کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
داعش چیست؟
۲۳:۳۴, ۱۴/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۴/شهریور/۹۳ ۲۳:۳۵ توسط ghoran.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

داعش چیست وچرا شکل گرفت؟

دولت خلافت اسلامی که پیش از این به نام دولت اسلامی در عراق وشام نام داشت همچنان اختصارا به عنوان (داعش) یعنی دولت اسلامی عراق وشام در اذهان شناخته شده ودر رسانه ها خوانده می شود.
داعش یک گروه مسلح سلفی ـ جهادی تکفیری است که هدف اصلی خود را بازگرداندن خلافت اسلامی واجرای دقیق (بخوانید کورکورانه) شریعت اسلامی دوره پیامبر (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) در کشورهای اسلامی اعلام کرده است.
گرچه سیر تشکیل و پیدایش این گروه از چهار سال پیش آغاز شد اما باید مهمترین گام خود را با اشغال شهر بسیار مهم موصل وایجاد امتدادی جغرافیایی بین مناطق تحت سلطه خود در سوریه واین منطقه برداشت تا صدر اخبار جهانی را برای مدتها در اختیار خود بگیرد.
هسته ی اصلی داعش در 15 اکتبر 2006 اعلام موجودیت کرد ، این سازمان از ائتلاف چند گروه مسلح عضو القاعده وبدون یدک کشیدن پسوند شام (قاعده الجهاد فی بلاد الرافدین(عراق)) شکل گرفت وابو عمر البغدادی به عنوان اولین رهبر آن منصوب شد.
گروه مذکور از آن زمان تا 19 آوریل 2010 که ابو عمر البغدادی کشته شد عملیات متعدد ومختلفی را در مناطق مختلف عراق انجام داد ، از نکات قابل توجه در این دوره انحصار عملیات تروریستی گروه در داخل عراق بود در حالیکه خاک سوریه به عنوان عقبه لجستیکی گروه برای انتقال سلاح ونیرو مورد استفاده قرار می گرفت.
پس از مرگ ابو عمر، ابوبکر البغدادی جانشین او شد ، در این دوره شاهد گسترش بسیار چشمگیر کمی وکیفی عملیات تروریستی در عراق بودیم که از آن میان می توان به عملیات حمله به بانک مرکزی عراق ، وزارت دادگستری وحمله به زندان های ابو غریب والحوت که منجر به فرار هزاران تروریست شد ، اشاره کرد.
اواخر سال 2011 ودر جریان تشدید شورش ها علیه دولت بشار اسد در سوریه وآغاز فعالیت گروه القاعده در این کشور تحت نام سازمان النصره واوج گرفتن قدرت آن ، داعش به تدریج خود را در مسایل سوریه نیز وارد کرد ومسئولیت برخی از عملیات را در این کشور به عهده گرفت تا آنکه در 9 آوریل 2013 ابوبکر البغدادی در یک پیام صوتی که شبکه اسلامی شموخ آنرا منتشر وبه سرعت توسط خبرگزاری ها وشبکه های ماهواره ای نیز پخش شد اعلام کرد گروه جبهه النصره به عنوان شاخه ای از دولت عراق اسلامی به این گروه پیوسته واز این پس سازمان تحت امر دولت اسلامی عراق وشام است از اینرو تمامی گروه ها باید با او در این زمینه بیعت کنند.
از مهمترین عملیاتی که داعش بعد از این اعلام به انجام رساند تلاش برای انفجار سفارت جمهوری اسلامی ایران در بیروت بود در حالیکه جنگجویانش برای مدتهای مدیدی شهر فلوجه عراق را در تصرف وکنترل خود قرار دادند ، امری که تا به امروز نیز ادامه داشته وبا یک جستجو در اخبار خواهیم دید که ارتش عراق از دسامبر 2013 (دیماه 1392) تا به امروز بیش از 10 بار اعلام کرده است فرمانداری تکریت را از اشغال داعش خارج کرده وپرچم آنها را از آنجا به زیر کشیده است.
به اعتقاد کارشناسان امور تروریسم والقاعده داعش را باید افراطی ترین شاخه گروه القاعده توصیف کرد وبه هر میزان که به نفوذ سازمان های اطلاعاتی منطقه(سعودی، قطر) وبین المللی در سمت وسو دادن به گروه مادر (القاعده) اطمینان وجود دارد در باره داعش نیش چند برابر آن صدق می کند.
گرچه القاعده خود نیز جزو پیروان ایدئولوژی سلفی ، تکفیری ، جهادی بود اما داعش به شکل افراطی تر از این رویکرد پیروی می کند.
کارشناسان امور مذهبی اهل تسنن از جمله کارشناسان الازهر در توصیف این نوع رویکرد دینی معتقدند ، اندیشه سلفی ـ تکفیری از دوره جنگ صفین که بین حضرت علی (علیه السلام) ومعاویه رخ داد ، شکل گرفت وآنانی که بعد از قضیه تحکیم به مخالفت با حضرت علی (علیه السلام) پرداخته ودر آن دوره به عنوان خوارج معروف شدند ، اکنون وقرن ها بعد از آن حادثه به شکل داعش در منطقه نمود یافته اند.
آنها با استناد به برخی از احادیث روایت شده از پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) تاکید دارند که چنین امری توسط ایشان پیش بینی شده وتاکید دارند پیامبر اکرم ظهور این گروه را در دوره آخر الزمان پیش بینی کرده بودند.
چارلز لستر پژوهشگر مرکز بین المللی بروکینگز که مرکز آن در دوحه است تعداد جنگجویان داعش را در سوریه بین شش تا هفت هزار نفر ودر عراق بین پنج تا شش هزار نفر تخمین زد ، در این حال دیده بان حقوق بشر سوریه در گزارشی که در اوت (مرداد وشهریور) 2014 صادر کرد اعلام نمود نیروهای داعش بعد از اشغال موصل به 50 هزار جنگجو در سوریه و30 هزار جنگجو در عراق رسیده است.
اما بجز این اطلاعات اطلاعات موثق ودقیق دیگری در رابطه با شمار جنگجویان داعش در عراق وسوریه وجود ندارد گرچه هریک از منابع بر اساس مشرب های فکری خود ارقام ضد ونقیض دیگری را در این رابطه منتشر می کنند.
به هر شکل با توجه به پیوستن شمار زیادی از نظامیان ارتش عراق به ویژه نظامیانی که پیش از سقوط صدام حسین در قالب نیروهای نظامی وامنیتی واکنون در ارتش جدید عراق در موصل خدمت می کردند به نیروهای داعش ، اعلام چنین ارقامی کاملا معقولانه به نظر می رسد.
این مسئله را موسسه خاورمیانه شناسی فرانسه نیز تایید کرده ودر گزارشی که به قلم رومن کابیه کارشناس مسایل اسلامی این موسسه ماه گذشته منتشر کرد، تاکید دارد : اکثر جنگجویان داعش را عراقی ها تشکیل می دهند .
این کارشناس فرانسوی تاکید دارد که ساختار فرماندهی نظامی این گروه را عراقی ها ولیبیایی ها تشکیل می دهند ، بر اساس اطلاعات منتشر شده از سوی برخی از رسانه ها در مورد شخصیت بغدادی تاکید شده است او هرگز اجازه حضور غیر عراقی ها را در شورای رهبری نمی دهد ومعتقد است آنها به هر شکل به او خیانت خواهند کرد.
ناگفته نماند با وجود آنکه اکثر کارشناسان تلاش می کنند داعش را به عنوان یکی از شاخه های القاعده ویا حداقل گروهی منشق از آن توصیف کنند اما نه ایمن الظواهری به عنوان رهبری فعلی القاعده این گروه را به رسمیت شناخته ونه این گروه تاکنون حاضر شده است از دستورات ظواهری که جبهه النصره را به عنوان گروه مورد حمایت رهبری القاعده در سوریه معرفی کرده، پیروی نماید.
در رابطه با ساختار تشکیلات گروه داعش هم به گفته این دو مرکز پژوهشی جنگجویان گروه اکثرا از بقایای ارتش عراق از جمله فدائیان صدام وجیش القدس می باشند در حالیکه تقریبا از تمامی ملیت ها از خاور میانه گرفته تا شمال آفریقا، وکشورهای غربی نیز در آن عضویت دارند.
در اینجا این پرسش مطرح می شود که داعش چگونه وبه چه نحوی موفق به شکل گیری شد ؟ چه پارامترهایی به این ساختار اجازه خود نمایی به این شکل ودر این سطح را داد؟ چه کشورهایی در منطقه به شکل گیری این گروه کمک کردند ؟ چه کشورهایی از حضور وفعالیت این گروه نفع بردند؟ و در یک جمله مخارج وهزینه های شکل گیری این گروه را چه در بعد منطقه ای وچه در بعد بین المللی چه کشورهایی پرداخت کردند؟

منبع: وعده صادق
http://www.alvadossadegh.com/fa/news/new...D8%9F.html
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۶, ۲۲/شهریور/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/شهریور/۹۳ ۱۸:۴۷ توسط ghoran.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

دوستان عزیز سلام.
یه موضوعی چند وقته خیلی ذهنمو به خودش مشغول کرده و اونم اینه که:

دولت مردان و رسانه های غربی به جای استفاده از عبارت داعش،از عبارت هایی مثل:« دولت اسلامی،حکومت اسلامی،خلافت اسلامی و .. » استفاده می کنند،و به نوعی تلاش دارند که این گروه تروریستی رو مسلمان معرفی کنند.در حالی که مردم و علمای شیعه و سنی بارها از غیر اسلامی بودن این گروه صحبت به میون آوردن،و دشمنی خودشونو با ونا اعلام کردن.
به نظر من دلیل این کارشون اینه که میخان بگن که مسلمونا تروریست هستند.
نظر شما چیه دوستان؟؟؟؟؟

بسم الله الرحمن الرحیم

به گزارش مشرق، "حسین ملاح" در مقاله ای در "المنار" نوشت:

دولت آمریکا به همراه همپیمانان غربی و عربی خود تلاش می کند با راه اندازی ائتلافی بین المللی علیه داعش به منافع مداخله جویانه خود در سوریه ومنطقه دست یابد همچنین کارنامه جنایات گروه های مسلح سوری را پاک کند. البته هدف اصلی چنین توطئه ای؛ گمراه کردن و فریب مردم کشورهای منطقه و همه دنیا است.

هدف دیگر باراک اوباما از اعلام آمادگی برای حمله هوایی به مواضع داعش در سوریه، افزایش کمک های نظامی به مخالفان به اصطلاح "میانه روی سوری" است که این امر مورد توافق اعضای نشست آمریکا و کشورهای عربی در جده عربستان سعودی قرار گرفت.

ایجاد آمادگی برای مقابله با گروه تروریستی ابوبکر بغدادی به ویژه در سوریه با تصمیم آمریکا و کشورهای عربی با شعار حمایت از مخالفان میانه رو سوری علیه نظام سوریه همراه شده است؛ و بعید به نظر می رسد که دولت سوریه نقشی برای متوقف کردن تهدیدات داعش در این ائتلاف بر عهده داشته باشد.

ازاین رو از ماشین تبلیغاتی غرب و کشورهای عربی خواسته شده است تا چهره گروه های مسلح در سوریه را با پوشاندن لباس میانه روی از هر خطایی پاک کنند.

البته در این میان اختلافاتی در مورد روش های مقابله با داعش به وجود آمده است.

ایران و سوریه درباره طرح های واشنگتن برای مقابله با داعش تردید دارند، زیرا آمریکا از اقدامات تروریستی گروه های مسلح در سوریه چشم بسته است، اما با آنها در عراق می جنگد.

تناقض دیگر نیز میان کشورهای شرکت کننده درنشست جده به ویژه عربستان سعودی و قطر به چشم می خورد که به صورت مستقیم و غیر مستقیم از گروههای مسلح در سوریه حمایت می کنند.

اگر گفته می شود که داعش وحشی گری واقدامات جنایتکارانه خود را به اوج رسانده است باید در نظر داشت که دیگر گروه های تروریستی به ویژه آنهایی که در سوریه حضور دارند ازنظر فکری و رفتاری به این گروه تروریستی بسیار نزدیک هستند.

ماه های اول بحران در سوریه شاهد روند روبه رشد خشونت مسلحانه بود به گونه ای که برخی گروه های به اصطلاح "مخالف"، مراکز دولتی سوریه را هدف قرار داده و جنایت هایی را در این کشور مرتکب شدند. جنایت تروریست ها در تابستان سال 2011 در "جسرالشغور" در حومه ادلب و قربانی شدن بیش از 120 نفر از نیروهای امنیتی و پلیس سوریه نمونه ای از این جنایات است که با سانسور رسانه های غربی و عربی مواجه شد. البته بعدها هدف قرار دادن مراکز نظامی و غیر نظامی و زیرساخت های کشور سوریه در مناطق مختلف این کشور در دستور کار گروه های مسلح قرار گرفت.

تابستان سال 2012 نیز افراد مسلح جنایتی را در حق کارمندان اداره پست در شهر الباب در حومه شرقی حلب انجام دادند. آنها کارمندان را اعدام کرده و اجساد آنها را از بالای ساختمان چند طبقه اداره پست به پایین پرتاب کردند.

سریال هدف قرار دادن کارمندان دولت به حمله به اماکن مذهبی انتقال یافت؛ مراکز نفتی، شرکتهای گاز، برق و حتی کارخانه ها و بیمارستانها از جمله بیمارستان الکندی حلب که بزرگترین بیمارستان خاورمیانه در درمان "تومور" بود و مراکز داروسازی ازجمله مرکز داروسازی "تامیکو" در الملیحه که 95 درصد نیاز دارویی سوریه را تامین می کرد، همگی هدف قرار گرفته و تخریب شد.

میزان جنایت های افراد مسلح در سوریه فراتر از این رفت و به تخریب سدهای آب برای غرق کردن مناطقی مسکونی رفت. مناطقی که محل سکونت مخالفان گروه های تروریستی بود.

افراد مسلح همچنین تلاش کردند سد الحسکه را ویران کنند و در صورت عدم مداخله نیروهای سوری، فاجعه بزرگی در منطقه رخ می داد.

شهروندان سوریه بیشترین ضربه را در حملات گروه های تروریستی متحمل شدند و در عملیات انتحاری گروه های تروریستی شامل جبهه النصره، احرارالشام و جیش الاسلام در مناطق تحت کنترل دولت مانند المرجه، المزرعه و المیدان در دمشق، حمص، ادلب، درعا و حلب قربانی شدند.

جنایتهای گروههای مسلح بسیار گسترده شد و شهرها و روستاهای امن را نیز فرا گرفت، به گونه ای که در حملات گروه موسوم به جنبش احرارالشام و دیگر گردانهای مسلح صدها شهروند در حومه شمالی لاذقیه ربوده شده و زنان نیز در معرض تجاوز قرار گرفتند. گروه های مسلح حتی به زنان باردار هم رحم نکردند.

چندین ماه بعد افزون بر جبهه النصره، گروههای مسلح تحت لوای مخالفان، جنایتی دیگر را در حق شهروندان در عدرا واقع در حومه دمشق مرتکب شده و دهها نفر را اعدام و صدها نفر را از جمله زنان ربودند.

در فوریه گذشته نیز تروریستهای احرار الشام و گروه جند الاقصی به منطقه معان در حومه شهر حماه حمله کرده و بیش از 70 شهروند را کشته و برخی را از پشت بام ها بر روی زمین پرتاب کردند و دهها نفر را ربودند.

این انفجارها و حملات نتوانست حرص گروه های مسلح را کم کند. بنابراین آنان این دفعه به عبادتگاهها، مدارس و دانشگاههای دمشق، حلب، حمص و لاذقیه یورش بردند.

اماکن مذهبی اسلامی و مسیحی و آثار باستانی نیز از شر افکار تکفیری گروههای مسلح در امان بماند و مقبره صوفی ها و مراقد یاران پیامبر مانند حجر بن عدی، عمار بن یاسر و اویس قرنی نیز تخریب شدند. شماری از علمای سرشناس مانند محمد سعید رمضان البوطی به دست تروریستها به قتل رسیدند و مسجد اموی در حلب نیز به آتش کشیده شد.

دهها کلیسا در معلولا، الرقه، براد و ام الزنار تخریب شد، و آثار باستانی دیر الزور و حلب به غارت رفت، گروه های مسلح مخالف نظام سوریه حتی بازار باستانی حلب را نیز به آتش کشیدند.

اینها همه نمونه ای از اقدامات گروه های تروریستی در خاک سوریه است، و امروز آمریکا و ائتلاف بین المللی همپیمانش می خواهند جبهه النصره، جبهه اسلامی و "ارتش آزاد" را میانه رو توصیف کنند. در حالی که یکی از اعضای گروه موسوم به ارتش آزاد برای اولین بار سینه یک سرباز ارتش سوریه را شکافت و جگر وی را به دندان گرفت.

مشکل اساسی در اینجا، دیدگاه تکفیری داعش، النصره و جبهه اسلامی و دیگرانی است که از این چشمه سیراب می شوند. اگر چه روش ها و تاکتیک ها با یکدیگر تفاوت دارند اما سؤال اینجا است که آیا آمریکا سفیر صلح و انسانیت در منطقه است یا در راس تروریست ها قرار دارد؟ سؤال دیگر هم این است که رژیم صهیونیستی در فرهنگ تاریخ تروریستها، در کجای معادله قراردارد؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۰:۰۹, ۶/مهر/۹۳
شماره ارسال: #3
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم


خبرگزاری شبستان: نشست بررسی "جریان های تکفیری در ژئوپلتیک و تطبیق های آخر الزمان(علیه السلام)" عصر شنبه 5 مهر، باحضور مصطفی مصلح‌زاده، سفیر سابق ایران در اردن و عضو هئیت علمی دانشکده وزارت امور خارجه، حجت‌الاسلام نصرت‌الله آیتی، عضو انجمن مهدویت و حجت‌الاسلام جواد جعفری، عضو انجمن مهدویت حوزه در مرکز تخصصی مهدویت برگزار شد.

مصطفی مصلح زاده، سفیر سابق ایران در اردن در ابتدای این نشست بااشاره به بازیگران استراتژیک و بازیگران تئوریک منطقه، گفت: جمهوری اسلامی ایران، فرانسه، انگلیس، امریکا و روسیه به عنوان بازیگران استراتژیک و عربستان، ترکیه، مصر و گروهک های تروریستی داعش از بازیگران تئوریک منطقه هستند.

وی با بیان اینکه بازیگران استراتژیک با بازیگران تئوریک تفاوت های بسیاری دارند و نمی توانند نقش های یکدیگر را ایفا کنند، خاطرنشان کرد: به طوری که عربستان هیچ گاه مانند جمهوری اسلامی ایران نمی تواند در فعالیت های سیاسی فعالیت و نقش آفرینی داشته باشد.

مصلح زاده با بیان اینکه در منطقه پنج نوع اسلام وجود دارد، اظهارداشت: سه نوع اسلام شامل تشیع، سلفی و اخوانی از اسلام های سیاسی هستند و اسلام سکولار و صوفی از اسلام های غیر سیاسی هستند که چالش های تئوریک میان این پنج نوع اسلام است که برای شناسایی و تحلیل درست باید بازی استراتژیک و تئوریک از قبل مشخص شود.

سفیر سابق ایران در اردن، تصریح کرد: پدیده تکفیر یا همان داعش پس از سال 2011 آغاز به فعالیت کرد و مستکبران برای بیداری اسلامی گروهک های تروریستی را به وجود آورند تا به این وسیله بتوانند مسیر بیداری اسلامی را تغییر دهند و از همین رو جریان تکفیر از سه کشور عراق، سوریه و لبنان آغاز به کار کرد و با برنامه های دقیق خود در مرحله نخست سعی در فتح سوریه و پس از آن عراق را داشتند که با شکست مواجه شدند.

وی ادامه داد: از مهمترین علت های شکست گروهک های تکفیری اجازه ندادن ایران برای سقوط اسد و پس از آن وجود برخی اختلاف ها میان گروهک های تکفیری بود.

مصلح زاده با بیان اینکه گروهک داعش در تلاش است تا خلافت خود را از عراق آغاز کند، خاطرنشان کرد: آغاز خلافت از سوریه بود که با شکست مواجه شد، از همین رو در تلاش است تا خلافت خود را از عراق آغاز کند که در این مرحله چندین استان عراق را نیز به تصرف خود در آورد.

سفیر سابق ایران در اردن با بیان اینکه ایران از دولت عراق برای جلوگیری از پیشروی گروه تروریستی داعش حمایت کرد، گفت: پس از اینکه داعش تا 13 کیلومتری بغداد مسیر حرکت خود را ادامه داد، بار دیگر ایران حمایت خود را از کشورهای مورد ستم داعش آغاز کرد و به این وسیله نیروی بدر با عملیاتی، موفق به پیشروی داعش شد.

وی بااشاره به اینکه عربستان اگر خلافت داعش را بپذیرد، باید به زیر سلطه داعش برود، افزود: این درحالی است که برنامه داعش حرکت به سمت شرق عربستان محل سکونت شیعیان عربستان است که در این صورت عربستان نمی داند با داعش همکاری داشته باشد یا خیر، زیرا با قبول همکاری یعنی با گروه های تروریستی همکاری داشته است.

مصلح زاده با اشاره به اینکه القاعده امریکا را دشمن اصلی خود و شیعه را دشمن فرعی می داند، اظهار کرد: گروه تروریستی داعش دشمن اصلی خود را شیعه و دشمن فرعی خود را امریکا می داند، گروه تروریستی داعش به گمان خود ظهور آخرین منجی بشریت را آماده می کند و از همین رو اگر به شرق عربستان حرکت کند در آینده نیز به سمت مکه خواهد رفت.

حجت‌الاسلام آیتی در ادامه این نشست گفت: تطبیق احتمالی، تکلیف ‌ساز نیست، اما اثر دارد زیرا سبب امید افراد برای ظهور می‌شود یعنی با گفتن اینکه امام عصر(علیه السلام) در مدت زمان کوتاهی ظهور می‌کنند مردم آن را باور کرده و به آن امید می‌بندند.

وی بااشاره به اینکه تطبیق، دارای مشکلات خاصی است، گفت: در برخی از موارد علمای بزرگ نیز بر اثر تطبیق دچار لغزش شده‌اند، از همین رو در تطبیق باید بسیار مراقب بود، درحال حاضر در برخی از مواقع برخی از روایت‌ها و مصداق‌ها جعل می‌شود که این امر یک، موضوع مدیریت شده است.

حجت الاسلام آیتی با بیان اینکه 99 درصد نشانه‌ها و ویژگی‌هایی که درباره سفیانی‌ بیان شده است، با داعش و با توجه به شرایط موجود همخوانی ندارد، اظهارداشت: در تطبیق، احتمال تکرار مصداق باید داده شود زیرا نشانه‌هایی درباره زمان و چگونگی ظهور امام عصر(علیه السلام) بیان شده که 700 سال پیش در کتاب‌های بزرگان ذکر شده است.

در ادامه نیز حجت‌الاسلام جواد جعفری بااشاره به اینکه داعش از سال 2003 آغاز به فعالیت کرده است، اظهارکرد: فعالیت داعش از درون گروه القاعده آغاز شد که پس از آن از سال 2006 با رهبری ابوحمزه المهاجر از القاعده جدا شد.

دبیر علمی نشست بررسی جریان‌های تکفیری در ژئوپلتیک و تطبیق آخر الزمان، خاطرنشان کرد: ایمن الظواهری و طرفداران او شبه نظامی‌هایی هستند که مورد حمایت عربستان بوده و وانمود می‌کردند که نماینده اهل تسنن هستند، درحالی که سعی در تفرقه‌افکنی میان شیعه‌ها و سنی‌ها داشتند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۰۱, ۲۷/آبان/۹۳
شماره ارسال: #4
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

چرا مسلمان کشی بر «جنگ با اسرائیل» برای داعش اولویت دارد؟

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، عملیات تکفیری‌های داعش به مرز فلسطین که می‌رسد متوقف می‌شود. داعش کاری با اسرائیل ندارد و در فرهنگ لغت سران این گروهک تروریستی، واژه‌ای به نام فلسطین یافت نمی‌شود و گویا بیت‌المقدس نیز از نظر این گروهک، همانند دیگر مکان‌های مقدس در عراق و سوریه است که باید تخریب و نابود شود.

مسجدالاقصی را فقط صهیونیست‌ها تهدید نمی‌کنند، بلکه تهدید تکفیری‌ها نیز هست. سؤال این جاست که اگر تروریست‌های داعش به قدس برسند، آیا مسجدالاقصی را ویران خواهند کرد؟ کاری که صهیونیست‌ها ده‌ها سال است در پی انجام آن هستند.

وبگاه خبری شبکه المنار، نیز با پرداختن به این موضوع، نوشت که «طبیعی است که داعشی‌‌ها هیچ زمانی به سمت فلسطین اشغالی حرکت نکنند. تاکنون هیچ فراخوان یا آماده‌باشی برای مبارزه با اسرائیل از آنان شنیده نشده است، بلکه تمامی تهدیدات و اعلام‌های به اصطلاح جهاد این گروهک متوجه کشورهای اسلامی بوده است».

روی نقشه جغرافیا نیز، فلسطین به سوریه نزدیک‌تر است تا تونس. اما داعش برای تونس نقشه دارد اما حرفی از فلسطین نمی‌زند؛ یا اینکه کرانه باختری هم‌مرز اردن است و سلفی‌های تکفیری اردن در عراق و سوریه می‌جنگند!.

سرکرده تکفیری‌های داعش در پیام صوتی اخیر خود، طرفداران خود را به جنگ در عربستان، یمن، لیبی، الجزایر، تونس و مغرب فراخواند و شیعیان را نیز به کشتار وسیع تهدید کرد؛ اما حرفی از فلسطین نزد.

ابوبکر البغدادی اولین شخصی نیست که فلسطین را از دایره به اصطلاح «جهاد» مستثنی می‌کند، بلکه «ابومحمد الجولانی» رهبر تروریست‌های جبهة النصرة نیز چندی پیش از فلسطین عامدانه سخنی به میان نیاورد و هنگامی که خواست از مرزها صحبت کند، از مرز اسرائیل سخن گفت و حرفی از فلسطین به میان نیاورد.

آیا جبهة النصرة قصد حرکت به سمت مرزهای سرزمین اشغالی را دارد؟ یا اینکه نمی‌خواهد از کمک‌های اسرائیل برای تخریب سوریه بی نیاز شود و زخمی‌های خود را در بیمارستان های اسرائیل مداوا کند؟

علاوه بر این دو گروه، گروه دیگری نیز به نام «جندالاقصی» وجود دارد که به هیچ وجه مسیر بیت المقدس را نمی‌شناسد و در حال حاضر در ادلب و دمشق و دیگر مناطق می‌جنگد!.

به طور کلی با نگاهی به تمام گروههای حاضر در سوریه، مشاهده می‌کنیم که هیچ کدام از این گروهها فلسطین را نمی‌شناسند، بلکه اسرائیل را به عنوان هم پیمان خود می‌بینند.

قساوت علیه مسلمانان و هم‌پیمانی با اشغالگران

در عقاید و فتاوای تکفیری‌ها بر عدم جهاد در فلسطین تأکید شده و چنین می‌گویند که مبارزه با دشمن دور (اسرائیل) پس از مبارزه با دشمن نزدیک (مسلمانان) خواهد بود!

«ایمن الظواهری» رهبر فعلی القاعده پیش از کشته شدن «اسامه بن لادن» گفته بود: در حکم اسلام، مبارزه با حاکمان مرتد (حاکمان کشورهای اسلامی) بر مبارزه با کفار ارجحیت دارد و آن هم به سه دلیل: اول: جنگ مشرکان داخلی مقدم به مشرکان خارجی است و حاکمان مرتد بر کشورهای اسلامی مسلط هستند. دو: ارتداد جرمی سنگین‌تر از کفر است. سه: حکام اسلامی دشمن نزدیک‌تر هستند.

اما باید گفت، گروه‌های تکفیری هر کسی که مخالف نظر آن‌ها باشد، نیز می‌کشند و دراین‌جا به هیچ وجه بحث حاکمان کشورهای اسلامی مطرح نیست.

بنابراین در نظر آن‌ها جنگ با مسلمانان فریضه‌ای شرعی است و بر آزادسازی قدس ارحجیت دارد، حتی برخی مفتی‌ها فراتر رفته و حکم به همکاری با اسرائیل را صادر کرده‌اند؛ برای مثال «عبدالعزیز بن باز» از بارزترین مفتی‌های وهابی عربستان حکم به همکاری با اسرائیل را داد و آن را در صورت اینکه به نفع مسلمین باشد جایز شمرد.

بنابراین در تفکر تکفیری‌ها، همه به اصطلاح جهادیون باید از کشورهای لیبی، تونس، مصر، پاکستان، افغانستان، عربستان و همه کشورهای اسلامی برای جنگ با مسلمانان اقدام کنند و پس از آن که تمام مرتدها، شیعیان و مخالفان را کشتند سپس به جنگ با اسرائیل بروند؛ البته اگر مسلمانی باقی مانده باشد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۷:۴۶, ۳۰/آبان/۹۳
شماره ارسال: #5
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

شباهت داعش با ابن زیاد + عکس

به گزارش خبرگزاری اهل‌بیت(علیه السلام) ـ ابنا ـ عبیدالله بن زیاد در روز هفتم محرم در نامه‏ ای به عمر بن سعد از وی خواست تا با سپاهیان خود بین امام حسین و یاران، و آب فرات فاصله ایجاد کرده و اجازه نوشیدن آب به آن‌ها ندهد.

این گونه اقدامات غیرانسانی دیگر مطلبی ناملموس برای مردمان قرن بیست و یکم نیست؛ کمی آن طرف‌تر در همان سرزمین و همان چشمه آب، ماجرای بستن آب در حال تکرار است. گویی تاریخ قصد دارد بار دیگر رویدادهای خود را برای اهل زمین بازگو کند.
[تصویر: dec26dfd9889fe6f7c3367be5e1357dc.jpg]
بستن آب بر سپاهیان امام حسین(علیه السلام)
گروه تروریستی داعش پس از سیطره بر چند استان عراق،‌ کنترل تعدادی از سدهای این کشور را به دست آورد که در سایه کمبود منابع آبی در خاورمیانه، تصاحب حجم زیادی از منابع آبی عراق برای داعش یک پیروزی استراتژیک است.

سدهای عراق،‌ یکی از مهمترین زیرساخت های این کشور است که بر رودخانه‌های دجله و فرات بنا شده اند و تعداد این سدها به پنجاه سد می رسد. دولت عراق از این سدها برای تامین آب و برق مورد نیاز مردم این کشور استفاده می‌کند.

سد حدیثه یکی از سدهایی است که در هفته های اخیر مورد هجوم داعش قرار گرفته است. در این سد که از بزرگترین سدهای عراق به شمار می‌رود؛‌ نیروگاه برق آبی با ظرفیت 660 مگاوات برق وجود دارد. نیروهای ارتش عراق به کمک نیروهای مردمی این کشور مانع اشغال این سد توسط داعش شدند.

داعش پس از کنترل سدهای آب در استان های انبار و دیاله عراق، از این سدها برای فشار آوردن به ساکنان این استان ها استفاده کرد تا مردم این مناطق با داعش بیعت کنند. علاوه بر این داعش در این استان ها با قطع آب و برق روستاها، ‌اقدام به باجگیری از مردم می کند.
[تصویر: 9b9d9606247678a923a65bc32761db0e.jpg]
سد حدیثه

یکی از موارد دیگر سوء‌ استفاده داعش از سدهای عراق این است که نیروهای این گروه در زمان حمله ارتش عراق،‌ روستاها و راه‌ها را با آب سدها غرق می‌کنند تا جلوی پیشروی ارتش عراق را بگیرند.

نیروهای داعش چند ماه پیش هم با سیطره بر سد فلوجه،‌ آب برخی از شهرهای عراق را قطع کردند که باعث کمبود آب در این شهرها شد و در نهایت عشایر استان انبار با دخالت خود،‌ سد فلوجه را باز کردند تا بحران آب عراق خاتمه پیدا کند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۲۹, ۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

آیت الله مکارم در مراسم افتتاحیه کنگره جریان‌های افراطی: جوانان فریب خورده را از تکفیری‌ها جدا کنیم / داعش نه «دولت» است و نه «اسلامی»
آیت الله مکارم شیرازی در کنگره جهانی جریان‌های افراطی و تکفیری از دیدگاه علمای اسلام گفتند: به همه شما عزیزان خیر مقدم می‌گویم و از حضورتان در این کنگره تشکر می‌کنم. در این شرایط باید انگیزه‌های این گروه منحرف را بررسی کنیم و اندیشه‌های آنان را بشناسیم و ریشه‌های آنان را بخشکانیم.
آیت الله العظمی مکارم شیرازی با اشاره به جنایاتی که تکفیریون در گوشه و کنار جهان اسلام ایجاد کرده اند گفت: تا کی باید بنشینیم و این جنایات را تماشا کنیم؟
ایشان افزودند امروز در اینجا جمع شده ایم تا درباره یکی از مهمترین مشکلات جهان اسلام مشورت و رایزنی کنیم و راه حلی برای این مشکل بزرگ و اعمال شوم تکفیری‌ها بیابیم.
مرجع تقلید شعیان گفتند: اسلام دین محبت و رافت حتی نسبت به غیرمسلمانان است. ما باید به دنیا اثبات کنیم که روش آنها از اسلام بیگانه است. و جوانانی که جذب آنها شده اند را از آنها جدا کنیم. مبارزه نظامی با این گروه لازم است اما کافی نیست. باید ریشه های آنها بوسیله علمای اسلام خشکیده شود.
آیت الله مکارم شیرازی سپس سخنان خود را به زبان عربی ایراد نمودند که ترجمه آن به شرح زیر است:
سه هدف مهم داریم:
هدف اول اینکه به دنیا اعلام کنیم به اجماع علمای اسلام، جنایات تکفیری ها ربطی به اسلام ندارد. اسلام دین محبت و رحمت و همزیستی به همه مذاهب است.
هدف دوم اینکه جوانانی که به گروههای تکفیری ملحق شده‌اند را از آتش جهنم نجات دهیم. زیرا خداوند فرموده هرکس مومنی را عمدا بکشد تا ابد در جهنم خواهد بود.
هدف سوم اینکه مشاوره کنیم برای دست یافتن به راه حلی که مسلمانان بتوانند از این وضعیت خارج شوند.
ما سه خط قرمز داریم: اولا: دوری از مسائل سیاسی مختلف و مسائل افراطی دینی. ثانیا غدم طرح هیچ مساله اختلافی مذهبی، حتی یک کلمه. بلکه باید دستان خود در دست یکدیگر بگذاریم.
ثالثاً: احترام به همه مذاهب اسلامی.
آیت الله مکارم شیرازی سپس به خطرات جریانهای تکفیری اشاره کرده و گفتند: متاسفانه جنایات تکفیریون به دشمنان اسلام بهانه ای داده است که اسلام را دین خشونت جلوه دهند.
ایشان استفاده گروه داعش از نام جلی «دولت اسلامی عراق و شام» هم اشاره کردند و فرمودند: داعش نه «دولت» است و نه «اسلامی» اما دشمنان اسلام این نام را دائما تکرار می کنند تا اسلام را بد جلوه دهند.
اما اکنون با فراموش شدن این دستورات قرآنی، جنایات زیادی صورت می‌گیرد که چهره اسلام را سیاه جلوه می‌دهد.
ما باید ریشه‌ها و منابع اصلی این انحرافات را بشناسیم. بسیاری از پیروان سلفیت خشونت را محکوم کرده‌اند و حتی مفتی اعظم عربستان سعودی دو فتوا صادر کرد. در فتوای اول می‌گوید اندیشه‌های افراطی و تروریستی که به فساد در زمین می‌پردازد ربطی به اسلام ندارد و تصریح کرده است که از اهل جهنم هستند.
در فتوای دوم با شدت بسیار اعمال تروریستی که در روز عاشورا احساء صورت گرفت را محکوم کرد و خواستار قصاص برای مرتکبان آن شد. این دو فتوا قابل تقدیر است.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۲, ۸/آذر/۹۳
شماره ارسال: #7
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

جنایت‌جدید‌داعش‌در الرمادی +تصاویر(18+)
به گزارش مشرق، نیروهای ارتش عراق با پشتیبانی نیروهای مردمی و عشایر، توانستند مناطق شرقی الرمادی یعنی السجاریه، الصوفیه و حسیبه شرقی را به کنترل خود دربیاورند و موفق شدند عناصر مسلح داعش را از این مناطق بیرون برانند.

نیروهای عراقی و عشایر روز گذشته شدید‌ترین حمله عناصر داعش به شهر رمادی از آغاز بحران در استان الانبار را خنثی و خسارت‌های سنگینی را به این گروه تروریستی کردند.

نیروهای عراقی همچنین مجتمع ادارات دولتی و همه محورهای اطراف آن در مرکز شهر رمادی را تحت کنترل خود در آوردند.

«حمید شندوخ» از فرماندهان پلیس استان الانبار ۳ روز قبل از حمله گسترده عناصر داعش از چندین محور به شهر رمادی خبر داده و تأکید کرده بود که این گروه تروریستی مجتمع ادارات دولتی را محاصره کرده است.

گروه تروریستی داعش نیز با انتشار تصاویری از پیشروی خود در رمادی و محاصره مجتمع ادارات دولتی خبر داده بود که نیروهای عراقی روز گذشته موفق شدند این محاصره را بشکنند.

در تصاویر منتشر شده از سوی داعش تعدادی از نیروهای امنیتی در الرمادی پس از اینکه به شهادت رسیده‌اند ذبح شده‌اند. این گروه تکفیری که در الرمادی زمین‌گیر شده است برای روحیه دادن به نیروهای خود دست به چنین جنایت‌هایی می‌زند.

نیروهای عراقی درحال پیشروی در الرمادی هستند و چندین منطقه را در عرض چند ساعت از وجود تروریست‌ها پاکسازی کردند و در تازه‌ترین دستاورد کنترل ساختمان اداره کل آموزش و پرورش استان را به دست گرفتند.

گفتنی است در هفته گذشته تروریست‌های داعش از ۷ محور به شهر الرمادی در مرکز استان الانبار واقع در ۱۱۰ کیلومتری غرب بغداد حمله کردند و ۷ خمپاره هاون نیز به سوی ساختمان دولت محلی این استان شلیک کردند.

داعش به شهر الرمادی از مناطق التامیم، جزیره البو علی جاسم، الحوز، حی الارامل، خیابان ستین و... حمله کرد.
[تصویر: resized_804975_552.jpg]
[تصویر: resized_804980_249.jpg]


[تصویر: resized_804983_120.jpg]
[تصویر: resized_804987_108.jpg]
[تصویر: resized_804992_915.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۱:۰۰, ۱۷/آذر/۹۳
شماره ارسال: #8
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم


به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، یک صفحه شبکه اجتماعی خارجی وابسته به فعالان ضدداعش با انتشار یک عکس-کاریکاتور دیدگاه خود را درباره چگونگی پیدایش گروه تروریستی داعش بیان کرد.

در توضیح این کاریکاتور آورده شده است که «آنها دیروز داعش را متولد کردند آیا امروز آنها را می‌کشند؟»

بسیاری از تحلیلگران و رسانه‌های جهان معتقدند که داعش ساخته غرب و متحدان آنها در منطقه است.
[تصویر: 13930916000647_PhotoL.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۲۳, ۲۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #9
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

گاردین:‌ داعش زیر نظر آمریکا و در زندان بوکای عراق تشکیل شد

خبرگزاری فارس، روزنامه «گاردین» به نقل از «ابواحمد» از سرکردگان داعش فاش کرد: «اگر آمریکا در عراق زندان نداشت، داعش نیز اکنون نبود.» بر اساس این گزارش، «ابواحمد» که خود در سال 2003 در زندان آمریکایی‌ها موسوم به «بوکا» زندانی بود، افزود: «آمریکا این زندان را وسط صحرای جنوب عراق بنا نهاده بود و این زندان تبدیل به مکان و مدرسه مناسبی برای رشد تکفیری‌ها و افراطیون شد.» به گفته «ابواحمد»، البغدادی بسیار خونریز‌تر و بی‌رحمتر از «زرقاوی» است.گاردین به نقل از ابواحمد افزود: با «ابراهیم عواد سامرایی» معروف به «ابوبکر بغدادی» در این زندان آشنا شدم. احساس می‌کردم بغدادی موضوعی را مخفی می‌کند و نمی‌خواهد دیگران آن را بفهمند... ارتش آمریکا به بغدادی احترام خاصی می‌گذاشت.»
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۴۷, ۲۳/آذر/۹۳
شماره ارسال: #10
آواتار
با درود و سلام ....
به نظر من به هر شخص یا هر گروه تندرو میشه گفت داعش.آدمهایی که فقط تصور میکنن فکر و اندیشه خودشون درسته و بقیه هم اشتباه میکنن و بر اساس همین تصورشون دست به این جنایات میزنن.

اینکه آدم فکر کنه فکر و اندیشه اش کاملا درسته و به این باور برسه که خدا هم کاملا پشتیبانش هست خیلی میتونه خطرناک باشه چون وقتی به اشتباه تصور میکنه مورد تایید خدا هست اونوقت هر کاری از دستش بر میاد......


به هر حال چه بگیم آمریکا نقشی داره در بوجود آوردن این گروهها چه بگیم نقشی نداره تا افراطی گری وجود نداشته باشه به هر حال اونام نمیتونن سو استفاده کنن.

به هر حال افراطی گری عامل اولیه بوجود اومدن این گروهها هست که در هر جای دنیا هم میتونه باشه.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]
موضوعات مشابه ...
موضوع: نویسنده پاسخ: مشاهده: آخرین ارسال
  فتنه جدید به جای داعش در دوران افول داعش MohammadSadra 54 5,630 ۲/فروردین/۹۷ ۱۹:۱۶
آخرین ارسال: MohammadSadra

پرش در بین بخشها:


بالا