کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
با نام دین، بر علیه دین!
۲۰:۱۳, ۲۷/آبان/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/آبان/۹۳ ۲۱:۵۹ توسط مصباح.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم العن الجبت و الطاغوت

[تصویر: farhangnews_101706-290771-1416308930.jpg]


وقتي هدف را غبار مي‌گيرد، ديگر چشم ها سويي براي ديدن حقيقت ندارند؛ در آن زمان عمل‌كرد افراد دقيقا مطابق دل و يا اغراض شخصيشان مي‌شود. و اين همان انحراف است كه ستون‌هاي دين را مي‌لزاند.

لزوم بیان این امر در ابتدای بحث این است که باید روشن شود در جريان فكري اصيل اسلامي همه چيز در راستاي رسيدن به هدفِ مقدس قرار مي‌گیرد و اغراض شخصي هيچ موضوعيتي در مباني فكري و ايدئولوژيك شيعه ندارد.


دشمن را كه مي‌بينيد، خيلي اهل محاسبه است و براي پيشبرد اهدافش هيچ عجله اي ندارد. گاه طرحي را مي‌ريزد براي پنجاه سال بعد و ما آرام آرام با او همراه مي‌شويم تا زماني كه خودمان تبديل مي‌شويم به ابزاري كه رسيدنش را به هدف تسريع مي‌كنيم .


يكي از مكرهاي شيطاني دشمن اين است كه با مذهب به جنگ مذهب مي آيد و به غير دين رنگ دين مي‌دهد تا جامعه متدين ولي غير آگاه، با دل و جان از او بپذيرند، غافل از آن‌كه دشمن است و اقتضاي طبيعتش دشمني است .


در اين حيله دشمن هيچ‌گاه از جامعه نمي‌خواهد كه دين خود را كنار بگذارد؛ بلكه با كم‌رنگ كردن و پررنگ كردن همان گزاره هاي مذهبي، ديني و اعتقادي سعي مي‌كند تا ديني كاريكاتوري درست كند تا دين را از كار آمدي بيندازد. آنگاه خودش به راحتي از همان دين حمايت مي‌كند ديني كه براي او فاقد خطر است و براي متدينين ثمري ندارد.استاد رحيم پور ازغدي در مثال براي اين نوع دينداري مي‌فرمايد :
یک زمانی بعد از کودتای ۲۸ مرداد ، انگلیس در مشهد برای هیئت های مذهبی کمک فرستاد، انگلیس و دربار پرچم های عزاداری بین هیئت ها تقسیم کردند، تو همین مشهد خودمان، بعد کودتای ۲۸ مرداد، قمه توزیع کردند، سفارت انگلیس پول داد و قمه توزیع کرد بین عزاداران امام حسین، گفت بزنید توی سر خودتان ولی با ما کاری نداشته باشید!

می‌گویند زمانی که روس‌ها آذربایجان را گرفته بودند، روز عاشورا که بیست تا سی هزار قمه زن در خیابان‌های تبریز آمده بود، همان‌روز روس‌ها عالم مشروطه خواه و مجاهد تبریز-میرزاعلی ثقه الاسلام تبریزی- را گرفته بودند و می‌خواستند اعدامش کنند،در میدان مرکزی شهر این آخوند مجاهد را آوردند به دار بکشند، بیست هزار مرد هم در خیابان‌ها، قمه می‌زدند، یکی رفت پیش قمه زنها ، گفت شما که این‌ها را توی سر خودتان می‌زنید، من نمی‌گویم توی سر روس‌ها بزنید ولی لااقل با همین قمه ها بیایید به میدان اعدام و پای چوبه دار که این‌ها ببینند بیست هزار آدم قمه به دست آمده و بترسند و ایشان را به دار نکشند، قمه زن ها گفتند برو خجالت بکش، اباعبدالله را سیاسی نکن، امام حسین را بگذار برای ما، امروز ما آمدیم با امام حسین حال کنیم و قمه بزنیم ... خب این نوع امام حسین را ، انگلیس و روس قمه هایش را می‌خرند و هدیه می‌دهند...[1]

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ديني كه از دل اين انديشه در مي آيد تبعاتي دارد كه گاه چند نسل درگير آن هستند كه به اختصار در ادامه به بعضي از آنها پرداخته می شود :


✔ بي ثمر شدن دين و خسته شدن از اعتقاد

يكي از عمده ترين تبعات اين مشكل دل زدگي و خسته شدن از يك اعتقاد مذهبي بي ثمر است. تمام دستور العمل هايي كه در دين آمده اعم از اخلاقي، فقهي و اعتقادي از روي حكمت بوده و در شيوه و ميزان آن ظرفيت‌هاي عامه مردم لحاظ و براي هركدام ثمر و اثري در نظر گرفته شده است.

حال اگر با اعمال سليقه ها، تغييراتي در دستورات ديني به وجود آورديم و با آن كار آثار مترتب بر دستورات صحيح را از بين ببريم، متمسكين به اين گزاره هاي مذهبي پس از مدتي با نديدن نتيجه و تغيير در زندگي ، حكم به دروغ بودن كل ماجرا نموده و از بيخ و بن منكر اصول ديني و مذهبي مي‌شوند و وادي زندگي آنان عوض خواهد شد.
به عنوان مثال ما براي شيوه هاي عزاداري يك اصول كاربردي داريم؛ و زماني كه از اين اصول تخطي مي‌كنيم بايد منتظر پديده اي به نام گريز از هيئت كه مجمع دينداران است باشيم.


یکی از روحانیون در مورد این مسئله تجربه ای را مطرح می کردند که :
"زماني در يكي از هيئات ، دو جوان را مي‌شناختم كه شور و هيجان زيادي داشتند؛ اما پس از مدتي كليپ هاي موسيقي زير زميني آن‌ها بيرون آمد، به نحوي كه انسان از شنيدن اشعار آن‌ها شرمنده مي‌شد. روزي در خيابان جمهوري تهران يكي از آن‌ها را ديدم و جوياي علت شدم چنين گفت :
شبي در هيئت، مداح وارد شور شد و شروع نمود به گفتن اين جمله "سلطان همه اسباس اسب حضرت عباس " از هيئت كه آمدم بيرون با خودم گفتم ما براي يك اسب 45 دقيقه به سر و سينه زديم. اين چه كاريست ؟ بعد از آن ماجرا با خودم درگير بودم كه هيئت براي من چه كرد؟! به اين نتيجه رسيدم كه هيئت رفتن كار بيهوده ايست و بايد دنبال راه ديگري بروم."

اين ثمره خروج از چهار چوب عزاداري صحيح است و اين يعني خيانت به دستگاه سيد الشهدا(عليهم السلام)
✔ عدم گرايش انسان‌هاي محقق در دنيا به مكتب حق

دومين معظلي كه به وجود مي آيد عدم گرايش انسان‌هاي محقق در دنيا به مكتب حق است. زماني كه در غبار سليقه‌ها چهره واقعي، اثرگذار و عقلاني دين پوشانده مي‌شود، انسان‌ها محققي كه قصد تحقيق در مورد دين را دارند به تناقض رسيده و از مسير حق روي گردان مي‌شوند؛ به عنوان مثال زماني كه در روز عاشورا قمه ها را بر سر مي‌زنند و فيلم آن به تيتر اول سايت ياهو تبديل مي‌شود، ديگر نبايد انتظار داشت ديگران حاضر به پذيرش اين مكتب باشند .


گروهي از جوانان مسيحي مصر براي تحقيق به ايران آمدند و در جلسات معرفي مكتب زماني كه به واژه سيد الشهدا(عليه السلام) رسيدند به استاد خود گفتند از او حرف نزن! استاد كه گمان مي‌كرد همه انسانهاي آزاده به وادي حسين (عليه السلام) علاقه مند باشند، با تعجب سوال كرد چرا نبايد از او حرف بزنم؟!
جوان مسحيي گفت: چون او و تابعينش از وحشي ها هستند.
تعجب استاد بيشتر شده و دليل اين كلام را خواستار شد كه در جواب با 300 قطعه تصويري از مراسمات قمه زني در هند و عراق و ايران رو به رو شد.[2]

✔ حمله به مسلمان‌ها

حمله به مسلمان‌ها و شيعيان از ديگر تبعات وارد كردن بدعت‌ها در دين است . امروزه مسلمان‌ها و خصوصا شيعيان در نقاط مختلف دنيا مورد هجمه هستند و بخشي از اين هجمه ها به خاطر وارد كردن غير دين در دين است.


در مصاحبه با يكي از شيعيان پاكستان علت كشتار شيعيان به دست بعضي از افراطيون سپاه صحابه را جويا شدم وي در جواب گفت :
علماي آن‌ها با هدايت امريكا به اين اقدام دست مي‌زنند اما عوامشان با توجيهاتي كه از اعمال خود شيعيان نشئت مي‌گيرد راضي به چنين جنايت‌هايي مي‌شوند. يكي از علت‌ها، خرافي كردن دين به دست بعضي از مداح هاي بي سواد پاكستانيست .


وي افزود در پاكستان گروهي هستند كه در پيروي از يك مداح خاص و با شعار اين‌كه حقيقت نماز امير المؤمنين(عليه السلام) است، نمازي عجيب ابداع نموده و رو به قبله مي ايستند و به جاي حمد و سوره و ذكر و ركوع و سجده ذكر علي علي مي‌گويند. همين كار باعث شد تا وهابيون با توجيه ارتداد و مشرك بودن مردم آن منطقه در پاراچنار صدها شيعه را به خاك و خون بكشند . وي هشدار داد كه در ايران نيز چنين چيزي در حال شكل گيريست و درمان آن به اين است كه محوريت مجالس اهل بيت(عليهم السلام) در اختيار روحانيان عالم باشد و مادحين اهل بيت(عليهم السلام) تحت لواي روحانيت اصيل حركت كنند .[3]
✔ فرقه سازي

شكل گيري فرقي چون صوفيه و يا مكاتب انحرافي چون بهائيت نيز از مشكلات اين نحوه دين داريست و دقيقا با همين شيوه انجام شده. به عنوان مثال در صوفيه با پر رنگ كردن بيش از حد محبت به اهل بيت(عليهم السلام)، محبتي افراطي را به وجود آوردند به اسم غلو كه با واكنش شديد اهل بيت(عليهم السلام) رو به رو شد و صريحا اين نحوه ابراز محبت را نفي نمودند و يا در بابيت و بهائيت با تشديد جريان ملاقات گرايي در بحث مهدويت زمينه انحراف جمعي از شيعيان را به وجود آوردند.
✔ ترفندي مكمل

دشمنان مكتب، براي تكميل روش مذهب عليه مذهب اقدام به درست كردن اعتقاداتي خاص نمودند. مثلا به عنوان نمونه شعاري درست كردند با اين عنوان كه "در مجلس اهل بيت(عليهم السلام) دخالت نكنيد." ترجمان اين شعار اين است كه هرجا انحرافي بود بگذاريد آن انحراف ريشه پيدا كند آن‌ها در واقع خود با دخالت و تغيير در مذهب و بعد ايجاد اين شعار در پي ماندگار نمودن انحرافات هستند و يا در شعاري جديدتر وقتي به تبيين انحرافات پرداخته مي شود عنوان مي‌كنند كه "با بچه شيعه بحث نكن هر دو زير يك علم هستيد" معني اين جمله اين است كه بگذاريد بچه شيعه ها در باورهاي غلطي كه ما ايجاد كرده ايم باقي بمانند.

اهل بيت(عليهم السلام) براي جلو گيري از اين انحراف دستور فرمودند كه دين را فقط از دريچه آن بزرگواران و با معيار عرضه به قرآن بپذيريم.

لذا امام صادق (علیه السلام) فرمودند:
هر علمي از غير مسير ما اهل بيت به دست آيد باطل است و در جايي ديگر براي اينكه كسي با دروغ پردازي چيزي را به اسم دين به ايشان نسبت ندهد دستور فرمودند هرچيزي را هم كه از ما شنيديد به قرآن عرضه نموده و با آن تطبيق كنيد و در صورت عدم مطابقت بدانيد كه آن سخن از ما نيست پس آن را به ديوار بكوبيد.
در طول تاريخ مبارزه با اين مكر بسيار مشكل‌تر از ساير ترفند هاي دشمن است؛ زيرا بايد انساني عالم با آماده شدن براي هجمه شديدي از طرف جاهلان جامعه، در مقابل آن انحرافات قد علم نمايد و با تمام وجود آبرويش را در طبق اخلاص بگذارد و به ميدان مبارزه با اين انحراف بيايد، تحمل سنگ تكفير را داشته باشد و در واقع اين عرصه را عرصه جهاد بداند تا بتواند با نبيين نكاتي جامعه را از جهلي كه رنگ تقدس گرفته است برهاند.[1] زندگی به سبک امام حسین" سال ۹۱ استاد رحیم پور ازغدی
[2] مصاحبه با جوانان مسيحي مصري / قم
[3] مصاحبه با ظهير عباس طارقي زائر پاكستاني / دانشجوي دكتري جامعه شناسيمنبع


یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۱۰, ۲۸/آبان/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/آبان/۹۳ ۲۱:۳۴ توسط مصباح.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

در روزهایی دور تر از امروز میرزای شیرازی برای مخالفت با استعمار انگلیس کثیف حکم تحریم توتون وتنباکو را به شرح زیر به ایران فرستاد.

الیوم استعمال توتون و تنباکو بای نحو کان در حکم محاربه با امام زمان – سلام الله علیه – است.
و در مدت بسیار کوتاهی این فتوا در سراسر ایران پخش گردید.

تمامی مردم به اطاعت از مرجع تقلیدشان تمامی توتون ها را دور ریخته و تمام قلیانها و وسایل استعمال تنباکو را شکستند و از بین بردند و به این وسیله بود که استعمار گران انگلیسی را شکست دادند. بعد از شکست انگلیس، بعضی از مردم و علما، نزد میرزای شیرازی رفته و به خاطر پیروزی نهضت، به او تبریک می گفتند.

میرزا با شنیدن تبریکات به گریه افتاد. هنگامی که علت گریه را می پرسیدند، پاسخ می داد: از این پس، دشمنان به فکر مبارزه با روحانیت می افتند، زیرا کانون خطر را شناختند.


میرزای شیرازی خوب فهمیده بود که قرار است انگلیس بعد ها چه فتنه ای بکند و امام بزرگوار ملت نیز خوب به این نکته اشاره کرد که آنقدر که اسلام از این مقدسین روحانی نما ضربه خورده از هیچ قشری ضربه نخورده! (امام خمینی رحمت الله علیه).


آری بعد از آن بین فرق مختلف اسلام جدایی بیشتری انداخته شد و بهاییت و وهابیت رشد بسیاری کرد و بد نیست بدانید تا سال ۲۰۲۱ برنامه بهایی شدن حداقل ۳۰% ایرانی ها ریخته شده است، بدان معنا که اخلاق و رفتار شما مشابه بهاییان خواهد شد اما به نام شیعه!


حسن اللهیاری کیست ؟

[تصویر: g65sp7zrtjzr3m2vmnad.jpg]


حسن اللهیاری روحانی نمایی اهل افغانستان است که هم اکنون مقیم آمریکاست. چند سال پیش در قم با حمایت آمریکایی ها شبکه ای به نام اهل بیت را تأسیس کرد که بعداً اسناد آن رو شد. قم و اسم شبکه (اهل بیت) را از آن جهت انتخاب کرده بودند که باعث بدنامی شیعه شوند و شیعه را در اذهان اهل سنت خراب کنند. شبکه اهل بیت، در دوره فعالیت خود برای برجسته ساختن اختلافات مذهبی بین شیعه و سنی، همسو با سیاست های استکبار و انجمن حجتیه مطالبی را تهیه می کرد.


بعد از مدتی دفتر این شبکه در قم تعطیل شد. بعد از تعطیلی این شبکه عوامل آن ضمن جسارت به علمای اسلام و نیز مقام معظم رهبری و ولایت فقیه، مدعی شدند که رویکرد نظام حمایت از اهل سنت و تضعیف مکتب اهل بیت (سلام الله علیهم) است. عوامل انجمن حجتیه نیز با انتقاد از آنچه آزادی عمل اهل سنت در ایران نامیدند از ضرورت حمایت از شبکه اهل بیت سخن گفتند.


بعد از روشدن دست این شبکه و معلوم شدن نقش آمریکا در حمایت از آن، (علی رغم ادعاهای این شبکه) هیچ مرجعی حاضر به حمایت از این افراد نشد. عوامل این شبکه مدعی بودند که از طرف بیت آیت الله محقق کابلی حمایت می شوند؛ با این حال دفتر ایشان هر گونه کمک مالی به این شبکه را حرام اعلام کرد.


حجت الاسلام نبوی معاون تبلیغات حوزه علمیه قم طی نشستی از گرد آوری اسنادی مبنی بر حضور آمریکایی ها در پشت پرده این شبکه ماهواره ای خبر داد و گفت: هدف این شبکه که به نام دفاع از شیعه و گسترش علوم اهل بیت (علیهم السلام) راه اندازی شده است، بد جلوه دادن شیعه بود.


اللهیاری اهل تسنن را بدعت گذار و آنان را فرقه عمریه و بکریه می خواند و فحاشی های زننده ای نسبت به آنها روا میدارد تا جایی که به شیخ بی ادب مشهور است. او حتی پا را فراتر از این می نهاد و به مراجع توهین کرده و حتی افرادی همچون مرحوم آیت الله بهجت و آیت الله مکارم شیرازی را نیز عادل نمی داند و اخیراً مدعی شده است که مراجع قم قدرت طلب اند و به دنبال ریاست هستند و هوای نفس بر عقل آنان غلبه کرده است و امام زمان (عجل الله تعالی فرجه الشریف) بعد از ظهور سر خیلی از آن ها را خواهد برید.

اوج ادعاهای او جایی است که مدعی می شود که اعلم و افضل از تمام علمای عصر غیبت است.
ایجاد تفرقه بین شیعه و سنی، تأیید شعار نه غزه نه لبنان به این بهانه که اول بقیع را باید آزاد کرد، ایجاد فاصله بین شیعیان و مرجعیت معظم شیعه، جایز ندانستن برپایی حکومت در عصر غیبت و توهین به ولایت فقیه، خط سیری ست که آشکارا در این شبکه دنبال می شود. مرکز پخش این شبکه در حال حاضر در ایالات متحده آمریکا قرار دارد.


این "روحانی نما" که پیش از این سابقه اهانت به شیعیان و مردم انقلابی بحرین را دارد، ضمن تمجید از حضور آمریکا در افغانستان و انکار جنایت های این کشور در منطقه، تطهیر چهره استکبار جهانی را نیز به کارنامه عملکرد تفرقه افکنانه و آمریکایی خود افزود.

این شیخ لس آنجلس نشین، که با اهانت های مکرر به مراجع تقلید، ادعای مرجعیت را نیز در پرونده خود دارد، بدون در نظر گرفتن خشونت های نظام آمریکا بر مردم این کشور و فراموشی جریان هایی نظیر وال استریت و آدم سوزی فرقه داوودی ها در آمریکا، به تعریف از عملکرد دولتمردان آمریکا پرداخته و آزادی بیان در این کشور را ستود.

این در حالی است که حسن اللهیاری چغچرانی، هیچ گاه در شبکه خود، تاکنون درمورد توهین های انجام شده در آمریکا نسبت به اسلام همانند قرآن سوزی، اسلام هراسی و... هیچ واکنشی نشان نداده بلکه آن را مسئله ای بی ربط به وظایف دینی خود می داند.

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ


بی پروا به صحابه و خلفای اهل سنت و همسر پیامبر(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) دشنام می دهند و خود را پیرو علی(علیه السلام) می دانند. علی این گونه بود؟


از علی(علیه السلام) غیرتی تر و شیعه تر شده اند، امیر مومنان به خاطر وحدت مسلمانان 25 سال سکوت کرد و برای حفظ اسلام زمانی که همسرش سیلی خورد ، دم نزد و امروز آنان که خود را شیعه ی او می دانند درست بر خلاف او عمل می کنند. او منادی وحدت بود و اینان منادی برائت.خداوند در قرآن میفرماید:

وَاعْتَصِمُواْ بِحَبْلِ اللّهِ جَمِیعًا وَلاَ تَفَرَّقُواْ وَاذْکُرُواْ نِعْمَتَ اللّهِ عَلَیْکُمْ إِذْ کُنتُمْ أَعْدَاء فَأَلَّفَ بَیْنَ قُلُوبِکُمْ فَأَصْبَحْتُم بِنِعْمَتِهِ إِخْوَانًا وَکُنتُمْ عَلَىَ شَفَا حُفْرَةٍ مِّنَ النَّارِ فَأَنقَذَکُم مِّنْهَا کَذَلِکَ یُبَیِّنُ اللّهُ لَکُمْ آیَاتِهِ لَعَلَّکُمْ تَهْتَدُونَ ﴿آل عمران 103﴾

و همگى به ریسمان خدا چنگ زنید و پراکنده نشوید و نعمت‏خدا را بر خود یاد کنید آنگاه که دشمنان [یکدیگر] بودید پس میان دلهاى شما الفت انداخت تا به لطف او برادران هم شدید و بر کنار پرتگاه آتش بودید که شما را از آن رهانید این گونه خداوند نشانه‏هاى خود را براى شما روشن مى‏ کند باشد که شما راه یابید.

حال چگونه یک شیعه به خود اجازه می دهد که بر خلاف قرآن عمل کند و جهت تفرقه و پراکندگی مسلمانان بکوشد؟


امیرالمومنین علی(علیه السلام) فرمود: نمی دانم و نمی بینم کسی را از خود حریص تر و پایبند تر بر حفظ وحدت و هماهنگی رسول الله(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم).
(نهج البلاغه ترجمه ی دشتی ص 619)امروز برخی که خود را افضل از تمام علمای معاصر و گذشته شیعه می دانند(اللهیاری) حریص ترین افراد بر تفرقه و چند پارگی امت رسول الله اند.


امروز که امت اسلامی احتیاج دارد که با وحدت بر مشکلات فائق آید و در یک جبهه مقابل دشمن حقیقی بایستد،شبکه های اهل بیت(علیه السلام) و فدک در تلاش اند که این جبهه را بشکنند و آن را دو دسته کنند و به جان هم بیاندازند.

جالب است که این شبکه ها 3 نقطه مشترک دارند: 1- اقامت در انگلیس و آمریکا 2- ایجاد تفرقه بین مسلمین و توهین به مقدسات اهل سنت 3- توهین علیه مقامات جمهوری اسلامی که منادی وحدت مسلمین اند.


چگونه می توان افراد مذکور را شیعه نامید حال آنکه شیعه یعنی مانند سلمان قدم به قدم مانند علی(علیه السلام) عمل کردن نه درست خلاف سیره او.


رسول الله(صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فرمودند: وحدت،رحمت است و تفرقه عذاب
(کنزالعمال حدیث 20242 - پیام پیامبر ترجمه فارسی ص 555)امیرالمومنین علی (علیه السلام) فرمودند: اگر نادان خاموشی می گزید ، مردم دچار اختلاف نمی شدند
(بحار ج 78 ص 81)


امام صادق(علیه السلام) صراحتا فرمودند: نماز خواندن با اهل سنت در صف اول مانند تیز کردن شمشیر در راه خداست. (حدائق الناظرة ج11 ص 71)


همین حدیث را مقایسه کنید با سخنان اللهیاری که می گوید:
اهل سنت نمازشان باطل است چرا که وضویشان اشتباه است و دست را هنگام نماز به حالت بسته نگه می دارند.
کسی که رسما بر خلاف حدیث امام صادق(علیه السلام) سخن می گوید ؛ چگونه می تواند ادعای پیروی از مکتب او را داشته باشد؟

یَا أَیُّهَا الَّذِینَ آمَنُواْ ادْخُلُواْ فِی السِّلْمِ کَآفَّةً وَلاَ تَتَّبِعُواْ خُطُوَاتِ الشَّیْطَانِ إِنَّهُ لَکُمْ عَدُوٌّ مُّبِینٌ ﴿بقره 208﴾
اى کسانى که ایمان آورده اید! همگى در صلح و آشتى در آیید! و از گامهاى شیطان ، پیروى نکنید، که او دشمن آشکار شماست.


خداوند فرمود:
هرکس در جهت اختلاف مومنان بکوشد،از گام های شیطان پیروی کرده،یعنی پیرو و شیعه ی شیطان است ، نه شیعه ی علی(علیه السلام).
(شیعه به معنای پیرو است)یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۵۴, ۱۹/آبان/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
مصباح جان مطالبت خیلی عالی بود ... ممنون از اطلاعات بسیار مفیدی که در اختیار دوستان قرار دادی ... اجرت با صاحب الزمانSmileیاعلی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۰, ۱۹/آبان/۹۴
شماره ارسال: #4

(۱۹/آبان/۹۴ ۱۲:۵۴)REYHANEH11 نوشته است:  مصباح جان مطالبت خیلی عالی بود ...
این طور بیان یک خانم خطاب به یک آقا چندان اسلامی نیست .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۴:۰۷, ۱۹/آبان/۹۴
شماره ارسال: #5
آواتار
(۱۹/آبان/۹۴ ۱۴:۰۰)mirza47820 نوشته است:  این طور بیان یک خانم خطاب به یک آقا چندان اسلامی نیست .
جناب شما از کجا میدونی مصباح مرد هستن؟مصباح خانم هستن اگه نمیدونی بدون/Blush

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۵۹, ۲۰/آبان/۹۴
شماره ارسال: #6

(۱۹/آبان/۹۴ ۱۴:۰۷)mahdy30na نوشته است:  جناب شما از کجا میدونی مصباح مرد هستن؟مصباح خانم هستن اگه نمیدونی بدون/Blush
الحمدالله . چطوری مصباح جان ؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۵, ۲۰/آبان/۹۴
شماره ارسال: #7
آواتار

فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ فَزَادَهُمُ اللّهُ مَرَضاً
خدا همه مون رو ب راه راست هدایت کنه


پ.ن : البته ی عده خیلی خسته هستن، امیدوارن ک خدا راه راست رو ب سمت اونها کج کنه Smile
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۹:۰۸, ۱۳/دی/۹۴
شماره ارسال: #8

(۲۰/آبان/۹۴ ۲۱:۲۵)السا نوشته است:  
فِي قُلُوبِهِم مَّرَضٌ فَزَادَهُمُ اللّهُ مَرَضاً
خدا همه مون رو ب راه راست هدایت کنه


پ.ن : البته ی عده خیلی خسته هستن، امیدوارن ک خدا راه راست رو ب سمت اونها کج کنه Smile
موافقم........................................................دقیقا همین کار باید بشه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲:۴۷, ۱۵/بهمن/۹۴
شماره ارسال: #9

سلام
سخنان زیباست اما اینها همه اتفاقاتی هست که افتاده. راهکار برای شرایط کنونی چیه؟ یه راهکار کلی و درست بدن علما..عالم اسلامی باید خیلی آینده نگر باشه..دونستن مطالبی مثل احکام نماز و روزه و مبطلات اونها و امثالهم دلیل بر عالم بودن نیست. اینها چیزهایی هستن که وجود دارن و در شرایط کنونی هرکسی میتونه با مطالعه بفهمه و نیازی هم به حوزه رفتن نداره مخصوصا که تمام کتابها در اینترنت موجود هست. عالم باید قدرت تحلیلش بالا باشه تا بتونه از بوجود اومدن شرایطی مثل شرایط کنونی جلوگیری کنه..علمای ما در حال حاضر حتی شرایط بحرانی رو کتمان میکنن و این کار رو یک مصلحت اندیشی میدونن! اشتباه پشت اشتباه.. این مسائل فرمول داره. فرمولهاش هم فرمولهای شیمیایی هست. بنده میتونم با یاری خدا و با چندتا فرمول شیمیایی دلیل این مشکلات رو بیان کنم و براش راه حل بدم اما عالم دینی ما نمیخواد از جوونهای تحصیلکردش در این زمینه کمک بگیره چون تحصیلات حوزوی نداریم. تا وقتی عالم ما به این مسئله یقین پیدا نکنه که تمام علوم باهم در ارتباط هستن نمیتونه مشکلات رو حل کنه..علمای ما در حال حرکت در مسیر جریان طبیعت هستن. حرکت در مسیر جریان طبیعت محکوم به فناست. این یک قانون طبیعی هست. یک سنت الهی هست که با فرمول میشه بیانش کرد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۹, ۴/شهریور/۹۵
شماره ارسال: #10

(۲۷/آبان/۹۳ ۲۰:۱۳)مصباح نوشته است:  
بسم الله الرحمن الرحیم

اللهم العن الجبت و الطاغوت

[تصویر: farhangnews_101706-290771-1416308930.jpg]


وقتي هدف را غبار مي‌گيرد، ديگر چشم ها سويي براي ديدن حقيقت ندارند؛ در آن زمان عمل‌كرد افراد دقيقا مطابق دل و يا اغراض شخصيشان مي‌شود. و اين همان انحراف است كه ستون‌هاي دين را مي‌لزاند.

لزوم بیان این امر در ابتدای بحث این است که باید روشن شود در جريان فكري اصيل اسلامي همه چيز در راستاي رسيدن به هدفِ مقدس قرار مي‌گیرد و اغراض شخصي هيچ موضوعيتي در مباني فكري و ايدئولوژيك شيعه ندارد.


دشمن را كه مي‌بينيد، خيلي اهل محاسبه است و براي پيشبرد اهدافش هيچ عجله اي ندارد. گاه طرحي را مي‌ريزد براي پنجاه سال بعد و ما آرام آرام با او همراه مي‌شويم تا زماني كه خودمان تبديل مي‌شويم به ابزاري كه رسيدنش را به هدف تسريع مي‌كنيم .


يكي از مكرهاي شيطاني دشمن اين است كه با مذهب به جنگ مذهب مي آيد و به غير دين رنگ دين مي‌دهد تا جامعه متدين ولي غير آگاه، با دل و جان از او بپذيرند، غافل از آن‌كه دشمن است و اقتضاي طبيعتش دشمني است .


در اين حيله دشمن هيچ‌گاه از جامعه نمي‌خواهد كه دين خود را كنار بگذارد؛ بلكه با كم‌رنگ كردن و پررنگ كردن همان گزاره هاي مذهبي، ديني و اعتقادي سعي مي‌كند تا ديني كاريكاتوري درست كند تا دين را از كار آمدي بيندازد. آنگاه خودش به راحتي از همان دين حمايت مي‌كند ديني كه براي او فاقد خطر است و براي متدينين ثمري ندارد.استاد رحيم پور ازغدي در مثال براي اين نوع دينداري مي‌فرمايد :
یک زمانی بعد از کودتای ۲۸ مرداد ، انگلیس در مشهد برای هیئت های مذهبی کمک فرستاد، انگلیس و دربار پرچم های عزاداری بین هیئت ها تقسیم کردند، تو همین مشهد خودمان، بعد کودتای ۲۸ مرداد، قمه توزیع کردند، سفارت انگلیس پول داد و قمه توزیع کرد بین عزاداران امام حسین، گفت بزنید توی سر خودتان ولی با ما کاری نداشته باشید!

می‌گویند زمانی که روس‌ها آذربایجان را گرفته بودند، روز عاشورا که بیست تا سی هزار قمه زن در خیابان‌های تبریز آمده بود، همان‌روز روس‌ها عالم مشروطه خواه و مجاهد تبریز-میرزاعلی ثقه الاسلام تبریزی- را گرفته بودند و می‌خواستند اعدامش کنند،در میدان مرکزی شهر این آخوند مجاهد را آوردند به دار بکشند، بیست هزار مرد هم در خیابان‌ها، قمه می‌زدند، یکی رفت پیش قمه زنها ، گفت شما که این‌ها را توی سر خودتان می‌زنید، من نمی‌گویم توی سر روس‌ها بزنید ولی لااقل با همین قمه ها بیایید به میدان اعدام و پای چوبه دار که این‌ها ببینند بیست هزار آدم قمه به دست آمده و بترسند و ایشان را به دار نکشند، قمه زن ها گفتند برو خجالت بکش، اباعبدالله را سیاسی نکن، امام حسین را بگذار برای ما، امروز ما آمدیم با امام حسین حال کنیم و قمه بزنیم ... خب این نوع امام حسین را ، انگلیس و روس قمه هایش را می‌خرند و هدیه می‌دهند...[1]

ـــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــــ

ديني كه از دل اين انديشه در مي آيد تبعاتي دارد كه گاه چند نسل درگير آن هستند كه به اختصار در ادامه به بعضي از آنها پرداخته می شود :


✔ بي ثمر شدن دين و خسته شدن از اعتقاد

يكي از عمده ترين تبعات اين مشكل دل زدگي و خسته شدن از يك اعتقاد مذهبي بي ثمر است. تمام دستور العمل هايي كه در دين آمده اعم از اخلاقي، فقهي و اعتقادي از روي حكمت بوده و در شيوه و ميزان آن ظرفيت‌هاي عامه مردم لحاظ و براي هركدام ثمر و اثري در نظر گرفته شده است.

حال اگر با اعمال سليقه ها، تغييراتي در دستورات ديني به وجود آورديم و با آن كار آثار مترتب بر دستورات صحيح را از بين ببريم، متمسكين به اين گزاره هاي مذهبي پس از مدتي با نديدن نتيجه و تغيير در زندگي ، حكم به دروغ بودن كل ماجرا نموده و از بيخ و بن منكر اصول ديني و مذهبي مي‌شوند و وادي زندگي آنان عوض خواهد شد.
به عنوان مثال ما براي شيوه هاي عزاداري يك اصول كاربردي داريم؛ و زماني كه از اين اصول تخطي مي‌كنيم بايد منتظر پديده اي به نام گريز از هيئت كه مجمع دينداران است باشيم.


یکی از روحانیون در مورد این مسئله تجربه ای را مطرح می کردند که :
"زماني در يكي از هيئات ، دو جوان را مي‌شناختم كه شور و هيجان زيادي داشتند؛ اما پس از مدتي كليپ هاي موسيقي زير زميني آن‌ها بيرون آمد، به نحوي كه انسان از شنيدن اشعار آن‌ها شرمنده مي‌شد. روزي در خيابان جمهوري تهران يكي از آن‌ها را ديدم و جوياي علت شدم چنين گفت :
شبي در هيئت، مداح وارد شور شد و شروع نمود به گفتن اين جمله "سلطان همه اسباس اسب حضرت عباس " از هيئت كه آمدم بيرون با خودم گفتم ما براي يك اسب 45 دقيقه به سر و سينه زديم. اين چه كاريست ؟ بعد از آن ماجرا با خودم درگير بودم كه هيئت براي من چه كرد؟! به اين نتيجه رسيدم كه هيئت رفتن كار بيهوده ايست و بايد دنبال راه ديگري بروم."

اين ثمره خروج از چهار چوب عزاداري صحيح است و اين يعني خيانت به دستگاه سيد الشهدا(عليهم السلام)
✔ عدم گرايش انسان‌هاي محقق در دنيا به مكتب حق

دومين معظلي كه به وجود مي آيد عدم گرايش انسان‌هاي محقق در دنيا به مكتب حق است. زماني كه در غبار سليقه‌ها چهره واقعي، اثرگذار و عقلاني دين پوشانده مي‌شود، انسان‌ها محققي كه قصد تحقيق در مورد دين را دارند به تناقض رسيده و از مسير حق روي گردان مي‌شوند؛ به عنوان مثال زماني كه در روز عاشورا قمه ها را بر سر مي‌زنند و فيلم آن به تيتر اول سايت ياهو تبديل مي‌شود، ديگر نبايد انتظار داشت ديگران حاضر به پذيرش اين مكتب باشند .


گروهي از جوانان مسيحي مصر براي تحقيق به ايران آمدند و در جلسات معرفي مكتب زماني كه به واژه سيد الشهدا(عليه السلام) رسيدند به استاد خود گفتند از او حرف نزن! استاد كه گمان مي‌كرد همه انسانهاي آزاده به وادي حسين (عليه السلام) علاقه مند باشند، با تعجب سوال كرد چرا نبايد از او حرف بزنم؟!
جوان مسحيي گفت: چون او و تابعينش از وحشي ها هستند.
تعجب استاد بيشتر شده و دليل اين كلام را خواستار شد كه در جواب با 300 قطعه تصويري از مراسمات قمه زني در هند و عراق و ايران رو به رو شد.[2]

✔ حمله به مسلمان‌ها

حمله به مسلمان‌ها و شيعيان از ديگر تبعات وارد كردن بدعت‌ها در دين است . امروزه مسلمان‌ها و خصوصا شيعيان در نقاط مختلف دنيا مورد هجمه هستند و بخشي از اين هجمه ها به خاطر وارد كردن غير دين در دين است.


در مصاحبه با يكي از شيعيان پاكستان علت كشتار شيعيان به دست بعضي از افراطيون سپاه صحابه را جويا شدم وي در جواب گفت :
علماي آن‌ها با هدايت امريكا به اين اقدام دست مي‌زنند اما عوامشان با توجيهاتي كه از اعمال خود شيعيان نشئت مي‌گيرد راضي به چنين جنايت‌هايي مي‌شوند. يكي از علت‌ها، خرافي كردن دين به دست بعضي از مداح هاي بي سواد پاكستانيست .


وي افزود در پاكستان گروهي هستند كه در پيروي از يك مداح خاص و با شعار اين‌كه حقيقت نماز امير المؤمنين(عليه السلام) است، نمازي عجيب ابداع نموده و رو به قبله مي ايستند و به جاي حمد و سوره و ذكر و ركوع و سجده ذكر علي علي مي‌گويند. همين كار باعث شد تا وهابيون با توجيه ارتداد و مشرك بودن مردم آن منطقه در پاراچنار صدها شيعه را به خاك و خون بكشند . وي هشدار داد كه در ايران نيز چنين چيزي در حال شكل گيريست و درمان آن به اين است كه محوريت مجالس اهل بيت(عليهم السلام) در اختيار روحانيان عالم باشد و مادحين اهل بيت(عليهم السلام) تحت لواي روحانيت اصيل حركت كنند .[3]
✔ فرقه سازي

شكل گيري فرقي چون صوفيه و يا مكاتب انحرافي چون بهائيت نيز از مشكلات اين نحوه دين داريست و دقيقا با همين شيوه انجام شده. به عنوان مثال در صوفيه با پر رنگ كردن بيش از حد محبت به اهل بيت(عليهم السلام)، محبتي افراطي را به وجود آوردند به اسم غلو كه با واكنش شديد اهل بيت(عليهم السلام) رو به رو شد و صريحا اين نحوه ابراز محبت را نفي نمودند و يا در بابيت و بهائيت با تشديد جريان ملاقات گرايي در بحث مهدويت زمينه انحراف جمعي از شيعيان را به وجود آوردند.
✔ ترفندي مكمل

دشمنان مكتب، براي تكميل روش مذهب عليه مذهب اقدام به درست كردن اعتقاداتي خاص نمودند. مثلا به عنوان نمونه شعاري درست كردند با اين عنوان كه "در مجلس اهل بيت(عليهم السلام) دخالت نكنيد." ترجمان اين شعار اين است كه هرجا انحرافي بود بگذاريد آن انحراف ريشه پيدا كند آن‌ها در واقع خود با دخالت و تغيير در مذهب و بعد ايجاد اين شعار در پي ماندگار نمودن انحرافات هستند و يا در شعاري جديدتر وقتي به تبيين انحرافات پرداخته مي شود عنوان مي‌كنند كه "با بچه شيعه بحث نكن هر دو زير يك علم هستيد" معني اين جمله اين است كه بگذاريد بچه شيعه ها در باورهاي غلطي كه ما ايجاد كرده ايم باقي بمانند.

اهل بيت(عليهم السلام) براي جلو گيري از اين انحراف دستور فرمودند كه دين را فقط از دريچه آن بزرگواران و با معيار عرضه به قرآن بپذيريم.

لذا امام صادق (علیه السلام) فرمودند:
هر علمي از غير مسير ما اهل بيت به دست آيد باطل است و در جايي ديگر براي اينكه كسي با دروغ پردازي چيزي را به اسم دين به ايشان نسبت ندهد دستور فرمودند هرچيزي را هم كه از ما شنيديد به قرآن عرضه نموده و با آن تطبيق كنيد و در صورت عدم مطابقت بدانيد كه آن سخن از ما نيست پس آن را به ديوار بكوبيد.
در طول تاريخ مبارزه با اين مكر بسيار مشكل‌تر از ساير ترفند هاي دشمن است؛ زيرا بايد انساني عالم با آماده شدن براي هجمه شديدي از طرف جاهلان جامعه، در مقابل آن انحرافات قد علم نمايد و با تمام وجود آبرويش را در طبق اخلاص بگذارد و به ميدان مبارزه با اين انحراف بيايد، تحمل سنگ تكفير را داشته باشد و در واقع اين عرصه را عرصه جهاد بداند تا بتواند با نبيين نكاتي جامعه را از جهلي كه رنگ تقدس گرفته است برهاند.[1] زندگی به سبک امام حسین" سال ۹۱ استاد رحیم پور ازغدی
[2] مصاحبه با جوانان مسيحي مصري / قم
[3] مصاحبه با ظهير عباس طارقي زائر پاكستاني / دانشجوي دكتري جامعه شناسيمنبع


چه بگویم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا