کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
آیا زردشت پیامبربود؟
۲۲:۵۸, ۱۷/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۷/آبان/۹۵ ۲۲:۵۹ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #1

بنام خدا
بنده قصددارم به این پرسش پاسخی عقلانی بدهم ودرنهایت هم اشارتی به اسناد اسلامی بکنم ان شاء الله
شخصیت زردشت درپرده ابهام است اما دین او در تاریخ ثبت است پرسش اصلی اینستکه آیا آورنده دین زردشتی پیامبر بود؟
اگر فرض براین باشد که آئین زردشتی یک آئین عرفانی است دیگر مشکلی درکار نیست وزردشت تنها یک عارف بوده است مانند بودا که ادعائی هم نداشت. در اینصورت ازبحث ادیان الهی خارج میگردد.
اما اگر دین باشد وکتابش وحی آسمانی در این صورت پیامبر است ودر ردیف 124000 پیامبر قرار دارد.
فرض بنده همین پاسخ است که درصدد اثبات آن هستم. اگر بتاریخ ایران نگاه کنیم مردمان آریائی در 2700 سال پیش از اسلام از سرزمین شمال آناتولی سابق به ایران کوچ کردند ودر ایران به دامداری وکشاورزی پرداختند .دین آنان چه بود که با خود باین سرزمین آوردند؟ درآن منطقه پس از طوفان نوح ونشستن کشتی بر زمین آئین نوح رواج داشت وسپس ازسوی اورشلیم ابراهیم خلیل با سفرهای خود آئین حنیف را بدانجا برد.بنابراین اجداد ما با داشتن آئین نوح وابراهیم آشنا شده وبه سرزمین ایران وارد شدند. درنتیجه آنچه در درون مردم باستانی ایران بود آئین یکتاپرستی حنیف بود وزردشت وپیامبران پیش ازاو مانند آذر هوشنگ ومه آباد همه به آئین حنیف بودند وشاید حفظ حرمت آتش درمیان آنان حرمت همان آتشی بود که برابراهیم خاموش شد.
بنابراین زردشت وپیامبران ایرانی همه زیر چتر آئین حنیف ابراهیم ویا نوح نبی بوده اند .
بیجا نبود که درقانون اساسی نظام اسلامی آئین زردشتی درکنار سایر ادیان الهی برسمیت شناخته شد .
البته این امر بدلیل وجود آیه ای درقرآن کریم وچند روایت از پیامبر وامامان معصوم نظریه یادشده را تقویت میکند.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 2 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۰:۱۰, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #11

بنام خدا
سلام وتشکر
باز هم بهتر است حذفش کنید چون نوعی غیبت است
۱۴:۰۶, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۱۲ توسط mahdy30na.)
شماره ارسال: #12
آواتار
درورد بر پارمیس
(۱۸/آبان/۹۵ ۹:۲۴)پارمیس نوشته است:  لابد دو دقیقه دیگم میگید زرتشت پیامبرم نبوده
بعدشم میگید زرتشت رو یهود درست کرده برا منحرف کردن مسلمونا
درست میگم ???
Big Grin
دیگه باید برا شاد شدن اومد تالار نه چیزی یاد گرفتن
راستی یه جا گفته بودید که کوروش یهودی ها رو نجات داد
میشه بپرسم مشکل این کار از نظر شما چیه ???

گرامی پرسش رو که شما رو به خنده بندازه حتما چیزی داشت که نگرانتون کرد.
اخه ما هرچی که از جناب علی اباد میشنویم یا سند نداره یا اینکه بعد از 2 تا پست تناقضش رو میبینیم از کلام این جناب و اینکه منبعشون هم همین گوگل هست .پس به من محقق حق بدید که با دید نقادی و همینطور شکاکانه به کلام این محقق حقوق دان که خودش قواعد اولیه استدلالیه رو رعایت نمیکنه رو شک کنم.
حالا شما بیا اینجا شاد شو مگه همیشه باید چیزی یاد گرفت؟ شما که باری بر این تالار اضافه نمیکنی حداقل میای و یکم روحیت عوض میشه و مدیون من و امثال من میشی .
جناب علی اباد من میتونم بگم خانم پارمیس مدیون ما هستن؟
خانم پارمیس شما یکبار کلام این محقق گرامی رو مطالعه بفرما ، همین تاپیک رو حالا برسی کن ، تناقضاتی وجود داره که هر پست پست پیشین رو رد میکنه .من مشکلم اینه که بالاخره این پست اولش یچی بود و پست دوم یچی گفته میشه و پست ..... ادامه داره و در نهایت اخرش هم لابد جناب علی اباد میگن من از اول هم چند نگاه رو مطرح کردم .
حالا اگه این نشد بعد بگو ما که تو بقیه مباحث اینرو وجدان کردیم/
(۱۸/آبان/۹۵ ۹:۴۲)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام همنام نوه ام
بله معجزه هم داشت. زردشت نیز مانند داود وسلیمان پیامبر بود و در تاریخ آمده است که مردم یهودی گرفتار دربابل را نجات داد ومعبد سلیمان را ترمیم کرد. ضمنا خواهش میکنم این امضای خودر ا عوض کنید چون از گرین کارت آمریکا حالم بهم میخورد
خو عزیزم چرا ناراحت میشی و بهتون برمیخوره ؟ خو این معجزشون کجا ثبت شده ؟ بالاخره باید ما از روی هوا نگیم که . اگه اینطوری باشه من هم معجزه دارم ولی به شما نمیگم ولی همه دوستان دیدن و شهادت میدن. در تاریخ امده؟ کدوم تاریخ؟همون تاریخی که تو گوگل سرچ میکنین؟ یه کتاب تاریخ جدید بنویسیم به اسم کتاب تاریخ جامع گوگل.
ببخشین زرتشت معبد سلیمان رو ترمیم کرد Surprise
(۱۶/آبان/۹۵ ۱۷:۵۳)aliabad نوشته است:  زردشت متعلق بدوران اشکانیان است
داداش اشتباه نمیگی؟ خودت مگه نگفتی زرتشت برای دوره اشکانیان بوده؟ پس چرا به ازاد سازی و ماجرای یهود وصلش میکنی؟ یا شما داری به دروغ گفتن ها و جعل تاریخ میپردازی یا اینکه منابعی که بهت دان رو نخوندی و فقط مینویسی.
ولی اگه اطلاع نداری بزار برات تکرار کنم تا یکم محققانه حرف زدن رو هم یاد بگیری هم خانم پارمیس به شادی خودش برسه
روايت سنتي زرتشتيان، زمان زندگي وي را در ح[u]دود سيصد سال پيش از اسكندر[/i]، يعني از حدود نيمه دوم سده هفتم تا اوايل سده ششم پيش از ميلاد(سال هاي 660 تا 583ق.م) مي داند(دوستخواه، جليل، 1374، [b]اوستا: گزارش و پژوهش[/i]، چ دوم، تهران، مرواريد.، ص 1). ازاين رو، بيشتر پژوهشگران جديد، زمان تولد زرتشت را 660 قبل از ميلاد مي دانند(ناس، جان باير، 1390، [b]تاريخ جامع اديان[/i]، ترجمة علي اصغر حكمت، تهران، علمي و فرهنگي. 1388، ص453).
حالا شما چطور وقتی اینها رو نمیدونی میایی و میگی ما از اریایی های 21 قرن قبل از میلاد و ... داستان پردازی میکنی و نتیجه ای که میگیری و در حد 1 خط میگیری.
اما درباره معجزشون که بازم حرفی نیست که ارزشی داشه باشه مگر برای کسایی که خون اریایی تو رگشون فقط میجوشه ولی تامل نمیکنن .

(۱۸/آبان/۹۵ ۱۰:۰۴)پارمیس نوشته است:  من میدونم خودمم قبول دارم به آقای سینا بگید
اون جمله امضامم برا اینه که کاربران بدونن کیا مرگ بر آمریکا میگن
همه کاراشون تظاهره دیگه اینو همه مردم فهمیدن
خانم پارمیس شما چیو میدونی؟ از معجزات زرتشت رو شما میدونی بگو حداقل ما یکم استفاده کنیم چرا سخن نمیگین؟نکنه شما هم به بی سند حرف زدن و نقل تاریخی که باد هوا رو میگیرین و میگین رو باید پذیرفت؟ شما میگی زرتشت پیامبر بود من میگم نبود دلایل شما چیه؟ هیچی اها یه دلیل دارین اینکه معبد سلیمان رو ترمیم کرد . ببخشین ترمیم کردن معجزه هست؟
Big Grin
واقعا روحیه ادم با شما دونفر و البته دیگر دوستان شاد میشه یکم بیشتر وقت بزارین و بیایین تا روحیه بگیریم.
البته چند نکته هست اینکه این معبد سلیمانی که جناب زرتشت ترمیم کرد البته شما میگی ، این معبد تو سال تغریبی 586 یکی دوسال کم و زیاد رخ داده بعد جناب زرتشت که تا سال هاي 660 تا 583ق.زندگی میکردن اخر عمری رفتن معبد سلیمان رو ترمیم کردین؟ببخشنا میگم ولی شما یا مطالعه تاریخی قوی دارین یا دروغ پرداز قوی هستین تو این زمان کوروش کجا بود؟ باید یه اسرایی که بودن ازاد میشدن که برن ترمیم کنن دیگه . غیر اینه؟این قوم اسارت گرفته شده چند سال تو بابل بودن؟
اگه درباره بخت النصر شک دارید کمی مطالعه کنید و سیر کارهاش و اینکه با معبد سلیمان چه کرد رو ببینین تاریخ چه زمانی رو نشون میده
این اسارت بابلی حدود 70 سال طول کشید حالا این 70 رو به تاریخ اضافه کنین ببینین چی میشه.( این 70 سال رو ارمیا میگه کتاب ارمیا 25-1 رومطالعه بفرما
نقل قول:1
هفتاد سال اسارت
در سال چهارم سلطنت یهویاقیم (پسر یوشیا)، پادشاه یهودا، پیغامی برای تمام مردم یهودا، از جانب خدا بر من نازل شد. در این سال بود که نبوکدنصر، پادشاه بابل، به سلطنت رسید. 3 به تمام مردم یهودا و اهالی اورشلیم چنین گفتم: «از سال سیزدهم سلطنت یوشیا (پسر آمون )، پادشاه یهودا، تابحال که بیست و سه سال می‌گذرد، کلام خداوند بر من نازل شده است؛ من نیز با کمال وفاداری آنها را به شما اعلام کرده‌ام، ولی شما گوش نداده اید. 4 خداوند همواره انبیای خود را نزد شما فرستاده است، ولی شما توجهی نکرده اید و نخواسته اید گوش بدهید. 5 آنها به شما می‌گفتند که از راه‌های بد و از کارهای شرم آورتان دست بکشید تا خداوند اجازه دهد در این سرزمینی که برای همیشه به شما و به اجدادتان داده است، زندگی کنید. 6 آنها از شما می‌خواستند که بدنبال بت پرستی نروید و با این کارها، خشم خداوند را شعله‌ور نسازید، مبادا شما را مجازات کند؛ 7 ولی شما گوش ندادید و به کارهای شرم آورتان ادامه دادید و به آتش خشم خداوند دامن زدید تا بر شما بلا نازل نماید. 9 «حال، خداوند قادر متعال می‌فرماید: «چون از من اطاعت ننمودید، من نیز تمام اقوام شمال را به رهبری نبوکدنصر، پادشاه بابل، که او را برای این کار برگزیده‌ام، گرد خواهم آورد تا بر این سرزمین و بر ساکنانش و نیز بر اقوام مجاور شما هجوم بیاورند و شما را بکلی نابود کنند، طوری که برای همیشه انگشت نما و رسوا شوید! 10 خوشی و شادی و جشن‌های عروسی را از شما دور خواهم ساخت؛ نه گندمی در آسیابها باقی خواهد ماند و نه روغنی برای روشن کردن چراغ خانه ! 11 سراسر این سرزمین، به ویرانه‌ای متروک تبدیل خواهد شد؛ و شما و اقوام مجاور شما، برای مدت هفتاد سال، پادشاه بابل را بندگی و خدمت خواهید کرد. 12 «پس از پایان این هفتاد سال، پادشاه بابل و قوم او را بخاطر گناهانشان مجازات خواهم نمود و سرزمین ایشان را به ویرانه‌ای ابدی تبدیل خواهم کرد، 13 و تمام بلاهایی را که توسط ارمیا بر ضد اقوام گفته بودم بر سر بابلی‌ها خواهم آورد؛ بلی، تمام بلاهایی که در این کتاب نوشته شده است.
اول کتاب عزرا ببین چی نوشته ( متن تورات ترجمه تفسیری )
این کتاب رویدادهای کتاب قبلی را ادامه می‌دهد. نویسنده این کتاب به احتمال زیاد «عزرا» است. عزرا هم کاهن بود، هم کاتب و هم پژوهشگر. او مردم را یاری می‌داد تا دوباره به پرستش و عبادت خداوند مشغول شوند.عزرا همراه بسیاری از یهودیان دیگر، پس از سقوط سرزمین یهودا در سال 586 قبل از میلاد، به بابل تبعید شده بود. در سال 539 قبل از میلاد، بابل بدست کورش کبیر سقوط می‌کند و کورش به یهودیان آزادی می‌بخشد تا بتوانند به سرزمین خود بازگردند

اقای علی اباد حرفی اگه دارید بفرمایید وگرنه این بحث هم بیفایده تر از مباحث پیشین میشه و فقط زحمت من رو زیاد تر و از طرفی باعث شادی دوستان و سقوط ازاد شما میشه که فقط به دروغ پردازی میپردازین.
اگه حرفی دارید برای اخرین پست بفرماایید وگرنه بحث ختم میشه.

حرفی هست گرامیان بفرمایید وگرنه دروغ پردازی ها رو ختم کنید.
۱۴:۱۸, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۳۹ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #13

بنام خدا
سلام وتشکر
خیر بنده عرضی ندارم در مطلب خودم اثبات کردم که زردشت ازپیامبران بوده ومروج دین حنیف واین اثبات عقلانی انجام شد ایرادی هم برآن گرفته نشد جز اینکه دوستان وارد بحثهای تاریخی شدند که نه سر دارد ونه ته .حالا اگر تاریخ را وارد نیستید مهم نیست بعدا میتوانید مطالعه کنید حداقل استنادات مرا ازقران وروایات مطالبه نکردید که باعث تاسف است . بنده باجمال درپایان مطلبم اشاره کرده بودم اما دوستان ازهول حلیم توی دیگ تاریخ افتادند ودنبال معجزات میگردند که بجای خود محفوظ است. بهرحال اگر مایلید بحث را ببندید واگر خواستید دلایل قرانی وروائی را بیان کنم در خدمتم
-------------------------------
برای دوست عزیزم که طالب معجزات زردشت بود موارد زیررا ازکتاب پیام زردشت ازعلی اکبر جعفری می نویسم
خندیدن بهنگام تولدو روشن کردن آتش بدون چوب و سندل و کاشتن درخت سرو غول پیکری درکشمر با فروکردن عصا در زمین و گاتاها
۱۶:۰۷, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #14
آواتار
(۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۱۸)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وتشکر
خیر بنده عرضی ندارم در مطلب خودم اثبات کردم که زردشت ازپیامبران بوده ومروج دین حنیف واین اثبات عقلانی انجام شد ایرادی هم برآن گرفته نشد جز اینکه دوستان وارد بحثهای تاریخی شدند که نه سر دارد ونه ته .حالا اگر تاریخ را وارد نیستید مهم نیست بعدا میتوانید مطالعه کنید حداقل استنادات مرا ازقران وروایات مطالبه نکردید که باعث تاسف است . بنده باجمال درپایان مطلبم اشاره کرده بودم اما دوستان ازهول حلیم توی دیگ تاریخ افتادند ودنبال معجزات میگردند که بجای خود محفوظ است. بهرحال اگر مایلید بحث را ببندید واگر خواستید دلایل قرانی وروائی را بیان کنم در خدمتم
-------------------------------
برای دوست عزیزم که طالب معجزات زردشت بود موارد زیررا ازکتاب پیام زردشت ازعلی اکبر جعفری می نویسم
خندیدن بهنگام تولدو روشن کردن آتش بدون چوب و سندل و کاشتن درخت سرو غول پیکری درکشمر با فروکردن عصا در زمین و گاتاها

داداش دقت کن که الان تو همین ارسال تناقض داری میگی بعد میخوای من به خرفات که نه سندی ارایه میدی نه مدرکی بهش انتساب میدی رو چشم بسته قبول کنم؟ مگه من مثل شمام که هرکی هرجی گفت بپذیرم؟Dodgy

(۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۱۸)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وتشکر
خیر بنده عرضی ندارم
(۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۱۸)aliabad نوشته است:  بهرحال اگر مایلید بحث را ببندید واگر خواستید دلایل قرانی وروائی را بیان کنم در خدمتم
اگه جرفی هست بگو چرا وقتی میگم کدوم مدرک سکوت اختیار میکنی؟
پست دوم همین تاپیک رو دوباره براتون میفرستم شاید دوباره قرار دادن این مطلب بهتون کمک کنه
(۱۷/آبان/۹۵ ۲۳:۵۳)mahdy30na نوشته است:  باسلام و عرض ادبBlush
چند پرسش درباره مطالب بالا.
  • مستندات ؟
بعدشم کسی از هول چیزی تو دیگ نیوفتاد گرامی ، این شما بودی که با تناقضات خودتون سر رشته کلام رو گم کردین.
بحث تاریخی هست و از سوی شما برای این بحث باید مستند تاریخی رو درنظر بگیرین . الان من به شما بگم سنتون چند ساله باید بگید که مدرکش تو تاریخ ثبت شده ککجا؟ تو ثبت احوال ، غیر اینه؟ تو داستان های تاریخی هم شما وقتی مستند میگین اریایی ها 27 قرن پیش از اسلام بودن این رو از رو چه حساب میگید؟ از رو همون حساب تاریخ هم باید تاریخ جناب زرتشت رو بیان کنید نه اینکه بگید این ها هول شدن هست.
اگه بحث تاریخی سرو ته ندارد پس باید فاتحه بحث های تاریخی شما رو خوند چون نه سر داره نه ته. البته من نمیگم این استدلال شما هست.
درباره وارد بودن در تاریخ حداقل اگه هیچی ندونم تاریخ بنی اسرائیل و تاریخ ادیان رو بهتر از شما و خیلیایی دیگه بلدم عزیزم و این شما هستی که میگی زرتشت برای دوره اشکانیان هست ایا عیر این گفتین؟Dodgy
اشکانیان در چه زمانی بودن؟بعد هخامنشیان ولی شما اینجا میگی که قبل از اینها بودن Big Grin دادا باعث شادی خانم پارمیسی شما
شما میگی این بشر پیامبر بود حالا اگه من دلیل بخوام ایا خطا هست؟ببخشین این هم از تفکرات جنابان بهایی هست که میگن معحزه مهم نیست و اگه معحزه بخوای به حطا رفتی.
معجزاتی که فرمودید برخیش که برای هر انسان روی میده ولی حالا بر فرض بگیریم که اینها درست باشه .چرا ایرا میگیرید که مطالبه معجزه دارم؟ کاشت درخت ایا کاری سخت و خندیدن در هنگام تولد هم کاری غیر ممکنه؟
جناب داری کپی پیست میکنی دقت کن نصفه نقل نکنی
(۱۸/آبان/۹۵ ۱۴:۱۸)aliabad نوشته است:  برای دوست عزیزم که طالب معجزات زردشت بود موارد زیررا ازکتاب پیام زردشت ازعلی اکبر جعفری می نویسم
یکم دقت کن که سوتی پشت هم ندی گرامی
کپی هممیکنی خوب کپی کن
[تصویر: do.php?img=4549]
دقت کن که دفعه بعد از این سوتیا ندی عزیزم.
حالا من هول هستم یا شما که بدون دقت و نادان فرض کردم مخاطب هر علترتی رو میخوای به خورد من و امثال کاربرانی بدی که فقط به به بگن به شما.
امیدوارم برای بحث دلایل قرانیتون و روایی و ... دقت بیشتر بخرج بدی که چون دامنه خطا گفتن شما اونجا هم اثبات شدس.
اگه بازم دست به جعلیات و نشر تحریفات و مطالب خلاف واقع ادامه بدید همینجا به شما تذکر دارم میدم که تکرارش برای شما همراه با اخطار باشه. و تکرارش محرومیت. این تهدید نیست بلکه تذکری از سوی ناظر مربوطه. پس دقت کنین که هر پستی از شما زده بشه با حوصله مطالعه و برخورد متناسب صورت میگیره.پس خواستون رو جمع کنین.
۱۷:۱۱, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۱۷:۱۸ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #15

بنام خدا
سلام وتشکر
فعلا همین موارد اخیر شمارا پاسخ دهم تا برسم به اصل مطلب
1-نبوت زردشت در تحلیل تاریخی اعلام شد بجز اعلام سند تاریخی دیگر چه اشکالی داشت؟ من میخواستم شما هم کمی تاریخ را مرور کنید
2-در مورد اثبات نبوت ایشان براساس قران وروایات شما مطالبه ای نکردید تنها دردرون تاریخ بدنبال معجزات بودید
3-در تاریخ تولد زردشت اختلاف نظر بسیار است از800 سال تا1800 سال قبل از میلاد .این امر به بنده ارتباطی ندارد ودر مطلبم نوشتم که شخصیت زردشت درپرده ابهام است
4-معجزات زردشت در دوکتاب بنام های پیام زردشت وخورشید بان نوشته علی اکبرجعفری امده است که من برای شما کپی پیست کردم .کجایش ایراد داشت ؟که برایم نقاشی وگراوروکروکی ارسال کرده اید. ضمنا تمسخر موارد یادشده را میتوان در معجزات دیگر انبیا مطرح کرد. وباز به بنده ربطی نداشت

در پایان از نحوه برخورد شما بسیار متاسفم وبا این شیوه برخورد نه شما چیزی می آموزید ونه مخاطبان احساس لذت میکنند ونه برای نویسنده این مطلب دلگرمی.برای امری باین مهمی که قلم زده میشود باید هرکلمه آنرا با عشق برداشت کنید ولذا اگر موارد بالا را که عرض کردم نپذیرید ویا اشکالش را مطرح نکنید بقیه مطالب را نخواهم نوشت چه برگوش نا شنوا سخن گفتن نارواست.

ضمنا ادعای حعل وتحریف ازسوی شما اتهامی بزرگ است که باید اثبات کنید والا شمارا در بحث های خود تحریم خواهم نمود
۱۷:۴۶, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۱۷:۵۴ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #16

سلام
دنبال منبع معتبر تاریخی که نگردید چون حتی برای وجود داشتن زرتشت و خیلی از شخصیتهای مورد احترام مداهب سند تاریخی در دست نیست. همچنانکه برخی در مورد وجود موسی، ابراهیم، نوح و ... نیز تردید نموده اند. فرقش اینه که به طور مثال وجود موسی (علیه السلام) و معجزاتش برای مسلمانان به طریقه درون دینی اثبات شده است.

البته یک دلیلی برای وجود داشتن زرتشت وجود داره: معنای نام ایشان "شتر زرین" هست و اگر زرتشتیان می خواستند یک شخصیت داستانی خلق کنند احتمالاً نام بهتری برایش می گذاشتند.

خلاصه اینکه نمیشه به طور مثال خندیدن زرتشت در موقع تولد رو اثبات کرد. اما حالا که این اثبات نیست چکار کنیم ... هیچی کار خاصی لازم نیست انجام بدیم.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۷:۵۱, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #17

بنام خدا
سلام
این هم نظری است ومورد احترام
۱۷:۵۹, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۱۸:۰۴ توسط mahdy30na.)
شماره ارسال: #18
آواتار
(۱۸/آبان/۹۵ ۱۷:۱۱)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وتشکر
فعلا همین موارد اخیر شمارا پاسخ دهم تا برسم به اصل مطلب
1-نبوت زردشت در تحلیل تاریخی اعلام شد بجز اعلام سند تاریخی دیگر چه اشکالی داشت؟ من میخواستم شما هم کمی تاریخ را مرور کنید
2-در مورد اثبات نبوت ایشان براساس قران وروایات شما مطالبه ای نکردید تنها دردرون تاریخ بدنبال معجزات بودید
3-در تاریخ تولد زردشت اختلاف نظر بسیار است از800 سال تا1800 سال قبل از میلاد .این امر به بنده ارتباطی ندارد ودر مطلبم نوشتم که شخصیت زردشت درپرده ابهام است
4-معجزات زردشت در دوکتاب بنام های پیام زردشت وخورشید بان نوشته علی اکبرجعفری امده است که من برای شما کپی پیست کردم .کجایش ایراد داشت ؟که برایم نقاشی وگراوروکروکی ارسال کرده اید. ضمنا تمسخر موارد یادشده را میتوان در معجزات دیگر انبیا مطرح کرد. وباز به بنده ربطی نداشت

در پایان از نحوه برخورد شما بسیار متاسفم وبا این شیوه برخورد نه شما چیزی می آموزید ونه مخاطبان احساس لذت میکنند ونه برای نویسنده این مطلب دلگرمی.برای امری باین مهمی که قلم زده میشود باید هرکلمه آنرا با عشق برداشت کنید ولذا اگر موارد بالا را که عرض کردم نپذیرید ویا اشکالش را مطرح نکنید بقیه مطالب را نخواهم نوشت چه برگوش نا شنوا سخن گفتن نارواست.

ضمنا ادعای حعل وتحریف ازسوی شما اتهامی بزرگ است که باید اثبات کنید والا شمارا در بحث های خود تحریم خواهم نمود

من به اندازه ای که نیتز باشه مطالعه میکنم برادرم . اطرلفم کتب تاریخی هست که ازش بخوام برات مستند بگم و اثبات کنم و یا رد کنم دیانت زذتش رو، پس لطفا اگه مطلبی دارید به قطع و یقین بگید و اگه اختلافی هست بگید در تاریخ اختلاف هست و نظربنده این صحیح میاد و ممکنه اشتباه باشه.
2-وقتی میگم مدرک یعنی چی؟ شما خقوق خوندید و باید اینها رو بهتر از افراد عادی بدونین که گرامی . من یه پرونده برای شما میارم و شما میگی دلایلی چیزی داری برای اثبات بیگناهیت؟ و من میگم چی بیارم میگی هرچی که داری بیار . ایا این مدرک و مستند نیست؟ پس شما به حاشی رفتی .
3- داداش اگه ابهام داره شما میخوای کسی که در ابهام هست رو مبهم تر کنی یا اینکه روشنتر؟ الان اگه بگیریم 800 تا 1800 قبل از میلاد فکر نمیکنی خیلی از مطالب و مستندات شما میره زیر سوال؟من بخاطر خودت میگم یجا دیگه اینارو میگی و بعد به تنسخر میگیرنت . من بگم بهت نباید بدت بیاد جون داریم باهم صحبت میکنیم و تضارب ارا هست پس بد اومدن نداره بعد چرا تند میشی و عصبانی؟Huh نکنه از اینکه بنده مثل برخی کوتاه نمیام ناراحتی و بخاطر سن و سال شما باید کوتاه بیام و بگم نه بابا شاید یچی میدونه و ما نمیدونیم ، خو اگه میدونی بگو تا برای منم ابهام رفع بشه.
4ایراد که داره چون وقتی داری خرفی رو نقل میکنی درست نقل کن نه اینکه نصفه و پیش و پس کلام رو به هم میبافی .اون هم که برات نقاشی دادم برای این بود که دوستان بهتر بدونن که کلام چرا یهو دم بریده شد.
مثلا انبیا چه معجزه مسخره ای داشتن که شما میدونین و ما نمیدونیم؟ وقتی یچی میگی باید اثبات کنی. الان من میخوام زرتشتی بشم میخوام بدونم جناب زرتشت چه معجزه ای داشت و چه چیز تازه ای داره که من برم و زرتشتی بشم؟یه دلیلی یه گواهی یه مطلب نویی . بابا این بهایی ها حداقل یچیزایی رو میکنن این مسیخیا یچی رو میکنن اون یهویاش که کسی رو راه نمیدن Blush وگرنه یهودی شدن کاری نداشت که. این زرتشت اریایی شما چی داره؟ کتابش که به اعتراف برگان و مبلغان و ... زرتشتی خیلیش از میان رفته و قسمتی ک ازش باقیه .

(۱۸/آبان/۹۵ ۱۷:۱۱)aliabad نوشته است:  در پایان از نحوه برخورد شما بسیار متاسفم وبا این شیوه برخورد نه شما چیزی می آموزید ونه مخاطبان احساس لذت میکنند ونه برای نویسنده این مطلب دلگرمی.برای امری باین مهمی که قلم زده میشود باید هرکلمه آنرا با عشق برداشت کنید ولذا اگر موارد بالا را که عرض کردم نپذیرید ویا اشکالش را مطرح نکنید بقیه مطالب را نخواهم نوشت چه برگوش نا شنوا سخن گفتن نارواست.

من بهم برای شما که ادعای تحقیق و ارایه مطلب میکنی متاسفم که بدون مستند و مدرک فقط بر اساس یکسری یافته هایی کهمعلوم نیس از کجاس بیان میکنی و وقتی میگم مدرک میری و یسری مطالب میگی که بعد میگید که ارزش نداره. من چرا اصلا برای شما دارم دلیل میارم وقتی خودت همینطوری حرف میرنی !
ادعای چعل دارم چون دیدم که شما چکونه از وقایع تاریخی استفاده و در اونها با وارد کردن مطالبی خلاف و نسبت دادن مطالب میخوای نتیجه دلخواه بگیری ولی شرمنده بنده تا زمانی که باشم ایناجازه رو نمیدم. نه اینکه ندم بلکه با بینه و دلیل این کار رو میکنم .گرنه منم در غیر این صورت مشیم مثل شما .
ببخشین بحث و مباحثه غلمی عشق بازی و شعر و شاعری نیست اگه دنبال برداشت عاشقانه هستید میتونید برید و در تالار های عاقشان گوروش و اریایی ها و ... پست بزنین و کلی هم براتون سوت و کف و به به و چه چه میکنن. اینجا شما حرفی میزنی باید درست بگی و با مدرک . مگه نمیخوای با این مطالب نگاه رو تصحیح و به سمت حقیقت بکشونی ؟ پس باید کسی که مخالفت میکنه رو با کلام درست قانع کنی
شما تحریم کن ، دوستانی کم نیستن که بیان و جواب شما رو بدن.فعلا شما دنبال در رفتن از زیر پاسخگویی مطالب هستی چون دلیلی نداری میخوای بحث رو ترک کنی.
همون موضوع قافیه رو تنگ دیدین خودتون اینجا برای خودتون بکار میره .
موفق باشید و محقق .
بحث خاتمه میابد.
مطلبی چیزی بود اگه تکمله ای کسی داشت پیام حصوصی بده پست رو باز کنم و یا برام بفرسته با نام خودش قرار بدم.

(۱۸/آبان/۹۵ ۱۷:۴۶)سعدی نوشته است:  سلام
دنبال منبع معتبر تاریخی که نگردید چون حتی برای وجود داشتن زرتشت و خیلی از شخصیتهای مورد احترام مداهب سند تاریخی در دست نیست. همچنانکه برخی در مورد وجود موسی، ابراهیم، نوح و ... نیز تردید نموده اند. فرقش اینه که به طور مثال وجود موسی (علیه السلام) و معجزاتش برای مسلمانان به طریقه درون دینی اثبات شده است.

البته یک دلیلی برای وجود داشتن زرتشت وجود داره: معنای نام ایشان "شتر زرین" هست و اگر زرتشتیان می خواستند یک شخصیت داستانی خلق کنند احتمالاً نام بهتری برایش می گذاشتند.

خلاصه اینکه نمیشه به طور مثال خندیدن زرتشت در موقع تولد رو اثبات کرد. اما حالا که این اثبات نیست چکار کنیم ... هیچی کار خاصی لازم نیست انجام بدیم.

حناب سعدی بنده مدارکی دارم که هم وجود و عقاید ایشان و هم نگاه مخالفی دارم که با عقایدشان بر توحید و ثنویست اثبات میکنه ، اما مستند هست . حالا جناب علی اباد اگه مدرکی داشت رو میکرد .وقتی شما مطالعه میکنی و خلاصه نویسی میکنی باید بگی از کجا میگی.غیر از اینه؟متاسفانه جنناب علی اباد چنین نمیکنن.
عزیزم ما دنبال درون دینی بودن نیستیم .اگه کلامی داشتن و مدرکی بیان میرکردن ولی دریغ از کلام صحیح .
جناب برای اینوارد شواهد تاریخی و قرائن باید باشه ، مثلا وقتی شما درباره خیلی او وقایع تاریخی که اتفاق افتاده قرائنی ئتری که بهش تکیه میکنی ولی شما هیچی نمیبینی از اینچناب علی اباد که دلت خوش بشه. اگه هم میگن نه صحت داره و نه اعتبار . یه مورد هم گه برای زرتشت اوردن اونم دم بریده و ... بود.
۲:۱۳, ۲۷/بهمن/۰۰ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۷/بهمن/۰۰ ۲:۱۸ توسط mahdy30na.)
شماره ارسال: #19
آواتار
سلام
چند سالی از این موضوع گذشته و امشب بعد از مدتی به تالار اومدم ، این موضوع رو برخوردم ، یاد گشته افتادم و اینکه حیف این تالار که تو این دوران در سکوت فرو رفته
نمیدونم دیگه کدوم دوستان تشریف میارن اینجا ، اصلا بجز میهمان کسی از اعضا باز هم میان ، مطالب قدیمی رو مطالعه میکنن ؟
یادش بخیر حیف خیلی هم حیف

این مطالب رو دوباره باحوصله مضاعف خوندم همراه اون بحث که مثلا ادامه این بحث بود با اسم دنباله اثبات پیامبری زردشت
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-42...#pid372767

، یا یه برنامه افتادم " اسمش هست : تاریخ بدون روتوش
واكاوی در مورد تاریخ ایران باستان «زرتشت»
"
مطالب مفیدی در باره مطالب بیان شده در این موضوع مطرح شده رو در سلسله برنامه هایی به نقد و برسی پرداخته Blush ما البته مقدم بودیم Heart
خواستم اگه دوستان علاقه داشتن برنامه ها رو ببینن ، یا حتی برخی قسمت ها فایل متنی داره میتونن مطالعه کنن . برنامه علمی و مستند هست .

بنظرم از این قسمت اول برنامه رو ببنین جاله Big Grin دوستان هرکی این متن خوند به بزرگواران پارمیس و aliabad و سایرین و وابستگان اطلاع بده .
یادگار بماند برای آیندگان
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]