کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عضویت در شبکه های اجتماعی موبایلی، خطری برای امنیت ملی
۱۸:۵۳, ۸/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #1
آواتار
سلام
حدود 2 سالی است که شبکه های اجتماعی از وی چت گرفته تا وایبر و واتس اپ و اخیرا هم تلگرام مورد اقبال مردم قرار گرفته است. سوالاتی که هر از گاهی مخصوصا پیرامون وایبر به خاطر ماهیت آشکار سازندگان صهیونیست آن مطرح می شود این است که آیا عضویت ما دارای عواقبی است؟ اطلاعات ما دزدیده می شود؟ و ...
خیلی ها هم می گویند که نه من مهم هستم، نه خانوادم. نه چیز مهمی در گوشی دارم!!! پس خطراتش به من مربوط نیست
و متاسفانه طبق آمار رسمی و غیر رسمی اعلام شده، تعداد بسیار بالایی از ایرانیان در شبکه های اجتماعی موبایلی فعال هستند!!!

به همین خاطر ان شاء الله برخی مخاطرات رو که یکیش بسیار مهم و در حد به خطر افتادن امنیت ملی، دانشمندان، فرماندهان نظامی و مقامات انقلابی است، به زبان ساده توضیح خواهم داد...

مخاطرات عضویت در شبکه های اجتماعی تلفن همراه و «گراف دوستان»
سازمانهای جاسوسی، تروریستی و خرابکار برای رسیدن به اقدامات خودشون نیاز به یکسری اطلاعات دارن. اطلاعاتی در مورد شخصیتها، مکانها، اتفاقات داخل سازمانهای مهم و ...
مثلا اسامی دانشمندان هسته ای ما! یا فرماندهان نظامی!
نام و نام خانوادگی-محل زندگی-سمت-دوستان و فامیل-محل کار-مسیر رفت و آمد-مکان هایی که دائم می روند(فروشگاه الف-هیئت ب)

به دست آوردن این اطلاعات در مورد هر نفر و مکان به روشهای کلاسیک جاسوسی، واقعا کاری هزینه بر و دشوار است که در این مقال نمی گنجد(پیدا کردن افراد سست و تحت فشار گذاشتن و گرفتن اطلاعات و ...)

اتفاقاتی که در زمان عضویت در این شبکه های اجتماعی رخ می دهد به زبان ساده:
1- در اکثر این شبکه های موبایلی شما باید با تلفن همراه عضو بشید. پس یک شماره ثابت دارید که شناسه شما محسوب میشه و از دیگران متمایز میشید
2- بعد از عضویت در نرم افزار، کلیه اطلاعات تماس شما به سرورهای نرم افزار اجتماعی ارسال میشه(آپلود)
3- با استفاده از الگورتیمهای پیچیده رایانه ای، گراف عظیمی درست میشه از میلیونها عضو ایرانی این شبکه ها
یعنی چی؟ یعنی چون من شماره آقای الف رو در لیست تماسها دارم، گرافی کشیده میشه و شماره من و آقای الف به هم وصل میشه... اینطوری اغلب مردم به هم وصل میشن

چرا «گراف دوستان» امنیت ملی ما را به خطر می اندازد؟
اینجا یک مثال خیلی ساده میزنم فقط برای درک مسئله. وگرنه قضیه خیلی پیچیده تر از این حرفاست
فرض: حاج قاسم سلیمانی گوشی تلفن همراه ندارد. اما راننده(محافظ) او دارد و او هم به دلیل مسائل حفاظتی یک گوشی 1100 دارد که اصلا نمی شود روی آن شبکه اجتماعی نصب کرد.
حاج قاسم به برخی افرادی که نیاز است با او تماس بگیرند شماره را می دهد. از این تعداد فقط 3 نفر عضو شبکه اجتماعی هستند یا بعدا می شوند
لیست تماس فرضی این 3 نفر به شرح زیر است:
[تصویر: Untitled.small.jpg]

این 3 نفر اتفاقا زرنگ هم بودند و اسم و فامیل حاج قاسم سلیمانی را هیچکدام کامل ننوشتند. در واقع یک مرحله کار کسی که این گوشی به صورت غیر مجاز به دستش می رسد را سخت کردند(به علت گم شدن یا سرقت)

نحوه استفاده از «گراف دوستان»
اما «گراف دوستان» تا حد زیادی کار دشمن رو راحت کرده و ممکن است به زودی عواقب تلخ اون رو ببینیم! نحوه استفاده از گراف:
حالت اول: جاسوس محترم میشینه و در بانک اطلاعاتی عظیمی که میلیونها ایرانی تقدیمش کردن، جستجو میکنه: قاسم سلیمانی! (چیزی پیدا نمیشه)
حالت دوم: جستجو میکنه: قاسم and حاجی and سلیمانی (پیدا میشه: 09127856755)
معنی پرس و جوی بالا یعنی شماره ای رو پیدا کن، که کاربران به صورت مجزا در لیست تماسشون، هم براش (قاسم) به کار بردن، هم (حاجی) هم (سلیمانی)

پیدا کردن شماره تلفن همراه راننده حاجی همانا! رهگیری ایشون همان! (این هم خودش داستانی داره)

قضیه گراف دوستان یک بحث نظری یا فرضی نیست. خیلی راحت قابل پیاده سازی و بهره برداری است و علمش مال دهه های پیش است. این قضیه روی فیس بوک و امثالهم هم بود، اما افشای شماره تلفن همراه افراد بسیار خطر رو برای ما بیشتر کرده.
بسیاری از اشخاص نظامی و امنیتی ما حتی گوشی تلفن همراه ندارن. اما بالاخره اطرافیان و دوستانشون که دارن
دانشمندان و افراد انقلابی که متاسفانه اون حصار حفاظتی رو هم ندارن

ولی دشمن به اسم فراهم کردن ابزار رایگان و اجتماعی، داره میلیاردها در هزینه های جاسوسیش صرفه جویی میکنه و کمتر جان نیروهاش رو به خطر میندازه
اگر در این زمینه سوالی بود بفرمایید
سایر خطرات شبکه های موبایلی قطعا اهمیتشون در این اندازه نیست، ولی اگر دوستان علاقه مند بودن، ذکر می کنم

الَّذِينَ آمَنُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللّهِ وَالَّذِينَ كَفَرُواْ يُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ الطَّاغُوتِ فَقَاتِلُواْ أَوْلِيَاء الشَّيْطَانِ إِنَّ كَيْدَ الشَّيْطَانِ كَانَ ضَعِيفًا
آنان که ايمان آورده اند، در راه خدا می جنگند و آنان که کافر شده اند، در راه شيطان پس با هواداران شيطان قتال کنيد که مکر شيطان ناچيز است
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۲:۲۹, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #31
آواتار
(۱۰/خرداد/۹۴ ۷:۴۹)پارمیس نوشته است:  ایران میخواد اینترنت راه اندازی کنه؟؟؟
آخه این چه حرفیه آقای محمد؟؟
اینترنتی که الان در دسترس مردم جهان هست حاصل میلیون ها میلیون ها اطلاعات هست که مردم جهان با هم در اشتراک گذاشتن اونم طی حدود 60 سال!
اونوقت ایران میخواد یه شبه اینترنت درست کنه.
خب چی میخواد توی اینترنت قرار بده؟؟
سایت رجا نیوز.....سایت مشرق.....از این چیزا دیگهBig Grin
بعدم اینترنتی که از جون مرغش تا شیر آدمیزادش توی ایران درست بشه شما فکر میکنی باز برای من و شما و دیگران امنیت داره؟؟
بازم یه جور دیگه از مردم دزدی اطلاعات و جاسوسی میشه.
شما میگید با این اینترنت شاید اطلاعات ایران بیرون بره و بشه ازش جاسوسی کرد!!!!
خب حدود 99 درصد اطلاعات مردم روی اینترنت اطلاعات سوخته هست.....یعنی به درد هیچ کس نمیخوره
اصلا شما بگو مگه کسی اطلاعات مهم و امنیتی رو روی اینترنت قرار میده؟؟؟
به خدا من به شخصه برای شما مثل برادرم احترام قائلم واسه همین خواهرانه خدمتتون میگم که اگه اینو جایی بگید شاید فکر کنن دارید باهاشون شوخی میکنید یا مسخرشون میکنید.....

اینترانت نه اینترنت! اینترانت یه شبکه داخلیه، روسیه و کره شمالی ژاپن هم دارن که فقط اننیت داخلی اطلاعات رو تا میلون ها بار افزایش میده
۱۲:۳۱, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #32
آواتار
سلام
به نظر میرسه اغلب دوستان با جمع آوری اطلاعات در نرم افزارهای تلفن همراه مخالفتی ندارن. اما 2 اشتباه رایج در دنیای امنیت رو باید بهش توجه داشته باشیم

امنیت یک پارامتر 0 و 1 نیست. اینطوری نیست که ما بگیم یک سیستم امن هست یا نیست. یا حتما اطلاعات ما مورد سرقت قرار میگیره یا خیر!؟
شما وقتی برای امنیت یک سیستم برنامه ریزی می کنید، هیچوقت نمی تونید بگید این سیستم امنیت 100% داره ...

به همین صورت وقتی میخواید در حوزه های مختلف IT فعالیت کنید، اگر بخواید مبنا رو بزارید که همه جاسوسن و حتی موبایل خاموش هم خطراتی داره، پس نباید اصلا وارد شد!! (بریم تو خیابون خطر داره. احتمال تصادف و ...)

1- اشتباه رایج اول: چون از هر ابزاری احتمال جاسوسی وجود داره، پس ما یا نباید استفاده کنیم، یا اینکه بی محابا و بدون هیچ بررسی و احتیاطی از همه ابزار استفاده کنیم.
اگر مثلا گوشی شما این امکان رو داره که از اطلاعات شما نسخه پشتیبان تهیه کنه، شما با دست خودتون نیاید اطلاعات رو تقدیم کنید!
انتقال غیر مجاز اطلاعات هزینش از انتقال با اجازه شما بیشتر و ریسک بالاتری داره

2-اشتباه رایج دوم: اطلاعات درون گوشی من که ارزشی نداره. لیست تماس من که افراد مهمی نیستن!
اولا که هیچوقت نمیشه گفت افراد توی لیست تماس شما یا خود شما مهم هستید یا خیر. ممکنه دوست شما امروز توی دانشگاه فیزیک میخونه. پس یک دانشجوی معمولی محسوب میشه. اگر فردا رفت سازمان انرژی اتمی چطور؟
ثانیا حجم عظیمی از داده های بی ارزش، دقیقا مثل حجم عظیمی از زباله، قابلیت بازیافت داره. قسمتی از این رو دوستان اشاره کردن

خلاصه اینکه دوستان نه باید از این طرف پشت بام افتاد نه آن طرف!

امضای Mahdy2021
ربّ اشرح لی صدری ویسّر لی أمری واحْلُل عقدهً من لسانی یفقهوا قولی.
پروردگارا سينه ‏ام را گشاده گردان و كارم را براى من آسان ساز، و از زبانم گره بگشاى، [تا] سخنم را بفهمند
------------------
أَيْنَ الْمُنْتَظَرُ لِإِقامَةِ الْأَمْتِ وَالْعِوَجِ؟
أَيْنَ هادِمُ أَبْنِيَةِ الشِّرْكِ وَالنِّفاقِ؟
أَيْنَ الْمُعَدُّ لِقَطْعِ دابِرِ الظَّلَمَةِ؟
أَيْنَ قاصِمُ شَوْكَةِ الْمُعْتَدينَ؟
اَيْنَ بَقِيَّةُ اللهِ؟

================
"اگر با آمدن خورشــید بیدار شویم ؛ ‌نمازمــان قضاســت"
۱۴:۳۱, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #33
آواتار
(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۰:۴۱)السا نوشته است:  پارمیس جان، اینترنت ایرانی ب این معنی نیست ک ی کیسه جدید بدوزن توش رو بخوان دوباره پر کنن از اطلاعات
بله میدونم.

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۰:۴۱)السا نوشته است:  شما ی شهرک دارید، هر خونه ای توش یدونه قفل داره،
توی تقسیم بندی های اینترنت، میان ب هر کشوری ، کلید یک سری از خونه ها رو میدن
این شهرک یک ساختمون مرکزی داره، ک این ساختمون مرکزی، کلید همه خونه ها رو داره و هر موقع ک دلش بخواد میتونه بره و ب هر خونه ای ک دلش خواست سر بزنه ، موجودیت هاش رو کم و زیاد کنه، فی*ل*تر کنه و ...
و البته هر موقع ک دلش خواست قفل در رو عوض کنه تا دیگه نتونی ب اطلاعات موجود خودت دسترسی داشته باشی
حالا اینترنت ملی، اینطوریه ک تو میری ی ساختمون مرکزی جدید میزنی،
قفل خونه های مربوط ب خودت رو عوض می کنی تا کلیدش دست خودت باشه

عزیزم اینا همه حرفای قشنگه برای خام کردن من و شما.....
وقتی برای ورود به اینترنت مجبور باشی نام خانوادگی و نام پدر و شجره نامه و شماره شناسنامه خودت رو بدی دیگه حریم خصوصی و قفل و کلید معنی نمیده......
البته همین الان هم حریم خصوصی توی ایران معنی نداره.

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۲:۲۹)Mohammad Trust نوشته است:  اینترانت نه اینترنت

من بهش میگم اینترنت میلیBig Grin
یه تاپیک هم با همین نام دارم.

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۲:۲۹)Mohammad Trust نوشته است:  اینترانت یه شبکه داخلیه، روسیه و کره شمالی ژاپن هم دارن که فقط اننیت داخلی اطلاعات رو تا میلون ها بار افزایش میده

خب دو تا کشور اول که تکلیفشون مشخصه....یعنی ما باید از اینا الگو بگیریم؟؟؟
ژاپن هم یه قانونای خاصی واسه خودش داره!

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۱:۱۶)فدايي ولايت نوشته است:  خانم پارمیس شما مشخصه که حتی نصف پست منم نخوندید ، سوالی میپرسید که جوابش به طور کاملا واضحی توی پست
شما پست های اینجا رو نصفه نصفه میخونید اونوقت تاپیک سر بحث با شما سه صفحه جلو رفته؟ یکی بگه این واقعا چه مدل بحثیه؟!

خب از این دو تا خطی که نوشتید کاملا مشخص شد که کی بی دقته و پست ها رو نمیخونه.
من از صفحه 3 وارد بحث شدم اونوقت چه جوری تاپیک سر بحث با من سه صفحه جلو رفته؟؟Big Grin
من که تو صفحه های قبلش پستی نذاشتم...
اصلا من هیچ جای این تاپیک تا حالا با شما بحثی نداشتم که میگید پستتون رو نصفه نیمه خوندم.
فکر کنم اینقدر با دقت هستید که منو با خانوم دایدو اشتباه گرفتیدBig Grin

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۱:۱۶)فدايي ولايت نوشته است:  نیازی نیست ما دانشمند هسته ای یا نماینده مجلس باشیم تا ازمون جاسوسی کنن.شما اول یکبار کامل بفرمایید اون پست رو بخونید! بدست آوردن خط فکری مردم و نقطه ضعف هاشون ، علاقه مندی هاشون ، تعصبهاشون و... چیزی نیست که بشه از صحبت های یک نماینده مجلس توی وایبر بدست آورد! اینا چیزاییه که فقط میشه از همین حرفهای عادی و روز مره مردم بدست آورد. دوباره میگم "حرفهای عادی" تا سه باره نیایید نگید ما که دانشمند نیستیم

آخه تا همین چند ماه پیش میگفتن که از وایبر و شبکه های اجتماعی جاسوسی میکنن تا از افراد مسئول آتو بگیرن و بعدا بر علیه شون استفاده کنن....
حالا میگن میخوان خط فکری مردم رو بدست بیارن...
آخرش کدومش؟؟
گزینه اول...گزینه دوم.....هر دو گزینه...هیچکدامBig Grin

(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۱:۱۶)فدايي ولايت نوشته است:  از نظر من بحث کردن با شما و دلیل آورن برای شما هیچ فایده ای نداره چون شما اصلا نمیخواید که بشنوید و چیزی رو قبول کنید!

شایدم این شما باشید که اینطوری هستید....
به هر حال شما یه بار حرفای منو بخونید و باور کنید منم 100 بار حرفای شما رو باور میکنم.
آنچه را که برای خود می پسندی برای دیگران هم بپسند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۱۴, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #34
آواتار
درود
دوستانه من روی حدسیات و گمان ها و باورهای شخصی قدم نگذارید« دوستم من الان دانشجوی فیزیک و .... » و خیلی از نظرات شما از این قبیل. با بیشترشون هم موافقم و کامل به عقاید شخصی دوستانمون احترام میزارم اما
بحث امنیت با جاسوسی ، سرقت اطلاعات و درست استفاده کردن کاملا فرق داره.
نه افراط نه تفریط.... متعادل بیاندیشید وووووووو دوستانی که علاقمند وارد حوزه سیاسی بشن و کمی بهتر بتونن ادای کلام بکنن اول از پایه شروع کنند . پیشنهاد همیشگی من به دوستان علاقمندم کتاب های بزرگ علوی هست . اینو از من تحفه بگیرین تا پله پله به امنیت ، سیاست برسیم و کمی به روزتر گفت و گو کنیم. همدیگرو سرکوب نکنیم . دست هم رو بگیرم همدیگرو بالا بکشیم.
۱۸:۲۵, ۱۰/خرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/خرداد/۹۴ ۰:۳۱ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #35
آواتار
نقل قول: آخه تا همین چند ماه پیش میگفتن که از وایبر و شبکه های اجتماعی جاسوسی میکنن تا از افراد مسئول آتو بگیرن و بعدا بر علیه شون استفاده کنن....
حالا میگن میخوان خط فکری مردم رو بدست بیارن...
آخرش کدومش؟؟
گزینه اول...گزینه دوم.....هر دو گزینه...هیچکدام[تصویر: biggrin.png]

مردم دارن تو شاخ افريقا از گرسنگي ميميرن كسي نيست به دادشون برسه(اگه نيت صاحبان شبكه هاي مجازي خدمت به بشريته ، چرا براي نجات گرسنگان كه امر مهمتري پولي خرج نميكنند). دانشجوي ما ميخواد كتاب يا وسيله كمك اموزشي بخره كسي نيست كمكش كنه. (چرا حاضرا برا شبكه هاي اجتماعي هزينه كنند ولي حاضر نيستند مثلا رايگان تجهيزات اموزشي واسه دانشگاه هامون بفرستن!)چرا اصلا اتوبوسي كه مال شهرداري و در اصل اصل مال خودمونه هم مجاني نيست!(خوب معلومه هر چيز هزينه بري ، براي نگه داري مطلوب هم هزينه هايي داره )
تا حالا فكر كردين چرا بايد براي خريد يا استفاده از هر چيزي پولشو داد اما شبكه هاي اجتماعي رايگان است؟
اصلا بياين خودمون يه شبكه مجازي بزنيم چطوره؟
هارد يك ترا حدود 200 تومن سيستم كه ساپورتش كنه حدود 1 تومن +هزينه برق+هزينه پهناي باند+پول كارمند و برنامه نويس ...+اجاره ساختمان سرور ميشه چقد؟؟ تازه با اين سيستم ميخوايم به چند نفر سرويس بديم ؟

فكر ميكنين هزينه هاي كه واسه زير ساخت اين شبكه ها شده واسه بازيه يا كمك به همنوع ؟ برنامه نويسي و نگه داري اين سيستم ها شوخيه؟

چقدر مهربونن !! ما ميريم مجله ميخريم پولشم ميديم صاحبش تا نصفشو با اگهي پر نكنه خيالش راحت نميشه ! اونوقت اينا دارن اينقدر هزينه ميكنن خبري از تبليغ خشك و خاليم نيست!!!

بعضي ها فكر ميكنن جاسوس يعني يكي با كت و شلوار و احيانا عينك دودي با يه گوشي تو گوشش با يه كلت زير كتش !
( كسب اطلاعات از افراد ويژه فقط يه بخش كوچكي از جاسوسيه. )
كسي كه ميخواد جاسوسي كنه از هر ابزاري استفاده ميكنه .كودكانه است بگيم چون اندرويدهم دست خودشونه ديگه نميان با وسيله ديگه جاسوسي كنن(جاسوسي فرهنگي ، جاسوسي صنعتي ، جاسوسي نظامي ،جاسوسي علمي و.... هم جزو جاسوسي محسوب ميشن)
اصلا اينا به كنار
يه قضيه ديگه اينه به نظرتون هر ادم يك ساعت وقتش چقدر ميارزه ؟واسه يه ادم كلا تعطيل بيكار هيچي(پس اگه تو زندگي كلا علافين بيخيال بقيه اش باشيد)! واسه كارگر و كارمند شايد پنج شيش هزار واسه يه خانوم خونه دارم همون حدودا(به نظر من خانه داري شغلي با درامد نهان است) واسه يه بازاري شايد هفت هشت تومن برو بالا تا برسي به N تومن واسه بعضي ها حالا ميانگينو همون پنج تومن در نظر بگير ... اگه تو كشور ده مليون كار بر باشه كه روزي يه ساعتشو تو اين كانالا هدر بده ميشه به عبارتي روزانه 50 مليارد تومن ناقابل!!!!

خوب حالا دوستان جواب ميدن ما كه از كارمون نميزنيم و تو اوقات فراغت ميريم پس اين محاسبات غلطه!!!
جواب من اينه اميدوارم همتون از كارتون بزنيد و فقط بحث ضرر مالي باشه!
خوب از كار نزنيد بايد از جاي ديگه بزنيد ، مثلا از زماني كه بايد به خانواده اختصاص بدين؟ يااز زماني كه به عبادت ميپردازين
يا از زماني كه ورزش ميكنين يا از زماني كه به گردش ميرين...
يعني عملا شبانه روز شما شده 23 ساعت اينو بزاريد كنار اينكه قبلا تي وي هم اومده 2 ساعتم اون ميگيره وب گرديم 1 ساعت يعني شبانه روز شد 20 ساعت .(ارقام ميانگين و تخميني است وگر نه مثلا بازي كامپوتري هم هست فيلم ويديويي هم هست واسه بعضي ها ماهواره هم هست كه ديگه شر كامله)
به نظر من هدف ادامه پيدا كردن تا تسخير كامله يعني جايي كه زندگي مجازي از زندگي واقعي جلو بيافته . و افراد كلا تو رسانه زندگي كنن (توي رسانه نه تحت تاثير رسانه)
آشفتگي وضع خانواده ها يك نشان اين مدعاست اگر قبلا كودكان از والدين تاثير ميگرفتن اثر زماني بود كه به ارتباط بين انها وجود داشت با جاي گزيني رسانه به جاي آن زمان قاعدتا بايد از رسانه تاثير بپذيرن .
از هر قسمت زندگيت كه بزني بايد تاوان سختي به جاش بدي از فعاليت بدني بزني هزار تا مرض ميگيري دوران ميانساليم ميوفتي گوشه مريضخونه از گردش بزني افسرده ميشي از صله رحم بزني منزوي ميشي از دانشگاه بزني مشروط ميشي از درس بزني مردود ميشي ......
كمترين كاري كه دربرابر اين پديده ميشه انجام داد حفاظت خود و خانواده در برابر اين پديده و اگاهي بخشي به ديگران است.
البته در اين زمينه كارهاي خوبي هم انجام شده (مثلا يه زماني تو برنامه گلبرگ بحثش بود نميدونم الان هم هست يا نه، و يا كارهاي اقاي طالب زاده ) اما اصلا كافي نيست .
۱۹:۳۵, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #36
آواتار
نقل قول:عزیزم اینا همه حرفای قشنگه برای خام کردن من و شما.....

ی مبحث شبکه رو اومدم شیک و مجلسی عامیانه ش کردم بطوری ک هر کسی متوجهش بشه،
دیگه ب منی ک رشته م کامپیوتره، نباید اینها رو بگی ک Smile

پ.ن : حرف کسی نبود، مثال الساساز بود Cool
۱۹:۵۹, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #37
آواتار
(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۸:۲۵)عمار94 نوشته است:  مردم دارن تو شاخ افريقا از گرسنگي ميميرن كسي نيست به دادشون برسه. دانشجوي ما ميخواد كتاب يا وسيله كمك اموزشي بخره كسي نيست كمكش كنه. اصلا اتوبوسي كه مال شهرداري و در اصل اصل مال خودمونه هم مجاني نيست! انگار واسه استفاده از هر چيزي بايد پولشو داد الا شبكه هاي اجتماعي...

آهان خب از اول میفرمودید مشکلتون چیه!!
نه اینکه مردم ایران همه ثروتمند و تریلیاردر هستن که بخوان واسه دو تا صفحه وایبر هم کلی هزینه کنن.
لابد همه مشکل اینجاست که میخوان به قول خودشون اینا رو بومی سازی کنن بعدم کلی پول از قبلش به جیب بزنن.
ولی چون الان نمیتونن این کارو بکنن باهاش مشکل دارن.
درسته؟؟
مشکل همینه دیگه؟؟
کلا هیچی توی این کشور نباید برای مردم با هزینه کم باشه.
الان اینترنت ایران بی کیفیت ترین و گرون ترین اینترنت دنیا هست.
چرا برای برطرف کردن این مشکل اقدامی نمیکنن؟؟؟
۲۰:۲۳, ۱۰/خرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/خرداد/۹۴ ۲۰:۲۵ توسط Rangheshafagh.)
شماره ارسال: #38
آواتار
(۱۰/خرداد/۹۴ ۱۸:۲۵)عمار94 نوشته است:  
مردم دارن تو شاخ افريقا از گرسنگي ميميرن كسي نيست به دادشون برسه. دانشجوي ما ميخواد كتاب يا وسيله كمك اموزشي بخره كسي نيست كمكش كنه. اصلا اتوبوسي كه مال شهرداري و در اصل اصل مال خودمونه هم مجاني نيست! انگار واسه استفاده از هر چيزي بايد پولشو داد الا شبكه هاي اجتماعي...
هارد يك ترا حدود 200 تومن سيستم كه ساپورتش كنه حدود 1 تومن +هزينه برق+هزينه پهناي باند+پول كارمند و برنامه نويس ...+اجاره ساختمان سرور ميشه چقد؟؟ تازه با اين سيستم ميخوايم به چند نفر سرويس بديم ؟

فكر ميكنين هزينه هاي كه واسه زير ساخت اين شبكه ها شده واسه بازيه يا كمك به همنوع ؟ برنامه نويسي و نگه داري اين سيستم ها شوخيه؟

چقدر مهربونن !! ما ميريم مجله ميخريم پولشم ميديم صاحبش تا نصفشو با اگهي پر نكنه خيالش راحت نميشه ! اونوقت اينا دارن اينقدر هزينه ميكنن خبري از تبليغ خشك و خاليم نيست!!!

بعضي ها فكر ميكنن جاسوس يعني يكي با كت و شلوار و احيانا عينك دودي با يه گوشي تو گوشش با يه كلت زير كتش !
( كسب اطلاعات از افراد ويژه فقط يه بخش كوچكي از جاسوسيه. )
كسي كه ميخواد جاسوسي كنه از هر ابزاري استفاده ميكنه .كودكانه است بگيم چون اندرويدهم دست خودشونه ديگه نميان با وسيله ديگه جاسوسي كنن(جاسوسي فرهنگي ، جاسوسي صنعتي ، جاسوسي نظامي ،جاسوسي علمي و.... هم جزو جاسوسي محسوب ميشن)
اصلا اينا به كنار
يه قضيه ديگه اينه به نظرتون هر ادم يك ساعت وقتش چقدر ميارزه ؟واسه يه ادم كلا تعطيل بيكار هيچي(پس اگه تو زندگي كلا علافين بيخيال بقيه اش باشيد)! واسه كارگر و كارمند شايد پنج شيش هزار واسه يه خانوم خونه دارم همون حدودا(به نظر من خانه داري شغلي با درامد نهان است) واسه يه بازاري شايد هفت هشت تومن برو بالا تا برسي به N تومن واسه بعضي ها حالا ميانگينو همون پنج تومن در نظر بگير ... اگه تو كشور ده مليون كار بر باشه كه روزي يه ساعتشو تو اين كانالا هدر بده ميشه به عبارتي روزانه 50 مليارد تومن ناقابل!!!!

خوب حالا دوستان جواب ميدن ما كه از كارمون نميزنيم و تو اوقات فراغت ميريم پس اين محاسبات غلطه!!!
جواب من اينه اميدوارم همتون از كارتون بزنيد و فقط بحث ضرر مالي باشه!
خوب از كار نزنيد بايد از جاي ديگه بزنيد ، مثلا از زماني كه بايد به خانواده اختصاص بدين؟ يااز زماني كه به عبادت ميپردازين
يا از زماني كه ورزش ميكنين يا از زماني كه به گردش ميرين...
يعني عملا شبانه روز شما شده 23 ساعت اينو بزاريد كنار اينكه قبلا تي وي هم اومده 2 ساعتم اون ميگيره وب گرديم 1 ساعت يعني شبانه روز شد 20 ساعت .(ارقام ميانگين و تخميني است وگر نه مثلا بازي كامپوتري هم هست فيلم ويديويي هم هست واسه بعضي ها ماهواره هم هست كه ديگه شر كامله)
به نظر من هدف ادامه پيدا كردن تا تسخير كامله يعني جايي كه زندگي مجازي از زندگي واقعي جلو بيافته . و افراد كلا تو رسانه زندگي كنن (توي رسانه نه تحت تاثير رسانه)
آشفتگي وضع خانواده ها يك نشان اين مدعاست اگر قبلا كودكان از والدين تاثير ميگرفتن اثر زماني بود كه به ارتباط بين انها وجود داشت با جاي گزيني رسانه به جاي آن زمان قاعدتا بايد از رسانه تاثير بپذيرن .
از هر قسمت زندگيت كه بزني بايد تاوان سختي به جاش بدي از فعاليت بدني بزني هزار تا مرض ميگيري دوران ميانساليم ميوفتي گوشه مريضخونه از گردش بزني افسرده ميشي از صله رحم بزني منزوي ميشي از دانشگاه بزني مشروط ميشي از درس بزني مردود ميشي ......
كمترين كاري كه دربرابر اين پديده ميشه انجام داد حفاظت خود و خانواده در برابر اين پديده و اگاهي بخشي به ديگران است.
البته در اين زمينه كارهاي خوبي هم انجام شده (مثلا يه زماني تو برنامه گلبرگ بحثش بود نميدونم الان هم هست يا نه، و يا كارهاي اقاي طالب زاده ) اما اصلا كافي نيست .
اگه شبکه های اجتماعی پولی بشه اتوبوس رایگان میشه هزینه تحصیل دبگه وجود نداره و ...؟؟؟
اول به گرسنگان کشور خودمون بیاندیشیم بعد به فکر آفریقایی ها. انسان دوست هستیم اما دلم برا هم میهن هام بیشتر به رحم میاد تا آفریقا و سایر ملل.
عصر ارتباطات و تکنولوژی هست هزینه هاش هر چقدر کم یا زیاد باشه ارزش داره. از اول نظراتم گفتم بازم تاکید میکنم فرهنگ سازی در استفاده
فرهنگ سازی
فرهنگ سازی
هم میزان وقت اتلاف شده حال چه موثر چه مخرب
هم امنیت و حریم شخصی
همه اینا بستگی به خودمون داره.
اگه همین فضای مجازی و هزینه های برداشته برا فببرهای نوری نبود شما الان همین نظر منو نمی تونستی بخونی.
بجای این همه ایجاد تضاد و تناقضات بیایم به داشته هامون ببالیم و در راستای اهداف و آرمان های ملی و اسلامی تقویتشون کنیم.
یک نمونه بارز: دلتون خواسته همین الان حرم امام رضا (علیه السلام) بودین؟؟؟ در صورتی که فرسنگ ها شاید فاصله داریم... به کمک همین دنیای اینترنت شما مستقیم و زنده می تونین اونجا باشین . کم چیزی هست؟؟؟ و سایر مثال های فراوان در نرم افزار های موبایل که چون مطمئنم از حوصله برخی حاضران تالار خارج هست از گفتنش صرف نظر می کنم.
۲۰:۴۱, ۱۰/خرداد/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۰/خرداد/۹۴ ۲۰:۵۹ توسط میم.حسین.الف.)
شماره ارسال: #39

قرن ها پیش فیلسوفی مشهور که دست بر قضا استاد یکی از پادشاهان کشور گشا هم بوده قصد میکنن تا حکومتی منظم و بدون دموکراسی در ابعاد کلان ایجاد کنن شاه که پادشاه شکست ناپذیر معروف بوده در حین فتوحاتش به بزرگترین حکومت عصر خودش می رسه سلسه را براندازی می کنه کل بلاد در دستش بود اما بازهم نمی تونست به اون کشور حکوت کنه . مکان های مقدس را آتش می زنه کتاب ها رو برای نابودی علمشون آتش می زنه مردهای جوان رو می کشه به زنان و کودکان تجاوز می کنه ولی بازهم نمی تونه حکومت کنه به مردم . استادش توصیه جالبی می کنه :

اول : [/font]از میان مردم آن سرزمین، آنها را که نمیفهمند و کم سوادند، به کارهای بزرگ بگمار. آنها که میفهمند و باسوادند، به کارهای کوچک و پست بگمار. بی سوادها و نفهم ها همیشه شکرگزار تو خواهند بود و هیچگاه توانایی طغیان نخواهند داشت. فهمیده ها و با سوادها هم یا به سرزمینهای دیگر کوچ میکنند یا خسته و سرخورده، عمر خود را تا لحظه مرگ، در گوشه ای از آن سرزمین در انزوا سپری خواهند کرد.

[b]دوم : مردم را به نان شب محتاج کن که فقر عقل را ضایع می کند و برادر به برادر رحم نمی کند

خیلی از ما شیوه نگرش و جهان بینی خودمونو مدیون این فیلسوف بزرگ هستیم . متاسفانه این خصلت ها تا مغز و استخوان این سرزمین نفوذ کرده .

[font=Tahoma]

قبول دارم عده ای کلاش و نامرد به جون مردم افتادن و خون ملت رو تو شیشه می کنن و این خیلی درد آوره ولی بعضا ما به شدت از طرف دیگه بوم می افتیم و حریص می شیم برای آنچه که بی دلیل به رایگان عرضه می شه . . این همون زوال عقل است

مثلی هست که میگه هیچ گرونی بی دلیل نیست و هیچ ارزونی هم بی دلیل نیست
دلیل گرونی اصلا همونی که شما می گی ولی ارزونی .....
Smile (حتما برای رضای خداست دیگه)

پ.ن
ماهیت این ارسال اسپم بوده فاقد هرگونه ارتباطی به تاپیک بود . فرصت رو مغتنم شمردم و خواستم درس زندگی بهتون داده باشمAngelBig Grin
۲۲:۳۸, ۱۰/خرداد/۹۴
شماره ارسال: #40
آواتار
نقل قول:

هزینه هاش در میاد! من خیلی هارو میشناسم که برای وایبر پول دادند! هزار تومن دو هزار تومنم نه! بالای 100 هزار تومن! (البته اونا خارجی هستند وضعشون از ما بهتره ) هر کسی هم خواست پیام خصوصی بده پروف بدم بهش! ( جدی میگم)

نقل قول:از هر قسمت زندگيت كه بزني بايد تاوان سختي به جاش بدي از فعاليت بدني بزني هزار تا مرض ميگيري دوران ميانساليم ميوفتي گوشه مريضخونه از گردش بزني افسرده ميشي از صله رحم بزني منزوي ميشي از دانشگاه بزني مشروط ميشي از درس بزني مردود ميشي ......
یکی از متود ها برای سنجش شاد بودن مردم یک سرزمین ، اختصاص دادن به ورزشه ! که متاسفانه ایران تو ته جدوله! وقتی آدم میره یک باشگاه فقط بچه میبینه ! یا اینکه میره بدن سازی فقط جوون میبینه نشون میده کشور ما به ورزش اهمیت نمیده! ( وضع بد مملکت ) ( جامعه مریض ) ( 15 میلیون افسرده )
ولی همین جان کری داشت دوچرخه سواری میکرد کله پا شد!
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]