کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
نماز میت
۱۷:۰۴, ۲۲/دی/۹۵
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

نقل قول:
(۲۲/دی/۹۵ ۱۰:۰۰)vahrakan نوشته است:  

[b]جمله' لا نعلم منه الا خیرا' از آن مستحبات نماز است

آیت الله سید محمد سجادی از اساتید برجسته حوزه علمیه قم روز سه شنبه در گفت وگو با ایرنا با اشاره به نماز رهبر انقلاب بر پیکرآیت الله هاشمی رفسنجانی اظهار داشت: این نماز یکی از پرشورترین نمازهایی بود که قرائت شد و رهبر انقلاب نیز دراین نماز برای یاردیرین خود سنگ تمام گذاشتند.
وی اضافه کرد: برخی اضافات و یا مسائل مستحبی در نماز میت وجود دارد که نیازی به قرائت آنها نیست ولی به حق رهبر انقلاب در نماز میت امروز حق مطلب را ادا کردند.
وی گفت: جمله ' لا نعلم منه الا خیرا » که برخی در فضای مجازی به آن پرداختند جزو واجبات نماز نیست و متاسفانه عده ای به خاطر بیکاری برای همه چیز حاشیه درست می کنند،مواردی که دراین زمینه در فضای مطرح شده بی ربط است.

یکی از معممین مرید هاشمی مطلب بالا رو گفته بود

و گفته بود برخی بیکار این مطلب رو گفتن

در مورد خود نماز میت به لینک های زیر مراجعه شود

http://download.ghbook.ir/downloads/pdf/...ujerdi.pdf

رساله آیت الله بروجردی رحمت الله علیه صفحه 237

http://www.aviny.com/Ahkam/ResalehImam/resale05.aspx#f7

رساله امام خمینی رحمت الله علیه

http://www.sistani.org/persian/book/50/26/
رساله آیت الله سیستانی مد ظله العالی

اصل نماز همان تکبیرهای آن است و بقیه عبارات مستحب هستند

اما اینکه این شخص گفته از روی بیکاری این تحلیل ها شده میگم

یا شما امام خامنه ای رو فراموش کار میدونید یا بی تعهد نسبت به دوست باسابقه خود

اما چیزی که دیدیم این بود

امام خامنه ای با نهایت مردانگی و بزرگواری برای شخصی که حداقل برای دو دهه با نفاق خود انقلاب را به انحراف کشانده و قلب امام زمان را به درد آورده بود رفتار کردند

اما

قرار نبود به خاطر رضایت شخص یا گروه خاصی و نه حتی تاریخ از خود صداقت نشان ندهند

ایشان فقط برای رضای خدا وحدت را با صداقت و نه با سیاست ماکیاولیستی حفظ کردند

حقیقتاً از بینندگان فیلم نماز میخوام بپرسم

چه در نماز و چه در مراسم چند نفر رو گریان دیدید؟

میشود خود را به ناراحتی زد ولی به راحتی نمیتوان گریه و زاری کرد (مقایسه بکنید با بزرگان)

اصولاً محبت و عشق در حوزه ولایت است و لا غیر

امضای عبدالرحمن
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۸:۲۹, ۲۲/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/دی/۹۵ ۱۸:۳۲ توسط Islam.)
شماره ارسال: #2
آواتار
بسم تعالی

بنده یاد دارم که حضرت اقا برای تقریبا 4-5 نفر نماز میت خوانده بودند پیش از این و در همه ی نماز ها این عبارت "انا لا نعلم منه الا خیرا" را به کار برده بودند. تنها در نماز حجة الاسلان هاشمی رفسنجانی از این عبارت استفاده نکردند.

دلیلش هم واضح هست. به گفته ی خود اقا من انقلابی هستم نه سیاستمدار. یکی از ویژگی های اصلی یک انقلابی صداقت است. علاوه بر این ایشان امام مردم هستند و نمی توانند از روی تعارف مردم را به اشتباه بیاندازند.

نوشته ای از یک فرد در شبکه های اجتماعی پخش شده بود برای تحلیل اینکه چرا اقا گفتند حجة الاسلام و نه ایت الله! این فرد یا واقعا جاهل بود یا خواننده را جاهل فرض کرده بود! گفته بود که این القاب عرفی است در حوزه و یکی دلش می خواهد بگوید ایت الله و دیگری هم حجة الاسلام! رهبر هم همینجوری این واژه را انتخاب کرده و گفته اند!!

دقت حضرت اقا در درکارها و انتخاب تک تم واژه ها زبان زد است. یکی از بهترین مثال ها هم "آنچه مرقوم کرده اید" است. این افرادی که چنین تحلیل های نابجایی را منتشر می کنند، یا ولایتمدار نیستند یا اگر ولایتمدا هستند ، دارند نعوذ باالله رفتارهای رهبر رو ضعیف نشان می دهند!

امضای Islam
[تصویر: siOTvKOR_432.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۳:۳۴, ۲۲/دی/۹۵
شماره ارسال: #3
آواتار
لطفا تا سخنرانی بعدی رهبرتون فرصت بدید

اینطوری این تاپیک هم به مقصودش می رسه

امضای Bidel.s
درد ما دیگران نبود
درد ما همدیگه بود
به بچه ات بگو
لطفا اگر کسی یک معبر خوب سراغ داره بهم پیام خصوصی بده. تا بتونم از طریق ایمیل یا شماره تماسی یا ... تعبیر یه خواب رو ازش بپرسم. ممنون
۱:۱۳, ۲۳/دی/۹۵
شماره ارسال: #4

سلام
دیدم موضوع تاپیک به میت مربوطه گفتم شاید این مطلب هم ربط داشته باشه

جمله «از اموات به نیکی یاد کنید» فلسفه معاویه است!

حمید رسایی: عده ای با استناد به روایت اذکروا موتاکم بالخیر، تلاش می کنند تا پس از مرگ چهره ها و شخصیت هایی که محبوب دلشان است، باب هرگونه نقدی نسبت به اقدامات آنها را ببندند، در حالی که از نگاه مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی و علامه شهید مرتضی مطهری، این روایت جعلی و این نحوه برخورد با اموات بویژه کسانی که در امور جامعه اسلامی تأثیرگذار بوده اند، غلط و برنامه ریزی شده است. بدیهی است که این سخن به معنای آن نیست که بدی اموات را جار بزنیم بلکه منظور این است که اگر رفتار غلط فردی موجب انحرافی شده، باید آن را بیان کرد و به نقدش پرداخت و البته در نقد هم نباید از جاده انصاف و عدالت خارج شد. طبعا رعایت این نکته، مرده و زنده ندارد.

آیت الله مجتبی تهرانی می فرماید: «من دنبال مطلبی بودم و فکر می­ کنم این قضیه (اذکروا موتاکم بالخیر) برای بعد از معاویه است، وقتی که او مُرد، یک سری مسائل رو شد، یک سری رو بود، روتر شد. کارهایی که کرده بود، جنایاتی که کرده بود، رو شد و ظاهراً بعد از این مسائل بود که این مطلب مطرح شد: «اذکروا موتاکم بالخیر» من این را از کلک ­های بنی امیه می ­دانم. حالا که مرده است خوبی ­هایش را بگو، بدی ­هایش را نگو. می­ خواهم بگویم چه طور اینها برنامه ریزی شده در جامعه پیش می ­رفتند. (درس اخلاق آیت‌الله مجتبی تهرانی 6 بهمن 90 / www.mojtaba-tehrani.ir)

و علامه شهید مرتضی مطهری بیان می کردند: «در میان ما معروف است، می‌گوییم: اذکروا موتاکم بالخیر (همان جمله "به آرامش گذشته تعلق دارند")،... اسم این حرف را باید بگذاریم #فلسفه‌_معاویه‌ای که هر ... که رفت،‌ بگوییم پرونده‌اش بسته شد. چرا بسته شد؟! اتفاقا باید پرونده آنها باز باشد، یعنی افرادی که در سرنوشت آینده مؤثرند، باید جامعه پرونده آنها را باز نگهدارد.» (کتاب فلسفه تاریخ، ج1، ص205/ http://bit.ly/2jorqxN)

??کانال حمید رسایی:
https://telegram.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA
۱۶:۰۴, ۲۳/دی/۹۵ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۳/دی/۹۵ ۱۷:۱۷ توسط Islam.)
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۳/دی/۹۵ ۱:۱۳)میثم2 نوشته است:  سلام
دیدم موضوع تاپیک به میت مربوطه گفتم شاید این مطلب هم ربط داشته باشه

جمله «از اموات به نیکی یاد کنید» فلسفه معاویه است!

حمید رسایی: عده ای با استناد به روایت اذکروا موتاکم بالخیر، تلاش می کنند تا پس از مرگ چهره ها و شخصیت هایی که محبوب دلشان است، باب هرگونه نقدی نسبت به اقدامات آنها را ببندند، در حالی که از نگاه مرحوم آیت الله مجتبی تهرانی و علامه شهید مرتضی مطهری، این روایت جعلی و این نحوه برخورد با اموات بویژه کسانی که در امور جامعه اسلامی تأثیرگذار بوده اند، غلط و برنامه ریزی شده است. بدیهی است که این سخن به معنای آن نیست که بدی اموات را جار بزنیم بلکه منظور این است که اگر رفتار غلط فردی موجب انحرافی شده، باید آن را بیان کرد و به نقدش پرداخت و البته در نقد هم نباید از جاده انصاف و عدالت خارج شد. طبعا رعایت این نکته، مرده و زنده ندارد.

آیت الله مجتبی تهرانی می فرماید: «من دنبال مطلبی بودم و فکر می­ کنم این قضیه (اذکروا موتاکم بالخیر) برای بعد از معاویه است، وقتی که او مُرد، یک سری مسائل رو شد، یک سری رو بود، روتر شد. کارهایی که کرده بود، جنایاتی که کرده بود، رو شد و ظاهراً بعد از این مسائل بود که این مطلب مطرح شد: «اذکروا موتاکم بالخیر» من این را از کلک ­های بنی امیه می ­دانم. حالا که مرده است خوبی ­هایش را بگو، بدی ­هایش را نگو. می­ خواهم بگویم چه طور اینها برنامه ریزی شده در جامعه پیش می ­رفتند. (درس اخلاق آیت‌الله مجتبی تهرانی 6 بهمن 90 / www.mojtaba-tehrani.ir)

و علامه شهید مرتضی مطهری بیان می کردند: «در میان ما معروف است، می‌گوییم: اذکروا موتاکم بالخیر (همان جمله "به آرامش گذشته تعلق دارند")،... اسم این حرف را باید بگذاریم #فلسفه‌_معاویه‌ای که هر ... که رفت،‌ بگوییم پرونده‌اش بسته شد. چرا بسته شد؟! اتفاقا باید پرونده آنها باز باشد، یعنی افرادی که در سرنوشت آینده مؤثرند، باید جامعه پرونده آنها را باز نگهدارد.» (کتاب فلسفه تاریخ، ج1، ص205/ http://bit.ly/2jorqxN)

??کانال حمید رسایی:
https://telegram.me/joinchat/AmsG1Dv1KamMZ7bYxNTzJA

بسم تعالی

ظاهرا منظور اساتید این نیست که مثلا بدی های شخصی همه ی افراد را بعد از مرگ انها بگوییم! چرا که پیامبر اکرم هم فرموده اند خوبی های مردگانتان را بازگو کنید و از بد های انها چشم پوشی کنید.

رسول اکر م صلی الله علیه و اله: نیکی های مردگانتان را یاد کنید و از بدی انها چشم بپوشید. نهج الفصاحه (در نسخه ای که بنده دیدم حدیث 3424 بود)

بلکه منظور اساتید کارهای تاثیر گذار افراد خاص در جامعه است. یعنی اینکه این بدی هایی را که در سرونوشت مردم عادی تاثیر گذار خواهند بود را نپوشانیم و برای ایجاد بصیرت بگوییم تا از انحراف جلوگیری شود.
۷:۲۰, ۲۶/دی/۹۵
شماره ارسال: #6
آواتار
اتفاقا ما به یکی از طرفداران هاشمی و اصلاح طلبان قضیه نماز و جمله لا نعلم رو گفتیم. ایشون جواب دادن از امام عادل جز این انتظار نمی رفت و ایشون ناراحت بودن از صدا و سیما که منافقانه رفتار کرد و اینقدر افراطی از هاشمی خوب گفت که یه لحظه می خواستیم بریم پارچه سبز بمالیم به تابوت هاشمی. بله صدا و سیما انتقاد میکرد اما بعد از فوتش اینقدر افراطی عمل کردن که حتی صدای امثال طرفداران قدیمی ایشون رو هم در آورد. واقعا رهبری در عین حفظ وحدت اما مصداق بارز صدق هستن.

امضای بیداری اندیشه
[تصویر: signature.jpg]

والذین جاهدوا فینا، لنهدینهم سبلنا
به یقین کسانی که در راه ما تلاش کنند را به راه های خود هدایت خواهیم نمود.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا