کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دغدغه های سیاسی و ....روزانهء انقلابیون ،دلواپس و بیسواد ..
۸:۴۷, ۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۳:۲۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: photo293057060855198907.jpg]
زندگی به دو سبک!
به سبک ضرب المثل؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است؛

بیشتر کسایی که این ضرب المثل دستاویزشون شده تمامیت خواه شدن
طوری عمل میکنن که گویا کل چراغ های عالم باید در خونه ایشون روشن باشه!
با درآمد میلیاردی یارانه چهل هزاری میگیره هنوز چون معتقده چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
تو آپارتمانش چون کنتور آب مشترک دارن تا دلت بخواد آب اسراف میکنه و با افتخار به اهل خانوادش میگه ما استفاده نکنیم بقیه استفاده کنن؟
چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
دو تا خونه داره ولی به اسم بچه هاشم مسکن مهر ثبت نام کرده! ازش میپرسی تو که شانت اجازه نمیده مسکن مهر بری چرا میخوای بگیری؟
میگه من نگیرم بقیه بگیرن؟؟؟ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
هفت تا مغازه داره ولی به یه پسرش گفته بره وام بنگاه های زود بازده تولیدی بگیره و بزنه تو دلالی! نکنه یه وقت بقیه بگیرن بهش نرسه!
واسه اون یکی پسرش هم با پول و پارتی یه کار دولتی جور کرده! درسته حقوقش یک سوم وقتی نیست که کنار خودش تو مغازه کار میکرد ولی خوب چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
پسر اون کار دولتی نداشته باشه همسایه بدبخت و باسواد و بیکارش بره سر کار؟؟؟؟
.
این دوستان وقتی کمک های نظامی از بودجه دفاعی رو به کشورهای خط مقدم در برابر دشمن میبینن باز یاد همین ضرب المثل میفتن!
.
چون اینا پولدارن و کلی خرج بیخود دارن و طبق منطق و دین باید اینا به فقرا کمک کنن ولی خوب اینا دوس ندارن از چراغ های خونه شون کم شه!!! حتی حاضرن چراغ خونه مرز نشین ها توسط داعش بترکه ولی کسی کاری به کار چراغ خونه اینها نداشته باشه!
سبک دوم زندگی؛
حضرت زهرا(سلام الله علیها) فرمود: ای فرزندم اول همسایه بعد اهل خانه؛
وقتی این سبک زندگی تو جامعه جاری شد نتیجش میشه اون پیر زن روستایی که کل داراییش یعنی یه مرغ رو آورده بود تقدیم جبهه ها کنه!
نتیجش میشه مردم اروپا که وقتی کمبود پنیر اومد،پنیرهای اضافه شونو میبردن پس بدن تا به بقیه هم برسه!
نتیجش میشه ترکیه که مردم وقتی دلار گرون میشه میبرن دلاراشونو میفروشن تا قیمتش بیاد پایین نه اینکه زن و بچه و پیر و جوون تو سرو کله هم بزنن و خونشونو بفروشن تا دلار بخرن!

سال دوهزارو دوازده تو ژاپن بیماری همه گیر پرندگان گوشتی شایع شد و کمبود شدید گوشت مرغ اومد!
اکثر مردم ژاپن یا مرغ سهمیه را یک در میان میگرفتن ویا انها که روزانه گرفتند نیمی از انرا به همسایه دادند!
پ.ن؛
اسلام عیبی نداره! ایراد از خودخواهی افراطی ماست!
.
معین_ثائر

[تصویر: photo293057060855198899.jpg]
سید_علی

خودمو جای شخص اول مملکت میذارم...

با این همه قدرت و اختیار پاپوش وصله دار میپوشیدم؟؟؟

پسرام با حقوق طلبگیشون زندگی میکردن؟؟؟

بابا یه شغل مناسب واسه بچه هام پیدا کردن که به جایی برنمیخوره!

با دشمنای دوست نمای منافقم چه برخوردی داشتم؟؟؟
یعنی پشت تریبون خودشونو و خانواده شونو رسوا نمیکردم؟؟؟

اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال تمام مسولیت و فشار مملکت روی دوشت باشه
بیست و هفت سال تمام شیاطین دنیا و جونورای ریز و درشتش آرزوی زمین زدنتو داشته باشن بعد وضع زندگیت با دوران طلبگیت فرقی نکنه؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه عده ای شعار مرگ بر تو رو سر بدن، مملکتو به بازی بگیرن بعد مورد لطفت قرار بگیرن و بهشون فرصت نفس کشیدن بدی، تازه روز به روز طلبکارتر شن که چرا محاکمه نمیشن؟؟؟
.
مگه ممکنه هر ننه قمری یه گوشی بگیره دستش ازت کاریکاتور بکشه، بهت توهین کنه ، به اصول مملکت توهین کنه و صد ها هزار ساده لوح تاییدش کنن ولی اتفاقی براشون نیفته؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال استدلال های کودکانه یه عده خوشحال رو تحمل کنی که صب میگن چرا رهبری جلوی فسادو نمیگیره؟ چرا اقتصاد مملکتو درست نمیکنه؟ چرا جلوی فلانی و خانوادشو نمیگیره؟
و شب قبل خواب میگن که چرا رهبری دیکتاتوره و تو کار مسولا و دولت دخالت میکنه؟
.
واقعا چطور ممکنه اونقدر پاک زندگی کرد که آمریکایی ها بگن افشاگری دارایی های رهبران ایران فایده ای جز بی آبرویی دوستان آمریکا و محبوبیت رهبرش نداره؟؟؟

پ.ن؛
ترجیح میدم خودمو جای همچین شخصی ابدا نذارم
و تنها براش دعا کنم که سایه اش از سرمون کم نشه...
الحق که سید علی هستی
.
معین_ثائر
.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۰۹, ۱۸/مهر/۹۵
شماره ارسال: #11
آواتار
(۱۸/مهر/۹۵ ۱۳:۰۲)پارمیس نوشته است:  خواهش میکنم
البته من همه پست های شما رو اینجوری میخونم Bi Dandoon
این رو که خودمم میدونم Big Grin

