کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنباله اثبات پیامبری زردشت
۲۰:۳۱, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۲۰:۳۳ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #1

بنام خدا

چون مبحث پیامبری زردشت مسدود شد و دلایل دینی آن مطرح نگردید لذا در این مقاله می نگارم تا هم دوستان اطلاعاتشان کامل ویا اینکه مدیریت آنرا به همان بخش منتقل نماید ممنون

دلایل قرآنی وروائی برنبوت ودین زردشتی

قرآن:

«ان الذین امنوا و الذین هادوا و الصابئین و ا لنصاری و المجوس و الذین اشرکو ان الله یفصل بینهم یوم القیامه» (حج، آیه ۱۷)

همانگونه که دراین آیه ملاحظه میکنید 5دین پیامبران اولوالعزم در کنارهم آمده اند اسلام یهودیت دین نوح مسیحیت ومجوس که همان دین حنیف ابراهیم است.

مجوس معرب مگوس فارسی وازریشه مغ است که بزرگان روحانی آن دین میباشند. بحث درباره آن بسیار است وقصد ندارم سرتان را درد بیاورم مهم اینستکه خداوند در کتاب خود از آئینی سخن گفته که ایرانی بوده وپیامبرش ایرانی بود وبعدها زردشتی شعبه ای ازآن شد

روایات:

درباره دین بودن مجوس یا زردشتی روایات بسیار است من به چند مورد اشاره میکنم

علی ع فرمود آنها کتابی داشته‌اند و خداوند در میان آنها پیامبری مبعوث فرمود(حرعامل11/98)

روایت دیگری نیز هست که ازامام صادق نقل شده‌است. در مورد مجوس پرسیدند که آیا پیامبری داشتند؟ گفت: بله(طوسی تهذیب4/113)

همین روایت ازامام چهارم نقل گردیده‌است نظر محمد و امامان شیعه بر این بوده‌است که مجوسیان اهل کتاب شمرده شوند و از آنها جزیه گرفته شود(طوسی تهذیب 9/365)

قانون اساسی

در اصل13 دین زردشتی بعنوان اقلیت دینی درکنار مسیحیت ویهودیت برسمیت شناخته شده است. این امر نشان میدهد که متخصصین دینی ما هنگام بررسی قانون اساسی دقیقا این آئین را درردیف ادیان الهی برسمیت شناخته اند

حاصل آنکه هم در تاریخ وهم در دین اسلام آئین زردشتی یا مجوس شناخته شده وپیامبرآنان مقبول بوده و درنتیجه مردم ایران باستان موحد بوده اند والسلام
یافتن تمامی ارسال های این کاربر

آغاز صفحه 3 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۰۳, ۱۹/آبان/۹۵
شماره ارسال: #21

بنام خدا
سلام ووقت بخیر
بنده مطلب خودرا مبسوط ومدلل نوشته ام اگر کسی نقدی دار دمی نویسد ومن هم پاسخ میدهم شما هم تنها راه همان شرط بنده است ضمنا در مورد پست اگر شما مدیرید هرکاری که میخواهد دلتان بکند انجام دهید من وظیفه خودرا انجام داده ام والان هم خسته ام ومیخواهم بخوابم ممنون
۱۶:۲۲, ۱۹/آبان/۹۵
شماره ارسال: #22
آواتار
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۵:۰۳)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام ووقت بخیر
بنده مطلب خودرا مبسوط ومدلل نوشته ام اگر کسی نقدی دار دمی نویسد ومن هم پاسخ میدهم شما هم تنها راه همان شرط بنده است ضمنا در مورد پست اگر شما مدیرید هرکاری که میخواهد دلتان بکند انجام دهید من وظیفه خودرا انجام داده ام والان هم خسته ام ومیخواهم بخوابم ممنون

الان مدلل بودن چیه ؟ همین 3 تا مورد که اینجا گفتید رو مبسوط و مدلل میگید؟ معنای مبسوط رو هم نمردیم و فهمیدیم.
دوستان کسی اسنادی از جناب علی اباد دید تو این دوتا موضوع زرتشت لطف کنه لیست کنه .
عمرا از من پوزش ببینی .
به علت بی نتیجه بودن و عدم رسیدن به مبانی صحیح این حق رو دارم ببندم شخصا کار دلخواه انجام نمیدم چون شما هم حقی دارید و باید رغایت بشه اما تالار قوانینی داره وگرنه اگه بحث رو ادامه بدید و دلایلی دارید پست باز میمونه .

اگه زحمتی نیست یه نگاه بندازین که زیر اسم بنده چه نوشته شده تا متوجه بشین که مدیریت بخش با دیگر همکار این تالار هست نه بنده.
سید ابراهیم
(مدیرکل اصول و عقاید شیعه)
mahdy30na

(ناظر اصول عقاید شیعه)
برید بخوابید که تجدید قوا کنین تا کمتر زیر فشار باشین.Rose
۱۶:۴۱, ۱۹/آبان/۹۵
شماره ارسال: #23

بنام خدا
سلام وتشکر
در پست قبلی یادم هست که نوشته شما آنقدر طولانی بود که من متر آوردم واندازه گرفتم دیدم بیش از یک متر شما مطلب نوشته اید. آخر برادر عزیزم مگر مجبورید که زیاد ومطول مینویسید که کسی یارای خواندن ندارد .بنده بدان مطلب یک متری تنها 6 خط پاسخ دادم . شما عادت کرده اید که بیشتر بنویسید تا بخوانید .مگر نگفته اند (الکلام قل ودل). بهرحال یک فرصت دیگر میدهم تا بجای همه موارد تحریف ویا جعل تنها یک مورد برایم اعلام کنید وهمان بس است وان شاء الله این امر مختومه شود .من که باشما دشمنی ندارم وخیلی هم دوستتان دارم چرا که مرد میدان بحث هستید ودیگران کمتر تمایل نشان میدهند .منتظرم یک مورد جعل ویا تحریف در مطلب بنده را اعلام کنید شاید من اشتباه کرده ام موفق باشید.
۱۷:۲۵, ۱۹/آبان/۹۵
شماره ارسال: #24
آواتار
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۶:۴۱)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وتشکر
در پست قبلی یادم هست که نوشته شما آنقدر طولانی بود که من متر آوردم واندازه گرفتم دیدم بیش از یک متر شما مطلب نوشته اید. آخر برادر عزیزم مگر مجبورید که زیاد ومطول مینویسید که کسی یارای خواندن ندارد .بنده بدان مطلب یک متری تنها 6 خط پاسخ دادم . شما عادت کرده اید که بیشتر بنویسید تا بخوانید .مگر نگفته اند (الکلام قل ودل). بهرحال یک فرصت دیگر میدهم تا بجای همه موارد تحریف ویا جعل تنها یک مورد برایم اعلام کنید وهمان بس است وان شاء الله این امر مختومه شود .من که باشما دشمنی ندارم وخیلی هم دوستتان دارم چرا که مرد میدان بحث هستید ودیگران کمتر تمایل نشان میدهند .منتظرم یک مورد جعل ویا تحریف در مطلب بنده را اعلام کنید شاید من اشتباه کرده ام موفق باشید.

بیدار شدید ؟ با نیروی محدد امدید Blush خوش امدید اما بد امدید و غیر راه صحیح امدید
واقعا رفتی متر کردی؟ معلومه ادم بیکاری هستید .گرامی طولانی و کوتاه بودن دلیل برحقی نیست بلکه شما ممکنه با یک کلمه بگی خدا نیست و من با یک کلمه براتون باید چطور اثبات کنم هست؟ بنده برای هر حرفی که زدید بصورت منطقی پاسخ اوردم حالا طولانی شد دلیلش این هست که شما مطالب بی بنیان هست و بنده بنیان و پایه ساختمانش رو میسازم میشه 1 منر اما شما فقط چاله میکنی میشه 1 سانت. اینجاس که باید گفت الکلام یجر الکلام .
اختمالا شما اگه کتابی بهت بدن میری صفحه اول و اخر میخونی و اگه مقاله بدن فقط میری نتیجه رو میخونی چون زیاده و چند متری میشه/ اما بنده حیر از اول تا اخر رو میخونم . میخواد 1 متر باشه یا بیشتر.
راسی بازم این اصطلاح رو که بازم ناقص گفتی
خیر الکلام ما قل ودل و لاتمل
بگذریم
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۶:۴۱)aliabad نوشته است:  بهرحال یک فرصت دیگر میدهم تا بجای همه موارد تحریف ویا جعل تنها یک مورد برایم اعلام کنید وهمان بس است وان شاء الله این امر مختومه شود .
مطالب پست یک متری رو بخون خودش نمونه ای از همون جعلیات و تحریات توش هست. فقط متر کردی ولی نخوندی .دیگه تکرار نمیکنم تا دوباره متر نکنی و وقت کنی بخونی گرامی.
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۶:۴۱)aliabad نوشته است:  من که باشما دشمنی ندارم وخیلی هم دوستتان دارم چرا که مرد میدان بحث هستید ودیگران کمتر تمایل نشان میدهند .
گرامی بنده حرفی زدم؟ بحث بحث هست و باید تو مباحثه از عقیده تا زمانی که قانع نشدی کوتاه نیای نه اینکه لج کنی .
بنده رو دوستان بیشتر میشناسن تا شما البته نمیدونم شاید شما هم مثل دوستان باشید و بشناسید ، بنده جایی اطلاع نداشته باشم هرگز وارد بحث نمیشم و سعی میکنم مخاطب باشم تا چیزی یاد بگیرم اما وقتی وارد بحثی بشم تا قانع نشدن او موضع خودم کوتاه نمیام.
دیگر دوستان یا وقت ندارن و یاخوصله دیگه اختیار با خودشون هست/
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۶:۴۱)aliabad نوشته است:  منتظرم یک مورد جعل ویا تحریف در مطلب بنده را اعلام کنید شاید من اشتباه کرده ام موفق باشید.
غلی اباد محقق حقوق خونده یکم این پرونده رو ورق های پیشینش رو نگاه کن یکم مدارک و لوایح و اسناد تمر باطل شده ای رو که براتون تو این پرونده قرار دادم رو مطالعه کن مطلبپی که کپی برابر با اصل ( منظور نقل قولهای خودت ) رو نگاه کن شاید نگاه مبارک افتاد و پرونده رو تا قبل از اعلام رای تونستی متوجه اشتباه بشی.
ما که هرچی داشتیم تا پیش از ختم حلسه اول رو کردیم و اذعای جعل هم داشتیم ولی شما تو مدت زمان مربوطه هیچ سندی ارایه ندادی که اصل باشه و بشه روش تکیه کرد . اینها رو حقوقی دارم مثال میزنم که شاید کتناسب به رشته کاری تون براتون ملموس تر باشه.
شما کلامی گفتی و بنده خلافش رو مطرح و ثابت ولی طبق همون قاعده معروف حقوقی البینة علی المدعی و الیمین علی من انکر از سوی شما جز سکوت و ذریغ از یک مطلب دارای اصالت سندی ندیدیم . بعد شما میگی من کجا جعل کردم.
اگه قرار باشه احرین پست بنده دراین تاپیک باشه پیشنهاد میکنم مطالب همین دوتاپیک زرتشت رو یکبار دیگه فقط و فقط مطالب ودتون رو مطالعه و اگه سندی و دلیلی که قابل ارایه و نه فرضیه و اختمال باشه رو پیدا و بیان کنین.
پوزش خواستن و گفتن اشتباه کردم شما دردری دوا نمیکنه.
موفق باشید و محقق .
۱۷:۳۳, ۱۹/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۹/آبان/۹۵ ۲۰:۱۷ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #25

بنام خدا
سلام وشب بخیر
اگر طالب حل مشکل فیمابین بودید در یک جمله یک مورد را ذکر میکردید نه اینکه مرا بشرح مطول وبی پایه خود ارجاع دهید میگویند سنگ بزرگ علامت نزدن است پس بازهمان راه را میروید وطالب حل نیستید. ضمنا بنده ازشما پوزش نخواهم خواست مگر آنکه اشتباه کرده باشم درغیر اینصورت این شمائید که باید پوزش بطلبید منتظر همان یک مورد هستم موفق باشید

بنام خدا
سلام دوستان
در مورد دلایل قرآنی وروائی واجماع درمورد پیامبری زردشت باذکر منابع در مطلبم آورده ام اگر پرسشی هست بفرمائید والا این مطلب تمام شده تلقی خواهدشد ممنونم
۰:۰۹, ۲۰/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۹۵ ۰:۱۲ توسط فاطمه خانم.)
شماره ارسال: #26
آواتار
سلام .
اما شما برخلاف صحبت برادران ملت رو به عقل خودتون ارجاع میدین . اینطوری که نمیشه .دلیل تاریخی ،به سند تاریخی برمیگرده که شما متوجه این موضوع به این سادگی هم نمیشید ! عجیبه !
اجازه نشر اکاذیب نمیتونیم بدیم !

امضای فاطمه خانم
[تصویر: 793255_714.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۰:۱۷, ۲۰/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/آبان/۹۵ ۰:۱۹ توسط mahdy30na. علت ویرایش: بهم خوردگی متن.)
شماره ارسال: #27
آواتار
(۱۹/آبان/۹۵ ۱۷:۳۳)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وشب بخیر
اگر طالب حل مشکل فیمابین بودید در یک جمله یک مورد را ذکر میکردید نه اینکه مرا بشرح مطول وبی پایه خود ارجاع دهید میگویند سنگ بزرگ علامت نزدن است پس بازهمان راه را میروید وطالب حل نیستید. ضمنا بنده ازشما پوزش نخواهم خواست مگر آنکه اشتباه کرده باشم درغیر اینصورت این شمائید که باید پوزش بطلبید منتظر همان یک مورد هستم موفق باشید

بنام خدا
سلام دوستان
در مورد دلایل قرآنی وروائی واجماع درمورد پیامبری زردشت باذکر منابع در مطلبم آورده ام اگر پرسشی هست بفرمائید والا این مطلب تمام شده تلقی خواهدشد ممنونم

گرامی ، بنده بجای یکی چندین نمونه ارایه دادم ، اشکال از فرستنده نیست که اشکال از گیرنده هستش.
اشتباه کردی نه یکی و دوتا بلکه چندین مورد تو مباحث مختلف از جمله همین بحث زرتشت.
دلیل قرانی شما که با توجه به تفسیر و مبحث لغویین و بحث حدیثی زیر سوال هست .
بحث روایی شما هم خلافش وارد شده پس برای اصالت مطالب خودتون هیج دلیلی دیگه ارایه نداده و نخواهید داد.
بجث اجماع رو هم دوستان یاد بگیرین خوبه براتون اموزنده هست که اجماع چیه. کدوم اجماع حاصل شد که زرتشت همون مجوس مورد نظر ایه 17 سوره مبارکه حج هست؟ احادیث و پرسشهای افراد از معصوم هم که تملیف رو برای عدم احماع حاصل میکنه .
ذکر منبع؟ یه ایه که معناش رو خودت تفسیر کردی و اونم چه گافی تو برداشتت داشتی که عبدالله حیدری تو برسی سند یک روایت داد هم بدتر بود که گرامی ، دوتا حدیث که متن اصلیش رو نه اوردی و نه میدونی چی هست سندش - مثلا این الان ادرسه ؟
(۱۸/آبان/۹۵ ۲۰:۳۱)aliabad نوشته است:  علی ع فرمود آنها کتابی داشته‌اند و خداوند در میان آنها پیامبری مبعوث فرمود(حرعامل11/98)
کدوم کتاب شیخ حر عاملی؟ وسائل الشیعه؟حاشیه بر کتاب کافی مرحوم کلینی ؟حاشیه بر کتاب «من لایحضره الفقیه»؟ حاشیه بر کتاب تهذیب شیخ طوسی؟ حاشیه بر استبصار شیخ طوسی؟ ....
گزینه صحیح وسائل الشيعه الي تحصيل مسائل الشريعه
میگم کپی پیست میکنی ولی حوصله بخرج نمیدی بهت برمیخوره جناب.
چرا خود همین روایت رو کامل نمیاری ؟چرا پیش و پسش رو نمیگی؟ چون سوادش رو نداری و کاری بجز نقل مطالب بصورت قیچی شده ( اونم ناشیانه ).

میخوای یه حدیث برات بدم توش هم مجوس باشه هم زذتشت که هرکدوم باهم تو اون حدیث اختلاف داشته باشن؟ ؟ لطفا این بحثا رو با من نکن لطفا چون دستت خالی هست خالی تر میشه.

برات یسری حدیث نوشتم که بفرستم ولی حیفم اومد چون بحثی که نداری و حیفه اینجا قرار بدم و به دست نا اهلش برسه.
پرسش که هست ولی کیه که پاسخ بده.
چون گقتی بحث برات ختم شده منم هیچی دیگه مطرح نمیکنم ولی خیلی دل میخواست بدونم انبیای اولوالعزم رو چی معرفی میکنی.

موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]