کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داعش چیست؟
۲۳:۳۴, ۱۴/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/شهریور/۹۳ ۲۳:۳۵ توسط ghoran.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

داعش چیست وچرا شکل گرفت؟

دولت خلافت اسلامی که پیش از این به نام دولت اسلامی در عراق وشام نام داشت همچنان اختصارا به عنوان (داعش) یعنی دولت اسلامی عراق وشام در اذهان شناخته شده ودر رسانه ها خوانده می شود.
داعش یک گروه مسلح سلفی ـ جهادی تکفیری است که هدف اصلی خود را بازگرداندن خلافت اسلامی واجرای دقیق (بخوانید کورکورانه) شریعت اسلامی دوره پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در کشورهای اسلامی اعلام کرده است.
گرچه سیر تشکیل و پیدایش این گروه از چهار سال پیش آغاز شد اما باید مهمترین گام خود را با اشغال شهر بسیار مهم موصل وایجاد امتدادی جغرافیایی بین مناطق تحت سلطه خود در سوریه واین منطقه برداشت تا صدر اخبار جهانی را برای مدتها در اختیار خود بگیرد.
هسته ی اصلی داعش در 15 اکتبر 2006 اعلام موجودیت کرد ، این سازمان از ائتلاف چند گروه مسلح عضو القاعده وبدون یدک کشیدن پسوند شام (قاعده الجهاد فی بلاد الرافدین(عراق)) شکل گرفت وابو عمر البغدادی به عنوان اولین رهبر آن منصوب شد.
گروه مذکور از آن زمان تا 19 آوریل 2010 که ابو عمر البغدادی کشته شد عملیات متعدد ومختلفی را در مناطق مختلف عراق انجام داد ، از نکات قابل توجه در این دوره انحصار عملیات تروریستی گروه در داخل عراق بود در حالیکه خاک سوریه به عنوان عقبه لجستیکی گروه برای انتقال سلاح ونیرو مورد استفاده قرار می گرفت.
پس از مرگ ابو عمر، ابوبکر البغدادی جانشین او شد ، در این دوره شاهد گسترش بسیار چشمگیر کمی وکیفی عملیات تروریستی در عراق بودیم که از آن میان می توان به عملیات حمله به بانک مرکزی عراق ، وزارت دادگستری وحمله به زندان های ابو غریب والحوت که منجر به فرار هزاران تروریست شد ، اشاره کرد.
اواخر سال 2011 ودر جریان تشدید شورش ها علیه دولت بشار اسد در سوریه وآغاز فعالیت گروه القاعده در این کشور تحت نام سازمان النصره واوج گرفتن قدرت آن ، داعش به تدریج خود را در مسایل سوریه نیز وارد کرد ومسئولیت برخی از عملیات را در این کشور به عهده گرفت تا آنکه در 9 آوریل 2013 ابوبکر البغدادی در یک پیام صوتی که شبکه اسلامی شموخ آنرا منتشر وبه سرعت توسط خبرگزاری ها وشبکه های ماهواره ای نیز پخش شد اعلام کرد گروه جبهه النصره به عنوان شاخه ای از دولت عراق اسلامی به این گروه پیوسته واز این پس سازمان تحت امر دولت اسلامی عراق وشام است از اینرو تمامی گروه ها باید با او در این زمینه بیعت کنند.
از مهمترین عملیاتی که داعش بعد از این اعلام به انجام رساند تلاش برای انفجار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بود در حالیکه جنگجویانش برای مدتهای مدیدی شهر فلوجه عراق را در تصرف وکنترل خود قرار دادند ، امری که تا به امروز نیز ادامه داشته وبا یک جستجو در اخبار خواهیم دید که ارتش عراق از دسامبر 2013 (دیماه 1392) تا به امروز بیش از 10 بار اعلام کرده است فرمانداری تکریت را از اشغال داعش خارج کرده وپرچم آنها را از آنجا به زیر کشیده است.
به اعتقاد کارشناسان امور تروریسم والقاعده داعش را باید افراطی ترین شاخه گروه القاعده توصیف کرد وبه هر میزان که به نفوذ سازمان های اطلاعاتی منطقه(سعودی، قطر) وبین المللی در سمت وسو دادن به گروه مادر (القاعده) اطمینان وجود دارد در باره داعش نیش چند برابر آن صدق می کند.
گرچه القاعده خود نیز جزو پیروان ایدئولوژی سلفی ، تکفیری ، جهادی بود اما داعش به شکل افراطی تر از این رویکرد پیروی می کند.
کارشناسان امور مذهبی اهل تسنن از جمله کارشناسان الازهر در توصیف این نوع رویکرد دینی معتقدند ، اندیشه سلفی ـ تکفیری از دوره جنگ صفین که بین حضرت علی (علیه السلام) ومعاویه رخ داد ، شکل گرفت وآنانی که بعد از قضیه تحکیم به مخالفت با حضرت علی (علیه السلام) پرداخته ودر آن دوره به عنوان خوارج معروف شدند ، اکنون وقرن ها بعد از آن حادثه به شکل داعش در منطقه نمود یافته اند.
آنها با استناد به برخی از احادیث روایت شده از پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تاکید دارند که چنین امری توسط ایشان پیش بینی شده وتاکید دارند پیامبر اکرم ظهور این گروه را در دوره آخر الزمان پیش بینی کرده بودند.
چارلز لستر پژوهشگر مرکز بین المللی بروکینگز که مرکز آن در دوحه است تعداد جنگجویان داعش را در سوریه بین شش تا هفت هزار نفر ودر عراق بین پنج تا شش هزار نفر تخمین زد ، در این حال دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارشی که در اوت (مرداد وشهریور) 2014 صادر کرد اعلام نمود نیروهای داعش بعد از اشغال موصل به 50 هزار جنگجو در سوریه و30 هزار جنگجو در عراق رسیده است.
اما بجز این اطلاعات اطلاعات موثق ودقیق دیگری در رابطه با شمار جنگجویان داعش در عراق وسوریه وجود ندارد گرچه هریک از منابع بر اساس مشرب های فکری خود ارقام ضد ونقیض دیگری را در این رابطه منتشر می کنند.
به هر شکل با توجه به پیوستن شمار زیادی از نظامیان ارتش عراق به ویژه نظامیانی که پیش از سقوط صدام حسین در قالب نیروهای نظامی وامنیتی واکنون در ارتش جدید عراق در موصل خدمت می کردند به نیروهای داعش ، اعلام چنین ارقامی کاملا معقولانه به نظر می رسد.
این مسئله را موسسه خاورمیانه شناسی فرانسه نیز تایید کرده ودر گزارشی که به قلم رومن کابیه کارشناس مسایل اسلامی این موسسه ماه گذشته منتشر کرد، تاکید دارد : اکثر جنگجویان داعش را عراقی ها تشکیل می دهند .
این کارشناس فرانسوی تاکید دارد که ساختار فرماندهی نظامی این گروه را عراقی ها ولیبیایی ها تشکیل می دهند ، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی برخی از رسانه ها در مورد شخصیت بغدادی تاکید شده است او هرگز اجازه حضور غیر عراقی ها را در شورای رهبری نمی دهد ومعتقد است آنها به هر شکل به او خیانت خواهند کرد.
ناگفته نماند با وجود آنکه اکثر کارشناسان تلاش می کنند داعش را به عنوان یکی از شاخه های القاعده ویا حداقل گروهی منشق از آن توصیف کنند اما نه ایمن الظواهری به عنوان رهبری فعلی القاعده این گروه را به رسمیت شناخته ونه این گروه تاکنون حاضر شده است از دستورات ظواهری که جبهه النصره را به عنوان گروه مورد حمایت رهبری القاعده در سوریه معرفی کرده، پیروی نماید.
در رابطه با ساختار تشکیلات گروه داعش هم به گفته این دو مرکز پژوهشی جنگجویان گروه اکثرا از بقایای ارتش عراق از جمله فدائیان صدام وجیش القدس می باشند در حالیکه تقریبا از تمامی ملیت ها از خاور میانه گرفته تا شمال آفریقا، وکشورهای غربی نیز در آن عضویت دارند.
در اینجا این پرسش مطرح می شود که داعش چگونه وبه چه نحوی موفق به شکل گیری شد ؟ چه پارامترهایی به این ساختار اجازه خود نمایی به این شکل ودر این سطح را داد؟ چه کشورهایی در منطقه به شکل گیری این گروه کمک کردند ؟ چه کشورهایی از حضور وفعالیت این گروه نفع بردند؟ و در یک جمله مخارج وهزینه های شکل گیری این گروه را چه در بعد منطقه ای وچه در بعد بین المللی چه کشورهایی پرداخت کردند؟

منبع: وعده صادق
http://www.alvadossadegh.com/fa/news/new...D8%9F.html
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۳۴, ۲۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #11
آواتار
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
[تصویر: iyzynwfyfub62obwbmrr.jpg]

آســــــــــــان تــــــــــریــــــــــن راه بـــــــــرای بــه دســـــــــــت گــرفــتــن کـــنــــتـــــرل یـــک جــــــ♥ـــــامـــعـــه،

انـــــــــــجـــــــــــــــــام عــــــــــــمــــــــلـــــــــیـــــــــــــات هـــــــــــای تــــــــروریــــــــســــــــتــــــــی اســــــــت.

[ عموم مردم ] فریاد خواهند زد برای چنین قوانینی (قوانینی که ناقض حقوق شهروندی آنها محسوب می شود)

اگــــــــــر امـــــنــــیـــــــت شــــــــخـــــــــصـــــــــی خــــــــــودشــــــــــان در تــــــــــهــــــــــدیــــــــــد باشــــــــد.

_ جوزف استالین
✿✿✿✿✿✿✿✿☼✿

[تصویر: slaizqgvtyp871nya1j0.jpg]
♥.......•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•. ♥ .•*¨`*•. ☆ .•*¨`*•.......♥
░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░♥░░
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۳, ۲۹/بهمن/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۳۰/بهمن/۹۳ ۱۱:۳۲ توسط Lancelot.)
شماره ارسال: #12

تشکر فراوان از آفتاب خانم بزرگوار.
====
حالا که دوستان درباره ی دوران ظهور حرف زدند بذارین منم یه چیزی بگم! بیاید یه نگاهی به وضعیت داعش و ارتباط اون با سفیانی بندازیم. بیاید واقع بین باشیم:

داعش

این نقشه مناطق تحت نفوذ داعش هست (طوسی پر رنگ) که تاریخ آپدیتش مال پریروز بوده:
[تصویر: 785px-Syria_and_Iraq_2014-onward_War_map.png]

اول بیاید مرور کنیم کی پشت سر داعشه بعد نقشه رو بررسی میکنیم:
آمریکا و رژیم صهیونیستی:
مدرک اول: قبل از شروع حمله، داعش رو به روی کاخ سفید (که امنیتش بسیار بالاس و امکان نداره پلیس آمریکا نتونسته باشه عاملان رو شناسایی کنه) عکس میندازه و حضورش رو اطلاع میده و کلی توئیت و جنگ مجازی راه میندازه که ما داریم میاییم و هدفمون آمریکاس. در حالی که پلیس های مجازی به راحتی میتونن شناسایی کنن که فلان اکانت توئیتر مال کیه و از کجا توئیت رو ارسال کرده. نگاه کنید:
[تصویر: 375538_ISIL-US.jpg]

اما تنها کسانی که دارن کشته میشن، دشمنان اسرائیل و آمریکا در خاورمیانه هستن. پس این چیه؟

نقل قول:“I say to America that the Islamic Caliphate has been established. And we will not stop. Don't be cowards and attack us with drones. Instead send your soldiers, the ones we humiliated in Iraq. We will humiliate them everywhere…and we will raise [our] flag in the White House,”
یک سال گذشته و هنوز خبری از حمله ی داعش به آمریکا و متحدانش نیست.

مدرک دوم: فیلم مشهوری که نشون میده یک هواپیمای آمریکایی در عراق برای داعش تجهیزات کمکی میفرسته (فیلمش رو میتونین ببینین). این خبر تو جهان منفجر شد.

مدرک سوم: یکی از سرکرده های داعش تو پاکستان دستگیر میشه و زیر بازجویی معلوم میشه که از آمریکا پول میگرفته که جوانان پاکستانی رو به عضویت تو داعش ترغیب کنه (600 دلار به ازاری هر نفر دریافت میکرده).

نقل قول:“During investigations, Yousaf al Salafi revealed that he was getting funding – routed through America – to run the organization in Pakistan and recruit young people to fight in Syria,”
مهمترین مدرک: بشار اسد رئیس جمهور سوریه گفته "بدیهیه" که اسرائیل داره از داعش حمایت میکنه!
نقل قول:
"Whenever we make advances in some place, they (the Israelis) attack in order to undermine the army. It’s very clear," Assad said in an interview with American magazine Foreign Affairs which will be published on Monday.
"That’s why some in Syria joke, 'How can you say that al-Qaeda doesn’t have an air force? They have the Israeli air force'," he added.
حتی روسیه گفته که آمریکا داره از داعش حمایت میکنه:
نقل قول:Russia‘s chief of General Staff, Valery Gerasimov, on Wednesday lashed out at the U.S for being responsible in providing financial and technical assistance to the ISIS in Syria and elsewhere in the past

نقل قول:“End Times” broadcaster Rick Wiles also aired suspicion that there is a U.S hand behind the rise of ISIS. He said it is hard to believe that the U.S.-led coalition had carried out 1,000 airstrikes against ISIS. In his blog at the Right Wing Watch, he said, “I seriously doubt the theory that ISIS is being attacked because it is the creation of Western intelligence agencies and I will not be surprised to find the Israeli Mossad also having its hands in the creation of ISIS.”
و حتی رئیس جمهور سودان (این خبر مال دیروزه):
نقل قول:
Sudanese President Omar al-Bashir said in an interview that U.S. and Israeli intelligence must be behind the atrocities attributed to the Islamic State group in Syria and Iraq (aka ISIS) and Boko Haram in Africa because Muslims never could commit such acts. Bashir made the statements in an interview on global terror released Tuesday as the U.S. Congress considered whether to use force against ISIS.
“I said CIA and the Mossad stand behind these organizations,” Bashir told Euronews, referring to ISIS and Boko Haram. “There is no Muslim who would carry out such acts.”

عراق گفته جنگ آمریکا با داعش جدی نیست!
نقل قول:
The coalition "should be more serious, more effective," the Iraqi Deputy Prime Minister Saleh al-Mutlaq told the Associated Press on Monday.
"I don't think that the intervention of this coalition is serious enough” in comparison with ISIL’s strength, he added.

داعش یک گروه آدم کش جنایتکاره که بچه های کوچک رو زنده زنده به صلیب میکشه و خاک میکنه، مردم عادی رو زنده زنده میسوزونه، به مادران باردار شلیک میکنه، مردم بیگناه رو سنگسار میکنه، مردم بیگناه رو دست جمعی سر میبره، مسجد ها رو منفجر میکنه، از بچه های نوجوان به عنوان بمب های انسانی استفاده میکنه. همچنین آدم ربایی، تجارت اعضای بدن انسان و بیشمار آدم کشی و تجاوز دیگه رو داره مرتکب میشه. اما هدف این گروه چیه؟ از زبان خود داعش، منطقه ای که داعش در اونا "ادعای فرمانروایی" کرده (غیر از سوریه و عراق) اینا هستن:

لیبی، مصر، یمن، عربستان سعوی و الجزایر (پس کاخ سفید کجا رفت؟!!؟!).

اما همه ی اینا رو گفتم که این حدیث زیر رو بگم (منبع حدیث):
امام صادق (علیه السلام) فرمود: «هنگام خروج سفیانی به سوی ما رو کنید!»
و نیز فرمود: «هنگامی که سفیانی بر ایالات پنج‌گانه شام ( یعنی دمشق، حمص، فلسطین، اردن و قنسرین(حلب-Aleppo) ) تسلط یافت، به سوی امامتان کوچ کنید.»

یه بار دیگه نقشه ی مناطق تحت تسلط داعش رو بیبینم:
[تصویر: iraqsyriamapv03.jpg]

و این هم نقشه ی بیشترین عملیات داعش در سوریه (دایره های قرمز بزرگ):
[تصویر: Syria_areas_of_control_March_2014.png]
داعش و گروهی که پشت سر داعش هست (رژیم صهیونیستی و آمریکا) واقعاً چقدر به هدفشون نزدیک شدن؟!! شاید این نقشه گویاتر باشه (صفحه scroll داره):
[تصویر: ayzhk.jpg]
در هیچ بازه ی تاریخی یک گروه مسلمان کش و مخصوصاً شیعه کش که مساجد رو منفجر میکنه:
[تصویر: iraq-2.jpg]
[تصویر: iraq-1.jpg]

دیده نشده که انقدر به سفیانی و اهدافش نزدیک باشه! تا به حال شیعه انقدر منزوی نشده بود که الان شده. نمیگم داعش همون سفیانیه، اما به طور قطع داره اهداف سفیانی رو دنبال میکنه و بعید نیست اگه داعش نابود بشه، گروه بعدی سفیانی باشه! سید حسن نصرالله به تازگی گفته هدف اصلی داعش مکه و مدینه ـست!! شاید برای امثال بنده که پشت مانیتور نشستن و تیتر خبر میخونن که فلان نفر از مسلمانان بی خانمان شدند پیدا شدن نشانه های ظهور مشخص نباشه اما برای مسلمانانی مثل این خانم اینطور نیست(عکس مال ماه اخیر):

[تصویر: Iraq1-AP.jpg]
الان واقعاً به امام زمان بیش از هر وقت دیگه ای نیاز هست. اگه امثال بی عرضه ای مثل من دعا نمیکنن دلیل نمیشه بقیه هم دعا نکنند!
الان دوره ای شده که همه اسلام رو از روی کارهای امثال لعین بن لادن، صدام، تروریست های ساخت صهیونیسم و جدیداً هم ابوبکر البغدادی لعین (که حتی عرب هم نیست!) میشناسن:
[تصویر: Mugshot_of_Abu_Bakr_al-Baghdadi.jpg]
[تصویر: 220px-Al-Furq%C4%81n_Media_Abu_Bakr_al-Baghdadi.png]
این ملعونا به اسم اسلام هر جنایتی میخوان مرتکب میشن اما چرا؟ چرا القاعده؟ چرا 11 سپتامبر؟ چرا شارلی هبدو؟ چرا داعش؟ به نظرتون بیشترین سود رو کی داره میبره؟ یعنی اینکه "یکهو" hollywood میاد The American Sniper (= تقدیر از مسلمان کشی) رو میسازه ــ درست موقعی که مسلمونا مثل پشه دارن میمیرن ــ و نامزد دریافت 6 تا جایزه ی اسکار میشه اینا همش "اتفاقه"؟؟!!؟ Sharon (نخست وزیر رژیم صهیونیستی در سال 1994):
“Even today I am willing to volunteer to do the dirty work for Israel, to kill as many Arabs as necessary, to deport them, to expel and burn them, to have everyone hate us,
"حتی امروز من حاضرم داوطلبانه کار های کثیف اسرائیل انجام بدم، تا میتونم عرب بکشم، تبعید و اخراجشون کنم، اونا رو بسوزونم، تا کاری کنم همه از ما بدشون بیاد..
"

چرا؟ به همون دلیل که فلسطین رو گرفتن. چون:

"because Palestine constitutes the veritable center of world political power, the strategic center for world control." (Nahum Goldman, President World Jewish Congress).
صهیونیست ها فلسطین رو گرفتن چون فلسطین بهترین منطقه برای کنترل جهانه. اینا همونایی هستن که به هیتلر رو از نظر مالی تأمین کردن. همونایی که میخوان جهان رو کنترل کنن و بزرگترین مشکلشون اسلامه. چون مردم رو بیدار میکنه. خدا تا کی به اینا مهلت میده؟ فکر نکنم مهلت زیادی براشون مونده باشه.

امام صادق علیه السلام فرمودند: «فلما طال علی بنی اسرائیل العذاب ضجوا و بکوا الی الله اربعین صباحاً فاوحی الله الی موسی و هارون یخلصهم من فرعون فحطّ عنهم سبعین و مأه سنة، هکذا انتم لو فعلتم لفرج الله عنا، فاما اذ لم تکونو فان الامر ینتهی الی منتهاه» ؛ یعنی: «زمانی که عذاب بنی اسرائیل طول کشید، آنان ضجه زدند و چهل صبح به درگاه خدا گریستند و ضجه کردند. پس خداوند پس 170سال در فرج آنان تعجیل کرد و به موسی و هارون وحی نمود که آنان را از فرعون خلاصی بخشند. هم چنین شما اگر چنین کنید، خداوند فرج ما را می رساند و اگر مانند آنان نباشید، امر ظهور به انتهای زمان معین خود می‏رسد».
از همین امشب بیاید دعا کنیم صیحه ی آسمانی رو بشنویم..
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۵۹, ۳۰/بهمن/۹۳
شماره ارسال: #13
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

تصویری متفاوت خلیفه داعش در زندان عراق

به گزارش پایگاه خبری شبکه العالم، این تصویر که در سال 2004 به ثبت رسیده، به دوره ای مربوط می شود که بغدادی در اردوگاه بوکای عراق زندانی بود.
در این تصویر بغدادی با عینک و یونی‌فرم زردرنگ زندانیان آن اردوگاه مشاهده می شود.
شبکه سی بی اس آمریکا با انتشار این تصویر چنین توضیح داد که بغدادی یکی از 12 سرکرده گروه های تندرو بود که پس از دستگیری به آن زندان منتقل شدند.
زندان بوکا در مقایسه با دیگر زندان های آمریکا در عراق، یکی از بدترین و دشوارترین آنها توصیف شده است.
بغدادی که در آن روزها و پیش از دستگیری، کارمند سادۀ یکی از دانشگاه های عراق بود، به همراه چند مظنون دیگر توسط آمریکایی ها بازداشت شد و به مدت ده ماه (از فوریه تا دسامبر 2004) در این زندان به سر برد.

[تصویر: alalam_635598646728232547_25f_4x3.jpg]

ابوبکر بغدادی که نام اصلی او بنا بر اعلام وزارت کشور عراق، "ابراهیم عواد ابراهیم السامرائی" است، نزدیک به سه سال در زندان های آمریکا در عراق محبوس بود و در 2006 آزاد شد.
به نظر می رسد سرویس‌های اطلاعاتی آمریکا و رژیم صهیونیستی در همان دوره او را برای عهده‌دار شدن یکی از پیچیده‌ترین مأموریت‌های تاریخ معاصر، شناسایی و انتخاب کردند.
بنا بر اسناد منتشر شده از سوی ادوارد اسنودن، کارمند سابق سازمان جاسوسی آمریکا، بغدادی بخشی از دوره آموزش و توجیه خود را در "اسرائیل" گذرانده است.
بغدادی در 2010 فرماندهی "دولت اسلامی عراق" را که ادامه دهنده راه القاعده در عراق بود بر عهده گرفت و سرانجام در تابستان 2014 خود را "خلیفه مسلمانان در سراسر جهان" نامید و همگان را به بیعت با خود فرا خواند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۳, ۶/مهر/۹۵
شماره ارسال: #14

افشای فایل صوتی همکاری آمریکا با داعش/ما بمباران می‌کنیم و شما جبل‌ثرده را تصرف کنید

باشگاه خبرنگاران جوان: اواخر شهریور ماه گذشته بود که ارتش آمریکا با یک حمله هوایی شدید به مواضع ارتش سوریه در "دیرالزور"، موجب پیشروی‌های داعش شد.
در این حمله هوایی که دست‌کم 160 سرباز سوری کشته و زخمی شدند، تروریست‌های تکفیری داعش به سرعت توانستند "جبل ثرده" در نزدیکی شهر "دیرالزور" را تصرف کنند.
نکته جالب توجه اینکه "واشنگتن" ... مدعی شد که حمله به "دیرالزور" اشتباهی بوده است.

"هدیه خلف عباس" از مقامات ارشد پارلمان سوریه درباره حمله هوایی آمریکا به "دیرالزور" می‌گوید: ما تماس‌های آمریکا و داعش را در قبل از زمان حمله هوایی شنود کردیم. در این فایل صوتی، آمریکا به تروریست‌های داعش گفت که ما حمله می‌کنیم و شما محل (جبل ثرده) را تصرف کنید.

بشار اسد : "نه من این موضوع را نمی‌پذیرم. نه این تصادفی نبود. این یک حمله توسط یک جنگنده برای یک دفعه نبود بلکه 4 جنگنده در این حمله دست داشتند که به طور مداوم و برای حدود یک ساعت و شاید هم بیشتر از یک ساعت، به حملات ادامه دادند."
رئیس جمهور سوریه تصریح کرد: شما یک کار اشتباه را برای بیش از یک ساعت انجام نمی‌دهید. موضوع بعدی آن است که آن‌ها به یک مرکز کوچک و ساختمان حمله نکردند بلکه به یک مکان بزرگ ارتش سوریه حمله کردند. جدای از آن، اعضای داعش بلافاصله پس از حملات به مواضع ارتش سوریه در "دیرالزور"، به مواضع ارتش حمله کردند.
بشار اسد تأکید کرد: خوب آن‌ها(داعشی‌ها) از کجا می‌دانستند که آمریکا به مواضع ارتش سوریه حمله کرده که بلافاصله به آنجا حمله کرده و توانستند یک ساعت بعد، آنجا را به کنترل خود دربیاورند؟ در نتیجه، این حملات امریکا، قطعاً عامدانه و عمدی بوده و نه غیرعمدی.

آمریکا به هیچ عنوان تمایل ندارد این منطقه[حلب] از لوث وجود تروریست‌ها پاک‌سازی شود. به همین دلیل با ایجاد چند جبهه به صورت مستقیم و غیر مستقیم(از جمله حمایت از داعش در شرق سوریه) به دنبال آن است تا تعادل نظامیان سوری را به هم بزند.
منبع : رجانیوز
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۷, ۹/مهر/۹۵
شماره ارسال: #15

داعش یعنی افراط و تفریط یعنی سئو استفاده ابزاری سرویس های اطلاعاتی غرب از تعصبی که بر جهل استوار است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۴۷, ۳۱/اردیبهشت/۹۶
شماره ارسال: #16
آواتار
تمام مطالب فیلم رو تایید نمی کنم اما دیدنش خالی از لطف نیست.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  فتنه جدید به جای داعش در دوران افول داعش MohammadSadra 54 5,617 ۲/فروردین/۹۷ ۱۹:۱۶
آخرین ارسال: MohammadSadra

پرش در بین بخشها:


بالا