کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
دختربچه‌های آمریکایی چگونه به مردان بزرگسال فروخته می‌شوند
۶:۰۵, ۲۴/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۴/تیر/۹۶ ۶:۱۲ توسط vahrakan.)
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 1984254.jpg]
در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد است که دختربچه‌های آمریکایی مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خود می‌شوند.

سرویس جهان مشرق- آمریکا یکی از پیشروترین کشورها در ازدواج اجباری کودکان است. دختربچه‌ و نوجوانی که تازه می‌خواهد بهار پاک زندگی را ببیند و در دشت رویاهای ناب نوجوانی‌اش پا بگذارد، به اجبار و در کمال نارضایتی قدم به خانه مردی چندین برابر بزرگسال‌تر از خودش که بسان پدر یا پدربزرگ‌اش است می‌گذارد و در بهترین حالت ممکن اگر خوش‌شانس باشد، در ۱۸ سالگی طلاق می‌گیرد و تا سال‌ها با امیدهای نابود شده و روح پوسیده زندگی خواهد کرد. اگر هم شانس اینچنینی نداشته باشد، همان مردی که با او ازدواج کرده، او را تبدیل به کارگر جنسی می‌کند و سر از فاحشه‌خانه‌ها درمی‌آورد. شاید باورتان نشود که در دنیای مدرن در کشوری که داعیه دموکراسی و فرهنگ‌اش گوش فلک را دریده، ظلم و شناعت اخلاقی تا این حد زیاد باشد. دختران کم سن و سال آمریکایی به اجبار خانواده‌ها مجبور به ازدواج با مردانی بسیار بزرگ‌تر از خودشان می‌شوند و قانون عملا هیچ حمایتی از آنها ندارد و به رغم تلاش فعالان مدنی، مسئولان آمریکایی از همراهی با آنها اجتناب می‌کنند.
دهه‌ها بود که طبق قانون، سن مجاز دختران برای ازدواج در ایالت نیویورک، ۱۴ سال بود. امروز، با تغییر اندکی، این سن به ۱۷ سال رسیده است. آن هم فقط با رضایت دادگاه و والدین.
[تصویر: 1984253.jpg]
اما نیویورک از ایالات نادری است که موفق شده در ماه ژوئن ۲۰۱۷ گامی کوچک در این مسیر بردارد. تقریبا تمامی آمریکا، حق طبیعی انتخاب را برای زن نادیده گرفته است. طبق گزارش نیویورک تایمز، در غالب ایالت‌ها اصلا حداقل سن ازدواج وجود ندارد و در برخی ایالات دیگر حداقل سن ازدواج ۱۶ و ۱۷ است.
روزنامه نیویورک تایمز در این باره نوشت: فقط بین سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، شاهد ۳۹۰۰ فقره ازدواج دختران و پسران کم سن و سال بودیم. این فاجعه است. نوجوانان ۱۴ و ۱۵ ساله ما را مجبور به ازدواج میکنند. هنوز خانواده منافع مالی خود را در نظر می‌گیرند و به خاطر بحث‌هایی چون صدور گرین کارت برای یک خارجی سن‌بالای ثروتمند، دختران کم سن و سال خود را مجبور به ازدواج با او می‌کنند.
آمارهای سال ۲۰۱۱ نیویورک نشان می‌دهد که دختران ۱۴ و ۱۵ ساله بسیاری با مردان ۲۵ تا ۳۹ ساله به اجبار ازدواج کرده‌اند و در این میان سهم مردان بالاتر از ۳۹ سال هم کم نبوده است.
[تصویر: 1984254.jpg]
در سال ۲۰۱۰، ۵۰ دختر و ۶ پسر ۱۶ ساله در نیویورک ازدواج کردند. «ایمی پالین» حقوقدان در گفتگو با روزنامه نیویورکی ابراز داشت: «مشکلات دیگری نیز برای این دختران نوجوان تازه عروس وجود دارد. آنها در ۱۴ سالگی ازدواج می‌کنند و تا ۱۸ سالگی همسری را که دوست ندارند تحمل می‌کنند و تازه در ۱۸ سالگی می‌توانند طلاق بگیرند. براستی این چه وضعی است دیگر؟ هم زندگی و امیدهای یک دختر نوجوان نابود می‌شود. هم دخترانگی خود را از دست می‌دهد. هم نام بد بر روی او می‌ماند. هم شناسنامه‌اش خراب می‌شود. و هم عوارض پس از طلاق آن هم در ۱۸ سالگی و آغاز راه زندگی به سختی گریبانگیرش می‌شود. خشونت اجتماعی، دیگر به چه شکل می‌تواند باشد؟».
[تصویر: 1984255.jpg]
در واقع می‌توان نیویورک را سمبل تخلف از حقوق بشر نسبت به دختران نوجوان در آمریکا دانست. بسیاری از فعالان مدنی آمریکا، ازدواج دختران زیر ۱۷ سال را لکه ننگی بر چهره نیویورک و دیگر ایالت‌های آمریکا می‌دانند. به اعتقاد کارشناسان، این اقدام کاملا متناقض با طبیعت دموکراسی و حقوق بشر، سبک زندگی آمریکایی را بیش از پیش دچار خدشه و آبروریزی جهانی کرده است. هم‌اکنون فعالان مدنی در کنار برخی قانونگذاران در تلاش‌اند تا لوایحی را جهت اصلاح قوانین ازدواج به مجالس ایالتی برسانند.

