کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا گذاشتن تاج گل روی سنگ قبر ایجاد مزاحمت و سنگینی برا ی م
۰:۲۷, ۲۱/مرداد/۹۳
شماره ارسال: #1
آواتار
پاسخ پرسش : خیر . روی کفن می توانیم نام 12 امام و 14 معصوم (علیه السلام) را بنویسیم و کتابچة گنج العرش که درون قبر او چند دعای خوب مانند : گنج العرش ، دعای معراج ، 6 قفل ، 7 هیکل ، و ... است ، را قرار داد ، که فشار قبر را کم می کند ؛ بشرطی که آدم خوبی بوده باشد . فقط به درد آدمهای خوب که با آن دعاها مأنوس بوده اند می خورد . البته در مورد کتابچه ، کالبد اثیری مرده میرود و آنرا می خواند ، اگر قبلاً آنرا خوانده و با آن اُنس گرفته باشد ، بدرد او می خورد و در آنجا یک نوع یادآوری است . در غیر اینصورت به هیچ وجه ممکن به درد او نمی خورد . همچنین می توانید دو چوب خیس را دقیقا بالا و پایین قبر مرده قرار داد ، اینکار برای مرده مفید است .کاشتن گل و درخت نیز ، در کنار قبر ، مفید است .

در ضمن ، اگر مرده را در بُرد یمانی ( پارچة سفیدی که مُهر 12 امام (علیه السلام) داشته باشد ) بپیچانی و در قبر قرار دهید ، باعث می شود که در موقع سئوالات نکیر و منکر ، آرامش و نرمی بیشتری از سوی آنها اعمال شود ، و به برکت آن اسماءالله ، فشار قبر کمتر بشود ؛ انشاءالله .

مرگ ، هم سخت است و هم آسان . معمولا برای پیر ها سختتر است . آیا ندید که پیر ها چقدر دنیا را دوست دارند و حریص تر هستند و خیلی جمع آوری می کنند و استفاده هم نمی کنند . این وسوسه ای است که شیطان در زمان پیری ، در وجود انسان می اندازد ( شهوت مال اندوزی ) .

پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) می فرمایند : « دوستداران من ، حد وسط را رعایت می کنند » .

اگر مال و منال حلال هم داشتید ، همه را صرف لذت خود نکنید ؛ بلکه مقداری را هم در راه خدا صرف کنید و لذت ببرید . (

پرسش 24 : چگونه اسماء الهی در بدن فعال می شود؟

پاسخ پرسش 24: اسماء الهی در بدن انسان ، فقط زمانی فعال می شود ، که شخص حضور قلب ( حضور خدا ، خلوص نیت ، صداقت ، و ... ) داشته باشد . اگر واقعا بخواهید ، خدا می آید . اینکار زورکی نیست ؛ با عشق الهی هر کاری میسر می باشد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  نامی به سنگینی تمام اعمال (بسم الله الرحمن الرحیم) EMPERATOR 25 11,654 ۱۴/خرداد/۹۱ ۱۰:۳۴
آخرین ارسال: دل خسته

پرش در بین بخشها:


بالا