کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 4 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
حاجی مون عوض شده!
۱۲:۵۷, ۲۲/تیر/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/تیر/۹۴ ۱۳:۰۳ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #1
آواتار

آقای روحانی زمانی مردم زمان امام حسن(علیه السلام) را خائن می‌دانست. اکنون آیا مردم دوره امام‌حسن(علیه السلام) عوض شده‌اند یا روحانی؟!


هفته‌نامه 9 دی با طرح این پرسش، به نقد اظهارات اخیر رئیس‌جمهور پرداخت که در جمع استانداران گفته بود: «به اعتقاد من نرمش قهرمانانه، سخت‌تر از جهاد قهرمانانه است و امام حسن، سبط‌اکبر پیامبر این قهرمانی و شجاعت را برگزید و انتخاب کرد.» حسن روحانی همچنین در صفحه توییتر خود هم نوشت:‌ «امام حسن به ما یاد دادند که باید به مصلحت امت و خواست مردم و جامعه توجه کرد و به نفع امت و جامعه اسلامی تصمیم گرفت.»

حمید رسایی مدیرمسئول 9 دی با نقد این سخنان نوشت: حضرت امام خمینی در این باره می‌فرماید: «قصه امام حسن و قضیه صلح، این هم صلح تحمیلی بود؛ برای اینکه امام حسن، دوستان خودش، یعنی آن اشخاص خائنی که دور او جمع شده بودند، او را جوری کردند که نتوانست خلافش بکند، صلح کرد؛ صلح تحمیلی بود. این صلحی هم که حالا به ما می‌خواهند بگویند، این است. بعد از اینکه صلح کردند، به حسب روایت، به حسب نقل، معاویه به منبر رفت و گفت که تمام حرف‌هایی که گفتم، من قرار دادم، زیر پایم؛ مثل پاره کردن این مردی که آن قراردادها را. آن صلح تحمیلی که در عصر امام حسن واقع شد، آن حکمیت تحمیلی که در زمان امیرالمؤمنین واقع شد و هر دویش به دست اشخاص حیله‌گر درست شد، این ما را هدایت می‌کند به اینکه نه زیر بار صلح تحمیلی برویم و نه زیر بار حکمیت تحمیلی.» (صحیفه امام، ج 20، ص: 118 و 119)

اما موضوع مهمتر درباره مردمی که حسن روحانی در حال توجیه رفتار آنها بلکه تقدس بخشیدن به خیانت‌شان است، قضاوتی است که حسن روحانی، خود پیش از این درباره آنها داشته است. وی که در تیرماه سال 1356 به دعوت گروهی از جوانان انقلابی اصفهان به آن شهر سفرکرده با مرور تاریخ سیاسی اهل بیت به مدت ده شب در مسجد حکیم اصفهان به بررسی صلح امام حسن و رفتار مردم آن زمان می‌پردازد. وی در سال 90 این مجموعه سخنرانی خود درباره تحلیل رفتار سیاسی اهل بیت را در کتابی به نام «مقدمه‌ای بر تاریخ امامان شیعه» به چاپ می‌رساند.
9 دی می‌نویسد: آقای روحانی که متأسفانه این ایام به شدت خود را نیازمند توافق با غربی‌ها نشان می‌دهد، در حالی مردم دوره امام حسن را به عنوان الگو به مردم ایران اسلامی معرفی و به دنبال شباهت‌سازی در مطالبات آنهاست که پیش از این در سال 56 مردم دوره امام حسن را خائن معرفی کرده است! آقای روحانی در صفحه 205 کتاب «مقدمه‌ای بر تاریخ امامان شیعه» در تحلیل رفتار مردم آن روز آورده است:
«این حضور مردم، این ایثار مردم و این فداکاری مردم است که امروز (سال 56) مسیر مبارزه و نهضت و آینده را مشخص می‌کند. خود امام حسن(علیه السلام) به مردم فرمود: به اهداف مورد نظرتان نخواهید رسید، مگر در سایه صبر و تحمل ناملایمات. در مدائن، امام مجتبی(علیه السلام) مردم را در مسجد شهر جمع کرد و وقایع را برای آنها توضیح داد. خیانت‌ها را گفت و افرادی را که در صحنه جنگ با دشمن، خیانت کرده بودند، معرفی کرد. رو به مردم کرد و اتمام حجت کرد. به مردم گفت: آیا برای ایثار و فداکاری و جانبازی و دادن خون، که برای شما عزت دنیا و آخرت است، آماده هستید؟ فرمود اگر بایستید، خداوند شما را یاری می‌کند و ما پیروز می‌شویم و اگر آمادگی نداشته باشید، دنیای شما توأم با غم و اندوه آخرت شما با مشکلات زیادتری توام خواهد بود. مردم چه جوابی به امام حسن(علیه السلام) دادند؟ گفتند: ما می‌خواهیم زنده بمانیم و زندگی کنیم. ما آمادگی برای جنگ و فداکاری نداریم. این پاسخ مردم در مسجد مدائن در محضر فرزند رسول خدا و عقب‌نشینی از صحنه فداکاری و ایثار بود که دست روی دست گذاشتن امام مجتبی (علیه السلام) را رقم زد. آنچه بعد به نام صلح لقب گرفت، چیزی بود که به دست مردم، در مدائن حاصل شد و نه به دست امام مجتبی در کوفه. ایثار مردم و فداکاری مردم و جهاد می‌توانست سرنوشت دیگری را رقم بزند.»

رسایی پرسیده است: آیا مردم دوره امام حسن از سال 56 تا سال 94 تغییر کرده‌اند، مردمی که روزگاری بر روی منبر توسط آقای روحانی خائن معرفی شدند، چگونه در این روزها به عنوان الگو معرفی می‌شوند؟ قطعا مردم دوره امام حسن تغییر نکرده‌اند، تاریخ و حوادث رخ داده در آن نیز در این مدت تغییری نکرده است بنابراین باید نتیجه گرفت که این حسن روحانی است که تغییر یافته است.

سؤال این است که آیا آقای روحانی هم در سخنرانی خود به مردم ایران اسلامی می‌گوید که اگر با معاویه زمان نجنگند و دنیایشان با غم و اندوه و آخرتش با مشکلات بیشتری مواجه خواهد شد؟ یا بر خلاف آن آقای روحانی، پذیرش شروط ظالمانه آمریکا را موجب برطرف شدن کلیه مشکلات کشور از آب خوردن تا محیط زیست می‌داند؟

9 دی خاطرنشان کرد: آقای روحانی پیش از این، صلح با معاویه را نتیجه تصمیم غلط مردم آن زمان می‌داند نه نتیجه تصمیم حقیقی امام، سؤال این است که مردم ایران اسلامی که امام امت آنها را بعد از 72 یار حسین بن علی(علیه السلام) بهترین مردم از زمان رسول خدا تاکنون می‌داند، بارها نشان داده‌اند که حاضر به پذیرش ذلت استکبار نیستند، با این حساب ایشان چه اصراری بر تحریف تاریخ اسلام و تاریخ پرشکوه این مردم دارد؟

منبع
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 17 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۰۸, ۲۳/تیر/۹۶
شماره ارسال: #161
آواتار
ابوموسی اشعری
[تصویر: 14a73174_47de_4cbb_bcee_78f1a8c3f59e_original.jpeg]

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۸:۴۷, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۸:۴۸ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #162
آواتار
رئیس جمهور و دولت تفنگ
محسن مهدیان، 21 تیر 96


آخرین اظهارنظر رئیس جمهور درباره عملکرد سپاه چنین است؛ "....اما موشک ها را ما ساختیم." این حرف مهم نیست و اینجا نباید ماند. سابقه را مرور کنید؛ پیشتر گفته شد پرتاب موشک ها با اشاره دولت بوده است. بعداز آن حضور "دولت تفنگ" در عرصه اقتصاد را نشانه گرفتند.

توقف در جملات، "خطای تحلیل" است و "تکمیل پازل رقیب". چه بسا اصل ادعای رئیس جمهور خالی از حقیقت هم نباشد.

اما طرح کلی چیست؟ آنچه دولت هدف گرفته، دوگانه "دولت مردم-دولت تفنگ" است. با سه هدف؛

یکم. "دولت حرف" دچار "بحران ناکارآمدی" پیچیده است. بنابراین هرمجموعه ای که کارایی داشته باشد عرصه را تنگ می کند؛ چه سپاه باشد چه شهرداری تهران. رجوع کنید به ایام انتخابات و کپی برداری از روی دست رقبا. وعده های عاریتی؛ از طرح کارانه تا اشتغال یک میلیون نفری تا افزایش یارانه ها و غیره.

کارآمدی سپاه مقبولیت سیاسی ایجاد می کند. پروژه محبوبیت زدایی در دوقطبی با "دولت نامردم"(دولت تفنگ) دنبال می شود.

دوم. روشن شدن حقیقت، همه را بخط می کند؛ این نکته کلیدی است. هرچه فضای سیاسی کشور به سمت روشن شدن حق پیش رود، جریان پنهان کار در هر سطحی مجبورست تکلیف اش را روشن کند؛ یا همراهی و یا ماندن و تقابل. استمرار رفتارهای دوگانه ممکن نیست. دیگر جایی برای گندم نمایی و جو فروشی نیست.

موشک زنی تجلی یک حقیقت تقابلی با جبهه باطل بود که بسیاری از جریانات پنهان کار را همراه کرد. خط روشنگری باید تداوم یابد. نباید هم معطل معجزه موشک ماند، "نهضت تبیین" عرصه نمایش حق و تصریح مرزبندی هاست.

حالا؛ جریانی که مجبور به همراهی شده، ناچارست هزینه این "تعدیل سیاسی" را با "غیریت سازی" کاهش دهد‌.

سوم. "رقیب تراشی" خانه زاد "دولت بی عمل" ست. دوگانه "دولت مردم-دولت تفنگ" ساقدوش ناکارآمدی ست که باید ریشه بگیرد.
راهبرد جدید تکرار پروژه رقیب هراسی است‌. البته مقدمه رقیب هراسی ابتدا رقیب سازی است. در رقیب هراسی چه اتفاقی افتاد؟ مطالبه ۷۰ درصدی اشتغال در نظرسنجی ها، لابه لای اتهام دیوارکشی ناپدید شد.

باید جهت انتقادی مردم از کم کاری ها و اشکالات اقتصادی تغییر کند؛ تنها راه باقی مانده دولت با رقیب سازی کلید می خورد. خط غلط اندازی که در پایان دولت اصلاحات سپری شد.

مقصد این دوگانه نوشتن کسری های اقتصادی و معیشتی پای جریانی است که "قدرت دولت" دارد و اما "مردمی" هم نیست.
خلاصه اینکه در ظاهرکلام نباید ماند. دوگانه ای که در حال تصویر سازی است کارکردش فراتر از "حرف گوشه دار" و "ادعاهای تحریک کننده" ست.

کانال تحلیلی محسن مهدیان در تلگرام
http://telegram.me/mahdian_mohsen
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۴۲, ۲۵/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/تیر/۹۶ ۱۸:۴۲ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #163
آواتار
سخنگوی قوه قضاییه گفت: حسین فریدون به‌دلیل اینکه قرار تأمین را تأمین نکرد به زندان معرفی شد.

به گزارش خبرنگار قضایی خبرگزاری تسنیم، حجت‌الاسلام محسنی‌اژه‌ای در نشست خبری امروز خود، در پاسخ به سؤالی، ضمن تأیید این خبر گفت: در خصوص ایشان چندین نوبت تحقیق شد و از افرادی هم که مرتبط بودند تحقیق شد، برخی افراد بازداشت هستند، دیروز برای ایشان قرار تأمین صادر شد.

وی ادامه داد: چون قرار تأمین را دیروز تأمین نکردند به زندانی معرفی شد اما اگر قرار را تأمین کنند آزاد می‌شوند. قرار بازداشت موقت نیست.

معاون اول قوه قضاییه در پاسخ به سؤال خبرنگار تسنیم، درباره اتهام فریدون گفت: اتهام وی مربوط به مسائل مالی است اما ربطی به معوقات بانکی ندارد.
[تصویر: 9c5ad733_ff35_437c_88b1_ba005cfcbfc2_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۸, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #164
آواتار
پس با این حساب پرزیدنت فردا اعلان جنگ میکنه!!!چون خودش گفته بود دارم عرض میکنم...
بچه ها من دارم میرم لباس رزم بپوشم فردا جنگ داریم!خداحافظSmile
اما قبلش بگم که اگه ندید این جناب یه آتیش تازه ای تو این مملکت روشن کنه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۷:۲۴, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #165
آواتار


قرار صادره برای حسین فریدون بین 50 تا 60 میلیارد تومان است


براساس اطلاعات به دست آمده مشخص شد قرار تأمین صادر شده برای حسین فریدون بین 50 تا 60 میلیارد تومان است.

به گزارش فارس، تنها چند روز از تعطیلات فروردین سال جاری گذشته بود که خبری مبنی بر احضار و تحقیق از حسین فریدون بر سر زبان ها افتاد.

چندی گذشت تا اینکه تنها 5 روز مانده به برگزاری انتخابات دوازدهمین دوره ریاست جمهوری سخنگوی قوه قضاییه در مصاحبه ای عنوان کرد که برخی ها تهدیده کرده اند که اگر فلان آقا احضار شود جنگ به راه خواهد افتاد اما دستگاه قضایی بدون اعتنا به این اعلان جنگها آنها را احضار کرده و تحقیق کرده است.

این موضوع در اذهان ماند تا اینکه روز گذشته محسنی اژه ای در نشست خبری خود در پاسخ به سوالی به تحقیق از حسین فریدون اذعان کرده و عنوان کرد این فرد روز قبل به دلیل عدم تأمین قرار صادره به زندان معرفی شده است.

اما یکی از نکات مهم این است که مشخص شود برای حسین فریدون برادر رئیس جمهور چه میزان وثیقه در نظر گرفته شده است که این فرد نتوانسته آن را تودیع کند.

با بررسی های صورت گرفته درخصوص میزان وثیقه مشخص شد برخی منابع مطلع مدعی اند که اتهامات وارده به حسین فریدون که البته هنوز اثبات نشده است در مجموع بیش از 50 میلیارد تومان است.

از این رو عنوان می شود که با توجه به حجم اتهام قرار صادر شده از سوی شعبه رسیدگی کننده چیزی در حدود 50 تا 60 میلیارد تومان خواهد بود.

پ.ن.
کوس رسوایی ابوموسی اشعری زده شده اما نکته قابل توجه جری بودن بیش از حد این دار و دسته است. تهدید کرده اند جنگ به راه خواهد افتاد. این احمق ها مردم ایران را نشناخته اند مردم ایران همان مردمی هستند که هشت سال با دست خالی در مقابل صدام و کل دنیا ایستادن در حالی که ابوموسی اشعری در گلاسکو و رییس دار و دسته نیویورکی ها در نیویرک در حال اخذ دکترای تقلبی بودند.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۱۴, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #166
آواتار
به گزارش جماران، لحظاتی قبل دادگاه با قبول وثیقه‌های حسين فريدون، حكم آزادی او را صادر كرد.
فریدون هم اکنون در بخش جراحی قلب یکی از بیمارستان های تهران بستری است.

پ.ن.
50 میلیارد وثیقه که چیزی نیست ... !!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۵۴, ۲۷/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/تیر/۹۶ ۲۳:۵۴ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #167
آواتار
خدایا به تو پناه می‌برم از بستن دهان منتقدان و رقیبان!!!!

[تصویر: 9e4b29cc_7b31_4b77_962b_18d300e5c899_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۵۰, ۱/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #168
آواتار
[تصویر: e30f44f7_21a8_4b68_95b9_f547b58b2403_original.jpeg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۲, ۱/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #169
آواتار
35.000.000.000/ 1.500.000= ??? مبلغ درشت تر (میلیاردی) پولی هست که برای وثیقه جناب فریدون گذاشتن (که آقای نوبخت فرمودن دوستان لطف کردن و این پولو جمع کردن). و مبلغ کوچکتر میانگین حقوق فرهنگیانی هست که هنوز حقوقشان پرداخت نشده (که دوستان هنوز لطف نکردن پرداخت کنن).
[تصویر: b417e853_4837_412d_ade8_1ca3171da326_original.jpeg]ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا