کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامموضوع بسته شده  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
زخم کهنه‌ای که باز هم دهان باز کرد
۱۰:۱۶, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱۳:۳۱ توسط علی املشی.)
شماره ارسال: #1
آواتار
(بسم الله الرحمن الرحیم)
آمران به معروف هنوز هم قربانی اراذل و اوباش و مزاحمان نوامیس مردم می‌شوند. یک روحانی این بار در مترو شهرری تا مرز جان باختن در راه امر به معروف و دفاع از ناموس، پیش رفته است.
اردیبهشت ماه سال ۹۰ بود که حجت‌الاسلام منتظری امام جماعت وقت مسجد انصار الحسین (علیه السلام) تهران پس از امر به معروف یک دختر و پسر در خیابان نیروی هوایی در اثر ضربه‌ یکی از اراذل چشم چپش را از دست داده و پزشکان مجبور به تخلیه چشم او شدند.
یک ماه بعد از این ماجرا در خرداد ماه همان سال حجت‌الاسلام فروزش امام جماعت وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران که برای نجات یک دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی کرد، از ناحیه چشم راست آسیب دید.
یک ماه بعد، در تیر ماه همان سال بود که شهید طلبه امر به معروف و نهی از منکر علی خلیلی با اشراری که می‌خواستند به زور دو خانم را در تهرانپارس به قصد تجاوز سوار خودرو کنند درگیر شد و از ناحیه شاهرگ آسیب دید و بر اثر همان جراحت چند سال بعد به شهادت رسید.
این ماجراها به همین شکل در گوشه و کنار کشور ادامه داشت تا شهریور سال ۹۳ که حجت‌الاسلام نظری از طلبه‌های جوان حوزه علمیه اصفهان در خیابان با اعمال غیراخلاقی ۴ جوان سوار بر موتورسیکلت که شرب خمرکرده بودند مواجه می‌شود و آنان را امر به معروف می‌کند اما اراذل و اوباش با قمه به او هجوم آورده و این طلبه را از ناحیه صورت و دست به شدت مصدوم می‌کنند.
شهریور سال ۹۵ هم فیلمی از حمله چند اراذل با قمه به روحانی آمر به معروف حجت‌الاسلام اخروی مقابل چشمان خانواده‌اش عواطف مردم را جریحه‌دار کرد. این روحانی می‌خواست مانع مزاحمت دو جوان به یک خانم در کوچه‌های تاریک نیمه‌شب تهران شود که آن اراذل با قمه به او حمله‌ور می‌شوند.
حالا صبح یکشنبه همین ماجرا برای طلبه‌ای دیگر رخ داد. حجت‌الاسلام ذوالفقاری امام جماعت مسجد مرتضی علی(علیه السلام) شهرری وقتی در متروی شهرری متوجه مزاحمت یکی از اراذل به ناموس مردم شد او را امر به معروف کرد که نتیجه‌اش حمله آن اراذل با قمه و مجروح شدن این روحانی بود.

مبادا بی طرف یا بی تفاوت * همه معروف و منکر واگذاری
میان کربلا باشی ولیکن *امام خویش را تنها گذاری

ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۵:۲۵, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
ای تیغتان چو نیزه برای ستم دراز
این تیزی سنان شما نیز بگذرد
چون داد عادلان به جهان در بقا نکرد
بیداد ظالمان شما نیز بگذرد
در مملکت چو غرش شیران گذشت و رفت
این عوعو سگان شما نیز بگذرد
آن کس که اسب داشت غبارش فرو نشست
گرد سم خران شما نیز بگذرد
بادی که در زمانه بسی شمعها بکشت
هم بر چراغدان شما نیز بگذرد
این نوبت از کسان به شما ناکسان رسید
نوبت ز ناکسان شما نیز بگذرد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۳۱, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #3

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۰:۱۶)علی املشی نوشته است:  امام جماعت وقت دانشگاه علوم پزشکی تهران که برای نجات یک دختر جوان از چنگال دو نفر از اراذل و اوباش از جان‌گذشتگی کرد، از ناحیه چشم راست آسیب دید.

علی خلیلی با اشراری که می‌خواستند به زور دو خانم را در تهرانپارس به قصد تجاوز سوار خودرو کنند درگیر شد
این روحانی می‌خواست مانع مزاحمت دو جوان به یک خانم در کوچه‌های تاریک نیمه‌شب تهران شود که آن اراذل با قمه به او حمله‌ور می‌شوند.


توی این مملکت هیچ چیز سر جاش نیست.

این چیزهایی که بالا نوشتید (اگه ر است باشه) وظیفه کیه که جلوشو بگیره؟ عمه بنده؟
پس نیروی انتظامی چکاره هست؟
ایا وظیفه نیروی انتظامی؛ اطلاعات و ... نیست که امنیت را در شهرها و روستاها برقرار کنه؟

چه کشور اسلامی هست که اشرار به راحتی زنان و دختران را به زور سوار ماشین می کنند یا به اونها حمله ور میشن و از هیچ ماموری خبری نیست!!!

هر اتفاقی که هم برای آمران به معروف افتاده باشه مقصر خودشون هستن.
این جنابان آمر به معروف باید برن اونهایی که کارشون ایجاد امنیت هست را امر به معروف کنن که کارشون را درست انجام بدن نه اینکه راه بیفتن توی خیابانها با دست خالی به این و اون گیر بدن!

البته وقتی اینهمه دزدی اختلاس ربا فساد و ... اتفاقی می افته بعد هیچ آمر به معروفی پیدا نمیشه که حرفی بزنه ولی فقط به تیپ زنان و دختران بلدن اعتراض کنن مشخصه که هدف از ایجاد این افراد چیه؟!
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۳۹, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
مگه شما از ایران به اینترنت وصل میشی؟!!

اگر با همین ها برخورد بشه همین شماها هستید که میگید چرا خشونت؟

کما اینکه گفتن چرا اینو با تیر زدن باید زنده میگرفتنش
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۵۴, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #5
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۶:۳۱)Nadia نوشته است:  توی این مملکت هیچ چیز سر جاش نیست.

این چیزهایی که بالا نوشتید (اگه ر است باشه) وظیفه کیه که جلوشو بگیره؟ عمه بنده؟
پس نیروی انتظامی چکاره هست؟
ایا وظیفه نیروی انتظامی؛ اطلاعات و ... نیست که امنیت را در شهرها و روستاها برقرار کنه؟چه کشور اسلامی هست که اشرار به راحتی زنان و دختران را به زور سوار ماشین می کنند یا به اونها حمله ور میشن و از هیچ ماموری خبری نیست!!!

سلام.
.
سریع و صریح حرفامو میزنم.....مردای بی غیرت زیاد شدن........بعدش هم همینه دیگه هزار بار گفتن و میگیم حجاب رو رعایت فرمایید ....نکنه فکر میکنید توی مدینه فاضله زندگی میکنید....همه جا یه سری اوباش هستن ... چه کشور اسلامی باشه چه نباشه....

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۶:۳۱)Nadia نوشته است:  هر اتفاقی که هم برای آمران به معروف افتاده باشه مقصر خودشون هستن.
این جنابان آمر به معروف باید برن اونهایی که کارشون ایجاد امنیت هست را امر به معروف کنن که کارشون را درست انجام بدن نه اینکه راه بیفتن توی خیابانها با دست خالی به این و اون گیر بدن!

البته وقتی اینهمه دزدی اختلاس ربا فساد و ... اتفاقی می افته بعد هیچ آمر به معروفی پیدا نمیشه که حرفی بزنه ولی فقط به تیپ زنان و دختران بلدن اعتراض کنن مشخصه که هدف از ایجاد این افراد چیه؟!

درسته امر به معروف و نهی از منکر فقط به بد حجابی نیست...باید مسئولین رو هم امر به معروف و نهی از منکر کرد و البته چیز های دیگه...عَنْ الباقِرِ عليه السلام:
اِنَّ الأمرَ بِالمَعْرُوفِ وَ النَّهْىَ عَنِ الْمُنكَرِ فَريَضَةٌ عـَظيمَةٌ بِهـا تـُقامُ الفـَرائِضُ وَ تَأْمَنُ المَذاهِبُ وَ تَحِلُّ المَكاسِبُ وَ تَرُدُّ الْمَظـالِمُ وَ تَعْمـُر الأرْضُ

[تصویر: pav.gif]


امام باقر عليه السلام فرمودند:
امر به معروف و نهى از منكر دو واجب بزرگ الهى مى باشند كه ساير واجبات با آنها بر پا مى مانند و بوسيله اين دو راهها امن و كسب و كار مردم حـلال مى شود. با اين دو واجب است كه داد ستمديدگان ستانده مى شود و زمين آباد مى گردد.

..
.
بعدش هم خانم محترم وقتی یه نفر میبینه که کسی داره خانومی رو اذیت میکنه یا به زور سوار ماشینش میکنه ،به نظر شما چه واکنشی رو نشون بده.؟؟اگه کاری نکنه که شماها بهش میگین بی غیرت.....اگر هم کاری بکنه شما میگید مقصر خودشه....


قالَ رسُولُ اللّه ِ صلي الله عليه و آله:
بِئْسَ الْقـَومُ قـَوْمٌ لا يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَ لا يَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنكَرِ

[تصویر: pav.gif]
رسول خدا صلي الله عليه و آله فرمودند:
بد مـردمى هســتـند كسـانى كـه امر به معروف ونهى از منكر نمى كنند.

البته دوباره میگم امر به معروف و نهی از منکر فقط به بدحجابی نیست.....


عَنْ اَميرِالمُؤْمِنين عليه السلام:
وَ مِنْهُمْ تارِكٌ لاِءنْكارِ المُنْكَرِ بِقَلْبِهِ وَ لِسانِهِ وَ يَدهِ فـَذلِكَ مَيـِّتُ الأَحْـياءِ

[تصویر: pav.gif]
على عليه السلام فرمودند:
گروهى از مردم مبارزه با منكر را با دل و زبان و دست ترك مى كنند (در برابر خلافكار هيچ گونه عكس العملى نشان نمى دهند) پس اينها در حقيقت مردگانى زنده نما هستند.

منبع احادیث
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۰۰, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
فردی که در حادثه متروشهر ری توسط پلیس با شلیک گلوله از فاصله یک تا دومتری بقتل رسید کیست؟

ايشان آقاى ا.ن هستن فردى ٤٦ ساله از خانواده اصيل شهررى و ساكن محمود اباد مازندران. ايشان متخصص ماساژ درمانى و مربى ورزشى و بدون هيچ سابقه كيفرى و از خانواده تقريبا متدين وبرادرهايشان از قهرمانان بنام شهررى هستند.
در خصوص اتفاق مترو بايد حقايقى را در مورد ايشان باز گو كرد. در روز حادثه قصد استفاده از مترو را داشتن كه با پرخاشگرى يك روحانى با يك خانم كه امر به معروف نام گرفته مواجه مى شوند و وقتى جوياى علت درگيرى ميشود با بى احترامى و توهين شخص روحانى به ايشان و برخورد فیزیکی آقاى روحانى روبرو مى شود که با بالا گرفتن درگيرى لفظى از دو طرف و برخورد فيزيكى همراهان آقاى روحانى با وی مجبور به دفاع از خود مى شود كه ايشان خونسردى خود را به دليل فحاشى همراهان روحانى به پدر مرحوم ايشان، كاملا از دست ميدهد و در همان گيروداد بااستفاده از تيغ كاتر يك دست فروش مترو كه نظاره گر اين درگيرى بوده شروع به حمله به روحانى و همراهانش مى كند كه دخالت مامورين نيروی انتظامى مستقر در ايستگاه مترو منجر به قتل ايشان توسط پلیس ميشود.
در اينجا لازم به ذكر است به چند نكته مهم در مورد اين حادثه اشاره شود :
ايشان كاملا حالت عادى داشته و انطور که عده ای ادعا کرده اند مست نبوده و با خود قمه و چاقو هم حمل نمی کرده. چطور ممكن است يك ورزشكار ساعت ١١ صبح از مشروب استفاده كرده و مست باشد و این فرد محترم كه خود در محمود اباد مديرت يك مطب فيزيوتراپى را به عهده دارد و انسان كاملا اجتماعى مى باشد با خود هیچوقت چاقو يا قمه حمل نمی کرد و همچنین مردى ٤٦ ساله با اين رزومه غير قابل باور است كه در يك مكان عمومى مزاحم نواميس مردم باشد كه يك روحانى به ايشان ايراد بگيرد!؟!
اما درمورد قتل ايشان، حاضران در صحنه همگى شهادت دادند كه ايشان به ضرب گلوله كلاشينكف كه يك سلاح جنگى مى باشد از فاصله يكیا دو مترى توسط مامورى كه نه حكم تير داشته و از همه مهم تر اسلحه مذكور تحويل او نبوده به قتل رسيده و به دنبال شكايت خانواده قربانى ماموربازداشت شده که به احتمال این مامور بخاطر خوش خدمتی به یک آخوند فحاش مدال طلا گرفته و آزاد خواهد شد.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۰۵, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۱۹:۰۹ توسط سعدی.)
شماره ارسال: #7

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۹:۰۰)LifeLover نوشته است:  فردی که در حادثه متروشهر ری توسط پلیس با شلیک گلوله از فاصله یک تا دومتری بقتل رسید کیست؟
سلام
حالا دو تا روایت داریم از حادثه. از کجا بدونیم کدومش درسته؟

(۲۶/تیر/۹۶ ۱۶:۳۱)Nadia نوشته است:  چه کشور اسلامی هست که اشرار به راحتی زنان و دختران را به زور سوار ماشین می کنند یا به اونها حمله ور میشن و از هیچ ماموری خبری نیست!!!
در اونجا ممکنه مامور حضور نداشته باشه. پس به عهده مردم هست که یه حرکتی بزنن.
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۹:۴۲, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #8

میشه بگی چطور توی مترو قمه برده؟ از گیت مترو چجوری گذاشتن رد بشه؟ شما قمه بگیر دستت برو ببین میزارن از گیت رد بشی
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۰:۰۰, ۲۶/تیر/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۱۹:۰۰)LifeLover نوشته است:  فردی که در حادثه متروشهر ری توسط پلیس با شلیک گلوله از فاصله یک تا دومتری بقتل رسید کیست؟

ايشان آقاى ا.ن هستن فردى ٤٦ ساله از خانواده اصيل شهررى و ساكن محمود اباد مازندران. ايشان متخصص ماساژ درمانى و مربى ورزشى و بدون هيچ سابقه كيفرى و از خانواده تقريبا متدين وبرادرهايشان از قهرمانان بنام شهررى هستند.
در خصوص اتفاق مترو بايد حقايقى را در مورد ايشان باز گو كرد. در روز حادثه قصد استفاده از مترو را داشتن كه با پرخاشگرى يك روحانى با يك خانم كه امر به معروف نام گرفته مواجه مى شوند و وقتى جوياى علت درگيرى ميشود با بى احترامى و توهين شخص روحانى به ايشان و برخورد فیزیکی آقاى روحانى روبرو مى شود که با بالا گرفتن درگيرى لفظى از دو طرف و برخورد فيزيكى همراهان آقاى روحانى با وی مجبور به دفاع از خود مى شود كه ايشان خونسردى خود را به دليل فحاشى همراهان روحانى به پدر مرحوم ايشان، كاملا از دست ميدهد و در همان گيروداد بااستفاده از تيغ كاتر يك دست فروش مترو كه نظاره گر اين درگيرى بوده شروع به حمله به روحانى و همراهانش مى كند كه دخالت مامورين نيروی انتظامى مستقر در ايستگاه مترو منجر به قتل ايشان توسط پلیس ميشود.
در اينجا لازم به ذكر است به چند نكته مهم در مورد اين حادثه اشاره شود :
ايشان كاملا حالت عادى داشته و انطور که عده ای ادعا کرده اند مست نبوده و با خود قمه و چاقو هم حمل نمی کرده. چطور ممكن است يك ورزشكار ساعت ١١ صبح از مشروب استفاده كرده و مست باشد و این فرد محترم كه خود در محمود اباد مديرت يك مطب فيزيوتراپى را به عهده دارد و انسان كاملا اجتماعى مى باشد با خود هیچوقت چاقو يا قمه حمل نمی کرد و همچنین مردى ٤٦ ساله با اين رزومه غير قابل باور است كه در يك مكان عمومى مزاحم نواميس مردم باشد كه يك روحانى به ايشان ايراد بگيرد!؟!
اما درمورد قتل ايشان، حاضران در صحنه همگى شهادت دادند كه ايشان به ضرب گلوله كلاشينكف كه يك سلاح جنگى مى باشد از فاصله يكیا دو مترى توسط مامورى كه نه حكم تير داشته و از همه مهم تر اسلحه مذكور تحويل او نبوده به قتل رسيده و به دنبال شكايت خانواده قربانى ماموربازداشت شده که به احتمال این مامور بخاطر خوش خدمتی به یک آخوند فحاش مدال طلا گرفته و آزاد خواهد شد.

خیلی بامزه بود

بخدا حسن روحانی همینطور رای اورد
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۵۷, ۲۶/تیر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۶/تیر/۹۶ ۲۱:۵۸ توسط LifeLover.)
شماره ارسال: #10
آواتار
(۲۶/تیر/۹۶ ۲۰:۰۰)عبدالرحمن نوشته است:  خیلی بامزه بود

بخدا حسن روحانی همینطور رای اورد
❌هشدار !!!
آقایان روحانی مراقب باشید !!!!

در خبرها آمده امروز فردی در مترو با شعار" زنده باد ایران" و با "تیغ موکت بری" به فردی ملبس به لباس مقدس روحانیت !!! حمله نموده است .
تا اینجای قضیه، فقط دل بعضی ها رو خنک کرد!!.
دل بعضی ها رو سوخت ..!!
اما کمتر کسی به نکته پنهان در آن توجه کرد ...

البته، هر چند برادرانِ حوزه با، هوشِ سرشار و سیاستِ ذاتی که دارند، حتما تا ته قضیه رو ردیابی و چاره جویی کردند.
اما من هم بنا به دینی که بر گردنم است آنچه به ذهنم رسید را صادقانه میگویم طبق اظهار نظرِ رسمیِ مسولین، فرد مهاجم" حالت عادی" نداشته .

و طبق اظهاراتِ رسمی و کارشناسانه ای که وزارت بهداشت چندی قبل منتشر ساخت ،بیش از "هفتاد درصد" مردم ایران "ثبات روحی" ندارند حالا تصور کنید این تعداد نسبت به این لباس مقدس حساسیت پیدا کنند .!

وقتی سوار مترو میشه میبینه حاج آقا نشسته و پیرمردِ خسته کارگر ایستاده شرایطش بحرانی میشه .

بعد یکروز دستفروشی وکارگری خسته داره برمیگرده، می بینه حاج آقا خندان در حال قدم زدن و مشاعره و مشاوره هست ، شرایط بحرانی میشه .

دنبال وام ازدواج بوده جور نشده، می بینه حاج اقا بزرگوارانه چند سر عایله رو در کمال عدالت!.! زیر بال و پر گرفتن شرایط بحرانی میشه ..

تا الان هم درس خونده، هم کمک خرجِ خانواده بوده، الان مجبوره بره سربازی تو صف اعزام می بینه حاج اقا نرسیده معافی زیر بغلشه، شرایط بحرانی میشه.

هزینهِ دانشگاهش کمر شکن شده قسط شهریه رو نپرداخته سرجلسه امتحان راهش ندادن، میبینه حاج اقا درس میخونه!! حقوق!! هم میگیره شرایط بحرانی میشه.

شام و نهارش شده یک وعده اونهم یا تخم مرغ با ماست یا ماست بدون تخم مرغ می بینه حاج اقا شام و نهار سلف سرویس حوزه میخوره شرایط بحرانی میشه...

مدرکِ ۱۸سال ، با جون کندن درس خوندن زیر بغلش از این جا به اونجا کار پیدا نمیکنه، می بینه حاج اقا نیومده شدن ضابط و رابط و مدیر و معاون و... اگر جایی هم نبود موقت میشن مامور ارشاد و امر به معروف... ‌خب شرایط بحرانی میشه.

میره مسجد مناجات و عبادت کنه می بینه حاج آقا شده متخصص تشخیص جنسیت و هویت و.. میفرمان با شنیدن موسیقی زن حامله بچه اش زنازاده میشه یادش میاد مادرش زیر لب دوبیتی میخونده!!!!
خب اوضاع بحرانی میشه .

پسرش رو میفرسته کلاس قران بهش تجاوز میشه حاج اقا میگن دلیل قاطع و شاهد حاضر نداریم خب شرایط بحرانی میشه .

دختر ۶ ساله اش گم میشه، بعد جسد تکه پاره اش که بیحرمتی دیده پیدا میشه ، حاج اقا میگه حجابش کم بوده
شرایط بحرانی میشه .

زلزله میاد ، حاج اقا میگه ایمن سازی مهم نیست، روسریِ خانم ها شله، خب شرایط بحرانی میشه.

همه چی بماند تازگی ها می بینن شغل متخصص و مشاور سکس و روابط زناشویی رو هم گرفتن خب چی میشه؟
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
موضوع بسته شده  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا