کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
احمدی‌نژاد بدون روتوش
۲۱:۱۱, ۱۱/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
داستان انحراف احمدی‌نژاد چه بود؟ چه شد که حامیان تندمزاج ۸۴ و ۸۸ اش تندترین افشاگری‌ها را درباره زاویه پیدا کردنش از راه انقلاب و ولایت‌فقیه به زبان آوردند؟ چه چیزهایی مورد انتقاد قرار گرفت؟ مواضع رهبری درباره این «انحراف» چه بود؟ جزوه «احمدی‌نژاد بدون روتوش» را بخوانید تا بدون قضاوت و شعار، آن‌چه را که اتفاق افتاده مرور کنید.

«احمدی‌نژاد بدون روتوش» مجموعه‌ای از گزارش‌هاست که به همت «گروه ابوذر»، به بررسی سخنان و عملکردهای احمدی‌نژاد و اطرافیانش حول این موضوعات می‌پردازد. در این گزارش‌ها، بدون قضاوت و ارزش‌گذاری و شعار، می‌خوانید که منتقدین چه گفتند و هم‌چنین رهنمودهای رهبر انقلاب در این فضا به دولت و منتقدین چه بود.

سرفصل‌های این جزوه از این قراراند:

«نامه محرمانه»؛ نصب مشایی به معاون اولی، نامه رهبری برای برکناری وی و تأخیر چندروزه‌ی در اجرای مفاد نامه.

«نقص ظاهر» دیدگاه‌های احمدی‌نژاد درباره حجاب و عفاف و اعتراض‌های منتقدین.

«گزارشی که هرگز قرائت نشد»؛ همایش شورای عالی ایرانیان خارج از کشور و اعتراضاتی که به مسائل مالی، امنیتی، سیاسی و اخلاقی آن شد.

«مکتب جنجال»؛ طرح ایده‌ی مکتب ایران از سوی مشایی و سخنان بعدی احمدی‌نژاد درباره ایران و هویت ایرانی، برداشت‌ها و سخنان منتقدین و دیدگاه برخی شخصیت‌های انقلاب اسلامی در باب هویت ملی و اسلام.

«به طرف منزل آقای رئیس جمهور»؛ عزل وزیر اطلاعات و ابقای وی با دستور رهبری، خانه‌نشینی احمدی‌نژاد، انتقادات و نقل‌قول‌های شخصیت‌های سیاسی و دینی و رهبر انقلاب.

«دیدار با مرتاض ۴۰۰ ساله»؛ نسبت ارتباط دولت با جن‌گیرها و رمال‌ها، افشاگری رسانه‌ها و اعترافات جن‌گیرهایی که دست‌گیر شدند.

«دیدار در لابی هتل لاله»؛ اختلاس سه‌ هزار میلیاردی و نقش «جریان انحرافی» و اطرافیان رئیس جمهور در آن، ماجرای دادگاه‌ها و نتیجه‌شان.

«بحران سکه و ارز در شعب ابی‌طالب»؛ آشفتگی در بازار طلا و ارز و بالا رفتن نرخ تورم، گمانه‌زنی‌ها درباره تعمدی بودن این اختلال و تمایل دولت برای آشفتگی اقتصادی به منظور تحمیل کردن مذاکره با آمریکا به نظام.

«صندلی خالی»؛ مروری بر پیشینه و حال ادعای رئیس جمهور و اطرافیانش مبنی بر ارتباط با امام زمان.

«رو در رو با شیطان»؛ سخنان احمدی‌نژاد در آخرین سفر به نیویورک، گمانه‌زنی‌ها درباره پیشنهاد مذاکره به آمریکا.

به غیر از موارد بالا که به ترتیب زمانی، قطعات پازل جریان رسانه‌ای «نقد انحراف» را به صورت جامع گزارش می‌کند، سه مورد از دست‌آوردهای دولت دوم احمدی‌نژاد هم در انتهای جزوه آمده است:

«آب در لانه مورچگان»؛ دیدگاه کلان سیاست خارجی احمدی‌نژاد که این سال‌ها دیدگاه‌های جدیدی به آن اضافه شده است، بررسی عملکردها.

«تحقق یک آرزوی قدیمی»؛ هدفمند کردن یارانه‌ها، مبانی و بررسی نتایج آن با آمار و ارقام.

«سرپناهی برای محرومین»، طرح و نوع اجرای مسکن مهر و نتایج آن.

احمدی‌نژاد می‌رود و رئیس‌جمهور بعدی خواهد آمد. باشد که مرور مواضع گذشته پلی باشد به سوی آینده‌ای که منتقدین و حامیان رئیس‌جمهور نه مانند منتقدین و حامیان امروز احمدی‌نژاد باشند و نه مانند برخی منتقدین و حامیان دیروز خاتمی و هاشمی و… . روزی که به جای «تهمت»، «شایعه»، «توهین» و «بزرگنمایی» شاهد رسانه‌هایی باشیم که مشی اندیشه و عملکردشان هرچه که باشد، نقدشان بر مبنای «مستندات» باشد و «انصاف» و «قانون» در آن رعایت شود. احمدی‌نژاد بدون روتوش تلاشی کوچک است برای پاسداشت حقیقت و پاسداشت اخلاق.

دریافت جزوه
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید

آغاز صفحه 5 (پست فوق، اولین پست این موضوع می باشد)
۱۵:۵۹, ۱/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/فروردین/۹۷ ۱۷:۰۸ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #41
آواتار
(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  راه همون اصلاح طلبان قدیمی تهش شده این اصلاح طلبان

ببینید بحث فساد اقتصادی مثل فساد اخلاقی نیست که شما میگی مهمتره
بله فساد اقتصادی مهمه ولی از بچه حزب‌اللّهی کاری ساخته نیست و اینگونه فسادها که باید دستگاه قضایی باهاش برخورد کنه کاره مشکلی هست و به این سادگی ها هم نيست و بنا نیست اینطور پرونده ها با غوغاسالاری پیش بره
که شما توقع دارید

آره از دست ما فقط برپا کردن غوغا سر موی خانوم ها برمیاد فساد که از دست ما خارجه خخخخ
اتفاقا فساد مالی گسترده و دزدی بیت المال بسیار مهم تر از دوستی یک دختر و پسر یا بودن روسری یا نبودنشه ،یک جوری میگی فساد اخلاقی یاد قوم لوط انداختیم ( بله ما همینجوری به یک طرفه بودن ادامه بدیم توانش رو داریم بهش برسیم )
غوغا سالاری (منظورم این نیست اما ) اگر به دست منو تو باشه خیلی بهتر از اینکه به دست کسی باشه که شعارش (ای شاه ایران برگرد به ایران یا عرب گمشو بیرون )

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  اول اینکه رقص دختر بچه ها باعث برکناری شهردار نشد بلکه بحث استعفای ايشون قبلا مطرح بود
بله اینو نمیشه کامل به گردن رقص دختران انداخت (ولی مثال از جنجال و جناه گرایی بود ،که اگر همین اتفاق برای یکی از هم قبیله ای ها ما می افتاد چی ) )

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۲۲)قلب نوشته است:  اگر منظور شما رهبری هستند که باید بگم بنا نیست در انذار عمومی از رهبری انتقاد بشه بلکه علما اگر مطلبی باشه خصوصی و بدور از چشم مردم اینکار رو می کنن
دلیلش هم مشخصه
بنا نیست امثال صادق زیباکلام با فکر غربی از رهبری انتقاد کنن چون راه رهبری از امثال صادق زیباکلام جداست

مسایل اجتماعی اولویت اول هستند و حجاب به خاطر اهمیت اجتماعی بالاست چون به فساد علنی در کشور مربوط ميشه

زندگی اسلامی مورد پسند همه نیست و شرایط دنیا هم جوري نیست که همه از حجاب دفاع کنن

همین حالاش ما نسبت به دنیا در کشور فساد کمتری داریم از همه نظر

اون کسانی که شما تندرو می دونيد قشر حزب اللهی جامعه هستند و جامعه مومنان رو تشکیل میدن و البته از رهبری همیشه حمایت کردن و این اصلاح طلبان بودن که به دنبال تغییر رهبری و تغییر اسلام هستند

اینکه همه خودشون رو بر حق بدونن دلیل نمیشه ما در راه و حق بودن خودمون شک کنیم
بالاخره هرکسی برای حق بودن خودش دلیلی داره ولی مبنای حق بودن ما قرآن و اهل بیت علیهم السلام هستند و هر چیزی غیر از این ناحق هستش

اگر بنا باشه ما به حق بودن راه خودمون شک کنیم آنوقت نمی تونیم به راه حق بریم بالاخره انسان باید به یقین برسه تا باعث بشه حرکت کنه

قاطی کردن موضوعات مارو به چیزى نمی رسونه
داداش تو به این حرف میگی قاطی کردن موضوعات بابا حرف ماکه جناه نیست حرف ما خواست خداست .

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  ارزش درست مشخصه حالا اگر رفتار ما فرق داره عیب از ماست

دوم اینکه اون یک مراسم ترحیم بوده که جوش فرق داشته و یک پیرزن بوده ولی با اینحال مورد تایید نیست و کاره اشتباهی بوده اما باید دید احمدی نژاد بقل کرده یا مادر چاوز!!
بحث منم سر همینه اینو چه ساده ازش میگذریم و باید بگذریم مسائل مهمتری وجود داره اما اون یکی یا مثل همین اگر برای یکی از اون وری ها اتفاق می افتاد وا اسلاما وادین ،وا سنت رسول الله

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  اینکه انحراف انقلاب کجاشه و کجاش نیست بستگی داره چطور نگاه کنید از نظر من انحراف انقلاب اصلاح طلبان و اعتدالی ها هستند

بیشتر حرفهایی که اون موقع زده میشد تهمت بود
الان کدوم پول گم شده؟ کی ثابت شده ؟

داداش اینجوری باشه به نظر من هم مشکلات ما سر اصولگرا ها می باشد ،چرا ؟ خوب قبول اصولگرا تا العان چیکار کرده ؟آقا به قول خودتون داستان تخیلی نه واقعا چه کرده .
Big Grinبقایی به اتهام فساد مالی زندانه ، مشایی برای پاره ای توضیحات در رابطه با جاسوس بودنش زندانه ، دکل نفتی گم شده بود در دولت احمدی نژاد سند هزینه ساخت و سازش موجوده (رو کاغذ مکان جغرافیایی داره ) ولی سر جاش نیست ، مسکن های مهر ، بده کاری های کلان دولت اونم در صورتی که ثروتمندترین دولت جمهوری اسلامی بود و انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی بازم .
بگم بگم

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  بعدم تا فسادی اتفاق نيفتد نميشه ازش جلوگیری کرد ما که علم غیب نداریم

شما در مصداق شناسی مشکل دارید و هنوز اهل حق رو نشناختید که اینجوری حرف میزنید
داداش رویه مدیریتی(بی مدیریتی ) و بازرسی نادرست و مسئولیت های فامیلی و چند مدیریتی و انتقاد پذیر نبودن و نبود رسانه آزاد در رابطه با مسائل اقتصادی و ... نبود شفافیت و ترس از رسوا کردن مفسدان بخاطر قدرت ،ربا خورا بودن بانک ها و سختگیری در مورد مردم عادی و بی قانونی در مورد سفارش شده ها یا آقا زادگان ، زیر سوال نبودن نهاد ها
منجر به فساد میشه یعنی چی من علم غیب ندارم ،داداش واقعا مسخرمون میکنی (من در خونه رو باز بذارم برم مسافرت (ممنوع کنم آشنایانم بیان خونم Winkسال بعد بیام بگم اومدم بازرسی خوب، معلومه، سنگای کف خونه رو هم میبرن بعدش بگم منکه علم غیب نداشتم .
بله من در مصداق شناسی مشکل دارم چون با شما هم عقیده نیستم ، خدا وکیلی خوندیو جواب دادی .

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۴۱)قلب نوشته است:  ببنيد الان علمدار رهبری هست چنانچه ايشون زده بشن اسلام ضربه می خوره

اینکه ما ميگيم حمایت از رهبری باعث خشنودي امام زمان عج هست دلایل زیادی داره که بحثش مفصله ولی در همین حد بگیم که اهل عرفان بارها تاکید کردن بايد از رهبری حمایت بشه

ببینید ما نگفتيم رهبری معصوم هستند بلکه گفتیم حمایت از رهبری خواست امام زمان عج هست به خاطر اینکه ایشون علمدار هستند
بابا برادر تو از کجا میدونی حمایت از رهبری خواست امام زمانه نگو ایجوری ب(بگو باید از رهبری حمایت بشه بگو بودن رهبری واجبه بگو رهبری انسان شریفیه ) ولی نگو حمایت از رهبری خواست امام زمانه بعدش همون اهل عرفان اگر یک روز بگن رهبری نه میگید منحرف شدن ،
رهبری معصوم نیستند تمام باید حمایت بشه تمام
(آقا امام زمان از یک کار ساده ما که خوب باشه خوشحال و از بد ما هم ناراحت میشن ، از کار خوب ما (اسلامی) حمایت میکنن چون رهبری اصلی به عهده ایشونه و از کار بد ما برائت و ناراحتی خدایی ناکرده غضب ، اما اما کار بسیار خطر ناکیه بگم اگر از فلانی حمایت کنی امام زمان حامیت میشه اگر از بسانی حمایت نکنی امام زمان شاکی میشه .
واقعا سخته و سنگین .

دوستان تالاری

لطفا به من بگین با این وضعیت که انقلاب توش قرار گرفته
چه باید کرد ؟

آقا وضع همینه داره بدترم میشه بجای فلانی و بسانی بگین چیکار باید بکنیم اصلا بگین شما
برای انقلاب تا العان چیکار کردین ؟
۱۷:۴۳, ۱/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/فروردین/۹۷ ۱۷:۵۲ توسط قلب.)
شماره ارسال: #42
آواتار
(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۵۹)ندا دهنده نوشته است:  
داداش اینجوری باشه به نظر من هم مشکلات ما سر اصولگرا ها می باشد ،چرا ؟ خوب قبول اصولگرا تا العان چیکار کرده ؟آقا به قول خودتون داستان تخیلی نه واقعا چه کرده .
Big Grinبقایی به اتهام فساد مالی زندانه ، مشایی برای پاره ای توضیحات در رابطه با جاسوس بودنش زندانه ، دکل نفتی گم شده بود در دولت احمدی نژاد سند هزینه ساخت و سازش موجوده (رو کاغذ مکان جغرافیایی داره ) ولی سر جاش نیست ، مسکن های مهر ، بده کاری های کلان دولت اونم در صورتی که ثروتمندترین دولت جمهوری اسلامی بود و انحلال سازمان مدیریت و برنامه ریزی بازم .
بگم بگم

سلام

اين آسمون ريسمون ها راه به جایی نداره
الان اگر بنا باشه من بشينم به این حرفا جواب بدم کلی وقت گیر هستند اما محض اطلاع جنابعالی شما زیاد رسانه ای شدی

دکل گم شده !!!! يه رسانه يه حرفی میزنه بعد ميشه اين

بقایی و مشايي اصولگرا نیستن

بعدم گفتم ما داستان تخیلی نداریم اگر اينجور بود اينجور میشد بلکه حرف باید مبنا داشته باشه

شما انگار فقط نیمه خالی لیوان رو داری میبینی بهتره نیمه پر هم ببینی

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۵۹)ندا دهنده نوشته است:  داداش رویه مدیریتی(بی مدیریتی ) و بازرسی نادرست و مسئولیت های فامیلی و چند مدیریتی و انتقاد پذیر نبودن و نبود رسانه آزاد در رابطه با مسائل اقتصادی و ... نبود شفافیت و ترس از رسوا کردن مفسدان بخاطر قدرت ،ربا خورا بودن بانک ها و سختگیری در مورد مردم عادی و بی قانونی در مورد سفارش شده ها یا آقا زادگان ، زیر سوال نبودن نهاد ها
منجر به فساد میشه یعنی چی من علم غیب ندارم ،داداش واقعا مسخرمون میکنی (من در خونه رو باز بذارم برم مسافرت (ممنوع کنم آشنایانم بیان خونم Winkسال بعد بیام بگم اومدم بازرسی خوب، معلومه، سنگای کف خونه رو هم میبرن بعدش بگم منکه علم غیب نداشتم .
بله من در مصداق شناسی مشکل دارم چون با شما هم عقیده نیستم ، خدا وکیلی خوندیو جواب دادی .

شما پاک قاطی کردی !
این مسایلی که شما پشت سرهم داری میگی هر کدوم يه بحث مفصلی داره

(۱/فروردین/۹۷ ۱۵:۵۹)ندا دهنده نوشته است:  
بابا برادر تو از کجا میدونی حمایت از رهبری خواست امام زمانه نگو ایجوری ب(بگو باید از رهبری حمایت بشه بگو بودن رهبری واجبه بگو رهبری انسان شریفیه ) ولی نگو حمایت از رهبری خواست امام زمانه بعدش همون اهل عرفان اگر یک روز بگن رهبری نه میگید منحرف شدن ،
رهبری معصوم نیستند تمام باید حمایت بشه تمام
(آقا امام زمان از یک کار ساده ما که خوب باشه خوشحال و از بد ما هم ناراحت میشن ، از کار خوب ما (اسلامی) حمایت میکنن چون رهبری اصلی به عهده ایشونه و از کار بد ما برائت و ناراحتی خدایی ناکرده غضب ، اما اما کار بسیار خطر ناکیه بگم اگر از فلانی حمایت کنی امام زمان حامیت میشه اگر از بسانی حمایت نکنی امام زمان شاکی میشه .
واقعا سخته و سنگین .

دوستان تالاری

لطفا به من بگین با این وضعیت که انقلاب توش قرار گرفته
چه باید کرد ؟

آقا وضع همینه داره بدترم میشه بجای فلانی و بسانی بگین چیکار باید بکنیم اصلا بگین شما
برای انقلاب تا العان چیکار کردین ؟
شما اگر بجای درهم و برهم حرف زدن به یک موضوع مشخص می پرداختی جوابو پیدا می کردی که چرا ما ميگيم امام زمان عج صاحب این انقلابه

جواب شما داده شده حالا اگر مورد قبول شما قرار نگرفته به شما مربوطه

احتمالا شما تنها راه حل رفع مشکلات رو در تغییر رهبری می دونيد و البته امسال ساله امثال شماست چون در جلسات پنهانی روحانی و خاتمی بنا شده رهبری رو عوض کنن
زهی خیال باطل
۲۱:۰۹, ۱/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/فروردین/۹۷ ۲۱:۱۳ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #43
آواتار
سلام
آقا من گفتم مدیریت نادرست پارتی بازی بانک با ربا گفتی پاک قاطی کردم و بحث مفصله باشه قبول.
خودم از شبکه خبر دیدم با اسناد در مورد دکل گمشده حرف زدن اخبار داخلی هم بهش پرداخت و قرار شد متهمان پیگیری بشن ، میگی رسانه ای شدم بی بی سی که حرامه (در حقیقت بیخوده)و داخلی ها هم پوچ ، هرچی شما بگی من اشتباه فهمیدم قبول .
بقایی و مشایی اصولگرا نیستند خودشون که اوایل مدعی بودن ،باشه قبول نیستند ، اصول گرا ها که ازشون حمایت کردن ،العان میگی نکردن و باشه حمایت نکردن ،همش توهم منه قبول .
گفتم تو حرف زدن در مورد منصوب کردن امام زمان به اشخاص دقت کنید ،فرمودید درهم و برهم حرف میزنی (قبول من درهم و برهم حرف زدم ببخشید .
و شما میفرمایید بنده راه حل رو عوض شدن رهبری میبینم ( دوستان منصوب منم دارن عملیاتی میکنن ،چه قدرتی دارن )
تو این مورد هم میگم شما منظور من رو اشتباه گرفتید خیر به نظر بنده اگر قرار تو این برهه رهبری تو کشور داشته باشیم اونم
آیت الله سید علی خامنه ای هستند و من برنامه عوض کردن ایشون رو ندارم خخخ
بله زهی خیال باطل
حالا من آدم انقلابی خوبی شدم نه اصلا همش حق با شماست ما رو چه به نظر دادن و نظر خواهی در مورد مسائل انقلاب ،نشستیم یک گوشه واسه خودمون با مشکل بی کاری و ازدواج و جوان های محتاج کمک اطرافمون ،فقرای تو کوچه ها دست و پنجه نرم میکنیم . والا
اما باور کن جواب شما این شد ،اصول انقلاب ،منتظر ظهور ، فرج اللهی ، ریزش ضعیف ها ، خائنین ، زهی خیال باطل
باشه قبول ممنون از نظرات مفیدتون حتما به کار میان .
۲۱:۲۳, ۱/فروردین/۹۷
شماره ارسال: #44
آواتار
همونطور که امروز ملاحظه کردید آقا مستقیماً در مورد گروه بهاری ها فرمایشی نداشتن

این یعنی یه بحث انحرافی و بیخوده و انقلابیون نباید وقتشونو روش بزارن

البته در دو قسمت غیر مستقیم اشاره شد

یکی بحث شورای نگهبان یکی سوءاستفاده از بحث اجرا نشدن عدالت
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۲۱:۵۲, ۱/فروردین/۹۷ (آخرین ویرایش ارسال: ۱/فروردین/۹۷ ۲۱:۵۴ توسط ندا دهنده.)
شماره ارسال: #45
آواتار
(۱/فروردین/۹۷ ۲۱:۲۳)عبدالرحمن نوشته است:  همونطور که امروز ملاحظه کردید آقا مستقیماً در مورد گروه بهاری ها فرمایشی نداشتن

این یعنی یه بحث انحرافی و بیخوده و انقلابیون نباید وقتشونو روش بزارن

البته در دو قسمت غیر مستقیم اشاره شد

یکی بحث شورای نگهبان یکی سوءاستفاده از بحث اجرا نشدن عدالت
همین رو میگم ، میگم بجای اینکه ایقدر بگیم ،فلان کس بسان کس و هی بولدش کنیم (تبدیلش کنیم به اپوزوسیون البته در حق کسی هم نباید ظلم کنیم ))
(البته از حمایت های چشم بسته گذشته هم عصبانی هستم که امروز تبدیل شده به نگاه دشمنی ) اما بنظرم بهتره به این بپردازیم خوب حالا تک تک ما تالاری ها میتونیم برای بهبود وضعیت چیکار کنیم ،امروز رهبری میگفت جوانان میتونن تمام این مشکلات رو حل کنن منم به حرف رهبری باور دارم واقعا این قدرت تو وجون ها هست ،ممکنه به زودی دوباره یک موج دیگه اعتراضی راه بیفته چه بهتر اینبار مدیریتش با انقلابی ها باشه مطالبات بحق مردم مطرح بشه .(البته قبل هر اتفاقی باید خودمون کمک به حل مسائل کنیم نه منتظر موج اعتراضی و ... باشیم و اگر اتفاق افتاد مدیریتش کنیم .))
دنبال راه حل باشیم (به اخبار و تحلیل اشتباهات و دشمن شناسی هم بپردازیم اما تمرکز رو حل مشکلات باشه )
۹:۰۳, ۶/اردیبهشت/۹۷
شماره ارسال: #46
آواتار
متن کامل مصاحبه ماهنامه بهارجاودانه با دکتر احمدی نژاد (بخش نخست)
https://goo.gl/2zxqB2

متن کامل مصاحبه ماهنامه بهارجاودانه با دکتر احمدی نژاد (بخش دوم)
https://goo.gl/NP2D2F

بخش هایی از مصاحبه فوق:

دکتراحمدی‌نژاد: من به بعضي از علما گفته بودم فقط يك كد نشان دهيد كه اميرالمؤمنين (علیه السلام) به حجاب مردم گير داده باشد. گفتند نه! نداريم؛ ولي حكم حكومتي است. خب حكم حكومتي بايد بر مبناي دين باشد. به لحاظ تربيتي هم آن چيزي كه با تحميل انجام مي‌شود، نه تنها دوام ندارد، بلكه آثار منفي هم دارد.

رامین شریف‌زاده: با توجه به اینکه شما هشت سال در بالاترین مقام اجرایی کشور بودید…
دکتراحمدی‌نژاد: یک پله پایین‌تر بیایید!
رامین شریف‌زاده: اجرایی عرض کردم!
دکتراحمدی‌نژاد: همان جا هم یک پله پایین‌تر!

دکتراحمدی‌نژاد: من یادم هست وقتی نامه وزرای پیشنهادی را به مجلس فرستادم، یک شب در تلویزیون اول برای مردم توضیح دادم. در مجلس گفتند به چه حقی در تلویزیون برای مردم توضیح دادی!؟ گفتم ما متعلق به مردم هستیم. هرچه داریم، برای مردم است و آنها باید در جریان همه کارها باشند. گفتند نه، وقتی شما مردم را در جریان قرار می‌دهید، ما دیگر به راحتی نمی‌توانیم اعمال نظر کنیم! گفتم پس گیر در شماهاست.

دکتراحمدی‌نژاد: شورای نگهبان یا هر نهادی که می‌خواهد کاندیداها را بررسی کند، وظیفه‌اش فقط تطبیق شرایط افراد با قانون است و این را هم باید آشکار و در منظر مردم انجام دهد تا قابل نقد باشد. اینکه می‌گویند ما تشخیص ندادیم و صلاحیت فرد را احراز نکردیم؛ وقتی سؤال می‌شود که علتش چه بود؟ می‌گویند علت نمی‌خواهد. ما تشخیص ندادیم! خدای متعال به پیغمبرش هم چنین اختیاری نداده است که در جامعه بگوید من می‌گویم و وقتی بگوید دلیلت چیست، بگویند دلیل نمی‌خواهد.

دکتراحمدی‌نژاد: بعد از سی و هشت سال در جمهوری اسلامی وقتی می‌گویی آزادی، به شما فحش می‌دهند! مگر نه این که اصلا انقلاب شد برای آزادی! ببین چقدر محدودیت درست شده که وقتی از آزادی سخن می‌گویی؛ انگار خلاف جریان حاکم حرکت کرده‌ای.

دکتراحمدی‌نژاد: بله سقفی وجود ندارد! بی‌نهایت است. اینها خیال و ادعا می‌کنند که طاغوت یعنی اینکه کسی به حکومت بگوید چرا ظلم می‌کنی؟! بالاترین طغیان این است که عده‌ای در مناصب حکومتی باشند و خودشان را سقف رشد و پرواز اندیشه مردم بدانند. این بزرگترین ظلم به بشریت است.

دکتراحمدی‌نژاد: من با نیروی انتظامی بر سر گشت ارشاد درگیری داشتم؛ منتها اختیارش دست من نبود. ضمن اینکه بعضی وقت‌ها شرایطی پیدا می‌شود که آدم انرژی و وقتش در جاهای دیگری متمرکز می شود. باید هر دوران را در فضای خودش بررسی کنیم و ببینیم آن دوره چه فضایی بوده است. ولی به رهبری گفتم، نوشتم و درتلویزیون هم گفتم که من این را قبول ندارم. دیگر چه باید می‌کردم؟

دکتراحمدی‌نژاد: یک نفر در قم دستوری می‌دهد، باید اجرا شود. اصلا به مناسبات اجتماعی و مبانی فکری کاری ندارد. البته من تا جایی که توانسته‌ام، جلویش ایستاده‌ام. اما تنها من تصمیم‌گیرنده نبودم. من واقعا با بستنِ مطبوعات مخالف بودم. اگر حکومت در عرصه فرهنگ بخواهد کاری کند، باید بیاید اندیشه بالاتری عرضه کند؛ نه اینکه کنترل اندیشه کند. اصلا تولید اندیشه، تعطیل شده است؛ چه برسد به تولید اندیشه برتر. اینکه ما درب همه اندیشه‌ها را بگذاریم و بگوییم ما برتریم، این همان طاغوت است.

دکتراحمدی‌نژاد: یک خاطره‌ای را که قبلا گفته‌ام؛ ولی اگر دوباره منتشر کنید، ان‌شاءالله مفید خواهد بود. من به رهبری گفتم تا به حال در عمرم احساس نیاز به دروغ پیدا نکرده‌ام؛ نه اینکه دروغ نگفته‌ام. چون ما عادت کرده‌ایم راحت همین طور دروغ می‌گوییم اما به لطف خدا تا کنون احساس نیاز به دروغ برای جلب منفعت یا دفع ضرر پیدا نکرده‌ام. اما یک‌جا هست که ناچارم طوری حرف بزنم که شاید برخی از آن برداشت دروغ کنند. من هر جا می‌روم درباره قوه قضائیه که می‌پرسند، مجبورم این‌طوری صحبت کنم. چون من می‌دانم چه خبر است. ایشان با خنده گفتند اشکالی ندارد. من هم با خنده گفتم پس مسئولیتش به عهده شماست که رئیس حکومتید!

دکتراحمدی‌نژاد: به نسبت بیشترین اعتراضات به قوه قضائیه را ما انجام دادیم. در مصاحبه‌ها و سفرهای استانی و تلویزیونی به طور قاطع گفتم. من اصلا جملاتم دو پهلو نیست. به صراحت گفته‌ام که مقامات ارشد دستگاه قضایی دیگر صلاحیت ندارند. این قانون اساسی ماست. رئیس دستگاه نه مدیریت دارد نه عدالت. باید برود! دین و اسلام این طوری است. شوخی‌بردار نیست. می‌گویند حالا که هست باید تحمل کنید! پس هر لحظه که هست، غاصب است.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

[-]