کانال بیداری اندیشه در سروش کانال بیداری اندیشه در تلگرامارسال پاسخ  به روز آوری
 
رتبه به موضوع
  • 0 رای - 0 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
«دزدخیزترین» مناطق جهان
۱۱:۰۹, ۱۵/مهر/۹۶
شماره ارسال: #1
آواتار
[تصویر: 30.jpg]

در این کشورها بیشتر مراقب جیب خود باشید +آمار
در ایران ترس از سرقت ۲۰ درصد احساس ناامنی جامعه را تحت تاثیر قرار می‌دهد؛ اما کشورهای دیگری هم هستند که در آن ترس از انواع سرقت، سهم بیشتری از ناامنی جامعه را به خود اختصاص داده است.

«ربودن مال متعلق به غیر» که از آن با عنوان سرقت یاد می‌شود، یکی از رایج‌ترین جرائم در جهان به شمار می‌رود. در کشورهای مختلف و در نقاط سرزمینی متفاوت، انواع گوناگونی از سرقت شایع است و این مسئله در ارتباط مستقیم با شرایط اجتماعی- اقتصادی آن کشورها است. در چندین پژوهش پیمایشی انجام‌شده در سطح ملی توسط معاونت اجتماعی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران نشان داده شد که اولاً ترس از دستبرد به اموال تأثیر مستقیم، فوری و شدید بر احساس امنیت شهروندان، از کوچک تا بزرگ بر جای می‌گذارد و بر اساس شواهد آماری متقن، این پدیده حدود ۲۰ درصد از ناامنی شهروندان را تبیین می‌کند. یعنی چنانچه روزی به‌کلی این ترس از میان رانده شود حدود ۲۰ درصد بر احساس امنیت عمومی مردم جامعه افزوده می‌شود. ثانیاً پدیده سرقت تأثیر منفی معناداری بر شأن و منزلت و اقتدار پلیس بر جای می‌گذارد. یعنی با کاهش نرخ وقوع پدیده سرقت در جامعه به‌صورت چشمگیری بر شأن پلیس و اقتداری که آنان برای پلیس قائل‌اند افزوده می‌شود.

[b] [تصویر: 27.jpg]

دانمارک رتبه اول سرقت از منزل در جهان را دارد

سرقت به روایت آمار
ارقامی که با مروری گذرا در منابع می‌توان بدان دست‌یافت حاکی از این مسئله است که سرقت خودرو در کشور ایتالیا ۴ برابر ایران است. این رقم برای آمریکا ۳ برابر و در فرانسه و اسپانیا ۲ برابر گزارش‌شده است. همچنین در کانادا، ۹۹ درصد بیشتر از ایران سرقت خودرو و وسایل نقلیه اتفاق می‌افتد. جدول زیر جایگاه جهانی برخی کشورها در این زمینه را نشان می‌دهد:
[b][تصویر: 19%200.png]
آمار دیگر در خصوص جرائمی است که علیه اموال صورت می‌پذیرد و در این زمینه، آمارها بیانگر آن است که این رقم در آمریکا ۱۴ درصد، در ایتالیا ۱۲ درصد و در استرالیا ۱ درصد بیشتر از ایران ثبت‌شده است. جدول زیر نشان‌دهنده رتبه‌بندی جهانی این شاخص است:
[تصویر: 20.png]

همچنین، جرائم خشن که شامل سرقت مسلحانه نیز می‌شود، در ایالات‌متحده ۹۷ درصد، در فرانسه ۸ درصد، در استرالیا ۵ درصد و در ایتالیا ۱ درصد بیشتر از ایران می‌باشد. جدول زیر بیانگر رتبه‌بندی بر اساس این شاخص است:
[تصویر: 21.png]

بنابر گزارش اف بی آی آمریکا، جرائم علیه اموال در آمریکا در سال ۲۰۱۶ و آن‌هم پس از کاهشی ۱.۳ درصدی به حدود ۸.۰۰۰.۰۰۰ رسیده است که ارزش تقریبی آن ۱۵.۶۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار برآورد می‌شود. ۱۹.۱ درصد آن به دزدی از طریق ورود به ساختمان و ۹.۷ درصد هم به دزدی وسایل نقلیه اختصاص دارد و مابقی ۷۱.۲ درصد آن نیز دیگر انواع سرقت را تشکیل می‌دهد. آمار سرقت در ایران به گفته نیروی انتظامی روزانه حدود ۱۸۰۰ فقره است که رقمی معادل ۶۵۷.۰۰۰ سرقت در سال خواهد شد و اگر تناسب جمعیتی ایران و ایالات‌متحده را هم مورد ملاحظه قرار دهیم، این رقم بسیار پایین‌تر از آنی است که مردم آمریکا شاهدش هستند. در گزارشی دیگر از شرکت «کلمنتس» (Clements Worldwide)، شرکت جهانی معتبری درزمینه خدمات بیمه ۱۰ کشوری که بالاترین نرخ سرقت در ۱۰۰.۰۰۰ نفر را دارند بیشتر اسامی این کشورهاست که دیده می‌شود:
  1. [b]بلژیک: درحالی‌که این کشور در شمار جرائم خشن آمار نسبتاً پایینی را ثبت کرده است درزمینه سرقت، یکی از بدترین کشورهای جهان به شمار می‌رود. بلژیک در سال ۲۰۱۲، ۱۹۱.۱۲۶ فقره سرقت گزارش کرده که نرخ آن در هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر به ۱.۷۲۸ فقره می‌رسد. سرقت خودرو در بلژیک کاملاً عادی است. سارقان بیشتر در ایستگاه‌های مترو یا قطار و نظایر آن از مسافران سرقت می‌کنند.
  2. اسپانیا: این کشور مقصدی برای مسافرت است که گمان می‌رود برای مسافران نسبتاً امن است و نرخ جرائم در آن پایین است. باوجوداین، دزدی در آن شایع است و در سال ۲۰۱۲، ۵۰۲.۵۴۶ فقره سرقت در آن گزارش‌شده که نرخ سرقت را به ۱.۰۷۴.۹ می‌رساند. یک روش شایع سرقت این است که آنان در لباس پلیس جلوی قربانی را می‌گیرند و درخواست مدارک شناسایی می‌کنند و در همین حال، فرد همدست اشیای باارزش را می‌دزدد.
  3. مکزیک: جرائم سازمان‌یافته در مکزیک رواج دارد و این کشور با ۷۴۶.۸۹۴ فقره سرقت در سال ۲۰۱۲ و نرخ سرقت ۶۱۸، در این زمینه به نسبت دهه‌های گذشته رشد داشته است. افراد خارجی در لابی‌ها، رستوران، سیستم‌های حمل‌ونقل عمومی، فرودگاه‌ها و دیگر مناطق که توسط گردشگران مورد بازدید قرار می‌گیرند اهداف سرقت و جیب‌بری هستند. کارت‌های اعتباری و تلفن‌های همراه از بیشترین موارد مورد سرقت‌اند.
[تصویر: 23.jpg]
در مقایسه با آلمان و آمریکا، سوئد آمار جرم بسیار بالاتری دارد[/b]
فهرست دیگری نیز از دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد (unodc ) موجود است که در زیر اسامی این کشورها آمده است:
[تصویر: 22.png]
بنا بر آمارهایی که از سوی مسئولان انگلیس و ولز –که این دو روی‌هم‌رفته زیر ۶۰.۰۰۰.۰۰۰ نفر جمعیت دارند- منتشرشده است تنها در ماه ژوئیه سال میلادی جاری، تعداد سرقت از اشخاص به ۸.۵۵۲ مورد بوده که نسبت به ماه گذشته آن، ۷۸۶ مورد رشد داشته است. تعداد فقرات سرقت از فروشگاه نیز ۳۲.۳۴۸ مورد گزارش‌شده که ۵۲۹ مورد نسبت به ماه قبل آن رشد نشان می‌دهد. جیب‌بری ثبت‌شده ۴۲.۵۲۹ مورد و رشد ۱.۸۸۱ موردی، دزدی دوچرخه با ۱۰.۳۳۸ فقره و افزایش ۸۵۹ موردی و نهایتاً انواع دیگر سرقت با ۴۸.۱۵۶ فقره ثبت‌شده که ۱.۷۴۸ مورد افزایش را نشان می‌دهد آمار و ارقامی است که به‌طور رسمی درباره وضعیت سرقت در این کشور منتشرشده است.
[تصویر: 24%200.jpg]

آمار و رتبه‌بندی دفتر مقابله با مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد درباره نرخ سرقت
در کشور استرالیا هم وضع تفاوت چندانی ندارد. بنا بر آمار رسمی منتشرشده از سوی مسئولان این کشور، فقرات سرقت در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال قبل آن رشدی ۵ درصدی داشته است و بر این اساس در این سال ۹.۴۰۳ نفر قربانی سرقت شدند که ۴۳۵ نفر بیشتر از سال گذشته آن است. ارقام به‌دست‌آمده نشان می‌دهد افزایش ۷ درصدی آمار سرقت مسلحانه دلیل اصلی رشد آمار سرقت است. همچنین سرقت خودرو و وسایل نقلیه در این کشور در سال ۲۰۱۶ به نسبت سال گذشته آن افزایشی ۹ درصدی داشته و از ۵۱.۵۲۵ فقره به ۵۶.۰۸۶ فقره رسیده است.
آمارهای به‌دست‌آمده درباره سرقت خودروی شخصی در کشورهای مختلف نشان می‌دهد که ایتالیا در این زمینه با نرخ سرقت ۲۰۰.۶ خودرو در هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر رتبه‌ای بدتر از کشورهایی مانند فرانسه، ایالات‌متحده و اروگوئه کسب کرده که رتبه‌های بعد از ایتالیا هستند. این مقایسه که میان کشورهای مختلفی در سراسر جهان انجام‌شده بیانگر آن است که کشورهای ترینیدادوتوباگو، آندورا و باربادوس به‌مراتب وضعیتی بهتر از ایتالیا و سه کشور پس‌ازآن در این زمینه دارند. این آمار درباره نرخ سرقت وسایل نقلیه موتوری نیز تقریباً مشابه است و ایتالیا در رتبه دوم قرارگرفته و کشورهای مغولستان، ماداگاسکار و کنیا وضعیت بسیار بهتری در این زمینه دارند. ارقام به‌دست‌آمده نشان می‌دهند که تنها در میلان ایتالیا نرخ سرقت بیانگر رقم شگفت‌آور ۷.۸۰۰ سرقت در هر ۱۰۰.۰۰۰ نفر است. پس از میلان، بولونیا با نرخ ۷.۶۰۰، فلورانس با ۶.۰۰۰، تورین با ۵.۹۰۰، کاتالونیا با ۵.۶۰۰ و رم با ۵.۲۰۰ فقره سرقت در ۱۰۰.۰۰۰ نفر بیشترین نرخ‌های سرقت در ایتالیا را دارند.
[تصویر: 29.jpg]

پلیس محلی در کلیسای جامع میلان ایتالیا، اولین شهر این کشور در زمینه نرخ سرقت
همچنین نرخ سرقت منزل و ورود قهرآمیز برای دزدی در ایتالیا را می‌توانید در جدول زیر مشاهده کنید و با کشورهای دیگر مورد مقایسه قرار دهید. نکته جالب اینجاست که در این میان اسامی کشورهای اروپایی بیشتر به چشم می‌خورد:
[تصویر: 26.png]

سرقت هویت
سالانه از هویت حدود ۱۵.۰۰۰.۰۰۰ نفر در ایالات‌متحده سوءاستفاده می‌شود که خسارت واردشده به این تعداد آمریکایی بیش از ۵۰.۰۰۰.۰۰۰.۰۰۰ دلار برآورد می‌شود. این یعنی تقریباً ۷ درصد بزرگ‌سالان مورد سوءاستفاده از هویتشان قرارگرفته‌اند که خسارت فردی برای هرکس تقریباً ۳.۵۰۰ دلار خواهد بود. همچنین، هنگامی‌که پرونده‌های نگهداری شده در ادارات دولتی و شرکت‌ها گم می‌شوند و یا به سرقت می‌روند سالانه نزدیک ۱۰۰.۰۰۰.۰۰۰ آمریکایی دیگر در معرض سرقت هویتشان قرار می‌گیرند. این آمار نشان می‌دهد که سرقت هویت یکی از رایج‌ترین و پرهزینه‌ترین جرائم در آمریکا است.
[تصویر: 28.jpg]
سطح پیشرفت سارقان حرفه‌ای هویت در جرائم سازمان‌یافته همچنان با توسعه روش‌های آنان بیشتر می‌شود. کلاه‌برداری‌های اینترنتی، هک پایگاه‌های داده دولتی و تجاری و شبکه‌های ماهرانه نرم‌افزاری برای دزدی از میلیون‌ها رایانه بدون باقی گذاشتن هیچ ردپایی، همه و همه تهدیدات فزاینده‌ای برای همه آمریکایی‌هاست. همچنان که روش‌های مورداستفاده برای سرقت هویت توسعه می‌یابد، انواع حساب‌ها و خدماتی که هدف سرقت قرار می‌گیرد نیز متنوع‌تر می‌شود. کارت‌های اعتباری و حساب‌های سپرده دیگر تنها اهداف نیستند بلکه سرقت خدمات تلفن همراه و ثابت، خدمات کابلی و ماهواره‌ای، خدمات برق، آب و گاز، خدمات پرداخته اینترنتی، بیمه درمانی، وام مسکن و اجاره خانه، خودرو، قایق و دیگر اشکال تأمین مالی و وام و همچنین خدمات دولت نیز به فهرست سرقت‌ها در ایالات‌متحده اضافه‌شده است. همزمان، روش‌های اولیه سرقت هویت همچون دزدیدن کیف پول، جست‌وجوی مدارک و دزدیدن نامه‌ها و فریب مشتریان برای پی بردن به اطلاعات شخصی نیز بی‌وقفه ادامه دارد. سارقان، می‌توانند از هویت‌هایی که دزدیده‌اند برای دستیابی به شغل موردنظر و یا فریب پلیس به هنگام دستگیری استفاده کنند. در زیر اسامی ۱۱ کشور که در صدر فهرست سرقت هویت قرارگرفته‌اند آمده است:
[تصویر: 25.png]
منابع:

http://www.nationmaster.com

http://www.identitytheft.info

http://www.businessinsider.com/gallup-analytics-report-on-theft-in-۲۰۱۳-۲۰۱۴-۹

https://ucr.fbi.gov/crime-in-the-u.s/۲۰۱۶/crime-in-the-u.s.-۲۰۱۶/topic-pages/property-crime

http://yon.ir/kovSd

http://news.police.ir/News/fullStory.do?Id=۲۶۹۴۴۱

http://www.ukcrimestats.com

http://www.abs.gov.au/ausstats/abs@.nsf/mf/۴۵۱۰.۰

https://knoema.com/atlas/Italy/topics/Crime-Statistics

https://www.thelocal.it/۲۰۱۶۰۲۲۲/see-where-crimes-take-place-in-italy

https://www.clements.com/resources/articles/Top-۱۰-Countries-with-the-Highest-Rate-of-Theft-and-Tips-for-Theft-Prevention

https://www.trendrr.net/۱۹۶/top-۱۰-countries-with-highest-rate-robberies-theft

http://www.insidermonkey.com/blog/۱۱-countries-with-the-highest-rates-of-identity-theft-in-the-world-۳۵۱۹۴۰/?singlepage=۱

http://www.theglobaleconomy.com/rankings/theft

https://en.wikipedia.org/wiki/Clements_Worldwide

https://en.wikipedia.org/wiki/Trendrr
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۵:۳۷, ۱۵/مهر/۹۶ (آخرین ویرایش ارسال: ۱۵/مهر/۹۶ ۱۵:۵۵ توسط Mohammad Trust.)
شماره ارسال: #2
آواتار
اختلاس خیز ترین مناطق جهان رو هم بگید Big Grin

اینم از امار بیکاری

دفتر اقتصادی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی از وضعیت بیکاری در 203 کشور جهان طی سال 2013 نرخ بیکاری ایران در این سال را 16 درصد اعلام کرد.

نرخ بیکاری ایران در سال 2013 نسبت به سال قبل از آن بیشتر شده است. نرخ بیکاری ایران در سال 2012 بالغ بر 15.5 درصد اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش 144 کشور نرخ بیکاری کمتری از ایران داشته اند و به عبارتی ایران در رتبه 145 جهان از نظر میزان نرخ بیکاری قرار گرفته است.

کامبوج و موناکو کمترین نرخ بیکاری در جهان را داشته اند. نرخ بیکاری این دو کشور صفر درصد اعلام شده است. قطر با نرخ بیکاری 0.3 درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار داشته است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ویتنام 1.3 درصد، سنگاپور 2.1 درصد، امارات 2.4 درصد، کره جنوبی 3.2 درصد، نروژ 3.6 درصد، ژاپن 4.1 درصد، اتریش 4.9 درصد، پاکستان 6.6 درصد، کانادا 7.1 درصد، آمریکا 7.3 درصد، فنلاند 8.1 درصد، سوئد 8.1 درصد، هند 8.8 درصد، ترکیه 9.3 درصد، عربستان 10.5 درصد، فرانسه 10.5 درصد، ایتالیا 12.4 درصد، مصر 13.4 درصد، عمان 15 درصد و عراق 16 درصد.

به گزارش تسنیم، برخی کشورها نیز نرخ بیکاری بیشتری نسبت به ایران داشته اند که از آن جمله عبارتند از: سوریه 17.8 درصد، اسپانیا 26.3 درصد، یونان 27.9 درصد، افغانستان 35 درصد و بوسنی و هرزگوین 44.3 درصد.

یکم دیگه تلاش کنیم ، اول میشیمBlush
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۰:۲۴, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #3
آواتار
جالبه:هلند,سوئد,سوئیس
به قول دوستمون اگر اخلاس رو به عنوان شکلی از سرقت حساب کنن همه کشورها هم که یکی بشن به پای ما نمیرسن
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۹:۳۰, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #4
آواتار
(۱۵/مهر/۹۶ ۱۵:۳۷)Mohammad Trust نوشته است:  اختلاس خیز ترین مناطق جهان رو هم بگید Big Grin

اینم از امار بیکاری

دفتر اقتصادی سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا در گزارشی از وضعیت بیکاری در 203 کشور جهان طی سال 2013 نرخ بیکاری ایران در این سال را 16 درصد اعلام کرد.

نرخ بیکاری ایران در سال 2013 نسبت به سال قبل از آن بیشتر شده است. نرخ بیکاری ایران در سال 2012 بالغ بر 15.5 درصد اعلام شده بود.

بر اساس این گزارش 144 کشور نرخ بیکاری کمتری از ایران داشته اند و به عبارتی ایران در رتبه 145 جهان از نظر میزان نرخ بیکاری قرار گرفته است.

کامبوج و موناکو کمترین نرخ بیکاری در جهان را داشته اند. نرخ بیکاری این دو کشور صفر درصد اعلام شده است. قطر با نرخ بیکاری 0.3 درصدی در رتبه سوم از این نظر قرار داشته است.

نرخ بیکاری برخی کشورهای دیگر عبارت است از: ویتنام 1.3 درصد، سنگاپور 2.1 درصد، امارات 2.4 درصد، کره جنوبی 3.2 درصد، نروژ 3.6 درصد، ژاپن 4.1 درصد، اتریش 4.9 درصد، پاکستان 6.6 درصد، کانادا 7.1 درصد، آمریکا 7.3 درصد، فنلاند 8.1 درصد، سوئد 8.1 درصد، هند 8.8 درصد، ترکیه 9.3 درصد، عربستان 10.5 درصد، فرانسه 10.5 درصد، ایتالیا 12.4 درصد، مصر 13.4 درصد، عمان 15 درصد و عراق 16 درصد.

به گزارش تسنیم، برخی کشورها نیز نرخ بیکاری بیشتری نسبت به ایران داشته اند که از آن جمله عبارتند از: سوریه 17.8 درصد، اسپانیا 26.3 درصد، یونان 27.9 درصد، افغانستان 35 درصد و بوسنی و هرزگوین 44.3 درصد.

یکم دیگه تلاش کنیم ، اول میشیمBlush

ان شاء الله ریشه همشون خشک بشه تا از این افت رها بشیم Big Grin

(۱۶/مهر/۹۶ ۰:۲۴)MOHSEN-Z نوشته است:  جالبه:هلند,سوئد,سوئیس
به قول دوستمون اگر اخلاس رو به عنوان شکلی از سرقت حساب کنن همه کشورها هم که یکی بشن به پای ما نمیرسن
حالا حسابش رو بکن اگر از شر این افت خلاص بشیم ...تمامی امارهای بیکاری مون به صفر میرسه Smile
یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۱۲:۳۳, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #5

باتشکر
ممکنه آمارها مفاسدرو نشان بده اما فسادهائی هست که درآمارها عیان نمیشه مثلا کم فروشی گران فروشی عرضه کالاهای نامرغوب بجای مرغوب کم کاری فرار ازمسوولیت آلودگی هوا تصادفات فقدان اعتماد درمحیط مدارک قلابی وبی فایده رانت های دولتی وده ها فساد دیگر که در آمارها نیست ومتاسفانه جامعه دینی ما پر است از این مفاسد
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
۲۲:۳۹, ۱۶/مهر/۹۶
شماره ارسال: #6

به نظرم باید جمعیت رو هم در نظر بگیریم به عنوان مثال اگه بخوایم سرقت ماشین رو توی آمریکا و ایران مقایسه کنیم باید این رو هم در نظر بگیریم که جمعیت آمریکا بیش از 3 برابر ایرانه و تعداد خودرو های آمریکا چندین برابر خودرو های ایرانه در نتیجه افراد بیشتری+فرصت های بیشتری برای سرقت وجود داره که آمار رو بالا میبرهSmile
ارسال ایمیل به این کاربر یافتن تمامی ارسال های این کاربر
نقل قول این ارسال در صفحه جدید
ارسال پاسخ  به روز آوری


[-]
کاربرانی که این موضوع را مشاهده می کنند:
1 میهمان

پرش در بین بخشها:


بالا