امضای vahrakan
۹:۱۶, ۱۹/مهر/۹۵
شماره ارسال: #12
آواتار
(۸/مهر/۹۵ ۲۲:۱۹)vahrakan نوشته است:  Huh
امروز برای اولین بار در تاریخ ۳۸ ساله انقلاب_اسلامی، منافع اصولگرایان و اصلاح_طلبان و دشمنان_جمهوری_اسلامی هم سو شده و همگی از نبودن و نیامدن احمدی‌نژاد خوشحال ‌هستند.Angel

این خاصیت محمود احمدینژاد است که چهره واقعی همه را آشکار می‌کند.Big Grin

چه رقص و سروری در اردوگاه اصولگرایان برپاست و چه نشاطی می ‌رود بر دار و دسته ‌ی جناح لیبرال آمریکایی !!Dodgy

[تصویر: photo532576752614287590.jpg]

اولا خدا رو شاکریم به سبب نعمت ولایت

و اما بعد ...

بی صبرانه مشتاق آمدن جناب "[b]دکتر حسن روحانی
" هستیم !

جشن اینروزها و بر طبل شادابی کوبیدن برخی ها نشانه جهل است چون قیامتی در پیش دارند که فرصت آن توسط رهبری هوشمند فراهم گردید !

کل برنامه ی دولت کریمه در زمینه فرهنگ و اقتصاد و آب و نان ، دستاورد تقریبا هیچ برجام بود !

جناب روحانی یادتان هست که فرمودید " در مورد معیشت " ؛"گزارش 100 روزه" ؛" آنچنان تحولی ایجاد کنم ..."

چه لحظات دیدنی در انتظار است!

برخلاف نظر برخی دوستان اعتقادم اینست که از اتفاق پیش آمده ؛ زیرکان دولتی نباید خرسند باشند !

چون رهبری همه ی پنبه ها را در "8 دقیقه" رشته کرد!

حداقل 3 سال سرمایه گذاری برای نیامدن! برای له کردن! مفسد خواندن!

3 سال جلسه گرفتند که بزنند و بکوبند و بتازند تا " او" نیاید

ولی "او" زمام کار را داد دست "ولی امرش" و نتیجه آن شد که ولی ، امر فرمود !

زین پس ؛ پاسکاری ! پرونده سازی ! تهمت چسبانی و ... رنگی ندارد ! 3 سال کامل تمام شد و حال زمام امور کامل بدست توست جناب رییس جمهور !

باید باین فکر کرد در انتخابات چه وعده ای خواهند داد که عوام بپذیرند !

رهبری شما را آزاد کرد که با صدای بلند از دستاورد برجام و دست دادن ها و پادادن ها و قدم زدن ها و بازخندیدن برای مردم بگویید !!

با صدای بلند برای مردم از معیشت و رفاه حرف بزنید !

رهبری فرزانه ، مهره ی تمام عیار بهانه را از دستتان گرفت !

ما منتظریم جناب زیبا کلام ! حجاریان! غروی! و ... از فردا افاضه بفرمایند !

واقعا از فردا چه کسی را باید بکوبید ؟؟

3سال وقتتان را تلف کردید و در مقابل 3 سال احمدی نژاد از خط امام و انقلاب گفت و روشنگری کرد !

نتیجه شد برد_برد با امتیاز 3 بر 0 بنفع یاران حضرت سید علی !

ما منتظر خودزنی های شماییم !

عاشقانه پیرو رهبری عزیزیم و در مسیر خواهیم ماند و پیوند دهنده ی قلوب مومنین خواهیم شد و در عین حال دعاگوی شما برای تقویت مسیر انقلابیمان هستیم !

ما کماکان فرزند محرم و رمضانیم ! منطقی که شهادت انتهایش باشد هراسی از برچسب ندارد ! پس بزنید بالهایمان را ! "بیدارتر میشویم"

والعاقبة للمتقین

قبول ندارم

به خیال برخی افراد احمدی نژاد خضر زمانه که گاهی بر موسی برتری پیدا میکنه و همین باعث میشه هر کاری که میکنه به صلاح اسلام و انقلاب باشه

ولی در مورد خیلی از اصول گراها موافقم

کسی که شکمش گنده شده از انقلاب قطعاً در تاریخی معین به منافقین میپیونده حتی اگر الان عضو فلان جا باشه و ....

امضای عبدالرحمن
۹:۵۵, ۱۹/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/مهر/۹۵ ۱۰:۰۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #13
آواتار
[تصویر: photo293057060855198945.jpg]
پیشوایان ابله!!!
.
زن را با حقیقت چه کار!؟از ازل چیزی غریب تر و دل آزار تر و دشمن خو تر از حقیقت برای زن نبوده است! هنر بزرگ او دروغگویی و بالاترین مشغولیتش به ظاهر و زیبایی است. بیایید ما مردان نیز اقرار کنیم که درست همین هنر و همین غریزه را در زن دوست می داریم و ارج می نهیم. مایی که کارو بار دشواری داریم و برای سبک کردن خویش نیاز به آمیزش با موجوداتی داریم که در زیرِ دستان و نگاه ها و حماقت های ظریف شان، جدیت و گرانی و ژرفی ما جنون آسا به نظرمان آید.(فراسوی نیک و بد ـ نیچه)
.

زنها فقط ۲ روز می توانند مردها را خوشبخت کنند، روز عروسی و روز مرگ (برنارد_شاو)
.
زن، وقتی از یک حقیقت دفاع می کند منطقش بسیار ضعیف و قدرت اثباتش بی تأثیر است. ولی اگر همین زن بخواهد از یک دروغ دفاع کند آن وقت کسی را تاب مقاومت در برابر او نیست (گالیله)
.

شوهری که بیش ازحد به پاکدامنی زن خود می بالد، احمقی است که بیش ازحد خود را فریب می دهد (لاروشنوکو)
.
از دستپخت زن تعریف کن تا در کنار اجاق خود را قربانی کند ( دیل_کارنگی)
.
ازدواج کار خوبی است، ولی بهتر است این کار را انجام ندهید (سامبرست)
.
.
حالا این پیشوایان ابله و جوامعی که از هر دو نفر یکیشون حاصل ارتباط نامشروع و استفاده ابزاری و موقت از زنان هستند نگران حقوق_زنان جامعه ما شدن!
.
واقعا لخت وایسادن کنار یه ماشین برای فروش بهترش برای یه زن ارزش محسوب میشه یا برداشتن مسولیت تامین مالی خانواده و خودش از روی دوشش؟؟؟
.
مگه نمیگن زن و مرد باید برابر باشن؟؟؟ خوب چرا تو ادارات و سازمان ها و... غربی زنا باید برای تلطیف فضا ازلباس هایی متفاوت با مردان استفاده کنن؟؟؟
.
چرا زنای غربی بیشتر از مرداشون تمایل به اسلام گرایی دارن؟؟؟؟ مگه نمیگین اسلام زن ستیزه و اون جوامع حامی حقوق زن؟؟؟
.
اینکه یک مرد بعد چندین دوست دختر و شریک! نهایتا در سن چهل سالگی ازدواج کنه و حتی حین ازدواجش هم معشوقه داشته باشه حفظ حرمت و قداست زنهاست یا توصیه اسلام به ازدواج در اوایل جوانی و حرمت نگاه حرام به غیر از همسر؟؟؟
.

آیا مزخرفاتی مثل سیر شدن نگاه و میل جنسی مردان در غرب به دلیل ارتباطات آزاد و عریانی زنان قابل توجیهه؟؟؟
پس دلیل این حجم از زنا_زادگی، تجاوز به دختران نوجوان ، یا ازدواج با خر و قاطر و سگها چیه؟؟؟

.

اطلاعات تکمیلی از بازداشت «سیدمحمد امامی»؛ فساد جریان لیبرال، از دل شهرزاد درآمد؛وابستگی تهیه‌کنندگان سریال شهرزاد به اقایان رئیس جمهور ر...و خاتمی
[تصویر: 5-79.JPG]
«سیدمحمد امامی»، تهیه‌کننده‌ سریال شهرزاد به اتهام فساد مالی در صندوق ذخیره‌ فرهنگیان، پول‌شویی و رشوه بازداشت شده است.

در یک فقره از این مفاسد، «سیدمحمد امامی» با هم‌دستی «شهاب‌الدین غندالی» و «باقر هاشمی شاهرودی» برخی املاک را در تهران به یک دهم قیمت خریداری و با ده برابر قیمت به صندوق ذخیره‌ی فرهنگیان فروخته است.
[تصویر: 3]

یکی دیگر از اقدامات این کارچاق کن بانفوذ، دریافت میلیاردها تومان به عنوان حق کمیسیون! در انعقاد قرارداد بسته شده صندوق ذخیره فرهنگیان با یک شرکت جهت تولید کارت منزلت فرهنگیان، بوده است.
[تصویر: sandooghzakhirehseda1.jpg]
[تصویر: 13940929000394_PhotoA.jpg]
سیدمحمدهادی رضوی
سیدمحمدهادی رضوی، دیگر تهیه کننده سریال شهرزاد نیز، داماد محمد شریعتمداری معاون اجرایی حسن روحانی است که با سرمایه‌گذاری ۱۲ میلیاردی خود، سریال شهرزاد را تهیه کرده است.

امامی علاوه بر شراکت با رضوی، با احسان دلاویز تهیه کننده ای که عنوان جوان ترین مشاور خاتمی یدک می کشد، در یک شرکت نفت هم شراکت دارند.
[تصویر: IMG18565647.jpg]
احسان دلاویز
دلاویز خواهرزاده غلامرضا تاجگردون نماینده اصلاح‌طلب گچساران است.
[تصویر: pic-21801-1442314400.jpg?itok=aHuA6Jli]
غلامرضا تاجگردون
بیشتر از ۹۰ درصد جامعه حدود یک میلیون نفری فرهنگیان عضو صندوق ذخیره فرهنگیان هستند که حداقل میزانی که ماهانه از حقوق آنها کسر می‌شود، ۱۷ هزار تومان است و دزدان مال آنها، یک پا در دولت ر....، یک پا در دولت خاتمی، یک پا در خانه آقازاده‌ها و یک پا در کارچاق کن های فیلمساز و باند تبلیغاتی اصلاح‌طلبان دارند
۰:۲۱, ۲۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/مهر/۹۵ ۰:۲۷ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #14
آواتار
[تصویر: 13910317110133796_PhotoL.jpg]
جمله زیبایی که احمدی نژاد در سال ۹۲ به سهیل کریمی گفت :

« همه کسانی که چیزی رو می فروشن، جنسشون رو میارن بالا، الا وطن_فروش »

Coolببینید من خودم با آقای احمدی نژاد خب مشکل داریم نسبت به اون موضوعاتی که در دولت ایشون اتفاق افتاد و بچه حزب الهی محجور شد، در خلال مستند مذاکره من یه وقتی رو از ایشون گرفتم برا مصاحبه، سال ۹۲ زمستون ۹۲ بود رفتم پیشش، یه جمله خیلی قشنگی ایشون گفت اون جمله همیشه توی ذهن من مونده،

Winkبه من گفتش که ببین سهیل، کسی که جنسی رو داره میفروشه هر چی، اصلا شما بگو هندونه فروش، چه میدونم خیار فروش، سبزی فروش، هر که، یا طرف ماشینی رو داره میفروشه هی سعی می کنه بولد (Bold) کنه،

Smileآقا نوبر بهاره مثلا فلان، آی نمیدونم این ماشین من مثلا فلان فول امکاناته فلان، هی می بینید این جنس رو میاره بالا، هی میخواد، شاید اقراق هم بکنه ها،

Smileحالا شاید یه مقدار از لحاظ شرعی شاید مشکل هم باشه توش، این وجود نداشت، اصلا میگیم وجود هم داره، طرف آقا مزیت هایی رو داره میگه، آقا مثلا من مثلا چه میدونم فلان میوه سیب، آقا این ارگانیک، آقا من باغدارم، این ارگانیک تهیه شده سم توش استفاده نشده، این مزیت ها رو داره، اگه می بینی این گرونه دلیل داره گرونه، من این امکانات رو برای این فراهم کردم که این گرون شده.

Coolگفت همه کسانی که چیزی رو می فروشن، جنسشون رو میارن بالا، الا #وطن_فروش(!)، خیلی برا من قشنگ بود، گفت وطن فروش واسه اینکه وطنش رو خوب بفروشه میزنه تو سر وطنش :

Confused:کارخونه های ما تعطیلن،
Confusedما نمی تونیم از لحاظ هسته ای کار کنیم،
Confusedما فوق فوقش یک لولهنگ هم نمی تونیم بسازیم،
Confusedنتیجه کل تلاشهای ایرانی اینه که فوقش بشینه آبگوشت برا خودش درست کنه،
Confusedتو قرمه سبزی خودش بمونه،

Huhما و فضا!؟

Dodgyتو همینجا، تو خود زمین خودمون باشیم فضا پیشکشمون !

Sadببین، این آدمی که میشه رئیس جمهور، این آدمی که میشه وزیر، میزنه تو سر جنسش که جنسش رو چون جنسش وطنه،

Sadاین آدم وطنش رو ارزون میکنه که بتونه راحت بفروشه

Sadوقتی ما با غربی ها اون وقت مذاکره می کنیم، اون میگه چیزی نداری که تو، چه جور حرفی، هسته ای تونم که تعطیل شد چی برای حرف زدن داری؟

Angryهی مجبوره هی اینارو بزنه تو سرش تعطیل تعطیل تعطیل تعطیل، که راحت بتونه این وطن رو بفروشه

عاشورای۸۸ نمونه واقعی عاشورای ۶۱ هجری

بعد از اغتشاشات عاشورای سال 88 یکی از دوستان امنیتی بهم گفت که زیباترین عاشورای زندگیم رو دیدم !!!

میگفت به چشم دیدم یک از هزارانی را که بر سر سیدالشهداء اومد !

میگفت دیدم رقص و پایکوبی جماعت و ...

میگفت دیدم هلهله و جیغ و کف و سوت مردم رو ...

میگفت دیدم سوزوندن خیمه های عزا رو ...

میگفت دیدم بسیجی هایی که تو همون ساعاتی که شمر روی سینه حسین نشست، گیر فتنه گرا می افتادن و شهید میشدند ...

میگفت شنیدم صدای یا حسین، یا حسین کسایی و که بین جمعیت گیر کرده بودند و ناله میزدند !

میگفت زیباترین عاشورای عمرم رو دیدم!

ما_رایت_و_الا_جمیلا

فیلم برهنه کردن یه بسیجی و هم که خودم براتون گذاشتم !

عاشورا زیباست !
به زیبایی شهدایش !
به زیبایی حسین و عباسش !
چون میعادگاه عاشقان است !

چون جلوه گاه تقابل کفر و ایمانه
چون جلوه گاه تقابل ظلم و عدالته
چون جلوه گاه ذلت و عزته
چون جلوه گاه انقلابیون و مرفهینه

هر روزی که میگذره، هر لحظه ای که میگذره بیشتر به این که عاشورا، تقابل کفر و ایمان، هر سال و هر روز و هر لحظه در حال تکرار هست، بیشتر ایمان میارم

کل_یوم_عاشورا
کل_ارض_کربلا

مگر آنان سر مبارک امام شهید را بر فراز نیزه ندیده‌اند ؟ اما نه، از عاشورای سال 61 هجری قمری، دیگر زمان از عاشورا نگذشته است و همه‌ی روزها عاشوراست.

زمان بر امتحان من و تو می‌گردد تا ببینند که چون صدای «هل من ناصر» امام عشق برخیزد چه می‌کنیم … ؟؟؟
۱۱:۴۸, ۲۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/مهر/۹۵ ۱۱:۵۰ توسط MohammadSadra.)
شماره ارسال: #15
آواتار
ممنون از بابت تاپیک عالی و مطالب خوبتون. همه رو کلمه به کلمه خوندم. ببخشید که نمی تونم وقت بذارم مطالب به درد بخور برای تاپیکتون بذارم.

فقط کمی حمایت بیش از حد از شخص آقای احمدی نژاد دیده میشه. من یک تار موی گندیده ایشون رو با ابوموسی اشعری و سامری و اطرافیانشون عوض نمی کنم ولی آقای احمدی نژاد اشتباهات مهلک و نابخشودنی مرتکب شدند که بحث مفصلی رو میطلبه. بخشی از تقصیر تحریم ها به عهده ایشون بودند سر قضیه اختلاف با رهبری که این اختلاف رو علنی کردند و چندین موضوع دیگه.

راستی طرز تفکر سامری در گوساله پرست کردن مردم و رفتار ابوموسی اشعری در دنیاپرستی و استفاده از ابزار دین برای توجیه خواسته های نامشروعش، خط فکری تاریخی است که منحصر در دوران ما قبل تاریخ نمیشه و جریان ادامه داریه که امروزه هم به وضوح در رفتارهای کثیفشون مشاهده میشه.

مردم هم خوب می بینند و متوجه میشن اما چون گوساله پرستی همخوان با هواهای شهوانی و امیال دنیاپرستانه اونهاست (و این امیال با تکنیک های مهندسی افکار عمومی سامری و ابوموسی اشعری به شدت تحریک شده و این بیماری عود کرده) در مقابل اون ساکت شدند و چیزی نمیگن. چون با دنیای خودشون در تضاد.

بابا قضیه کربلا همین بود دیگه، موقع جنگ و کشتن امام حسین ایشون رو فرزند فاطمه خطاب می کردند. ایشون رو می شناختند ولی کور شده بودند. امان از دنیا طلبی.

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۳:۲۰, ۲۴/مهر/۹۵
شماره ارسال: #16
آواتار
(۲۴/مهر/۹۵ ۱۱:۴۸)MohammadSadra نوشته است:  
ممنون از بابت تاپیک عالی و مطالب خوبتون. همه رو کلمه به کلمه خوندم. ببخشید که نمی تونم وقت بذارم مطالب به درد بخور برای تاپیکتون بذارم.

فقط کمی حمایت بیش از حد از شخص آقای احمدی نژاد دیده میشه. من یک تار موی گندیده ایشون رو با ابوموسی اشعری و سامری و اطرافیانشون عوض نمی کنم ولی آقای احمدی نژاد اشتباهات مهلک و نابخشودنی مرتکب شدند که بحث مفصلی رو میطلبه. بخشی از تقصیر تحریم ها به عهده ایشون بودند سر قضیه اختلاف با رهبری که این اختلاف رو علنی کردند و چندین موضوع دیگه.

راستی طرز تفکر سامری در گوساله پرست کردن مردم و رفتار ابوموسی اشعری در دنیاپرستی و استفاده از ابزار دین برای توجیه خواسته های نامشروعش، خط فکری تاریخی است که منحصر در دوران ما قبل تاریخ نمیشه و جریان ادامه داریه که امروزه هم به وضوح در رفتارهای کثیفشون مشاهده میشه.

مردم هم خوب می بینند و متوجه میشن اما چون گوساله پرستی همخوان با هواهای شهوانی و امیال دنیاپرستانه اونهاست (و این امیال با تکنیک های مهندسی افکار عمومی سامری و ابوموسی اشعری به شدت تحریک شده و این بیماری عود کرده) در مقابل اون ساکت شدند و چیزی نمیگن. چون با دنیای خودشون در تضاد.

بابا قضیه کربلا همین بود دیگه، موقع جنگ و کشتن امام حسین ایشون رو فرزند فاطمه خطاب می کردند. ایشون رو می شناختند ولی کور شده بودند. امان از دنیا طلبی.
سلام و عرض ادب ،و تشکر بابت این که مطالب یک بیسواد و ... رو میخونید Blush
در خصوص مطالب نوشته شده در این مقال بابت دکتر احمدی نژاد حکایت همان یک تار موی گندیده و ابوموسی اشعریون حال حاضره که بنده سعی کردم ظریفانه و در مطالب متفاوت بهش اشاره کنم ،و اشتباهات دولت ایشان به هیچ وجه قابل چشم پوشی نیست و نقل نقادانه ای هم اگر بر اساس شرایط حال حاضر وجود داشته باشد حتما از این نقل ها هم استقبال نموده و خودم هم ان را در سایت خواهم گذاشت ،امیدوارم که دوستان بزرگوار دیگر هم در این مباحث مشارکت نموده و وقت ارزشمند خود را بیشتر صرف دغدغه های روزانه ولائیون نمایند و تا زمانی که کار از کار نگذشته و دیر نشده بتوان به نتایج مثبتی در حوزه اطلاع رسانی رسید.
۱۵:۲۲, ۲۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/مهر/۹۵ ۱۵:۲۶ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #17

سلام
این جمله ما نمی تونیم لولهنگ بسازیم که مال رئیس جمهور نیست ...

این متن به نوعی مسائل مختلف رو با هم قاطی کرده. یه جمله که ربطی به رئیس جمهور نداره رو ذکر می کنه بعد از رئیس جمهور انتقاد می کنه. انتقاد از ساخت نیروگاه هسته ای رو هم ربط میده به دست کم گرفتن توان علمی کشور، اما حتی ذکر نکرده که توان علمی کشور چقدر در طراحی نیروگاههای هسته ای سهم داشته؟ ضمن اینکه انتقاد برنامه های هسته ای لزوما به دلیل دست کم گرفتن توان علمی نیست و حتی در کشورهای پیشرفته هم مخالفانی داره.

اینجور متنهای احساسی و مغلطه آمیز نباید مبنای تصمیم گیری قرار گیرند. نمیشه از مسئولان انتظار داشت که تصمیم گیری بر اساس نظر کارشناسان رو کنار بگذارند و طبق این نظرات عمل کنند.
۲۱:۰۳, ۲۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/مهر/۹۵ ۲۱:۱۸ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #18
آواتار
(۲۴/مهر/۹۵ ۱۵:۲۲)سعدی نوشته است:  سلام
این جمله ما نمی تونیم لولهنگ بسازیم که مال رئیس جمهور نیست ...

این متن به نوعی مسائل مختلف رو با هم قاطی کرده. یه جمله که ربطی به رئیس جمهور نداره رو ذکر می کنه بعد از رئیس جمهور انتقاد می کنه. انتقاد از ساخت نیروگاه هسته ای رو هم ربط میده به دست کم گرفتن توان علمی کشور، اما حتی ذکر نکرده که توان علمی کشور چقدر در طراحی نیروگاههای هسته ای سهم داشته؟ ضمن اینکه انتقاد برنامه های هسته ای لزوما به دلیل دست کم گرفتن توان علمی نیست و حتی در کشورهای پیشرفته هم مخالفانی داره.

اینجور متنهای احساسی و مغلطه آمیز نباید مبنای تصمیم گیری قرار گیرند. نمیشه از مسئولان انتظار داشت که تصمیم گیری بر اساس نظر کارشناسان رو کنار بگذارند و طبق این نظرات عمل کنند.
سلام جناب سعدی
خوب این موضوع رو گمان کنم همه میدونند که این حرف از اقای رزم ارا در زمان پهلوی ....اما روی کلام بنده با تفکراتی اینچنینی هست که کم از این لولهنگ ها نداره ، و تعجب بنده از شما در مورد مبحث هسته ای بیشتره که دانش بومی شده در حال حاضر ما که تقریبا برچیده شده و فقط دکوراسیونش در حد نمایش باقی موندست رو هنوز زیر سوال می برید ،و در نهایت باید گفت که تا زمانی که تفکراتی لولهنگ گونه در کشور ما باقی باشه ،امثال محمد رضا پهلوی ها هم بر روی شانه های این مردم حسابی برای خودشون جولان میدن ،حال چه تاج روی سرشون باشه و چه عمامه

[تصویر: photo293057060855198990.jpg]
دغدغه هایی واجب تر از نان شب!!!
.

اگه حکومت بخواد اسلامو کنار بذاره کنترل و تحمیق مردم براش خیلی آسون میشه!
.
.
من اگه حاکمی نامسلمان و سکولار بودم!
.
.
بهای ویژه ای به سینما میدادم!
این اولین قدم برای ساختن دغدغه های ذهن مردمه!
جوونی که پای این سینما رشد کنه حاضره مثل چهارپایی که جلوش هویج میگیرن صب تا شب کار کنه تا چند ساعت آخر شبشو شبیه اون آرمانها کنه!
.
سینمای بی بند و بار مزیت دیگه ای هم داره!
بازیگرانش و دست اندرکارانش هم رضایتمندیشون به اوج میرسه!حتی برای طول عمر حکومت دعا هم میکنن!
.
تجربه ثابت کردهیاغیان و مخالفان سر سخت حکومتها رو جوانانش تشکیل میدن!
خوب مشروب و هرزگی و بی بند وباری میتونه ازشون قشری بی دغدغه، به میل به مسایل سیاسی، و مشتاق به کسب لذت هرچه بیشتر بار بیاره!
.
....
.
مثلا تو همین کشور خودمون!
.
.
خوب میدادیم امثال اینها هر فیلمی خواستن بسازن!
.
اونوقت دیگه آخوند و حکومت و اسلام و قیمه نذری ابدا سوژه پست ها و کاریکاتورهاشون نمیشد!
اونوقت علیدوستی و افشار و امثالهم هیچ وقت پست حمایت از مجرمان و جاسوسان امنیتی نمیذاشتن!!!
.
کلوب شبانه و کاباره میساختم و اسمشو میذاشتم گسترش توریسم!
اینجوری جوونا تا بخوان پیر شن و بی خطر یا عاشق بی عقل میشدن یا شکست عشقی خورده بی عقل!
اونوقت اگه ازشون بپرسی رییس جمهورت کیه؟
جواب میده به من چه؟!
دنیای من فقط فلانیه!
.
.
تو همچین جامعه ای اونقده سوژه و سرگرمی! وجود داره که دیگه کسی به عمر جنتی و رفتگران دهه محرم و شکم فقرا اهمیت نمیده!
.
تو همچین جامعه ای اگه آمریکایی ها بیان شهرشونو هم بگیرن کسی اهمیت نمیده!
میگن میخوام مخ اون دختر سرباز آمریکاییه رو بزنم!
.
پ.ن؛
تو همچین جامعه ای حتی گرسنگی و ...هم نمیتونه مردم رو علیه حکومت بشورونه!
چون دغدغه هایی دارن که مثل نفس کشیدن براشون ضروری شده!
چون این دغدغه ها رو شیطون میسازه و نشون داده چند هزار ساله کارشو خیلی خوب بلده!

۲۲:۴۲, ۲۴/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۵۹ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #19

سلام
اون چیزی که بومی شده فقط غنی سازیه نه ساخت نیروگاه. قراره 20 تا نیروگاه دیگه هم روسها برامون بسازند.

اما در مورد این متن جدید ... خب گفته شده برخی دغدغه های مردم به خاطر نبود کاباره است. بعد هم به جای اینکه در مورد این دغدغه ها صحبت کنه میگه اگه کاباره داشتیم این بحثها پیش نمیومد. در واقع داره مردمی که دغدغه های اجتماعی دارند رو موافق بودن کاباره نشون میده، بعد هم به خاطر اینکه از این طریق صورت مسئله رو پاک نکرده اند بر مردم منت می گذارند (بماند که قبل از انقلاب قبل از انقلاب این مسائل بود اما موجب حذف صورت مسئله ها نمیشد.)

حالا یک سوال: آیا نویسنده این متن که با بی بند و باری مخالفه، خودش دغدغه های اجتماعی نداره؟ یعنی براش مسائل مناطق محروم مهم نیست؟ مسائل زیست محیطی مهم نیست؟ اون داستان شهرداری رو پیگیری نمی کنه؟ از دکل گم شده سراغ نمیگیره؟ اصلا فکر می کنیم فقط افراد موافق بی بند و باری دغدغه دارند؟
۴:۴۳, ۲۵/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/مهر/۹۵ ۴:۴۴ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #20

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  اون چیزی که بومی شده فقط غنی سازیه نه ساخت نیروگاه. قراره 20 تا نیروگاه دیگه هم روسها برامون بسازند.
من خودم مخالف انرژی هسته ای هستم و حتی برای تولید انرژی به نظرم بشدت مسخره است اما اولا در مورد صحبت اولتون :
(۲۴/مهر/۹۵ ۱۵:۲۲)سعدی نوشته است:  این متن به نوعی مسائل مختلف رو با هم قاطی کرده. ... انتقاد از ساخت نیروگاه هسته ای رو هم ربط میده به دست کم گرفتن توان علمی کشور، اما حتی ذکر نکرده که توان علمی کشور چقدر در طراحی نیروگاههای هسته ای سهم داشته؟
واقعا نفهمیدم کجا در مورد نیروگاه هسته ای گفته شده . دنبال "نیروگاه" و "هسته" گشتم ولی چیزی پیدا نکردم . حتی دنبال "نیر" هم گشتم پنیر پیدا کردم Smile حتی دنبال "نير" با ي عربی هم گشتم ولی هیچ چیز پیدا نکردم . میشه لطفا بفرمایید ؟ تشکر .

اما در مورد بومی سازی ، یه جوری میگید ، انگار الان به جوونامون اجازه تحقیق و توسعه داده میشه ولی مغزشون از مغز جوونای کشورهایی که ساخته اند کوچیکتره و لذا پیشرفت حاصل نمیکنن !

به قول امام خمینی (رحمة الله علیه) :
http://jamaran.ir/fa/با_امام/وصیت_نامه_امام_خمینی
نقل قول:و بدانید که نژاد آریا و عرب از نژاد اروپا و امریکا و شوروى کم ندارد و اگر خودىِ خود را بیابد و یأس را از خود دور کند و چشمداشت به غیر خود نداشته باشد، در درازمدت قدرت همه‌کار و ساختن همه‌چیز را دارد. و آنچه انسانهاى شبیه به اینان به آن رسیده‌اند شما هم خواهید رسید به شرط اتکال به خداوند تعالى و اتکا به نفس، و قطع وابستگى به دیگران و تحمل سختیها براى رسیدن به زندگى شرافتمندانه و خارج شدن از تحت سلطه‌ی اجانب.

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  خب گفته شده برخی دغدغه های مردم به خاطر نبود کاباره است.
یعنی آیا مخالفید که دغدغه بعضیا کاباره است ؟ اینکه غیرقابل انکاره !

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  بعد هم به جای اینکه در مورد این دغدغه ها صحبت کنه
در مورد چی این "دغدغه"ها صحبت کنه دقیقا ؟ متوجه نمیشم . این دغدغه ها چه نکته ی پنهانی داره که در موردش صحبت کنه ؟

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  بعد هم به جای اینکه در مورد این دغدغه ها صحبت کنه میگه اگه کاباره داشتیم این بحثها پیش نمیومد. در واقع داره مردمی که دغدغه های اجتماعی دارند رو موافق بودن کاباره نشون میده،
خب اینکه میگه "اگه کاباره داشتیم این بحثها پیش نمیومد" هم یه رویکرده دیگه ! میخواسته این قسمت از ماجرا رو بگه . نمیفهمم به خودی خود چه ایرادی داره ؟

لطفا بفرمایید کجا چنین تعمیمی به تمام دغدغه مندان صورت داد ؟

از این گذشته ، آیا به نظرتون خیلی از همراهان اون دغدغه های به قول شما "اجتماعی" ، تعریفشون از حقوق مدنی و اجتماعی ، غربی(اومانیستی ، نفس پرستانه) نیست ؟ ما که در اطراف و اکناف می بینیم که [خیلی هاشون تعریفشون اینطور] هست .

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  بعد هم به خاطر اینکه از این طریق صورت مسئله رو پاک نکرده اند بر مردم منت می گذارند
الحمد و المنة لله .
منت نذاشتن .
دارن استدلال میکنن که اگر این حکومت قصد تحمیق مردم رو داشت ، اون کارها رو می کرد . پس مدرکی میشه از نیت پاکش راجع به مردم . نمیشه ؟

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  (بماند که قبل از انقلاب این مسائل بود اما موجب حذف صورت مسئله ها نمیشد.)
می شد .
خیلی سالها برای خیلی ها شد .
در وصیت نامه امام خمینی (رحمة الله علیه) هم اشاره شده بود :
http://jamaran.ir/fa/با_امام/وصیت_نامه_امام_خمینی
نقل قول:... از وابستگیهاى عظیم خانمانسوز، تا اوضاع وزارتخانه‌ها و ادارات و اقتصاد و ارتش و مراکز عیاشى و مغازه‌هاى مسکرات فروشى و ایجاد بى‌بندوبارى در تمام شئون زندگى و اوضاع تعلیم و تربیت و اوضاع دبیرستانها و دانشگاهها و اوضاع سینماها و عشرتکده‌ها و وضعیّت جوانها و زنها ...

... سرگرم کردن و به تباهى کشاندن جوانها که عضو فعال هستند با فراهم آوردن مراکز فحشا و عشرتکده‌ها، و دهها از این مصائب حساب شده، براى عقب نگهداشتن کشورهاست ...

... و از جوانان، دختران و پسران، مى‌خواهم که استقلال و آزادى و ارزشهاى انسانى را، ولو با تحمل زحمت و رنج، فداى تجملات و عشرتها و بى بند و باریها و حضور در مراکز فحشا که از طرف غرب و عمال بى‌وطن به شما عرضه مى‌شود نکنند؛ که آنان چنانچه تجربه نشان داده جز تباهى شما و اغفالتان از سرنوشت کشورتان و چاپیدن ذخائر شما و به بند استعمار و ننگ وابستگى کشیدنتان و مصرفى نمودن ملت و کشورتان به چیز دیگر فکر نمى‌کنند؛ و مى‌خواهند با این وسایل و امثال آن شما را عقب مانده، و به اصطلاح آنان «نیمه وحشى» نگه دارند. ...

... بساط ظلم و ستمشاهى و مراکز فحشا و اعتیاد و عشرتکده‌ها که هر یک براى تباه نمودن نسل جوان فعال ارزنده کافى بود، در هم پیچیده و این ارث کشور بر باد ده و انسان برانداز به ملت نرسیده بود. ...

م ـ رادیو و تلویزیون و مطبوعات و سینماها و تئأترها از ابزارهاى مؤثر تباهى و تخدیر ملتها، خصوصاً نسل جوان بوده است. در این صد سال اخیر بویژه نیمه‌ی دوم آن، چه نقشه‌هاى بزرگى از این ابزار، چه در تبلیغ ضد اسلام و ضد روحانیت خدمتگزار، و چه در تبلیغ استعمارگران غرب و شرق، کشیده شد و از آنها براى درست کردن بازار کالاها خصوصاً تجملى و تزئینى از هر قماش، از تقلید در ساختمانها و تزئینات و تجملات آنها و تقلید در اجناس نوشیدنى و پوشیدنى و در فرم آنها استفاده کردند، به طورى که افتخار بزرگِ فرنگى مآب بودن در تمام شئون زندگى از رفتار و گفتار و پوشش و فرم آن بویژه در خانمهاى مرفه یا نیمه مرفه بود، و در آداب معاشرت و کیفیت حرف زدن و به کار بردن لغات غربى در گفتار و نوشتار به صورتى بود که فهم آن براى بیشتر مردم غیرممکن، و براى همردیفان نیز مشکل مى‌نمود! فیلمهاى تلویزیون از فرآورده‌هاى غرب یا شرق بود که طبقه‌ی جوان زن و مرد را از مسیر عادى زندگى و کار و صنعت و تولید و دانش منحرف و به سوى بی‌خبرى از خویش و شخصیت خود و یا بدبینى و بدگمانى به همه چیز خود و کشور خود، حتى فرهنگ و ادب و مآثر پر ارزشى که بسیارى از آن با دست خیانتکار سودجویان، به کتابخانه‌ها و موزه‌هاى غرب و شرق منتقل گردیده است. مجله‌ها با مقاله‌ها و عکسهاى افتضاح‌بار و أسف‌انگیز، و روزنامه‌ها با مسابقات در مقالات ضدفرهنگى خویش و ضداسلامى با افتخار، مردم بویژه طبقه‌ی جوان مؤثر را به سوى غرب یا شرق هدایت مى‌کردند. اضافه کنید بر آن، تبلیغ دامنه‌دار در ترویج مراکز فساد و عشرتکده‌ها و مراکز قمار و لاتار و مغازه‌هاى فروش کالاهاى تجملاتى و اسباب آرایش و بازیها و مشروبات الکلى بویژه آنچه از غرب وارد مى‌شد. و در مقابل صدور نفت و گاز و مخازن دیگر، عروسکها و اسباب بازیها و کالاهاى تجملى وارد مى‌شد؛ و صدها چیزهایى که امثال من از آنها بى‌اطلاع هستیم. و اگر خداى نخواسته عمر رژیم سرسپرده و خانمان برانداز پهلوى ادامه پیدا مى‌کرد، چیزى نمى‌گذشت که جوانان برومند ما ـ این فرزندان اسلام و میهن که چشم امید ملت به آنها است ـ با انواع دسیسه‌ها و نقشه‌هاى شیطانى به دست رژیم فاسد و رسانه‌هاى گروهى و روشنفکران غرب و شرقگرا، از دست ملت و دامن اسلام رخت برمى‌بستند: یا جوانى خود را در مراکز فساد تباه مى‌کردند؛ و یا به خدمت قدرتهاى جهانخوار درآمده و کشور را به تباهى مى‌کشاندند. خداوند متعال به ما و آنان منت گذاشت و همه را از شر مفسدین و غارتگران نجات داد.

اکنون وصیت من به مجلس شوراى اسلامى در حال و آینده و رئیس‌جمهور و رؤساى جمهور مابعد و به شوراى نگهبان و شوراى قضایى و دولت در هر زمان، آن است که نگذارند این دستگاههاى خبرى و مطبوعات و مجله‌ها از اسلام و مصالح کشور منحرف شوند. و باید همه بدانیم که آزادى به شکل غربى آن، که موجب تباهى جوانان و دختران و پسران مى‌شود، از نظر اسلام و عقل محکوم است. و تبلیغات و مقالات و سخنرانی‌ها و کتب و مجلات برخلاف اسلام و عفت عمومى و مصالح کشور حرام است. و بر همه‌ی ما و همه‌ی مسلمانان جلوگیرى از آنها واجب است. و از آزادی‌هاى مخرب باید جلوگیرى شود. و از آنچه در نظر شرع حرام و آنچه برخلاف مسیر ملت و کشور اسلامى و مخالف با حیثیت جمهورى اسلامى است به طور قاطع اگر جلوگیرى نشود، همه مسئول مى‌باشند. و مردم و جوانان حزب‌اللهى اگر برخورد به یکى از امور مذکور نمودند به دستگاههاى مربوطه رجوع کنند و اگر آنان کوتاهى نمودند، خودشان مکلف به جلوگیرى هستند. خداوند تعالى مددکار همه باشد.

... آیا از یاد برده‌اید ستمهایى که آن رژیم لعنتى بر این ملت مظلوم بى‌پناه روا مى‌داشت؟ آیا نمى‌دانید که کشور اسلامى در آن زمان یک پایگاه نظامى براى امریکا بود و با آن عمل یک مستعمره مى‌کردند و از مجلس تا دولت و قواى نظامى در قبضه‌ی آنان بود و مستشاران و صنعتگران و متخصصان آنان با این ملت و ذخائر آن چه مى‌کردند؟ آیا اشاعه‌ی فحشا در سراسر کشور و مراکز فساد، از عشرتکده‌ها و قمارخانه‌ها و میخانه‌ها و مغازه‌هاى مشروب‌فروشى و سینماها و دیگر مراکز که هر یک براى تباه کردن نسل جوان عاملى بزرگ بود، از خاطرتان محو شده؟ آیا رسانه‌هاى گروهى و مجلات سراسر فسادانگیز و روزنامه‌هاى آن رژیم را به دست فراموشى سپرده‌اید؟ ...

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۴۲)سعدی نوشته است:  حالا یک سوال: آیا نویسنده این متن که با بی بند و باری مخالفه، خودش دغدغه های اجتماعی نداره؟ یعنی براش مسائل مناطق محروم مهم نیست؟ مسائل زیست محیطی مهم نیست؟ اون داستان شهرداری رو پیگیری نمی کنه؟ از دکل گم شده سراغ نمیگیره؟ اصلا فکر می کنیم فقط افراد موافق بی بند و باری دغدغه دارند؟
لطفا بفرمایید کجا چنین تعمیمی به تمام دغدغه مندان صورت داد ؟
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
2 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا