کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 16 رای - 3.75 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آخرین اخبار بیداری جهانی (موج بیداری اسلامی)
۱۸:۵۷, ۳۱/اردیبهشت/۹۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۱/اردیبهشت/۹۰ ۱۹:۰۹ توسط akhevi.)
شماره ارسال: #1
آواتار
خبرگزاري فارس: كارشناسان تظاهرات ده‌ها هزار نفري مادريد و ديگر شهرهاي اسپانيا را نشئت گرفته از موج بيداري منطقه خاورميانه ارزيابي مي‌كنند كه اكنون به قاره اروپا رسيده است.
به گزارش فارس، دهها هزار نفر، از شب گذشته در ميداني در مادريد، پايتخت اسپانيا تجمع كرده‌اند تا اعتراض خود را نسبت به سياست‌هاي اقتصادي دولت اين كشور اعلام كنند.

اين افراد از هفته گذشته، ميدان پوئرتو دل سول (دروازه خورشيد) در مركز مادريد را به اشغال خود درآورده‌اند تا خشم خود را نسبت به دولت و سياست‌هاي رياضتي آن نشان دهند.

شماري از معترضان، تظاهرات اسپانيا را با تظاهرات مردمي ضد رژيم مبارك ميدان التحرير قاهره مقايسه كرده‌اند كه منجر به سرنگوني حسني مبارك شد.

از سوي ديگر كارشناسان و آگاهان امر، تظاهرات گسترده مردم اسپانيا را عليه دولتمردان اين كشور، نشئت گرفته از موج بيداري ملت‌ها در منطقه خاورميانه عنوان و آن را با انقلاب مردم مصر كه منجر به سرنگوني رژيم حسني مبارك شد، قياس مي‌كنند.

برخي تظاهركنندگان نيز با الهام از تجمع مردمي مصر در روزهاي انقلاب اين كشور در ميدان التحرير قاهره، دست‌نوشته‌هايي داشتند كه روي آن نوشته شده بود "اينجا ميدان التحرير " است.

در همين ارتباط گروهي از معترضان، تظاهرات اسپانيا را با تظاهرات دموكراسي‌خواهان در ميدان التحرير قاهره مقايسه كرده‌اند به‌گونه‌اي كه مردم اسپانيا بي‌توجه به ممنوع بودن تجمع هاي اعتراضي در آستانه برگزاري انتخابات محلي، همچنان در صحنه تظاهرات حضور دارند.

تجمع گسترده مردم اسپانيا كه از سه‌شنبه هفته گذشته در ميدان "پوئرتو دل " شهر مادريد آغاز شده است، در اعتراض به سياست‌هاي اقتصادي دولت اين كشور همچنان ادامه دارد.

تجمع اعتراضي در حالي صورت مي‌گيرد كه كميسيون انتخاباتي اسپانيا به‌علت برگزاري انتخابات محلي روز يكشنبه، تحصن و تجمع را ممنوع كرده است.

به غير از مادريد، در ساير شهرهاي اسپانيا نيز تظاهراتي برگزار شده است. بر اساس آمار، 45 درصد جوانان اسپانيا بيكار هستند. اقتصاد اسپانيا با كسري بودجه شديد و بدهكاري هاي هنگفتي مواجه است.

تظاهركنندگان خواهان شغل، استانداردهاي بهتر زندگي، نظام عادلانه‌تر دموكراسي و اعمال تغييرات در برنامه‌هاي رياضت اقتصادي دولت سوسياليست اين كشور هستند.

ميزان بيكاري در اسپانيا 29.21 درصد است كه بالاترين نرخ در اتحاديه اروپاست. بيش از 4.9 ميليون نفر در اين كشور بيكار هستند. انتظار مي‌رود حزب سوسياليست در انتخابات محلي و منطقه اي روز يكشنبه، نتايج خوبي به‌دست نياورد.

نتايج برخي نظرسنجي‌ها حكايت از اين دارد كه هم اكنون موقعيت حزب سوسياليست در مقايسه با حزب مردم رقيب اصلي اين حزب، بين 15 تا 18 درصد كمتر است
عکس های مرتبط
http://www.farsnews.com/imgrep.php?nn=9002315498

امضای akhevi
در زمان غیبت به کسی منتظر می گویند که منتظر شهادت باشد..

شهید مهدی زین الدین
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 10 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۰:۵۷, ۱۵/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #91
آواتار
نقل قول:
مثل اینکه بنده با وجود اینکه کاربر تازه سایت هستم اطلاعات سیاسم بیشتر از شما و دوستان و همفکرانتان هست !
[تصویر: happy.png]
کاملا مشخصه اطلاعاتتون چقدر بیشتره نیازی به یادآوری نیست ! Big Grin
همه ی فرمایشات حضرت عالی رو که شبانه روز داریم از بی بی سی و من و تو و رسانه های های اصلاح طلب و سایت های همفکر می خونیم و می شنویم و ملاحظه میکنیم ! Wink
اگه میخواستیم با این حرفها قانع بشیم که دیگه نیازی به شوما نبود با همون رسانه های زنجیری که بزنم به تخته تعدادش هم کم نیست و بودجه اش معلوم نیست از کجاها تامین میشه قانع میشدیم

پسر خوب اینجا بیداری اندیشه است اینجا اکثرا تو سیاست همه ریش سفیدند و تحلیل هاشون از خیلی از خواص بی خاصیت این مملکت محکم تره! Wink

دلم واسه شوما میسوزه که چند تا مطلب انگلیسی و فارسی میخونی و فکر میکنی این فکرها واسه خودته
رسانه هایی که استفاده میکنی وظیفه شون حفظ وضع موجود و حفظ منافع اون مایه داراست!

یه کمی از این فضا بیا بیرون یه چند تا سفر برو و با چند تا مخالف درست درمون هم پیاله شو و خلاصه یه کمی استقلال فکری پیدا کن

امضای Maysam-1st
نه مثل ساره ای و مریم ، نه مثل آسیه و حوا
فقط شبیه خودت هستی ، فقط شبیه خودت زهرا
اگر شبیه کسی باشی، شبیه نیمه شب قدری
شبیه آیه تطهیری ،شبیه سوره اعطینا
۲۲:۵۰, ۱۵/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/فروردین/۹۳ ۲۳:۱۲ توسط Hadith.)
شماره ارسال: #92

نقل قول:در جواب دوست عزیز آقای کابالا لاور در مورد مسلمان و زیر شاخه های اون باید بگم که بیایید از دور نگاه بکنیم !
در قدیم عثمانی ها تونستند ضربه های بزرگی به غرب بزنند و این شد که غرب روش خود را در جنگ با مسلمانان عوض کرد به این صورت که بتوانند با نفوذ در سیستم مسلمانان دشمنانی از جنس خودشان ( مسلمانان) برای فرو پاشی دولت عثمانی بسازند . دوست عزیز این روش هنوز هم از سوی غربی ها استفاده میشه و می بینید که قسمت عزیمی از جنگ های این زمونه مربوط به مسلمانان میشه . خب حالا چجوری باید مسلمان اصلی و مسلمان غربی را شناخت ؟!
فقط کمی با خودتون فکر کنید...
ببینید اعمال کدام یک از آنها معقولتر است ؟ به راحتی می توان صحت این فرقه هارا از فتوی های عجیب مفتی هایشان و اعمال وحشیانه یشان فهمید.

ببینید دوست عزیز
روشی که شما برای تشخیص مسلمان و غیر مسلمان تعریف میکنید به نظر من اشکال دارد .
در قرآن آیاتی داریم که معنی مشخص و واضحی ندارد و هرکسی و هر شخصی از این آیات تعبیرهای خودش را دارد . مثالش را در تاپیکی دیگر زدم که اینجا دیگه بیان نمیکنم . از این آیات محققین حوضه علمیه یک برداشت میکنند - پادشاه عربستان یک برداشت دیگر میکند - سلفی و وهابی هم برداشت خودشان را میکنند - غیر مسلمان هم برداشتی دیگر و...
پس در مجموع همه اینها مسلمان هستند و اصول دین را میدانند . ولی در تفسیر آیات دیدگاه های گوناگونی دارند و این نتیجه میشود که امروز در خاور میانه میبینیم .
به هر حال مهم دیدگاه من و دیدگاه شما نسبت به این گروه ها نیست . مهم دیدگاه بشر و مردم کشور های دیگر هست که ظاهرا همهاینها را مسلمان میبینند و نتیجتا در باره ایشان قضاوت می کنند .
۲۲:۵۴, ۱۵/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #93

بسم الله الرحمن الرحیم
نقل قول:دوست عزیز

سلفی ها گروهی از مسلمین هستند . وهابیت هم گروهی از مسلمین هستند شیعه و سنی و داعش و ... هم گروه هایی از مسلمین هستن
متاسفانه شما مرتب در بحث از این شاخه به اون شاخه میپرسید و شبهات جدید و موضوعات جدید رو مرتب بهش اشاره میکنید که دور از بحث اصلی بوده و خودش یه تاپیک مفصل میطلبه از جمله همین چیزی که نقل قول کردم
ببینید مسلمانی تعریف داره ، شما به قول خودتون دارید از بیرون نگاه میکنید میبینید هفتاد هشتاد فرقه همه میگن ما مسلمان هستیم...
ما ادعا داریم که مذهب تشیع تنها مذهب برحق بین مسلمانان و تنها اسلام واقعی هستش و هرکس خلاف این ادعا داره ما حاضریم مناظره کنیم

نقل قول:اینکه منافع ایران و تفکرات شما با سلفی ها متفاوت هست دلیل بر این نیست که سلفی ها مسلمان نیستن
بله شما درست حدس زدید ، این دلیلش نیست و دلیلش چیزهای دیگه ایه

نقل قول:با سرچی ساده در گوگل متوجه میشوید که سلفی ها هم مسلمان هستند .
آیا گوگل معیار سنجش مسلمانی هستش؟
من توی صد تا سایت و وبلاگ مطلب میزنم که یهودی ها مسلمان هستند (یا هر مطلب خلاف واقعی که بخواهید) ، توی نتایج گوگل هم میاد! گویا گوگل چیزی فراتر از موتور جستجو هست به زعم شما. میتونید این رو براش سند بیارید که گوگل معتبره؟

نقل قول:در باره دیدگاه های بنده باید بگویم که من طرفدار حق هستم .
بسیار عالی. حالا بفرمایید معیار اینکه بفهمید چه چیز حق و چه چیز باطله چیه؟

نقل قول:ایران امروز منزویتر از همیشه هست . گروه اخوان المسلمین که سالها از ایران سلاح و پول رایگان دریافت کرد ، دست آخر همه سلاح هایش را به مخالفان بشار اسد داد تا بر ضد اهداف ایران استفاده شود .
نصف اشتباهات در صحبتهای شما از این ناشی میشه که نمیدونید ما شیعیان مامور به انجام وظیفه و تکلیف هستیم (یعنی کمک به مظلوم) نه مامور به نتیجه! ما کاری با نتیجه نداریم ، نتیجه هرچی میخواد باشه ما طبق دستور خدا عمل میکنیم و بهترین نتیجه ای که میتونیم بگیریم رضایت خداست نه موضع گیری های اخوان المسلمین
فلسطینی ها هم گاهی راه رو کج رفتند ولی در آخر فهمیدن که به جز شیعه هیچکس نیت و یارای مبارزه با صهیونیسم ظالم رو نداره.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۴۸, ۱۶/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/فروردین/۹۳ ۱۰:۵۰ توسط yashar1374.)
شماره ارسال: #94
آواتار
من جواب مطالب قبلرو نمیدونم ! چون نه کار من این هست و نه رشته من بنا بر این تخصصی در این زمینه ندارم! و دقیقا همین مواقع هست که دین و مذهب وارد زندگانی ما میشوند یعنی اینکه اگر دین داری اگر مذهب داری باید در مواقع گنگ دست دین رو بگیری و از اون بدون هیچ چون و چرایی پیروی کنی !چون به اون اعتقاد و اعتماد داری (البته منظورم این نیست که به دنبال جواب نرید ! اما بعضی مواقع هست که یا علم انسان کفاف نمیده و یا درک انسان )اگر هم واقعا دنبال جوابی و با جواب این مسئله، تحول عظیمی در زندگیت قراره بشه، با این جواب ها کوتاه قانع نمیشی . اینجوری که معلومه هم مشکل شما اساسیه و هم سوالاتی داری که برای جواب اونها باید علم وسیعی داشته باشی ! پس برای جواب باید خودتون کتابها و مطالب زیادی بخونید ...
(۱۵/فروردین/۹۳ ۲۲:۵۰)کابالا لاور نوشته است:  به هر حال مهم دیدگاه من و دیدگاه شما نسبت به این گروه ها نیست . مهم دیدگاه بشر و مردم کشور های دیگر هست که ظاهرا همهاینها را مسلمان میبینند و نتیجتا در باره ایشان قضاوت می کنند .

کشور های دیگر چیزی از اسلام میبینند که رسانه های آن نشان می دهند...

امضای yashar1374

[تصویر: Untitled_11.jpg]

۱۵:۲۱, ۱۶/فروردین/۹۳
شماره ارسال: #95

(۱۵/فروردین/۹۳ ۲۲:۵۴)Havbb 110 نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم
متاسفانه شما مرتب در بحث از این شاخه به اون شاخه میپرسید و شبهات جدید و موضوعات جدید رو مرتب بهش اشاره میکنید که دور از بحث اصلی بوده و خودش یه تاپیک مفصل میطلبه از جمله همین چیزی که نقل قول کردم
ببینید مسلمانی تعریف داره ، شما به قول خودتون دارید از بیرون نگاه میکنید میبینید هفتاد هشتاد فرقه همه میگن ما مسلمان هستیم...
ما ادعا داریم که مذهب تشیع تنها مذهب برحق بین مسلمانان و تنها اسلام واقعی هستش و هرکس خلاف این ادعا داره ما حاضریم مناظره کنیم

بله شما درست حدس زدید ، این دلیلش نیست و دلیلش چیزهای دیگه ایه

آیا گوگل معیار سنجش مسلمانی هستش؟
من توی صد تا سایت و وبلاگ مطلب میزنم که یهودی ها مسلمان هستند (یا هر مطلب خلاف واقعی که بخواهید) ، توی نتایج گوگل هم میاد! گویا گوگل چیزی فراتر از موتور جستجو هست به زعم شما. میتونید این رو براش سند بیارید که گوگل معتبره؟

بسیار عالی. حالا بفرمایید معیار اینکه بفهمید چه چیز حق و چه چیز باطله چیه؟

نصف اشتباهات در صحبتهای شما از این ناشی میشه که نمیدونید ما شیعیان مامور به انجام وظیفه و تکلیف هستیم (یعنی کمک به مظلوم) نه مامور به نتیجه! ما کاری با نتیجه نداریم ، نتیجه هرچی میخواد باشه ما طبق دستور خدا عمل میکنیم و بهترین نتیجه ای که میتونیم بگیریم رضایت خداست نه موضع گیری های اخوان المسلمین
فلسطینی ها هم گاهی راه رو کج رفتند ولی در آخر فهمیدن که به جز شیعه هیچکس نیت و یارای مبارزه با صهیونیسم ظالم رو نداره.

دوست عزیز بنده در فروم های مشابه با بسیجیان و همفکران و متدینین بحث های مشابه میکنم . اما تا کنون ندیده ام که شیعه را مسلمان و سنی را نا مسلمان بخوانند . شما خود را بر حق میدانید و سنی ها هم خود را بر حق میدانند . اگر گروه ها و فرقه های دیگر را نامسلمان فرض کنیم ( که این گونه نیست ) چه راهکاری وجود دارد تا بتوانیم قضاوت کنیم که کدام گروه درست میگویند ؟

در باره گوگل که چی بگم . گوگل تنها یک موتور جستجو هست و معیار سنجش مسلمانی نیست . راه کار من برای تحقیق در باره این گروه ها پیدا کردن سایت هایی است که در باره ایشان مطلب گذاشته اند و گوگل به من کمک میکند این منابع را پیدا کنم .
در سایت های غیر وابسته به نظام جمهوری اسلامی این گروه ها مسلمان معرفی میشوند .
حال چرا حتما باید در رسانه های داخلی تحقیق کنیم . ؟

معیار اینکه بفهمیم چه چیز حق و چه چیز باطل هست به عقیده بنده ابتدا عقل انسان هست . به عقیده شما چه معیار یا معیار هایی وجود دارد ؟

نقل قول:نصف اشتباهات در صحبتهای شما از این ناشی میشه که نمیدونید ما شیعیان مامور به انجام وظیفه و تکلیف هستیم (یعنی کمک به مظلوم) نه مامور به نتیجه! ما کاری با نتیجه نداریم ، نتیجه هرچی میخواد باشه ما طبق دستور خدا عمل میکنیم و بهترین نتیجه ای که میتونیم بگیریم رضایت خداست نه موضع گیری های اخوان المسلمین
ببینید هدف من از این پست ها این بود که بگم
چرا جنگ با اسرائیل ؟ چرا ما باید سیاست خارجه که اصلی ترین سیاست یک کشور هست را دستمایه عقاید گروهی از هموطنانمون بکنیم که معتقد هستند اسرائیل باید نابود شود ؟ سیاستی که میتواند یک کشور را قدرتمند بکند ویا اینکه آن را گوشه گیر و منزوی و ضعیف کند ؟
بنده به لابی اسرائیلی در آمریکا و برخی کشور های اروپایی آشنا هستم ( فراماسونری و شیطانپرستی را بحث کودکانه میدانم )
اما چیزی که شما میگوئید با عمل جور در نمیآید . مردم داخلی ایران زیر بار تحریم ها باشند تا گروهی دیگر بخواهند با اسرائیل بجنگند ؟ آیا وقت آن نیست که شعار مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا را هم مانند شعار مرگ بر شوروی به ذباله دان بیندازیم ؟ چطور میشود که ایران شعار مرگ بر شوروی را از ادبیات خود حذف میکند و در مقابل کشتار مسلمانان چچنی به دست شوروی سکوت میکند و از مظلوم حمایت نمیکند ؟
به عقیده بنده ایران باید در سیایت خاجه خود تغییر ایجاد کند . وظیفه ما این نیست که برای حمایت از یک سری گروه های سنی مذهب آینده کشور خود را به مخاطره بیندازیم.
این را به نظر من باید بگزاریم تا امام زمان بیاید ( اگر بیاید ) تا حق و باطل در جهان مشخص شود و سپس برویم و بخنگیم . با ظالمان
۲۱:۲۱, ۱۶/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/فروردین/۹۳ ۲۱:۲۶ توسط رضوانه.)
شماره ارسال: #96
آواتار
من فقط این حدیث رو به عنوان نمونه میگم
شما مقایسه کنید
نتیجه با خودتون

قال رَسولُ الله(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم):
کسی که در هر صبحگاه به امور مسلمین همّت نگمارد و در اندیشه ی کارهای آنان نباشد٬ از آنها نیست وکسی که بشنود مردی فریاد می زند:«ای مسلمان ها بدادم برسید» و جواب او را ندهد٬ مسلمان نیست.

منبع : اصول کافی٬ ج٢/ص١۶۴٬ حدیث۵

به نظرتون کسانی که در بحرین و سوریه و هر جای دنیا مسلمان ها رو به خاک و خون میکشن...و به دادشون که نمیرسن هیچ٬ نمیذارن صداشون به دنیا برسه

این مسلمانیست؟؟؟
این اسلام است ؟؟؟!
اگر این مسلمانیست٬٬٬من دیگه حرفی ندارم!!!

امضای رضوانه
ظهور حضرت خيلي نزديكتر از اين حرفهاست. سر و گوش بجنبانيد هوشيار باشيد و اخبار منطقه اي و بين المللي را درست پيگيري كنيد
ظهور حضرت خيلي نزديكتر از آني است كه تصور شود
من از الآن دارم پيش بيني ميكنم كه چه جوري آن روايت محقق ميشود .روايتي كه ميفرمايد:
وقتي ظهور محقق ميشود مومنين ميگويند ما #انتظار نداشتيم انقدر ظهور زود باشد
انتظار نداشتيم انقدر زود باشد
۲۲:۵۰, ۱۶/فروردین/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/فروردین/۹۳ ۲۳:۰۴ توسط Havbb 110.)
شماره ارسال: #97

بسم الله الرحمن الرحیم
نقل قول:دوست عزیز بنده در فروم های مشابه با بسیجیان و همفکران و متدینین بحث های مشابه میکنم . اما تا کنون ندیده ام که شیعه را مسلمان و سنی را نا مسلمان بخوانند . شما خود را بر حق میدانید و سنی ها هم خود را بر حق میدانند .
بحث ما بر سر الفاظ نیست
پیامبر اسلام (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرموده اند که بعد از من 73 فرقه بوجود میاد از دل اسلام که فقط یکی از آنها بر حق است!
حالا شما هر اسمی که میخواهید بر روی آن 72 دو فرقه بگذارید مهم نیست. اگر بگویند مسلمان هم هستیم بنابر این این حدیث صحیح فقط یکی از فرقه ها برحق است.
نقل قول:چه راهکاری وجود دارد تا بتوانیم قضاوت کنیم که کدام گروه درست میگویند ؟
در پست قبلی عرض کردم

دو راه ساده مثال میزنم. اول اینکه کسی خودش ببینه مثلا فرقه ی الف چه اشکالاتی بر فرقه ی ب میگیرند ، بعد برود پاسخهای فرقه ی ب را بخواند و این روال را ادامه دهد تا زمانی که بر اون مسجل شود که کدام فرقه استدلالهای قانع کننده تری دارند.

راه دیگر هم مناظره ی بین علمای فرقه های مختلف هست. که شما با تماشای مناظره میتونید تصمیم بگیرید.

نقل قول:راه کار من برای تحقیق در باره این گروه ها پیدا کردن سایت هایی است که در باره ایشان مطلب گذاشته اند و گوگل به من کمک میکند این منابع را پیدا کنم .
از کجا میفهمید که ان مطلب مغرضانه علیه مذهبی نوشته نشده؟
باید سراغ علمای هر مذهب بروید تا از حقیقت ان مذهب آگاه بشید. در کنارش نقدهای وارد بر هر مذهب رو بخونید و جوابهای مذهب مربوطه را بشنوید
در این راه غرض ها و سلیقه های شخصی را کنار بگذارید و منصفانه جلو بروید و حق پذیر باشید. حق را بپذیرید حتی اگر به ضرر علایق شما بود
نقل قول:معیار اینکه بفهمیم چه چیز حق و چه چیز باطل هست به عقیده بنده ابتدا عقل انسان هست . به عقیده شما چه معیار یا معیار هایی وجود دارد ؟
میتوانید اثبات کنید که عقل انسان کامل است و حرف درست را همیشه میزند؟

من مثال نقض میارم. چندنفر انسان متفکر نشستند و مبانی کمونیسم و مارکسیسم رو نوشتند و اجرا هم کردند دیدید که شکست خورد. مگر آنها عقل نداشتند؟ چرا به خطا رفتند؟
از سوی دیگر لیبرالیسم امروز با مشکلات عمده ای روبرو است. چرا کسی که روز اول لیبرالیسم را تئوریزه کرده اینقدر تفکرش ناقص بوده که مانند کمونیسم در سراشیبی قرار گرفته و به عقیده ی بعضی پژوهشگران محکوم به نابودی است؟
لیبرالیسم با کمونیسم اختلاف نظرهای عمده و اشکاری دارند درحالی که هردو از ذهنهای بزرگترین متفکران غرب بیرون آمده اند و سالها روی آنها فکر شده. اگر عقل بشر کامل است و حرف درست را میزند این اختلافها چیست؟ بالاخره یکی از اینها اشتباه میکنند!

هزار و یک مثال دیگر در این مورد هست. تمامی اختلاف نظر ها دلیل بر این هست که عقل انسان نمیتواند کاملا حق و باطل را تشخیص دهد ، بنابر این خداوند پیامبران و کتب آسمانی را برای هدایت انسان فرستاده که در کنار عقل انسان را به رستگاری میرسانند.
نقل قول:چرا جنگ با اسرائیل ؟
قرار ما بر این شد که از این شاخه به اون شاخه نپرید.
این سوال شما خودش عنوان یک کتاب حداقل صد صفحه ای هستش!!!
شما این تاپیک رو کامل بخونید:
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-21970.html
۱۴:۵۷, ۱۵/آبان/۹۳
شماره ارسال: #98

سلام
خسته نباشید خدا قوت
سوالاتی که درمورد سرکوب بیداری اسلامی دارم باید اینجا بپرسم؟؟؟؟؟؟
۸:۴۹, ۱۹/دی/۹۳
شماره ارسال: #99

حمله به دفتر مجله طنز "شارلی ابدو" در پاریس که کشته شدن ۱۲ نفر را در پی داشت واکنش کشورهای اسلامی را نیز برانگیخت.
ایران به این حمله که روز چهارشنبه (۷ ژانویه/ ۱۷ دی) توسط سه مرد مسلح انجام شد، برخوردی دوگانه داشت، مرضیه افخم، سخنگوی وزارت امورخارجه ضمن محکوم کردن اقدام تروریستی در پاریس گفت که "استفاده از آزادی بیان و تندروی فکری و ترور شخصیت‌های مورد احترام ادیان و ملت‌ها توهین به ادیان الهی و ارزش‌ها و نمادهای مورد احترام این ادیان" غیر قابل قبول است."
مرضیه افخم، سخنگوی وزارت خارجه ایران درهمین حال بطور کلی "هر گونه اقدام تروریستی علیه انسان‌های بی‌گناه را با تعالیم اسلام بیگانه دانست."
به گزارش ایسنا، افخم اظهار داشت: «این قبیل رفتارها ادامه موج افراطی‌گری و خشونت‌طلبی فیزیکی و فکری بی‌سابقه‌ای است که طی یک دهه گذشته در سطح جهان توسعه یافته و متأسفانه به‌ دلیل سیاست‌های نادرست و برخوردهای دوگانه در مواجهه با خشونت‌ورزی و افراط‌گری باعث ترویج این قبیل اقدامات و رفتارها شده است.»
واکنش عربستان، ترکیه، پاکستان و افغانستان
عربستان سعودی حمله به دفتر "شارلی ابدو" را "عمل بزدلانه‌ای" خواند که نه تنها از سوی دین اسلام بلکه از سوی سایر ادیان نیز "مردود" است
.

گزارش تصویری: حمله خونین به دفتر نشریه "شارلی ابدو" در پاریس
سه مرد مسلح به سلاح سنگین روز چهار‌شنبه (۷ ژانویه/ ۱۷ دی) به دفتر نشریه‌ طنز و کاریکاتور "شارلی ابدو" در پاریس حمله کردند.

ترکیه نیز این اقدام را محکوم کرده است. رجب طیب اردوغان، رئیس جمهور ترکیه گفت، تروریسم با هیچ دلیلی، چه دینی باشد و چه ملی قابل توجیه نیست. اردوغان گفت، ترکیه با همه اشکال تروریسم مبارزه خواهد کرد. او خاطرنشان ساخت، عدم رواداری دگراندیشان و ترغیب به خشونت باعث شد که این راه هموار شود.
رئيس جمهور ترکیه روز سه‌شنبه (۶ ژانویه) یک روز پیش از این حمله از افزایش خارجی‌ستیزی و اسلام‌هراسی در اروپا انتقاد کرده بود.
تهاجم مرگبار به دفتر مجله "شارلی ابدو" از سوی پاکستان و افغانستان نیز محکوم شد. در اطلاعیه دفتر اشرف غنی احمدزی، رئیس جمهور افغانستان اعلام شد: «هیچ توجیهی برای این عمل وحشیانه وجود ندارد.»
وزارت خارجه پاکستان نیز اعلام کرد: «پاکستان همه اشکال تروریسم را محکوم می‌کند.»
دیگر واکنش‌ها
دانشگاه الازهر مصر حمله به دفتر مجله یادشده را "عملی جنایت‌کارانه" خواند و اعلام کرد، اسلام "هر گونه عمل خشونت‌آمیز را رد می‌کند."
اتحادیه عرب که مقر آن در قاهره، پایتخت مصر است نیز این تهاجم مسلحانه را"به شدت" محکوم کرد و با ذکر این که این عمل "حمله‌ای جنایت‌کارانه" بود اعلام کرد: «اسلام هر گونه خشونتی را تقبیح می‌کند.»
شورای مرکزی مسلمانان آلمان نیز گفت: «این عملی خصمانه و تحقیرآمیز علیه جامعه آزاد ما در آلمان است... امروز انتقام پیامبر ما گرفته نشد، بلکه به اعتقاد ما خیانت و ارزش‌های اسلامی ما عمیقا به لجن کشیده شد.»
شورای مسلمانان فرانسه نیز این اقدام را "بربرمنشانه" خواند و آن را "حمله‌ای به دمکراسی و آزادی رسانه‌ها" قلمداد کرد.
شادمانی اسلام‌گرایان افراطی
اسلام‌گرایان افراطی در اینترنت از تهاجم خونین به دفتر مجله "شارلی ابدو" ابراز شادمانی کردند.
یکی از کاربران شبکه‌های اجتماعی با نام "ابو دجنه" (Abu Dujana) با تقدیر از این حمله نوشت: «الله برادران فرانسوی ما را پاداش دهد.»

همبستگی جهانی با قربانیان ترور نشریه "شارلی ابدو"
شامگاه چهارشنبه (۷ ژانویه) در شهرهای مختلف فرانسه و همچنین در بسیاری از شهرهای بزرگ جهان از جمله برلین، لندن، نیویورک، سانفرانسیسکو و بوئنوس آیرس گردهمایی‌های عظیمی برگزار شد. شرکت‌کنندگان در این تجمعات خشم و انزجار خود را از حمله مرگبار به دفتر نشریه طنز "شارلی ابدو" ابراز داشته و همبستگی خود با قربانیان این حمله را به نمایش گذاشتند.
123456789101112131415
در سایت یوتیوب فیلمی حاوی تصاویری از این حمله در حالی که موسیقی متن آن سرودی مذهبی است منتشر شده با این عنوان: «اوه، ای گرگ تنها، درنگ نکن.» مقصود از "گرگ تنها" احتمالا همان دو مظنونی است که اینک پلیس فرانسه به دنبال آن‌هاست. در کنار عنوان نیز نام گروه افراطی "دولت اسلامی" دیده می‌شود.
در شبکه‌های اجتماعی بارها این نوشته مشاهد شد: «این تازه آغاز است.» این تهدید، تهدیدی است که معمولا از زبان گروه‌هایی مانند القاعده یا "دولت اسلامی" جاری می‌شود. یکی از حامیان گروه‌های افراطی اسلام‌گرا در توییتر نوشت: «اوه، صلیبیان، این تازه آغاز یک جنگ طولانی است.»
کاربری دیگر نیز نوشت: «ابتدا حملات هوایی به مسلمانان را متوقف کنید. بدترین اقدام تازه در راه است.»
حامیان تروریسم از هشتگ #CharlieHebdo در توییتر برای تبلیغ‌های جهادگرایانه خود استفاده می‌کنند. تصاویری از ابوبکر بغدادی، رهبر "دولت اسلامی" و دنیس کوسپرت، جهادگر آلمانی که در سوریه برای "دولت اسلامی" می‌جنگد منتشر شده که این هشتگ را دارد.
مجله طنز "شارلی ابدو" به‌تازگی کاریکاتوری از ابوبکر بغدادی، رهبر گروه "دولت اسلامی" منتشر کرده بود. در فیلم کوتاهی که از حمله به دفتر این نشریه گرفته شده مهاجمان فریاد الله‌اکبر سر می‌دهند. ۴ تن از کاریکاتوریست‌های معروف و سردبیر این نشریه در این تهاجم جان باختند.
۱۵:۱۹, ۸/مهر/۹۴
شماره ارسال: #100
آواتار
سیزدهمین اجتماع مدافعان حرم برگزار می‌شود
[تصویر: 1759404.jpg?ts=1442515212105]

سیزدهمین گردهمایی مدافعان حرم با عنوان «گرامیداشت شهدای حج» غروب چهارشنبه ۸ مهرماه در آستان مقدس امامزاده صالح(علیه السلام) برگزار می‌شود. این مراسم از ساعت ۱۹ با سخنرانی حجت‌الاسلام والمسلمین سیدابراهیم رئیسی دادستان کل کشور و تولیت آستان مقدس امام‌زاده صالح(علیه السلام) آغاز خواهد شد. در این اجتماع منصور ارضی و جمع دیگری از مداحان اهل بیت(علیه السلام) مرثیه سرایی می‌کنند.این برنامه به همت ستاد بزرگداشت مدافعان حرم و با همکاری هیئت‌الرضا(علیه السلام) (بچه های هیئت رضا هلالی)، حزب‌الله سایبر، شبکه‌ اینترنتی نصر تی‌وی برگزار می‌شود.

امضای سید ابراهیم
[تصویر: 70398176744835468767.png]
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]