کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
چه وقت در جامعه بدحجابي از فساد اقتصادي خطرناكتر مي‌شود؟
۱۲:۳۴, ۳/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۴ ۱۳:۰۳ توسط III I III.)
شماره ارسال: #1

اعوذ بالله من الشيطان الرجيم
بسم الله الرحمن الرحيم


(۲/آبان/۹۴ ۱۶:۴۶)Mohammad Trust نوشته است:  یه مرد پیدا شد بگه اختلاص و دزدی از بی حجابی بدتره!
بر خلاف شما به نظر من بايد گريست به حال كساني كه خود را عالم ديني مي‌دانند و اين چنين بر خلاف مباني نظر از خودشان مي‌دهند!

اول بايد ديد شديدترين گناه در نظر خدا چيست؟ و چرا؟

مولا اميرالمؤمنين علي عليه السلام در دو بيان گوهر بار خود مي‌فرمايند:

أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَهَانَ بِهِ صَاحِبُهُ.
(حكمت 34 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را ساده انگارد و به آن اهميت ندهد.أَشَدُّ الذُّنُوبِ مَا اسْتَخَفَّ بِه صَاحِبُهُ.
(حكمت 469 نهج البلاغه)
شديدترين گناهان آن گناهي است كه مرتكب شونده‌اش آن را خفيف و ناچيز شمرد.زماني كه فردي يا بدتر از آن جامعه‌اي نسبت به يك حرام قطعي خدا بي اهميت شوند و آن را عادي و ناچيز شمرند اين همان گناه تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فردي كه بي مبالات است نسبت به آن حرام قطعي را نابود مي‌كند و اگر جامعه هم نسبت به آن حرام قطعي بي تفاوت شود باعث نابود كردن ريشه‌هاي دين به طور كل در يك جامعه مي‌شود.


وقتي كه در جامعه‌اي منكر از منكر بودن خارج شود! و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به معروف مثل فاجعه‌اي كه براي حجاب رخ داده كه بدحجابي نشانه‌ي تمدن و شخصيت شده و در بسياري از مجامع بانوان با حجاب و عفيف مورد تمسخر مستقيم و يا غير مستقيم واقع مي‌شوند و بالعكس به زنان بدحجاب با ديد توجه و تكريم نگاه مي‌شود و بدحجابي نوعي با كلاسي و با تمدني قلمداد مي‌شود نتيجه‌ي اين فرايند در جامعه مي‌شود نابودي اصل دين!

همانطور كه زماني كه معروفي از معروفيت خارج شود و خدايي ناكرده تبديل بشود حتي به منكر مثل فاجعه‌اي كه براي غيرت رخداده تبديل مي‌شود به بزرگترين و شديدترين گناه چرا كه در حقيقت دهن كجي به حكم قطعي خداست و به مرور زمان اصل و ريشه‌ي دين را در فرد و جامعه نابود مي‌كند.

در روزگاري هستيم كه در برخي فيلم‌ها و حتي دربين عموم مردم غيرت مورد تسمخر قرار مي‌گيرد و نشانه‌ دوري از تمدن!تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.

اساساً مبناي هلاكت قوم ها در تمام ادوار كه داستان آنها در تاريخ آمده اصل خود گناه نيست!
بلكه بي اهميت شدن آن مردم نسبت به گناهاني است كه آنها را انجام داده اند!!!!!

و اين همان استراتژي ابليس در طول تاريخ است كه با آن جوامع را به بي ديني كشانده و بارها و بارها ريشه‌هاي دين در يك جامعه را با بي‌بندباري در مسئله حيا و حجاب نابود كرده است كه در دوران معاصر هم در قرنهاي معاصر هم شاهد آن بوده و هستيم و با توجه به شواهد و قرائن خواهيم بود.
اين در حالي است كه فساد اقتصادي همچنان از قبيح ترين افعال بين همه‌ي مردم اعم از ديندار و بي دين است و چون مردم آن را امري قبيح مي‌دانند و معتقدند كه به ايشان ضرر مي زند و از دلايلي كه شخص آن را پنهاني انجام مي دهد نيز همين قبيح بودنش در بين عموم است و اينكه مردم معتقدند اين كار برايشان ضرر دارد و مقسد اقتصادي دارد به ايشان ضرر مي زند.


چند روايت ديگر هم در كنار دو روايت بالا جالب توجه است.


امام صادق (عليه السلام) می‌فرماید:

«لَا إِیمَانَ لِمَنْ لَا حَیَاءَ لَه‏»

کسی که حیا ندارد ایمان ندارد.
اصول كافي، جلد 3، ص 165علی علیه السلام فرمود:
«ایّاک و المجاهره بالفُجور فانّه من اشدّ المآثم»؛
«از آشکار نمودن گناهان و انجام بي‌باكانه‌ي آن بپرهیز، که آن از سخت ترین و شديد ترين گناهان است.»
(عیون الحكم والمواعظ، ص95)


رسول خدا (صلّی الله علیه وآله وسلم) می فرماید: « کسی که گناهی کند در حالی که خندان باشد داخل در آتش می شود درحالی که گریانست.» و همچنین فرمود : « چهار چیز در گناه بدتر از خود گناه است: کوچک شمردن گناه، افتخار کردن به آن، خوشحالی از آن و اصرار کردن به آن .»( خصال صدوق ، ج1 ،ص 115)
امیر مؤمنان علی علیه السلام فرمود:«ایاک و الاصرار فانه من اکبر الکبائر و اعظم الجرائم»؛ «از اصرار بر گناه بپرهیز، چرا که از بزرگترین جرایم است.»

و البته به احتمال فراوان با تمام اين مباحثي هم كه ارائه شد باز عده‌اي هستند كه اين مطالب را بخواهند با توجيهاتي رد كنند.
چرا كه همانطور كه گفتيم:

تبديل شدن معروف به منكر و منكر به معروف و ناچيز شمردن احكام قطعي خدا آن فاجعه‌اي است كه باعث مي‌شود اصل دين و فهم دين كه از آن به بصيرت ياد مي‌شود در جامعه نابود شود.


و البته به جز بدحجابي
نگاه به نامحرم،
رابطه دوستانه با نامحرم،
اختلاط غير ضروري با نامحرم،
گوش دادن به موسقي مطرب و غنا
و بسياري از گناهان اينچنيني كه از جنس حيا هستند
كاملاً در جامعه امروز ما عادي‌سازي شده اند
و همه از مصاديق اين فاجعه هستند.و به ياد اين روايت مي افتم كه:

نگه داشتن دين در آخرالزمان از نگهداشتن گلوله‌ي آتشين در كف دست سخت تر است.
و بسياري خود را ديندار مي‌پنداريم در حاليكه ابداًٌ‌ سختي نگهداشتن گلوله‌ي آتشين بر كف دست را حس نمي‌كنيم
چرا كه به احتمال فراوان اصلاً معناي دينداري را نفهميده‌ايم و دينداري را با بسياري از افعال قابل جمع مي‌دانيم و درنتيجه گلوله بر روي زمين افتاده و در كف دست خود حرارتي آتشين از دينداري خود حس نمي كنيم!


یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۲:۱۹, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #21
آواتار
نقل قول:در مثال ذكر شده اگر تندرو ،خرابكار !!! هم باشد ، اولا خودشون رو كه خراب نميكنند ! ثانيا 70 درصد باحجاب رو هم خراب نميكنند(چون تندرو ! ضد بيحجابه نه با حجاب!)، ثالثا 10 درصد بي حجاب رو هم خراب نميكنند(چون از اولش هم خراب هستند!)،رابعا نهايت حوزه تاثير اينها رو 10 درصد بدحجاب است !(منظور اين نيست چون كلشون ده درصدند فقط رو ده درصد موثرند ، منظور اينه فقط احتمالا رو ده درصد(بد حجاب)تاثير منفي داشته باشند!)

جناب عمار، شما واقعا آدمها رو دسته دسته میکنید و دورشون خط میکشید ؟
منِ با حجاب، وقتی میبینم ک یک تندرو ب یک بدحجاب، با تندی برخورد میکنه، از دین و آیینش بدم میاد و باعث میشه از حجابم هم زده بشم ...
ایده آل فکر نکنید ... نگید ک اون باید از شخص تندرو بدش بیاد، نه از دین ... واقعیت اینه ک از دین ِ اون تندرو بدش میاد ....
اینطوریه ک اون آدم باحجاب هم از حجابش و دینش زده میشه، مخصوصا اینکه برای خیلی از آدمهای این جامعه، حجاب درست تعریف نشده
تا این حد گفتن ک حجاب داشته باش جلو در و همسایه بده! موهات بیاد بیرون گناه داره، میری جهنم!!! <-- توقع هم دارند یک دختر، پایبند ِ حجاب بشه!
سوء برداشت نشه، نمیگم در جزای موهای بیرون اومده، جهنم نیست؛ میگم دلیل حجاب داشتن، فرار کردن از جهنم و آتش ِ اخروی نیستSmile
نقل قول:تندرو!!! دو تا مشخصه داره _1.با بي حجاب و بد حجاب دشمني ميكند 2.با حجاب را تشويق ميكند
اینکه با "بدحجاب" دشمنی میکنه ، بله تندرویه! با بدحجابی باید دشمنی کرد، اما با شخص بدحجاب نه!
اما اینهایی ک گفتین( بجز اون مورد خاص ِ شخص بدحجاب)، مشخصه بچه حزب اللهی هاست، نه تندرو ها

نقل قول:باید وضع افغانی ها بهتر بود که اکثر خانم هایشان برقع که شبیه یک کیسه سرتاسر بدنشان رو میگیره , اونا باید اوضاع بهتری داشته باشند!
در نگاه شما و امثال شما، اگه یک زن ِ اروپایی برقع میپوشید، میگفتین خیلی خوب و با کلاسه، از فرداش همونطوری تیپ میزدین ... بهتون قول میدم Wink

نقل قول:در کشورهایی که این عقب ماندگی های عقیدتی وجود نداره هم اوضاع اجتماعیشان بهتر از اینجا هست هم اوضاع اقتصادیشان .
شما از فردا، مادر و خواهر و دختر ِ خودتون رو بدون ِ حجاب، یا بهتر بگم، بدون ِ پوشش بفرستین بیرون ... بالاخره تغییرات ِ اوضاع اقتصادی مملکت باید از ی جایی شروع بشه دیگه ... چ بهتره ک خودمون فاعل ِ ب حرفهامون باشیم

اما ی خواهشی دارم
رابطه بین اقتصاد ِ یک مملت با حجاب رو بیان کنید. (2 نمره)
مگه اینکه بگید زنهای فاجشه گر، جزء شاغلین محسوب بشن و ... Bi Dandoon

* --> الان میان میگن موضوع ِ بحث ما اصلا حجاب نبود ک Happy <-- دقیقا این شکلک رو هم میذارن : )))

نقل قول:خب اولا جامعه ی ما که خیلی بیشتر از 50 درصدش بی حجاب و بدحجابن...
آمار ِ موثق لطفا
وگرنه خواهشا آمار های بی اساس ندید ...
اساسا وقتی حرفی ب حق باشه، نیازی نداره ب آمار و ارقام ِ اشتباه و دست کاری شده و جهت دهی شده و سفسطه کردن

پ.ن : وقتی کسی شروع میکنه ب سفسطه و مغلطه، ناخودآگاه داره فریاد میزنه حرفم بی منطقه، میخوام با شلوغ کاری اثر بذارم ... این حناها دیگه رنگی نداره ، حداقل تو این تالارBlush
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۱۷, ۳/آبان/۹۴
شماره ارسال: #22
آواتار
(۳/آبان/۹۴ ۲۲:۱۹)السا نوشته است:  جناب عمار، شما واقعا آدمها رو دسته دسته میکنید و دورشون خط میکشید ؟

دسته دسته نميكنم ، كلا به نظرم فقط يك دسته وجود دارد ، ادم هاي درون دسته و بيرون دسته ، البته بايد با افراد بيرون دسته به تناسب دوري و نزديكيشون به دسته برخورد بشه ، دامنه از زبان خوش گرفته تا ...

نقل قول:منِ با حجاب، وقتی میبینم ک یک تندرو ب یک بدحجاب، با تندی برخورد میکنه، از دین و آیینش بدم میاد و باعث میشه از حجابم هم زده بشم ...
ایده آل فکر نکنید ... نگید ک اون باید از شخص تندرو بدش بیاد، نه از دین ... واقعیت اینه ک از دین ِ اون تندرو بدش میاد ....
اولا به نظرم تندروي در حجاب فقط مثالي بود و تندروي (از ديدگاه من) ناچيز است(اصلا اميدوارم مي بود).
شما احتمالا نسل دومي يا سوم هستيد و بايد برسي شود چقدر در معرض نشت فرهنگ بيگانه بوديد .
منظور از با حجاب فرد معتقد به ظاهر و باطن حجاب ساعت صفر بود .
متاسفانه حالت گذار از با حجابي به بدحجابي فوق العاده پيچيده است ، به جرات 100درصد افراد پيرامونم كه طي دهه ي هشتاد به سمت بدحجابي رفتند تحت تاثير هيچ تندرويي نبودند ، اكثرا در زمان خود اعتقاد محكمي به حجاب داشتند اما حالت گذار پيچيده در طي ده سال باعث شد از حجاب برتر به .... برسند !

يك سوال؟ شما ببينيد يك دزد را مجازات ميكنند خوتان هم دزد ميشويد ! يا ببينيد قمارباز را ميگيرند،قمار باز ميشويد؟ حتما جوابتان منفي است چون از ظاهر و باطن دزدي و قمار متنفريد .

البته عرضم كردم دامنه وسيع است گاهي خواهش گاهي زبان نرم و گاهي برخورد مناسب...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۴۵, ۳/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۳/آبان/۹۴ ۲۳:۵۰ توسط M03TAFA.)
شماره ارسال: #23
آواتار
حجاب ؟ اقتصاد؟ کدوم مهم تره؟ کدومش باید اسلامی باشه ؟

اینکه ما فکر کنیم فقط یکیش میتونه جلوگیری و پیشگیری بشه کوته فکریه ماست این دعوا ها و بگو مگو هایی هم که بین بچه های این سایت و ازین دست موضوع ها اتفاق میوفته یا جهت دار برای زدن یه موضوعی (که امیدوارم اینطور نباشه) یا تاثیر میگیره از اینکه ما متاسفانه هنوز با هم نتونسیم یکی بشیم هنوز تو وجودمون کبر داریم هنوز منم منم داره تو وجودمون موج میزنه یا میخوایم بگیم تو اطلاعات دینیت از من کمتره یا من از تو بالا ترم که این خیلی خطرناک تره متاسفانه

حجاب و بد حجابی :

یکی از مسائلی که چند وقته روش زوم شدیم همین مساله نحوه برخورد با بد حجابیه و یا اینکه اصلا حجاب اجباریه یا اختیاری و ازین دست موضوعات . بیاید هر مساله ای رو توی ذهنمون به دو بخش تقسیم کنیم . بخش اول وضعیت موجود و بخش دوم وضعیت مطلوب اینجوری بررسی پدیده ها روشن تر میشه توی مقابله با بد حجابی وضعیت موجودمون اصلا مناسب نیست -> بد حجابی تو جامعه زیاد شده و این بد حجابی ریشه در خیلی چیزا داره از جمله فرهنگ - توزیع نا عادلانه ثروت - ازدواج و... ومساله برخورد با بد حجابی داره این مساله رو تشدید میکنه ینی کتک زدن دخترای بد حجاب تو خیابون کشون کشون بردنوشن توی ون و برخورد های تند و بد اخلاقی هایی که میبینیم باعث میشه با حجاب ها هم از حجابشون زده بشن چون اسلام اساسا دین شمشیر نیست اسلام دین معرفت(شناخت) ،علم و اخلاقه متاسفانه هیچ کدوم ازینا رو ما توی برخورد با بد حجابی نمیبینیم ولی باز نا شکری نکنیم چون یه سری تحرکات قشنگی داره شروع میشه تو جامعه مثل اون داستان گل دادن به با حجاب ها و اینجور چیزا که گرچه هنوز به بلوغ نرسیده این رفتار و شاید ب نظر برخی بچه گونه و بی تاثیر باشه اما خوب میشه به آیندش امیدوار بود بالاخره باید از یه جایی شروع کرد .
وضعیت مطلوب جامعه ای رو به ما نشون میده که اکثر زنا و دخترامون با حجاب باشن و علاوه بر پوشش (چادر یا مانتو) به مساله اصلی جاب هم مسلط باشن

نکته مهم : دوستانی که میگن مسائل اقتصادی مهم تر از گیر دادن به حجابه حق دارن چون با این روندی که تو برخورد با حجاب بد پیش گرفتیم به جای پیشگیری خودمون به کاتالیزوری برای بد حجابی تبدیل شدیم . در مقابل داریم با مفاسد اجتماعی لطیف و با عطوفت برخورد میکنیم که این هم نتیجه عکس میده


اقتصاد و فساد مالی :

کشورمون تقریبا یه جایی رسیده ک سالیانه داره توش هزاران ملیارد تومن اختلاس میشه دکل نفتی گم میشه یا نمیشه (گناه کسی و پاک نمیکنم) قسم میخورن که خزینه خالیه بعد تو 3 سال به اندازه 8 سال برداشت از خزانه اتفاق میوفته بانک هامون علنی ربا خواری میکنن اسمشم میذارن بانکداری اسلامی بانک های خصوصی افتادن به زمین خواری چون قوانین راه دیگه ای جلوی پاشون نمیذاره و .... که گفتنش خیلی به سود کشور نیست . من یه حدیث از امام حسین براتون تکرار میکنم که در مقابل سپاه شمر تو روز کربلا فرمودن : شکم هاتون از مال حرام پر شده (که اینطور بی پروا جلوی امام زمانتون به قصد قتل ایستادین) متاسفانه دوست ما میگن گناهی از همه بزرگ تره که بگیم این که چیزی نیست و دارن اینو به بد حجابی نسبت میدن و این سفسته ای بیش نیست چون دقیقا این اتفاق داره برای مسائل اقتصادی مملکت میوفته و همینطور خودشون دارن با دفاع از مقابله با بد حجابی مبارزه با مفاسد اقتصادی رو از اون کمتر میپندارن که باز خود این مساله باعث پررنگ تر شدن مفاسد اقتصادی میشه که به نوع خودش جالبه ما خودمونو با یه حدیث که به قولی شان نزولش به این بحث مربوط نیست داریو توی یه لوپ یا چرخه میندازیم .
اما برای درک بهتر موضوع باید ببینیم چه چیزی توی اسلام پایه است ؟ پایه ای ترین چیز توی اسلام قرآنه که خود قرآن بواسطه وجود ولایت تفسیر میشه و هر چیزی که بخواد جلوی ولایت بایسته و یا باعث ایستادن ما جلوی ولایت بشه از همه خطرناک تر و ریشه ای تره


نتیجه گیری :
با این حال هیچ دلیلی نداریم که فقط به فکر مبارزه با مفاسد اقتصادی باشیم یا فقط به فکر مقابله با بد حجابی ایندو موضوع مهمیه گرچه ارجهیت یکی به دیگری برای ما ثابت شده اما جامعه اسلامی جامعه تک بعدی ای نیست و این ارجهیت تا موقع اضطرار سندیت پیدا نمیکنه ینی چی؟ ینی تا وقتی که ما مجبور نباشیم نباید بین ایندو یکدومو انتخاب کنیم
هر دو موضوع حیاتی و مهمه همینطور باید همزمان بحث مشکلات ازدواج و مسکن و کار و ... رو هم پیگیری و حل و فصل کنیم


راه حل پیشنهادی :
کسایی که به موضوع حجاب علاقه دارن شروع کنن به ایده پردازی اسلامی برای مقابله با بد حجابی (نه بد حجاب) با اخلاق و روی خوش که سنت پیغمبره و صبر و مهربانی که سنت تموم ائمه هدی است .

و کسایی هم که براشون مسائل اقتصادی مهم تره برن و پیگیر بشن و کمپین ها راه بیندازن یا فرهنگ بسازن یا بقول استاد رائفی پور برین دنبال آوردن شفافیت توی ادارات دولتی و بانک ها (یکم راجه ب شفافیت تحقیق کنید واقعا چیز عالی ای هست خیلی هم سخت نیست الان همه به اینترنت دسترسی دارن همه چی هم کامپیوتری شده یه سایت میزنیم وصلش میکنیم به خروجی کامپیوتر های ادارات یا مجلس یا بانک ها و.... همه چی شفاف میشه دزدی ها و اختلاس ها میرسن به کمترین حد ممکن فقط این شفافیت نیاز شدیدی به فرهنگ سازی داره چون نحوه برداشت از این اطلاعات لخت تو مردم متفاوته خیلی مهمه که مردم یاد بگیرن چطور اطلاعات رو خودشون تحلیل کنن و نه اینکه تحلیل رو از کسی بگیرن ...امیدوارم بتونیم باهم کنار بیایم و یه امت واحده بشیم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۲۸, ۴/آبان/۹۴
شماره ارسال: #24
آواتار
بنده دوتا عرض داشتم

اولا چرا توی فیلم ها و سریال های ایرانی باید 90درصد حتما خونواده های بدبخت بیچاره تر رو مذهبی نشون بدن درصورتی که اینطور نیست؟

دوما به نظر شما افزایش سن ازدواج و رقابت زیبایی بین دختران و رقابت مالی بین پسران، باعث این نشده که سن ازدواج بالاتر بره و از بس سر گرم این موضوع هستند از دین روز به روز بیشتر فاصله بگیرن؟

هرچی جلو تر میرم به این میرسم که ملتی که معاش ندارد، معاد ندارد! معاد هم که نداشت، هیچی ندارد...
زمانی که اوضاع اقتصادی درست بشه، یه درصدی از بی دینی ها و کم ارزش بودن دین بین جوونا کمتر میشه.
حداقل یه نفر به جای دو شیف حمالی، یه شیف کار میکنه، یه شیف استراحت و مطالعه. شاید همین مطالعه به کمک بیاد. ولی وقتی طرف میاد خونه غش میکنه تا فردا صبح که دوباره بره، به نظر شما ارزش های دینی پشیزی ارزش داره واسش؟ مطمئن باشید تا اقتصاد سالم نباشه،، هیچ چیز دیگه ای نمیتونه کامل درست بشه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۴:۱۹, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۴:۲۱ توسط عمار94.)
شماره ارسال: #25
آواتار
(۳/آبان/۹۴ ۲۳:۴۵)M03TAFA نوشته است:  بخش اول وضعیت موجود و بخش دوم وضعیت مطلوب اینجوری بررسی پدیده ها روشن تر میشه توی مقابله با بد حجابی وضعیت موجودمون اصلا مناسب نیست -> بد حجابی تو جامعه زیاد شده و این بد حجابی ریشه در خیلی چیزا داره از جمله فرهنگ - توزیع نا عادلانه ثروت - ازدواج و... ومساله برخورد با بد حجابی داره این مساله رو تشدید میکنه
افراد عادي كه حتما بايد با زبان خوش ارشاد بشن ، اما با كسي كه به صورت سازمان يافته يا با عناد به حجاب دهن كجي ميكنه اگر فقط به دادن گل اكتفا كني، حتما بهت پوزخندميزنه!


(۳/آبان/۹۴ ۲۳:۴۵)M03TAFA نوشته است:  اسلام اساسا دین شمشیر نیست اسلام دین معرفت(شناخت) ،علم و اخلاقه
اين بار كه از جلو دادگستري (تو هر كشوري!) رد شدي يه نگاه بنداز ! ترازو و شمشير اساس هر حكومتيه !

(۳/آبان/۹۴ ۲۳:۴۵)M03TAFA نوشته است:  نکته مهم : دوستانی که میگن مسائل اقتصادی مهم تر از گیر دادن به حجابه حق دارن چون با این روندی که تو برخورد با حجاب بد پیش گرفتیم به جای پیشگیری خودمون به کاتالیزوری برای بد حجابی تبدیل شدیم . در مقابل داریم با مفاسد اجتماعی لطیف و با عطوفت برخورد میکنیم که این هم نتیجه عکس میده
دشمن يه هويي كشيده الان ما هم داريم ادامه ش ميديم ! لطافت با اختلاس گران ! پس اعدام سران اختلاس معروف ، حبس پسر ه ، حبس ز، حبس ر .... لطافت است !عجب !(اگر به پشتوانه سياسي-اقتصادي اين ها نگاه كني ميفهمي لطافت كه نيست هيچ ! ظاهرا تعارف و شوخي هم با كسي نيست) !
ضمنا شرايط اونقدر ها هم بد نيست ... اسير جيغ دشمن نشيم !


(۴/آبان/۹۴ ۱:۲۸)Mohammad Trust نوشته است:  بنده دوتا عرض داشتم
اولا چرا توی فیلم ها و سریال های ایرانی باید 90درصد حتما خونواده های بدبخت بیچاره تر رو مذهبی نشون بدن درصورتی که اینطور نیست؟
خوب چون خود فيلم ساز به حجاب اعتقاد نداره !(به عبارتي داره بودجه ي بيت المال رو ميخوره و عليه حجاب فيلم ميسازه !)
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۴۰, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۹:۴۴ توسط mirza47820.)
شماره ارسال: #26

اشکال کار اونجایی هست که بعضی از صنف ها فکر می کنند همه فن حریف هستن (آخوند) بعد میان سکان هدایت فرهنگی مملکت رو در دست میگیرند و بعد از سی و چند سال به این فضاحت می رسند . خب هر که را بهر کاری ساختن عزیز دل . امور اقتصادی باید به دست اقتصاددان باشه نه اینکه آخوند با چند روایت بخواد امور اقتصادی رو به دست بگیره و با اشاره آنها آنقدر مجوز حفر چاه مجاز داده میشه (به غیرمجازها نیز کاری ندارند) که تمام سفره های زیرزمینی رو به انهدام است یا با کلاه شرعی میخواهند سیستم ربوی بانک ها را شرعی کنند که باعث می شود پول حرام در جامعه گردش پیدا کند و کل جامعه متاثر این پول حرام خواهد شد . در قسمت فرهنگی نیز به همین صورت بجای امور فرهنگی مناسب از قبیل کنسرت های موسیقی می روند گروه ترتیل خوانی درست می کنند البته این هم خوب است ولی نه اینکه کنسرت را تعطیل کنی و بچه های مدرسه را با چوب دنبال کنی که بروند نماز بخوانند یا بصورت گروهی دعا بخوانند اینها باعث میشه بقول یکی از دوستان کاتالیزوری هست که جامعه بسمت مخالف این مسائل میره . حتما باید شوهای لباس درست کنند اگر بخواهند لباس با فرهنگ ایرانی اسلامی در جامعه تسری پیدا کنه و فقط با دیوار نویسی که نوشته خواهرم چادر حجاب برتر است این کار فرهنگی نمیشهHappy . با دستگیری و برخورد خشن راه به جایی نخواهند برد . الان ایران برای سوریه مستشار نظامی می فرسته . نفس گرفتن مستشار بد نیست . ایران هم باید در امور اداری مستشار بیاره . برای امور گمرکی مستشار بیاره برای امور بانکی مستشار بیاره برای امور اداری دیگر مستشار بیاره از ژاپن یا کشورهای دیگر . واقعا در زمان قاجار اینقدر شعورشون میرسیده که خودشون نمی تونن امور مردم رو رفق وفتق کنند مستشار میاوردن ولی اینها هم خون مردم رو تو شیشه کردن هم ادعای مدیریت جهانی می کنندHappy

متاسفانه در همه امور دولت فساد اقتصادی بیداد می کند . چند روز قبل چند نفر از شهرداری برای بازدید از منطقه ما اومده بودن که فلان پروژه رو شروع کنند و متوجه نبودن پشت سرشون کسی هست بین هم می گفتن این پروژه توش برامون پولی نداره فایده ای نداره .

اینهایی که می بینید برای مفاسد اقتصادی اعدام می کنند این بدبخت ها هیچ کاره هستن یک عروسک خیمه شب بازی بودن و پشت قضیه بعضی از افراد در دایره حاکمیت هستن که اینها باید اعدام بشن نه این هیچ کاره ها .

مردم متوجه این مسائل هستن و این اعدام کردن مهره های بدردنخور دامن حاکمیت رو از این مفاسد پاک نمیکنه .

اینها هر که را که مخالف نظرشون باشه کافر می دونن بعد چطور یک شخصی که در امور فرهنگی خبره هست و به اینها(آخوندها) میگه این روش شما درست نیست اگر حکم ارتداد و اعدامش را صادر نکنن آنچنان او را منزوی می کنند که چاره ای جز مهاجرت به دیگر کشورها نداشته باشد و مردم می مانند و عده ای جاهل که فکر می کنند عقل کل هستن . متاسفانه مهاجرت نخبگان در هر صنفی آنچنان ضربه ای به کشور زده که خود آقای خامنه ای هم جدیدا از نخبگان خواسته در کشور بمانند . ولی چطور بمانند با چنین افراد جاهلی که در مدیریت کشور هستن . جاهل با جاهل میتونه کار کنه . عاقل که نمیتونه در کنار جاهل کار کنه میره جایی که هم تراز خودش باشه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۰۸, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۱۰:۱۱ توسط پارمیس.)
شماره ارسال: #27
آواتار
(۴/آبان/۹۴ ۴:۱۹)عمار94 نوشته است:  اين بار كه از جلو دادگستري (تو هر كشوري!) رد شدي يه نگاه بنداز ! ترازو و شمشير اساس هر حكومتيه !

سلام.
از شمشیر بیشتر کشورهای عربی در پرچم هاشون استفاده میکنن.
اینطوری هام که شما میفرمایید نیست.
مثلا به این چند تا آرم که من جمع کردم توجه کنید.آرم دادگستری در کشورهای مختلف:


در ژاپن:


[تصویر: 200px-Japanese_Crest_GosannKiri.svg.png]


法務省

............................................................

در چین:[تصویر: 13638425_11n.jpg]中华人民共和国司法部
......................................................در آمریکا:


[تصویر: District-of-MN-JPG-rgb-small.jpg]Department of Justice

............................................................


به نظرم بهتره که هر کشوری برای آرم از ظرفیت های ملی و تاریخی خودش استفاده کنه.....
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۰:۳۸, ۴/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۴/آبان/۹۴ ۱۸:۳۹ توسط عدالت.)
شماره ارسال: #28
آواتار
(۴/آبان/۹۴ ۱۰:۰۸)پارمیس نوشته است:  سلام.
از شمشیر بیشتر کشورهای عربی در پرچم هاشون استفاده میکنن.
اینطوری هام که شما میفرمایید نیست.
مثلا به این چند تا آرم که من جمع کردم توجه کنید.آرم دادگستری در کشورهای مختلف:


در ژاپن:


[تصویر: 200px-Japanese_Crest_GosannKiri.svg.png]


法務省

............................................................

در چین:[تصویر: 13638425_11n.jpg]中华人民共和国司法部
......................................................در آمریکا:


[تصویر: District-of-MN-JPG-rgb-small.jpg]Department of Justice

............................................................


به نظرم بهتره که هر کشوری برای آرم از ظرفیت های ملی و تاریخی خودش استفاده کنه.....به نام خدا


درسته ممکنه اینها آرم وزارت دادگستری کشورهای مختلف باشد ولی نماد اصلی عدالت یا همان گسترش عدل و داد ((‌دادگستری))، همان بانوی عدالت است که در یک دست آن ترازو و در دست دیگر شمشیر دارد و این نماد با آرمهایی که شما به آن اشاره کردید فرق میکند و مفهوم بسیار کلی‌تری از آن آرمها ارائه میکند که چون از حوصله بحث تاپیک خارج است جایی برای گفتگوی بیشتر نمیماند فقط برای اطلاعات بیشتر به این صفحه رجوع کنید.

https://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A8%D8%A7%D9%86%D9%88%DB%8C_%D8%B9%D8%AF%D8%A7%D9%84%D8%AA
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۵۵, ۶/آبان/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/آبان/۹۴ ۲۳:۵۸ توسط Anahita Rezai.)
شماره ارسال: #29

(۴/آبان/۹۴ ۱:۲۸)Mohammad Trust نوشته است:  بنده دوتا عرض داشتم

اولا چرا توی فیلم ها و سریال های ایرانی باید 90درصد حتما خونواده های بدبخت بیچاره تر رو مذهبی نشون بدن درصورتی که اینطور نیست؟

دوما به نظر شما افزایش سن ازدواج و رقابت زیبایی بین دختران و رقابت مالی بین پسران، باعث این نشده که سن ازدواج بالاتر بره و از بس سر گرم این موضوع هستند از دین روز به روز بیشتر فاصله بگیرن؟

هرچی جلو تر میرم به این میرسم که ملتی که معاش ندارد، معاد ندارد! معاد هم که نداشت، هیچی ندارد...
زمانی که اوضاع اقتصادی درست بشه، یه درصدی از بی دینی ها و کم ارزش بودن دین بین جوونا کمتر میشه.
حداقل یه نفر به جای دو شیف حمالی، یه شیف کار میکنه، یه شیف استراحت و مطالعه. شاید همین مطالعه به کمک بیاد. ولی وقتی طرف میاد خونه غش میکنه تا فردا صبح که دوباره بره، به نظر شما ارزش های دینی پشیزی ارزش داره واسش؟ مطمئن باشید تا اقتصاد سالم نباشه،، هیچ چیز دیگه ای نمیتونه کامل درست بشه

خیلی خوب شد که فرصت داده شد تا قبل از حضرت حجت حکومت و ولایت به فقها هم برسه تا مردم ببینن که حتی از دست فقها هم کاری بر نمیاد و فقها هم نمیتونن مشکلات مردم را حل بکنند و با فساد مبارزه بکنند.

حل شدن مشکلات فقط با امدن حضرت حجت امکان پذیره و دیگه هیچ راه حلی نداره. همین الان فساد و اختلاس کشور و جامعه رو فرا گرفته. شب عاشورا رفتم بیرون به قدری زنان با آرایش غلیظ تو خیابان جولان میدادن و با ساپورت های تنگ بین دسته های عزاداری راه میرفتن که دیگه داشت حالم به هم میخورد. جالب اینه همه این موارد داره به اسم اسلام و تشیع انجام میشه و همه خیال میکنن دین خدا همین هایی هست که الان تو جامعه هستش. برای همین دین گریزی هم زیاد شده و میشه. وقتی هم میخوای امر به معرف و نهی از منکر کنی نه تنها کسی گوش نمیده بلکه حتی بهت فحش هم میدن! دقیقا دارم با چشم خودم احادیث حضرت امیر المومنین در مورد اخرالزمان رو تو جامعه میبینم. هر کسی هم نمیبینه احتمالا خداوند به چشماش مهر زده!

فقط فقط راه حل قیام حضرت حجت هست و بس.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۹:۵۸, ۷/آبان/۹۴
شماره ارسال: #30

(۶/آبان/۹۴ ۲۳:۵۵)Anahita Rezai نوشته است:  فقط فقط راه حل قیام حضرت حجت هست و بس.
امام زمان ظهور کنه تا کشورمون شاید مثل ژاپن بشه . نمیدونم ما چه ملتی هستیم که اگه بخواییم مثل ژاپن بشیم باید از امداد غیبی مدد بجوییم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا