کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 3 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
یک کار با دوام برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف)
۸:۳۸, ۱۹/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/دی/۹۴ ۸:۴۰ توسط مهدی2012.)
شماره ارسال: #1
آواتار
از سراپرده غیبت، خبری باز فرست
که خبریافتگان، بی‌خبرانند هنوز
رهروان، در سفر بادیه حیران تواند
با تو آن عهد که بستند، برآنند هنوز

سلام علیکم Smile

بسم الله الرحمن الرحیم
حقیقتش یاد حدیثی از پیامبر اکرم (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) افتادم که فرموده اند: با ارزشترین کارها نزد خداوند بادوام ترین آنهاست هر چند اندک باشد.
یه حساب سر انگشتی کردم گفتم اگر بعد هر نمازی مثلا 10 تا صلوات برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بفرستیم بعد یک سال تقریبا میشه 18000 صلوات!!! و بعد 50 سال عمر میشه حدود 900 هزار صلوات! این به نظرم خیلی ارزشش بالاست و ما هیچوقت نمیتونیم اینقد صلوات رو بفرستیم در صورتی که 10 صلوات چند ثانیه بیشتر طول نمیکشه!!!

گفتم اگه موافق باشید یک حرکت جدیدی برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) انجام بدیم شاید مرهمی باشد بر غصه های امام زمان و بتونیم یک مقدار دل امام زمان را از خودمون شاد کنیم و انشالله شروع تغییر بزرگی در ما بشود. به همین خاطر از دوستانم میخوام با توجه به وقت و حوصلشون هر چقدر اندک هم میتونن در این کار سهیم باشند حتی به اندازه روزی یک صلوات حالا هر چی دوست داشتن تصمیم خودشونه: شاید هر روز زیارت عاشورا ، هر روز صبح دعای عهد، روزی چند تا صلوات، روزی یک سوره قرآن، ذکر ایام هفته، دعای سلامتی امام زمان در قنوت نماز، یک ذکر و ....

و ترجیحا اگر بعد و یا قبل نماز باشه بهتره چون که اینجوری تبدیل به عادت میشه و همیشه موقع نماز یادمون میاد. مطمئنا تاثیر اینکار خیلی زیاد میتونه باشه و مجددا از دوستان خواهش میکنم به خاطر امام زمان تو این کار شریک باشند.
دوستانی هم که میخوان شریک باشند ولی نمیخوان بگن که چه عملی میخوان انجام بدهند حداقل با فرستادن یک صلوات به دلمان قوت بخشند...

.
.
.

یا علی

انشالله اگه خدا بخواهد و لیاقت داشته باشم بعد هر نماز صبح یک دعای عهد
اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۲۵, ۲۰/دی/۹۴
شماره ارسال: #2
آواتار
Mat
انشالله اگه خدا بخواهد و لیاقت داشته باشم تلاوت سوره قدر موقع وضو گرفتن

نقل قول: اگر بعد هر نمازی مثلا 10 تا صلوات برای امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) بفرستیم بعد یک سال تقریبا میشه 18000 صلوات!!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۱۵, ۲۰/دی/۹۴
شماره ارسال: #3
آواتار
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۲:۴۳, ۲۰/دی/۹۴ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/دی/۹۴ ۱:۲۰ توسط سدرة المنتهی.)
شماره ارسال: #4
آواتار

التماس دعا
۱:۲۶, ۲۲/دی/۹۴
شماره ارسال: #5
آواتار
کاش میشد تصمیم جدی بگیریم ترک یک گناه وتوبه ...چند وقت به چندوقت بنا به توان وظرفیتمون...روزی یکی هفته ای ماهی یکی سالی...

ولی تصمیم با دوام وجدی

از کوچیکاش شروع کنیم از همینا که به نظر خودمون به چشم نمیان و....

مرهمی بر قلب نازنین مولایمان اونم چه مرهمی ...درجه یک

[b]اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم
۱۸:۲۰, ۲۲/دی/۹۴
شماره ارسال: #6
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

آفرین برای این دغدغه های ارزشمند و این عنایتی که شامل حالتون شده که این مسائل و نگاه حضرت حجت (علیه السلام) براتون مهم باشه
کار خیلی خوبی رو شروع کردید
ان شاءالله که همگی عاقبت بخیر شوید

من هم یه راهکار خیلی ساده رو معرفی کنم که نیازی به یه عمل بیرونی و یدی و زبانی و ... که حتما باید انجامش بدید، نداشته باشه و در همه حال بتونید به کارش بگیرید.
راه حل هم یه خاطره از شیخ رجبعلی خیاط (رحمة الله علیه) هستش :

یکی از شاگردان شیخ رجبعلی خیاط نقل می‌کند که:

من منشی یک تجارت خانه بودم ، ایشان روزی تشریف آوردند به حقیر فرمودند: این دفاتر را برای که می نویسی؟
عرض کردم برای استادم.

فرمود: اگر در این دفاتر اسم خود را درج کنی استاد ایراد می‌گیرد یا نه ؟
گفتم: حتما ایراد می گیرد

سپس فرمود: این پارچه راکه متر می کنی برای چه کسی متر می کنی برای خودت یا برای استاد ؟
عرض کردم : برای او

سپس فرمودند : فهمیدی؟
عرض کردم : خیر!!

فرمود:
فرهاد هر کلنگی را که می‌زد می‌گفت: «شیرین جونم» و غیر معشوق خود ذکری نداشت.
این دفتر را به عشق محبوب بنویس! پارچه را به یاد او متر کن! در این صورت همه این‌ها مقدمه وصل است ، حتی نَفَس‌هایی که می‌کشی به یاد او بکش!

ان شاءالله که همگی عاقبت بخیر شویم و لیاقت درک حضرت رو به دست بیاریم

ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]