کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 8 رای - 3 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دغدغه های سیاسی و ....روزانهء انقلابیون ،دلواپس و بیسواد ..
۹:۴۷, ۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۴:۲۶ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: photo293057060855198907.jpg]
زندگی به دو سبک!
به سبک ضرب المثل؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است؛

بیشتر کسایی که این ضرب المثل دستاویزشون شده تمامیت خواه شدن
طوری عمل میکنن که گویا کل چراغ های عالم باید در خونه ایشون روشن باشه!
با درآمد میلیاردی یارانه چهل هزاری میگیره هنوز چون معتقده چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
تو آپارتمانش چون کنتور آب مشترک دارن تا دلت بخواد آب اسراف میکنه و با افتخار به اهل خانوادش میگه ما استفاده نکنیم بقیه استفاده کنن؟
چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
دو تا خونه داره ولی به اسم بچه هاشم مسکن مهر ثبت نام کرده! ازش میپرسی تو که شانت اجازه نمیده مسکن مهر بری چرا میخوای بگیری؟
میگه من نگیرم بقیه بگیرن؟؟؟ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
.
هفت تا مغازه داره ولی به یه پسرش گفته بره وام بنگاه های زود بازده تولیدی بگیره و بزنه تو دلالی! نکنه یه وقت بقیه بگیرن بهش نرسه!
واسه اون یکی پسرش هم با پول و پارتی یه کار دولتی جور کرده! درسته حقوقش یک سوم وقتی نیست که کنار خودش تو مغازه کار میکرد ولی خوب چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است!
پسر اون کار دولتی نداشته باشه همسایه بدبخت و باسواد و بیکارش بره سر کار؟؟؟؟
.
این دوستان وقتی کمک های نظامی از بودجه دفاعی رو به کشورهای خط مقدم در برابر دشمن میبینن باز یاد همین ضرب المثل میفتن!
.
چون اینا پولدارن و کلی خرج بیخود دارن و طبق منطق و دین باید اینا به فقرا کمک کنن ولی خوب اینا دوس ندارن از چراغ های خونه شون کم شه!!! حتی حاضرن چراغ خونه مرز نشین ها توسط داعش بترکه ولی کسی کاری به کار چراغ خونه اینها نداشته باشه!
سبک دوم زندگی؛
حضرت زهرا(سلام الله علیها) فرمود: ای فرزندم اول همسایه بعد اهل خانه؛
وقتی این سبک زندگی تو جامعه جاری شد نتیجش میشه اون پیر زن روستایی که کل داراییش یعنی یه مرغ رو آورده بود تقدیم جبهه ها کنه!
نتیجش میشه مردم اروپا که وقتی کمبود پنیر اومد،پنیرهای اضافه شونو میبردن پس بدن تا به بقیه هم برسه!
نتیجش میشه ترکیه که مردم وقتی دلار گرون میشه میبرن دلاراشونو میفروشن تا قیمتش بیاد پایین نه اینکه زن و بچه و پیر و جوون تو سرو کله هم بزنن و خونشونو بفروشن تا دلار بخرن!

سال دوهزارو دوازده تو ژاپن بیماری همه گیر پرندگان گوشتی شایع شد و کمبود شدید گوشت مرغ اومد!
اکثر مردم ژاپن یا مرغ سهمیه را یک در میان میگرفتن ویا انها که روزانه گرفتند نیمی از انرا به همسایه دادند!
پ.ن؛
اسلام عیبی نداره! ایراد از خودخواهی افراطی ماست!
.
معین_ثائر


[تصویر: photo293057060855198899.jpg]
سید_علی

خودمو جای شخص اول مملکت میذارم...

با این همه قدرت و اختیار پاپوش وصله دار میپوشیدم؟؟؟

پسرام با حقوق طلبگیشون زندگی میکردن؟؟؟

بابا یه شغل مناسب واسه بچه هام پیدا کردن که به جایی برنمیخوره!

با دشمنای دوست نمای منافقم چه برخوردی داشتم؟؟؟
یعنی پشت تریبون خودشونو و خانواده شونو رسوا نمیکردم؟؟؟

اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال تمام مسولیت و فشار مملکت روی دوشت باشه
بیست و هفت سال تمام شیاطین دنیا و جونورای ریز و درشتش آرزوی زمین زدنتو داشته باشن بعد وضع زندگیت با دوران طلبگیت فرقی نکنه؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه عده ای شعار مرگ بر تو رو سر بدن، مملکتو به بازی بگیرن بعد مورد لطفت قرار بگیرن و بهشون فرصت نفس کشیدن بدی، تازه روز به روز طلبکارتر شن که چرا محاکمه نمیشن؟؟؟
.
مگه ممکنه هر ننه قمری یه گوشی بگیره دستش ازت کاریکاتور بکشه، بهت توهین کنه ، به اصول مملکت توهین کنه و صد ها هزار ساده لوح تاییدش کنن ولی اتفاقی براشون نیفته؟؟؟
.
اصلا مگه ممکنه بیست و هفت سال استدلال های کودکانه یه عده خوشحال رو تحمل کنی که صب میگن چرا رهبری جلوی فسادو نمیگیره؟ چرا اقتصاد مملکتو درست نمیکنه؟ چرا جلوی فلانی و خانوادشو نمیگیره؟
و شب قبل خواب میگن که چرا رهبری دیکتاتوره و تو کار مسولا و دولت دخالت میکنه؟
.
واقعا چطور ممکنه اونقدر پاک زندگی کرد که آمریکایی ها بگن افشاگری دارایی های رهبران ایران فایده ای جز بی آبرویی دوستان آمریکا و محبوبیت رهبرش نداره؟؟؟

پ.ن؛
ترجیح میدم خودمو جای همچین شخصی ابدا نذارم
و تنها براش دعا کنم که سایه اش از سرمون کم نشه...
الحق که سید علی هستی
.
معین_ثائر
.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۶:۵۷, ۲۵/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/مهر/۹۵ ۷:۰۱ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #21

سلام
به نظرم منظور در این متنها به درستی منتقل نشده. مثلا در همین متن آخر می تونست گفته بشه که عدم ترویج کاباره نشون دهنده حسن نیت مسئولانه. اما این متن نه شروعش مشحصه نه پایانش. ابهامی که در مشخص سازی مصداقها وجود داره هم باعث تعمیم به کل میشه. البته به نظرم وجود یه سری آزادیها می تونه موجب کاهش تجاوز توی جامعه بشه و شاید به همین دلیل بود که طرحهایی مثل خانه های عفاف مطرح شد.

اما در مورد هسته ای ... خب بحث هسته ای و فضایی وسط بحث لولهنگ مطرح شده که خود بخود توی فضای احساسی موجب قاطی شدن بحثها میشه. بله میشه متخصص تربیت کرد اما قبلش باید دید که آیا این به نفع ماست یا خیر. مثلا آیا منابع معدنی ما کافی است؟ آیا پیامدهای زیست محیطی اش رو می تونیم بپذیریم و .... . شما پایان نامه های زیادی در مورد پتانسیل سنجی استفاده از انرژی های نو می بینید اما در مورد انرژی هسته ای کمتر کسی جرئت تحقیق داره چون انرژی هسته ای یه مسئله سیاسی و امنیتی شده و به نوعی تقدس پیدا کرده. اگر تحقیق کنید و به این نتیجه برسید که مثلا استفاده از انرژی باد صرفه اقتصادی نداره کسی شما رو بازخواست نمیکنه چون انرژی باد جزء مقدسات نیست اما انرژی هسته ای ... اگر موافقش نباشی وطن فروش تلقی میشی.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۶:۳۸, ۲۵/مهر/۹۵
شماره ارسال: #22
آواتار
بسم تعالی

بنده تاپیک رو مطالعه نکردم. اما تیتر خیلی اذیتم می کند.

ببینید استفاده ی تمسخر امیز از بی سواد ها و... می تواند در جهت تفرقه بین ملت و دولت باشد. به نظر حقیر کاملا بر خلاف همدلی و همزبانی است.

همونطور که می دونید بنده واقعا با سیاست های این دولت مشکل دارم اما این دلیل نمی شود خودم با ایجاد تفرقه خودمون رو دشمن شاد کنم.

این حجم و سبک تمسخر از جامعه ی حزب اللهی باید رخت ببنده . انتقاد باید درست و سازنده باشد نه با تخریب. اگر رئیس جمهور اشتباهی مرتکب می شود دیگر ما هم نباید که اشتباه او را تکرار کنیم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۳۶, ۲۵/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/مهر/۹۵ ۱۸:۴۹ توسط فرشته ی عذاب.)
شماره ارسال: #23

(۲۵/مهر/۹۵ ۶:۵۷)سعدی نوشته است:  سلام
به نظرم منظور در این متنها به درستی منتقل نشده. مثلا در همین متن آخر می تونست گفته بشه که عدم ترویج کاباره نشون دهنده حسن نیت مسئولانه. اما این متن نه شروعش مشحصه نه پایانش. ابهامی که در مشخص سازی مصداقها وجود داره هم باعث تعمیم به کل میشه.
سلام
یه بار دیگه متن رو خوندم باز نفهمیدم . بعد یه خورده گشتم تا فهمیدم . منظورتون "رفتگران دهه محرم و شکم فقرا" هست که دغدغه های اجتماعی واقعی هستند . الان متوجه تعمیم شدم . حق با شماست و باید در سخنمون به خوبی تفکیک کنیم . البته نیتمون تعمیم دادن نبوده بلکه چون از پیش مضمون خاصی در ذهنمونه ، حواسمون نیست که از حرفمون مضامین دیگری هم قابل برداشته .


(۲۵/مهر/۹۵ ۶:۵۷)سعدی نوشته است:  البته به نظرم وجود یه سری آزادیها می تونه موجب کاهش تجاوز توی جامعه بشه و شاید به همین دلیل بود که طرحهایی مثل خانه های عفاف مطرح شد.
حلالش با حرامش صددرصد متضاده .
اگر حرامش میتونه باعث اصلاح و آرامش بشه پس آمار بشدت بالای تجاوز در کشورهای دارای اون آزادی ها بخاطر چیه ؟

فقط حلالش میتونه مایه ی اصلاح و آرامش باشه چون حرامش فساده و از خوی تجاوزکاری(=از حد گذشتن ، تعدی) منشأ میگیره و لذا بجای اینکه مایه ی اصلاح و آرامش بشه ، فرد رو بیشتر فاسد میکنه و باعث تقویت خوی تجاوزکاری اش میشه ، و بنابراین آمار تجاوز بدتر میشه ، نه بهتر .


(۲۵/مهر/۹۵ ۶:۵۷)سعدی نوشته است:  اما در مورد هسته ای ... خب بحث هسته ای و فضایی وسط بحث لولهنگ مطرح شده که خود بخود توی فضای احساسی موجب قاطی شدن بحثها میشه. بله میشه متخصص تربیت کرد اما قبلش باید دید که آیا این به نفع ماست یا خیر. مثلا آیا منابع معدنی ما کافی است؟ آیا پیامدهای زیست محیطی اش رو می تونیم بپذیریم و .... . شما پایان نامه های زیادی در مورد پتانسیل سنجی استفاده از انرژی های نو می بینید اما در مورد انرژی هسته ای کمتر کسی جرئت تحقیق داره چون انرژی هسته ای یه مسئله سیاسی و امنیتی شده و به نوعی تقدس پیدا کرده. اگر تحقیق کنید و به این نتیجه برسید که مثلا استفاده از انرژی باد صرفه اقتصادی نداره کسی شما رو بازخواست نمیکنه چون انرژی باد جزء مقدسات نیست اما انرژی هسته ای ... اگر موافقش نباشی وطن فروش تلقی میشی.
Smile البته این پدیده محدود به بحث هسته ای نیست . در خیلی از بحث ها در علوم و مسائل مختلف چنین سوءتفاهماتی مطرح میشه .

(۲۵/مهر/۹۵ ۱۶:۳۸)Islam نوشته است:  بسم تعالی

بنده تاپیک رو مطالعه نکردم. اما تیتر خیلی اذیتم می کند.

ببینید استفاده ی تمسخر امیز از بی سواد ها و... می تواند در جهت تفرقه بین ملت و دولت باشد. به نظر حقیر کاملا بر خلاف همدلی و همزبانی است.

همونطور که می دونید بنده واقعا با سیاست های این دولت مشکل دارم اما این دلیل نمی شود خودم با ایجاد تفرقه خودمون رو دشمن شاد کنم.

این حجم و سبک تمسخر از جامعه ی حزب اللهی باید رخت ببنده . انتقاد باید درست و سازنده باشد نه با تخریب. اگر رئیس جمهور اشتباهی مرتکب می شود دیگر ما هم نباید که اشتباه او را تکرار کنیم.
تکرار عبارت "بی سواد" و امثال اون برای از یاد نبردن برخورد رییس جمهور با منطق و انتقاد منطقیه .
استفاده ی تمسخر آمیر ؟! Huh یعنی ما داریم خودمون رو تمسخر می کنیم و شما می فرمایید نکنیم ؟!
تفرقه بین ملت و دولت ؟! Huh بر خلاف همدلی و همزبانی ؟! Huh یعنی دولت ناراحت میشه که توهینش به منتقدین رو از یاد نبریم و برخورد کاملا منطقی! و مودبانه! ای که تا حالا داشته خراب! میشه ؟!
تخریب ؟! Huh الان دقیقا با این عبارت چه کسی رو تخریب می کنیم ؟! خودمون رو ؟! رییس جمهور رو ؟! دانش آموزان کلاس اولی رو ؟! دقیقا کیو ؟!
تمسخر و تفرقه و تخریب رو اصلا نفهمیدم از کجای این عنوان برداشت نمودید .
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۰:۲۰, ۲۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۲:۳۸ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #24
آواتار
(۲۴/مهر/۹۵ ۲۳:۴۲)سعدی نوشته است:  سلام
اون چیزی که بومی شده فقط غنی سازیه نه ساخت نیروگاه. قراره 20 تا نیروگاه دیگه هم روسها برامون بسازند.

اما در مورد این متن جدید ... خب گفته شده برخی دغدغه های مردم به خاطر نبود کاباره است. بعد هم به جای اینکه در مورد این دغدغه ها صحبت کنه میگه اگه کاباره داشتیم این بحثها پیش نمیومد. در واقع داره مردمی که دغدغه های اجتماعی دارند رو موافق بودن کاباره نشون میده، بعد هم به خاطر اینکه از این طریق صورت مسئله رو پاک نکرده اند بر مردم منت می گذارند (بماند که قبل از انقلاب قبل از انقلاب این مسائل بود اما موجب حذف صورت مسئله ها نمیشد.)

حالا یک سوال: آیا نویسنده این متن که با بی بند و باری مخالفه، خودش دغدغه های اجتماعی نداره؟ یعنی براش مسائل مناطق محروم مهم نیست؟ مسائل زیست محیطی مهم نیست؟ اون داستان شهرداری رو پیگیری نمی کنه؟ از دکل گم شده سراغ نمیگیره؟ اصلا فکر می کنیم فقط افراد موافق بی بند و باری دغدغه دارند؟

سلام دوباره به برادر گرامی ،جناب سعدی
هدف از مطرح نمودن این مباحث ،از بین نرفتن فضای نقد در جامعه است.
در مورد صنعت هسته ای ما بیشتر از 500 نوع شغل در این حوزه داریم که نیروگاه یکی از این موارد برای تولید انرژی است که میتوانید به مقالات علمی موجود مراجعه نموده و مطالعه فرمایید ،ولی دلیلی هم وجود ندارد که ما در این حوزه به تحقیقات خود ادامه ندهیم و جلوی رشد علمی ما در این حوزه گرفته شود .

اما بعد، اگر در ابتدای مطلب نوشته شده ،کمی مداقه نمایید ،متوجه خواهید شد که مبنای تمامی مباحث مطرح شده در بعد از ان ،در صورت وجود داشتن یک حاکم سکولار و نامسلمان است ،اما در ادامه به تناقضات موجود در سطح جامعه پرداخته شده است و مباحثی که جزو دغدغه عامه نبوده و عده ای که گرایش به سمت دید سکولار و لیبرال در جامعه دارند بیشتر با ان همراه هستند،این که در مطلب فوق دغدغه ای به نام کاباره اورده شده است ،این موضوع دغدغه عامه مردم ،حتی جامعه ای که در ان حاکم سکولار و نامسلمان وجود دارد نیست .

سطح دغدغه های اجتماعی در جوامع مختلف متفاوت است و همانطور که در فوق عرض شد ،دغدغه مندی اکثریت یک جامعه و اقلیت موجود در ان جامعه نیز با هم متفاوت است ،حال اگر عده ای قلیل و سکولار و یا لیبرال دغدغه کاباره داشته باشند ،دلیل بر این نمیشود که این دغدغه به عموم مردم تعمیم داده شود .

باید دید چه کسی بر مردم منت می گذارد ،نویسنده یا حاکم نامسلمان سکولار ،این بسیار متفاوت است ،قبل از انقلاب هم ما دارای حاکم به ظاهر مسلمان سکولار بوده ایم که عمومیت دغدغه مندان جامعه عده ای بودند که دغدغه انها به چشم نمی امد ،قشر مذهبی ما مخالف خیلی از ناهنجاری های موجود در ان زمان بوده اند اما این مهم هم باعث بر انگیخته شدن توده مردم برای مقابله با ناهنجاری ها نمی شد ،بلکه عاملی بسیار قوی تر باعث برانگیختگی ملت شد که حاکم به ظاهر مسلمان سکولار را سرنگون کردند .

نویسنده این متن البته که با انواع بی بند و باری مخالفه ،و در این متن دغدغه های اجتماعی را در قالب طنز تلخ از دید یک حاکم نامسلمان سکولار تبیین نموده است ،اما محرومیت زدایی در حال حاضر جزو وظایف کدام ارگان است ،چه کسانی در حال حاضر به صورت خود جوش در مناطق محروم به فقرا و قشر محروم کمک می کنند ؟؟؟

ایا ان افرادی که دغدغه های فوق برای انها ذکر شده است ،نگران قشر محروم جامعه هستند؟؟
البته در مطالب جدید تر در رابطه با مناطق محروم و محیط زیست و شهرداری و دکل گم شده!!!!! به این موضوع اشاره خواهم نمود.

(۲۵/مهر/۹۵ ۶:۵۷)سعدی نوشته است:  سلام
به نظرم منظور در این متنها به درستی منتقل نشده. مثلا در همین متن آخر می تونست گفته بشه که عدم ترویج کاباره نشون دهنده حسن نیت مسئولانه. اما این متن نه شروعش مشحصه نه پایانش. ابهامی که در مشخص سازی مصداقها وجود داره هم باعث تعمیم به کل میشه. البته به نظرم وجود یه سری آزادیها می تونه موجب کاهش تجاوز توی جامعه بشه و شاید به همین دلیل بود که طرحهایی مثل خانه های عفاف مطرح شد.

اما در مورد هسته ای ... خب بحث هسته ای و فضایی وسط بحث لولهنگ مطرح شده که خود بخود توی فضای احساسی موجب قاطی شدن بحثها میشه. بله میشه متخصص تربیت کرد اما قبلش باید دید که آیا این به نفع ماست یا خیر. مثلا آیا منابع معدنی ما کافی است؟ آیا پیامدهای زیست محیطی اش رو می تونیم بپذیریم و .... . شما پایان نامه های زیادی در مورد پتانسیل سنجی استفاده از انرژی های نو می بینید اما در مورد انرژی هسته ای کمتر کسی جرئت تحقیق داره چون انرژی هسته ای یه مسئله سیاسی و امنیتی شده و به نوعی تقدس پیدا کرده. اگر تحقیق کنید و به این نتیجه برسید که مثلا استفاده از انرژی باد صرفه اقتصادی نداره کسی شما رو بازخواست نمیکنه چون انرژی باد جزء مقدسات نیست اما انرژی هسته ای ... اگر موافقش نباشی وطن فروش تلقی میشی.
در مورد کاباره که مفصلا توضیح داده شد ،حال گفته شدن جمله (( عدم ترویج کاباره نشون دهنده حسن نیت مسئولانه )) جزو دغدغه های عموم جامعه دیندار و حاکم دیندار نیست که بودن و یا نبودنش تغییری در کمبودهای اجتماعی عامه ملت ایجاد بکنه .
البته رابطه بین ازادی و تجاوز به حریم افراد در جامعه در حال حاضر در غرب و امریکا مشاهده می کنیم که از هر چند زن و کودک یک نفر مورد ازار جنسی قرار گرفته و دیگر ازادیها مانند حمل اسلحه هم سالانه 30000 نفر رو در امریکا به کام مرگ می کشونه ،و ازادی ازدواج هم جنس بازان هم باعث عامل اصلی بیماری هایی همچون ایدز و هپاتیت و سیفلیس و سوزاک در بین مردان و زنان امریکایی و غربی شده ،ازادی دینی هم در ان جوامع به همین نسبت ،نتیجش شده اسلام هراسی و حمایت از هلوکاست و حمایت از شیطان پرستان و .... در مورد خانه عفاف هم تاکنون ساعتها در این سایت بحث شده که به لحاظ شرعی و اخروی این قاعده در اسلام مردوده .

در مورد لولهنگ اقای زرم ارا هم که توضیح داده شد ،و رفتار مدیران و حاکمان جامعه ما در حال حاضر کمیتی از مبحث لولهنگ رزم ارا نداره ......هیچ کس منکر توسعهء استفاده از انرژی های نو نیست ،اما ایا همان رئیس سازمان محیط زیست که شوهرش واردکننده بزرگ بنزین بی کیفیت در داخل کشور است ،این طرح ها را مورد حمایت قرار داده است یا خیر .؟؟

در حال حاضر اتفاقا و بالعکس دانشمندان هسته ای و دانشجویان رشته فیزیک هسته ای توسط سیستم حاکم تحت ظلم هستند و فعالیت انها کاملا کنترل شده است و خیلی از افرادی که در این حوزه مشغول به تحقیق علمی هستند سرخورده شده اند ،چون حمایتی از این صنعت وجود ندارد.

(۲۵/مهر/۹۵ ۱۶:۳۸)Islam نوشته است:  بسم تعالی

بنده تاپیک رو مطالعه نکردم. اما تیتر خیلی اذیتم می کند.

ببینید استفاده ی تمسخر امیز از بی سواد ها و... می تواند در جهت تفرقه بین ملت و دولت باشد. به نظر حقیر کاملا بر خلاف همدلی و همزبانی است.

همونطور که می دونید بنده واقعا با سیاست های این دولت مشکل دارم اما این دلیل نمی شود خودم با ایجاد تفرقه خودمون رو دشمن شاد کنم.

این حجم و سبک تمسخر از جامعه ی حزب اللهی باید رخت ببنده . انتقاد باید درست و سازنده باشد نه با تخریب. اگر رئیس جمهور اشتباهی مرتکب می شود دیگر ما هم نباید که اشتباه او را تکرار کنیم.
برادر بزگوارم جناب اسلام
بحث تاپیک مشتی از خروارها بی احترامی رییس محترم جمهور و اطرافیانش به قشری از جامعه است که دغدغه هایی مغایر با دغدغه های انها دارند ،و همه این مباحث مطرح شده و مباحث اینده ،مانند سوزن کوچکی است که به طرفداران ایشان و خودشان زده می شود تا طعم تلخ انتقاد منصفانه را بچشند و کمی به تفکر واداشته شوند تا شاید به کلام ولی فقیه و رهبرمان گوش بسپارند و به راه راست بازگردند.


سوال:کدام راهبرد دولت بنفش را میتواند تک دوره ای نماید؟؟

الف: تحریک احساسات و هیجانات جامعه
ب: آرام نگه داشتن فضا و تکیه بر نقدهای فنی و مستدل


هرچند که همیشه در حوالی انتخابات ها، متخصصان عملیات روانی گزینه اول را پیشنهاد میدهند تا به توانند بر اساس آن موج آفرینی کرده و بر موج اجتماعی سوار شوند؛ اما به دلایل ذیل، دراین انتخابات بخصوص و برای منتقدین دولت، پیشنهاد روش دوم را داریم.

۱- دولت کارنامه بسیار ضعیفی دارد که میخواهد با ایجاد جو و تنش اجتماعی حاصل از روش اول، از پاسخگویی فرار کند. در حالی که در فضای آرام، دولت مجبور به پاسخگویی نسبت به عملکرد خود خواهد بود که یقینا موجب تسریع ریزش محبوبیت آنهاست.

۲- عمده امید دولت در ایفای نقش اپوزیسیون آن است که بتواند بخشی از آن ٤۰٪ غایب همیشگی انتخابات ها را به نفع خود به میدان بیاورد و این ممکن نیست مگر با ایجاد زنگ خطرهای اجتماعی. در حالی که در یک فضای ارام این بخش آرای خاموش حاضر به آمدن پای کار نخواهند بود.

۳- مهمترین عامل موفقیت در انتخابات های ریاست جمهوری ، داشتن بدنه قوی و پرانگیزه در میان رهبران رده سوم افکار عمومی (یا همان جانفداها) است. جوانانی که با انگیزه و انرژی به تشویق مردم و فعالیت های انتخاباتی دست بزنند و افکار عمومی را برای رای دادن به بنفش ها اقناع کنند. هرچه تب انتخابات داغ تر باشد، انگیزه جانفداهای طیف حامی دولت نیز بیشتر خواهد بود و هرچه و آرامتر باشد، آنها بی انگیزه تر خواهند بود.

۴- میدانیم که اختلافات در بدنه دولت و همچنین بین دولت و همپیمانان حزبی اش بسیار جدی است. این اختلافات در فضای ارام و بی خطر بیشتر خود را نشان داده و حتی میتواند به از هم گسستن پیمان ها بیانجامد.

٥- حامیان دولت بخاطر داشتن تجربه بسیار در موج آفرینی های اجتماعی، در صورت بروز تنش و احساسی شدن جامعه، به خوبی میتوانند با مطرح کردن شعارها و دستاویزهای قدیمی خود، موج اجتماعی را به نفع خود مصادره کنند.

۶- در فضای آرام، سخنان مستدل بیشر شنیده میشود و فرصت جوسازی رسانه ای برای مخفی کردن اشتباهات بزرگ دولت (به ویژه در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی) نیست.

۷- ریزش ارای شدید دولت در این مدت، بخاطر اقناع افکار عمومی نسبت به ناکارامدی دولت به ویژه پس از برجام است. در یک فضای پرتحرک اجتماعی ، دولت با مظلوم نمایی و مطرح کردن موضوعات فرعی، تمامی افراد دلسرد شده را تحریک میکند که یکبار دیگر به او رای دهند. درحالی که در فضای ارام سیاسی، چنین فرصتی دست آنها نیست.

۸- دولت در این مدت اصرار زیادی دارد تا با ایجاد تشنج، افزایش تنش ها و برخوردهای تحرک آمیز، منتقدین را عصبانی کرده و وارد زمین بازی خود کند. این در کنار ورود پرحجم سرویس های اطلاعاتی غربی به ایران در استانه انتخابات، معنایی جز یک طرح ریزی پیچیده برای زمان قبل انتخابات ندارد.
حال آنکه اگر بتوان فضا را با تکیه بر عقلانیت، آرام نگه داشت، تمام بافته های این سرویس ها بر آب خواهد شد.

۹- در فضای پرتنش و احساسی، دولت فرصت آن را خواهد داشت تا دوقطبی کاذب و مسخره "تندرو-معتدل" را مطرح و بزرگنمایی کند. سپس با زدن برچسب خشونت طلبی، تندروی و... نیروهای انقلابی و منتقدین را مطرود نماید.با تکیه بر ۹مورد بالا و ۳مورد دیگر که محل ذکر آن خارج از این فضاست، آنچه قطعی است ، این است که کارامدترین و مطمئن ترین روش برای یک دوره ای کردن دولت بنفش:

Matحفظ آرامش فضا و پرهیز جدی از تنش و عصبانیت

Ideaپرهیز از ورود به زمین بازی دلخواه دولت در ماه های آینده (مسایل فرهنگی و اجتماعی ، رفع حصر و درگیری سیاسی، مسایل خاورمیانه و محور مقومت)

Ideaافزایش قابل توجه انتقادات علمی و منطقی به ویژه در حوزه اقتصاد و سیاست خارجی به ویژه در فضای نخبگانی

At ایجاد اتحاد بیشتر در بین حامیان انقلاب و منتقدین دولت ؛ همچنین معرفی نامزد واحد در انتخابات اردیبهشت است.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۴۲, ۲۶/مهر/۹۵
شماره ارسال: #25
آواتار
(۲۴/مهر/۹۵ ۱:۲۱)vahrakan نوشته است:  
عاشورای۸۸ نمونه واقعی عاشورای ۶۱ هجری

بعد از اغتشاشات عاشورای سال 88 یکی از دوستان امنیتی بهم گفت که زیباترین عاشورای زندگیم رو دیدم !!!

میگفت به چشم دیدم یک از هزارانی را که بر سر سیدالشهداء اومد !

میگفت دیدم رقص و پایکوبی جماعت و ...

میگفت دیدم هلهله و جیغ و کف و سوت مردم رو ...

میگفت دیدم سوزوندن خیمه های عزا رو ...

میگفت دیدم بسیجی هایی که تو همون ساعاتی که شمر روی سینه حسین نشست، گیر فتنه گرا می افتادن و شهید میشدند ...

میگفت شنیدم صدای یا حسین، یا حسین کسایی و که بین جمعیت گیر کرده بودند و ناله میزدند !

میگفت زیباترین عاشورای عمرم رو دیدم!


ما_رایت_و_الا_جمیلا

فیلم برهنه کردن یه بسیجی و هم که خودم براتون گذاشتم !

عاشورا زیباست !
به زیبایی شهدایش !
به زیبایی حسین و عباسش !
چون میعادگاه عاشقان است !

چون جلوه گاه تقابل کفر و ایمانه
چون جلوه گاه تقابل ظلم و عدالته
چون جلوه گاه ذلت و عزته
چون جلوه گاه انقلابیون و مرفهینه


هر روزی که میگذره، هر لحظه ای که میگذره بیشتر به این که عاشورا، تقابل کفر و ایمان، هر سال و هر روز و هر لحظه در حال تکرار هست، بیشتر ایمان میارم

کل_یوم_عاشورا
کل_ارض_کربلا

مگر آنان سر مبارک امام شهید را بر فراز نیزه ندیده‌اند ؟ اما نه، از عاشورای سال 61 هجری قمری، دیگر زمان از عاشورا نگذشته است و همه‌ی روزها عاشوراست.

زمان بر امتحان من و تو می‌گردد تا ببینند که چون صدای «هل من ناصر» امام عشق برخیزد چه می‌کنیم … ؟؟؟

سلام
من نظرم کاملا تو این مورد با شما متفاوته
بر عکس اون چیزی که 7 ساله دارن میگن در عاشورای 88 این مردم (همون معترض ها) بودن که مورد ظلم واقع شدن و یزید گونه باهاشون برخورد کردن.

(۲۴/مهر/۹۵ ۲۲:۰۳)vahrakan نوشته است:  
اگه حکومت بخواد اسلامو کنار بذاره کنترل و تحمیق مردم براش خیلی آسون میشه!

اتفاقا بر عکس
تاریخ نشون داده که با وسیله دین راحت تر میشه مردم رو فریب داد و کنترل کرد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۱۶, ۲۶/مهر/۹۵
شماره ارسال: #26
آواتار
گرچه مخاطب من شما نیستید
ولی برای تنویر افکار عمومی میگم

نقل قول:سلام
من نظرم کاملا تو این مورد با شما متفاوته
بر عکس اون چیزی که 7 ساله دارن میگن در عاشورای 88 این مردم (همون معترض ها) بودن که مورد ظلم واقع شدن و یزید گونه باهاشون برخورد کردن.


اگر منظور از معترضین معترضین به جنایات یزیدیان باشه بله درسته

لخت کردن مامورین و چند زن چادری توسط چه کسانی اتفاق افتاد؟

قطعا فقط یه حرامزاده میتونه چنین کاری بکنه


نقل قول:اتفاقا بر عکس
تاریخ نشون داده که با وسیله دین راحت تر میشه مردم رو فریب داد و کنترل کرد

اتفاقاً چون دین با غریزه حیوانی در ظاهر در تضاده و بی دین ها و لیبرال ها با ابزار شهوت و لذت مردم رو گول میزنن راحت تر میشه ازش استفاده کرد

دین رو هر کسی قبول نمیکنه ولی لذت جویی مادی رو همه قبول میکنن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۵۸, ۲۶/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/مهر/۹۵ ۱۴:۲۳ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #27
آواتار
لطفا به اندازه غربی ها، غربزده باشید !!

بعد از انتشار نوار صوتی در مورد فساد اخلاقی و ارتباط با یک زن متاهل از دونالد ترامپ نامزد جمهوری خواه آمریکا !

بعضی از غربزده گان داخلی در جواب این پرسش که چطور سکان هدایت این ابر قدرت به دست یک انسان فاسق سپرده میشه ؟؟؟

استدلال میکردند که این جزوی از فرهنگ غرب هستش و برای اونا عادیه !!!!


با گذشت چند روز بعضی از سناتور های هم حزبی و سرشناس مثل جان مک کین، آرنولد شوارتزینگر و کاندولیزا رایس هم اعلام کردند که به ترامپ رای نخواهد داد !!!

Dodgyعلت ؟؟؟؟ فساد اخلاقی !!!

Huh یعنی مک کین گاو چرون و رایس قاتل که دستش تا مفرغ به خون مردم عراق آلوده هست !
هم با این رذیله های اخلاقی مخالف اند !!


Confused خوده سردمداران ایالات متحده آمریکا، آمریکای دارای چهارصد میلیون وبسایت پورن و بزرگترین تولید کننده فیلم های مستهجن (89 درصد کل دنیا) در جهان !

Confusedآمریکای دارای بیشترین زندان و زندانی و کازینو و قمار خونه در جهان !

Confusedآمریکای دارای بالاترین درصد طلاق بیشترین میزان مصرف مخدر و الکل و روان‌گردان در جهان !

Angryآمریکای دارای بیشترین تعداد همجنسگرایی در جهان و حمایت 53 درصدی مردمش از همجنسگرایی !!!

Dodgy آمریکای جرمخیز ترین کشور جهان با سالانه دوازده میلیون تعداد جرم !

Huhآمریکای دارای بیشترین درصد سقط جنین در جهان با سالانه سه میلیون سقط جنین !!!!!!!!
:dodgySad نکته جالب، مجموع سربازان کشته شده آمریکا از جنگ های انقلابی آمریکا تا جنگ دوم عراق دو میلیون نفر است !!!!!! )


Dodgyخوده این سردمداران شرک و الحاد و فساد و فحشا در جهان مخالف سپرده شدن فرماندهی کل قوای آمریکا به یک فاسق هستند !

Angryبعد یک مشت مثلاً روشنفکر جاهل ...
یک مشت نادان ...

Dodgyمیگن این جزو فرهنگشون هست و اصلا اشکالی نداره !

خوده شیاطین کازینو دار لاس‌وگاس میگن بده !!!
اینا میگن جزو فرهنگشونه !!!

Winkلطفاً اندازه خوده غربی ها غربزده باشید !

(۲۶/مهر/۹۵ ۱۲:۴۲)پارمیس نوشته است:  سلام
من نظرم کاملا تو این مورد با شما متفاوته
بر عکس اون چیزی که 7 ساله دارن میگن در عاشورای 88 این مردم (همون معترض ها) بودن که مورد ظلم واقع شدن و یزید گونه باهاشون برخورد کردن.


اتفاقا بر عکس
تاریخ نشون داده که با وسیله دین راحت تر میشه مردم رو فریب داد و کنترل کرد

سلام علیکم
نظر مخالف همیشه وجود داره و قابل احترامه
اما در مورد فتنه گران سال 88 ، تا زمانی می شد به این مخالفتشون در نظام احترام گذاشت ، که خرابکاری هایی همچون
1- اقدام به تخریب فضاهای عمومی و بانک ها
2- کتک زدن و به اتش کشیدن بسیجیان در معابر عمومی
3-از همه مهمتر اقدامات جاسوسی شون در شبکه های رسانه ای معاند ضد نظام و سلطنت طلب ها و منافقین و ضد انقلابهای داخلی و خارجی
4- تحریمهای ظالمانه و خسارات چند صد هزار میلیاردی به ملت ایران و کشورمون . انجام نداده باشند .

این طور که نمیشه ،انواع تخلفات مختلف رو به بهانه یک اتفاقی که نیوفتاده مرتکب شد و هنوز هم مدعی بود ،
مشکل اینه که خود سران مخالفی که هنوز اعلام برائت از اعمالشون نکردند و توبه نکردند ،و ساختار انتخابات رو زیر سوال بردند ،در انتخابات سال 95 مجلس شورای اسلامی شرکت کردند ،این تناقضات رو کجای دلمون بگذاریم .

در مورد این که به وسیله دین میشه مردم رو راحت تر فریب داد به باور خودتون از دین و خداباوری برمیگرده ،اینجا نه قرون وسطی هست و نه کشور مسیحی که قوانینش رو اونها تعیین بکنند و به اجرا بگذارند ،این جا هر نوع حکومتی که داره و با هر ساختاری که باشه ،در یک زمان خاصی با رای مردم و نمایندگانشون و قوانین موضوعه به وجود امده .

اگر دین باعث فریب ملتها بشه ،پس وای به حال دنیای سراسر فوتوشاپ شدهء غربی که تحت لوای ازادی ، و به نام جامعه سکولار و لیبرال ،هر روز امار تجاوز و قتل و کودک ازاری و مصرف مواد مخدرش رو به فزونیه.

پیشنهاد می کنم ،کمی هم از کنار رسانه کاملا فوتوشاپ شده غربی ها سرتون رو برگردونید و با دنیای واقعیشون هم از طریق ارتباط با شبکه های سالم خبری و رسانه ای اشنا بشید ...
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۲۱, ۲۷/مهر/۹۵
شماره ارسال: #28
آواتار
ملت ایران مسخره شما نیست!
اگر دشمن خودش را مسخره کرده، اجازه ندهید شما را هم مسخره کند! و باز هم خطابم با همین مردمان است! اگر شما با عرض عذرخواهی، خودتان را مسخره دشمن کرده‌اید، ما اجازه نخواهیم داد ملت، مسخره وعده‌های شما شود!
[تصویر: 1903810_415.jpg]
، حسین قدیانی طی یادداشتی در روزنامه وطن امروز نوشت:

روز امضای برجام، کنار بعضی از این خانواده‌های شهدای هسته‌ای، چه به ملت وعده داد رئیس دولت؟! جز اینکه تحریم‌‌ رفت پی کارش و زین پس وقت جشن و شادی است؟! حسابش با خودتان! از روز امضای برجام چند روز می‌گذرد؟! و از روز اجرای برجام چند روز؟!

همه حرف این بود که اگر هسته‌ای را همان‌گونه اداره کنیم که شیطان بزرگ می‌خواهد، تحریم، بی‌تحریم! و سیمان ریختن حضرات در قلب رآکتور خودکفایی، ختم به فردای بدون تحریم می‌شود! شگفتا که آن «فردا» هنوز نیامده است اما دشمن مترصد بدعهد هر روز یک گام جلو آمده است!
ابتدا به ساکن، وعده دشمن و دشمن‌دوستان این بود که در صورت انصراف از امهات صنعت هسته‌ای، تحریم‌ها هم به تاریخ می‌پیوندد لیکن هیچ معلوم نیست حد یقف و انتهای این وضعیت یک‌طرفه که مدام ما امتیاز جدید بدهیم و مدام دشمن دبه جدید درآورد، کجاست؟! دبه درآوردن‌های دشمن، یک روز این است که بعد از هسته‌ای، حالا نوبت موشک است! یک روز این است که بعد از موشک، حالا نوبت تحریم نیروهای ضامن امنیت توسط خود دولت ایران است!

یک روز این است که شما را چه به جنگ با داعش؟! و هر روز هم فزون‌خواهی دیگری! واقعا مضحک است! قاسم سلیمانی و شیربچه‌هایش از سویی باید توسط عناصری از داخل کشور تحریم شوند و از سوی دیگر باید اساس جنگ و جهادشان با تروریست‌ها که متضمن بیرون نگه‌داشتن حرامی‌ترین حرامیان از خاک مقدس وطن است زیر سوال رود، که چه بشود؟!که مثلا تحریم‌ها لغو شود!

تعجب می‌کنم از آقایان روحانی و ظریف و الباقی شرکا بابت این همه حسن ظن به دشمن! گمانم در تاریخ، نوبر باشد این حد از حسن ظن به دشمن! دشمن رسما دارد می‌گوید که اگر می‌خواهید تحریم‌ها لغو شود، لاجرم باید پای داعش به ایران باز شود! مسخره‌ترین شرط ممکن برای لغو تحریم! اگر می‌خواهید نفس بکشید، لاجرم باید بمیرید! غیر از این است؟!

این تعامل دشمن است با ما در میدان عمل، آن‌وقت حضرات مدعی می‌شوند سران کاخ سفید قول داده‌اند به وعده‌های خود در برجام عمل کنند! و آن‌وقت‌تر، جناب جان‌کری اعلام می‌کند «آمریکا به همه تعهدات خود در برجام عمل کرده»! خطابم با این مردمان مشغول در دستگاه دیپلماسی است! اگر دشمن خودش را مسخره کرده، اجازه ندهید شما را هم مسخره کند! و باز هم خطابم با همین مردمان است! اگر شما با عرض عذرخواهی، خودتان را مسخره دشمن کرده‌اید، ما اجازه نخواهیم داد ملت، مسخره وعده‌های شما شود! آیا شرط از این مسخره‌تر هم ممکن هست که لغو تحریم‌ها مشروط شود به عدم تعصب سردار سلیمانی به امنیت کشور؟! و لاجرم به حضور داعش در خاک وطن؟!
خوب است جناب روحانی، روزی چند بار این سوال را با خود مطرح کند که چرا با وجود فراخوان 2سال پیش به اساتید دانشگاه مبنی بر حمایت از برجام، هیچ پاسخ مثبتی به ایشان داده نشد، حتی از سوی اساتید لیبرال؟! واقعا آن که فقط یک جو و نه بیشتر، غیرت یا حتی عقل عافیت‌اندیش دنیوی داشته باشد، حاضر می‌شود از برجامی دفاع کند که در آخرین قلم، شرط لغو تحریم‌ها را ممانعت ایران از بیرون نگه‌داشتن تروریست‌های تکفیری در همان بیرون مرزها قرارداده؟! آیا در این شرط مضحک و مسخره که اگر تو لغو تحریم‌ها را می‌خواهی، ناچار باید چکمه داعش را روی سینه خود تحمل کنی، فردایی هم متصور هست؟! «من به مذاکره با آمریکایی‌ها خوشبین نیستم» ناظر بر همین بدعهدی‌ها و همین دبه‌درآوردن‌های شوم بیان شد و الا احدی اندازه رهبر انقلاب، مسرورتر از این مهم نخواهد بود که در زندگی اقتصادی مردم، گشایش بیشتری به وجود آید!

منتهای مراتب داریم می‌بینیم که راه رسیدن به «گشایش اقتصادی» اصلا و ابدا «سازش سیاسی» نیست! اگر پشت‌بند این وعده‌های ریشه‌دار در تاریخ، وفای به عهدی هم می‌بود، عمرسعد در حسرت گندم ری نمی‌ماند! و اما از قرار، مردمان دستگاه دیپلماسی، گوش شنوایی برای این بدیهیات ندارند! خب، تکلیف چیست؟! آیا باید من‌باب مراعات دست‌فرمان سیاست خارجی حضرات، آنقدر در برابر دشمن بدعهد کوتاه بیاییم که در نهایت، سنگ در دست بچه‌های مقاومت، توسط دولت خودمان تحریم باشد، بلکه سگ هار داعشی، خاک مقدس وطن را آلوده به پای نجس خود کند؟!
آهای آقایان موظف بر نظارت بر برجام! کجا هستید؟! یک کلام سخنی بگویید، بلکه شک در قدرت تکلم‌تان نبریم! آهای نمایندگان مجلس! اعضای مجمع تشخیص! علمای اسلام! یعنی باید برویم خیابان شهید بهشتی، با مجسمه حمزه خمینی این واگویه‌ها را درمیان بگذاریم؟! آمدیم و دولت دلش نخواست این رویه را تغییر دهد! یعنی باید برای نفس کشیدن خود بمیریم؟! خدایا! ما جز تو کسی را نداریم؛ هیچ کس!
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۸, ۲۷/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/مهر/۹۵ ۱۳:۴۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #29
آواتار
این زن ایرانی در کنار اوباما و هیلاری چه می‌کند

«لیلی صرافان» پس از سال‌ها اقامت در آمریکا به همراه جمع قابل توجهی از ایرانیان چندتابعیتی به کشور بازگشت.

صرافان بدون کوچک‌ترین مشکل امنیتی به عنوان مربی داوطلب کارآفرینی در ۲ مجموعه شتابدهنده «تک» و «آواتک» مشغول به کار شد.
وی از اعضای هیأت مدیره مجموعه ضدامنیتی نایاک وابسته به وزارت خارجه آمریکاست که برای تحقق هدف بزرگ «سازش ایران، آمریکا و اسرائیل» تلاش می‌کنند.

صرافان همچنین همکار بنیاد کلینتون و از اعضای کمپین انتخاباتی «هیلاری کلینتون» در انتخابات ریاست‌جمهوری این کشور به شمار می‌رود.
[تصویر: 13950726000118.jpg]

[تصویر: photo293057060855199017.jpg]

اتحادیه ابلهان!
وقتی نابغه ای حقیقی در دنیا پیدا می‌شود، می‌توانید او را از این نشانه بشناسید:
تمام ابلهان علیه‌اش متحد می‌شوند...!
اتحادیه ابلهان_جان کندی تول


دلایل محکم برای دشمنی با رهبر_ایران!


فرقه شیرازی و تشیع_لندنی (سنی ستیز)؛
حضرت امام خامنه ای و حکومتش بخاطر برادری با سنی ها! و ممنوعیت قمه زنی محکومند و کافر!
حجاب بد زنان در مملکت شیعه نتیجه حکومت (حضرت امام )خامنه ایست!
.
.
مسیح علی نژاد فمنیست فراری؛
(حضرت امام ) خامنه ای و حکومت اسلامیش به دلیل حجاب اجباری وچادر و..و نقض حقوق زنان محکومه!
حقوق زنان بدترین وضعو تو ایران داره!
مردان ایرانی در حمایت از زنان روسری سر کنن و عکساشو واسمون بفرستن!

.
.
مفتی وهابی عربستان (زن ستیر_شیعه ستیز)؛
(حضرت امام )
خامنه ای و حکومتش به دلیل کشتار سنی ها و دشمنی با اهل سنت محکومند و کافر!
زن سالاری و وضع بد حجاب در ایران نشانه ی کفر و بی دینی شیعه و ایرانیهاس!
.
.
دستگاه حکومتی آمریکا و روسای جمهورشان؛
(حضرت امام ) خامنه ای و حکومتش به دلیل نقض حقوق بشر(اعدام قاچاقچیان مواد مخدر_ممنوعیت همجنسبازی_محدودیت برای بهاییان) و نبود دموکراسی (رای نیاوردن دوستداران آمریکا) محکومند و باید سرنگون شوند!
.
.
رژیم نجس اسراییل و سرانش؛
(حضرت امام )
خامنه ای و حکومتش به دلیل ممنوعیت پوشیدن شلوار جین برای جوانان_حمایت از تروریسم!_و مخالفت با کودک کشی های اسراییل باید بمباران اتمی شوند!
.
.
خشک مغزان داعش؛
(حضرت امام )
خامنه ای و حکومتش کافرند و دشمن دین خدا!
خون همه آنان حلال است و کشتن آنها موجبات بهشت و ازدواج با حوریان است!

.
.
اپوزیسیون خارج نشین؛
در زندگی
[b](حضرت امام )
خامنه ای و فرزندانش کوچکترین نقطه سیاه یا حتی خاکستری از فساد مالی یا استفاده شخصی دیده نمیشود!
زندگی ایشان از سطح معمولی جامعه پایین تر است! ولی به دلیل نبود آزادی بیان باید سرنگون شود!

.
.
نیمچه روشنفکران داخلی با میلیون ها سایت و صفحه و نشریه و...؛
پسران
(حضرت امام )
خامنه ای میلیاردر بوده و مفسد اقتصادی هستند!
به دلیل نبود آزادی (قر_دوست دختر_مشروب_و امثالهم) باید سرنگون شود!

.
.
پ.ن؛
خدا شر اتحادیه ابلهان و طرفدارانش رو از سر رهبرمان کم کند!

[تصویر: Capture.png]
زیبایی های دهه اول محرم

دهه اول محرم تمام شد و آنچه ماند روسیاهی برای یزیدیانیست که با ذره بین دنبال سیاه نمایی و تخریب بودند و تیرشان به سنگ خورد.

اما در کنار عزاداری حسینیان، هزاران کار خیر صورت گرفت، برای نمونه

قربانی کردن هزاران گاو و گوسفند در زنجان و سایر شهرها و توزیع بین نیازمندان

پخت میلیونها پرس غذا و توزیع بین نیازمندان و مردم

کمک ۷ میلیارد تومانی عزاداران حسینی در خمینی‌شهر برای ساخت بیمارستان

نهادهای حمایتی از افزایش 5 برابری کمکهای نقدی و غیرنقدی خبر دادند.

سازمان انتقال خون از اهداء سه برابری خون به بیماران خبر می دهد.
ناجا از کاهش چشمگیر سرقت و شرارت و نزاع در این ایام خبر می دهد.

با اینهمه باید گفت :
حسینیان هم عزاداری کردند،
هم نذری دادند و هم به نیازمندان کمک کردند.
هم زنجیر زدند و هم زنجیرمشکلات دیگران را باز کردند.
[/b]


و ما همچنان منتظریم شما هم در کنار کنسرتها و سفرهای خارجی و مراسمات پرخرج عروسی و گود بای پارتی و ... گوشه چشمی هم به نیازمندان داشته باشید، تا با افتخار رسانه ای کنیم.
.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۷, ۲۸/مهر/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۸/مهر/۹۵ ۱۸:۳۱ توسط میثم2.)
شماره ارسال: #30

مدیران دوتابعیتی قسم خورده‌اند برای آمریکا تفنگ به دست بگیرند

به گزارش مشرق، وبسایت الف در این زمینه نوشت: در اقدامی عجیب طرح تحقیق و تفحص از تابعیت مضاعف، گرین کارت و اقامت مدیران و مسئولین ارشد دولتی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس بعد از رأی‌گیری رد شد.

اظهارات وزیر اطلاعات در این جلسه قابل توجه است؛ مبنی بر اینکه وزارت اطلاعات روی مدیرانی که بعد از مسئولیت اقدام به تابعیت مضاعف، یا گرین کارت و اقامت کرده و آن را دنبال می‌کنند حساسیت دارد وبه آنها گفته شده بین مسئولیت و تابعیت مضاعف و گرین کارت و اقامت یکی را انتخاب کنند!! به نظر می‌رسد این اظهارات و رفتار مجلسی که باید ناظر بر عملکرد مدیران وزارتخانه‌ها باشد در انطباق با مصالح ملی کشور نیست.

داشتن تابعیت ایرانی یک امتیاز در گزینش و استخدام در دستگاه‌های دولتی نیست بلکه یک شرط و یک قید الزام‌آور است چرا که استخدام اتباع خارجی در دستگاه‌های دولتی طبق اصول 145 و 82 قانون اساسی ممنوع است.

اخذ تابعیت ثانویه به صورت سیتی‌زن، گرین کارت و اقامت در دیگر کشورها توسط هر فرد مستلزم طرد تابعیت اولیه است. چرا که هر شخص حقیقی برای اخذ چنین تابعیتی مکلف به اقرار و امضا سوگندنامه مربوطه می‌باشد از جمله برای شهروندان آمریکایی است؛ انگلیسی‌دان‌های دولت یازدهم معنای متن سوگندنامه فوق را می‌دانند. و مدیران دو تابعیتی ما هم که آن را دانسته یا ندانسته امضا کرده‌اند، هم بعداً فهمیده‌اند:

«بدینوسیله سوگند می‌خورم کلاً وتمامی وفاداری خود به هر پادشاه یا دولتمرد و دولت و حکومت و مملکتی که تاکنون شهروند آن بوده‌ام را طرد کرده و در برابر کلیه دشمنان داخلی و خارجی به دفاع و حمایت از قانون اساسی و قوانین ایالات متحده آمریکا پرداخته و به آن ایمان و وفاداری واقعی بورزم و هنگامی که قانوناً لازم باشد برای دفاع از ایالات متحده تفنگ به دست خواهم گرفت... من این تعهد را آزادانه و بدون هیچگونه تحفظ یا نیت طفره روی می‌پذیرم.»

الف می‌افزاید: متن فوق نشان می‌دهد سیتی‌زن دو تابعیتی آمریکایی- ایرانی سوگند می‌خورد اولاً تابعیت قبلی خود را طرد نماید و برای دفاع از آمریکا تفنگ به دست گیرد. تفنگ را برای چه به دست می‌گیرند؟ معلوم است برای جنگ، جنگ با چه کسی؟ با دشمن آمریکا، دشمن آمریکا کیست؟ ایران اسلامی! آیا این حماقت محض نیست که ما به مدیر دو تابعیتی حقوق و مزایا بدهیم که شهروند آمریکایی شود و بعد اموال ما را بدزدد و به خارج از کشور فرار کند و به آمریکایی‌ها بگوید من به تعهد خود عمل کردم و آنها هم از وی حمایت کنند؟!

الف با بیان اینکه سوگندنامه مشابهی نیز در کانادا و انگلیس وجود دارد می‌نویسد: وفاداری به ملکه انگلیس، سر خم کردن در برابر قوانین کانادا و دولا راست شدن برای ملکه الیزابت کجا با وفاداری به کشور ایران و نظام جمهوری اسلامی جور درمی‌آید که یک مدیر دو تابعیتی ایرانی را در ساختار اداری کشور بپذیریم و بیت‌المال مسلمین رابه آن بسپاریم و همه‌گونه تشخیص و تعهد و تسجیل منابع و مصارف کشور را در شرکتها و بانکها و مؤسسات دولتی چونان گوشتی جلوی همچو گربه‌ای بیندازیم؟

اصل مطلب این است که براساس اظهارات وزیر محترم اطلاعات مدیران دوتابعیتی مخیر شده‌اند نه مکلف که بین مسئولیت و تابعیت مضاعف یکی را انتخاب کنند!! با توجه به مراتب فوق رد طرح تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی و مخیر شدن مدیران بین دو انتخاب ماندن یا رفتن به معنای دادن چراغ سبز به حضور مدیرانی است که ادامه حضورشان در ساختار اداری کشور در هر رده محمل قانونی نداشته و ندارد و مراجع نظارتی از جمله دیوان محاسبات کشور موظف هستند جلوی پرداخت هرگونه وجهی تحت عنوان حقوق و مزایا به آنان را گرفته و از ادامه حضورشان در پست، سمت یا هر شغلی که شرایط اولیه استخدام و تصدی آن را ندارند جلوگیری کنند چرا که آنها به موجب سند مسلم الصدور امضا شده در واحدهای کنسولی کشور پذیرنده تابعیت مضاعف فی‌الواقع تابعیت ایرانی را از خود طرد کرده‌اند به همین دلیل مورد حمایت دول خارجی هستند بهترین سند این ادعا جناب خاوری در تورنتوی کانادا می‌باشد.

ختم کلام آنکه سپردن هر رده از رده‌های اداری کشور به مدیران دوتابعیتی معنا و مفهومی به جز فراهم نمودن تسهیل در اتلاف بیت‌المال و قانون‌گریزی و هر گونه سوء جریان مالی و اداری در حوزه تصمیم‌گیری‌های خرد و کلان کشور ندارد وبه معنای سپردن امانت به غیر اهل آن می‌باشد و کسانی که امروز با طرح تحقیق و تفحص از مدیران دو تابعیتی مخالفت می‌کنند یا آنها را مخیر به حضور در مسئولیت می‌نمایند فردا باید عواقب حضور آنها در زیانی که به منافع ملی می‌زنند را بپذیرند.
منبع: کیهان
http://www.mashreghnews.ir/fa/news/644846
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا