کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
* لطیفه نامه * کمی تا قسمتی سیاسی
۱۶:۳۸, ۱۱/اردیبهشت/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۱/اردیبهشت/۹۶ ۱۸:۳۲ توسط متفکر.)
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم

سلام

از آنجا که شرایط به گونه ایست که حجم لطایف سیاسی در این چهار سال اخیر به حد انفجار رسیده است جالب دانستم جهت تقسیم ظرایف، این سایت را نیز از آن ها بهره مند گردانیم .

حسن روحانی رئیس‌جمهور امروز در مراسم بزرگداشت روز جهانی کارگر که در حرم امام برگزار شد، به سخنرانی پرداخت. کارگران در این مراسم با شعارهای "عزا عزاست امروز * روز عزاست امروز* زندگی کارگر* رو به فناست امروز" و "عزا عزاست امروز* روز عزاست امروز * جامعه‌ی کارگری * صاحب عزاست امروز"، اعتراض خود را به عملکرد دولت یازدهم اعلام کردند که مجری برنامه روحانی به کارگران معترض که حقوق قانونی خود را مطالبه میکردند تهمت مزدوری زد و آنها را تهدید به خرد کردن دهان کرد!

[تصویر: photo_2017_05_01_17_16_42.jpg]

فقط در چنین حالتی است که دهن کارگر خورد نمی شود:

[تصویر: photo_2017_05_01_19_26_39.jpg]
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 4 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۳:۵۸, ۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #31
آواتار
عیدی رییس جمهور به مردم ایران:

عیدی هم اینه که مردم تلاش کنند ما به اهدافمون برسیم!
۲۲:۰۷, ۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۶/تیر/۹۶ ۲۲:۱۲ توسط متفکر.)
شماره ارسال: #32
آواتار
بسم الله

میثم مطیعی پیش از اقامه نماز عید فطر اشعاری رو قرائت کردند که با خشم بعضیها رو به رو شد هر چی گفتیم بابا مگه چی گفت می گفتند این چه طرز شعر خوندنه؟! چرا برجامو میکوبید؟ میگیم خب ظریف هم همون حرفا رو گفت خلاصه اینکه شعر مورد علاقه بعضی ها این هست:

شعری که باید پیش از اقامه نمازها بخوانید

.
.
.

عیدی عید فطر رییس جمهور:

عیییییییییدی!!!
۷:۰۵, ۱۱/تیر/۹۶
شماره ارسال: #33
آواتار
گفت: دیروز یکی از روزنامه‌های زنجیره‌ای با تیتر درشت در صفحه اول خود از «یارگیری ظریف در اروپا»! خبر داده و نوشته بود ظریف توانسته است کشورهای اروپایی را با ایران همراه کند!

گفتم: ولی هنوز آقای ظریف به تهران نرسیده بود که تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه کشورمان تصویب و اعلام شد.

گفت: این روزنامه زنجیره‌ای در میان مدعیان اصلاحات هم به چرخ پنجم معروف است و به فرموده می‌نویسد و برایش اهمیت ندارد که چه می‌نویسد!

گفتم: در همین تیتر هم بدون اینکه متوجه باشد وزیر خارجه را متهم کرده است که در تحریم ایران با اتحادیه اروپا همراهی کرده است. یعنی یاران ظریف ایران را تحریم کرده‌اند!

گفت: مدعیان اصلاحات گفته بودند اروپا آقا اجازه است و باید به سراغ کدخدا رفت و بعد از اینکه دیدند کدخدا بدعهدی کرده است، گفتند باید به سراغ اروپا برویم و حالا که اروپا هم نشان داده با آمریکا علیه ایران همدست است، معلوم نیست قرار است چه بکنند؟!

گفتم: یارو وارد کابین خلبان شد و گفت؛ برو آمریکا، خلبان گفت نمی‌روم. گفت؛ برو فرانسه، خلبان جواب داد؛ نمی‌روم... برو... نمی‌روم و... یارو گفت پس اقلاً بذار یک بوق بزنم!...

امضای MohammadSadra
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
۸:۰۳, ۱۳/تیر/۹۶
شماره ارسال: #34
آواتار
گفت: آقای روحانی گفته است؛ هدف اول ما نباید تبدیل شدن به قوی‌ترین کشور منطقه باشد، بلکه باید دنبال «منطقه قوی‌تر» باشیم!

گفتم: بیشتر کشورهای منطقه مثل عربستان، امارات، اردن، مصر و رژیم جعلی اسرائیل، دست‌نشانده آمریکا و دشمن خونی ما هستند. بنابراین معنی پیشنهاد آقای روحانی این است که هرچه توان و قدرت داریم به دشمنانمان بدهیم تا بتوانند مثل یک لقمه راحت قورتمان بدهند؟!

