کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

موضوع بسته شده  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دنباله اثبات پیامبری زردشت
۲۰:۳۱, ۱۸/آبان/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۸/آبان/۹۵ ۲۰:۳۳ توسط aliabad.)
شماره ارسال: #1

بنام خدا

چون مبحث پیامبری زردشت مسدود شد و دلایل دینی آن مطرح نگردید لذا در این مقاله می نگارم تا هم دوستان اطلاعاتشان کامل ویا اینکه مدیریت آنرا به همان بخش منتقل نماید ممنون

دلایل قرآنی وروائی برنبوت ودین زردشتی

قرآن:

«ان الذین امنوا و الذین هادوا و الصابئین و ا لنصاری و المجوس و الذین اشرکو ان الله یفصل بینهم یوم القیامه» (حج، آیه ۱۷)

همانگونه که دراین آیه ملاحظه میکنید 5دین پیامبران اولوالعزم در کنارهم آمده اند اسلام یهودیت دین نوح مسیحیت ومجوس که همان دین حنیف ابراهیم است.

مجوس معرب مگوس فارسی وازریشه مغ است که بزرگان روحانی آن دین میباشند. بحث درباره آن بسیار است وقصد ندارم سرتان را درد بیاورم مهم اینستکه خداوند در کتاب خود از آئینی سخن گفته که ایرانی بوده وپیامبرش ایرانی بود وبعدها زردشتی شعبه ای ازآن شد

روایات:

درباره دین بودن مجوس یا زردشتی روایات بسیار است من به چند مورد اشاره میکنم

علی ع فرمود آنها کتابی داشته‌اند و خداوند در میان آنها پیامبری مبعوث فرمود(حرعامل11/98)

روایت دیگری نیز هست که ازامام صادق نقل شده‌است. در مورد مجوس پرسیدند که آیا پیامبری داشتند؟ گفت: بله(طوسی تهذیب4/113)

همین روایت ازامام چهارم نقل گردیده‌است نظر محمد و امامان شیعه بر این بوده‌است که مجوسیان اهل کتاب شمرده شوند و از آنها جزیه گرفته شود(طوسی تهذیب 9/365)

قانون اساسی

در اصل13 دین زردشتی بعنوان اقلیت دینی درکنار مسیحیت ویهودیت برسمیت شناخته شده است. این امر نشان میدهد که متخصصین دینی ما هنگام بررسی قانون اساسی دقیقا این آئین را درردیف ادیان الهی برسمیت شناخته اند

حاصل آنکه هم در تاریخ وهم در دین اسلام آئین زردشتی یا مجوس شناخته شده وپیامبرآنان مقبول بوده و درنتیجه مردم ایران باستان موحد بوده اند والسلام
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۱۷, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #2
آواتار
(۱۸/آبان/۹۵ ۲۰:۳۱)aliabad نوشته است:  بنام خدا

چون مبحث پیامبری زردشت مسدود شد و دلایل دینی آن مطرح نگردید لذا در این مقاله می نگارم تا هم دوستان اطلاعاتشان کامل ویا اینکه مدیریت آنرا به همان بخش منتقل نماید ممنون

قرآن:

«ان الذین امنوا و الذین هادوا و الصابئین و ا لنصاری و المجوس و الذین اشرکو ان الله یفصل بینهم یوم القیامه» (حج، آیه ۱۷)

همانگونه که دراین آیه ملاحظه میکنید 5دین پیامبران اولوالعزم در کنارهم آمده اند اسلام یهودیت دین نوح مسیحیت ومجوس که همان دین حنیف ابراهیم است.

مجوس معرب مگوس فارسی وازریشه مغ است که بزرگان روحانی آن دین میباشند. بحث درباره آن بسیار است وقصد ندارم سرتان را درد بیاورم مهم اینستکه خداوند در کتاب خود از آئینی سخن گفته که ایرانی بوده وپیامبرش ایرانی بود وبعدها زردشتی شعبه ای ازآن شد

روایات:

علی ع فرمود آنها کتابی داشته‌اند و خداوند در میان آنها پیامبری مبعوث فرمود(حرعامل11/98)

روایت دیگری نیز هست که ازامام صادق نقل شده‌است. در مورد مجوس پرسیدند که آیا پیامبری داشتند؟ گفت: بله(طوسی تهذیب4/113)

همین روایت ازامام چهارم نقل گردیده‌است نظر محمد و امامان شیعه بر این بوده‌است که مجوسیان اهل کتاب شمرده شوند و از آنها جزیه گرفته شود(طوسی تهذیب 9/365)

قانون اساسی

در اصل13 دین زردشتی بعنوان اقلیت دینی درکنار مسیحیت ویهودیت برسمیت شناخته شده است. این امر نشان میدهد که متخصصین دینی ما هنگام بررسی قانون اساسی دقیقا این آئین را درردیف ادیان الهی برسمیت شناخته اند

حاصل آنکه هم در تاریخ وهم در دین اسلام آئین زردشتی یا مجوس شناخته شده وپیامبرآنان مقبول بوده و درنتیجه مردم ایران باستان موحد بوده اند والسلام
جناب علی اباد بحث بخاطر غیر مستند بودن و غیر منطقی بودن بسته شد.
اقا پیامبران اولوالعزم رو هم که این گرامی دوباره زد تو موضوع تحریف کردن و جعل .

قرآن:

دانشمند یکم فکر کن قبل نوشتن بعد میگی من میگم جاعلی .
اقای مستند گو اول ادب رو رعایت کن و پیامبر اسلام بچه تو نیست که میگی محمد ( استغفرالله )، وقتی کینه داشته باشی یجا میزنه بیرون دیگه/
داداش دین شعبه نداره ها ، حالا شما شعبه بندی کردی بگو شعبه زرتشت کدوم قسمت از تاریخ هست. ادم لذت میبره از هم بحثی باشما.
شب در خدمت شما هستم ببینم چه در چنته دارید .

من فقط همین رو گفتم تا بقیه رو سر جاش میگم .
بحث حدیثم که بماند که برسی بشه وگرنه ...

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۲۱:۲۱, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #3

بنام خدا
سلام وشب بخیر من منتظر نظرات دیگر دوستان هستم باشما زمانی مباحثه میکنم که تحریف وجعل مرا اثبات ویا پوزش بطلبی
۲۳:۰۳, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #4
آواتار
(۱۸/آبان/۹۵ ۲۱:۲۱)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وشب بخیر من منتظر نظرات دیگر دوستان هستم باشما زمانی مباحثه میکنم که تحریف وجعل مرا اثبات ویا پوزش بطلبی

اقای جاعل همین پست رو اگه میخوندی متوجه میشدی که چطور جعل میکنی.
بنده زمانی پوزش میطلبم که شما یکبار هم میشد جعل مطلب و تحریف نمیکردی.
وقتی شما انبياء اولو العزم رو درش نبی مجوسیان راه میدی معلوم هست که چقدر در جعل مقام و ... دستتون میره و اونم ناشیانه .

قرآن:

انبياء اولو العزم پنج پیامبر صاحب
شریعت
، حضرات
نوح
،
ابراهیم
،
موسی
،
عیسی
و
محمد
علیهم السلام هستند. شما تو متن ( تفسیر جعلیتون ) نبی خاتم رو حارج از انبیا اولوالعزم دونستی همین خودش یکی دیگه از نگرشهای شما رو نشون میده.

جناب علی اباد ، شما باید پوزش بطلبی برای مطالب خلاف واقع و توهین به شعور خواننده مطالب.
تا زمانی که شما دست از این رفتار وقیحانتون دست نکشین بنده همچنان سر مباحث شما هستم و کلام خودتون رو بر تفکرات پوشالیتون اوار میکنم.
اقای محقق اگه میخوای ببینی انبیا اولوالعزم رو معصوم چه معرفی کردن مشاهده کن و یاد بگیر که چطور مطلب نقل و ازش استفاده میکنن.
عثمان بن عيسى ، عن سماعة قال : قلت لابي عبدالله ع : قول الله : « فاصبركما صبر اولوالعزم من الرسل » فقال : نوح وإبراهيم وموسى وعيسى ومحمد صلوات الله عليهم وعلى جميع أنبياء الله ورسله ،
قلت : كيف صاروا اولي العزم؟ قال : لان نوحا بعث بكتاب وشريعة ، فكل من جاء بعد نوح أخذ بكتاب نوح وشريعته ومنهاجه حتى جاء إبراهيم ع

بالصف
وبعزيمة ترك كتاب نوح لا كفرا به ، فكل نبي جاء بعد إبراهيم جاء بشريعته ومنهاجه
وبالصحف
حتى جاء موسى بالتواة وبعزيمة ترك الصحف ، فكل نبي جاء بعد موسى أخذ بالتوراة وشريعته ومنهاجه حتى جاء المسيح بالانجيل وبعزيمة ترك شريعة موسى ومنهاجه ، فكل نبي جاء بعد المسيح أخذ بشريعته ومنهاجه حتى جاء محمد (صلّي اللَّه عليه و آله و سلّم) فجاء بالقرآن وشريعته ومنهاجه ، فحلا له حلال إلى يوم القيامة ، وحرامه حرام إلى يوم القيامة فهؤلاء اولوالعزم من الرسل.
المحاسن -
احمد بن محمد بن خالد بَرقی
- ص ١٩٣.
بحار الأنوار - العلامة المجلسي - جلد : 11 صفحه : 56
یاد بگیر اینطوری حدیث نقل میکنن نه مثل شمایی که اینطوری نقل میکنی:
(۱۸/آبان/۹۵ ۲۰:۳۱)aliabad نوشته است:  روایات:

اگه مجوس رو توی انبیای اولوالعزم پیدا کردی برام بیار.
اقای علی اباد منتظرم ببینم جواب چی داری بدی جز فرار از بحث.
۲۳:۰۶, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #5

بنام خدا
سلام وشب بخیر
ابتدا جعل وتحریف مرا درگذشته اثبات کنید آنگاه با شما بحث میکنم والا فلا والبته برای باز بودن بحث میتوانید با پروفایل دیگران کار کنید منعی ندارد اما باشما هرگز مگز همان شرط اجرا شود
۲۳:۱۸, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #6
آواتار
(۱۸/آبان/۹۵ ۲۳:۰۶)aliabad نوشته است:  بنام خدا
سلام وشب بخیر
ابتدا جعل وتحریف مرا درگذشته اثبات کنید آنگاه با شما بحث میکنم والا فلا والبته برای باز بودن بحث میتوانید با پروفایل دیگران کار کنید منعی ندارد اما باشما هرگز مگز همان شرط اجرا شود

برو بحثای قبلی رو نگاه کنن ببین چقدر مطالب خلاف واقع رو براتون ثابت کردم که کذب بود ولی شما اونها رو تفسیر به رای و جعل کردین برای دوستان .
اگه میل به بحث نداری نکن چون میترسید . الانشم پاسخی نداری.
دوستان بیایین بااین اقای علی اباد همراه بشین.
ایشون از بنده که میترسه پون دستش پیش من رو شده و عقاید ضد و تقیض و اشفتش دیگه معلوم هست.
هرکی میل داره پیگیر باشه من هم پیگیر هستم تا شاید مطلبی برام جدید باشه و چیزی شاید یاد گرفتم از کلام ایشون . البته تا الانش که خیر.
۲۳:۲۸, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #7

بنام خدا
سلام مجدد راه برای اثبات ادعای خود ویا ترک مباحثه وجایگزینی با نام دیگر برای شما کاملا باز است میتوانید برگزینید
۲۳:۵۵, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #8

بحثی در این خصوص:
http://www.askdin.com/showthread.php?t=25649
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۵۸, ۱۸/آبان/۹۵
شماره ارسال: #9

بنام خدا
سلام وتشکر بله دیدم زردشت پیامبر اولوالعزم نبوده است بلکه مروج دین حنیف ابراهیم بوده است ومن در مطلبم قید کرده ام
۰:۰۰, ۱۹/آبان/۹۵
شماره ارسال: #10

آیه و روایاتی که علی آباد گرامی آوردند، از طرف کارشناسان سایتهای پاسخگویی مثل همین askdinیا islamquest هم ذکر شده. پس جا داره روی اونها فکر کنید.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]