کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
خداوند هادیست!
۲۳:۴۶, ۱۶/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #1
آواتار
سالها قبل وقتی در مقطع دبیرستان بودم با سوالات و شبهات زیادی در مورد اسلام و خدا مواجه میشدم...تمام روز و هنگام خواب ذهنمو مشغول میکرد...مدام راجع بهش فکر میکردم...از شما چه پنهون اون زمان نه تنها به اسلام بلکه به خدا هم چندان اعتقادی نداشتم...اما یاد گرفته بودم وقتی با مسأله ای مواجه میشم که نمیتونم درکش کنم ردش هم نکنم و به استهزا نگیرمش یا کوچک نشمرمش... با اینکه به پیامبر و امامان اعتقادی نداشتم اما برام قابل احترام هم بودن...یادمه دو تن از امامان رو با اینکه اعتقادی نداشتم اما تفکراتشون برام به شدت جالب و قابل احترام بود,امام علی(علیه السلام) و امام حسین(علیه السلام)...با اینکه فقط از نظر شناسنامه مسلمون بودم اما تفکرات امیر المومنین به شدت برام جذاب بود...وقتی برای اولین بار داستان زندگیشونو میخوندم هر بار به خاطر اتفاقات زندگیشون و تصمیماتشون شگفت زده میشدم...

نمیدونم این حسم از کجا میومد...شاید حدیث امام حسین(علیه السلام)رو که در یکی از روزهایی که به زور یکی از دوستان به هیئت امام حسین رفتم هنوز تو گوشم بود...اگر دین ندارید ازاده باشید...نمیدونم...هرچی بود مثل خیلی از دوستام موضع منفی نمیگرفتم...سراغ پرسشهام رفتم...تحقیق کردم, مطلب خوندم ,سوال کردم...باز هم بخشی از مسائل رو درک نمیکردم...یادمه اون زمان با اینکه خیلی به خدا اعتقاد نداشتم اما تو دلم میگفتم اگر وجود داری اگر امام حسینت حق و حقیقته جواب پرسشهامو بده...چند ماهو سالی گذشت...به مرور زمان میدیدم اتفاقاتی در زندگیم میوفته که حقیقت تماما مسائلی که برام غیر قابل درک بود برام روشن شد...از نماز گرفته تا چرایی دعا و اثبات خدا و به حق بودن ائمه اطهار و معجزه بودن قران...خدا مشکلاتی رو تو زندگی جلوم گزاشت که به وسیله اونا فهمیدم چی درسته چی حقه چی باطل.... متاسفانه نمیتونم توضیحش بدم که بدترین جنبش هم همین غیر قابل توصیف بودنشه...همین الان دوست دارم خیلی از نزدیکان و دوستانم رو که اسلام رو قبول ندارن از حسو حال درونیم بگم اما نمیتونم...دلمم پره که نمیتونم کمکشون کنم خیلیم پره...قربون خدا برم مهر زده انگار به دلم...خیلیارو از دست دادم به این دلیل...بگذریم

مادرم همیشه میگفت خدا بخواد کاری کنه تمام و کمال و به قول معروف بی نقصو قشنگ انجامش میده....جوری جواب سوالامو داد که هیچ چیزی نمیتونه تکونش بده....شاید اگه بخاطر حرف معلم و استادو مجتهد جواب سوالامو میگرفتم زودم از دستش میدادم...اما شاید چون با دل به حق رسیدم دیگه ولش نمیکنم... جوری جواب سوالامو داد که انگار یه نوری تمام شبهه های قلبمو نابود کرد.البته کتمان نمیکنم بعضی وقتا رشتهه باریک میشه اما پاره نمیشه...این ویژگی اصلیه درک قلبی خداونده... نمیدونم شاید واسه همینه که الانم اگر کسی حتی به اسلام اعتقادی نداره اما از نظر ذهنی برده نیست و سعی نمیکنه همرنگ جماعت بشه و به خاطر مورد قبول واقع شدن پیش بقیه یه سری حرفارو تکرار کنه برام قابل احترامه...حس میکنم اونم اگر خودش بخواد و چه زبانی و چه قلبی از خدا بخواد خدا راهنماییش میکنه...اون موقع نمیدونستم اما الان میدونم خداوند هادیست!
یه توصیه برادرانه به همه کسایی که الان مثل دوران دبیرستان منن,اول از خودش بخواد بعد برید سراغ جواب...هرچند مطمئنم اینقد مهربونه که شما هم نرید جوابو میفرسته سمتتون...تنهایی نرید که میلغزید و شکست میخورید.

از همه برادران و خواهران مسلمان در این تالارم خواهش میکنم, تمنا میکنم اگر کسی چه در این تالار چه درجای دیگه سوالی داشت یا شبهه ای داشت به چشم انسان نا اگاه و دنبال حقیقت بهش نگاه کنید نه انسان معاند و با قصد و غرض...حتی اگه مطمأنید نیت پاکی نداره... هادی باشیم! راه گشا باشیم نه چاه گشا...
خوشحال میشم تجربیات شخصیتون رو در این خصوص درمیون بزارید...
یا علی(علیه السلام)RoseRoseRose
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۰۲, ۱۷/اردیبهشت/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اردیبهشت/۹۵ ۰:۰۳ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بین کسی که سوال داره با کسی که..... فرق هست و در لحن و زبان و رفتار مشخصن

بچه نیستیم

شما گفتی حدیث امام حسین برات قشنگ بود

برا منم قشنگه

منم قبول دارم آزاده نیستم

ولی کسانی که صد رو هستن و از اعتماد افراد سوء استفاده میکنن خیلی نامردن

انقد ساده نباشید

کافیه مشخص بشه هر کاربری برای کیه تا متوجه قضیه بشید
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱:۰۰, ۱۷/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #3
آواتار
(۱۶/اردیبهشت/۹۵ ۲۳:۴۶)Anti gods نوشته است:  از همه برادران و خواهران مسلمان در این تالارم خواهش میکنم, تمنا میکنم اگر کسی چه در این تالار چه درجای دیگه سوالی داشت یا شبهه ای داشت به چشم انسان نا اگاه و دنبال حقیقت بهش نگاه کنید نه انسان معاند و با قصد و غرض...حتی اگه مطمأنید نیت پاکی نداره... هادی باشیم! راه گشا باشیم نه چاه گشا...
خوشحال میشم تجربیات شخصیتون رو در این خصوص درمیون بزارید...
یا علی(علیه السلام)RoseRoseRose
با سلام
کسی که نیتش پاک نیست ، میشه بکیم ادم بی غرض؟ کسی که سر بحث رو باز میکنه نوع سوال و متن تا حدی نشون میده و حتی نوع سوال هم نمایانگر غقیده هست گرامی .
کسی که سوال داره تا کسی که در لوای سوال میخواد کاری صورت بده خودش رو مشخص میکنه .
مثلا کسی که سوال میپرسه درحالی که سوال به کثرت پاسخ داده شده در طول تاریخ با کسی که واقعا ابهامی ایجاد شده و یا از شبهه ای براش شک و دودلی برای پاسخ پیدا میشه خیلی فرق هست.
تا الان که حتی کسی که معاند بود هم پاسخ داده شد . پس سعی بر پاسحگو بودن بودن نه چیز دیگه .Blush
۱:۱۱, ۱۷/اردیبهشت/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/اردیبهشت/۹۵ ۱:۳۵ توسط عبدالرحمن.)
شماره ارسال: #4
آواتار
قضیه اون سوار رو شنیدید که داشت میرفت یه پیاده ای رو تو صحرا دید

اون سوار خواست بهش کمک کنه ولی اون نامردی کرد و سوار رو زمین زد و خودش سوار شد و تاخت

صاحب اسب به دزده داد زد و گفت یه خواهشی دارم

حالا که اسبو دزدیدی.... به کسی نگو این اتفاقو که اگر کسی بفهمه دیگه مردی و جوونمردی برکنده میشه

قضیه گداهای تو خیابون که با شارلاتانی و نامردی باعث میشن مردم به نیازمندای واقعی هم بدبین بشن

اینها هم کارشون اینه

طرف اگ سوالم داشته باشه بقیه فکر میکنن دشمنه

این عین نامردیه... دزد اعتقادات مردم نشید و نشم
۱۰:۲۶, ۱۷/اردیبهشت/۹۵
شماره ارسال: #5
آواتار
سلام
(۱۶/اردیبهشت/۹۵ ۲۳:۴۶)Anti gods نوشته است:  همین الان دوست دارم خیلی از نزدیکان و دوستانم رو که اسلام رو قبول ندارن از حسو حال درونیم بگم اما نمیتونم...دلمم پره که نمیتونم کمکشون کنم خیلیم پره...قربون خدا برم مهر زده انگار به دلم...خیلیارو از دست دادم به این دلیل...بگذریم
درکت می کنم
مهم اینه که رضایت خدا رو به دست بیاریم
اون خیلی ها و خیلی های بیشترو به دست خواهیم آورد بعدا
فقط خدا
آگاه باشیم که رضایت خدا پیشنیازهایی داره مثل رضایت والدین و ...
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا