌خواهد از بحراني كه در آن گرفتار آمده رهايي يابد.

وي تاكيد كرد: معارضان بحريني هرگونه مذاكره با رژيم آل خليفه را رد مي‌كند.

انقلابیون به آمریکا و آل سعود درباره پیامدهای دخالت در یمن هشدار دادند

ائتلاف جوانان انقلابی یمن با تاکید بر مخالفت خود با هرگونه تلاش برای ادامه حضور عبدالله صالح در قدرت، در بیانیه ای از عربستان و آمریکا خواستند از دخالت در امور داخلی کشورشان بر حذر باشند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه محیط، ائتلاف جوانان انقلابی یمن با صدور بیانیه ای بر مخالفات مجدد خود با هر گونه تلاش منطقه ای یا بین المللی که ضامن بقای رژیم "عبدالله صالح" باشد تاکید کردند.
در این بیانیه آمده است : ائتلاف جوانان انقلابی در راستای عمل به مسئولیت تاریخی و ملی خود در حمایت از اهداف انقلاب و جلوگیری از خدشه وارد شدن به آن، با هر گونه تلاش منطقه ای و بین المللی که حضور رژیم عبدالله صالح را در قدرت تحکیم بخشد مخالف است.

بیانیه فوق تاکید کرد: ائتلاف جوانان انقلابی با هر تلاشی که ضد منافع مردم شریف یمن باشد مقابله خواهد کرد و این ائتلاف برای تحقق کامل اهداف انقلاب یمن از هیچ تلاشی دریغ نمی کند.

در این بیانیه آمده است : ما از عربستان و آمریکا می خواهیم که در برابر انقلاب موضعگیری نکنند و هر چه سریع تر اطلاعات دقیق درباره وضع جسمانی عبدالله صالح ارائه کنند، زیرا این موضع مبهم آنها نادیده گرفتن حقوق مردم یمن است.

این بیانیه از همه انقلابیون خواسته است که تا سرنگونی همه بازماندگان رژیم سابق ایستادگی کنند و از تحرکات مسالمت آمیز خود دست برندارند و با برگزاری تظاهرات در روز سه شنبه، تلاشهای ضد انقلاب را خنثی کنند.

از سوی دیگر منابع آگاه یمنی مدعی شدند : سه کشور اروپایی به همراه آمریکا، عربستان و امارات متحده عربی در راستای حل سیاسی بحران یمن تلاش می کنند.

شایان ذکر است که جوانان انقلابی یمن در تظاهرات گسترده در شهرهای مختلف شعارهایی علیه دخالتهای خارجی از جمله آمریکا و عربستان سر داده بودند.
http://www.mehrnews.com/fa/newsdetail.as...ID=1347097
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۴۲, ۸/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/تیر/۹۰ ۹:۱۹ توسط محمود.)
شماره ارسال: #16
آواتار
ارتباط سفارت آمريكا در سوريه با مخالفان بشار اسد

خبرگزاري فارس: يك نماينده پارلمان سوريه اعلام كرد كه سفارت آمريكا در دمشق با مخالفان نظام اين كشور در ارتباط است و يك هيئت از آن در نشست اخير مخالفان در دمشق حاضر شده است.
[تصویر: A0667420.jpg]
به گزارش فارس، «خالد العبود» با حضور در برنامه شبكه «ان‌بي‌ان» لبنان فاش كرد كه سفارت آمريكا در دمشق با مخالفان نظام سوريه در ارتباط است.

به گزارش پايگاه خبري شام پرس، خالد العبود با بيان اين مطلب، تصريح كرد كه هيئتي از سفارت آمريكا در دمشق، در نشست مخالفان، حضور يافته است.

مخالفان داخلي نظام سوريه روز گذشته در همايشي در دمشق بر راهكار مسالمت‌آميز در حل بحران سوريه تاكيد و اعلام كردند كه مشكل سوريه راهكار امنتي ندارد.

مخالفان هر چند در اين نشست به گروه‌هاي مسلح و تعداد نيروهاي امنيتي و پليس سوريه كه به دست افراد مسلح كشته شدند، اشاره‌اي نكردند، ولي در اين همايش خواستار سرنگوني دولت سوريه هم نشدند.

اين نماينده سوري با تاكيد بر اينكه «همه دنيا عليه سوريه شده است» در گفت‌وگو با تلويزيون ان‌بي‌ان گفت: بيانيه پاياني مخالفان كامل نبود... آنان به كشته‌هاي ارتش سوريه و كشتارهايي كه گروه‌هاي مسلح انجام دادند، اشاره‌اي نكردند.

وي تاكيد كرد كه مخالفان داخلي سوريه تصويري ناقص از سوريه ارائه كردند.

وي در ادامه با اشاره به مخالفان سوري خارج از سوريه، تصريح كرد كه آنان «آلت دست كشورهاي بيگانه‌ شده‌اند... آنان مقاصدي براي انتقام از نظام سوريه در سر دارند».

مخالفان سوري خارج از سوريه مانند حزب ممنوع‌الفعاليت اخوان المسلمون كه تاكنون دوبار در تركيه نشست عليه دولت سوريه برگزار كرده است،‌ خواستار سرنگوني نظام سوريه با حمايت غرب بويژه آمريكا هستند.

در همين خصوص، «علي صدر الدين البيانوني» ناظر كل سابق جماعت ممنوع‌الفعاليت اخوان المسلمون سوريه، در گفت‌وگو با كانال دو تلويزيون رژيم صهيونيستي، موجوديت اين رژيم را به رسميت شناخت.

جماعت مذكور با انتشار بيانيه‌اي اين امر را از اساس تكذيب كرد ولي كانال دو تلويزيون رژيم صهيونيستي تصاويري پخش كرد كه البيانوني در آن در پاسخ به سوال خبرنگار اسرائيلي كاملا واضح و روشن اعلام مي‌كند «اسرائيل موجوديت دارد ولي برخي قطعنامه‌هاي بين‌المللي وجود دارد كه از آن مي‌خواهد تا مرزهاي 1967 عقب‌نشيني كند. معتقديم اگر اين قطعنامه‌ها اجرايي شود، منطقه در صلح زندگي خواهد كرد».

روزنامه الانتقاد لبنان با اعلام اين خبر تصريح كرد: اين سخنان اعتراف صريح يكي ديگر از سران مخالفان نظام سوريه است. پيش از او هم عبدالحليم خدام معاون حافظ اسد رئيس جمهوري سابق و معاون سابق بشار اسد رئيس جمهوري سوريه با كانال‌هاي اسرائيلي مصاحبه كرده بود.

الحبسي: باشگاه‌هاي اروپايي براي ماه مبارك رمضان حرمت قائلند

خبرگزاري فارس: دروازه‌بان عماني و مسلمان تيم ويگان انگليس گفت: بابت ماه مبارك رمضان هيچ‌گاه گرفتار و محروم نشدم و باشگاه‌هاي اروپايي به اين ماه احترام مي‌گذارند.[تصویر: A1089832.jpg]
به گزارش خبرگزاري فارس علي الحبسي در گفت‌وگويي با فيفا اظهار داشت: بابت ماه مبارك رمضان هيچ‌وقت در اروپا و به‌عنوان يك بازيكن مسلمان گرفتار و محروم نشدم. به ماه مبارك بطور گسترده احترام گذاشته مي‌شود. به‌عنوان مثال زماني كه در بولتون بودم، باشگاه حتي يك اطاق مخصوص براي نماز، دعا و عبادت اختصاص داده بود. اين قبيل اقدامات از نظر من احترام كامل به باور ديني‌ام است.

اين دروازه‌بان 29 ساله كه هشت سال قبل از فوتبال باشگاهي كشورش جدا شد،‌ ابتدا راهي ليگ نروژ شد و براي تيم اف.ث.لين بازي كرد. وي سپس بخت حضور در ليگ برتر انگليس را پيدا كرد. اين سنگربان با انجام تمرين زياد و تحمل مشكلات توانست در فوتبال اروپا كه عمدتا پذيرشي نسبت به دروازه‌بانان مستعد آسيايي ندارد، جايگاهي ارزشمند براي خود مهيا كند.

وي افزود: در نروژ و انگليس مصاحبه‌هاي زيادي انجام دادم كه در آن حتي آداب ديني را توضيح‌ دادم. يادم هست يك شخصي از من موقع نماز در مسجد عكس گرفت.

الحبسي كه اكنون به نظر مي رسد در اوج توان دوران ورزشي‌ قرار دارد، در اين گفت‌وگو به نكاتي به‌شرح زير اشاره كرده است:

*آقاي الحبسي، در برخي از ممالك نژاد‌پرستي عليه بازيكنان، به‌ويژه بازيكنان عربي، رو به ‌افزايش است. باور شما از اين امر چيست؟
من شخصا هيچگاه چنين مشكلي نداشته‌ام. با اين حال معتقدم نژاد‌پرستي، رفتاري است كه باعث انزجار مي‌شود. در دين من يعني اسلام هرگونه تبعيض، ممنوع است. فرقي هم نمي‌كند كه باور اعتقادي،‌ جنسيتي، وابستگي قوميتي يا رنگ پوست چه باشد.

*در تمام دوران ورزشي‌تان مصداقي از رفتارهاي نژاد‌پرستانه يا گفتاري اين‌چنين را تجربه كرديد؟
صادقانه عرض كنم، از اولين روز حضورم در انگليس، چه آن زمان كه در بولتون واندرز بازي كردم و چه در زمان حضور در ويگان، مورد پذيرش كامل واقع شدم. در اين ميان آنچه بيش از هرچيزي برايم اهميت دارد، ‌احترام به دينم است. در تمام 8 سالي كه در اروپا شاغلم، از اين بابت هيچ مشكلي نداشتم. تازه بالعكس هواداران تيمي كه برايشان بازي كردم، هميشه به بازيكنان با وجود تفاوت‌هاي مذهبي احترام گذاشته‌اند.

*براي شما در قاره اروپا زندگي براساس قوانين مذهب‌تان بخصوص در ماه مبارك رمضان سخت نبوده؟
خير. بابت ماه مبارك رمضان هيچ‌گاه گرفتار و محروم نشدم. به ماه مبارك رمضان بطور گسترده احترام گذاشته مي‌شود. به عنوان مثال زماني كه در بولتون بودم، باشگاه حتي يك اطاق مخصوص براي نماز، دعا و عبادت اختصاص داده بود. اين قبيل اقدامات از نظر من احترام كامل به باور ديني‌ام است. در نروژ و انگليس مصاحبه‌هاي زيادي انجام دادم كه در آن آداب ديني را توضيح‌ دادم. يادم هست حتي يك شخصي از من موقع نماز در مسجد عكس گرفت.

*با اين حال يكسري از بازيكنان داراي اصل و نصب عربي در ورزشگاه‌هاي انگليس با رفتارهاي نژاد‌پرستانه مواجه شدند. موضع شما در اين باره چيست؟
شخصا در اين باره چيزي بيشتر نمي‌توانم بگويم. چون چنين اتفاقاتي را خود هيچ‌گاه تجربه نكردم. البته مايه خجالت است كه برخي تماشاگران مقابل بازيكناني كه تمام توان خود را در زمين خرج مي كنند تا تماشاگران روي سكوها لذت ببرند، چنين رفتار كنند.

*باورهاي شما در قبال فوتبال و مقابله با نژاد‌پرستي چه اقدامي را به همراه خواهد داشت؟
راه‌هاي مختلفي براي مقابله با اين پديده وجود دارد كه توجه همه رسانه‌ها را به خود معطوف كنيد. زيرا در حل اين معضل رسانه‌ها مي‌توانند نقش مهمي ايفا كنند. همچنين برگزاري ديدارهاي دوستانه همراه با ستارگان نامي كه شعار عليه اقدامات نژادپرستي مي‌دهند، نيز قابل تامل است. تازه بازيكنان شاخصي مي‌توانند به مدارس بروند تا به بچه‌ها از همان سنين كم در اين باره اطلاعاتي بدهند و اطلاعات آنان را نسبت به اين پديده زشت بيشتر كنند.

*دوران اوليه حضورتان در اروپا به‌عنوان يك لژيونر كه در نروژ بود، را چگونه پشت سر گذاشتيد؟
سال‌هاي اوليه هركاري هميشه سخت‌ترين است. اين قاعده براي همه بازيكناني كه در كشوري بيگانه حضور مي‌يابند، وجود دارد. با گذر زمان توانستم با شرايط آب‌وهوايي و نيز فرهنگ نروژ خو بگيرم. با وجود برخي مشكلات كه طبيعي هم است،‌ مي توانم امروز بگويم با موفقيت از چنين دوره‌اي سربلند خارج شدم.

*بسياري از بازيكنان ممالك عربي، ‌به‌ويژه از كشورهاي آسيايي براي تثبيت موقعيت خويش در ليگ‌هاي اروپايي مشكل داشتند. فكر مي‌كنيد مشكل آنها چيست؟
تصور مي‌كنم صبر و تحمل در قالب هر تجربه، نقش به‌واقع كاملي در اين قضيه ايفا مي‌كند. بي‌شك اين گروه از بازيكنان براي عادت به شرايط جغرافيايي و فرهنگ ممالك اروپايي مشكل داشتند. ولي بازيكني كه ذات حرفه‌‌اي دارد، بايد بتواند تحمل بالايي هم داشته باشد. گاه دوراني پيش مي‌آيد كه ساعت‌ها مجبور مي‌شوي روي نيمكت ذخيره‌ها بنشيني. به طور كلي اين موضوع براي من ايجاد مشكل نكرد.

*در همين ارتباط چه توصيه‌اي به لژيونرهاي آسيايي داريد؟
در اين ارتباط خيلي توصيه‌ها مي‌توان كرد. به‌خصوص به آن دسته كه هنوز از حضورشان در اروپا مدت بسيار كمي سپري شده است. اولين چيزي كه بسيار مهم است، اين كه سفت و سخت تمرين كنند و طاقت خود را افزايش دهند. براي اين كه به‌عنوان يك بازيكن حرفه‌اي در تيمي اروپايي بازي كني، بايد توان بالا و استقامت زيادي داشته باشي. در اين ميان با تمام وجود روي هدفي كه داري تمركز كني و قدم به قدم كارت را به پيش ببري.
پليس با تظاهرات‌كنندگان خشمگين يوناني درگير شد

خبرگزاري فارس: ماموران پليس در درگيري با گروه‌هايي از جوانان يوناني كه در اعتراض به برنامه‌هاي اقتصادي دولت در مركز شهر آتن دست به تظاهرات زده‌اند، از گاز اشك آور استفاده كردند.
[تصویر: A1084172.jpg]
به گزارش فارس به نقل از بي بي سي، ماموران پليس در درگيري با گروه‌هايي از جوانان يوناني كه در اعتراض به برنامه هاي اقتصادي دولت در مركز شهر آتن دست به تظاهرات زده اند، از گاز اشك آور استفاده كردند.

قرار است كه امروز چهارشنبه نمايندگان پارلمان به برنامه رياضت اقتصادي دولت راي بدهند.

هزاران نفر در يونان در اعتراض به سياست هاي اقتصادي دولت اين كشور به يك اعتصاب عمومي 48 ساعته دست زده‌اند.

يكي از خبرنگاران بي بي سي كه در محل درگيري ها حضور داشت مي گويد كه ماموران پليس خود را از ميدان آتن كنار كشيدند و گروهي از معترضان براي مدتي كنترل اين محوطه را به دست گرفتند و يكي از خودروهاي حامل تجهيزات تلفني را به آتش كشيدند.

سيستم حمل و نقل عمومي از جمله قطارها، اتوبوس ها، كشتي ها و هواپيماها در اين كشور به دليل اعتصاب كاركنان، متوقف شده است.

كاركنان بيمارستان ها در اين كشور هم تنها براي ارائه خدمات ضروري به كار مشغول هستند.

بيش از پنج هزار نيروي پليس براي حفظ امنيت آتن به مركز اين شهر اعزام شده اند.

حمل و نقل شهري در آتن در حال حاضر تنها از طريق سيستم مترو امكان دارد.

اتحاديه هاي كارگري در اين كشور از برنامه رياضت اقتصادي دولت كه به مردم با حداقل درآمد هم ماليات هايي را تحميل مي كند، خشمگين هستند.

برنامه جديد رياضت اقتصادي دولت در حالي ارائه شده كه اين كشور در ماههاي گذشته با كاهش هزينه ها و افزايش بيكاري به ميزان 16 درصد مواجه بوده است.

قرار است ظرف روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه ( 29 و 30 ژوئن) پارلمان اين كشور به برنامه رياضت اقتصادي جديد دولت و همچنين اجراي اين قوانين به طور جداگانه راي بدهد.

اين اقدامات در حالي صورت مي گيرد كه پارلمان يونان به دولت جديد اين كشور راي اعتماد داده است.

روز گذشته ( دوشنبه 28 ژوئن) جورج پاپاندرئو، نخست وزير يونان گفت كه برنامه رياضت اقتصادي 28 ميليارد يورويي او مي‌تواند به اقتصاد اين كشور جان تازه اي بدهد.

در صورتي كه دولت بتواند تائيد پارلمان را براي اجراي برنامه رياضت اقتصادي جديد در اين كشور به دست آورد، اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول وام هايي به ارزش 12 ميليارد يورو در اختيار اين كشور قرار مي دهند.

روز گذشته نيكولا ساركوزي، رئيس جمهوري فرانسه هم گفت كه اين كشور آماده است تا وام هايي با بازپرداخت زماني 30 ساله در اختيار يونان قرار بدهد.

ساركوزي همچنين از ساير كشورهاي اروپايي كه بانك هاي آنها به يونان وام داده اند، درخواست كرد تا شيوه اي مشابه فرانسه را در بازپرداخت اين وام ها اتخاذ كنند.

اما ديويد كامرون اخيرا اعلام كرده بود كه انگليس نمي‌تواند در بسته كمك اقتصادي به يونان مشاركت داشته باشد.

موشک‌های ایرانی فریاد صهیونیست‌ها را بلند کرد

کیهان نوشت: اسراييل نخستين كشوري بود كه ترس خود را از مشاهده توانمندي خيره كننده موشكي ايران نشان داد. در حالي كه بيش از چند ساعت از شليك موشك هاي دوربرد ايران در رزمايش پيامبر اعظم 6 نمي گذشت و سپاه تنها بخش كوچكي از قابليت هاي خود را به نمايش گذاشته بود، ايگال پالمور سخنگوي وزارت خارجه رژيم صهيونيستي اعلام كرد اين رزمايش نشان دهنده آن است كه سخنان اسراييل درباره تهديدآميز بودن فعاليت هاي ايران درست بوده است!

اين در حالي است كه ايران به صراحت اعلام كرده است برنامه موشكي خود را به عنوان پاسخي به تهديدهاي اسرائيل توسعه مي دهد و اين چيزي نيست كه آقاي پالمور تازه آن را كشف كرده باشد! ايران ديروز اعلام كرد فناوري موشكي خود را تا اندازه اي ارتقا داده كه بتواند از سمنان و دامغان (بخش هاي شرقي ايران) اسراييل را هدف قرار بدهد.

نكته جالب در اظهارات اخير اسراييلي ها اين است كه سعي كرده اند برنامه موشكي ايران را به عنوان تهديدي براي كل جهان نه تهديدي عليه اسرائيل مطرح كنند. اين در حالي است كه ايران ديروز به صراحت اعلام كرد با وجودي كه از توانمندي كافي برخوردار است، قصد ندارد برد موشك هاي خود را از 2000 كيلومتر فراتر ببرد چرا كه حتي برد 1200 كيلومتر هم براي هدف قرار دادن اسرائيل و پايگاه هاي آمريكا در منطقه كفايت مي كند

بسکتبالیست فرانسوی در قم مسلمان شد

بسکتبالیست فرانسوی در قم مسلمان شد


"کلود مارکوس" یک بسکتبالیست فرانسوی است که چندی ماه است عضو تیم بستکبال راه و ترابری استان قم شده است.

به گزارش رجانیوز به نقل از شیعه آنلاین، او مدتی پیش با حضور در دفتر حضرت آیت الله سید "محمدعلی علوی گرگانی" از مراجع تقلید قم، با بیان شهادتین به دین مبین اسلام و مذهب حق شیعه اثنی عشری گروید و نام "احمد" را برای خود انتخاب کرد
[تصویر: 30020.jpg]
ین بسکتبالیست فرانسوی ۳۰ ساله است و از حدود سه ماه پیش به ایران آمده و به تیم بسکتبال راه و ترابری قم پیوسته است.

وی مدتی پیش از مسئولان این تیم خواسته بود که کتاب های دینی در اختیار او قرار دهند تا آن را مطالعه کند. "کلود" پس از مطالعه این کتب تصمیم گرفت مسلمان شود

بيداري اسلامي به قلب اروپا رسيده است

خبرگزاري فارس: عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري گفت: بيداري اسلامي به قلب اروپا رسيده و انقلاب اسلامي ايران به عنوان حكومتي الهام‌بخش در دنيا مطرح شده است.
[تصویر: A0870777.jpg]
به گزارش خبرگزاري فارس از رشت، آيت‌الله سيداحمد خاتمي در مراسم يادواره شهداي هفتم تير و 140 شهيد ترور گيلان با تسليت سالروز شهادت امام موسي كاظم (علیه السلام) اظهار داشت: اين امام همام به جرم خداباوري توسط حكومت ناخلف دوران محكوم به حبس ابد بود و به شهادت رسيد.
وي با اشاره به شهادت ائمه معصومين (علیه السلام) توسط مسمويت يا قتل سرخ، افزود: به تعبير قرآن جرم شهدا خداباوري بود و نمي‌توانستند خداباوران را ببينند.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري گفت: دشمنان اسلام هرگز چشم ديدن خداباوران را در صحنه نداشته‌اند و نخواهند داشت.
وي با بيان اينكه در انقلاب اسلامي يك ملت بپا خواستند و وارد صحنه شدند و از جان مايه گذاشتند، اظهار داشت: اين ملت حكومت وابسته به استكبار را سرنگون كردند و جرم اين‌ها نيز در نزد دشمنان اسلام، خداباوري و خواست حاكميت خدا و دين اسلام است.
خاتمي تصريح كرد: ايران اسلامي حاكميت آمريكا و استكبار بر كشور را از بين برد و اين بزرگ‌ترين جرم نظام اسلامي در بين دشمنان اسلام محسوب مي‌شود كه همه ما به اين جرم كه حاصل عصبانيت دشمن از ماست افتخار مي‌كنيم.
وي با بيان اينكه براي دين به صحنه آمدن داراي سختي‌هاي زيادي است گفت: بايد در اين راه خود را براي مقابله با هر نوع مشكل آماده كرد.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري افزود: حتي تمام پيامبران الهي نيز به استثناي حضرت يونس آن هم براي مقطع زمان كوتاهي، با سختي و مشكلات بسياري جنگيدند تا دين خدا به امروز برسد.

* تاريخ اسلام سه حكومت اسلامي داشته است
وي گفت: تاريخ اسلام داراي سه حكومت اسلامي خالص 10 ساله پيامبر در مدينه، پنج‌ساله اميرالمومنين (علیه السلام) و نظام مقدس جمهوري اسلامي بوده است.
خاتمي افزود: حكومت 10 ساله پيامبر خاتم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در تمام دوران با جنگ سپري شد و امام جواد (علیه السلام) در تفسير فرموده‌اند كه بيش از 80 جنگ كوچك و غزوه، بدر، احد، خندق و ديگر غزوات در اين دوران انجام شد.
وي تصريح كرد: از ابتداي حكومت رسول‌الله (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تا يك هفته مانده به رحلت ايشان، پيامبر يك لشكري را به فرماندهي اسلام آماده كردند.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با اشاره به دوران حكومت پنح‌ساله امام علي (علیه السلام) نيز اظهار داشت: خواهرزاده اميرالمومنين(علیه السلام) نقل كرده‌اند كه در روز شنبه‌ امام علي (علیه السلام) خطبه 185 نهج‌البلاغه را بيان فرمودند و در پايان خطبه امام علي (علیه السلام) دست روي محاسن مبارك گذاشتند و بلند فرمودند كه دوستان من كجا هستيد كه علي خيلي غريب است.
وي افزود: پس از سخنراني امام علي (علیه السلام) فرمان جهاد دادند و دو لشكر 10 هزار نفري و چند تيپ ساماندهي شد و روز چهارشنبه همان هفته امام علي (علیه السلام) در محراب مسجد ضربت خوردند و شب جمعه حضرت با فرق خونين شهيد شدند و به ديدار يار رفتند.
خاتمي تصريح كرد: حكومت امام علي (علیه السلام) كه پس از رحلت پيامبر خالص‌ترين نظام بود نيز اينگونه به كار خود پايان داد و حكومت اسلامي در انقلاب اسلامي ايران نيز پس از مدت‌ها تشكيل شد كه هدفش حركت در مسير هزينه‌دار احياي و زنده نگه داشتن دين مبين اسلام است.

* شهادت هزينه پايداري انقلاب اسلامي است
وي با بيان اينكه انقلاب اسلامي هزينه‌هاي بسيار زيادي را در دوران 32 ساله براي مقابله و ايستادگي در مقابل مستكبران و ظالمان صرف كرده است، گفت: شهادت هزينه پايداري انقلاب اسلامي است و ملت با ايستادگي و مقاومت، تحمل سختي‌ها در مدت 32 سال به‌خوبي اين هزينه را پرداخت كرد و گردنه‌هاي سختي را پشت سر گذاشت.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با اشاره به دسيسه‌هاي دشمن از همان روزهاي ابتداي پيروزي انقلاب اسلامي اظهار داشت: دفاع مقدس در مقابل جنگ مستكبران از همان 22 بهمن 57 و با ايجاد جنگ قوميتي و ديگر دسيسه‌ها آغاز شد كه به لطف خدا و همراهي مردم با ولايت فقيه مردم اين گردنه‌ها را پشت سرگذاشته شد.
وي ادامه داد: دفاع مقدس، جنگ با دنياي استكبار بود و در 32 سال انقلاب اسلامي شش كودتا عليه اين ملت و نظام تدارك ديدند كه در تمام كودتاها آمريكا و صهيونيست نقش اساسي را داشتند.
خاتمي گفت: در يكي از اين كودتاها كه نوژه نام داشت دشمنان قصد داشتند اماكن اصلي كشور را بمباران و يا موشك‌باران كنند و محل اسكان امام راحل را نيز هم بمباران و موشكباران كنند زيرا معتقد بودند اگر امام بماند كودتاي آنها حاصلي نخواهد داشت و در نهايت شاهد دستگيري تمام عوامل اين كودتا در مدت 15 دقيقه قبل از اجراي آن بوديم.

* بيداري اسلامي به قلب اروپا رسيده است
وي با بيان اينكه تا زماني كه مكتبي هستيم دشمن در پي ايجاد مشكل برايمان است، گفت: مكتبي خدمت كردن سختي و مشكل دارد.
امام جمعه موقت تهران با اشاره به فشارهاي اقتصادي، سياسي، اجتماعي و ... بر انقلاب اسلامي افزود: تمام تلاش آمريكا براي از بين بردن حكومت اسلامي است.
وي اظهار داشت: انقلاب اسلامي هر روز به دنيا صادر مي‌شود و انقلاب مردم مصر، تونس و يمن از انقلاب اسلامي الهام گرفته شد و در مغرب و بحرين نيز شاهد الهام‌گيري از انقلاب اسلامي هستيم.
خاتمي با اشاره به اينكه بيداري اسلامي الهام گرفته از انقلاب اسلامي است، افزود: بيداري اسلامي امروز به قلب اروپا و كشورهاي ايتاليا و اسپانيا رسيده و انقلاب اسلامي به عنوان حكومتي الهام‌بخش در دنيا مطرح شده است.
وي جرم انقلاب اسلامي در نزد دشمنان و مستكبران را مكتبي بودن نظام دانست و گفت: از روز پيروزي شكوهمند انقلاب اسلامي با دو نوع توطئه سخت و نرم مواجه بوده‌ايم.

* ترور بيش از 12 هزار ايراني توسط منافقان
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري با بيان اينكه منافقان عامل آمريكا بوده و هستند، بيان داشت: ترور بيش از 12 هزار ايراني توسط منافقان و همكاري در قتل بالغ بر 25 هزار نفر از مردم عراق به عنوان بازوي صدام براي سركوب كردهاي عراق و كشتار بي‌رحمانه زنان و كوكان كارنامه ننگين منافقان است.
وي تصريح كرد: ترديدي نيست كه منافقان از همان ابتداي تشكيل، آمريكايي بودند و امروزه اعزام هيئت آمريكايي براي جلوگيري از اخراج منافقان توسط دولت عراق از اين كشور دليل مستندي بر اين ادعاست.
خاتمي افزود: جنگ تحميلي و تمام ترورها با هماهنگي استكبار بود و با اقتدار امام راحل و حمايت مردم اين تهديدات جدي از بين رفت.

* مقام معظم رهبري ذخيره الهي است
وي با اشاره به تهديدات جدي دشمن در جنگ سخت و نرم خاطرنشان كرد: انقلاب اسلامي شجره طيبه‌اي است كه در برابر همه اين تند بادها ايستاد.
عضو هيئت رئيسه مجلس خبرگان رهبري افزود: قصه هفتم و ششم تير، قصه نابودي حكومت اسلامي توسط دشمنان بود و دشمن با پي‌بردن به شخصيت مقام معظم رهبري در آن دوران مي‌خواست با ترور كشور را از بين ببرد.
وي مقام معظم رهبري را ذخيره الهي دانست و اظهار داشت: رهبري داهيانه ايشان بصيرت‌بخش براي آحاد مردم ايران اسلامي است.
خاتمي ولايت‌پذيري را بر همگان واجب دانست و افزود: بايد در تمام مسائل و امورات از ولايت فقيه اطاعت كرده و فرمايشات آنها را اجرايي كنيم.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۴۲, ۸/تیر/۹۰
شماره ارسال: #17
آواتار
عقب‌نشيني نمايشي نيروهاي سعودي از بحرين

رژيم آل سعود در آستانه برگزاري گفت‌وگوي صوري آل خليفه در بحرين و براي فرونشاندن خشم مردم اين كشور اعلام كرد كه بخشي از نيروهاي نظامي خود را از دوشنبه آينده از بحرين خارج مي‌كند اما عقب‌نشيني كامل نخواهد كرد.

به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، خبرگزاري رويترز به نقل از منابع سعودي گزارش داد با توجه به ثبات اوضاع در بحرين، عربستان براي خروج بيشتر نيروهايش از اين كشور آماده مي‌‌شود.

يك منبع دولتي رياض گفت: " نيروهاي سعودي از دوشنبه آينده از بحرين خارج مي‌شوند. "

يك منبع ديگر سعودي نيز با تاييد خبر عقب‌نشيني نيروهاي عربستاني تاكيد كرد اين عقب‌نشيني به يك‌باره نخواهد بود.

خبرگزاري فرانسه نيز به نقل از يك منبع سعودي اعلام كرد: نيروهاي سعودي كه بخش اعظم نيروهاي سپر جزيره را تشكيل مي‌دهند جايگزين مي‌شوند اما به طور كامل از بحرين خارج نمي‌شوند.

اين منبع كه خواست نامش فاش نشود تصريح كرد: طبيعي است كه نيروهاي سپر جزيره جايگزين شوند اما خطر همچنان وجود دارد و اين نيروها به پايگاه‌هاي خود بازنخواهند گشت و به طور كامل عقب‌نشيني نمي‌كنند.

اين در حالي است كه شاهدان عيني در صفحات مجازي- اجتماعي چون فيس بوك و ديگر شبكه‌ها از جمله با پخش فيلمي در سايت يوتيوپ به طور گسترده اعلام كردند كه شنبه شب گذشته واحدهاي نظامي وابسته به نيروهاي سپر جزيره از روي پل "ملك فهد " با تدابير شديد امنيتي عبور كردند.

پل ملك فهد، بحرين را به عربستان وصل مي‌كند و از روي دريا عبور كرده و به عربستان مي‌رسد و تنها راهي است كه نيروهاي عربستاني از آن عبور كردند و وارد بحرين شدند.

بحرين از بيش از 4 ماه پيش و در اواسط فوريه تاكنون، صحنه تظاهرات ضد رژيم آل‌خليفه بوده است و در 13 مارس گذشته، نيروهاي اشغالگر شوراي همكاري خليج فارس به رهبري نيروهاي عربستاني به بحرين سرازير شدند تا تظاهرات مسالمت‌آميز مردم اين كشور را سركوب كنند.

سعودي‌ها اعلام كردند كه هزار سرباز را به بحرين اعزام كردند اما آن‌ها بطور محرمانه تائيد كردند كه تعداد واقعي نيروهاي سعودي بسيار بيشتر از اين ميزان است.

اين دخالت نظامي پس از آن صورت مي‌گيرد كه عربستان سعودي از گسترش قيام‌هاي مردمي و گسترش آن به اين كشور هراس دارد. به ويژه اينكه آنچه در عربستان روي مي‌دهد الهام‌گرفته از حوادث بحرين است و اين همان چيزي است كه سبب شد عربستان به مقامات بحريني خود پيام دهد كه اگر نمي‌تواند جنبش مردمي را سركوب كند، عربستان خود دست به كار خواهد شد.

عربستان و بحرين روابط سياسي و اقتصادي قدرتمندي با يكديگر دارند و عربستان بزرگ‌ترين حمايت كننده مالي بحرين است.

بسياري از شيعيان سعودي ساكن منطقه الشرقيه عربستان نيز ارتباط خانوادگي با شيعيان بحرين دارند و اين امر موجب وحشت خاندان سعودي از رسيدن دامنه اعتراضات مردمي به عربستان شده است.

پادشاه بحرين براي فرونشاندن خشم مردمي با درخواست براي گفت‌وگوي ملي از شنبه آينده، وعده داده است كه همه موضوعات بر سر ميز گفت‌وگو مطرح است.

شاه حمد بن عيسي در حالي از مذاكره براي ايجاد اصلاحات در اين كشور سخن به ميان مي‌آورد كه دولت بحرين طي سال‌هاي گذشته بارها به نتايج مذاكرات با گروه‌هاي مخالف كه اكثريت آنها را شيعيان تشكيل مي‌دهند، بي‌اعتنايي كرده است.

انقلابيون بحرين با تحريم اين گفت‌وگوها تاكيد كردند كه ترفند رژيم آل‌خليفه در دعوت از معارضان براي گفت‌وگو تلاشي از پيش شكست خورده است كه راه به جايي نخواهد برد.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۲۸, ۸/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/تیر/۹۰ ۱۲:۰۹ توسط محمود.)
شماره ارسال: #18
آواتار
معاون نتانياهو: محور ايران، سوريه و حزب‌الله بايد شكسته شود

خبرگزاري فارس: معاون نخست‌وزير رژيم صهيونيستي مقابله با محور مقاومت در منطقه موضع مشترك اين رژيم با عربستان سعودي دانست و گفت: محور ايران، سوريه و حزب‌الله بايد با ميانه‌روي شكست داده‌ شوند
[تصویر: A1091976.jpg]
به گزارش فارس، "دان مريدور " كه امروز بنا به دعوت گروه دوستي فرانسه و اسرائيل در سنا و مجمع ملي فرانسه به پاريس سفر كرده بود، در گفت‌وگو با روزنامه فرانسوي "فيگارو " در‌باره نگراني احتمالي رژيم صهيونيستي از خيزش‌هاي مردمي در كشورهاي عربي اعلام كرد: «بهار عربي در اسرائيل اميدها و نگراني‌هايي را به وجود آورد. ما به خوبي مي‌دانيم كه اين انقلاب‌ها چگونه آغاز شد اما هنوز نمي‌دانيم كه چگونه به پايان خواهند رسيد. در ميان اين انقلاب‌ها، انقلاب مصر بسيار جالب بود. انقلاب مصري‌ها جنبشي غير خشن بود كه شعارهاي آن شعارهايي عليه غرب بود و از سوي هيچ سازمان سياسي هدايت نمي‌شد. اين انقلاب انقلابي كاملا مردمي بود كه تشكيل دهندگان آن مردم عادي بودند و از نظر اسرائيل اين نكته اميد است چرا كه ما تاكنون هرگز در جهان عرب دموكراسي نديده‌ايم.»

وي درباره رابطه آينده مصر با تل‌آويو افزود: «روابط ما با مصر بر پايه توافقنامه صلح 1979 استوار است و براي ما بسيار حائز اهميت است كه اين توافقنامه كاملا رعايت شود. علاوه بر اين، به نفع مصر خواهد بود كه در صلح باشد. چنانچه انقلاب مصر به سرانجام خوبي برسد، اين كشور مي‌تواند الگويي در تمام منطقه باشد.»

معاون نخست‌وزير رژيم صهيونيستي در ادامه درباره قصد تشكيلات خودگردان فلسطين براي تصويب قطعنامه به رسميت شناختن فلسطين در ماه سپتامبر آينده در مجمع عمومي سازمان ملل گفت: «هيچكس با يكه‌تازي به چيزي دست نمي‌يابد. فلسطينيان راه عدم مذاكره با اسرائيل و فشار بر ما از طريق سازمان ملل را انتخاب كرده‌اند؛ اما حتي اگر سازمان ملل به برسميت شناخته شدن فلسطين رأي بدهد، واقعيت تغيير نخواهد كرد. سازمان ملل نمي‌تواند به تنهايي تصميم‌گيرنده باشد. صدور يك قطعنامه اين واقعيت را كه يهوديان در آن سوي مرزهاي 1967 زندگي مي‌كنند، تغيير نخواهد داد. فلسطينيان راه‌حل آسان را انتخاب كرده‌اند؛ راه‌حلي كه در ازاي دريافت يك چيز، چيزي ندهند. فلسطين بايد اين مسئله را بپذيرد كه تشكيل كشور اسرائيل تنها راه حل پايان دادن به جنگ و درگيري است. اين موضوع بسيار حائز اهميت است كه اروپا با آنها شفاف برخورد كند و به آنها بگويد كه تنها راه دستيابي به يك كشور راه مذاكره است.»

دن مريدور در عين حال بدون اشاره به كارشكني اين رژيم در پيشبرد مذاكرات سازش گفت: «ما آماده گفت‌وگو و مذاكره هستيم. نزديكي و روابط حسنه سازمان آزادي بخش فلسطين (OLP) با جنبش مقاومت اسلامي فلسطين (حماس) از اين ديدگاه تصميمي شوم است. ما با شريك خود "محمود عباس " مذاكره مي‌كنيم اما او نيز هيچ كنترلي روي حماس كه كنترل نوار غزه را بر عهده دارد، ندارد. حماس نه اسرائيل را به رسميت مي‌شناسد نه قرارداد اسلو را. با اين وجود همه بايد بدانند كه وضعيت كنوني غير قابل تحمل است. ممكن است اوضاع كنوني در ظاهر براي دو طرف رضايت‌بخش به نظر برسد اما اينكه فكر كنيم اوضاع تا هميشه همينطور باقي مي‌ماند، رؤيايي بيش نيست.»

وي در پايان درباره موضوع هسته‌اي ايران گفت: «بهار عربي و فوكوشيما تا حد اندكي از تمركز بر برنامه هسته‌اي ايران كاستند. چنانچه ايران به بمب اتمي دست يابد، اين به معناي پايان پيمان منع گسترش تسليحات هسته‌اي و ايجاد ناپايداري در جهان خواهد بود. من فكر مي‌كنم كه اگر تحريم‌ها با قاطعيت اجرايي شوند، مي‌توانند ايران را از ادامه برنامه هسته‌اي خود منصرف كنند.»

مريدور مقابله با محور مقاومت در منطقه را موضع مشترك اين رژيم با رياض دانست و گفت: «محور ايران، سوريه و حزب‌الله بايد با ميانه‌روي شكست داده‌ شوند. اين خواست تمامي كشورهاي عادي به ويژه كشورهاي خاورميانه است. علاوه بر اين، مصر و عربستان سعودي نيز در اين موضع با ما هم عقيده‌اند.»

تاثيرات ناآرامي‌هاي سوريه بر تركيه و برخورد ترك‌ها با اين بحران

خبرگزاري فارس: اگر چه دو دولت سوريه و تركيه داراي وجوه مشترك فراواني هستند كه به كرات در بيان مواضع رسمي از زبان احمد داوداوغلو وزير خارجه تركيه و مسئولان بلندپايه سوري به آنها اشاره شده است، با اين وجود مشكلات، تفاوت ها و چالش هايي نيز وجود داردكه قابل انكار نيست.
[تصویر: A0959855.jpg]
به دنبال ناآرامي هاي اخير در سوريه و فرار 8 هزار نفر از شهروندان سوريه اي به سوي مرز تركيه، شرايط مرزي و امنيتي جديدي بين تركيه و سوريه به وجود آورده است كه نياز به تحليل و بررسي دارد. مخالفان بشار اسد در روزهاي اخير با توجه به عدم امكان پوشش رسانه اي ناآرامي ها بر روي چند پارچه نوشته ي بزرگ با نوشتن عبارت « شكرا اردوغان»، مستقيما از دولت تركيه تشكر كردند… چرا كه ماموران مرزي تركيه نه تنها ممانعتي بر سر راه پناهندگان مرزي فراهم نياوردند بلكه در حد امكان ملزومات رفاهي مختصر نيز براي آنان فراهم كرده اند.

با اين وجود به نظر مي رسد ادامه اين روند در دراز مدت تعادل ظريف و استراتژيك سياسي و مرزي دو كشور را با چالش هايي هرچند گذرا روبرو خواهد كرد.

به عنوان مثال در روزهاي اخير گروه هاي پرشمار پناهندگان سوري، با شهروندان مرزنشين ناحيه «هاتاي » درگيري هايي پيدا كردند. با توجه به آن كه هاتايي ها داراي باورهاي ديني علوي بوده و عموم پناهندگان سوري اهل سنت هستند، در چند ناحيه درگيري هايي بروز كرده كه در صورت تداوم، آرامش مرزي ناحيه هاتاي را دچار اختلال و تشنج خواهد كرد.

از سويي ديگر دولت بشار اسد انتظار دارد كه دولت تركيه با سخت گيري و حدت پناهندگان را رد كند و آنان را به بازگشت به سوي سوريه وادار كند. اين همان نقطه حساس سياسي و استراتژيك خاصي است كه رسانه هاي منتقد دولت تركيه در كمين آن هستند و دولت اردوغان حاضر نيست حتي به قيمت آزردن دوست استراتژيك خود، چنين هزينه گزافي را بپردازد.

در تازه ترين مواضع احمد داوداوغلو وزير خارجه تركيه، به شكل تلويحي به حساسيت اين موضوع اشاره داشت و ابراز اميدواري كرد كه سوريه با بها دادن به اصلاحات سياسي، از پس حل مشكلات داخلي خود بربيايد و ناآرامي موجود در مرز هاتاي نيز پايان پذيرد.

پناهنده شدن دست كم 8 هزار شهروند سوريه اي به كشور همسايه آن قدر براي دمشق اهميت دارد كه “وليد معلم” وزير امور خارجه سوريه براي بررسي اين موضوع به تركيه سفر كرد و در اين سفر تركماني نمايده ويژه بشار اسد نيز معلم را همراهي كرد تا اهميت گفتگوهاي دوطرف برجسته تر شود.

اگر چه دو دولت سوريه و تركيه داراي وجوه مشترك فراواني هستند كه به كرات در بيان مواضع رسمي از زبان احمد داوداوغلو وزير خارجه تركيه و مسئولان بلندپايه سوري به آنها اشاره شده است، با اين وجود مشكلات، تفاوت ها و چالش هايي نيز وجود دارد كه قابل انكار نيست. از جمله اين كه تركيه و سوريه از ديرباز و از زمان حمايت هاي بي بديل حافظ اسد از “اوجالان” و فراهم آوردن امكان اقامت و احداث قرارگاه آموزشي حزب كارگران كردستان تركيه اختلافات ريشه اي داشته و در مواضع آنان در برابر اسراييل و لبنان هم تفاوت هاي مهمي وجود دارد و در شرايط فعلي هر دو طرف تمام تلاش خود را به كار مي گيرند تا راه بر يادآوري اختلافات مسدود شده و سياست ها بر اساس حسن همجواري و حفظ منافع دوجانبه ادامه پيدا كند. اما به درستي معلوم نيست كه تركيه به عنوان عضو فعال و قدرتمند ناتو در صورت مداخله نيروهاي خارجي در اوضاع سوريه، چه واكنشي از خود نشان دهد.
كما اين كه وزير خارجه تركيه نيز با لحني ظريف و ديپلماتيك به اين مساله اشاره كرده كه« دولت سوريه هنوز هم فرصت آن را دارد كه با حل مشكلات داخلي به شيوه مسالمت آميز و استفاده از ظرفيت هاي دموكراتيك و سياسي، اجازه مداخله به بيگانگان ندهد».

اين در حالي ست كه “دادود اوغلو” تنها يك هفته پيش از آن نيز در سومين نشست بررسي اوضاع ليبي در ابوظبي گفته بود: «ما نزديك ترين همسايه ي سوريه هستيم و هر كسي از ما انتظار دارد كه در مورد اوضاع سوريه ديدگاه خود را بيان كنيم. بدون ترديد برادران سوري ما بايد راه اصلاحات را در پيش بگيرند و در كوتاه مدت راه بر ايجاد شرايط غير انساني همچون آواره شدن شهروندان سوريه در مرز تركيه بسته شود».

نكته ديگري كه كارشناسان سياسي تركيه بر ان تاكيد دارند بحث تاثير مناطق مرزي كردنشين هر دو كشور در اتخاذ مواضع سياسي آينده است. درست در زماني كه دولت تركيه راه را براي مذاكره با كردها گشوده و ?? نماينده مناطق كردنشين تركيه به پارلمان ملي راه پيدا كرده اند، سوريه در مذاكره با كردها و اعطاي امتياز به آنها راه احتياط را در پيش گرفته و كندتر از تركيه عمل مي كند. همين مساله مي تواند در دراز مدت انتظارات كردهاي سوريه را بالا برده و آنان را به سوي مواضعي سوق دهد كه با برجسته سازي الگوي تركيه، در پي كسب حقوق بيشتري باشند.

هم چنين از ياد نبريم عليرغم تنش هاي سياسي جدي كه بعد از رويداد حمله صهيونيست‌ها به كشتي مرمره بين آنكارا و صهيونيست ها به وجود آمد، هنوز هم تمايلات رسمي حكومت تركيه دلالت بر ارتباط جدي و پوياي سياسي و ديپلماسي با اسراييل است و اين موضوع يكي از خصوصيت هاي منش سياسي ترك هاست كه هيچ گاه به مذاق سوريه خوش نيامده است.

بدون ترديد اگر دولت بشار اسد در مسير كسب رضايت مخالفان و پذيرفتن راه اصلاحات توفيق زود هنگامي كسب نكند، تعادلات سياسي، امنيتي و مرزي بين سوريه و تركيه دچار تغييرات جدي خواهد شد. طبيعي ست در شرايط فعلي ترجيح ترك ها بيشتر حول داشتن يك همسايه ي بي دردسر مي چرخد تا شرايطي كه تغييرات مبهمي را در پيرامون مرزهاي منطقه به وجود آورد. اما اگر تصميمات ناگهاني براي مداخلات خارجي و تهديد نظامي سوريه آغاز شود در آن صورت امكان حمايت آنكارا از دمشق رقمي نزديك صفر خواهد بود.

نويسنده:محمد علي دستمالي – كارشناس مسائل تركيه

منبع:rkhi.ir

مخالفت اسلامگرايان تونسي با فيلم الحادي «نه خدا نه چيز ديگر»

خبرگزاري فارس: اسلامگرايان تونس روز گذشته با حمله به يك سالن سينما خواستار لغو اكران فيلم «نه خدا نه چيز ديگر» ساخته «ناديه الفاني» كارگردان ضداسلامي تونس شدند.
[تصویر: A0983501.jpg]
به گزارش خبرگزاري فارس، اسلامگرايان تونسي اعلام كرده‌اند كه اين فيلم در وجود خدا تشكيك ايجاد كرده و مردم را به الحاد و شرك دعوت مي‌كند و در يك صفحه فيسبوك خواستار تحريم همه فيلمهاي اين كارگردان ضداسلامي شدند.
اين در حالي است كه كارگردان اين فيلم نيز پيش از اين در ملاء عام عدم ايمانش به خدا و مبارزه‌اش را با اسلامگرايان را اعلام كرده و گفته است حق آزادي بيان دارد.
بنابر گزارش پايگاه خبري «نورت»، جوانان اسلامگرا روز گذشته با سردادن شعارهاي اسلامي و ضدالحادي چون «الله اكبر» و «ملت خواستار جرم شناختن الحاد است» توانستند جلوي پخش اين فيلم را در «افريكا آرت»، يكي از سالن‌هاي شهر تونس بگيرند و همچنين فعاليت‌هاي جانبي‌اي چون شعرخواني و نمايش‌هاي تمثيلي كه قرار بود برگزار شود را لغو كنند.
اين در حالي است كه چندين صفحه فيسبوك و همچنين طرح جمع‌آوري يك ميليون امضا عليه اين فيلم توسط اسلامگرايان تونسي راه‌اندازي شده است.
اين در حالي است كه وزارت فرهنگ دولت انتقالي تونس ضمن محكوم كردن اين اقدام اعلام كرد: اين گونه اتفاقات به مصلحت تونس نست و با دين سهله و سمحه اسلام مخالف است.
وزارت فرهنگ تونس بر آزادي انديشه و خلاقيت تاكيد كرده و آورده است: اين يكي از مطالبات انقلاب بزرگ تونس بود.
يك روزنامه‌نگار تونسي در مقاله درباره اين فيلم نوشت: برخي حمله ديروز را حمله عده‌اي مرتجع به نمادهاي مدرن و نوگرايي و روشنفكري دانسته‌اند و اين در حالي است كه اسلامگرايان ديروز از ثوابت و ارزش‌هاي لايتغير اسلامي خود دفاع كردند.
نادي الفاني در 1960 از پدري تونسي و مادري فرانسوي به دنيا آمد و در سال 1982 به فرانسه رفت و در دهه 80 با پولانسكي همكاري سينمايي داشت؛ وي از سوسياليست‌ها و كمونيست‌هاي تونسي به شمار مي‌رود كه پيش از اين فيلم «فرزندان لنين» را درباره كمونيست‌هاي تونس ساخت.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۲۵, ۸/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/تیر/۹۰ ۱۲:۳۹ توسط محمود.)
شماره ارسال: #19
آواتار
پليس يونان با تظاهركنندگان عليه برنامه رياضتي دولت درگير شد

خبرگزاري فارس: ماموران پليس در درگيري با گروه‌هايي از جوانان يوناني كه در اعتراض به برنامه‌هاي اقتصادي دولت در مركز شهر آتن دست به تظاهرات زده‌اند، از گاز اشك آور استفاده كردند.
[تصویر: A1092035.jpg]
● گزارش تصويري مرتبط
به گزارش فارس به نقل از بي بي سي، ماموران پليس در درگيري با گروه‌هايي از جوانان يوناني كه در اعتراض به برنامه هاي اقتصادي دولت در مركز شهر آتن دست به تظاهرات زده اند، از گاز اشك آور استفاده كردند.

قرار است كه امروز چهارشنبه نمايندگان پارلمان به برنامه رياضت اقتصادي دولت راي بدهند.

هزاران نفر در يونان در اعتراض به سياست هاي اقتصادي دولت اين كشور به يك اعتصاب عمومي 48 ساعته دست زده‌اند.

يكي از خبرنگاران بي بي سي كه در محل درگيري ها حضور داشت مي گويد كه ماموران پليس خود را از ميدان آتن كنار كشيدند و گروهي از معترضان براي مدتي كنترل اين محوطه را به دست گرفتند و يكي از خودروهاي حامل تجهيزات تلفني را به آتش كشيدند.

سيستم حمل و نقل عمومي از جمله قطارها، اتوبوس ها، كشتي ها و هواپيماها در اين كشور به دليل اعتصاب كاركنان، متوقف شده است.

كاركنان بيمارستان ها در اين كشور هم تنها براي ارائه خدمات ضروري به كار مشغول هستند.

بيش از پنج هزار نيروي پليس براي حفظ امنيت آتن به مركز اين شهر اعزام شده اند.

حمل و نقل شهري در آتن در حال حاضر تنها از طريق سيستم مترو امكان دارد.

اتحاديه هاي كارگري در اين كشور از برنامه رياضت اقتصادي دولت كه به مردم با حداقل درآمد هم ماليات هايي را تحميل مي كند، خشمگين هستند.

برنامه جديد رياضت اقتصادي دولت در حالي ارائه شده كه اين كشور در ماههاي گذشته با كاهش هزينه ها و افزايش بيكاري به ميزان 16 درصد مواجه بوده است.

قرار است ظرف روزهاي چهارشنبه و پنج شنبه ( 29 و 30 ژوئن) پارلمان اين كشور به برنامه رياضت اقتصادي جديد دولت و همچنين اجراي اين قوانين به طور جداگانه راي بدهد.

اين اقدامات در حالي صورت مي گيرد كه پارلمان يونان به دولت جديد اين كشور راي اعتماد داده است.

روز گذشته ( دوشنبه 28 ژوئن) جورج پاپاندرئو، نخست وزير يونان گفت كه برنامه رياضت اقتصادي 28 ميليارد يورويي او مي‌تواند به اقتصاد اين كشور جان تازه اي بدهد.

در صورتي كه دولت بتواند تائيد پارلمان را براي اجراي برنامه رياضت اقتصادي جديد در اين كشور به دست آورد، اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول وام هايي به ارزش 12 ميليارد يورو در اختيار اين كشور قرار مي دهند.

روز گذشته نيكولا ساركوزي، رئيس جمهوري فرانسه هم گفت كه اين كشور آماده است تا وام هايي با بازپرداخت زماني 30 ساله در اختيار يونان قرار بدهد.

ساركوزي همچنين از ساير كشورهاي اروپايي كه بانك هاي آنها به يونان وام داده اند، درخواست كرد تا شيوه اي مشابه فرانسه را در بازپرداخت اين وام ها اتخاذ كنند.

اما ديويد كامرون اخيرا اعلام كرده بود كه انگليس نمي‌تواند در بسته كمك اقتصادي به يونان مشاركت داشته باشد.

بركناري دولت و تشكيل دولت نجات ملي راه نجات اردن از بحران

خبرگزاري فارس: پس از آنكه نخست وزير اردن در استيضاح هفته جاري با اختلاف 3 رأي موفق به كسب رأي اعتماد شد، كارشناسان و فعالان اردني بر اين نكته تاكيد كردند كه بركناري دولت و تشكيل دولت نجات ملي، راه برون رفت اردن از بحران است.[تصویر: A1045363.jpg]
به گزارش فارس، درپي ضعف عملكرد دولت اردن در ماه‏هاي اخير و افزايش روند اعتراضات شهروندان اين كشور به مديريت دولت، نمايندگان پارلمان، نخست وزير اين كشور را استيضاح كردند ولي وي توانست با كسب 53 رأي موافق در برابر 50 رأي مخالف، همچنان به عنوان نخست وزير به كار خود ادامه دهد.

پس از اين مساله، كارشناسان و فعالان اردني بر اين نكته تاكيد كردند كه بركناري دولت و تشكيل دولت نجات ملي، راه برون رفت اردن از بحران است.

"هاني دحله " رئيس سازمان حقوق بشر عربي (شاخه اردن) در همين راستا گفت: با شرايط كنوني كشور، "معروف بخيت " بايد بي درنگ استعفاي خود را ارائه دهد و از قدرت كناره گيري كند.

"عامر بني عامر " رئيس مركز توسعه جامعه مدني اردن نيز معتقد است كه عدم كسب 50 رأي از پارلمان، بيانگر ضرورت كناره گيري دولت از قدرت است و نخست وزير بايد با پذيرش مسووليت سهل انگاري‏هاي خود، هرچه سريع‏تر استعفا دهد.

"فوزي سمهوري " رئيس مركز پژوهش‏هاي حقوق بشر اردن نيز در همين راستا گفت: در اينكه دولت "معروف بخيت " بايد هرچه سريع‏تر از قدرت كناره گيري كند شكي نيست اما اين مساله به تنهايي نمي‏تواند زمينه را براي تحقق اصلاحات مورد نظر در كشور فراهم كند؛ زيرا پارلمان نيز بايد منحل شود و ضمن شكل گيري پارلمان جديد، دولت نجات ملي در اردن بر روي كار آيد تا بتواند نماينده تمام اقشار و طيف‏هاي موجود در كشور باشد.

همزمان با آغاز انقلاب‏هاي مردمي تونس و مصر در ابتداي سال جاري ميلادي، شهروندان اردني نيز به وضعيت موجود در كشور اعتراض كرده اند و به طرق مختلف خواستار تغييرات اساسي در نحوه اداره كشور شده اند.

مساله اساسي اين است كه حكومت اردن تا كنون اقدام جالب توجهي در راستاي تامين نيازهاي شهروندان صورت نداده و بسياري از كارشناسان هشدار داده اند كه در صورت بي تفاوتي دولت به خواست ملت، ممكن است اين كشور وارد بحراني جدي شود.

پليس مصر با تظاهرات كنندگان خواهان محاكمه مبارك درگير شد

خبرگزاري فارس: پليس مصر با تظاهرات كنندگان كه خواستار تسريع در محاكمه "حسني مبارك " و "حبيب العادلي " بودند، در ميدان التحرير نماد انقلاب مردم مصر درگير شد كه در جريان آن 26 نفر زخمي شدند.[تصویر: A1092276.jpg]
به گزارش فارس به نقل از پايگاه خبري الجزيره، سرتيپ "منصور العيسوي " وزير كشور مصر بعد از درگيري هاي به وجود آمده ميان مردم متحصن در ميدان التحرير قاهره با نيروهاي پليس از نيروهاي نظامي خواست تا از تلاش براي متفرق كردن مردم دست بردارند.

تلويزيون رسمي مصر امروز صبح به نقل از العيسوي اعلام كرد كه وي خود تحقيق درباره احتمال حمله از سوي هر كدام از نيروهاي پليس در برخورد با مردم متحصن در ميدان التحرير را بررسي خواهد داد.

وي ادامه داد كه كشور در شرايط كنوني به همكاري كامل و مورد اعتماد ميان نيروهاي امنيتي و شهروندان نياز دارد تا بتواند امنيت جبهه داخلي را تامين كند.

بر اثر درگيري‌هايي كه ديروز در ميدان التحرير ميان مردم و نيروهاي امنيتي ايجاد شد، 26 نفر زخمي شدند كه تعدادي از آنها از عناصر امنيتي هستند، وزارت بهداشت مصر با اعلام اين خبر تصريح كرد كه جراحات نيروهاي امنيتي همگي به علت برخورد سنگ به سر آنهاست، اما جرحات شهروندان عمدتا ناشي از حالت خفگي به علت استفاده از گاز اشك‌آور است.

اين درگيري بعد از آن صورت گرفت كه تعدادي از خانواده‌هاي قربانيان انقلاب 25 ژانويه با تجمع در ميدان التحرير قاهره خواستار تسريع در محاكمه حسني مبارك رئيس‌جمهور و حبيب العادلي وزير كشور سابق مصر شدند.

وزارت كشور مصر در تشريح علت اين درگيري‌ها مي‌گويد كه اين افراد سعي كردند در زمان برگزاري مراسم بزرگداشت شهداي انقلاب وارد ساختمان شوند و بعد از آن نيز تلاش كردند تا به ساختمان وزارت كشور يورش ببرند و بعد از آن نيز در ميدان التحرير هرج و مرج ايجاد كردند.

واشنگتن: منتظريم عبدالله صالح توافقنامه انتقال قدرت را امضا كند

خبرگزاري فارس: يكي از سخنگويان وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرد كه واشنگتن منتظر است كه رئيس‌جمهور يمن توافقنامه انتقال قدرت را امضا كند.[تصویر: A1027185.jpg]
به گزارش فارس به نقل از خبرگزاري "يونايتدپرس‌اينترنشنال "، "ويكتوريا نولاند "، سخنگوي وزارت امور خارجه آمريكا اعلام كرد كه واشنگتن منتظر شنيدن آمادگي "علي عبدالله‌صالح "، رئيس‌جمهور يمن براي امضاي توافقنامه انتقال قدرت است.

نولاند در نشست خبري منظمي كه با خبرنگاران دارد، اعلام كرد: همزمان با افزايش مخالفان رژيم يمن، صالح با فشارهاي روبه رشدي براي كناره‌گيري رو برو مي‌شود و واشنگتن از صالح مي‌خواهد تا توافقنامه‌ مطرح‌شده توسط شش كشور عضو شوراي همكاري خليج فارس را براي انتقال قدرت امضا كند.

نولاند ادامه داد: آنچه را كه ما مي‌خواهيم از رئيس‌جمهور يمن بشنويم آمادگي او براي امضاي توافقنامه مطرح‌شده شوراي همكاري خليج فارس است.

اين در حاليست كه اجراي پيشنهاد شوراي همكاري خليج فارس موجب انتقال رسمي قدرت در يمن و بركناري صالح از قدرت خواهد شد تا طي دو ماه "عبدربه منصور هادي " معاون و جانشين ديكتاتور يمن، امور كشور را اداره و زمينه را براي برگزاري انتخابات رياست‌جمهوري فراهم كند.

سخنگوي وزارت خارجه آمريكا ادامه داد: از زمان مجروح‌شدن رئيس‌جمهور يمن، هيچ‌يك از نمايندگان آمريكايي با او رايزني نداشته‌‌اند.

اين در حاليست كه "جفري فلتمن "، معاون وزير امور خارجه آمريكا در امور خاور نزديك، هفته گذشته با معاون ديكتاتور يمن و اعضاي جنبش مخالف اين كشور ديدار داشت و بر ضرورت آغاز فوري انتقال قدرت مسالمت‌آميز در يمن تاكيد كرد.

ديكتاتور يمن در حمله تاريخ 3 ژوئن جاري در مقر رياست‌جمهوري خود در "صنعا "، پايتخت يمن، هدف حمله قرار گرفت و به بهانه معالجه اين كشور را به سمت رياض ترك كرد.

ورود یکی از نزدیکان احمدی نژاد به غزه

یک پایگاه خبری فلسطینی در خبری مدعی شد یکی از نزدیکان احمدی نژاد به غزه سفر کرده است.
به گزارش خبرگزاری رسا، یک پایگاه خبری فلسطینی در خبری مدعی شد یکی از نزدیکان محمود احمدی نژاد رییس جمهور ایران، با پاسپورت جعلی وارد نوار غزه شده است.

این پایگاه خبری مدعی شد شخصی با نام کوچک سید روح الله از نزدیکان محمود احمدی نژاد عصر روز گذشته با پاسپورت جعلی وارد غزه شده است.

این پایگاه به نقل از منبع اطلاعاتی خود بدون اشاره به جزئیات بیشتری در این باره، از اهداف سفر ادعا شده خبری نداده است و اظهار داشته که این اولین باری است که رسانه های فلسطینی از بازدید یکی از مسئولان ایرانی در قالبی رسمی یا غیر رسمی به این مناطق خبر داده اند.

این درحالی است که در ادامه همین خبر آورده شده است که منابع حکومتی فلسطینی چنین سفری را رد کرده اند و بیان کرده اند که هیچ شخص ایرانی نزدیک به احمدی نژاد به این مناطق سفر نکرده است.

اگر چه هنوز دلیل جعل چنین خبری و اهداف این بازی رسانه ای مشخص نشده است اما می توان آن را برای تاثیر گذاری در روند مذاکرات آشتی ملی و انتخاب نخست وزیر میان فتح و حماس دانست.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۵۱, ۸/تیر/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۸/تیر/۹۰ ۱۵:۵۵ توسط محمود.)
شماره ارسال: #20
آواتار
درگيري شديد اطراف پارلمان يونان

خبرگزاري فارس: همزمان با آغاز اعتصاب‌هاي گسترده دوروزه در سراسر يونان پليس يونان اطراف پارلمان اين كشور مستقر شده و با جمعيت معترض به سياست‌هاي رياضت اقتصادي به‎شدت درگير شد.
[تصویر: A1092209.jpg]
به گزارش فارس به نقل از روزنامه انگليسي اينديپندنت، اعتصاب‌هاي گسترده 48ساعته در يونان از ديروز آغاز شد و همزمان با آن هزاران نفر از مردم معترض به سياست‌هاي رياضت اقتصادي در خيابان‌هاي آتن پايتخت يونان عليه اين سياست‌ها شعار سر دادند.

اما اطراف پارلمان يونان كه قرار است امروز چهارشنبه نمايندگان پارلمان به برنامه رياضت اقتصادي دولت راي بدهند، جمعيت معترض بيشتري جمع شده بود و به دليل دخالت پليس ضدشورش درگيري شديدي رخ داد.

بر اساس گزارش اينديپندنت، انتظار مي‌رود درگيري ميان مردم و سران سياسي امروز از سر گرفته شود، تقابلي كه نگراني‌هاي بحران بانكداري و منطقه يورو را افزايش داده و برخي از تحليلگران آن را معادل "دومين بحران وام " ارزيابي كرده‌اند.

يكي از خبرنگاران بي‎بي‎سي كه در محل درگيري ها حضور داشت مي گويد كه ماموران پليس خود را از ميدان آتن كنار كشيدند و گروهي از معترضان براي مدتي كنترل اين محوطه را به دست گرفتند و يكي از خودروهاي حامل تجهيزات تلفني را به آتش كشيدند.
اتحاديه هاي كارگري در اين كشور از برنامه رياضت اقتصادي دولت كه به مردم با حداقل درآمد هم ماليات هايي را تحميل مي كند، خشمگين هستند.

برنامه جديد رياضت اقتصادي دولت در حالي ارائه شده كه اين كشور در ماههاي گذشته با كاهش هزينه ها و افزايش بيكاري به ميزان 16 درصد مواجه بوده است.

قرار است ظرف روزهاي چهارشنبه و پنج‌شنبه ( 29 و 30 ژوئن) پارلمان اين كشور به برنامه رياضت اقتصادي جديد دولت و همچنين اجراي اين قوانين به طور جداگانه راي بدهد.

اين اقدامات در حالي صورت مي گيرد كه پارلمان يونان به دولت جديد اين كشور راي اعتماد داده است.

روز گذشته (دوشنبه 28 ژوئن) جورج پاپاندرئو، نخست وزير يونان گفت كه برنامه رياضت اقتصادي 28 ميليارد يورويي او مي‌تواند به اقتصاد اين كشور جان تازه اي بدهد.

در صورتي كه دولت بتواند تأييد پارلمان را براي اجراي برنامه رياضت اقتصادي جديد در اين كشور به دست آورد، اتحاديه اروپا و صندوق بين المللي پول وام هايي به ارزش 12 ميليارد يورو در اختيار اين كشور قرار مي دهند.
http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=9004084177

محاصره ساختمان پارلمان آتن از سوي هزاران تظاهركننده خشمگين يوناني

خبرگزاري فارس: خبرنگار بي‌بي‌سي از محل ساختمان پارلمان يونان در آتن گزارش داد اين مكان از سوي ده‌ها هزار تظاهركننده يوناني كه مخالفت تصويب طرح رياضت اقتصادي توسط نمايندگان پارلمان هستند، محاصره شده است.
فیلم محاصره

بزرگترين هنر امام خميني(رحمة الله علیه) تعميق و هدايت بيداري اسلامي بود

خبرگزاري فارس: همزمان با آغاز اعتصاب‌هاي گسترده دوروزه در سراسر يونان پليس يونان اطراف پارلمان اين كشور مستقر شده و با جمعيت معترض به سياست‌هاي رياضت اقتصادي به‎شدت درگير شد.
[تصویر: A1090769.jpg]
به نقل از روابط عمومي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي، آيت‌الله محمدعلي تسخيري در اين همايش گفت: بعثت پيامبر مكرم اسلام لطف و تفضل الهي‌است كه جامعه را از جهل به سوي علم، از تشتت آرا به سمت وحدت، از عقب‌ماندگي فكري به رشد و عقلانيت منطق اجتهاد و حركت به سوي جامعه جهاني سوق داد.
وي طي سخناني افزود: علما هميشه در طول تاريخ حامل ايده‌هاي اسلامي بوده‌اند و بزرگ‌ترين هنر امام‌خميني(رحمة الله علیه) گسترش، تعميق و هدايت بيداري اسلامي بود. همچنان‌كه تا امروز با وجود دشمني‌هاي آشكار مستكبرين ، اين ايده و انديشه مورد حمايت مسلمانان سراسر جهان اسلام است.
دبيركل مجمع به رسالت علما و انديشمندان در خصوص بيداري اسلامي اشاره كرد و تصريح كرد: رسالت امروز علما اين است كه اين حركت عظيم بيداري اسلامي را گسترش وتعميق دهند و هدايت آن را همچنان‌به عهده داشته باشند و علما بايد متوجه توطئه‌هاي دشمنان باشند و با درايت نقشه‌هاي استكبار جهاني را در به انحراف كشيدن اين نهضت مقدس خنثي كنند.
بر پايه اين گزارش، فردا 9 تير ماه همايش ديگري با موضوع «بيداري اسلامي و تقريب مذاهب اسلامي» در لاهور پاكستان برگزار مي‌شود.
همايش‌هاي يك روزه «نقش علما در بيداري اسلامي» و «بيداري اسلامي و تقريب مذاهب اسلامي» از سوي نمايندگي مجمع جهاني تقريب مذاهب اسلامي در اسلام‌آباد برگزار مي‌شود.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  آخرین اخبار از مسجد الاقصی مهدی 40 14,316 ۲۶/مرداد/۹۵ ۰:۵۶
آخرین ارسال: میثم2
  آخرین اخبار از سخنرانی و بازتاب سخنرانی های دکتر احمدی نژاد محمود 41 11,314 ۲۱/تیر/۹۲ ۱۳:۳۰
آخرین ارسال: soshiant
  آخرین اخبار از امام موسی صــــدر علائم ظهور 65 22,912 ۱۱/مهر/۹۱ ۱۳:۱۳
آخرین ارسال: عاشورايي

پرش در بین بخشها:


بالا