کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 2 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
سهم من از کشورم این نیست . . .
۱۷:۳۰, ۱۹/بهمن/۹۳ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/بهمن/۹۳ ۱۷:۳۳ توسط Mohammad Trust.)
شماره ارسال: #1
آواتار
به نام خدا

مردمی که هشت سال با جان و مال و ناموسشون برای ایران جنگیدند و ایستادگی کردند ، استانی که اندازه ی کل ایران موشک باران شد، این روز ها چنان خاکی بر سرشان نشسته که گویی دیگر کسی روی نقشه ایران آن ها را نمی بیند. هم وطن اگر مرا نمیبینی ، حداقل صدای سرفه های کودکم را بشنو.

گرد و خاک روز 19 بهمن 1393 - استان خوزستان

اگه نفت خوزستان سهم تمام ایران است ، گرد و خاک کشنده ی خوزستان نیز مشکل و مسئله تمام ایرانی هاست...
از همه کاربران و دوستانم خواهش میکنم ، به ویژه از اون دسته عزیزانی که در خوزستان زندگی نمیکنند، فضای شبکه های اجتماعی رو پر کنیداز عذعذه های سلامتی هموطنان خوزستانی مون.

به خدا قسم سکوت ما برای خوزستانی ها ، کشنده ست ...
[b]

[تصویر: 434431_229.jpg]
[تصویر: 434429_619.jpg]

[تصویر: 434442_379.jpg]

[تصویر: 434453_321.jpg]

[تصویر: 434473_918.jpg]

شهر حمیدیه در شمال اهواز
[تصویر: 434441_109.jpg]

[تصویر: 434440_814.jpg]

[تصویر: 434479_245.jpg]

[تصویر: 434478_946.jpg]

[تصویر: 434483_743.jpg]

[تصویر: 434484_957.jpg]

ممکنه بعضی دوستان بگن که این عکس ها با فریم خاصی گرفته شده ، برای همین از چشم های خودم عکس گرفتم که تازه فقط یک ساعت امروز به اجبار بیرون بودم. گرد خاک طبق معمول به حدی بود که اگه پنج دقیقه میموندی موهای سرت سفید قهوه ای میشد.

[تصویر: 69cq9jteu5zxebvkmh0.jpg]

[تصویر: qggpn45ib60ls4n9qqnp.jpg]

[تصویر: zmrukq7719iwhqiimrol.jpg]

شاید مسئولینی که 6 ساله میگن پیگیر حل این مشکل هستیم ، ندونن چشم درد یا سوز زدن چشم ، چقدر دردناکه . چشم هام درد میکنه . تنفس که بماند ...
اگه دیدید چند وقت دیگه نتوسنتم بیام سایت و از بینتون رفتم ، شاید نابینا شده باشم. خداحافظ ...Sad

امضای Mohammad Trust
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۲:۴۲, ۱۵/اردیبهشت/۹۴
شماره ارسال: #31
آواتار
سلام.
روز پدر جاتون خالی رفته بودیم مسافرت و بعضی از قسمتهای مسیر هم کویری و شنی بود....
یعنی باید بودید و می دیدید...
طوفان نوح به پا شده بودBig Grin
خاکها و شنهای روی زمین با کوچکترین وزش باد میرفتن توی آسمون.....آسمون هم سرخ شده بود...خیلی وحشتناک بود..
قابل توجه مسئولینی که میگفتن گرد و غبار منشا خارجی دارهBig Grin

امضای پارمیس
آیت الله علم الهدی:

مردم با تحمل فقر تهذیب نفس میکنند و بیشتر منتظر ظهور میشوند و کمتر گناه خواهند کرد

Smile

یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۵۷, ۱۵/اردیبهشت/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اردیبهشت/۹۴ ۱۳:۰۰ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #32
آواتار
(۱۵/اردیبهشت/۹۴ ۱۲:۳۵)Mohammad Trust نوشته است:  معاون رئیس جمهور با بیان اینکه خیلی از شهرهای مرزی ما و حتی شهر تهران با پدیده گرد و غبار درگیرند، گفت: باید با همکاری منطقه‌ای و سازمان‌های بین‌المللی از پدید آمدن گرد و غبار پیشگیری کنیم و این در صورتی است که فرسایش بادی خاک و الگوی غلط مصرف در کشور خودمان نیز باعث استمرار این پدیده شده است.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: در موضوع گرد و غبار هیچ مسئولی نمی‌تواند به مردم وعده دهد که این مشکل تا چند سال آینده حل می‌شود و مردم باید با مشکل گرد و غبار کنار بیایند.

[تصویر: 1012237_665.jpg]

خاک تو سرت Smile

به نام خدا

واقعا خجالت آوره واقعا زشته که یک مسئول بیاد همچین حرفی را بزنه. هرچند خانوم ابتکار شاید یک درصد هم در ایجاد مشکل گرد و خاک نقش نداره و شاید هم واقعا کاری نمیتونه انجام بده ولی اینی که بیاد این حرف رو بزنه واقعا زشته.

مشکل گرد و خاک در ایران دارای ابعاد مختلفی میباشد و هم دارای ریشه داخلی و هم ریشه خارجی میباشد.

در قضیه ایجاد گرد و خاک و غبار هم مردم مقصر هستند هم مسئولان و بدون همکاری مردم و مدیریت مسئولان و همچنین همکاری کشورهای همسایه و حتی دورتر این مشکل حل نخواهد شد ولی میتوان آنرا تا حد زیادی بهبود داد.

بنده در تهران زندگی میکنم و تا حدی میتوانم ریشه گرد و غبار در تهران را مشخص کنم و دوستانی که تهرانی هستند شاید این موضوع را بهتر درک کنند به این ترتیب که متاسفانه ریشه اصلی گرد و غبار در تهران،‌ سیاستهای کاملا غلط و اشتباه، شهرداری تهران میباشد که شاید هشتاد درصد مشکل گرد و خاک در تهران بخاطر همین موضوع است.

تخریب گسترده باغات شمیران و اطراف تهران، زمین خواریهای گسترده و اکنون حتی کوه خواری، نتیجه اش شده نابودی درختان و محیط زیست و در نتیجه آن گسترش روز افزون آلودگی و گرد و خاک.

شهرداری تهران، تهران را به عنوان منبع درآمد نگاه میکند. حتی خبری چند وقت پیش در رسانه‌ها پخش شد و سر و صدا کرد که حتی در یکی از مناطق تهران، شهرداری خیابان را هم فروخته !!!!!!!!!!!! شما ببینید عمق فاجعه تا کجاست.

در شهری که بحران شدید آب وجود دارد برای گران شدن زمینهای یک منطقه، میایند دریاچه مصنوعی میسازند که برای سالم سازی آن و جلوگیری از تبدیل آن به مرداب و لجنزار باید سالی چه حجم عظیمی از آب صرف تصفیه مجدد و جلوگیری از گندآب شدن آب دریاچه مصنوعی شود.

شما فقط فضای سبز به خصوص مناطق شمالی تهران را همین ده سال پیش با امروز مقایسه کنید تا متوجه شوید، شهرداری چه بر سر تهران آورده.

در خیابانی که چندین هزار متر باغ وجود داشته به ناگاه تمام درختان خشکیده میشود و جای آن برجهای چند ده طبقه به جای درختان بالا میرود،‌ حال محاسبه کنید که چه میزان فی*ل*تر طبیعی آلودگی یعنی درختان از بین رفته اند و چه میزان آلوده کننده های محیط زیست یعنی همان برجها به شهر تهران اضافه شدند.

خوب مسلما با این شرایط دیگر برای تهران کاری نمیشود کرد و شرایط هر روز بدتر هم خواهد شد و رو سیاهی این امر برای مسئولان شهرداری و محیط زیست که جلوی آنها را نگرفتند خواهد ماند.

امضای عدالت
خیر الامور اوسطها
۱۳:۲۵, ۱۵/اردیبهشت/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/اردیبهشت/۹۴ ۱۳:۴۲ توسط افشین.)
شماره ارسال: #33
آواتار
آخ که چقد دلم میخواد این آدمی که این حرف رو زده یه ماه ببرم خوزستان توی تابستون و گرد و خاک
حتی اگه حرفش درستم باشه (که هست تقریبا) نباید اینطور میگفت
میگم حرفش درسته چون این دوره زمونه کسی دلش واسه کس دیگه نسوخته
یه مشت حروم خور کثیف یا یه عده بی سواد نفهم چطور میخوان این مشکل رو حل کنن (اونایی رو میگم که بخاطر سود بیشتر قید انسانیت رو میزنن)
حالا هرچی رهبر میخواد بهشون گوشزد کنه
صم بکم عمی...
دیگه کار از کار گذشته
این خانم خودش میدونه اوضاع چطوریه واسه همین این حرف رو زده

امضای افشین
رسول خدا - صلّي الله عليه و آله - فرمودند : عبادت 10 جزء دارد که 9 جزء آن کسب روزی حلال است
۱۴:۲۱, ۱۵/اردیبهشت/۹۴
شماره ارسال: #34
آواتار
بله....
همونطور که گفتن درختان تاثیر بسزایی در جلوگیری از سیل یا گرد و غبار و طوفان داره......
برای سیل چون شدت و قدرت امواج رو در ابتدای شکل گیری سیل خیلی خیلی کم میکنه...
و برای گرد و خاک هم چون ریشه ی درختان خاکها و شنها رو محکم و سفت میکنه( نگه میداره) و بنابراین مانع از به راه افتادن خاکها با کوچکترین وزش باد میشه....
اصلا توی بیابان ها این درختچه خاردارا هست توی سطوح وسیع میکارن......اینا بخاطر اینه که مانع از راه افتادن شن ها و خاکها بشن....متاسفانه بعضی مردم میرن اینا رو آتیش میزنن.
۲:۱۵, ۱۶/اردیبهشت/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۶/اردیبهشت/۹۴ ۲:۱۷ توسط آیات.)
شماره ارسال: #35
آواتار
بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام دوستان

واقعا نمی دانم چی بگم چون اون روزها ...!بعد از بازگشتم از اهواز و اواخر دی ماه زمانی که نا امیدانه بازگشتم و متهم شده بودم چون حین سفرم امر به معروف یا بهتر است بگویم امر به حجاب انجام دادم
خدا میداند با زبان خوش ولبخند اما با آه برگشتم
وضعیت حجاب وفرهنگ در خوزستان بسیار وحشتناک است دوباره قبل از سفر به کربلا با دوستان تهرانی به اهواز رفتیم از تعجب اینان تعجب کردم
وضعیت حجاب خوزستان برای آن تهرانی ها هم عجیب بود
با این حساب مردم اهواز رو رها نمی کنم برمی گردم وبا برنامه بهتر به تبلیغاتم ادامه میدهم ان شاءالله
اما غصه من از به ظاهر حزب اللهی هایی بود که من را به جرم امر به معروف متهم کردند اما در نهایت تروخشک باهم سوختند

این ها حاصل گناه است باور ندارید من باور دارم رودخانه قم هم خشک شده بیماری ها در شهرهای دیگر هم بیداد میکنه
فقط خوزستان نیست که مشکل دارد

امضای آیات
بسم الله الرّحمن الرّحیم

انّ الّذین قالوا ربّنا الله ثم استقاموا تتنزّل علیهم الملائکة الّا تخافوا ولا تحزنوا وابشروا بالجنّة الّتی کنتم توعدون

فعالیت در تالار به منزله تایید فضای سایت و رضایت از روش کنترل مدیران نمی باشد.
۲۱:۴۳, ۱۶/اردیبهشت/۹۴
شماره ارسال: #36
آواتار
(۱۶/اردیبهشت/۹۴ ۲:۱۵)یاقوت نوشته است:  بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام دوستان

واقعا نمی دانم چی بگم چون اون روزها ...!بعد از بازگشتم از اهواز و اواخر دی ماه زمانی که نا امیدانه بازگشتم و متهم شده بودم چون حین سفرم امر به معروف یا بهتر است بگویم امر به حجاب انجام دادم
وضعیت حجاب وفرهنگ در خوزستان بسیار وحشتناک است دوباره قبل از سفر به کربلا با دوستان تهرانی به اهواز رفتیم از تعجب اینان تعجب کردم
با این حساب مردم اهواز رو رها نمی کنم برمی گردم وبا برنامه بهتر به تبلیغاتم ادامه میدهم ان شاءالله
اما غصه من از به ظاهر حزب اللهی هایی بود که من را به جرم امر به معروف متهم کردند اما در نهایت تروخشک باهم سوختند

این ها حاصل گناه است باور ندارید من باور دارم رودخانه قم هم خشک شده بیماری ها در شهرهای دیگر هم بیداد میکنه

این هم میتونه دلیلش باشه ، اما اصلا نمیتونه توجیه مسئولین قرار بگیرهBig Grin

مشکل میدونید چیه؟

تو بعضی کشور ها تعهد مهمه و تو بعضی کشور ها تخصص، اما تو کشور ما در عمل نه تخصص مهمه نه تعهد!

مثال مشخصش جناب اقای نجفی بودند. از کاندیدای وزارت اموزش و پرورش به مشاور اقتصادی رئیس جمهور و از انجا به عنوان رئیس سازمان میراث فرهنگی انتخاب شدندBig Grin روال کار اینه که یک نفر هرجور شده باید پست بگیره، اینجا نشد اونجا...Big Grin

امضای Islam
[تصویر: siOTvKOR_432.jpg]
۱۲:۲۵, ۱۷/اردیبهشت/۹۴
شماره ارسال: #37
آواتار
(۱۶/اردیبهشت/۹۴ ۲:۱۵)یاقوت نوشته است:  بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام دوستان

سلام ، مشکل حجاب و بی اعتقادی و بی وجدانی از مال مشکل دار بوجود میاد. خدای نکرده کسی حروم خور نیست اما اکثریت جامعه درگیر ربای بانکی هستن.

هر وقت تونستیم جریان لیبرالی رو متوقف کنیم پیروزیم. هم مشکلات مرتفع میشه هم این جهان بینی حاصل از مادی گرایی محض از بین میره.
مردم باید دست از وام های بانکی بردارن باید بدونن اون پولی که می گیرن و خوشحالن اون مال خودشون نیست.

امضای سدرة المنتهی
[تصویر: 93960c72f2a4a12c1dd62a48b5e5754f.jpg]

بشکسته سبوهامان
خون است به دلهامان

فریاد اباذرها ره بسته به بیگانه ای وای که یارانم گلهای بهارانند ،
رفتند از این خانه رفتند غریبانه

تمام کارهای خود را با نیت خدایی انجام دهید چرا که هرکاری که برای خدا بکنیم شکست نخواهیم خورد ، چون دشمن ما دشمن خدا می شود اگر مکر کند به خدا مکر کرده و طرف حساب او خداست.
امام خمینی (رحمة الله علیه)
۱۰:۲۵, ۱۷/مرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/مرداد/۹۴ ۱۰:۲۷ توسط zaviyehdid.)
شماره ارسال: #38

چرا دومین کشور غمگین دنیا هستیم…
مؤسسه گالوب گزارشی مبنی بر بررسی وضعیت خشنودی و خوشحالی در بین ۱۳۸ کشور منتشر کرد که بنا به این گزارش، عراق نخستین کشور غمگین جهان معرفی شده است. بعد از عراق، کشورهای ایران، مصر، یونان و سوریه به ترتیب به عنوان ناشادترین کشورهای جهان معرفی شدند.

آنچه گالوپ در این نظر سنجی راجع به ایران بدان رسیده ، با پوست و گوشت و استخوان توسط مردم ایران لمس می شود.

این یک واقعیت است که مردم ایران، شاد نیستند. اگر امکان نظرسنجی ها و بررسی های علمی ندارید، کافی است همین امروز در خیابان به چهره آدم ها نگاه کنید تا ببینید که چه اندوهی در آنها موج می زند.

واقعا اهوازی ها چه جوری نفس می کشیدن تو این هوا
۱۴:۱۷, ۱۷/مرداد/۹۴
شماره ارسال: #39
آواتار
(۱۶/اردیبهشت/۹۴ ۲:۱۵)آیات نوشته است:  بسم الله الرّحمن الرّحیم

سلام دوستان

احتمالا این سیستمی که شما میگید در غرب مهندسی معکوس شده و به نفع خودشون دارند استفاده میکنند!

چون در هیچ کشور اروپایی همچین چیزی نیستWink در زادگاه همجنسبازی یعنی انگلیس اصلا خبری از این چیزا نیست

امضای A L I
[تصویر: 35833769363604719222.jpg]
۱۱:۳۳, ۳/خرداد/۹۵
شماره ارسال: #40

عکساتون ،مطالبتون عالی بود.

امضای wedding
منتو ودینگ مرجع تخصصی در زمینه مراسم عروسی وتشریفات می باشد.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا