کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختربچه‌های آمریکایی چگونه به مردان بزرگسال فروخته می‌شوند
۷:۰۵, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۷:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 1984254.jpg]
در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد است که دختربچه‌های آمریکایی مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند.

سرویس جهان مشرق- آمریکا یکی از پیشروترین کشورها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه‌ و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویاهای ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امیدهای نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد. اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آنها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آنها اجتناب می‌کنند.
دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.
[تصویر: 1984253.jpg]
اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.
آمارهای سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.
[تصویر: 1984254.jpg]
در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[تصویر: 1984255.jpg]
در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

[تصویر: 1984257.jpg]
آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا
در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین‌ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.
طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.
[تصویر: 1984258.jpg]
هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامدهای ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.
[تصویر: 1984256.jpg]
طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشورهای جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

منابع:
https://www.nytimes.com/2017/06/08/nyregion/child-marriage-is-sharply-curtailed-by-new-york-legislature.html
https://www.globalcitizen.org/en/content...blocked-by
https://www.nytimes.com/2015/10/14/opini...oblem.html
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۲۱:۲۰, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #41
آواتار
(۲۵/تیر/۹۶ ۱۷:۵۸)سعدی نوشته است:  خیلی خوب. ازدواج کنه.
اما پدرش باید به دادگاه ثابت کنه که این ازدواج به نفع فرزندشه.
راستش نظر من اینه که چه دختر وچه پسر تا زمانی که به بلوغ فکری نرسیدن نباید در سن زیر 18سال ازدواج کنن (معمولا تا 18سالگی میرسن ) حالا اگه بخوان ازدواج کنن میگیم مگر با اذن ولی خب اذن ولی رو که گذاشتیم بعدش این ازدواج قانونا ثبت نمیشه تا ثابت بشه که به منفعت صغیر بوده بعد از اثبات وثبت ازدواج هم برای هر دو امکان جدایی در صورتی که بعد از رسیدن بلوغ از این ازدواج ناراضی بودن گذاشته بشه
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۱:۵۵, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #42
آواتار
جناب سعدی.
حقیقتش من خعلی سرم شلوغه و به ندرت دیگه وقت میکنم بنویسم.
منتی نیست.
اما گاهی وقت میذارم واسه این تالار.
اهل بحث غیرعقلانی نیستم.
با این حجم مغلطه و سفسطه ای که از شما دیدم حدس میزنم دکترای ریاضی داشته باشین.
علی ایها الحال...
بنده خدا...
من دارم میگم مشکلو ریشه ای حل کنین.
فرض کنین قانون بشه تو ایران و آمریکا که زیر ۱۸ سال صرفا با نظر دادگاه و قاضی ازدواج صورت بگیره.
تجاوز زیاد میشه.
مردی که هوس کرده یه دختر ریزه میزه رو باهاش رابطه برقرار کنه، قانون به درد عمه اش میخوره.
اگه خویشتن داری یا تقوی پیشه کرد، که این اتفاق نمی افته.
وگرنه خله تجاوز نکنه؟
یا دوست پسرش میشه یا زورکی تجاوز میکنه.
من میگم عوامل محرک از جمله فیلمهای تجاوز به بچه ها و فیلمای پورن پخش نشه، کار هم زیاد باشه و سر جوونا هم با کار گرم بشه و ازدواجم زود و آسون باشه تا اصلا چنین قانونهای بدردنخور و هزینه زایی تصویب نشه.
من بحثی با شما ندارم.
اصلا با هیشکی بحث ندارم.

ما آزموده ایم درین شهر بخت خویش
بیرون کشید باید از این ورطه رخت خویش.

کلا بعضی استدلالها منو یاد ضرب المثل " آقای گودرزی چه ربطی داره به گل شقایق" می اندازه.
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۲۷, ۲۵/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۵۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #43

(۲۵/تیر/۹۶ ۲۱:۲۰)A.E نوشته است:  ولی خب اذن ولی رو که گذاشتیم
این رو توضیح دادم خدمتتون.
وقتی یک بچه به فروش می رسه، توسط ولی خودش به فروش رسیده.
پس اذن ولی کافی نیست. یک نظارت قانونی نیازه.


زینب خانم گرامی
بله یه سری از ازدواجها ممکنه به نفع خود دختر باشه. مثلاً به پاکیش کمک کنه، تجاوز رو کم کنه و ...
این نظارت قرار نیست جلوی ازدواجی که به نفع دختر هست رو بگیره. بلکه قراره جلوی فروش بچه ها رو بگیره. اون دادگاه هم باید این توانایی رو داشته باشه که فرق بین این دو تا رو تشخیص بده.
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۱:۵۵)زینب خانوم نوشته است:  من میگم عوامل محرک از جمله فیلمهای تجاوز به بچه ها و فیلمای پورن پخش نشه، کار هم زیاد باشه و سر جوونا هم با کار گرم بشه و ازدواجم زود و آسون باشه تا اصلا چنین قانونهای بدردنخور و هزینه زایی تصویب نشه.
اگر فرهنگ درست بشه دزدی هم کم میشه. پس آیا دیگه نیاز به قانونی برای کم کردن دزدی نداریم؟
کار فرهنگی جای خود. کار قانونی هم به جای خودش.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۰, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #44

(۲۴/تیر/۹۶ ۱۶:۵۵)پارمیس نوشته است:  دانشمند ریاضی ایران و جهان فوت کرده اون وقت پست های این تالار در مورد چه چیزهایی هست !!!
روحش شاد Heart

زن نابغه و دانشمند باشه بزرگترین جایزه ریاضی جهان را بگیره بعد بمیره براش عزاداری کنن؟


به نظر اینا زن فقط باید بچه داری و شوهرداری کنه... کارهای دیگه عیبه (حالا اگر خواست بره هیئت علمی شه اشکالی نداره ها ... اون استثناست!)
یادمه اقای بیداری اندیشه خیلی مخالف کار زن بود تو یه تاپیک با افتخار از اینکه همسر و خواهرش نمی خوان کار کنن نوشته بود (بماند که ایشون یه جایی نوشته بودن که همسرشون همکارشون بوده و از این طریق آشنا شدن! )

من همیشه برام سواله ایشون که بعد از ازدواج مانع کار همسرشون شدن و همه جا وظیفه زن را بچه داری و خانه داری می دونن چرا تعدادی از ناظران و مسئولان تالار را زن انتخاب کردن؟ اگر کار زن بده خوب انتخاب ناظر زن یه نوع تبلیغ برای کار زنان محسوب میشه (حتما که نباید حقوق بگیرن)
به نظر من اولین کار تالار باید حذف زنان ناظر باشه بعد بیان مرتب از خانه داری زنان بگن


ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۲, ۲۵/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۵۵ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #45

(۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۳۰)Nadia نوشته است:  زن نابغه و دانشمند باشه بزرگترین جایزه ریاضی جهان را بگیره بعد بمیره براش عزاداری کنن؟
بحثهای جنبی اگر مطرح نشه خیلی بهتره. ممنون
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۴۰, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #46

quote='vahrakan' pid='382800' dateline='1500086149']سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[/quote]

من نمیدونم مشکلات آمریکا به ایران چه ربطی داره؟!!
تو اگر بیل زنی باغچه خودت را بیل بزن!
امریکا هر اتفاقی هم که بیفته ادعا بهترین دین و بهترین آیین رو نداره (مثل ایران)

نکته بعد اینه که من یه نگاه کلی به منابع انداختم. دنبال متن بالا می گشتم ولی ندیدمش اگه میشه بگید کجای متنه


چون انگار چنین متنی را یه ایرانی که تا الان پاشو از ایران بیرون نگذاشته نوشته!
نوشته: "هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و"

از خنده روده بر شدم اینو خوندم
اولا در غرب دخترانگی! داشتن موقع ازدواج اصلا مطرح نیست و حتی بعضی جاها عیب محسوب میشه دختر موقع ازدواج باکره باشه!
ثانیا: در غرب مثل ایران زن دست اول و دست دوم (مطلقه و باکره) نداریم که اسم بد روی کسی باقی بمونه و شناسنامه اش خراب بشه
ثالثا: بدلیل اینکه باکرگی شرط ازدواج در غرب نیست و زنها به دست اول و دست دوم تقسیم نمیشن هیچ عوارضی برای زنهای مطلقه وجود نداره. نه کسی میره اونها را صیغه کنه و ابروشون بره نه موقعیت ازدواج رو از دست میدن. حتی پسرهای مجرد هم به راحتی حاضر به ازدواج با اونها (حتی باوجود چند بچه) میشن

لطفا پست پاک نشه اگه ممکنه Big GrinWink
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۰۱, ۲۵/تیر/۹۶
شماره ارسال: #47
آواتار
نقل قول:
اولا در غرب دخترانگی! داشتن موقع ازدواج اصلا مطرح نیست و حتی بعضی جاها عیب محسوب میشه دختر موقع ازدواج باکره باشه!

ثانیا: در غرب مثل ایران زن دست اول و دست دوم (مطلقه و باکره) نداریم که اسم بد روی کسی باقی بمونه و شناسنامه اش خراب بشه

ثالثا: بدلیل اینکه باکرگی شرط ازدواج در غرب نیست و زنها به دست اول و دست دوم تقسیم نمیشن هیچ عوارضی برای زنهای مطلقه وجود نداره. نه کسی میره اونها را صیغه کنه و ابروشون بره نه موقعیت ازدواج رو از دست میدن. حتی پسرهای مجرد هم به راحتی حاضر به ازدواج با اونها (حتی باوجود چند بچه) میشن
بعد اینها از نظر شما مزیت محسوب میشه؟؟
بی تفاوتی نسبت به باکره بودن دخترها تو غرب مثلا فرهنگ درستیه؟؟
اگه فرقی نداره پس چرا خداوند باکره گی رو در وجود دختر قرار داد؟؟
دیگه خدا رو که قبول دارین؟؟(میدونین چی میگم که؛خدامون یکیه)
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۳:۰۹, ۲۵/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۵/تیر/۹۶ ۲۳:۱۲ توسط Nadia.)
شماره ارسال: #48

(۲۵/تیر/۹۶ ۲۳:۰۱)MOHSEN-Z نوشته است:  بعد اینها از نظر شما مزیت محسوب میشه؟؟
بی تفاوتی نسبت به باکره بودن دخترها تو غرب مثلا فرهنگ درستیه؟؟

من کاری به فرهنگ غرب و درست و غلطش ندارم.
میگم کسی که متن رو نوشته اصلا از غرب خبر نداشته و طبق عرف ایران متن سرتاسر دروغ بالا را نوشته . بهتره موقع دروغ پردازی اول یه کم تحقیق کنن بعد برن مزخرف بنویسن Big Grin

(۲۵/تیر/۹۶ ۲۳:۰۱)MOHSEN-Z نوشته است:  دیگه خدا رو که قبول دارین؟؟(میدونین چی میگم که؛خدامون یکیه)

خیر خدارو قبول ندارم.
چون هیچ طور نمیشه وجودش را اثبات کرد
برام قابل باور نیست خدا از دو تار موی زنان به خشم بیفته ولی از میلیونها کودک گرسنه در آفریقا به خشم نیفته Big Grin

به قول یکی: کافیه در بیمارستانهای کودکان (خصوصا سرطانی ها) قدم بزنید. بعد می فهمید که خدایی وجود نداره.

--
البته من معتقدم در ایران باکرگی برای ازدواج پسران هم قانونی بشه . نه اینکه آقا بره صدتا زن قبل از ازدواج صیغه کنه بعد بره دختر باکره بگیره. نجابت مرد و زن نمی شناسه. مرد هم باید قبل از ازدواج نجابت داشته باشه و قبل از ازدواج با هیچ کس رابطه نداشته باشه.
به قول هدایت: فاحشه کسی هست که از همخوابگی با بزغاله هم خودداری نمیکند ولی برای ازدواج دنبال دختر باکره می گردد!!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۱۵, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱:۲۸ توسط A.E.)
شماره ارسال: #49
آواتار
عالیه برمیگردونم به خودت مشکلات ایران به آمریکا چه ربطی داره ها به اونا چه ربطی داره که دارن مدام تو انواع واقسام مسائل ایران دخالت میکنن
آمریکا ادعای بهترین دین وبهترین آئین رو نداره که انقدر مسیحیت رو بالا میبرن و اصلا ادعاشون نمیشه که ما طرفدار حقوق بشر و حامی کودکان و هزارتا دروغ ودونگ دیگه ایم ها
همینمون مونده به جای طرفداری از ایران از امریکا حمایت کنیم شما چته یقه براشون پاره میکنین
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱:۴۹, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #50
آواتار
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۱:۲۰)A.E نوشته است:  راستش نظر من اینه که چه دختر وچه پسر تا زمانی که به بلوغ فکری نرسیدن نباید در سن زیر 18سال ازدواج کنن (معمولا تا 18سالگی میرسن ) حالا اگه بخوان ازدواج کنن میگیم مگر با اذن ولی خب اذن ولی رو که گذاشتیم بعدش این ازدواج قانونا ثبت نمیشه تا ثابت بشه که به منفعت صغیر بوده بعد از اثبات وثبت ازدواج هم برای هر دو امکان جدایی در صورتی که بعد از رسیدن بلوغ از این ازدواج ناراضی بودن گذاشته بشه

سلام و شب خوش
جناب A.E ، تنهایی به این راه حل رسیدین؟
بلوغ فکری یعنی چی ؟
گرامی توی علم حقوق _ اشخاص رو به حقیقی و حقوقی _ و حقیقی رو ما فعلا کار داریم که اون رو هم برای اینکه توی رفتارهایی که انجام میتونه بده و ما بهش میگیم اهلیت داشته باشه به صغیر _ ممیز و غیر ممیز ، سفیه ، مجنون ، تقسیم میشن . و در غیر اینها شخص صلاحیت ، بهتره بگم اعلیت قانونی رو داره .
اینوگفتم تا بدونین .
توی هر کذئم از ین قسمتها شخص از یکسری فعالیتها منع و اعمالش هیچ وجاحت قانونی نداره . و اعمالش کان لم یکن هست .
حالا شما وقتی دم از ازواج میزنی باید توجه داشته باشی که این بین تملیک توش هست ، امور مالی توش هست ، و یکسری حقوق دیگه . یعنی دختر همین که داماد گفت بله ، مالک مهریه ، نفقه و ... میشه _ البته با شرایط خاص خودش که بحثش اینجا نیست . وقت مشاوره دادن نیست .
حالا شما میتونی بگی اینها توی 18 سال به بلوغ فکری میرسن ؟ نظر شما بجای درست کردن ابرو ،چشم رو هم خراب میکنه . دقت کن گرامی .
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۲۷)سعدی نوشته است:  پس اذن ولی کافی نیست. یک نظارت قانونی نیازه.
اذن تعریف خاص خودش رو داره . دقت کنین .
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۳۰)Nadia نوشته است:  زن نابغه و دانشمند باشه بزرگترین جایزه ریاضی جهان را بگیره بعد بمیره براش عزاداری کنن؟


به نظر اینا زن فقط باید بچه داری و شوهرداری کنه... کارهای دیگه عیبه (حالا اگر خواست بره هیئت علمی شه اشکالی نداره ها ... اون استثناست!)
یادمه اقای بیداری اندیشه خیلی مخالف کار زن بود تو یه تاپیک با افتخار از اینکه همسر و خواهرش نمی خوان کار کنن نوشته بود (بماند که ایشون یه جایی نوشته بودن که همسرشون همکارشون بوده و از این طریق آشنا شدن! )

من همیشه برام سواله ایشون که بعد از ازدواج مانع کار همسرشون شدن و همه جا وظیفه زن را بچه داری و خانه داری می دونن چرا تعدادی از ناظران و مسئولان تالار را زن انتخاب کردن؟ اگر کار زن بده خوب انتخاب ناظر زن یه نوع تبلیغ برای کار زنان محسوب میشه (حتما که نباید حقوق بگیرن)
به نظر من اولین کار تالار باید حذف زنان ناظر باشه بعد بیان مرتب از خانه داری زنان بگنبه به خانم نادیا . دوستان یکی یکی دارن تشریف میارن . خوش امدید بانو نادیا Rose
به مطالب شما سر وقتش پاسخ میدم ولی فعلا گفتم خوش امد بگم .
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۲:۴۰)Nadia نوشته است:  quote='vahrakan' pid='382800' dateline='1500086149']سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».


من نمیدونم مشکلات آمریکا به ایران چه ربطی داره؟!!
تو اگر بیل زنی باغچه خودت را بیل بزن!
امریکا هر اتفاقی هم که بیفته ادعا بهترین دین و بهترین آیین رو نداره (مثل ایران)

نکته بعد اینه که من یه نگاه کلی به منابع انداختم. دنبال متن بالا می گشتم ولی ندیدمش اگه میشه بگید کجای متنه


چون انگار چنین متنی را یه ایرانی که تا الان پاشو از ایران بیرون نگذاشته نوشته!
نوشته: "هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و"

از خنده روده بر شدم اینو خوندم
اولا در غرب دخترانگی! داشتن موقع ازدواج اصلا مطرح نیست و حتی بعضی جاها عیب محسوب میشه دختر موقع ازدواج باکره باشه!
ثانیا: در غرب مثل ایران زن دست اول و دست دوم (مطلقه و باکره) نداریم که اسم بد روی کسی باقی بمونه و شناسنامه اش خراب بشه
ثالثا: بدلیل اینکه باکرگی شرط ازدواج در غرب نیست و زنها به دست اول و دست دوم تقسیم نمیشن هیچ عوارضی برای زنهای مطلقه وجود نداره. نه کسی میره اونها را صیغه کنه و ابروشون بره نه موقعیت ازدواج رو از دست میدن. حتی پسرهای مجرد هم به راحتی حاضر به ازدواج با اونها (حتی باوجود چند بچه) میشن

لطفا پست پاک نشه اگه ممکنه Big GrinWink

[/quote]

بسوزه پدر تجربه .
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۳:۰۹)Nadia نوشته است:  من کاری به فرهنگ غرب و درست و غلطش ندارم.
میگم کسی که متن رو نوشته اصلا از غرب خبر نداشته و طبق عرف ایران متن سرتاسر دروغ بالا را نوشته . بهتره موقع دروغ پردازی اول یه کم تحقیق کنن بعد برن مزخرف بنویسن Big Grin


خیر خدارو قبول ندارم.
چون هیچ طور نمیشه وجودش را اثبات کرد
برام قابل باور نیست خدا از دو تار موی زنان به خشم بیفته ولی از میلیونها کودک گرسنه در آفریقا به خشم نیفته Big Grin

به قول یکی: کافیه در بیمارستانهای کودکان (خصوصا سرطانی ها) قدم بزنید. بعد می فهمید که خدایی وجود نداره.

--
البته من معتقدم در ایران باکرگی برای ازدواج پسران هم قانونی بشه . نه اینکه آقا بره صدتا زن قبل از ازدواج صیغه کنه بعد بره دختر باکره بگیره. نجابت مرد و زن نمی شناسه. مرد هم باید قبل از ازدواج نجابت داشته باشه و قبل از ازدواج با هیچ کس رابطه نداشته باشه.
به قول هدایت: فاحشه کسی هست که از همخوابگی با بزغاله هم خودداری نمیکند ولی برای ازدواج دنبال دختر باکره می گردد!!
از شما بعید ک بگید خدا رو قبول ندارید حال اینکه در حافظه تاریخ از شما چیز دیگه ثبت شده .
برای اینکه نگین دروغ میگه تاریخ
فقط چند تا فلش بک بزنیم
http://forum.bidari-andishe.ir/thread-42...#pid369681
خانمی که ادعا میکنه خدا رو قبول نداره ، ایشون تا مدتی پیش مدعی بودن که
[تصویر: do.php?img=4628]
ببخشین تصویر عکس بزرگه - جون احتمال میدادم بگن تخریف شده هست کامل اوردم .
ناظر استراتژیک یک تالار اهل سنت .
ناظری که الان اعلام میکنه
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۳:۰۹)Nadia نوشته است:  خیر خدارو قبول ندارم.
چون هیچ طور نمیشه وجودش را اثبات کرد
برام قابل باور نیست خدا از دو تار موی زنان به خشم بیفته ولی از میلیونها کودک گرسنه در آفریقا به خشم نیفته Big Grin

به قول یکی: کافیه در بیمارستانهای کودکان (خصوصا سرطانی ها) قدم بزنید. بعد می فهمید که خدایی وجود نداره.
تو این بین یه سر به این پست هم بزنین

دلایل جانشینی ابوبکر (مباحثه ) .
Blush


البته بگم ایشون همون خانم فرمیسک هستن_ توی تصویر هم خودشون بیان کردن _ که دوستان قدیمی خوب میشناسن ایشون رو و البته ایشون و دوستانشون ( عایشه و Atosa ) ، به خون امثال بنده تشنه بودن و احتمالا خواهند بود بازم .
بگذریم خانم خدا نباور ؛ دلتون برای بحثای قئیمی تنگ شده احتمالا و اینکه دوباره دوست دارین ... .
دوستان خودشون رو درگیر ایشون نکنن . فقط گفتم بدونین ک بعضیا با اینکه سنشون بالا رفت ولی هنوز به بلوغ فکری نرسیدن . اینم نقض اون پست جناب a.e ک گفتن
(۲۵/تیر/۹۶ ۲۱:۲۰)A.E نوشته است:  راستش نظر من اینه که چه دختر وچه پسر تا زمانی که به بلوغ فکری نرسیدن نباید در سن زیر 18سال ازدواج کنن (معمولا تا 18سالگی میرسن Wink
موفق باشید شبتون خوش .
نخواستم پست علمی بزنم چون نیاز نبود و مطالب ذوستان بیشتر احساسی و به نوعی دل خالی کردن بود Big Grin
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا