کانال بیداری اندیشه در تلگرام

ارسال پاسخ  به روز آوری

رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
من دارم همه چیم رو از دست میدم
۱۲:۵۱, ۲۰/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من به ته خط رسیدم
دارمخودم رو قانع میکنم که خودکشی کنم
شرایطم رو نمیتونم توضیح بدم
ولی نه راه پیش دارم نه راه پس
هیچ جوره هم نمیتونم ثابت کنم که دروغ نگفتم و همش راسته
احتمالا از اربعین برگردم
اگه بهم صبر ندن عملیش کنم
برای شهادت موسی بن جعفر هم رفتم ندادن
دیگه طاقت ندارم
ایمانم رفته
همش تزویر مونده
واقغا ته خطم
میدونم نمیتونین کمکم کنین
حرفهای کلیشه ای پشت هم سوار نکنین
همشرو بلدم
دعا کنین بمونم
یاعلی

امضای mohammad reza
كَلّا إِنَّ مَعِيَ رَبّي سَيَهدينِ
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۳:۰۷, ۲۰/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #2
آواتار
مگه چکار کردی که ایمانت رفته??
۱۳:۵۸, ۲۰/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
(۲۰/شهریور/۹۶ ۱۲:۵۱)mohammad reza نوشته است:  بسم الله الرحمن الرحیم
سلام
من به ته خط رسیدم
احتمالا از اربعین برگردم
دیگه طاقت ندارم
ایمانم رفته
همش تزویر مونده
واقغا ته خطم
همشرو بلدم
دعا کنین بمونم
یاعلی

سلام ،

مصائب شما بزرگتر از مصائب حضرت سید الشهدا نیست. اینجا هرچقدر مقرب تر باشی دنیا و شیطانینش انتقام سخت تری ازت می گیرن.

برای دو روز دنیایی که تا اینجاش نفهمیدی زمان چطور گذشت و بقیش هم به همین منوال و سرعت می گذره خودت رو روسیاه نکن.

خدا در زمان و مکان تصرف داره ، اونچه که از دست دادی بهت برمیگردونه. فقط در آزمایش پیش روت موفق شو و لیاقت خودت رو ثابت کن.

همه چیز رو از دست دادی ، نابود شدی ضعیف نگه داشته شدی ، ظلم آدمیزاد نعمت های خداییتو از بین برده ، اگه اینجا لجنه، قبول! بندگی و استقامتت رو تو این لحظات سخت با هیچ چیز نمیشه اندازه گرفت.

درک کن قیمت این صبر رو!
بجای شرمسازی برای خودت اجر آبرومندانه بخر.

دلت برای خودت بسوزه رفیق !
به همون حضرت علی (علیه السلام) که آخر پستت نوشتی قسم میدم و دعات می کنم.

امضای سدرة المنتهی
خدایا هزاران شکر که مرا منتظر آفریدی ، الهی چشمم را به ظهورش روشن کن و قبل از شهادتش بمیران چرا که زندگی بعد از مراد و امام وقتم خالی از ارزش خواهد بود.

[تصویر: 93960c72f2a4a12c1dd62a48b5e5754f.jpg]

اگر آلوده ی دنیا بشید پاک شدنش نیاز به اشک و سختی زیادی داره
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
۱۶:۱۰, ۲۰/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۰/شهریور/۹۶ ۱۶:۱۱ توسط قلب.)
شماره ارسال: #4
آواتار
]
سلام
برادره من اینجا مستجاب الدعا هم داره ولی شما باید مشکلت رو بگي تا کمک بشی
کسی که شما رو نمیشناسه پس گفتن مشکلت ایرادی نداره بگو تا راهنمایی بشی

شما مشکلت هرچی که باشه قابل حله حتی اگر مشکل ایمان هم داری بازم قابل حله

شما اگر خودکشی کنی برای ابد میری جهنم خب این چه کاریه آخه!!! برای 2 روز دنیا!!! آدم آخرت و ابدش بشه جهنم!!!!

البته اگر واقعا مشکلی داری وگرنه فکر کنم منظور شما رفتن به جنگ و شهادت باشه؟؟ درسته؟؟؟؟

اگر منظورت از خودکشی شهادت باشه که هیچی ولی اگر واقعا مشکل داری باید بیشتر توضیح بدی

امضای قلب
۱۷:۵۲, ۲۰/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #5

یعنی چه اگر کسی بخواد خودکشی کنه اعلام نمی کنه حتما یه بازیه
۱۹:۵۶, ۲۰/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #6
آواتار
سلام
من به ته خط رسیدم
احتمالا از اربعین برگردم
دیگه طاقت ندارم
ایمانم رفته
همش تزویر مونده
واقغا ته خطم
همشرو بلدم
دعا کنین بمونم
یاعلی

سلام.
دوست خوبم اول از همه خودت رو تنها فرض نکن... فکر نکن فقط تویی که تو شرایط سخت قرار داری. فکر نکن که بقیه مردم همه خوش و سر خوشن و ایمانشون هیچ عیب و ایرادی نداره. مطمئن باش خیلی از مردم هستن که دارن تو گرفتاری غوطه می خورن و به قول شما هیچ راه فراری هم نیست. حتی خود منم که دارم می نویسم اینو زندگیم پر از مشکلات عجیب و غریبه که بعضی وقتا صدای استخونامو می شنوم که داره خرد میشه!! Tongue

ولی واقعا خودکشی راه حل نیست... یعنی برای کسی که به خدا و قیامت اعتقاد داشته باشه راه حل نیست. خودکشی یعنی آخر گناه و دربست جهنم.
شاید شنیدنش سخت باشه، ولی بعضی وقتا غیر از تحمل و صبر هیچ راه دیگه ای وجود نداره. یعنی اگر کار دیگه ای بکنی فقط شرایطو بدتر کردی...

خودتو دست کم نگیر... بعضی وقتا ادم دچار وسواس بی ایمانی میشه... خدارو باور داری، خیلی خوبه. نماز می خونی، خیلی خوبه، ایمان همینه، قرار نیست شق القمر کنی... ممکنه بعضی وقتا شرایط زندگی ادمو از خدا و وظایفی که نسبت بهش داره کمی دور کنه، ولی صبر کن ان شا الله بهتر میشه اوضاع.

در آخر بهت پیشنهاد می کنم حتما با روانشناس خوب حرف بزنی... نه به خاطر این که بگم مشکل روانی داریا، نه!!! حرف زدن با روانشناس خوب باعث میشه دیدت کمی عوض بشه و راه های خوبی جلو پات بزاره. امتحانش کن ضرر نداره.

قرآنم زیاد بخون Smile

امضای sarallah
به امید روزی که این پُست سرتاسر این تالار گفت و گو را پرکند:
امام زمان(عجل الله تعالی فرجه الشریف) آمد!
[تصویر: NatureGif16.gif]
۱۲:۲۹, ۲۱/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۱/شهریور/۹۶ ۱۴:۳۴ توسط گرگ بارون دیده.)
شماره ارسال: #7

سوره حج، ۱۵: مَن كَانَ يَظُنُّ أَن لَّن يَنصُرَهُ ٱللَّهُ فِى ٱلدُّنۡيَا وَ ٱلۡأَخِرَةِ فَلۡيَمۡدُدۡ بِسَبَبٍ إِلَى ٱلسَّمَآءِ ثُمَّ لۡيَقۡطَعۡ فَلۡيَنظُرۡ هَلۡ يُذۡهِبَنَّ كَيۡدُهُ ۥ مَا يَغِيظُ
هرکس می‌پندارد خدا هرگز او را در دنیا و آخرت يارى نخواهد كرد، ريسمانى به بالای سر خود بكشد سپس خود را خفه كند، و آنگاه بنگرد كه آيا اين حیله خشمش را از ميان می‌برد؟

سوره یوسف، آیه ۸۷: يَـٰبَنِىَّ ٱذۡهَبُواْ فَتَحَسَّسُواْ مِن يُوسُفَ وَ أَخِيهِ وَ لَا تَاْيۡـَٔسُواْ مِن رَّوۡحِ ٱللَّهِ‌ۖ إِنَّهُ ۥ لَا يَاْيۡـَٔسُ مِن رَّوۡحِ ٱللَّهِ إِلَّا ٱلۡقَوۡمُ ٱلۡكَـٰفِرُونَ
اى پسران من، برويد و يوسف و برادرش را بجویید و از رحمت خدا نااميد نشويد. به راستی که جز گروه كافران از رحمت خداوند ناامید نمی‌شوند.

سوره رعد، آیه ۲۸: ٱلَّذِينَ ءَامَنُواْ وَ تَطۡمَٮِٕنُّ قُلُوبُهُم بِذِكۡرِ ٱللَّهِ‌ۗ أَلَا بِذِكۡرِ ٱللَّهِ تَطۡمَٮِٕنُّ ٱلۡقُلُوبُ
آنها كه ايمان آورده‌اند و دل‏هايشان به ياد خدا آرام می‌گيرد. آگاه باش كه با ياد خدا دل‏ها آرام می‌گيرد.

سوره هود، آیه ۹۰: وَ اسْتَغْفِرُواْ رَبَّكُمْ ثُمَّ تُوبُواْ إِلَيْهِ إِنَّ رَبِّي رَحِيمٌ وَدُودٌ
از پروردگارتان آمرزش بخواهيد و به سویش توبه کنيد که پروردگار من مهربان و دوست است.
۱۶:۵۷, ۲۱/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #8
آواتار
(۲۱/شهریور/۹۶ ۱۲:۲۹)گرگ بارون دیده نوشته است:  سوره حج، ۱۵: مَن كَانَ يَظُنُّ أَن لَّن يَنصُرَهُ ٱللَّهُ فِى ٱلدُّنۡيَا وَ ٱلۡأَخِرَةِ فَلۡيَمۡدُدۡ بِسَبَبٍ إِلَى ٱلسَّمَآءِ ثُمَّ لۡيَقۡطَعۡ فَلۡيَنظُرۡ هَلۡ يُذۡهِبَنَّ كَيۡدُهُ ۥ مَا يَغِيظُ
هرکس می‌پندارد خدا هرگز او را در دنیا و آخرت يارى نخواهد كرد، ريسمانى به بالای سر خود بكشد سپس خود را خفه كند، و آنگاه بنگرد كه آيا اين حیله خشمش را از ميان می‌برد؟

ترجمه ی اشتباه ! "
آن کس که پندارد خدا هرگز او را (یعنی رسولش را) در دنیا و آخرت یاری نخواهد کرد (و اینک نصرت‌های الهی را در حق او می‌بیند) پس طنابی به سقف بندد و خود را از آن بیاویزد تا خفه شود، آن گاه بنگرد که آیا این حیله و کید او خشمش را از بین می‌برد؟
"

لطف کنید تو ترجمه هاتون دقت کنید چون ممکنه یک نفر با اشتباه شما دچار خطای محاسباتی و در نهایت کفر بشه.

---

انقدرم این بنده خدا رو نکوبید. شما که جاش نیستید.
در ضمن شهادت رو به شهید میدن نه به آدمی که هنوز آلودس.
۲۱:۵۵, ۲۱/شهریور/۹۶
شماره ارسال: #9
آواتار
سلام
من به ته خط رسیدم
احتمالا از اربعین برگردم
دیگه طاقت ندارم
ایمانم رفته
همش تزویر مونده
واقغا ته خطم
همشرو بلدم
دعا کنین بمونم
یاعلی

با سلام

یک دختر حدود بیست ودوساله از اشنایان با مادرش دعواش بود دایم می گفت خودکشی می کنم
من بهش گفتم
اگر خود کشی کنی فقط اسباب ووسایل خودت رو از خودت گرفتی اما ناراحتیت باقی میمونه چون تو روحت رو که نمی تونی بکشی
ناراحتی هم مال روحت هست
الان می تونی به مادرت یا کسانی که اذیتت کردن اعتراض کنی و مثلا دعوا کنی وغر بزنی و..خودت رو تخلیه کنی یا مثلا انتقام بگیری و خلاصه خشم خودت رو تخلیه کنی
اما وقتی خود کشی کردی ازدست آنها
میای با آنها دعوا کنی زبان نداری ونمی تونی بهشون حرف بزنی و خلاصه فرض کن بعد از مدتی می بینی مثلا اونها توروفراموش کردن میای دعواشون می کنی اونها دارن فیلم خنده دار می بینند می خندن تو هی عصبانیتت زیاد می شود اما نمی تونی هیچ عکس العملی نشون بدی ببین چی میشه ؟؟؟؟

اسلحه خودت رو از خودت نگیر
خلاصه اونقانع شد
امیدوارم شما هم قانع بشید

امضای yektasepas
[تصویر: 2359_photo_2017-06-16_18-01-48.jpg]
۱۴:۳۳, ۲۲/شهریور/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۲۲/شهریور/۹۶ ۱۵:۰۲ توسط گرگ بارون دیده.)
شماره ارسال: #10

(۲۱/شهریور/۹۶ ۱۶:۵۷)سدرة المنتهی نوشته است:  ترجمه ی اشتباه ! "
آن کس که پندارد خدا هرگز او را (یعنی رسولش را) در دنیا و آخرت یاری نخواهد کرد (و اینک نصرت‌های الهی را در حق او می‌بیند) پس طنابی به سقف بندد و خود را از آن بیاویزد تا خفه شود، آن گاه بنگرد که آیا این حیله و کید او خشمش را از بین می‌برد؟
"

لطف کنید تو ترجمه هاتون دقت کنید چون ممکنه یک نفر با اشتباه شما دچار خطای محاسباتی و در نهایت کفر بشه.
ضمن اینکه خیرخواهی تون رو در این نصیحت درک میکنم، عرض کنم که به دلایل زیادی که در ادامه میارم نظرم بر درستی ترجمه ای که آوردم هست.

۱.
اول از همه، فارغ از هرگونه اشاره به براهین، ترجمه ای که بنده آورده ام شخصی نیست و مطابق با ترجمه تعدادی از مترجمان مورد ارجاع هست، از جمله:
ترجمه آقای آیتی
نقل قول:كسى كه مى‌پندارد كه خدا در دنيا و آخرت ياريش نخواهد كرد، خويشتن را با ريسمانى از سقف بياويزد تا خود را خفه كند و بنگرد كه آيا اين حيله خشمش را از ميان خواهد برد.
ترجمه آقای صادقی تهرانی
نقل قول:هر که می‌پنداشته است (که) خدا او را در دنیا و آخرت هرگز یاری نخواهد کرد، پس وسیله‌ای سوی آسمان در کشد (و خود را حلق‌آویز کند)؛ سپس (آن را) بی‌چون بِبُرَد؛ آن‌گاه همی بنگرد (که) آیا نیرنگش چیزی را که مایه‌ی خشم اوست حتماً از میان خواهد برد؟
ترجمه آقای معزی
نقل قول:آنکو می‌پندارد که هرگز یاریش نمی‌کند خدا در دنیا و آخرت پس بکشد ریسمانی بسوی آسمان پس ببرد پس بنگرد آیا می‌برد نیرنگ او آنچه را به خشم می‌آورد

نتیجه:
پس ترجمه بنده هم جزء ترجمه های صورت گرفته هست پس منطقاً نمیتونید بگید "ترجمه ی اشتباه"

۲.
اینکه از بین این دو ترجمه که توسط مترجمان مورد ارجاع صورت گرفته کدوم یک صحیح هست، به لطف خدا (یعنی به این خاطر که خدا قرآن رو برای هدایت بشر و به عنوان مایه رحمت فرستاده Smile ) کاملاً قابل بررسی هست.
إن‌شاءالله این بررسی رو در ادامه براساس براهین عرض میکنم.
فعلاً همین قسمت فوق که آماده هست رو زودتر بفرستم چون سخن بنده رو البته بدون سوء نیت زیرسؤال برده اید و سخن بنده خیلی مهم بود.
ارسال پاسخ  به روز آوری

[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:

بالا