گفت: پیشنهاد ایشان که غیر از این هیچ معنای دیگری ندارد!

گفتم: یعنی باز هم مثل توافق هسته‌ای، اسب زین‌شده را بدهیم و افسار پاره تحویل بگیریم؟!

گفت: شاید بعضی‌ها فکر می‌کنند اگر کشورمان ضعیف شود و دشمن قصد حمله داشته باشد، آنها را استثناء می‌کند و کاری به کارشان نخواهد داشت؟

گفتم: چه عرض کنم؟! دو نفر برای شکار به جنگل رفته بودند یکی از آنها به طرف یک شیر شلیک کرد و شیر که زخمی شده بود به آنها حمله کرد، کسی که شلیک کرده بود رفت بالای درخت و نفر دیگر همان جا ایستاد. اولی گفت؛ زود باش بیا بالا و او جواب داد؛ به من چه؟! مگه من شلیک کردم؟!
۱۰:۰۸, ۲۴/تیر/۹۶
شماره ارسال: #35
آواتار
گفت: برجام 2 سالگی را پشت سرگذاشت و وارد سومین سال عمر خود شد.
گفتم: ولی آنهایی که روز تولد برجام تیتر زده بودند «کلید چرخید، ایران خندید»! «دنیا به احترام ایران ایستاد»! «پیروزی بدون جنگ» ! «مهر تدبیر بر پیشانی تحریم»! «غروب تحریم، ساحل توافق» ! و فتح‌الفتوح! و معجزه قرن! و... چرا این روزها زبان به کام و قلم به نیام کشیده و سالروز تولد برجام را تبریک نمی‌گویند؟!
گفت: کدامیک از آن وعده‌ها تحقق یافته که قابل تبریک باشد، تحریم‌ها که نه فقط لغو نشده بلکه اضافه هم شده است، چرخ‌معیشت مردم که برعکس چرخیده، امتیازات نقد را که داده‌ایم و چیزی نگرفته‌ایم و...
گفتم: از شخصی پرسیدند آیا به هیچیک از آرزوهای دوران کودکی خود رسیده‌ای؟ گفت؛ یکی از آن آرزوهایم برآورده شده است، وقتی با بچه‌های کوچه دعوا می‌کردم، موهایم را می‌کشیدند و من آرزو می‌کردم که طاس باشم و اکنون آن آرزویم برآورده شده است!
۷:۴۶, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #36
آواتار
گفت: روزنامه شرق از انتشار سند رشوه توتال به یک مقام دولتی ایران بدجوری عصبانی شده و شدیدا به کیهان تاخته است!
گفتم: ای بابا! فکر کردم به آن مقام دولتی که 60 میلیون دلار رشوه گرفته و در مقابل آن میلیاردها دلار به کشور ضرر زده است، اعتراض می‌کند!
گفت: ای عوام! کجای کاری؟ از این مدعیان اصلاحات چه انتظاری داری؟!
گفتم: مدیرمسئول همین روزنامه شرق به صراحت اعتراف کرده بود که مجبور بوده برجام را بزک کند تا خسارت آن معلوم نشود و همین روزنامه با تیتر درشت نوشته بود «امضای جان کری تضمین است»! حالا چی شده که سند رشوه توتال را که خود توتال هم به آن اعتراف کرده است معتبر نمی‌داند و قول ‌شفاهی جان کری را که چند روز بعد هم زیر قولش زد، سند تضمین شده می‌داند؟!
گفت: شرق نوشته است چرا کیهان به سند وزارت دادگستری آمریکا استناد کرده است.
گفتم: آیا این سند را انکار می‌کنند؟!... آن قدیم ندیم‌ها، یارو به همسایه خود گفت؛ امروز الاغت را به ما قرض بده و همسایه گفت؛ الاغم را یکی دیگر قرض گرفته و برده است. در همین حال صدای عرعر الاغ بلند شد و یارو گفت؛ الاغت که در خانه است؟ و همسایه گفت؛ مرد حسابی! حرف الاغ را قبول می‌کنی ولی حرف مرا قبول نمی‌کنی؟ و طرف گفت؛ البته که احترام شما سر جای خودش است. ولی عرعر این الاغ صرفنظر از جایگاهی که دارد گویاترین سند درباره دروغگویی توست!
۱۴:۲۷, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱۴:۲۸ توسط amirabdi.)
شماره ارسال: #37
آواتار
+یه پرس جوجه کباب میخواستم
_آدرستون؟
_اوین
_اشتراک دارید؟
_بله
_به نام؟
_محسنی اژه ای

امضای amirabdi
ترا من چشم درراهم شباهنگام
که می گیرنددرشاخ تلاجن سایه هارنگ سیاهی