[تصویر: 1984257.jpg]
آرم کمپین مقابله با ازدواج دختربچه‌ها در آمریکا
در گزارش پایگاه «گلوبال سیتیزن» آمده که بین‌ سال‌های ۲۰۰۰ تا ۲۰۱۰، بطور متوسط ۱۷۰ هزار دختر نوجوان زیر سن قانونی با مردان میانسال در سرتاسر آمریکا ازدواج کرده‌اند. آمار تکان دهنده دیگری از این پایگاه به ما می‌گوید که سه چهارم عروسان اجباری نوجوان در ایالت نیویورک، دخترانی هستند که بعد از ازدواج تبدیل به قربانیان قاچاق جنسی می‌شوند.
طبق گزارش مذکور، ازدواج کودکان و نوجوانان زیر ۱۶ سال، در صورت صدور رضایتنامه والدین و حکم قاضی -که بطور معمول رای مثبت دارد- در تقریبا تمامی ایالت‌های آمریکا مجاز است و تلخ‌تر آنکه، ۲۷ ایالت حداقل سن ازدواج برای دختران تعیین نکرده‌اند.
[تصویر: 1984258.jpg]
هشتگ «زندگی من در ۱۵ سالگی» جهت مقابله با ازدواج اجباری دختربچه‌های آمریکایی
روزنامه نیویورک تایمز در گزارش خود به شدت نسبت به پیامدهای ازدواج اجباری کودکان و نوجوانان آمریکایی اخطار داده و از دست رفتن فرصت‌های تحصیلی و اقتصادی، به خطر افتادن سلامتی روانی و جسمی، و گرایش شدید اینگونه افراد به خشونت را محتمل‌ترین تبعات این ظلمی که در حق دختربچه‌ها می‌شود دانسته است.
[تصویر: 1984256.jpg]
طبق اعلام صندوق کودکان سازمان ملل، ۹۰ درصد کشورهای جهان هم‌اکنون ازدواج دختران زیر ۱۸ سال را منع کرده‌اند اما نیمی از آنها، استثنائاتی را در بند قانون مربوط گنجانده‌اند. هم‌اکنون، ۷۰۰ میلیون زن در سرتاسر جهان وجود دارند که در سنین زیر۱۸ سال ازدواج کرده‌اند و ۲۵۰ میلیون نفر از آنها، قبل از ۱۵ سالگی به خانه شوهران سن‌بالای خود رفته‌اند. آمریکا به عنوان یکی از پیشروترین کشورهای جهان در امر ازدواج اجباری کودکان شناخته شده است.

منابع:
https://www.nytimes.com/2017/06/08/nyregion/child-marriage-is-sharply-curtailed-by-new-york-legislature.html
https://www.globalcitizen.org/en/content...blocked-by
https://www.nytimes.com/2015/10/14/opini...oblem.html

امضای vahrakan
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 7 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۱:۴۴, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱۱:۵۴ توسط amirabdi.)
شماره ارسال: #61
آواتار
نقل قول:جناب amirabdi دوست خوبم ، مشکل با بالا بردن و پایین اوردن سن ( برای ازدواج قانونی ) مشکلی رو حل نمیکنه بلکه باید اینطور به نظر من گفت سن مسئولیت پذیری رو بیاریم پایین تا بشه یه دختر یا پسر وقتی به سنی مثلا 18 20 25 میرسه اینقدر اعتماد به نفس داشته باشه ک بتونه اقدام کنه برای ازدواج . نه اینکه تازه توی این سن بخواد 2 تا چیز بهش یاد بدیم .
اونم ک قانون و شارع میگه اون سن دلایل خودش رو داشته و _ با اجازتون اگه همون روال که پدر مادرهای ما داشتن - هم خانه دار بودن هم مشغول به کار و هم بچه هایی خوب تربیت میکردن - رو دوباره توی وجود نسل فعلی و اینده دوباره زنده کنیم میتونیم موفق بشیم . اونها اونطوری بودن ما این شدیم .
اگه چیزی که غرب ( به معنای تفکر ) میخواد رو ما براش فراهم کنیم یعنی از هم گسیختگی و تکه تکه شدن عقاید . حالا بیایین منو بکوبین .[تصویر: biggrin.png] دوستان میدونن منو بکوبین خودتون میخورید به دیوار بتنی [تصویر: cool.png]
خوشحالم ک دوستان واقع بین رو هنوز داریم .
مرسی ک هستین مرسی که محترمانه کلام میگیم [تصویر: rose.png][تصویر: rose.png][تصویر: rose.png][تصویر: rose.png]

دوست عزیز جناب مهدی سینا
ممنون از شما که به طرف مقابلتون احترام میذارید و انقده مودبانه بحث میکنیدRoseRoseRose
بنظرم پدر و مادرها با این اوضاع دیگه سخته که کنار بچه هاشون باشن و بهشون چیز یاد بدن و همش باید کار کنن
تنها راه اینکار اینه که سیستم آموزشی رو تغییر بدیم
دانشگاه همینطوری خوبه(یعنی بدک نیست) ولی مدارس با این وضعش فاجعه س
نه درست به بچه ها درس یاد میده نه با روش های زندگی آشناشون میکنه
توی اکثر از کشورهای پیشرفته جدای از اینکه اکثر مدارس دولتی و مجانی و با کیفیت بیشتر از مدارس خصوصی هستند،بحثی که وجود داره اینه که بچه مدرسه رو خونه ی دوم خودش میدونه و حتی بیشتر از خونه ی اولش عاشق مدرسه شه
ما باید سعی کنیم سیستم آموزشی مون رو اینطوری کنیم بجای اینکه چرت و پرت به بچه هامون یاد بدیم
ولی از اونجایی که ترمیم سیستم آموزشی کاری بس زمان بر و غیر ممکنه فلن باید از راه حل دم دستی استفاده کنیم که اونم بالا بردن سن قانونی ازدواجه که البته در تمام دنیا سن ازدواج داره اتوماتیک توسط خود اشخاص بالا میره حالا ما هم باید بیایم سن قانونی ازدواج رو بالا ببریم تا از بدبخت شدن بچه ها جلوگیری کنم
تا یه فرصتی داشته باشیم که بعدش بریم سراغ راه حل های دیگه

نقل قول: اینجا به بچه فرصت مسئولیت پذیری نمیدن!
پسره 18سالش میشه یا باید بره دانشگاه یا سربازی و بعد سربازیم معمولا باز باید بره دانشگاه...تا سن 25 26 سالگی کسی نمیدونه مسئولیت یعنی چی!!!
بعدشم که باید دنبال کار بگردن و یه مدت پس انداز کنن که بتونن ازدواج کنن من خودم یک ساله سرکار هستم در سن 26 سالگی با حقوق ماهی 2 میلیون هنوز نتونستم پس اندازی داشته باشم!
در خارج که خودتون تشریف داشتید میدونید وضع چطوره!! طرف با گارسونی در رستوران هم میتونه زندگی تشکیل بده!
دوست عزیز علی جان فرصت مسئولیت پذیری با حضور در جامعه پیش میاد
بچه وقتی تا 18 سالگی محبوس در مدرسه باشه و راه های ارتباط با جامعه ش فقط راه های غیر پیشنهادی مثل تلگرام و اینستا و رفقای مدرسه ایش باشه و جامعه رو نبینه نمیتونه مسئولیت پذیر باشه
بعد 18 هم که تازه وارد دانشگاه میشه
بعد میبینه ای وای دانشگاه و جامعه اون مدینه ی فاضله ای نیست که قولشو داده بودن و اینکه بعد دانشگاه تازه باید بره سربازی!(برای پسرا) و یا خونه ی شوهر(برای دخترا) خب معلومه سرخورده و غیر مسئولیت پذیر میشه و همینطوری الکی شروع میکنه واحد برداشتن تا امر اجتناب ناپذیر رو به تاخیر بندازه
از این دختر یا پسر نباید انتظار مسئولیت پذیری داشت
اولین قدم باید اصلاح سیستم آموزشی و حذف سربازی باشه
که جفتش محال ممکنه
پس درنتیجه فلن فقط سن ازدواج بالا میره
اونم نه توسط مسئولین
اتوماتیک توسط مردم

امضای amirabdi
ترا من چشم درراهم شباهنگام
که می گیرنددرشاخ تلاجن سایه هارنگ سیاهی
وزان دلخستگانت راست اندوهی فراهم
ترا من چشم در راهم
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۲:۳۸, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #62
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۱:۴۱)A L I نوشته است:  ولی ببینید در فضای مجازی وضع چطوره؟طرفدارهای تتلو و... که بخاطر رفتارهای مسخرشون مورد تمسخر نسل بالاتر قرار میگیرن در خارجم وضع همینه جوانها نسل دهه 90 نوجونها بخاطر علاقه به جاستین بیبر و مایلی مسخره میکننBig Grin
البته من با اونا نیستم! متوجه نشدم دقیق یعنی چی شما با اونا هستی! منم مثل همه افراد از شبکه های اجتماعی استفاده میکنم و این چیزا میبینم
علی جان بخاطر این گفتم شما با اونها هستین . وگرنه جسارت نکردم Blush
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۰:۵۵)A L I نوشته است:  من بخاطر کارم در یک منطقه دور افتاده هستم(روستای دور افتاده) دقیقا همین رفتارهای که در شهرها میبینم در اونجا هم هست یکیشون به من میگفت بخاطر داشتن اینترنت من روزی یکبار با قطار میرم شهر و میام!!!
حتی دخترهای روستایی که به داشتن هنر و خانه داری معروف بودن تغییر کردن

علی جان درسته نسل با نسل فرق داره ، حضرت امیر علیه السلام هم میفرماند : لا تَقسِروا اَولادَكُم عَلى آدابِكُم ، فَاِنَّهُم مَخلوقونَ لِزَمانٍ غَيرِ زَمانِكُم . فرزندانتان را برآداب خود تربیت نکنید؛ چرا که آنها برای – آینده و – زمانی غیر از زمان شما آفریده شده اند شرح ابن ابى الحديد، ج 20، كلمه 102، ص 267 /
ببین چقدر حرف قشنگ و با ارزش و تربیتی هست _ کاری به سمت امیر المومنین بودن نداریم صرف یک شخص که عالم هست - بگیم عالم زمان خودشون _
خوب این که ما نسل جدید رو مسخره کنیم درست نیست بلکه باید کمک کنیم روش درست رو انتهاب کنن ازادانه اما پدرانه . ممکنه توی این راه خودمونم چیزایی خوب یاد گرفتیم ، همیشه سن بالا دلیل بر کامل بودن نیست بلکه تجربه و جوانی کنار هم کمک میمنه
پ.ن. خیلیا فکر میکنن باید عقاید و رفتار رو فرزندانمون کپی کنن از ما ولی نه این غلطه چون این کار نهی شده ولی اینکه رها بشن هم نهی شده . ممکنه بگین تعارض و پارادوکس هست . ذهنی که خالیه رو بزارین اینطوری مثال بزنم : هر وقت شما گذاشتی بچه کوچک ک تازه راه رفتن رو یاد میگیره بدون حمایت شما به بخاری روشن و یا دره نزدیک بشه من میگم بدون حمایت بزار بچه بره و توهر مرام و مکتبی سر بکشه . بدون تعصب باش نه بدون تفاوت .
مرسی از دوستان خوب ک با ارامش قوام بحث رو حفظ میکنن Heart
۱۴:۲۹, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #63
آواتار
بر اساس عرف و عادت و مصلحت جامعه است كه شخصي را كه به سن 18 سال تمام رسيده باشد، رشيد فرض مي‎كنند و در معاملات و اعمال حقوقي به او آزادي و استقلال مي‎دهند و در واقع 18 سال به عنوان امارة رشد در نظر گرفته شده است

متن بالا از کتاب سید حسین حقانی برداشت شده است

درضمن جناب سعدی نگفتم به خودمون مربوط نیست اینو در جواب به خانم نادیا گفتم متوجه این

امضای A.E
عجب حلوای قندی تو، امیر بی‌گزندی تو
عجب ماه بلندی تو، که گردون را بگردانیRose
۱۵:۰۷, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #64

(۲۶/تیر/۹۶ ۷:۳۰)سعدی نوشته است:  این بحثهای جنبی اگه مطرح نشه خیلی بهتره. چون بحث اصلی به قدر کافی اهمیت داره.

یه بار اینو گفتید و بهتره تکرار نکنید چون اولا به شما ربطی نداره و شما یه کاربر عادی هستید
ثانیا: کل تاپیک بحث حاشیه ای هست
ثالثا: این تاپیک ، برای عقده گشایی و ماست مالی جنایات داخلی (از جمله قتل آتنا) هست. چه اهمیتی؟ از چی صحبت میکنید؟ شما میخواید مشکلات آمریکارو حل کنید؟Big Grin اونم با این تاپیک مسخره و دروغین که با منعبش زمین تا آسمان تفاوت داره!

مشکل ازدواج بچه ها در ایران به خاطر دین هست که در قوانین اسلامی اومده. من و شما هم نمی تونیم عوضش کنیم.
۱۵:۱۰, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #65
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۹:۵۶)amirabdi نوشته است:  در تعجبم که میگید بلوغ فکری حداکثر توی 18 سال اتفاق میفته
الان توی 26 سالگی دختره عروسک بازی میکنه
الان باید حداقل سن ازدواج رو توی ایران بذارن 20
افرادی که شما مثال میزنین گمان نمیکنم تا 100سالگی هم به بلوغ فکری برسن پس اگه اینجوره باید بگیم کلا نباس یه سن مشخص انتخاب کرد نه؟
۱۵:۱۸, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱۵:۲۳ توسط Nadia.)
شماره ارسال: #66

(۲۶/تیر/۹۶ ۹:۱۷)mahdy30na نوشته است:  یه مطلب از داروین هم میخواستم براتون بگم که جایگاه زن رو چه جایگاه و منزلتی براش قایل هست [/u]و همینطور از افراد دیگه ک فعلا دست نگهمیدارم .

شرافت رو توی گفتار بی خدایان میشه دید . البته بی خدا و با خدا بودن دلیل بر عدم شرافت نیست فقط چون ایشون ادعای داشتن گوشه ای از پرده شرافت و قداست بی خدایان رو بالا زدیم تا پشتش هم نمایان بشه .دلم نمیاد اینو برای خانم نادیا نگم حیفه ، چون شرافت و قداست رو میخوان بار کنن ولی

در کتاب غلبه بر خشونت علیه دختران و زنان که در سال ۲۰۰۳ نوشته شده است تصریح شده است که : دانمارک بزرگترین منبع تجارت پورنو گرافی کودکان است !! دانمارک در میان تولیدکنندگان پورنوگرافی کودکان پیشرو شده است !!

پستهای ما پاک میشه وگرنه براتون احادیث بسیار معتبری از پیامبر و ائمه می زاشتم که جایگاه زن رو متوجه بشید چی هست!!
این تالار یک تالار کاملا بسته است که حرفهای مخالفان را سرکوب و حذف وسانسور می کنید تا به گوش کسی نرسه. بعد با خوشحالی میاین یک طرفه می نویسین و ادعای حقانیت هم می کنید؟!
اگه کسی فقط قرآن رو بخونه که زن در همه چیز نصف مرد محسوب شده کافیه دیگه لازم نیست حتی از پیامبرو ائمه مثال بیاد!!!

--
در ضمن اینکه تا اسم بی خدایی می یاد سریع به سکس ربطش می دید اونی که با دیدن زن فوری تحریک می شه و انتظار داره زن را بسته بندی کنن که حتی اندام زن را نبینه مبادا به اون زن حمله کنه!! مشخصه کیا هستن!!
کسایی که با دیدن یک بچه 7 ساله تحریک می شن مشخصه کیا هستن!!

البته از شما انتظار دیگه ای نیست. توی ایران هم طرف میاد از آزادی مطبوعات و آزادی سیاسی و ... صحبت می کنه شما میگین آزادی جنسی می خوان! کلا در ذهن شما کلمه سکس حک شده و پاک شدنی نیست. هر چیزی در ضمیر هر کسی باشه به فعلیت می رسه و کاملا معلومه ضمیر شما مسلمونها چی هست. اونهایی که به یک زن راضی نیستن و 4 زن و بی نهایت صیغه می خوان برای چیه؟ برای کار علمی لابد؟ Big Grin
--
در ضمن اینکه کشورهای دیگه چطورین به من ربطی نداره. من نه آمریکایی ام نه دانمارکی که مرتب از اونها مثال می یارید.
صدبار گفتم بازم میگم: اگه کشورهای دیگه هر جرمی باشه به شما مسلمونها مجوز نمیده که شما هم چنین جرمهایی مرتکب بشید. شما داعیه بهترین دین و ایمان رو دارید اونها که ندارن!
ثانیا: [b]در کشورهای دیگه چون عضو کنوانسیون رفع تبعیض از زنان هستن کوچکترین جرم علیه زن و کودک گزارش میشه. اما ایران عضو این کنوانسیون نشد. بخاطر اینکه نمی خواست جنایات علیه زنان را گزارش بده مبادا به دست کشورهای دیگه حربه بده!
مثل همین کاری که شما دارید با اون کشورها می کنید. کشورهای دیگه میان آمار رسمی به سازمان ملل می دن و راهکار برای حذف جنایت و خشونت علیه زنان می گیرن بعد شما میایین با افتخار اونها را بیان میکنین و جنایات علیه زن و کودک در ایران را پنهان می کنید.

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۱:۴۴)amirabdi نوشته است:  ممنون از شما که به طرف مقابلتون احترام میذارید و انقده مودبانه بحث میکنید

معنی مودبانه هم فهمیدیم Big GrinBig GrinBig Grin
----
در ضمن کسی میدونه که چی شده فحاشی به دولت کمتر شده؟
نکنه دیدن جلوی بی خدایان زشته که اینقدر به خاطر یک پست 4 ساله به دیگران فحاشی کنن Big GrinBig GrinBig Grin
۱۶:۳۳, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #67
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۵:۱۸)Nadia نوشته است:  پستهای ما پاک میشه وگرنه براتون احادیث بسیار معتبری از پیامبر و ائمه می زاشتم که جایگاه زن رو متوجه بشید چی هست!!
این تالار یک تالار کاملا بسته است که حرفهای مخالفان را سرکوب و حذف وسانسور می کنید تا به گوش کسی نرسه. بعد با خوشحالی میاین یک طرفه می نویسین و ادعای حقانیت هم می کنید؟!
اگه کسی فقط قرآن رو بخونه که زن در همه چیز نصف مرد محسوب شده کافیه دیگه لازم نیست حتی از پیامبرو ائمه مثال بیاد!!!
پست های شما ؟ مگه چند نفری گرامی ؟ پست هایی که توش مطالب خلاف قوانین باشیه طبق قوانین برخورد میشه . اگه ناراحتی میتونی مطالب نزاری .
راسی مطالب شما حذف میشه و سانسور ؟ ولی فکر خودم خودتون خود سانسوری دارین که مطالب رو پاک میکنین . بازم از حافظه تاریخ براتون بگم ؟
بعدشم اگه قرار بود به گوش کسی نرسه شمااولینش بودی Big Grin ولی میبینی که به گوشت رسوندیم و اومدی داری مطلب میگی . اگه میدید باهات رفتار بدی میشه و جایی نیست که بهت احترام بزارن مطالب نمیزدی . پس معلومه به گوش بقیه میرسه .
اونجایی که شما مدتی همکاری میکردی ( ناظر بودی ) بهت خیلی بد گذشت که هرچی مطلب هست با اون مسینجی /
اگه کسی قران رو برای فهم بخونه متوجه میشه نه اینکه برای اتو گرفتن . البته مثلا اتو میگیره ولی خودش اتو میشه
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۵:۱۸)Nadia نوشته است:  در ضمن اینکه تا اسم بی خدایی می یاد سریع به سکس ربطش می دید اونی که با دیدن زن فوری تحریک می شه و انتظار داره زن را بسته بندی کنن که حتی اندام زن را نبینه مبادا به اون زن حمله کنه!! مشخصه کیا هستن!!
کسایی که با دیدن یک بچه 7 ساله تحریک می شن مشخصه کیا هستن!!
گفتیم اونها همیشه درحال این رفتار هستن ، شما گفتی شرف دارن و قداست خواستم بگم همچینم که میفرمایی نیست . ایا بد کردیم ؟ شما که حساس نیستی چرا داری حساسیت از خودت بروز میدی؟
شما فکر کن برای نگهداشتن کبریت روشن بجای محفظه مخصوصش بری و اونو بازری توی یه محفظه که از پنبه هست . ببین چه میشه . البته درکش برای یه خداناباور سخته که اینها رو درک کنه چون هنوز توی ریشه خودش مونده .
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۵:۱۸)Nadia نوشته است:  البته از شما انتظار دیگه ای نیست. توی ایران هم طرف میاد از آزادی مطبوعات و آزادی سیاسی و ... صحبت می کنه شما میگین آزادی جنسی می خوان! کلا در ذهن شما کلمه سکس حک شده و پاک شدنی نیست. هر چیزی در ضمیر هر کسی باشه به فعلیت می رسه و کاملا معلومه ضمیر شما مسلمونها چی هست. اونهایی که به یک زن راضی نیستن و 4 زن و بی نهایت صیغه می خوان برای چیه؟ برای کار علمی لابد؟ Big Grin
--
فعلا خوشحالیم که ضمیر شما ، شمارو به مسیری داره میبره که نتیجش پوچی هست . بعدشم ببین جامعه ای که به پوچی میره بجای اینکه حتی به هم نوع خودش رو بیاره میره به حیون رو میندازه ، بیا زن من شو بیا شوهر من شو . بازم اونی که میره 4 تا دائم و حالا x تا هم موقت ( عمرا درک کنی چرا این قوانین هستن ) حداقل به هم نوع خودش رو میندازه نه به حیون . تقصیر نداری نادیا گرامی ، چون درک کردن مطالبی که میگم برات سنگینه ، اون موقع که بحث میکردیم باز نزدیکبودی اونطوری بود الان که دیگه ////
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۵:۱۸)Nadia نوشته است:  در ضمن اینکه کشورهای دیگه چطورین به من ربطی نداره. من نه آمریکایی ام نه دانمارکی که مرتب از اونها مثال می یارید.
صدبار گفتم بازم میگم: اگه کشورهای دیگه هر جرمی باشه به شما مسلمونها مجوز نمیده که شما هم چنین جرمهایی مرتکب بشید. شما داعیه بهترین دین و ایمان رو دارید اونها که ندارن!
ثانیا: [b]در کشورهای دیگه چون عضو کنوانسیون رفع تبعیض از زنان هستن کوچکترین جرم علیه زن و کودک گزارش میشه. اما ایران عضو این کنوانسیون نشد. بخاطر اینکه نمی خواست جنایات علیه زنان را گزارش بده مبادا به دست کشورهای دیگه حربه بده!
مثل همین کاری که شما دارید با اون کشورها می کنید. کشورهای دیگه میان آمار رسمی به سازمان ملل می دن و راهکار برای حذف جنایت و خشونت علیه زنان می گیرن بعد شما میایین با افتخار اونها را بیان میکنین و جنایات علیه زن و کودک در ایران را پنهان می کنید.
کشورهای دیگه به شما ربطی نداره چون ازش مطالبی در میاد که خلاف نظر و عقیده شما هست ، مثلا وقتی میگی کشور های عضو کنوانسون میشن و ... این اگه ربطی نداره به ما ربط داره به شما میتونه بی ربط باشه چون شما کلا مطالبی که دوست نداشته باشی بی ربط میدونی .
خو اون کشور ها امار میدن که بتونن راه کار پیدا کنن ، یا اینکه امار بدن و بیان توی گردونه ؟
اکه با امار دادن و کارهایی که صورت میگیره امارهای رسمی افول میکردن که خوب بود ولی خلافش فعلا هست .
شرافت رو شما توی تجارت ... و کنترل رو توی امارهایی که برای افزایش و ترویج صنعت پورن مطرح میشه میبینین .
خوبه واقعا .
بقول دوستی میگفت به مرتبه ای از عرفانی رسیدی که دیگه هیچی برات غیب نیست ، الان برای شما این صدق میکنه .
توی بحثی جدا و البته یه تذکری توی ارسالهای قبلی دادم که تو دید اتئیست ها بحث شرافت و تجارت پورن و ... چطوریا هست ، پس نگین که اطلاع ندارین اینها رو ، اکه امار هم خواستی برات میدم ولی بازم مرغ شما یه پا داره اونم مادر زادی و خواست طبیعت هست .
اینو بخون حتما
نقل قول::Women and Islam In Islam, men and women are moral equals in God’s sight and are expected to fulfill the same duties of worship, prayer, faith, almsgiving, fasting, and pilgrimage to Mecca. Islam generally improved the status of women compared to earlier Arab cultures, prohibiting female infanticide and recognizing women’s full personhood. Islamic law emphasizes the contractual nature of marriage, requiring that a dowry be paid to the woman rather than to her family, and guaranteeing women’s rights of inheritance and to own and manage property. Women were also granted the right to live in the matrimonial home and receive financial maintainance during marriage and a waiting period following death and divorce.

Women and Islam, Oxford Dictionary of Islam. John L. Esposito, ed. Oxford University Press Inc. 2003

اینم بگم ، شمایی که میگی ایران عضو اون کنوانسیون نشده ، ایا اگه ایران و کشورهایی دیگه بیان و کنوانسیونی با خواسته های خودشون ( که در ظاهر موافق خواسته عموم ولی در باطن فقط برای خودشون باشه ) ایا میپذیرن ؟ نمیخوام قیاس کنم ولی کمی تفکر .

امضای mahdy30na
بسم الله الرحمن الرحیم
ادع إلى سبيل ربك بالحكمة والموعظة الحسنة وجادلهم بالتي هي أحسن إن ربك هو أعلم بمن ضل عن سبيله وهو أعلم بالمهتدين

با حکمت و اندرز نيکو، به راه پروردگارت دعوت نما! و با آنها به روشى که نيکوتر است، استدلال و مناظره کن! پروردگارت، از هر کسى بهتر می‏داند چه کسى از راه او گمراه شده است؛ و او به هدايت‏يافتگان داناتر است

Invite to the way of your Lord with wisdom and good instruction, and argue with them in a way that is best. Indeed, your Lord is most knowing of who has strayed from His way, and He is most knowing of who is [rightly] guided.
نحل 125
۰:۲۴, ۲۷/تیر/۹۶
شماره ارسال: #68

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۶:۳۳)mahdy30na نوشته است:  اگه میدید باهات رفتار بدی میشه و جایی نیست که بهت احترام بزارن مطالب نمیزدی . پس معلومه به گوش بقیه میرسه .

جنابعالی توی بحث منطقی کم آوردی اومدی برای بنده اخطار فرستادی!! بعد از رعایت احترام صحبت می کنی؟
دقیقا بنده بخاطر چی اخطار گرفتم جناب ناظر؟

هم جنابعالی هم فاطمه!! بدون دلیل و فقط به خاطر کم اوردن برای من اخطار فرستادین

در ضمن من به فاطمه معاون تالار توصیه می کنم که از نظارت استعفا بدن و برن توی خونه به خانه داری و بچه داری و شوهرداری برسن
اگه هم مجردن که واویلا. چون وظیفه زن در اسلام مادری هست! و کار کردن (که نظارت هم مصداقی از اون هست) برای زنهای مذهبی خوب نیست. جناب بیداری اندیشه بارها به این مساله تاکید کردن
۷:۵۶, ۲۷/تیر/۹۶
شماره ارسال: #69
آواتار
(۲۷/تیر/۹۶ ۰:۲۴)Nadia نوشته است:  جنابعالی توی بحث منطقی کم آوردی اومدی برای بنده اخطار فرستادی!! بعد از رعایت احترام صحبت می کنی؟
دقیقا بنده بخاطر چی اخطار گرفتم جناب ناظر؟

هم جنابعالی هم فاطمه!! بدون دلیل و فقط به خاطر کم اوردن برای من اخطار فرستادین

در ضمن من به فاطمه معاون تالار توصیه می کنم که از نظارت استعفا بدن و برن توی خونه به خانه داری و بچه داری و شوهرداری برسن
اگه هم مجردن که واویلا. چون وظیفه زن در اسلام مادری هست! و کار کردن (که نظارت هم مصداقی از اون هست) برای زنهای مذهبی خوب نیست. جناب بیداری اندیشه بارها به این مساله تاکید کردن

اخطار شما ربطی بخ بحث با بنده نداره . وقتی بعد از تکرار مواردی که انجام شد نیاز بود برخورد بشه باشما . وقتی قوانین رو رعایت نمیکنی انتظار دریافت دسته گل و شیرینی و کاپ اخلاق داری ؟ Blush
(۲۷/تیر/۹۶ ۰:۲۴)Nadia نوشته است:  هم جنابعالی هم فاطمه!! بدون دلیل و فقط به خاطر کم اوردن برای من اخطار فرستادین
درنگاه شما و همکیشانتون همه چی بی دلیل هست . پس لطفا برید دنبال دلیل .
بزارین یه نمونه از منطق ایشون و هم کیشتمشون رو براتون بگم
آتئیست (خداناباور) خطاب به مسلمان:
آ: من یه روش جدید پیدا کردم که قانون علیت رو زیر سوال میبره‼️
م: Big Grin
آ: خنده داره⁉️ گفتم من قانون علیت رو زیر سوال بردم‼️
م: آخه همین که میگی من قانون علیت رو زیر سوال بردم ، همین خودش ثابت کننده قانون و برهان علیته‼️
آ: توضیح بده ببینم چی میگی⁉️
م: الان تو خودت رو علت میدونی ،اگر تونستی بدون علت ، قانون علیت رو رد کنی، اونوقت موفق شدی
آ: Confused

(۲۷/تیر/۹۶ ۰:۲۴)Nadia نوشته است:  در ضمن من به فاطمه معاون تالار توصیه می کنم که از نظارت استعفا بدن و برن توی خونه به خانه داری و بچه داری و شوهرداری برسن
شما فعلا شرافت و قداستی رو که بیان گردی بیا جمع کن بعد برای دیگران نسخه بپیچ .
وقتی پاسخ نداری مثل گذشته داری مثلا جنگ روانی راه بندازی ؟ شرمنده اینجا جاش نیست چون کاربرد اینکارا و رفتارا که از شما سر میزنه تاریخش تموم شده . نمیدونم چرا میگن علم پیشرفت کرده اما شما و دوستانتون دترین دوباره بازگشت فکری میکنین به گذشته .
Big Grin
۳:۲۱, ۲۳/مرداد/۹۶
شماره ارسال: #70

مخالفت با اصلاح سن ازدواج دختران و پسران
جامعه > آسیب‌ها - یک عضو فراکسیون زنان مجلس می‌گوید: در حال حاضر برای افزایش سن ازدواج با مخالفت رو به رو شدیم، البته هنوز دلایل مخالفت را من نمی‌دانم.

مهدیه بهارمست: در هفته گذشته بحث هایی برای افزایش حداقل سن ازدواج دختران در قانون مطرح شد. فراکسیون زنان مجلس تلاش داشت برای پیشگیری از ازدواج کودکان، طرح اصلاح سن ازدواج را تهیه کند. حتی گفته شد با برخی مراجع تقلید هم دراین باره گفتگو شده است. اما طیبه سیاووشی نماینده تهران و عضو کمیسیون زنان مجلس می گوید این طرح با مخالفت هایی روبرو شده است.

در فراکسیون زنان افزایش طرح اصلاح سن ازدواج دختران و پسران را مطرح کردید، الان به کجا رسیده؟

در حال حاضر با مخالفت رو به رو شدیم، البته هنوز دلائل مخالفت را من نمی‌دانم، فقط به من اطلاع دادند با اصلاح سن ازدواج مخالفت شده است. ولی ما سنی که مطرح کردیم در قانون مدنی قبل از انقلاب ایران وجود داشته است.

افزایش سن 13 سال به 15 برای دختران تغییر کرد، درست است؟

بله، در لایحه کودکان و نوجوانان موضوع سن ازدواج نیز طرح شد، در حال حاضر درصدد تغییر از 13 سال به 15 برای دختران و 15 به 18 سال برای پسران هستیم. در قانون مدنی آمده است، اما قانون نیازمند اصلاح است.

آیا موفق شدید نظر مراجع را جلب کنید؟

فقط توانسته‌ایم یک حکم فقهی از آیت الله مکارم شیرازی در نقد ازدواج کودکان در سنین پایین دریافت کنیم. آیت الله مکارم شیرازی فتوا داد که با توجه به موقعیت مکان و زمان غیر عاقلانه است که دختر 9 یا 13 ساله ازدواج کند، ولی نیاز به فتواهای بیشتری داریم.

در لایحه حمایت از کودکان اشاره به محدود کردن ولایت مطلق والدین کردید، به نتیجه‌ای رسید؟

ماده نهم این لایحه مربوط به ولایت مطلق والدین نسبت به کودکان است، که حساسیت زیادی دارد، اما در نهایت باید به مساله ورود کنیم. اگرچه ما نیز معتقدیم حریم خانواده باید حفظ شود، اما وقتی پدری مرتکب قتل فرزند می شود، باید چه کرد؟ این موضوع باید در جایی از قانون تعیین تکلیف شود.

خلاء قانونی وجود دارد یا مقصر دستگاه های اجرای هستند؟

اگرچه قوانین ضعف دارد، اما در مرحله اجرا سازمان بهزیستی نیز با اشکالاتی مواجه است.

درباره کودکان بی‌هویت تلاشی صورت گرفته؟

با توجه به فرزندان حاصل از ازدواج زنان ایرانی و مردان اتباع خارجی باید این موضوع باید در لایحه کودکان و نوجوانان گنجانده شود.

تا کنون وزارت بهداشت خطرات بارداری در سنین پایین مورد بررسی قرار داده است؟

با انجمن مامایی زنان صحبت کردیم، که معتقد بودند بارداری زنان در سنین پایین خطرات زیادی دارد، ما باید از وزارت بهداشت یک سری مستندات را بگیریم و با آن برای مذاکره با مراجع قم برویم.

آمار دقیقی از زنان بی‌سرپرست در دست است؟

آمار دقیق نداریم، زنان سرپرست خانوار بین 1.5 و 5 میلیون در نوسان است.

http://www.khabaronline.ir/detail/693295...ial-damage
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا