کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 8 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دانلود مستند جادوی خنیا (تاثیر و نقش موسیقی در سبک زندگی)
۲۰:۰۶, ۱۲/مهر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/آذر/۹۳ ۱۸:۰۱ توسط Mahdy2021.)
شماره ارسال: #1
آواتار

[تصویر: Besmellah1.png]

لابراتوار ویژه ی جنگ نرم دانشجویی
لوجند فیلم تقدیم می کند:
[تصویر: LOOGEND_Logo.png]

مستند جــادوی خنیــا

[تصویر: Poster_Jaduye_Khonya.jpg]

دانلود پوستر اصلی و با کیفیت بالای مستند جادوی خنیا

موسیقی از زمان شکل گیری خود، متناسب با آداب و رسوم ، شرائط جغرافیایی و نحوه زندگی مردم
در بین اقوام مختلف، متفاوت و جزیی از سبک زندگیشان بوده است.
با آغاز رویارویی ایدئولوژیک جهانی هر یک از قدرت ها سعی در بسط سبک زندگی مورد نظر خود داشته اند.
در این بین موسیقی نقشی اساسی در القای سبک زندگی بر عهده دارد.
موسیقی های مدرن امروز را نیز می توان برخاسته و وابسته به نحوه تفکر و زندگی مردم غرب دانست.
در همین راستا این مستند عملکرد موسیقی در این رویارویی ایدئولوژیک را بررسی می کند

[تصویر: aparat_Logo.png]
دانلود ومشاهده تریلر مستند جادوی خنیا

[تصویر: vimeo_logo.png]
دانلود و مشاهده تریلر مستند جادوی خینا

https://vimeo.com/107961227

قسمت اول: صنعت موسیقی

[تصویر: ScreenShot_Jadooye_Khonya_E01.jpg]

دانلود قسمت اول مستند جادوی خنیا با حجم 131 مگابایت و کیفیت عالی
دانلود با لینک مستقیم از سرور بیداری اندیشه
دانلود از سرور Trainbit

دانلود از سرور Mediafire

دانلود قسمت اول مستند جادوی خنیا با حجم 46 مگابایت و کیفیت مناسب

دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

با بررسی دقیق و کارشناسی تر نسبت به پوشش ها در مستند
و همچنین نظر و انتقاد بجای مخاطبان، قسمت اول ویرایش شد

قسمت دوم: نبرد ایدئولوژیک

[تصویر: ScreenShot_Jadooye_Khonya_E02.jpg]

دانلود قسمت دوم مستند جادوی خنیا با حجم 143 مگابایت و کیفیت عالی
دانلود از سرور Trainbit

دانلود از سرور Mediafire

دانلود قسمت دوم مستند جادوی خنیا با حجم 45 مگابایت و کیفیت مناسب
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

قسمت
سوم: دنیای تینیجری

[تصویر: ScreenShot_Jadooye_Khonya_E03.jpg]

دانلود قسمت سوم مستند جادوی خنیا با حجم 125 مگابایت و کیفیت عالی
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

دانلود قسمت سوم مستند جادوی خنیا با حجم 45 مگابایت و کیفیت مناسب
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

قسمت چهارم: جنبش رقص، دیپلماسی رپ

[تصویر: ScreenShot_Jadooye_Khonya_E04.jpg]

دانلود قسمت چهارم مستند جادوی خنیا با حجم 132 مگابایت و کیفیت عالی
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

دانلود قسمت چهارم مستند جادوی خنیا با حجم 49 مگابایت و کیفیت مناسب

قسمت پنجم: مرگ موسیقی

[تصویر: ScreenShot_Jadooye_Khonya_E05.jpg]

دانلود قسمت پنجم مستند جادوی خنیا با حجم 140 مگابایت و کیفیت عالی
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

دانلود قسمت پنجم مستند جادوی خنیا با حجم 38 مگابایت و کیفیت مناسب
دانلود از سرور Trainbit
دانلود از سرور Mediafire

(۱۶/مهر/۹۳ ۰:۱۲)مجید املشی نوشته است:  [تصویر: Tavajjoh.gif]
دانلود همه ی قسمت های مستند جادوی خنیا در دو نسخه ی با کیفیت عالی و نسخه ی کم حجم
اینجا و اینجا کلیک بفرمایید

کانال آپارات لوجند فیلم

http://www.aparat.com/LOOGEND
http://www.aparat.com/amlashi

(۲۰/آبان/۹۳ ۹:۱۳)مجید املشی نوشته است:  
دانلود همه ی قسمت های مستند جادوی خنیا با لینک مستقیم از سرور مبین مدیا
کیفیت : WebRip (عالی) – [ریلیز اختصاصی مبین مدیا]

دانلود قسمت اول
دانلود قسمت دوم
دانلود قسمت سوم
دانلود قسمت چهارم
دانلود قسمت پنجم

"استفاده و تکثیر از این مستند بلا مانع است"

منبع
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-36317.html

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 8 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۳:۴۱, ۲/آذر/۹۳
شماره ارسال: #71

(۲/آذر/۹۳ ۱۶:۴۴)کوروش کبیر نوشته است:  با سلام.
من موسیقی خیلی دوست دارم.مخصوصا موسیقی تند.
وقتی اعصابم خورد میشه گوش دادن به موسیقی رو خیلی دوست دارم برام مثل داروی آرام بخشه.
حافظ هم خیلی میخونم اینجور وقتا.

اره مثل منی
من تمام دنیام اهنگ های بکوبه اصلا تو مدرسه منو به اسم دی جی میشناختن و ... من رو همه ی فامیل میدونن که چقدر عاشق این اهنگام تقریبا بکوب ترین اهنگ های دنیا رو هم دارم. موقع گوش دادن بعضی از اهنگ ها چنان تشنجی بهم رخ میده که نگو اصلا ادم میره تو فضا واقعا لذت بخشه
حقیقتش تا حالا اتفاقی برام نیافتاده
۱۴:۴۰, ۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #72
آواتار
(۲/آذر/۹۳ ۲۳:۴۱)"شهید نوشته است:  اره مثل منی
من تمام دنیام اهنگ های بکوبه اصلا تو مدرسه منو به اسم دی جی میشناختن و ... من رو همه ی فامیل میدونن که چقدر عاشق این اهنگام تقریبا بکوب ترین اهنگ های دنیا رو هم دارم. موقع گوش دادن بعضی از اهنگ ها چنان تشنجی بهم رخ میده که نگو اصلا ادم میره تو فضا واقعا لذت بخشه
حقیقتش تا حالا اتفاقی برام نیافتاده

البته منم خیلی گوش نمیدم گاهی اوقات گوش میدم.
ولی در کل زیادش واسه شنوایی شاید خوب نباشه.
البته ما الان هم علم موسیقی داریم که تدریس میشه هم موسیقی درمانی داریم توی دنیا.
یعنی موسیقی در کل دنیا پدیده مهمی شده و باید خوب استفاده کرد ازش.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۵۲, ۳/آذر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آذر/۹۳ ۱۶:۵۷ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #73
آواتار
(۲/آذر/۹۳ ۲۳:۴۱)"شهید نوشته است:  من تمام دنیام اهنگ های بکوبه اصلا تو مدرسه منو به اسم دی جی میشناختن و ... من رو همه ی فامیل میدونن که چقدر عاشق این اهنگام تقریبا بکوب ترین اهنگ های دنیا رو هم دارم. موقع گوش دادن بعضی از اهنگ ها چنان تشنجی بهم رخ میده که نگو اصلا ادم میره تو فضا واقعا لذت بخشه
پیشنهاد می کنم ضمن مطالعه ی مقاله ی زیر که کاری از گروه بیداری اندیشه هست؛ جستجویی پیرامون اثرات موسیقی از منظر علوم پزشکی و روان شناسی بفرمایید. از نظر علمی بسیاری از این لذت ها و به قول شما تشنج ها آثار جبران ناپذیری رو به دنبال خواهد داشت. لذا کمی بیشتر مراقب باشید.
تحقیقی پیرامون موسیقی

http://bit.ly/1fgVzt9
(۲/آذر/۹۳ ۱۷:۳۸)مجید املشی نوشته است:  اگر مستند جادوی خنیا رو دیده باشید توضیح لازم رو پیرامون تاثیرات موسیقی دادیم. و نظر کارشناسان و دانشمندان رو ذکر کردیم.
دقت کنید که موسیقی اگر به شکل درستی انتخاب و استفاده نشه آثار بدی بجا میذاره. مثل مصرف داروی سرخود که آسیب هایی رو در پی خواهد داشت. و ممکنه اون داروی بخصوص مناسب شما نباشه. لذا دقت زیادی بفرمایید.

امضای مجید املشی
۲۳:۳۰, ۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #74

آقای املشی چرا کیفیت صدای گوینده انقدر بد شد از قسمت سوم؟
واقعا واسم اعصاب خورد کنه
حیف این مستند
۱:۰۸, ۴/آذر/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آذر/۹۳ ۱:۱۳ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #75
آواتار
(۳/آذر/۹۳ ۲۳:۳۰)عرفان محجوب نوشته است:  آقای املشی چرا کیفیت صدای گوینده انقدر بد شد از قسمت سوم؟
واقعا واسم اعصاب خورد کنه
حیف این مستند
حق با شماست کاملا
یکی از دلایلش Voice Recorder ی بوده که صدای گوینده باهاش ضبط شده. قاعدتا نیاز به یک ضبط کننده ی صدای استاندارد داریم. دلیل دیگرش هم این بوده که در زمینه ی صدا آگاهی و دانش کافی نداشتیم.
شاید باورتون نشه؛ در مستندهای قبل من صدا رو با گوشی قدیمی نوکیا ضبط می کردم! واقعا از نظر امکانات در مضیقه هستیم. اما سعی می کنیم با همین امکانات محدود هم تلاش کنیم تا کار شکل مطلوبی داشته باشه چه از نظر فنی و چه از نظر هنری و چه از نظر محتوایی. امیدوارم کم و کاستی ها رو بر ما ببخشید.
البته برای مستند بعدی پیشنهاد آقای جویای حقیقت و نظراتی که در مورد ضبط صدا دادن رو مدنظر قرار میدیم تا ان شاءالله کار از نظر صوتی قابل قبول باشه.

جا داره تشکر کنم از همه ی شما که با نظرات، پیشنهادات و انتقاداتتون باعث میشید بتونیم تا حد امکان نقاط ضعف کار رو تشخیص و در صدد رفعش باشیم.
۲۰:۵۷, ۵/آذر/۹۳
شماره ارسال: #76

ای کاش دست و بالم باز بود یه حرکتی واستون می کردم.بازم خدا بزرگه.شمایی که با این امکانات اندک مستند به این جذابی می سازید معلومه خیلی با استعدادید.اجرتون با صاحب الزمان
۱۴:۴۰, ۵/اسفند/۹۳
شماره ارسال: #77

سلام
(۱۹/آبان/۹۳ ۱:۰۸)مجتبی110 نوشته است:  
II - دوم اینکه شاه بیت مستند اینه که موسیقی شده سلاحی برای جهانی سازی لایف استایل آمریکایی و در اصطلاح خودمون می تونیم بگیم جنگ نرم! من اینو قبول دارم صددرصد! اما...
اما از طرفی برام عجیب است که رهبر انقلاب در فرمایشاتی معتقدند موسیقی کشش مبارزه با جنگ نرم رو ندارند! چطور ممکنه است دشمن با سلاح موسیقی وارد جنگ نرم بشه اما دفاعش با این سلاح ممکن نباشد؟! البته حرف غیر منطقی از ایشون قطعا بعیده به هر حال باید حلاجی بشه تا تناقضات بر طرف بشه!
نقل قول:
این که ما بگوییم موسیقی بهترین راه مقابله با تهاجم فرهنگی است، نه؛ من به این معتقد نیستم که موسیقی یک چنین کششی داشته باشد.
بهتر است بگویم یکی از راههای مبارزه با تهاجم فرهنگی است.
بله؛ یکی از راههاست. البته با شرایطی میتواند باشد؛ اما بهترین راهش را این نمیدانم. ببینید؛ در مورد موسیقی دو حرف وجود دارد: یکی این که ببینیم اساساً مشخّصه‌های موسیقی حلال و حرام چیست و دیگر این که بیاییم در مصداق، مرزهایی را مشخّص کنیم تا به‌قول شما، جوانان بدانند که این یکی حرام و این یکی حلال است. البته این دومی کارآسانی نیست. کار دشواری است که انسان از این اجراهای موسیقیهای گوناگون - موسیقی خارجی، موسیقی ایرانی هم با انواع و اقسامش؛ با کلام، بیکلام - بخواهد یکییکی اینها را مشخّص کند؛ اما مشخّصه‌های کلّیای دارد که آن‌را میشود گفت. البته من هم در جاهایی به بعضی از اشخاصی که دست‌اندرکار بودند، آنچه را که میتوانستم و میدانستم، گفته‌ام؛ حالا هم مختصری برای شما عرض میکنم.
ببینید؛ موسیقیای که انسان را به بیکارگی و ابتذال و بیحالی و واخوردگی از واقعیتهای زندگی و امثال اینها بکشاند، موسیقىِ حلال نیست؛ موسیقىِ حرام است. موسیقی چنانچه انسان را از معنویت، از خدا و از ذکر غافل کند، حرام است. موسیقیای که انسان را به گناه و شهوت‌رانی تشویق کند، حرام است؛ از نظر اسلام این است. موسیقی اگر این خصوصیات مضر و موجب حرمت را نداشته باشد، البته آن‌وقت حرام نیست. اینهایی را که من گفتم، بعضیش در موسیقی بیکلام و در سازهاست؛ بعضی هم حتّی در کلمات است. یعنی ممکن است فرضاً یک موسیقی ساده بیضرری را اجرا کنند، لیکن شعری که در این موسیقی خوانده میشود، شعرِ گمراه کننده‌ای باشد؛ شعرِ تشویق کننده به بیبندوباری، به ولنگاری، به شهوت‌رانی، به غفلت و این‌طور چیزها باشد؛ آن وقت حرام میشود. بنابراین، آن چیزی که شاخص حرمت و حلیّت در موسیقی است و نظر شریف امام هم در اواخر حیات مبارکشان - که آن نظریه را در باب موسیقی دادند - به همین مطلب بود، این است. موسیقی لهوی داریم. ممکن است موسیقی - به اصطلاح فقهیاش - موسیقی لهوی باشد. «لهو» یعنی غفلت، یعنی دور شدن از ذکر خدا، دور شدن از معنویت، دور شدن از واقعیتهای زندگی، دور شدن از کار و تلاش و فرو غلتیدن در ابتذال و بیبندوباری. این موسیقی میشود حرام. اگر این با کیفیّت اجرا حاصل شود، اگر با کلام حاصل شود؛ فرقی نمیکند.
شما میگویید زبان بین‌المللی. آن موسیقیای که به‌قول خود شما مرزها را درنوردیده و در جاهایی پخش شده، آیا لزوماً موسیقی خوبی است؟ صرف این که یک موسیقی از مرز فلان کشور خارج شد و توانست به مثلاً کشورهای مختلف برود و یک عدّه طرفدار پیدا کند، مگر دلیل خوب بودن موسیقی است؟ نه؛ به هیچ وجه. ممکن است موسیقیای باشد که به شهوت‌رانی و تحرّکات و نشاطهای شهوی جوانی تحریک میکند؛ طبیعی است که یک مشت جوانی که غفلت زده هستند، از این موسیقی خوششان می‌آید. هر جایی که در دنیا دستشان به این نوار بیفتد، از آن نوار استفاده میکنند. این دلیل خوب بودن موسیقی نیست.
من نمیتوانم به‌طور مطلق بگویم که موسیقی اصیل ایرانی، موسیقی حلال است؛ نه، این طور نیست. بعضی خیال میکنند که مرز موسیقی حلال و حرام، موسیقی سنّتی ایرانی و موسیقی غیرسنّتی است؛ نه، این‌طوری نیست. آن موسیقیای که منادیان دین و شرع همیشه در دوره‌های گذشته با آن مقابله میکردند و میگفتند حرام است، همان موسیقی سنّتی ایرانی خودمان است که به شکل حرامی در دربارهای سلاطین، در نزد افراد بیبندوبار، در نزد افرادی که به شهوات تمایل داشتند و خوض در شهوات میکردند، اجرا میشده است. این همان موسیقی حرام است. بنابراین، مرز موسیقی حرام و حلال، عبارت از ایرانی بودن، سنّتی بودن، قدیمی بودن، کلاسیک بودن، غربی بودن یا شرقی بودن نیست؛ مرز آن چیزی است که من عرض کردم. این ملاک را میشود به‌دست شما بدهیم، اما این‌که آیا این نوار جزو کدامهاست، این را من نمیتوانم مشخّص کنم.
البته الان دستگاههایی هستند که ممیّزی میکنند؛ اما من خیلی هم اطمینان ندارم که این ممیّزیها صددرصد درست باشد. گاهی میآیند به ما میگویند که یک نوار بسیار بد یا مبتذلی را به‌صورت مجاز پخش میکنند؛ گاهی هم ممکن است عکس این اتّفاق بیفتد. من الان نمیدانم واقعاً این ممیّزیها چقدر از روی واقع‌بینی و ضابطه‌مندی انجام میگیرد؛ اما آن چیزی که من میتوانم به شما به‌عنوان یک جوان خوب و به عنوان کسی که مثل فرزندان خودم هستید به‌عنوان نصیحت و نظر خودم بگویم، این‌است که عرض کردم.
به نظرم میرسد که موسیقی میتواند گمراه کننده باشد، میتواند انسان را به شهوات دچار کند، میتواند انسان را غرق در ابتذال و فساد و پستی کند؛ میتواند هم این نباشد و میتواند عکس این باشد. مرز حلال و حرام این‌جاست. من امیدوارم که شما جوانان با این زادِ تقوا بتوانید وارد میدان شوید و تولیدهایی داشته باشید که به معنای حقیقی کلمه هم خصوصیات موسیقی خوب و بلیغ را داشته باشد و به معنای حقیقی تأثیرگذار مثبت باشد و حقیقتاً جوانان و روحها را به صفا و به معنویت و به حقیقت رهنمون کند.
منبع:
بیانات در جلسه پرسش و پاسخ با جوانان در دومین روز از دهه فجر (روز انقلاب اسلامی و جوانان)

------
باز نشر همین...
۲۰:۵۱, ۱۲/اسفند/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۲/اسفند/۹۳ ۲۰:۵۱ توسط مجتبی110. علت ویرایش: اضافه کردن لینک)
شماره ارسال: #78

(۱۹/آبان/۹۳ ۱:۰۸)مجتبی110 نوشته است:  
....... تکنیک هایی وجود داره که با استفاده از گنجوندن نویز هایی در یک آهنگ امواج مغزی رو تحت تاثیر قرار می دن و حالاتی خاص رو برای مستمع شبیه سازی می کنند، حالاتی مثل مستی، مصرف کوکائین، ....
متاسفانه مخدرهای شنیداری داره کم کم رواج پیدا می کنه!

اگه مستندتون بازهم ادامه دار باشه، خیلی خوب می شه! به نظر من هنوز جای کار داره!
موسیقی داره جاهای خطرناک تری می ره!
۱۹:۲۹, ۱۴/اسفند/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/اسفند/۹۳ ۱۹:۳۶ توسط مجید املشی.)
شماره ارسال: #79
آواتار
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]